Navigace: Queen - Královská legenda - Střípky: Brian May Band

Brian May Band

Jamie Moses - kytara

Jeho kariéra začala v roce 1971 s vlastní skupinou 'Merlin'.
Je velmi dychtivý po hostování s různými hudebníky. Jamie pracoval s hudebníky jako Freddie Mercury, Paul Young, Tony Hadley, Olivia Newton-John, Jimmy Nail, Roger Chapman, Pete Townsend, the Hollies, Elaine Paige, The Eric Burden Band and Gary Barlow a Bob Geldof.
Nedávno působil jako hudební režisér na turné Paula Youngse, je také členem skupiny SAS. Jamie také stál v čele skupin The Boomtown Rats, The Pretenders a jeho vlastní Broken English.


Niel Murray - baskytara

Narodil se 27.8.1950 v Edingburgu, Skotsko. Je to tichý člověk, rád čte knihy, když zrovna nekoncertuje s nějakou legendou. Niel hraje profesionálně od roku 1974 se skupinami a hudebníky jako Whitesnake, Black Sabbath (hrál s nimi na reunion tour v roce 1994), Gary Moore, Eric Clapton, Scorpions, Jeff Beck, Sting, Ian Gillan a Steve Vai.
Také hrál s Peterem Greenem z Fleetwood Mac v jeho nové kapele 'Splinter Group'.
Spolu s Jamiem a Spikem je členem skupiny SAS.
Jako hostující hudebník spolupracoval s těmito autory:
Jon Lord, Graham Bonnet, Clapton/Beck/Sting (Amnesty Int'l. Gig), Scorpions (dema pro 'Love At First Sting), Ian Gillan, Glen Tipton, a 'In From The Storm' orchestrální album Hendrixe.
Také hrál na koncertech a TV show, nebo jen zkoušel s legendami jako Steve Vai, Joe Satriani, Paul Rodgers, Nuno Bettencourt (se všemi na 'Guitar Legends' v Sevillii, Španělsko), Yngwie Malmsteen, Paul Young, Curtis Stigers, Roger Taylor, Bret Michaels, Robert Palmer, Ozzy Osbourne, a dalšími.


Spike Edney - klávesy

Spike začal profesionálně působit v roce 1970 jako hudební režisér pro Bena E.Kinga, Edwina Starra a The Tymes.
Když se přestěhoval do Londýna v roce 1980, hrál se skupinami a hudebníky jako Boomtown Rats, Dexy's Midnight Runners, George Benson, Bon Jovi a Duran Duran.
Hrál na klávesy a kytaru s Queen na Live Aid '85, Rock In Rio a na Magickém turné '86. Byl také jedním z hudebních režisérů vzpomínkového kontertu The Freddie Mercury Tribute.
Spolu s Rogerem zaližil skupinu The Cross.
Pracoval s mnoha hudebníky jako jsou Paul Young, Tony Hadley, Curtis Stiger, Paul Rogers, Chaka Khan, Eric Clapton a The Rolling Stones..
Nyní hraje ve vlastní kapele SAS (Spikes All Stars) spolu s Jamiem a Nielem. Koncerují po celém světě a stali se velmi populárními. Nedávno odehráli představení na světové konferenci Microsoftu.


Susie Webb and Zoe Nicholas - doprovodné hlasy

Susie a Zoe pracovaly s hudebníky jako Asia, David Gilmour, The Who, Cliff Richard, The Jam, Luther Vandross, Bill Wyman.
Susie hrála v mnoha televizních reklamách a Zoe v televizních šou.
V roce 1996 se přidaly k Abba tribute bandu 'Bjorn Again' a po dvou letech po odchodu založili vlastní tribute band s názvem Fabba.Eric Singer - bicí

Vlastním jménem Eric Mensinger (* 12.5. 1958). V roce 1991 se přidal ke skupině KISS, když nahradil Erica Carra, který zemřel na rakovinu srdce. Eric se přidal k BMB v létě 1998, aby "nahradil" Cozyho Powella, který se zabil při autonehodě. Hrál s The Runnaways, Black Sabbath, Gary Moorem, Badlands a Alice Cooperem.
Oficiální stránka Erica SingeraBývalí členové:

Shelley Preston - doprovodné hlasy
Od roku 1985 natáčela a koncertovala s mnoha hudebníky jako Alexander O'Neal, Simon Climie, Curtis Stingers, Robert Hart, Tom Jones, Alison Mayet, Innocence a Gary Moore. Také pracovala ve studiu s Beverley Craven.

Cathy Porter - doprovodné hlasy
Cathy se narodila v New Yorku a tam pracovala jako sezónní zpěvačka pro různé skupiny. Natočila spoustu různých filmů a televizní tvorby. Než se přidala k Brianovi, zpívala pro Michaela Craftworda na 'The Music Of Andrew Lioyd Webber' turné po USA, Japonsku , Austrálii a Británii.

Cozy Powell - bicí
Cozyho dlouhá a rozsáhlá kariéra začala v sedmdesátých letech, natáčením s hudebníky jako Hot Chockolate, Suzi Quatro a Jeff Beck. Jeho vlastní sólový singl 'Dance With The Devil' dosáhl Britských žebříčků v roce 1973 a byl následován dalšími dvěma singly. V roce 1975, Cozy začal spolupracovat se skupinami Rainbow, Michael Schenker Group, Whitesnake a Emerson, Lake aad Powell. Od roku 1985 Cozy pokračoval s prací ve studiu a produkoval a hrál v mnoha dalších albech včetně 'Tyr' s Black Sabbath a později v 'Back To The Light'. Natočil tři úspěšná sólo alba, poslední z nich 'The Drums Are Back' bylo vydáno minulý rok.
Ještě stihl natočit s Brianem druhé album Another World, ale turné se již nedožil. Zemřel při autonehodě v květnu roku 1998.