Navigace: Queen - Královská legenda - Historie: John Deacon

Historie: John Deacon

Jméno: John Richard Deacon
Narozen: 19.srpna 1951
Místo: Leicester
Školy: Oadby Beauchamp Comprehensive, 8 O-levels,3 A-levels
Universita: Chelsea College of Science & Technology, London
Titul: Electronika - červený diplom
Skupiny před Queen: Opposition, The Art

Narodil se jako John Richard Deacon v sobotu 19.srpna 1951 v Leicesteru.

    John byl tichý a stydlivý a do školy začal chodit v roce 1956. Když mu bylo sedm, dostal svoji první kytaru. Johna okouzlila elektronika (otcova podpora) a tak začal uvažovat, že by se mohla stát jeho povoláním.

    V roce 1962 přešel na Gartree High School v Leicesteru. Byl průměrným studentem, ale jako velký přívrženec Beatles se rozhodl, že se naučí hrát na kytaru. Ušetřil si na akustickou kytaru a začal se na ni učit hrát i podle nahrávek z magnetofonu. Hrou v kapele se John odreagovával - zemřel mu otec.

    Ve čtrnácti letech si John založil vlastní skupinu Opposition. V kapele hrál rytmickou kytaru a všichni hráli populární skladby na veřejnosti, ve školách a na večírcích. Po odchodu baskytaristy se místa ujal John. Díky dalším personálním změnám se změnilo i jméno skupiny na New Opposition. Hráli na večírcích, v klubech, v restauracích, sálech.

    John nastoupil do gymnázia Beauchamp Grammar School v Leicesteru. Stále se zajímal o elektroniku. Skupina se vrátila k původnímu jménu Opposition a hrála na základnách RAF a USAF v Molesworthu a vydělávali poměrně dost peněz - vydělali si na vlastní dodávku. Změnili si opět název na Art a jako jediní v okolí začali používat světelné efekty na svých vystoupeních.

    John roku 1969 ukončil gymnázium a byl přijat na Chelsea College na londýnskou univerzitu obor elektronika. Protože odchod do Londýna byl pro něl důležitější, musel odejít z kapely. Plně se věnoval studiu a chodil na koncerty na kolejích. Na jednom takovém koncertě v roce 1970 uviděl skupinu Queen. S Brianem a Rogerem se seznámil na diskotéce a ti se Johna zeptali, jestli by to s nima nechtěl zkusit jako baskytarista.Pozvali ho na zkoušku a přijali ho. John Deacon se stal čtvrtým a posledním členem skupiny Queen.