Navigace: Queen - Královská legenda - Historie: Roger Taylor

Historie: Roger Taylor

Jméno: Roger Meddows Taylor
Narozen: 26.července 1949
Místo: Kings Lynn, Norfolk
Škola: Truro School
Universita: London Hosptial Medical School (Denistry, 1 rok), Imperial College, London
Titul: Biologie
Skupiny před Queen: The Reaction, Smile

Narodil se jako Roger Meddowes Taylor v úterý 26.července 1949 v Norfolku.

    Roger nevyrůstal ve zvlášť hudebně orientovaném prostředí. Nastoupil do školy v Cronwalu.
Když mu bylo osm, slyšel svého bratrance hrát na kytaru a rozhodl se, že by ji chtěl také. Naučil se základní akordy na ukulele a hned se rozhodl založit kapelu. Zkoušeli v garáži a vlastně nikdo z této skupiny Bubblingover Boys neuměl pořádně hrát - byla to krátkodobá záležitost.

    V jedenácti letech nastoupil do církevní školy Truro Cathedral, kde musel nedobrovolně (kvůli stipendiu) zpívat v chrámovém sboru. Vydělal si peníze, pořídil si obyčejnou akustickou kytaru a učil se na ni hrát podle písniček.
Ale čím dál více ho začaly přitahovat bicí. Doma měl postupně jakousi bicí soupravu z různě sehnaných bubnů a tamtamů.

    V roce 1963 založil s několika přáteli kapelu Cousin Jacks. Roger hrál původně na kytaru, ale pak přešel k bicím. Po roce se kapela rozpadla.

    Protože toužil bydlet v Londýně (jako výchozí bod pro hudebníka), rozhodl se jít tam studovat na univerzitu, ale zatím nevěděl jaký obor. V této době se mu rozváděli rodiče, takže to neměl lehké a matkou byl tlačen, aby si našel nějaké povolání nebo studium.

    V Roce 1965 se Roger připojil k místní kapele Johnny Quale and the reaction. Po účasti na soutěži si rychle získala jméno a hrála na různých vystoupeních. Po odchodu vokalisty musel se Roger jako jediný schopný zpěvu naučit současně zpívat texty a hrát na bicí. Kapela se zkráceným názvem Reaction měla pravidelná vystoupení v klubu PJ's v Turu.

    Roger dokončil školu a pokračoval v Londýně V Hospital Medical School od roku 1967. O rok později se kapela Reaction rozpadla, protože hnací silou by Roger, který však studoval v Londýně. Tam se vrátil a chtěl založit skupinu novou. Roger si všiml inzerátu Briana Maye a zkontaktoval ho. Brian a Tim Staffell byli Rogerem nadšeni a vzali ho....