Home

Poslední úpravy
Hledat

Odkazy

Historie stránek

Grafika v koši

Kontakt

Rychlý login do fóra

Navigace: Queen - Krlovsk legenda: Historie stránek

Historie stránek

6.12. 2003

Završil se další rok existence Královské Legendy. I když jsem se zařekl, že už desing nikdy měnit nebudu - neodolal jsem a stránky letos předělal. Doufám, že jste si na novou podobu lehce zvykli.
Největším lákadlem je opět rozsáhlý archiv tabulatur a akordů, ve kterém se v nedávné době objevila i nová část věnovaná notovým zápisům. Pro odbornou část fanoušků je stále přístupný hudební rozbor skladeb s diskuzním fórem, kde se velmi často objevují zajímavé informace o autorství, natáčení a hudební teorii k rozličným skladbám skupiny.
Novinkou jsou letos i novinky (stále platí nabídka pro zájemce, kteří by chtěli do novinek posílat zprávy), kdy návštěvníci mají možnost na jednotlivé zprávy reagovat.
Na další rok mám několik nápadů a tipů pro nové sekce na stránkách, ale to zcela záleží na tom, zda mi zbyde dostatek času.
Děkuji všem za přízeň a pravidelné návštěvy, Královská Legenda je tu pro vás.

5.12. 2002

Úplně jsem zapomněl, že 5.12. tyto stránky měly oslavit 5. narozeniny. Ano, už 5 let se tu snažím přinášet o skupině Queen nějaké ty zajímavé, ale i známé informace.
Tento rok byl na pravidelné aktualizování skoupý, a to hlavně proto, že jsem dokončoval studium.
Nicméně zřídkakdy můžu nalézt čas a sednout a něco tvořit. V současné době jsou aktualizace převážně v sekcích, které mě tolik práce nestojí. Jde hlavně o archiv tabulatur a akordů, nejrozsáhlejší a nejaktuálnější na celém internetu. Zásluhu na tom ovšem má můj věrný kolega z Maďarska, který už druhým rokem obohacuje Song analysis svými výbornými rozbory skladeb Queen z hudebního hlediska. Dále je tu stále co překládat - rozhovory, texty k písním.
Plně jsem si osvojil PHP, takže stránky jsou nyní co možná nejvíc interaktivní a umožňují, aby je sami návštěvníci "přidržovali při životě" - prostřednictvím fóra o deskách, diskuzního fóra, chatu a fanlistu.
Existuje několik dobrých stránek, nabízejících zajímavé věci ohledně Queen. Doufám, že Královská legenda patří mezi ně.
Takže první pětiletka je za mnou, vzhůru do té druhé!

5.12. 2001

Opět po roce edituji tuto část. Královská Legenda vstupuje do svého pátého roku existence. Stále se snažím držet krok s děním kolem skupiny Queen a kupodivu se mi o to docela daří. Na druhou stranu nejsem spokojený s tím, kolik času můžu stránkám věnovat a mnoho věcí by si zasloužilo oprášit, doplnit, upřesnit. To ale není v mých silách. Nedávno jsem celé stránky přepracoval pomocí stylů, práce zdlouhavá a téměř nepostřehnutelná. Jisté změny to ale přineslo, hlavně pro mě, včetně snazší možnosti cokoli změnit ohledně stylu textu.
Velkým přínosem pro mě a pro tyto stránky je pokračující spolupráce s Denésem z Maďarska, kterému jsem se dovolil poskytnout místo pro jeho Song Analysis. Celá věc je teprve v 'plenkách' a jde o jedinečnou záležitost na poli Queen v tomto směru. Nejsem však natolik hudebně vzdělaný, abych mohl jeho články kvalitně přeložit. Já sám sem se vrátil opět k překladům textů a nadšení mě drží, zvláště po překladu alba A Day At The Races, kterým jsem letos opět začal. Svou pozornost také mohu upřít k překladům interview, ale to jsou všechno věci časově náročné a vzhledem k tomu, že mě již za několik měsíců čekají státnice, musím s časem nakládat rozumně.
Podařilo se mi ještě přitlačit na Davida Maiera (KIO) - tímto mu chci opravdu poděkovat - a tak nyní můžete sami ohodnotit a okomentovat všechny desky z repertoáru Queen a jednotlivých členů ve Fóru o deskách. Jemu také vděčím za zrealizování Fan listu, kteří již mnozí využili a doufám, že už třeba někoho ve svém okolí díky němu našli.
A heslo pro příští rok? Splníme, a ještě překročíme!

5.12. 2000

Už to jsou tři roky, co se věnuji těmto stránkám. Mám mnoho koníčků, ale nejvíce času jsem za ty roky strávil u počítače a vytvářel pro Vás Královskou legendu. Vím, že to už není jako dřív, každý týden nové věci, ale můj volný čas je velmi omezený. A také - mám za sebou 3 roky neustálého téměř každodenního vytváření, překládání, přepisování .... takže kolikrát není ani chuť něco dělat. Ale to je jedno.
Poslední velkou změnou bylo vytvoření nového desingu. Podle mého je mnohem lepší/rychlejší, ale každý má jiný náhled a názor, také zvyk je železná košile. Bylo to však již nutné.
Hlavní je, že o tyto stránky je stále zájem. Musím také poděkovat všem, kteří pro mě vytvářejí tabulatury a akordy, protože archiv se pěkně rozrůstá a ubývá skladeb, které nejsou nějak popsány. Také velký dík patří Philippu Nothaftovi, který dělá naprosto geniální výzkum skladeb Queen. Bohužel nejsem takový hudebník, abych mohl jeho práci přeložit do češtiny, ale stálo by to za to!
Co se týká budoucnosti, sám nevím jak to bude - příští rok mě čeká poslední rok školy... uvidíme.

5.12. 1999

Jak ten čas letí. Už jsou to dvě léta, co se věnuji práci na těchto stránkách. Nezbývá než poděkovat za Vaši přízeň a doufat, že se sem budete často vracet.
I kdybych jen pomáhal lidem, kteří na tom nejsou s angličtinou tak dobře a nemůžou si jen tak přečíst co se děje ze stránek oficiálního FC, tak už proto to stojí za to.
Občas se objeví nějaká ta chybička, což mě samozřejmě mrzí. Času je málo a proto mi může sem tam něco uniknout. Ale pokud se najdou lidé, kteří mě na to upozorní, netrvá to dlouho.
Takovým dárkem pro mě je cena Killer Queen Site Award. Byl jsem velice překvapen, protože jsem se ani osobně nepřihlašoval do žádné kategorie.
Za ten rok se kolem skupiny Queen dělo tolik věcí, že by člověk ani neřekl, že již vlastně neexistuje. Nebýt skvělé Jacky Smith z OQFC, kdoví jak by to vše bylo. Její pečlivá práce nám přináší to nejlepší ovoce.

Co říci závěrem.... Snad se mi podaří i nadále držet tempo a přinášet Vám nové zprávy, zajímavosti a další věci týkající se našich nesmrtelných hudebníků ze skupiny Queen.

5.12. 1998

Tak je to tady. Tyto stránky 5.prosince 1998 oslavily, svoje první narozeniny.
V době, kdy jsem je připravoval, jsem vůbec netušil, do čeho se vlastně pouštím, a jak se vše vyvine. Původně jsem chtěl vytvořit něco podobného i o takových muzikantech jako je Mike Oldfield, J.M. Jarre nebo Vangelis. Ale po chvíli jsem zjistil, že se tak tak stihnu věnovat těmto stránkám o Queen. Proto jsem si řekl, radši jedna, ale za to pořádně.
Vlastně jsem se upsal ďáblu, protože chci-li těmto stránkám udržet navštěvovanost, musím se jim neustále věnovat. Ale zatím se mi to daří, snad to takhle vydrží.
Vlastně záhy po startu v prosinci 1997 jsem se dostal na server Musichall. Nebýt toho, tak bych musel asi skončit, protože na školních serverech jsem více místa dostat nemohl.
Stránce se věnuji skoro pořád, ve škole, ve volných blocích se snažím dostat k počítačům a projíždím web, abych našel nové informace, nebo něco zajímavého. Následuje překládání a stylizování do podoby, kterou znáte.
Můžete mě nazývat šílencem, ale tohle všechno dělám pro své potěšení - baví mě to, rád zjišťuju, že stránky navštěvuje stále více a více lidí, kteří jsou třeba překvapeni nějakou informací nebo si můžou poslechnout něco z toho, co jen tak neuslyší. Uvědomuju si jaký jsem vlastně do Queen blázen. Na druhou stranu jsem strašně rád, že jsem prostřednictvím stránky získal mnoho nových přátel a kontaktů, a to nejen z Čech, ale i ze zámoří.
Nebýt Internetu, tak - nejen já - bych věděl, že Queen vydali nějaké alba, že Freddie zemřel a pár dalších věcí. Ale velmi pochybuju, že by se fanoušci dozvěděli věci, které naleznete nejen na těchto stránkách. Ano je mnoho dobrých knih, ale neznám lepší zdroj aktuálních, hudebních, obrázkových, atd. atd. informací než je Internet, jen se v něm chvíli pošťourat a trpělivě hledat..
Snad se v tomto směru nic nezmění, a že ještě nějaký čas ten můj výtvor bude moci na webu strávit.
Děkuji Vám všem, kteří jste zdejší stránky za ten rok navštěvovali, a doufám, že Vás nezklamu i příštím roce existence Královské legendy, protože.....QUEEN je ta nejlepší věc na světě a bude žít věčně, alespoň v našich srdcích.

Jste zde kdykoli vítáni!