Navigace: Queen - Královská legenda - Střípky: Řekli o Freddiem

Řekli o Freddiem

Joe Elliott, Def Leppard:
"Freddie Mercury byl obrazem té velmi vítané a pozitivní stránky pompéznosti a velikosti. Byl jako mužská verze Lizy Minnelli. Měl stejně tak velký a vyzrálý charakter, přesahující život."

Gary Cherone, Extreme:
"Freddie pro mě v době mého vyrůstání znamenal všechno. Byl jsem snad největším fanouškem Queen. Není tu nic, co bychom o Queen nevěděli."

Axl Rose, Guns N'Roses:
"Na smrt Freddie Mercuryho jsem se připravoval od doby, co jsem slyšel o jeho nemoci AIDS. Kdybych neměl jako dítě kolem sebe slova a verše Freddie Mercuryho, kterých jsem se držel, nevím, kde bych teď byl....Neznám lepšího učitele v celém mém životě."

Billy Squier:
"Byli jsme velmi blízkými přáteli, byl pro mě neobyčejnou osobou. Byl asi tím nejkreativnějším člověkem, kterého jsem potkal, a byla s ním také legrace. Měl ze života velký požitek. Byl také velmi obětavý a o všechno se staral. Do naší práce vkládal sebe celého a byla to fenomenální zkušenost. [Freddie nazpíval doprovod na jeho deskách Emotions In Motion a Enough Is Enough. Billy zahájil Hot Space tour.]

Montserrat Caballé:
"Po celé Evropě, v Americe a Japonsku, kdekoli jsem a zpívám, stále jsem oslovována fanoušky Freddie Mercuryho. Ptají se mě jaké to bylo s ním pracovat. Říkají mi, jak ho stále milují, a s jeho smrtí odešla i velká část z nich. Freddieho hudba a jeho přednosti jako člověka jsou přímo propojeny se srdci jeho obdivovatelů, i když je stále kritizován. Žádná osoba nemá právo soudit osobu jinou. Freddie žil svůj život bez přetvářky, přímo takovým způsobem, jaký si sám mohl dovolit, a to by mělo být respektováno. I takoví představitelé humanity jako Gandhi a Matka Tereza přiznali, že v životě udělali chybu, a když oni sami sebe označili za nedokonalé, kdo jsme, že soudíme člověka, který světu přinesl tolik radosti a vlídnosti? Je to velmi dojemné, být svědkem takového nadšení, nejsem překvapena, protože Freddie byl dobrý, nenásilný, mírumilovný člověk, šlechetný nejen ke svým přátelům, ale i k těm, kteří trpěli stejně jako on. Vždy si Freddieho budu pamatovat jako dobrého přítele, čestného a statečného muže - hlavně směrem k jeho konci života - muže, který byl velmi, velmi neobyčejný stovkám lidí. A víte, stovky lidí se nemohou mýlit."

Dave Clark:
"Byl hrozně milý, starostlivý a šlechetný. V soukromí to byl pravý opak té vyzývavé a provokující hvězdy. Byl nesmírně ohleduplný. Když jsme pracovali ve studiích na Abbey Road, přinášel s sebou velkou tašku plnou všelijakého exotického jídla, jako byl kaviár, losos, nejrůznější sýry i jeho oblíbené šampaňské značky Cristal. V soukromí byl skutečně velmi milý a ohleduplný. A jeho šlechetnost se netýkala jenom nejbližších přátel a spolupracovníků. Z jeho laskavosti měli často užitek i jemu naprosto neznámí lidé. Když se v televizi objevila zpráva o někom, kdo má finanční potíže, poslal tam přes jednu ze svých společností šek. Pamatuji si, že jednou takhle poslal peníze nějakým lidem, kteří se ocitli vez práce a měli přijít o svůj dům. A takové věci dělával hodně často. Uviděl něco ve zprávách nebo někde něco zaslechl a už se natahoval po šekové knížce. Měl rád běžné, normální lidi. Na jevišti byl oslňující, povýšený, vyzývavý, ale v soukromí velmi, velmi lidský. Je to ten dávný případ herce, který na scéně rozdává smích, ale sám je velmi smutný a citlivý. Nikdy se nesmíte nechat zvábit imagem. Byl jako velmi vzácný obraz. Nikdy tady nebude jiný Freddie."