Navigace: Queen - Královská legenda - Koncertní turné: Queen II

Koncertní turné:Queen II

Na konec ledna roku 1974 měla skupina naplánované dva koncerty v Austrálii a proto se musela skupina podrobit sérii očkování. Brian po něm dostal horečku a otekla mu ruka. V místě vpichu po očkování se objevila gangréna a v jednom okamžiku hrozilo, že přijde o ruku.
Po příjezdu do Austrálie nastalo mnoho problémů. Místní nechápali, proč by měla neznámá skupina vystupovat před australskými kapelami a místní technici nemohli přenést přes srdce, že si Queen se svojí technikou přivezli vlastní doprovod. Navíc měl Brian stále potíže s rukou a Freddie dostal zánět v uchu a po antibiotikách byl unavený a necítil se fit.
2.2. se i  přes to, že Brian pro bolesti téměř nemohl hrát a Freddie se neslyšel, koncert podle fanoušků vydařil.

Po zkouškách na turné Queen II v Ealing film studios zahájila skupina Queen své vlastní turné. Hráli mnohem delší série než obvykle a Roger měl možnost ukázat své umění u bicích v sólu ve skladbě Keep Yourself Alive. Předkapelou byli Nutz, kteří se přidali až na třetím koncertě..
1.3. Winter Gardens, Blackpool
    Na cestě na představení se dvě míle před cílem porouchala dodávka převážející světelné zařízení. Show byla ohrožena, ale nakonec se se zpožděním koncert konal.
2.3. Friars, Aylesbury
    Tento koncert musel být kvůli Brianově ruce zkrácen.
3.3. Guildhall, Plymouth
    Ke skupině Queen se připojila předkapela Nutz.
4.3. Festival Hall, Paignton
    Od této chvíle hráli nové provedení skladby Son And Doughter, nyní podobnější studiové nahrávce a s mnoha novými pasážemi.
8.3. Locarno, Sunderland
9.3. Corn Exchange, Cambridge
10.3. Greyhound, Croydon
12.3. Roundhouse, Dagenham
14.3. Town Hall, Cheltenham
    Po tomto koncertě od skupiny odešli osvětlovači. Společnost Trident okamžitě povolala vlastního technika osvětlení Jamese Danna.
15.3. Glasgow University
    Naprosto selhalo osvětlení, které po připojení přetížilo síť a vypadly pojistky.
16.3. Stirling Univeristy
    Když kapela odmítla přidávat počtvrté, vypukly v publiku rvačky, přijela policie a z bezpečnostních důvodů byla skupina zamčena v kuchyňce. Byli pobodáni dva diváci a zraněni dva policisté. Následující koncert měl být v Birmingamu, ale byl zrušen a přeložen.
19.3. Winter Gardens, Cleethorpes
20.3. Manchester University
    Po koncertě zjistili, že se jim někdo vloupal do auta a ukradl Johnův kufr s osobními věcmi a cennými fotografiemi z Austrálie.
22.3. Civic Centre, Canvey
23.3. Links Pavilion, Cromer
24.3. Woods Leisure Centre, Colchester
26.3. Palace Lido, Douglas, Isle Of Man
    Palace Lido je na ostrově Man, který byl málo obydlený, skupina od toho moc nečekala, ale nakonec to byl jeden z nejvydařenějších koncertů. Po představení se konala párty, která nakonec nekontrolovaně skončila zdemolovanou místností.
28.3. Abeystwyth University
    Byl to ples, na kterém skupina hrála. Publikum bylo znuděné skupinou Nutz, ale když pozdě v noci nastoupila skupina Queen, všechny si získala a od té doby se jim začalo velice dařit.
29.3. Winter Gardens, Penzance
30.3. Century Ballroom, Taunton
31.3. Rainbow Theatre, London
    Původně poslední představení turné. Kapela se před vystoupením pohádala. Brian řekl pedantskému Freddiemu, že je fintil a ten se urazil a odešel do auta. Brian ho pak musel mikrofonem zavolat. John Harris, zvukový mistr, experimentoval s akustikou v sále a docílil mnohem lepšího zvuku použitím dvou mixů, jednoho vysoko u stropu a druhého na zemi. Roger nalil do bubnů pivo, čímž docílil zajímavého efektu, na zvuk to vliv nemělo.
2.4. Barbarellas, Birmingham
    Opravdu poslední vystoupení na tomto turné. Roger se vsadil s řidiči a doprovodem o láhev šampaňského, že během koncertu nepřeběhnou nazí přes pódium. Pro ně to nebyl žádný problém, ale Roger se pak na samostatném koncertě Nutz neukázal...

Tisk byl stále nedůvěřivý, až na jednu osobu - Rosemary Horideovou, která opět zhodnotila večer v Rainbow kladně:
"To byl večer! Bylo to vyvrcholení velkého turné skupiny Queen po celé zemi... pro jejich pověst to byl rozhodující večer. Jejich vzestup byl tak meteoritický a tolik lidí pochybovalo o tom, má-li skupina Queen právo hrát na tak prestižním místě, jako je Rainbow. Freddie ve svém novém, zvláště výstředním bílém "orlím" obleku poskakoval a gestikuloval s ještě větším nadšením než obvykle a zpíval lépe než kdy předtím... Člověk by nevěřil, že to je poprvé, co Queen vystupují sami na tak důležitém místě. Po chvilce si zvykli na velké pódium a využívali maximálně jeho výhod. Po dvou přídavcích nakonec za bouřlivých ovací a povzbuzení odcházeli z pódia."

Setlist turné:
Procession, Father To Son, Ogre Battle, White Queen, Great King Rat, Hangman, Doing All Right, Son & Daughter, Keep Yourself Alive, Liar
Přídavky:
Jailhouse Rock/Shake Rattle And Roll/Stupid Cupid/Jailhouse Rock (reprise)
Druhé přídavky:
Big Spender/Modern Times Rock'n'Roll
Bonusy:
Seven Seas Of Rhye

Po tak úspěšném turné se všichni nemohli dočkat cesty do Ameriky, kam měli odletět s Mott The Hopple a být jim předkapelou.

První koncert skupiny Queen v USA se konal v Denveru na Regis College.
16.4. Reigs College, Denver, Colorado
17.4. Memorial Hall, Kansas City, Kansas
18.4. Keil Auditeorium, St. Louis, Missouri
19.4. Fairgrounds Appliance Building, Oklahoma City, Oklahoma
20.4. Mid South Coliseum, Memphis, Tennessee
21.4. St. Bernard Civic, New Orleans, Lousiana
    Po koncertě si Brian stěžuje na bolesti, ale nebyly nalezeny žádné příčiny, jeho problémy vyjdou najevo až 12. května.
26.4. Orpheum Theater, Boston, Massachusetts
27.4. Palace Theater, Providence, Rhode Island
28.4. Exposition Hall, Portland, Oregon
1.5. Farm Arena, Harrisburg, Pennsylvania
    Na této show měli hrát Mott a Queen s americkou skupinou Aerosmith. Nebylo rozhodnuto, kdo bude začínat, jestli Queen nebo Aerosmith. Na místě se začali hádat, kdo bude hrát první. Brian toho měl brzy dost a odešel do zákulisí. Tam se setkal s kytaristou Aerosmith Jo Perrym, který byl stejného názoru, a dali si na uvolnění láhev whisky. Brian vzpomíná: "Když jsme nakonec nastupovali, matně si vzpomínám, že jsem zahrál první akord a vtom zmatku v hlavě jsem kromě ozvěny stejně nic neslyšel. Hrál jsem celý koncert zpaměti a kompenzoval jsem to alespoň snahou dát do toho trochu života. Všem se to hrozně líbilo! A tak jsem se rozhodl, že pro příště: 1) do toho vždycky dám 'trochu života', 2) před koncertem nikdy nevypiju víc než skleničku. A to jsem potom vždycky přísně dodržoval."
2.5. Agricultural Hall, Allentown, Pennsylvania
3.5. Kings College, Wilkes-Barre, Pennsylvania
4.5. Palace Theatre, Waterbury, Connecticut
7.5. Uris Theatre, New York City, New York
8.5. Uris Theatre, New York City, New York
9.5. Uris Theatre, New York City, New York
10.5. Uris Theatre, New York City, New York
11.5. Uris Theatre, New York City, New York
12.5. Uris Theatre, New York City, New York
    V tomto divadle se nikdy předtím žádný rockový koncert nekonal. Pořadatel uklidnil majitele a všech šest večerů bylo vyprodáno. Poslední den Brian po trvajících problémech onemocněl a byl mu před posledním koncertem v Bostonu odpočinul. Ten byl nakonec zrušen stejně jako všechny ostatní v USA. Brian měl totiž žloutenku, která byla zapříčiněna tím očkováním. Mott pokračovali v turné a místo Queen nastoupila kanadská skupina Kansas.

Setlist turné:
Procession, Father To Son, Ogre Battle, White Queen, Hangman, Doing All Right, Son & Daughter, Keep Yourself Alive, Seven Seas Of Rhye, Liar
Přídavky:
Jailhouse Rock/Shake Rattle And Roll/Stupid Cupid/Jailhouse Rock (reprise)
Druhé přídavky:
Big Spender/Modern Times Rock'n'Roll

Vlastními slovy:
Freddie: "Hráli jsme s Mott v divadle v New Yorku a tahle holka (všímali si totiž všeho až po pihu na vašem zadku) napsala, že když jsem si převlékl kostým, vyměnil jsem si i ponožky a boty. Taky dodala, že byla tak blízko, že by mohla říct jakého jsem vyznání a že jsem neměl žádné trenýrky. Taky poukázala, že Ian Hunter je měl. Ian se chystá zemřít..."
Freddie: "Brian se na sebe v blízké budoucnosti musí podívat. Všichni se chceme ujistit, že se to už nikdy nebude opakovat. Bude muset jíst jenom ty zdravé věci a vyhýbat se hamburgerům."