Navigace: Queen - Královská legenda - Střípky: Nevydané skladby

Nevydané skladby

Některé skladby níže uvedené, podle mého názoru, jsou spíše dema, nejsou ve stavu pro vydání,nebo některé můžou být ztraceny. Někomu možná bude divné, proč je tolik skladeb v šuplíku, ale členové skupiny vždy přesně věděli, co vydají, a co není dokonalé.

Queen

1971 "De Lane Lea" demo páska. Těchto pět skladeb je z dob prvotního nahrávání a ukazují surovou a ještě neupravenou sílu skupiny Queen.

"Hangman" - skladba Freddieho staré skupiny Wreckage, kterou Queen předváděla při živých vystoupeních v rané době. O existující studiové verzi této skladby koluje mnoho neověřených zpráv a skutečnost není známa. Pravděpodobně existuje někde šupíku skupiny kvalitní nahrávka z živého vystoupení , a tak je možné, že právě tato nahrávka může být jednoho dne vydána a nahradí tak velmi nekvalitní živé záznamy.

"Silver Salmon". Nahraná jak se zdá během natáčení skladeb pro první album jako jedna ze tří zbožných písní ("Jesus" a Mad The Swine"). Možná nebyla zkrátka použita, možná nebyla dokončena.Existence této skladby byla potvrzena.

"Jailhouse Rock", "Bama Lama Bama Loo". V rané době, Queen (a před nimi skupina Wreckage) velmi milovala Rock'n'Rollovou všehochuť a tyto dvě skladby byly často obsaženy v živých představeních.. Studiová verze existuje, skladba je jednou z prvních věcí, co skupina natočila.

"Polar Bear" - Queen-ovská verze původní skladby skupiny Smile byla ohlášena (Royal Vision Clubem), ačkoli není známo, jestli je kompletní. S podobným námětem je zde také skladba "White Queen" verze skupiny Smile , i když je to více domácí demo páska, než pravá nahrávka.

1973 Radio 1 session.

   o "See What A Fool I've Been" o "Keep Yourself Alive" o "Liar" o "Son and Daughter"

1974 Radio 1 sessions.

   o "Ogre Battle" o "Great King Rat" o "Modern Times Rock'n'Roll" o "White Queen" [nádherná verze s pianem]

1974 Radio 1 sessions (pro Boba Harrise).

   o "Now I'm Here" o "Stone Cold Crazy" o "Flick Of The Wrist" o "Tenement Funster"

1977 Radio 1 sessions (pro Alana Freemana).

   o "Spread Your Wings" o "It's Late" (s mezihrou "Get Down Make Love") o "My Melancholy Blues" (verze s kytarou) o "We Will Rock You (pomalá verze)" - Čtení z Hesseova "Siddartha" - "We Will Rock You (rychlá verze)"

"Play The Game" první verze s vokálem Andy Gibba.

"Cool Cat" s doplňujícím vokálem Davida Bowie. Tato skladba , která se objevila na pirátských nahrávkách, byla pravděpodobně natočena jako b-stana pro "Under Pressure" ale nebyla z jakéhokoliv důvodu použita.

"There Must Be More To Life Than This". Původně zamýšlená jako poslední skladba na albu The Works, ale později byla nahrazena skladbou Briana a Freddieho "Is This The World We Created" po shlédnutí nějakých zpráv TV. Je možné, že existuje nějaká původní verze z "The Works". Je také možné, že Freddie jednoduše předělal verzi Queen na album "Mr Bad Guy". Píseň také zažila spolupráci Freddieho a Michaela Jacksona, co ale dělali, to se neví.

"Is This The World We Created" s pianem a kytarou. Skladba byla originálně nahrána s Freddiem u piana a Brian s akustickou kytarou. Bohužel stopa s pianem byla ztracena a skladba byla bydána pouze s kytarou.

"New York New York", pouze část skladby byla nahrána pro film "Highlander".

"Buterfly". Brian řekl, že toto je název skladby, kterou hraje v úvodu sekce videa Magic Years volume one "In The Studio". Neví se, jestli existuje v nějaké jiné podobě, zda byla natočena.

"Dog With A Bone". Tato skladba byla nahrána jako vzkaz od skupiny na třetí sjezd fanklubu Queen v roce 1988. Záznam zřejmě není tak dobrý ke komerčnímu vydání, ale je to spíše taková legrační skladba.

"Too Much Love Will Kill You" verze 1989 . Tato píseň byla originálně natočena pro album "The Miracle" , ale byla vynechána kvůli problémům se spolutvůrci Musker/Lamers (Freddie oznámil :"Je to dobrý, ale ne zas tak dobrý"). Verze této skladby na albu "Made In Heaven" se zdá kompletně přepracované a odlišné k verzi 1989, pravděpodobně vyplývající z rozdílné kombinace vokálu z 1989 a přidanými instrumenty z 1994/5.

"Assasin", Prý existuje nevydaná skladba, která vznikla během nahrávání Innuenda. Snad je velmi podobného stylu jako Innuendo. Zřejmě nebude dokončená, protože by jistě vyšla již na Made In Heaven.

"Let Me Live" originální verze . Velmi málo prvních vydání amerických promo kazet s kopií "Made In Heaven" obsahuje verzi "Let Me Live" s verši:

  Take another little piece of my heart now, baby
  Take another little piece of my soul now, baby
  Take another little piece of my life now, baby

v úvodu. Tyto byly vyjmuty, protože statek Janis Joplina uvážil, že skladba obsahuje podobné verše k jedné jejich nábožné písni.
Brian potvrdil existenci demo pásky z roku 1976, kde Queen an Rod Steward zpívají refrén skladby. Je to ale spíše jamování, než pravá nahrávka pro nějaké vydání.

 Freddie

Práce s M. Jacksonem z roku 1982. Dvě z poškozených stop byly "Victory" (pozdeji natočené The Jacksons), "State Of Shock" (pozdejí natočené M. Jacksonem and M. Jaggerem) a "There Must be More To Life Than This" (pozdeji natočené, nevydané Queen a natočené a vydané Freddiem). Originální nahrávky vlastní Jackson a nevypadají, že by byly někdy vydány.

"Smoke Gets In Your Eyes". V roce 1986, Freddie oznámil, že bude pracovat na albu s cover verzemi. Pouze jediná skladba byla vydána - "The Great Pretender". "Smoke Gets In Your Eyes" byla jeda z nekolika písní, na kterých Freddie oznamoval svou aktivitu.

Album z poloviny 70. let s prací s Trax. Vypadá, že je ztraceno.

Brian
Identická hudba z "Macbeth". V roce 1990, Brian napsal v Hammersmith's Riverside Studios hudbu Macbetha. Nikdy nebyla vydána a je docela umělecká, takže nikdy nebyla vydána na komerční nahrávce.

Originální hudba natočená k počítačové hře "Rise Of The Robots" nebyla nakonec použita, protože EMI chtěla pozdržet vydání hry a tvůrci hry rozhodli spíše vydat hru bez hudby než čekat. Hudba byla použita ve hře "Rise 2".

1992 Olympic Games - provázející hudba.

"Rolling Stone" - natočeno s Lonnie Donneganovou

"Let Your Heart Rule Your Head" - natočeno s Lonnie Donneganovou

"Lady Of Leisure" - natočeno s Garethem Marksem

"Fork In The Road" - natočeno s Jonathanen Kellyem

"What The Hell Was I Thinking?" - natočeno s Dweezil Zappou

Roger

"Keep On Running" - originálně natočeno pro album "Strange Frontier", ale nepoužito. (Je to cover verze skladby Spencer Davis Group)

1992 Olympic Games - provázející hudba.

Album Sidewaye Looka s Rogerovou produkcí , obsahující plánovaný singl "Bullet Proof Heart"

"Dear Mr Murdoch" - oficiální fankub potvrdil, že by tato skladba byla měla existovat ve verzi pro The Cross, ale existene není jasná. Na japonském CD Happiness? se ale objevila jiná verze, než na evropském vydání.

John

Práce s Errolem Brownem , obsahující píseň "This Is Your Time"

V květnu 1989 John oznámil vydání třetího singlu "Morris Minor And The Majors", ale nic nevyšlo, takže ani jeho účast na natáčení není tím pádem jasná.