Navigace: Queen - Královská legenda: Fórum - Ankety: Anketa v UK - nejlepší live skupina

Forum

--- Pouze přihlášení uživatelé můžou přispívat do diskuze ---stránky 1 [2]
radka13: Anketa v UK - nejlepší live skupina08.06. 2005 12:39
Dobrá zpráva - někde jsem četla, že v průzkumu mezi 5000 lidmi v UK, Queen získali 2.místo jako nejlepší live kapela - Best live band of all time, tady je pořadí :
1. U2
2. QUEEN
3. Oasis
4. Rolling Stones
5. Radiohead
6. The Who
7. Guns N' Roses
8. Coldplay
9. Faithless
10. REM

1.Michael Koliha 08.06. 2005 12:44
Nemam rad U2 a myslim ze treba Stouni sou Live urcite lepsi nez Oasis. Ale kazdopadne je to anketa lidi a hazdej tam vyjadruje svuj nazor. Je dobre ze sou Queen tak nahore

2.radka13 08.06. 2005 12:49
Myslím, že to bylo na zveřejněno Queenzone, U2 mám docela ráda, ale jací jsou live nevím...

3.Michael Koliha 08.06. 2005 13:02
Ja U2 primo nesnasim pridou mi strasne nezazivny hrajou si na Rock a pride mi to jako strasnej POP a skoro kazdej znamej (ne kamarad) mi je cpe

4.Ptr 08.06. 2005 13:15
Ježišmarjá to je strašnej žebříček! :))) U2 NAD Queen??? Nesmysl! Co tam dělaj The Who???? A o Guns´n´Roses nemluvim! :)))

5.Michael Koliha 08.06. 2005 13:21
G n´R sou uplne super. A the Who sou taky docela spravny sice sem jejich koncert nevidel ale kdyz Pete Townshend roztoci větrnej mlyn tak to muze byt docela fajn.

6.Ptr 08.06. 2005 13:41
5.
Ten jeho "větrnej" mlýn je sice charakteristickej, ale je to dost trapně převzatý od Keithe Richardse :)))

7.Michael Koliha 08.06. 2005 13:59
Myslis? To ja bych rek ze je spis od nej. Ale nejsem odbornik ani moc sectelej takze fakt nevim.

8.Michal 08.06. 2005 14:14
Jako videl jsem koncert U2 a jestli teda vynikaji tim, ze Bono polibi nejakou holku, tak nevim... To co jsem videl bylo takove obyc. Dalsi vec je to, ze dnes se neda srovnat technicke zazemi, jako bylo driv... RS maji take uplne super show...

9.Mr.Scully 08.06. 2005 15:13
Nevim, U2 nemam rad kvuli tem jejich postojum a pozam. Jinak hudebne jsou urcite kvalitni.

10.Ptr 08.06. 2005 15:36
7:
Hehehe.... Jo, je to převzatý od Richardse. :) Keith tohle dělal jako mladej a dodnes hraje takovým "rozmáchlým" neekonomickým stylem, ale v jednom dokumentu Pete právě říkal, jak se mu líbilo, jak Keith hraje, tak to zopakoval... Důvod, proč to opakoval? Přišlo mu to efektní a myslel si, že díky tomu má ta Richardsova hra osobitej zvuk.... Hehehe, Richards mu to pak vysvětlil, že tohle dělal jenom občas, když byl moc namazanej... :)))) Ale žádnej specialní účel to nemělo....

11.Michael Koliha 08.06. 2005 18:22
No a v knizce 33+333 světovych kytaristu sem cet ze Townshend jednou takhle delal větrník a najednou vidi kaluz krve tak se kouknul od ceho to je a zjistil , ze mu na ruce vysi kytara za vibrpaku nebo jak se to pise. A taky ze obcas takhle chytne nehtem o strunu a strhne si ho. Ze prej to ani moc neboli jen se blbe drzi trsatko jak klouze po ty krvy. To musi bejt clovek asi dost intoxikovanej kdyz tohle ani neciti...

Jo a jinak dik za osvetleni Ptre.

12.bulsara 09.06. 2005 11:04
...hele děti, co to tu vyvádíte, pár dní sem tady nebyl a takový úlety sem minul......takže "Ptr" zase tlachá sakra kluku mladej.....
Takže Petr...
...ty si taký "všade bol všetko videl" a ty sa nám tu čuduješ prečo je tam The Who? Tak to je dosť trapas...ti poviem. Ešteže si tam miesto nich nenavrhol DP... Ale pozor, ak to posudzuješ z pohľadu koncertov The Who 1982-2003 tak máš vykrivenú optiku... Ale na The Who 1968-1976 mi nesiahaj - a myslím si, že práve táto éra skupiny je hlboko v pamäti Anglánov - preto ten výsledok... Ak si potrebuješ doplniť vzdelanie nemusíš chodiť moc dookola, stačí si zaobstarať poslednú režisérsku edíciu (2DVD) The Kids Are Alright... snáď po nej vytriezveš... ...a posledná bodka za správami, zo svetových kapiel nie je veľa príkladov takého obrovského rozdielu medzi účinkom štúdiových náhrávok a ich koncertnou podobou, ako je to v prípade The Who, u nich by som len veľmi ťažko prepadol fanúšikovskej celoživotnej vášni len z počúvania ich štúdiových albumov....jednoducho The Who live = 300%, The Who in studio = 50%.... Veď ktorá kapela mala štúdiové albumy prevažne zabudnutiahodné (len pár výnimiek: Tommy, Who´s Next, Quadrophenia) a bola bez významnejších hitových singlov, kým koncertne dokáže v USA vypredať najväčšie dostupné arény v rozpätí 30 rokov...

13.Ptr 09.06. 2005 13:10
Bulsara:
Toho rejpance do DP jsem si jakoby nevšiml, jenom poznamenám, že právě živák DP Made In Japan je považován za nejlepší rockové živé album všech dob. A ještě poznamenám, že v těchto anketách DP nikdy NEMOHOU vyhrát (ačkoliv by si zasloužili být hodně vysoko), neboť v USA a Kanadě jaksi DP moc neberou - narozdíl od zbytku světa - Evropy, Asie (první rocková kapela, která vůbec kdy hrála v Číně!), Austrálie, Jižní Ameriky...... Je mi líto, tohle jsem musel říct. Ale teď už k The Who.

Názor na The Who jsem si utvořil po shlédnutí čtyř DVD z RŮZNÝCH období jejich kariéry (od vystoupení na Woodstocku, přes dvojDVD, které mapovalo jejich koncertní dráhu od začátků po konec osmdesátých let, až po relativně nový koncert na němž již nehraje dávno zesnulý Keith Moon a mám dojem (ani jsem si nevšiml, jestli tam ještě hrál/nehrál Entwistle!!! Vidíte jak mě to nudilo???), že tahle DVD jsou dostatečným základem pro utvoření názoru).... Tak pár mých dojmů. Neříkám, že někomu se The Who nemůžou líbit, mě ale vyloženě lezou na nervy! Jejich skladby mi připadají dosti vlezlé (a to nesnáším) a nakonec - Daltrey podle mě opravdu zpívá hrozně falešně. Věř mi, že já byl hodně zvědavej na to, kdo je branej za velikány v USA a prostě a jednoduše - byl jsem hrozně zklamanej... Můj přístup k The Who je stejnej, jako ke Status Quo. Někdo je miluje, já je nesnášim. Ale promiň, s tím bohužel nic nenadělám....

14.barcika 09.06. 2005 13:14
ani ma to neprekvapuje, ze Queen tak skoncili...

15.another.world 09.06. 2005 13:24
U2 si letos nechám s radostí ujít díky Kolínu, ale že by byli lepší než Queen..? Asi se té ankety účastnilo hodně lidí, co Queen už nezažili a nemohou posoudit. Co já bych za to dal narodit se o 15 let dřív v Anglii. I kdybych Queen třeba neposlouchal tak bych na ně určitě alespoň jednou šel, jako chodí lidi u nás na Olympic, Lucii apod.

16.barcika 09.06. 2005 13:27
15-a co by som za to dala ja.Alebo keby aspon existoval stroj casu.

17.bulsara 09.06. 2005 14:53
Ad 13.

1. "Věř mi, že já byl hodně zvědavej na to, kdo je branej za velikány v USA a prostě a jednoduše - byl jsem hrozně zklamanej..." - nebola tá anketa urobená v UK náhodou?

2. To som si ale dal s tebou polemizovať - za ten uplynulý rok poznám tvoju buldočiu výdrž pri argumentácii....

3. Máš ten vkus "trošku" rozhádzaný - takže Tom Jones YES a The Who NO ? Divné....

4. Ten tebou spomínaný 2DVD výber sa volá "30 years of maximum R & B" ?

5. Povedal som, že živáky od 1982 nepočítam...

6. Skús ochutnať nasledovné menu : Live At Leeds 1970, Live At The Isle Of Wight 1970, Live At The Charlton Footbal Ground 1976, Koncert pre Kambodžu 1979, Who´s Last 1982 alebo tých 100 minút pri The Kids Are Alright - tam minimálne stačí pozrieť si (ponuka 6 uhlov kamier) fenomenálnu Won´t Get Fooled Again zo Shepperton Studios 1978....alebo čo tak My Wife + Dreaming From The Waist 1976 z 30 Years Of Maximim R & B 4CDBox.....

7. U The Who nikdy moc nezáležalo, aký repertoár hrali na koncertoch (vlastný či prevzatý), ale na tom ako to hrali a vidieť tie 4 absolútne odlišné "kreatúry" bol za éry Keitha valcujúci zážitok.... ...nehovoriac že John a Keith patria (patrili) k najlepším svetovým hráčom na svojich nástrojoch... ....a určite tam nehrozil arogantný "majster sveta" Blackmoore...

8. Ešte moc by som nerýpal do Townshenda... ten chlap nemá rád sóla a na pódiách ho bolo vždy plno bez toho aby nudil (ako niekto iný všakže)...a ináč pozor Richards mu skladateľsky siaha ledva po kolená (95% autorského podielu na hudbe The Who).....

9. Niekedy pokecáme o tých tvojich DP, mám 18 origoš CD od nich a ešte žiadne DVD.... len nemám momentálne čas na odborný pokec o nich.

10. No tak ma rozstrieľaj "Ptr" ....

18.Michelle 09.06. 2005 15:14
15, 16. Jak to tady čtu tak můžu jedině souhlasit. Jak ráda bych se narodila o pár let dřív a v Anglii. Vidět všechny 4 na vyprodanym koncertu - škoda že se to už nikdy nepovede.

19.Ptr 09.06. 2005 15:26
K tomuhle příspěvku nemám co říct. Snad jenom pár poznámek.

- To porovnání Townshenda a Blackmorea si doufám nemyslel vážně, že ne? A jestli jo, tak je to naprostej nesmysl. Porovnáváš nesrovnatelný. Zatímco Townshend svojí slávu vybudoval na jedinečnosti stylu, tak Ritchie Blackmore svoje jméno založil na technicky profesorské hře. Když to vyženu do absurdna, tak je to asi takové porovnání, jako kdybys vedle sebe stavěl Steva Vaie (= Ritchie Blackmore) a Chucka Berryho (= Pete Townshend). Vidíš tu nesmyslnost? :) Jinak to ohledně té nudy při sólech… Nesměřuješ tím k DP, že ne??? Jinak by sis HROZNĚ naběhl!!! :)

- Jo, ten set se jmenuje přesně tak, jaks řekl… To víš, člověk snadno zapomene název něčeho, co ho absolutně nezaujme….

- Ad můj vkus…. Mé rozpětí poslouchaných umělců je hodně široké… Tom Jones je jenom takovej okrajovej kousíček, na kterej musím mít náladu… :) The Who mě ale opravdu neberou.

20.Ptr 09.06. 2005 15:28
Jinak, o těch DP klidně můžeme pokecat.... Vedu fórum na www.lide.cz a právě tam sháníme někoho s protipárplovskými názory, takže jseš kdykoliv vítán :)))

21.Michael Koliha 09.06. 2005 15:28
No je Pravda ze Amici maji zvlastni vyber hudby treba Queen se tam rozhodne neuchytili tak jako doma. A taky spousta dalsich Britskejch skupin ktery by si to zaslouzili. Asi zavidej Britum ze delaj lepsi hudbu.

To Ptr: z jakeho roku je to Made in Japan?

22.Ptr 09.06. 2005 15:30
Michael Koliha:
Je točený v srpnu 1972.

23.Michael Koliha 09.06. 2005 15:44
Aha tak tomu mozna verim ze muze byt jedno z nejlepsich ale nevim jesli nejlepsi 1972 to sotva zacinali nebo ne? Z jakyho roku je California jam? Oni nejsou na koncertech spatny (ackoli sem videl jen 3) Ale nejlepsi sou podle me stejne takovy pompezni podivany typu Queen Pinkfloyd(ikdyz ten zpevak je celkem suchej) Ale musi byt poradna show. Mimochodem jeden z tech 3 koncertu byl z Banana tour tusim ze taky v Japonsku a byla to hruza des a bes. A celkove Banana tour(jedina originalka co od nich mam) je takova nanicovata. Maji mnohem lepsi veci treba Burn.

24.Ptr 09.06. 2005 16:04
Jenže oni jeden z nejlepších živáků vydali v 99... Total Abandon! Fantastickej koncert (podle mě na úrovni MIJ). :)

25.Ptr 09.06. 2005 16:30
Michael:
Možná jsem nepochopil, co chceš říct. Kdyžtak napiš na ICQ 206 982 825.

26.Michael Koliha 09.06. 2005 17:23
Ja nemam ICQ ikdyz to chystam uz dlouho. Vpodstate sem chtel rict, ze:

1: Se mi na koncertech libi vic takovy Pompeznejsi typy koncertu jako mivali Queen a taky kdyz tam je akce jako u G n´R.
2: Ze mivali Deep Purple dobry koncerty, ale neni to moje the Best
3: Ze sem videl jen California Jam 74 + Naky DVD u kamarada + Nakej Koncert z Banana tour
4: Ze cely Banana tour a Banana CD se mi moc nelibi a ze uznavam spis obdobi s Blackmorem ikdyz ani Morse neni na poslech spatnej ale me je nesympatickej.
5: Ze sem si myslel ze rok 1972 sou priblizne jejich zacatky ze hrali tak nekde ve vetsich klubech apod. Ale nevim
A to bude asi tak vsechno.

27.Michael Koliha 09.06. 2005 17:26
A neni ten "Best" koncert Copenhagen 1972? Odtud mam par live Videopisnicek. Neni to spatny, ale moc mala plocha na muj vkus aby to bylo nejlepsi...

28.Michael Koliha 10.06. 2005 06:31
A mozna nekoho z vas prekvapim, pobouřim nebo rozesmeju. Ale podle me by mezi nejlepsima live kapelama meli byt taky Kiss. uznavam ze sou hudebne lepsi kapely, ale kiss byly nebo jsou na kocertech fakt hodne zabavny divak se rozhodne nenudi. A to nejen kuli jejich vizazi

29.bulsara 10.06. 2005 08:10
Ad 20. ...ja nie som protipárplovsky zameraný, ibaže na pódiu (i keď je to tažko merať pri tom kompikovanom množstve "Mk" verzií) boli vo svojej zlatej ére (1970-1975) oproti The Who poslabší.... a ako sa na nich dívam urob si úsudok sám (5 hviezd je najviac) :

"IN ROCK" - Anniversary edition (CD) 1970 *****;
"FIREBALL" - 25th Anniversary edition (CD) 1971 ****;
"MACHINE HEAD"- 25th Anniversary edition ( 1972 ****;
"MADE IN JAPAN" - The Remastered edition (2CD) 1972 *****;
"WHO DO WE THING WE ARE" (CD) 1973 ****1/2;
"BURN" (CD) 1974 ***1/2;
"COME TASTE THE BAND" (CD) 1975 ****;
"MADE IN EUROPE" (CD) 1976 ****;
"DEEPEST PURPLE - THE VERY BEST OF..." (CD) 1980 ****1/2;
"IN CONCERT - Two Complete 1970-1972 Recordings" (2CD) 1980 ****;
"KNEBWORTH 85 - In The Absence Of Pink" (2CD) 1991 ***;
"KNOCKING AT YOUR BACK DOOR -The Best Of Deep Purple In The 80´s" (CD) 1991 ***;
"LIVE IN CALIFORNIA 1976 - ON THE WINGS OF A RUSSIAN FOXBAT - LONG BEACH ARENA 1976" (2CD) 1995 ***1/2;
"PURPENDICULAR" (CD) 1996 ***1/2;
"Mk III THE FINAL CONCERTS" (CD) 1996 ****1/2;
"CALIFORNIA JAMMING LIVE 1974" (CD) 1996 ****;
"LIVE AT THE OLYMPIA '96" (2CD) 1997 ***1/2;
"ABANDON" (CD) 1998 ****;
"30 : VERY BEST OF" - Special Collectors Edition (2CD) 1998 ****;
"LIVE AT THE CALIFORNIA JAM" (VHS) 1991 ****;

....a ešte ak uznávame obaja MIJ, tak u mňa je tento dvojalbum o 3 krôčiky za Live At Leeds. DP pri 20 minútovom čarovaní Lorda na klávesoch strácajú na energií a koncertnom ťahu na bránku....

30.bulsara 10.06. 2005 09:42
Ad 28. ...no Kiss = cirkus, tam o dáke živelné improvizované hranie pre radosť zo života a z možnosti odovzdať dáku energiu už moc nejde...ale pred takmer 30 rokmi som bol "slušne" odviazaný z ich dvojalbumu Alive II...to boli časy (1978-1979)...
Ináč ako všetky ankety je to len o štatistickej náhode alebo zábave a moc sa vzrušovať nad tým, kdo tam je (nie je) nemá zmysel....
Ak by som sa predsa len vzrušoval, tak z tých novších kapiel mi tam namiesto trebárs REM alebo Faitless chýba Foo Fighters (jednoznačne)... a z tých starších trebárs Lemmy s Motorhead (už nie tak jednoznačne) alebo AC/DC (podobne).

31.Ptr 10.06. 2005 11:13
29:
Tak tohle je celkem drsná provokace... :))) Teď nemyslím mě, ale Queen fans, protože tady se dostáváš opravdu až moc mimo téma.... :))) Jak říkám, vyjádři se na lide.cz, stejně tam teď potřebujeme nějakej "impuls z vnějšku" :)

32.bulsara 10.06. 2005 11:43
......mimotémových rýpačov je tu (aj inde) viac, hele Ptr nebývaš medzi nimi aj ty? (v dobrom) a nikdo (dúfam) z nich nerýpe držkou prach, tak som to oproboval i ja, na kecanie na úkor práce (sakra) mi stačí toto fórum bohato.... ja len, že DP mám vo svojej Top 5 skupín už dlhšie, než ty dýchaš kyslík (klučino)....ale už končím, zameškané papiere ma už kopú do achilovky, pekný víkend PTR...čaves!

33.Ptr 10.06. 2005 11:48
Jenže i to mé co jakoby bylo mimo téma souviselo s Queen... Ty jsi teď ÚPLNĚ mimo ně. :)))

34.bulsara 10.06. 2005 12:00
...prosím ťa rozchoď to, zajtra je sobota....

35.Ptr 10.06. 2005 13:04
34:
Já jsem v poho... Nevim co řešíš? :)))

36.bulsara 10.06. 2005 13:06
..už nič.

37.Bongo Bongo 10.06. 2005 15:50
Ptr, nevis vubec, co rikas. Koukni se na nektere jejich koncerty nebo si poslechni album Live At Leeds (1971) a pak tvrd, ze The Who nejsou vynikajici live skupina. Live At Leeds je jedno z vubec nejlepsich live alb a v mnoha zebriccich je dokonce prvni. A Bulsaro, netroufal bych si tvrdit, ze Richards je horsi skladatel nez Townshend. Srovnej si jejich tvorbu.

Asi nekdy zaskocim na koncert U2 a presvedcim se, zda jsou opravdu tak dobri. Oasis me take prekvapili.

38.Jardo 10.06. 2005 15:58
Ľudia aj vy ste na tom ako ja. Ja hrozne ľutujem, že som nebol na ich koncerte. Keď mali Magic tour tak som mal iba rok. Hrozne ma to štve. Bol som síce na koncerte v Prahe, ale aj keď koncert bol super aj tak mi tam Freddie proste veľmi chýbal. P. Rodgers ho proste zastúpiť nedokázal. Podľa mňa bol veľmi slabučký. Inak teraz k veci. Zdá sa mi to čudné, že U2 je pred Queen. U2 mám inak rád a dokážem si priznať, že keď je niekto lepší ako Queen, ale toto je podľa mňa hlúposť. Minule som si stiahol jednu pesničku od U2, ktorá bola naživo a bolo to dosť slabé. No s Queenom sa to nedá porovnať. Tá anketa je dosť zvláštna.

39.Bongo Bongo 10.06. 2005 16:26
Take lituji, ze jsem se narodil teprve v r. 1990. Ale mam dojem, ze muj otec videl ten jejich slavny koncert v Budapesti.

Ja jsem radsi nesel na koncert do Prahy. Jednak jsem mel moc prace a jednak, no vy vite proc.

40.Mr.Scully 10.06. 2005 17:27
Hm, nevime. Na prazsky koncert jsi nesel bud proto, ze jsi nemel prachy nebo proto, ze jsi blbej. Prvni duvod se vzhledem k tvemu veku da samozrejme pochopit. A druhy vlastne taky... :-)

41.another.world 10.06. 2005 17:37
39: Máš dojem....? Kdyby u nás někdo byl v Budapešti86 tak se to traduje jako rodinná historka a já bych toho dotyčného otravoval v jenom kuse, ať mi o tom vypráví a ne jen, že bych měl takový "dojem" že tam byl...

42.Michael Koliha 10.06. 2005 17:46
Treba netravi se svym tatou tolik casu jako v normalni rodine ktera je pohromade...Ale nevim vubec toho kluka neznam. Kazdopadne vim i o sve ucitelce na cestinu ze tam byla...

43.Breakthru 10.06. 2005 17:51
39 kolik ty muzes mít práce v 15 letech? Můzu ti ríct, ze si prisel o obrovský zázitek, kterej se uz nemusí opakovat!

44.Michael Koliha 10.06. 2005 17:56
No to kazdopadne. To by ses divil kolik muze mit v 15 prace ja ji mel loni a nad hlavu a ted este vic. Ale na tuhle sobotu bych obětoval zivot

45.Love.profick 10.06. 2005 19:52
hm ja sem v 15 nedelal nic v 16 taky v 17 uz vubec nic v 18 taky nic a ted na to doplacím........

46.Monika 10.06. 2005 20:26
Zadna brigada, nic, jo? Tak tos mel dobry :o)

47.Love.profick 10.06. 2005 20:33
Brigady se nepicitaji ja myslim ve skole......vis?

48.Michael Koliha 10.06. 2005 21:51
Ty jo ja si ted zaridil nakou brigadu u jednoho chlapka na stavbe. 500 za den ale takova drina a to uz sem si tolikrat rikal ze uz nikdy nebudu pracovat rukama...

49.Michal 11.06. 2005 00:53
Love.profick: Vitej v klubu :o)))))))
40: Co k tomu dodat? Tak tak :o)

50.Bongo Bongo 11.06. 2005 11:16
Musim se take ucit, ne? A ten duvod je, ze bez Freddieho a Johna to neni ono. To je jako kdybyste sli na Beatles bez Johna a George. Tak jsem se dozvedel, ze muj otec bohuzel mel namireno na ten koncert, ale nepustili ho.

51.Michal 11.06. 2005 11:40
Vzdyt to je blbost... :o)) Tady jde o to, ze bud chces slyset zive pisnicky Q, od puvodnich clenu a nebo nechces- proste May ani Roger, ani pisnicky Queen te nezajimaji- to je jasna diagnoza :o) Jako vazne nechapu, jak si nekdo muze rikat fanousek QUEEN a nejit na koncert- to by sis mel spis rikat fanousek Freddie Mercuryho, nemyslis??

52.Jardo 11.06. 2005 11:41
Nevie prečo dotyčnému tu nadávate, že je blbý a pod. No a čo, že nebol na koncerte. Aby som bol úprimný ja som sa na ten koncert ani nejako netešil. Ale nakoniec som bol veľmi rád, že som tam bol. Ale by som sa vrátil k veci, tak Bongo Bongo nešiel na koncert, lebo tam neboli Freddie a John a mimochodom mne tam tiež veľmi chýbali. P. Rodgers bol slabý a ja sa vám divím, že sa vám tak páčil. Čudujem sa preto, lebo každý jeden z vás pozná Freddieho a P. Rodgers pôsobil ako amatérsky spevák. Kebyže prídu bez neho tak mi tam vôbec nechýba.

53.Michal 11.06. 2005 11:48
Jako amatersky zpevak?? Tak tos asi doma nechal usi...
To je jasne- kazdemu tam Freddie a John moc chybeli- to je jasne!!! Ale sakra- vzdyt musime zustat nohama pevne na zemi- Freddie je mrtvej a John proste hrat nechce- porad dokola brecet, ze uz to nikdy nebude takove- to nechapu takovouhle logiku... To je jak v Cine (nebo tam nekde) maj porad jednoho prezidenta, ke kteremu se klanej- pritom je uz 11 let mrtvej.
Je mi ale jasne, ze kdyz je nekdo v FC Freddie Mercury, tak tohle turne pro nej nema cenu...

54.Michael Koliha 11.06. 2005 12:01
To me tam vlastne ani nechybeli. Samo ze bych je tam chtel, ale sel sem na uzasnej koncert kde bude Brian a Roger hrat pisnicky od Queen. A ze predvede Paul tak uzasnej vykon tak to sem fakt netusil. Amaterskej rozhodne nebyl. A myslim ze mezi fandama Queen si ziskal po celim svete spoustu priznivcu...

55.Michal 11.06. 2005 12:03
54: Presne tak!! Proste realita je takova jaka je. A kdyz to clovek prijme, tak mu tam chybet nemohli (doufam, ze je chapano, jak je to mysleno- Michael chape urcite :o).

56.Love.profick 11.06. 2005 16:57
53: ten prezident je v KLDR a to FC Freddie Mercury jako fakt existuje to je jako uzasny jako ja tam chci prestoupit jako jak to mam udelat co jako:)))

57.Mr.Scully 11.06. 2005 17:44
Bongo - jenze tys odsoudil nynejsi Queen, aniz bys je vubec videl nebo slysel. O co jde, o hudbu nebo o cleny? Jestli jde o hudbu, tak ti muzu rict, ze jsi prisel o hodne velky zazitek. A jestli jde o cleny, tak te muzu uklidnit - Queen v puvodni podobe zanikli uz v roce 1970, nebot jim odesel baskytarista. Queen s Johnem ti nevadili, kdyz byl John uz ctvrtym baskytaristou v rade? :-)

Co se tyce brigad... pred asi osmi lety jsem delal recepcniho za 30 na hodinu. Od te doby jsem si dal zavazek, ze za prve nikdy zadnou brigadu delat nebudu a za druhe radsi budu vydelavat nacerno nez za nejaky smesny penize.

58.Monika 11.06. 2005 17:53
Jasan, Scully, tady to jinak nejde :o)

59.Michael Koliha 11.06. 2005 17:53
Ja sem este nedelal normalni brigadu. Sestra vzdy sezene nakou hostesku a ja rano roznasel noviny, pracoval na stavbe, na poli a vsechno vzdy strasne tezky...

60.Michal 11.06. 2005 17:54
56: dik za doplneni :o)

61.another.world 12.06. 2005 00:31
57: Tak to na mě nemáš, já jednou (tuším rok 1997) prosekával neproniknutelný prales okolo jedné fabriky sekerkou a pilkou - čili dřina jak hovado za celých 25kč/h.

Co se týká koncertu bez Freddieho, tak spousta lidí (jako třeba já) se tam šla podívat, jak hraje na kytaru jeden z nejlepších kytaristů světa a jak to ještě bubnuje bubeníkovi z kultovní skupiny Queen a kdo že to vlastně je ten Paul Rodgers a jak si asi poradí s písněmi Queen. No musím konstatovat, že kytarista má pořád rychlé prsty a "big hair" a ten bubeník je stejný showman jako na DVD s Queen a ještě navíc pořád dobře zpívá! I P.Rodgers zpívá dobře a některé písně Queen oživil. A kdo nešel na koncert protože tam nebyl Freddie, tak přišel o kytaristu, bubeníka i Rodgerse. Dobře mu tak!

62.Monika 12.06. 2005 00:47
....a o Spike, Jimyho a Dannyho :o))

63.another.world 12.06. 2005 00:48
62: Tak pochopitelně, čekal jsem, že si někdo rejpne, ale byl jsem línej to tam dopsat :o).

64.Michal 12.06. 2005 08:13
... a o skvelou show a pisnicky Queen :o))

65.Michael Koliha 12.06. 2005 08:57
A zazitek kterej by ho provazel do konce zivota

66.Breakthru 12.06. 2005 15:05
Bongo: Jeste to muzes napravit v léte. Nebudes litovat!

67.Michael Koliha 12.06. 2005 15:10
Myslim, ze kdyz nekdo nejel do Prahy, protoze se mu nechtelo. Tak nepojede ani do Hyde parku ani do Kolina. A ja bych tam tak chtel

68.meg 12.06. 2005 15:44
to michael koliha: já takýýýýýýý. No jo, co se dá dělat. Ale hlavně, že jsem byla v Praze :o))

69.Michael Koliha 12.06. 2005 18:27
Sakra kdybych byl o par let starsi a mel penize tak se moh bejt taky na vic koncertech.
To meg: A jak si vlastne dala tu maturitu?

70.meg 12.06. 2005 18:35
69: no parádně. 3 jedničky (ekonomika, anglina, čestina) a 2 dvojky (praktická a strojírenství). Takže jsem ten nejvíc happy člověk :o))))) Akorát ty výšky mi zatím nějak nevycházejí. No co v nejhorším to řeší jazykovka. Jojo být taky o trochu víc starší a bohatější, tak bych taky nejraději navštívila všechny koncertíky.

71.Monika 12.06. 2005 18:43
No, ja ted na ten Hyde Park prasule mam, ale zase me v tom brani prace...takze nekdy to proste nevyjde, i kdyz mate skoro to nejdulezitejsi :o(
meg: Blahopreji za tak povedenou maturitu ! :o))

72.meg 12.06. 2005 19:00
to monika: díky moc. Ani nevíš, jak jsem ráda, že už to mám za sebou a před sebou 3 a půl měsíce prázdnin, teda když nepočítám brigády :o)

73.meg 12.06. 2005 19:01
a s tou prací, to naštve. Já bych asi ty prachy taky někde vyhrábla, ale nějak to prostě nejde. Budu doufat, že se tu znova ukážou. Teda doufám, protože ten zážitek z dubna bych si tak strašně moc ráda aspoň ještě jednou zopakovala :o)

74.Monika 12.06. 2005 20:26
72: Vim, jak jsi rada, ze uz to mas za sebou, pred par lety jsem zazila ten samej pocit :o). A to volno ti zavidim jeste vic !

75.meg 12.06. 2005 20:39
však neboj, až budu mít taky práci, tak budu zase závidět maturantům já :o)

76.Spider(cz) 12.06. 2005 21:13
to meg...Tak ja jsem to dal za 4:-) A taky jsem se dostal na FF...Takze jsem nadmiru spokojen:-D

77.Monika 12.06. 2005 21:26
Tedaaa, takovi sprti tady. A to jste se tak bali :o). Gratulace i tobe, Spidere !

78.meg 12.06. 2005 22:00
to spider: no super, konečně se taky ozveš. Já čekala a čekala. Takže gratuluju. Já jsem tak šťastná, že jsem z toho strojírenskýho ústavu konečně vypadla. A gratuluji i k té výšce. To mě na MU nepřijali. Na můj obor přijímali 66 a já byla 81. Dala jsem odvolání, tak uvidíme. Na VUT mě taky nevzali (ty přijímačky byly fakt hooooodně krutý) a ještě jsem se hlásila na ekonomku do Ostravy a to ještě nevím. Jak říkám, v nejhorším to řeší jazykovka. Musím se přece zdokonalit v jazyce, kdyby se náhodou někdy potkala s Rogerem nebo Brianem, ne? :o))))))))

79.Mi Lena 13.06. 2005 07:06
Tak v sobotu mě málem odváželi, když mi známej řekl, že se jel do Prahy podívat na Breina Maina, protože bez něho by Queen nebyli. No když je takovej blázen do jeho kytary, tak by aspoń mohl vědět, jak se jmenuje!

80.Lada 13.06. 2005 08:53
To 57: Scully, taková demagogie tebe není hodna. Jinak - já jsem brigádničil v 92 za 16 Kč/hod!

81.Spider(cz) 13.06. 2005 10:11
To Monika:Diky moc
To Meg: To je mne fakt lito, ze jsi se zatim nikam nedostala. Ale nezoufej, vzdycky se nekde uchytis! O zkouskach na VUT jsem slysel ze jsou pekelne tezky, asi bych to neudelal:-) Na jedno stranu jsem rad, ze jsem ze skoly pryc, na druhou mne bude chybet par osob z nasi tridy...No ale to uz je osud.

82.Mr.Scully 13.06. 2005 11:01
80 - to s temi 4 cleny je opravdu trochu demagogie :-), jenze co rict cloveku, ktereho Queen vubec nezajimaji, ac je v tomhle slozeni neslysel! Vzdyt na koncerty nechodime kvuli kultu osobnosti, chodime tam kvuli hudbe a ta je porad (alespon pro me) na nejakych 80% puvodnich Queen, coz je porad o hodne vic, nez dokaze vetsina ostatnich kapel.

83.meg 13.06. 2005 13:51
to spider: já zase tak nezoufám, možná bych i raději vysadila, co se týče školy a raději bych šla na tu jazykovku. Mě totiž anglina strašně baví a docela bych si ji chtěla zdokonalit. To víš, škoda by byla zahodit jedenáct let učení angliny. No a když to s tou výškou nevyjde, tak to zkusím příští rok a kdyby i tehdy to nevyšlo, tak jedu do Anglie. A stím VUT, jo ty zkoušky byly hodně pekelně těžký. Ale co se dá dělat, já se u toho skoro smála :o)))

84.Soňa 13.06. 2005 14:29
No..já se zkoušek na vejšku celkem děsím..Tam kam chci jít berou shruba 8 z 80..z toho převážně kluky. Je dobrý že to bereš takhle (viz. smích u zkoušek:o)

85.meg 13.06. 2005 14:39
ne tak, aby by to nevyznělo, že se mi už nechce studovat, to zase ne. To víš, že raději půjdu studovat než makat, na to je ještě dost brzo, ale pokud mě nikam nevezmou, tak skákat kvůli tomu z mostu nebudu :o)
A kam se Soni hlásíš, že tam berou tak málo lidí?

86.Mr.Scully 13.06. 2005 14:55
Neni Sone nahodou 15? To te jeste na vejsku nevezmou ;-)

87.meg 13.06. 2005 14:59
aha, tak to jsem nějak nevěděla. Tak to se zatím nemusí moc starat, má ještě před sebou celou střední školu, chudák, lituju tě :o(

88.TenementFunster 13.06. 2005 15:19
87. meg: stredni skola je nejvetsi pohoda, hned bych v ni jeste pokracoval! Takova flakarna jako tam to na vejsce asi nebude (i kdyz nevim, nekdo rika, ze jo). Jinak kdyz uz si tady sdelujete sve studijni uspechy tak se taky musim pochlubit: vzali me na VSE na Mezinarodni obchod, tam jsem nejvic chtel!...i kdyz, udajne budu muset aktivne zvladnout 2 jazyky a to s moji znalosti nemciny nevidim moc realne zatim:/

89.Lada 13.06. 2005 15:40
Vejška se se střední nedá srovnávat. Uz jenom to úmorný každodenní chození do školy... Se slzou v oku vzpomínám na 1, v nejhorším případě 2 dny školy za týden... A to nemluvím o zkouškových obdobích.

90.Michal 13.06. 2005 15:59
82: Tak zaklad kapely je vzdycky zpev nebo kytara.. Protoze kdyz neni zpevak, musi bejt neco jineho good a tezko to bude basa nebo bici- u Queen byla vyhoda, ze kapelu delal jak zpevak, tak kytarista... Proto to dneska mozna neseme daleko statecneji a tech procent bych dal tak 65%- vic ne- jestli v jinejch castech fora mluvime o Freddiem jako o jednom z nejlepsich zpevaku vsech dob, nemuzem mu prece dat jen 20%... Stejnak- bejt Freddie, tak se zeserem totalne, pac Rodgers je preci jen Rodgers- i kdyz se toho zhostil skvele... (to ale kazdej vi :o))

91.Ptr 13.06. 2005 16:02
90:
Popravdě, myslim, že jestli se Freddie zeshora díval, tak se mu to muselo líbit. :)

92.Mr.Scully 13.06. 2005 16:08
Plne souhlasim s 89. Vejska je KRASA v porovnani se stredni. A to jsem delal tezkou VS (aplikovany vedy). Hlavni ale preci je, ze mate skolu nepovinnou a zkousky jsou jen dvakrat rocne :) Ctyri mesice flakani, pak horecne psani zapoctu, pak ty zkousky... pak opravy zkousek :) a dalsi ctyri mesice flakani pred sebou.

93.Michal 13.06. 2005 16:12
91: To urcite ano :o)

94.Ptr 13.06. 2005 16:19
92:
Tak jaká bude vejška to nevim. To teprve zjistím, ale z těch předmětů jsem dost poděšenej :))). Jinak, střední - zpětně (s dvoutýdenním odstupem od úspěšného zisku maturity :)) musim říct, že nejtěžší ročník byl prvák a čtvrťák (kvůli stresu). Naopak naprostej havaj byl aspoň u nás ve třeťáku. :)))

95.meg 13.06. 2005 18:02
taky bych řekla, že nejtěžší byl prvák a čtvrťák (ten byl nejhorší). A jaká bude vejška, tak to taky nevím, jestli se někam dostanu, tak vám sdělím svůj názor a jestli se nedostanu nikam, tak budu žít z Vašich zážitků :o)

96.Bongo Bongo 13.06. 2005 19:45
Tak lidi, klidek. Duvod je v tom, ze chci ty skladby slyset od puvodniho skladatele a ne treba od Rodgerse. Nikdo to neumi nazpivat ty svoje skladby lepe nez sam Freddie. Ja bych take treba nesel ted v USA na Beach Boys bez Briana Wilsona.

97.Breakthru 13.06. 2005 19:56
96 Tak to by ti uz jenom pomohl stroj casu, kdyby existoval.

98.another.world 13.06. 2005 20:02
95: Na VŠ je to stejný, v prváku jsem koukal jak divej na ten úplně jinej styl než SŠ. Potom se to trochu uklidní, alespoň u nás to tak bylo. Např. ve třeťáku jsem byl ve škole opravdu jen minimálně a už někdy koncem května hotovo, když nepočítám obhajobu bakalářky. No a to pravý HardCore je teď ve čtvrťáku a příští rok státnice.

88: To gratuluju, na VŠE není žádná prdel se dostat.

99.Michal 13.06. 2005 20:06
96: FC FM- k tomu proste neni co dodat... Tak ale prosim, vazne nerikej, ze poslouchas Queen, kdyz poslouchas Freddie Mercuryho...

100.Breakthru 13.06. 2005 20:24
99 Já poslouchám Queen.
stránky 1 [2]

Navigace: Queen - Královská legenda: Fórum - Ankety: Anketa v UK - nejlepší live skupina