Navigace: Queen - Královská legenda: Fórum - Novinky: ! Madrid, Palacio de los Dep., Španělsko

Forum

--- Pouze přihlášení uživatelé můžou přispívat do diskuze ---stránky 1 [2]
LG: ! Madrid, Palacio de los Dep., Španělsko02.04. 2005 18:51
! Madrid, Palacio de los Dep., ŠpanělskoKoncert trval kolem dvou hodin. Brian měl během skladby Last Horizon problémy s kytarou a musel si ji nakonec vyměnit.

Setlist:

Track 13
Eminem
Reachin' Out (PR)
Tie Your Mother Down
Can´t Get Enough Of Your Love
I Want To Break Free
Fat Bottomed Girls
Crazy Little Thing Called Love
Seagull
'39
Love Of My Life
Hammer To Fall
Guitar Solo
Last Horizon
I'm In Love With My Car
The Days Of Our Lives
Radio Ga Ga
Feel Like Makin' Love
A Kind Of Magic
I Want It All
Bohemian Rhapsody

Přídavek:
The Show Must Go On
All Right Now
We Will Rock You
We Are The Champions
God Save The Queen

(Příspěvek byl vložen ze sekce Novinky, odkud můžete přidat komentář i bez registrace ve fóru.)

1.Ondra (193.179.70.1) 02.04. 2005 19:14
Eminem?! Co ten tam dela? Zase ta chyba?

2.andilek-filipek 02.04. 2005 19:46
hm :-( to me zacina docela s*at :-/

3.Breakthru 02.04. 2005 19:48
Chudák Brian

4.duhac (62.168.67.202) 02.04. 2005 20:11
nechapem stale ten uvod... To je akoze namiesto predkapely len tak na pocuvanie? Ale ten Eminem???

5.Mr.Scully 02.04. 2005 20:26
Ten Eminem je sice hodne prekvapivej (i kdyz Brian ho v soapboxu zminoval! kdo jste daval pozor, tak on z te skladby pred turne citoval), ale da se to prezit.

6.Michal 02.04. 2005 20:26
No, mne by spis zajimalo, co to je za pisnicku od toho Eminema... Jen tak placnout co tam dela- bez rozmyslu... Ja to nechapu- potreboval bych to vysvetlit od ucastniku :o) Diks

7.duhac (62.168.67.202) 02.04. 2005 22:06
videl uz niekto foto z madridu? ja nie a chcem... bol to prvy koncert pred velkym publikom...

8.roberto2 03.04. 2005 09:43
Nevi nekdo jak je to z koncerty v Italii?Papez umrel.Prej je smutek a vsechny akce se rusi...

9.Mr.Scully 03.04. 2005 09:45
Eminem - Lose Yourself. Nastesti jedina vec od Eminema, kterou znam :-)

10.Ken 03.04. 2005 09:52
No te buh, Eminem! To je u me fetak, fasista a uplnej imbecil!

11.áfa (84.42.131.36) 03.04. 2005 10:22
Eminema nesnáším!!!!To si ještě rozmyslím, jestli tam teda vůbec půjdu, když nás před tím budou takhle mučit. Ne, rozhodně tam půjdu, ale asi si vezmu špunty do uší. A co se týče Itálie-koncerty se neruší. Četla jsem to včera na Brianově stránce (www.brianmay.com a s pomocí slovníku jsem se dozvěděla, že turné bylo naplánováno měsíce dopředu a i když je jim hrozně líto co se stalo, tak že to prostě zrušit nejde.

12.zase áfa (84.42.131.36) 03.04. 2005 10:25
jo a ještě mě štve, že do playlistu pořád nezařadili Innuendo a No one but you. Pomalu se začínám bát, že je neuslyším. A jsem z toho docela nervní.

13.roberto2 03.04. 2005 11:50
Sna se nic rusit nebude,ale v Italsku treba odlozili vsechen sport...

14.Michal 03.04. 2005 15:08
Italie je dost nabozna zeme, co? Teda- jako cely tenhle jih...

15.Breakthru 03.04. 2005 17:22
Polsko taky.

16.Monika 03.04. 2005 17:23
Tak papez byl Polak ...

17.duhac (62.168.67.202) 03.04. 2005 21:22
preco neni velkoplosna projekcia? Ved Ti co budu v sazke vzadu nic neuvidia, ziadne detaily...

18.Michal 03.04. 2005 21:24
uvidi se... Techniku maji uz pripravenou dopredu, ale SA bude jedna z tech hal, kde se to teprve da rozbalit, tak uvidime :o)

19.Ivan (62.168.67.202) 03.04. 2005 21:40
aj v madrde a v barcelone sa to dalo rozbalit a nic...vid>www.tenzor.cz

20.Michal 03.04. 2005 22:17
Hm, na jednu stranu se mi to zda male, ale na druhou stranu mel presne takove podium i PG (teda v tech mensich halach, jako trebas v TMobile v Praze- Toronto to nebylo :o) a bylo to fakt dost slusny... No uvidi se

21.duhac (62.168.67.202) 04.04. 2005 10:46
male to je, ale co sa tyka svetelnej stranky je to super.

22.werdsay 04.04. 2005 13:01
Velkoplosna projekce neni, protoze hala neni stadion. Kdo bude hodne v zadu, tak by se mu mozna vyplatil i dalekohled, nebo divadelni kukatko ;-). Jeste k tomu sezeni. Asi je to i vyhodnejsi pro lidi s mensi postavou. Garantuju vam, ze pokud nebudete stat do ctvrte rady, tak toho taky moc neuvidite. Nakonec jsem byl asi pet metru od podia a prede mnou byla holka s vyskou kolem 160cm. Myslim, ze nemohle videt temer nic, protoze i ja jsem chvilemi musel stat na spickach.

23.Mr.Scully 04.04. 2005 13:07
Presne tak, ale to je normalni na kazdem koncertu :) Jak nejste v prvnich trech radach, tak mate problemy. Nemam moc daleko do metru devadesat a v Brixtonu jsem stejne stoupal misty na spicky.

24.werdsay 04.04. 2005 13:10
Duhac - detaily? No prave proto tam nekteri silenci stoji treba osm hodin aby je videli ( ja stal pet:-). Detaily uvidi jen hrstka lidi. Zadna projekce ti k nim stejne nepomuze, ty uvidis, pokud se dostanes tak do treti, ctvrte rady.

25.werdsay 04.04. 2005 13:14
Tu 24 jsem psal, nez Mr.S poslal 23. Kazdej chce videt co nejvic, ale je to jen pro par lidi.

26.duhac (81.95.102.60) 04.04. 2005 15:02
ja som sa rozhodol pre sedenie aj ked ma to bude srat, ale aspon nemusim stat pred halou niekolko hodin pred koncertom, mam sektor 102 takze este ako tak uvidim to celkom dobre...

27.Safety Matches 04.04. 2005 15:09
velkoplošnou projekci udělat měli, to je podle mě dnešní době dost zpátečnické, tomu moc nerozumím, proč je nepoužívaj...

28.duhac (81.95.102.60) 04.04. 2005 15:15
ja som sa rozhodol pre sedenie aj ked ma to bude srat, ale aspon nemusim stat pred halou niekolko hodin pred koncertom, mam sektor 102 takze este ako tak uvidim to celkom dobre...

29.áfa (84.42.174.106) 04.04. 2005 19:16
no, já má 160cm a jdu pod pódium. Jestli budu stát trochu dál od pódia, tak holt neuvidím, jakou barvu očí má Paul Rodgers, nevšimnu si, jestli má Brian ostříhaný nehty a vyčištěný boty, ale neříkej te mi, že když budu stát do 10 metrů od pódia, tak že nic neuvidím. Čím budu dál, tím toho podle mě uvidím víc, i když holt nebudu metr od nich no.

30.Ken 04.04. 2005 19:20
"Čím budeš dál, tím víc vyšších lidí bude před tebou."
V.I.Lenin

31.werdsay 04.04. 2005 19:31
:-))) afa promin, ale musim se trosku zasmat. Ta 29 me celkem pobavila.
Ken - Bravo!

32.werdsay 04.04. 2005 19:33
afa - precti si, co jsi napsala v posledni vete.

33.Shrink 04.04. 2005 20:12
Stejne bude pod podiem dusno a namackano.:o/

34.PavelRokyta 04.04. 2005 20:19
ad 29. Platí obecné pravidlo. Nejlíp vidí člověk kterej je cca v první 3 řadách. Je nejblíže umělcům a vidí nejvíc detailů. Pak se to rapidně zhoršuje a čím je člověk dál tak vidí hůř až skoro nic (podle toho kolik měří). Ale poté se to zase zlepšuje. Čím je člověk dál tak má zase lepší přehled (díky menší hustotě lidí nemusí složitě hledat místo pro nejlepší výhled) o celkovým dění na scéně. Musí ale bejt vybavenej ostřížím zrakem. Tudíž...nevyplatí se bejt ani tak vepředu pokud člověk není cca v první až třetí řadě (pokud teda nemá 2m- takovýmu člověku to může bejt fuk). Poté je spíše lepší bejt někde v zádějc (tím nemyslím konec ledový plochy, ale cca 20-40m od podia taky není k zahození.

35.werdsay 04.04. 2005 21:28
Pekne receno Pavle. Jen musi clovek opravdu dobre videt, nebo mit asi fakt dalekohled. I kdyz si myslim, ze s vyskou 160 to muze byt problem i pri tech 20 az 40 metrech.
Afa - prijd co nejdriv a az se otevre brana, tak utikej k podiu.

36.PavelRokyta 04.04. 2005 21:57
No podle mě 30m není žádná velká dálka. Xicht uvidíš v poho....asi nebudeš vidět na jakou strunu zrovna Brian drnká, ale to mě tolik nevadí...:-)) Jinak taky ještě záleží jak vysoko je postavený podium. Někdy se podium staví vejš a tím pádem je dobře vidět vpodstatě odkudkoliv....a kolikrát se i lehce naklápí...ale to asi nebude případ Queen....

37.áfa (84.42.174.106) 05.04. 2005 08:18
to jsem ráda, že jsem vás pobavila...Do koncertu holt asi do dvou metrů už nevyrostu, ale Pavel Rokyta to vystihl asi nejlíp...A zrak mám velmi dobrý.

38.Mr.Scully 05.04. 2005 08:38
Podium bude normalni... ja nevim, odhaduju tak zhruba metr a pul vysoko?

39.Michal 05.04. 2005 09:55
Jako, ja jdu do prvni rady- na Bowie jsem mu videl chlupy v nose :o))) Je to tam nejlepsi- pak se citite, skoro ze tam jsou jen kuli vam.
Jinak v zadne hale jsme zatim projekci nevidel- teda projekci ve smyslu , co se deje na podiu...

40.Enthor (194.213.41.2) 05.04. 2005 09:57
no snad mi bude muj poloostříží, polokrtčí zrak stačit:))))

41.Mr.Scully 05.04. 2005 10:10
39. - jestli budou z prvni rady Rodgersovi videt chlupy v nose, tak pujdu radsi do treti.

42.dmac 05.04. 2005 11:25
Obrazovka je dnes normální tam, kde jde kapele o co největší show. Promítá se na ni jak dění na pódiu, tak i další animace a doprovodné efekty. Není zapnuta neustále, ale vedle světel je plnodnotnou součástí koncertu a díky ní je to ještě lepší. Naposledy jsem to zažil na Rush na podzim 2004 v Praze a poprvé na Kiss taky v Praze v cca r. 96. Poprvé ji myslím používali ve velkém Pink Floyd na turné k Momentary lapse of reason (kruhová, tehdy to ale nebylo úplně ono) a k dokonalosti ji přivedli Rolling Stones na Voodoo lounge tour 95 a největší (přes celou šířku pódia!) ji měli U2 na Popmart. Kiss na Psychocircus tour vozili obrazovky 3 a když ta prostřední začala blikat názvem "nasaďte si brýle", tak celá hala popadla 3D brýle rozdávané každému u vchodu (papírové obroučky a jedno sklo červené, druhé modré) a během následující písničky byly funkční všechny 3 obrazovky (boční byly zvlášť nakloněné) a výsledek byl takový, že vám před očima v brýlích najednou jakokdyž létaly nejrůznější předměty, členové kapely atd. Hodně dobrý. Kdo má jinak zájem, mám je ještě doma, společně s dalšími relikviemi kolem KISS.
Queen měli obrazovku na koncertech jen 3x - ve Wembley a v Knebworth parku na Magic tour 86 a ve srovnání s dnešní technologií to byly babičky (o hodně menší, ke všemu až vysoko nad pódiem). Smyslem obrazovky dnes ani není to, aby lidi vzadu viděli, jde současně o další poutavou věc na koncertě, která doma při poslechu chybí (vedle atmosféry a celkového dojmu). Plátna, která byla po stranách scény a na které se z kamer kolem promítaly záběry na členy skupiny jsou už dlouho. Ty tam ale byly vyloženě jen proto, aby viděli všichni na stadionu. Unikátní byly desítky obrazovek na scéně U2 při Zoo TV (zažil jsem to v Budapešti na Népstadionu). Nebo třeba perfektní dlouhá animovaná scéna, kdy přes celou obrazovku na Strahově při U2 letěla hořící stíhačka a vybuchla někde v rohu. Ale to se musí vidět. Teď si vzpomínám, že Duran duran měli také obrazovku na americkém turné k 7 and the ragged tiger a lidi leknutím ustupovali, když se z ní najednou valila mořská vlna. Rockové koncerty nejsou jen o hudbě, ale o zábavě. Vystoupení bez přídavných efektů se hodí jen do malých sálů/klubů, kde jsou zbytečné a ke všemu k hudbě, která to nepotřebuje (jazz, world music apod). Na diskotéce se taky musí u stropu točit zrcadlová koule. Show must go on !

43.Safety Matches 05.04. 2005 11:33
tady někdo snad má místa v první lajně předplacený či co, myslím že se tu najde hodně zájemců o první lajnu a míst nebude až tak moc, možná máte rychlý nohy a ostrý lokty :))

44.Safety Matches 05.04. 2005 11:40
drnac - Ti nevím, ale myslíš že Queen nejde o velkou show? To je přece kapela, které o to vždycky dost šlo... prostě v dnešní době už je přece používání obrazovek jinde, než bylo před 19 lety, kdy vystupovali naposled. Pro takovou kapelu by to mělo bejt samozřejmostí a dost mě mrzí, že ji nepoužívaj a můžu si gratulovat, že jsem si prozřetelně koupil lístek blíž k podiu, takže mám naději, že neuvidím občas v dálce nějaké figurky s nástroji, ale občas rozeznám i obličej :))

45.werdsay 05.04. 2005 12:54
Musim se priznat, ze jsem se jeste nikdy do prvni rady nedostal. Nejbliz jsem byl Brianovi v 98, stal jsem ve druhe rade, ale to tam nebyla zadna zatarasa pred podiem, ktera ale na tomto turne je. Brianovi jsem byl v 98 tak blizko, ze kdyz jsem se natahnul, tak jsem se ho dotknul na prave ruce. Po tomhle prejel dlani po rukou vsech ostatnich a myslim si, ze na tom videu je to i videt.
SF - nikdo nema nic predplaceny, ale musis mit stesti. Jak rikam, nikdy jsem se do prvni rady nedostal. Staci kdyz si stoupnes od rana k vchodu kterej se otevre posledni a stejne nemas sanci.

46.werdsay 05.04. 2005 12:58
No, ono asi tech 30m v pohode je, ale uz jsi prave mimo to hlavni deni. Nebo jak to popsat ci nazvat.

47.Mr.Scully 05.04. 2005 13:09
Hlavni deni... ja mam porad strasne dilema, jestli koncert nahravat nebo ci ho radeji uzit. Jeden koncert turne hodlam poradne zaparit a vykaslat se na nahravani a mam nutkani to provest zrovna v pripade toho prazskeho...

48.Killer King 05.04. 2005 13:13
Tak R.E.M. v Sazce sice neměli klasickou obrazovku,ale byla tam nad podiem taková nudle rozdělená tuším do tří částí,kde šly ukázky z klipů ale i záběry na členy na pódiu. A vzhledem k tomu,že jsem seděl naproti podiu,ale až v těch horních ochozech,tak jsem alespoň tohle ocenil-a nejen já!!Projekce v halách jsou opravdu celkem běžný,např.i obrazovky po stranách podia,ale ta skupina to turné prostě musí pojmout trochu velkoryseji.Ale do Sazky by to tu obrazovku fakt chtělo,protože na hokej je to možná zhora OK,ale na koncerty teda fakt ne.

49.Lada 05.04. 2005 13:48
Snad nám Queeni nezačali šetřit?!!

50.werdsay 05.04. 2005 13:49
To je pravda. Pri tom nataceni to neni uplne ono a hlavne ve predu je to i nebezpecny, protoze jsi poradatelum nejvic na ocich :-). Jo, stejne byt ve predu je nej. Kde jinde se da zazpivat s Brianem tak, ze vas i slysi. Dal je to proste uz mimo deni i kdyz treba vidite dost.

51.Mirek R. 05.04. 2005 14:27
ad 42: Davide, s tou mořskou vlnou u Duranů jsi to trochu přehnal, ne? To bylo pouze v hraném klipu a vlna byla pouze doanimována. Na live koncertě určitě nic takového nebylo.

52.Ptr 05.04. 2005 14:31
Co se hudebních legend týká - vězte, že je to příjemnej pocit, když vidíte jak si jména jako Mišík a ETC, Hladík a Blue Effect, Marsyas apod. sami nazvučují nástroje, staví aparaturu atp. Je fakt, že když jsem stál metr a půl od Hladíka, tak mrazilo v zádech. :)))

53.andilek-filipek 05.04. 2005 14:44
Kurwa pockejte, Scully prece rikal, ze BoRhap byla kdesi promítaná, ne? nebo se pletu?

54.PJGepr (195.113.8.138) 05.04. 2005 14:48
53. no jo byla promitana (asi zpetnym projektorem) nekam nad Rogera ... je to videt na videu, kteryje na queenitalia.it...

55.another.world 05.04. 2005 15:02
Bowie měl taky celkem skromnou světelnou aparaturu, ale velkoplošnou obrazovku si na podiu neodpustil. Některý songy tak byly celkem pěkně doplněný o části videoklipů a barevnou show. Myslím, že Queen měli udělat turné raději v létě a vše open-air s odpovídající výbavou. A udělat koncert pouze tam, kde by se to vyplatilo a přišlo na ně aspoň 15000 lidí. Měli by víc času nazkoušet daleko atraktivnější písně než je AKOM a FBG + navrhnout a postavit odpovídající podium se světlama, obrazovkou atd. Nad některými jejich rozhodnutími ohledně tohoto turné zůstává rozum stát (viz. Eminem, track 13, a další). Je z toho úplně cítit ta uspěchanost co nejdřív vyrazit na turné. Připadne mi to jako strategie rychlého sbírání smetany (někdo určitě bude vědět, co tím myslím :o).

56.Mr.Scully 05.04. 2005 15:12
Presne jak rika PJGepr - jedine promitani je pri BoRhap, TATDOOL, Guitar solo, Last Horizon a jeste asi pri jedne skladbe. Promitaci plocha je nad bici soupravou a pokud neni vyuzivana, tak se normalne zatahne.

57.andilek-filipek 05.04. 2005 15:32
aha

58.Safety Matches 05.04. 2005 15:42
another world : myslím, že co se týče výběru písní, by nějaké moc velké změny nenastaly a AKOM a FBG by tam byli tak jako tak, prostě výběrem písní se všem nezavděčíš a je jich hodně a máš pravdu, že delší časovej úsek by jim kvůli nazkoušení nových písní prospěl, přece jen novej zpěvák atd.. a možná nebejt jejich závazku v tom charitativním koncertu 46664, tak to turné začínaj později, ikdyž nevím jestli by to co se týče podoby pódia a použití či nepoužití velkoplošné obrazovky hrálo roli, to že ji nepoužívaj je celkem průser řekl bych, měli by s tím urychleně něco udělat, jako že neudělaj :).. Ještě k těm open-air koncertům, když to turné vyhlašovali, nemohli očekávat jakej bude o to zájem, přece jen šli trošku do neznáma, Queen je sice značka, legenda, ale Rodgers, při vší úctě k jeho kvalitám, už se přece jen nějakej pátek na špici showbusinessu nepohyboval, kdyby si vybrali Williamse (a dobře že tak neudělali :-) ), tak by to asi bylo vše open-air, nebo většina a velké haly, takhle trošku byli opatrnější a postupně přidávaj velké koncerty a taky Rogers musel rušit své předem naplánované závazky, takže to tak jednoduché nebylo...

59.another.world 05.04. 2005 15:54
58: Jasný. Já neříkám, že by tam AKOM a FBG nebyly. Já je jen uváděl jako příklad těch méně atraktivnějších písní. Ten, kdo zná AKOM a FBG, musí znát i Breakthru a Headlong, protože obě jsou na výběrech. Avizovaných 150 minut je taky jen za předpokladu, že do toho započítáváš Track13... No sorry Mr.Brian, ale tohle je trochu pod vaší úroveň. Tak řeknu, že koncert bude trvat 2h a nic se neděje ale takhle.... :o(. Moc dobře museli vědět, že o Queen prostě stále poptávka je a muselo jim být jasný, že uspořádat turné během 2 měsíců s novým zpěvákem bude na úkor kvality. Prostě vsadili na kvantitu před kvalitou. To, že jsem nespokojený se set listem je samozřejmě jen moje mínus a je asi hodně lidí, který jsou nadšený, ale fakt by to hudebníci jejich formátu mohli udělat profesionálnější. Toť můj názor.

60.áfa (84.42.174.75) 05.04. 2005 15:59
kdyby si vybrali za zpěváka Williamse, tak bych na žádnej koncert nešla a myslela bych si , že se na stará kolena zbláznili...Jinak díky dmac za přednášku o používání obrazovek a projektorů při koncertech, ale nějak jsem si nepřebrala proč si to sem psal. Možná mě zkolila ta délka toho příspěvku a na konci jsem už nebyla schopná vnímat...Jinak projekce by byla fajn (ne jen aby i mrňaví něco viděli), jde spíš o deatily a tak. Jo a co to kdo pořád plácáte, že když nejste přímo na dosah Brianovy ruky, že jste mimo dění?! To mi přijde jako úpná kravina. Někdo si koncert třeba dokáže užít i v sedě nebo dál od pódia. Tohle bych nechala na každým z nás, co mu víc vyhovuje. Holt ne každý bude mít to štěstí být v první řadě, zvlášť když jenom v tomhle fóru říká půlka lidí, že si na první řadu brousí zuby.

61.Safety Matches 05.04. 2005 16:09
áfa - je fakt, že že mi od poloviny taky nebyla ústřední myšlenka příspěvku dmaca o obrazovkách zcela zřejmá,ale dala se pochopit po zamyšlení :)))

62.Safety Matches 05.04. 2005 16:17
another - to je fakt, ta směsice zvuků plus blb, jehož jméno tu nebudu psát, abych si nezkazil náladu...bude na začátku koncertu dost krutá... Máš pravdu, že to mohlo bejt profesionálnější, zvláště když koncertování končili s puncem nejlépe živě hrající kapely... a stále doufám, že v Praze si ten zdlouhavej začátek různých zvuků, nebo aspoň toho blba, ačkoliv to mohlo být míněno jako fór, odpustí... Ale na druhou stranu si myslím,nebo doufám, že to tak diletantské zase není, ostatně uvidíme v Praze... Přece jen, lístky sou zatraceně drahá záležitost, hodná legendy, tak snad i vše ostatní bude na úrovni..

63.Mr.Scully 05.04. 2005 16:44
Mne se samozrejme setlist taky dvakrat nelibi, ale zase na druhou stranu, vybrali tvrdsi veci a kapela slape dobre. Dve hodiny taky nejsou spatny.

Stejne tady vsichni kritizujou (a opravnene), ale az se pak na vas vyvali Tie Your Mother Down, tak nezustane jedine tricko nepropocene :-)

64.Michal 05.04. 2005 17:16
Jo jo- orazovky jako mel Bowie jsou "bezne"- mel i Gabriel- proste se tam promitaji nejake veci, ktere cloveka upoutaji a ma vetsi vizualni pozitek ne ale, ze by se promitalo deni z podia, kuli lepsimu videni :o) Teda- ale Bowie mel prece tu obrazovku rozbitou, ne? Aspon zacatek se nepovedl- to si pamatuju (videl jsem ji v plne sile pri zkousce :o) Pak uz v prubehu toho kratkeho koncertu sla? To jen tak pro zajimavost, protoze uz vazne nepamatuju :o) No jinak-
!!!!!!!!!!!!! ted pozor, kdo to nechce cist!!!!!!!!!!!!!!!!!!
jestli nemaj Queen obrazovku, tak kde promitali pri Bohemce toho FM? Nebo sel jen zvuk?
To Scully: Ty chlupy byly samozrejme prirovnani :o) Podobne blizko jsem byl Andersonovi z JTull- sedel pred nama na repraku- taky hustarna- to pak clovek ma z koncertu opravdu zazitek, nez kdyz si jde sednout a kouka na to jak v kine- teda, za jistych podminek to sezeni chapu- to je jasne...

65.Mr.Scully 05.04. 2005 17:45
Michale, precti si jeste jednou muj prispevek 56 a nebudes se muset ptat na to, na co se ptas :)

66.Michal 05.04. 2005 17:57
Jo, byl jsem zmaten otazkami na to promitani- z toho jsem prave vyvozoval, ze zadne neni a to mi prislo divne :o) Dik za upozorneni ;)

67.another.world 05.04. 2005 18:42
64: Myslím, že Bowiemu během koncertu obrazovka šlapala na 100% (narozdíl od jeho jiných věcí :o). Problémy s obrazovkou měl i McCartney a RS při předkapele. Mimochodem ta předkapela byla velmi dobrá - Brainstorm. Někdy bych si celkem rád zašel jen na jejich koncert... Technická: "Proč se příspěvky o nových koncertech vytvářejí v Novinkách a ne v Queen Tour 2005? Tady to brzo spadne pod další novinky, které s turné nesouvisí a nebude to tak přehledný."

68.duhac (62.168.67.202) 05.04. 2005 18:45
ale napriklad foto z madridu su zaujimave a ine. Akokeby sa premietalo uz na celej ploche alobo co. Kuk>
www.tenzor.cz
www.tenzor.cz

69.duhac (62.168.67.202) 05.04. 2005 18:47
aj toto je zaujimave foto.

www.tenzor.cz

70.Michal 05.04. 2005 19:28
dik another- ja uz si to vubec nepamatuju- akorat pamatuju, ze ta animace, co mela jit na zacatku (a pri zkousce sla), tak nejela... Byla to skoda- vyborna animace- delal ji nejaky manik- bylo vypsano kdo udela nejlepsi a nejoriginalnejsi... Cela kapela se tam z animovanych postavicek meni na zive lidi- Bowie s harmonikou- proste supr :o)

71.duhac (62.168.67.202) 06.04. 2005 08:54

72.Mi Lena (84.244.118.42) 06.04. 2005 11:36
teda lidi, asi vám to tu pokazím, i když nerada... já prostě nemám hudební sluch, ale písničky Queen se mi líbí, a proto na ně jdu, takže diskuse o velikosti Rogerových bicích, či o nejlépe živě hrající kapele jsou pro mě trošku mimo, ale to neva, ráda se přiučím. Co se týče lístků k sezení... kdo říká, že budu sedět? Co se týče obrazovky... podle mých informací se bude promítat na kostku nad plochou, takže snad něco uvidím. Když ne, aspoň si poslechnu. Podstatně horší jsou pro mě bezpečnostní opatření v Sazce, hlavně dalekohled není povolen, jen miniaturní divadelní kukátko. Dále nejsou povoleny volně nošené oděvy, deštník, vlastní jídlo a pití a další věci, kterých je tolik, že si je už ani nepamatuju. Jo a pokud máte někdo některou část těla kovovou, musíte o této skutečnosti informovat nejbližšího příslušníka ostrahy a on prohlídku provede JINAK, ale nevím jak. To je vše, co mi napsali přímo ze Sazky. Takže dešti a Queenům zdar, uvidíme se za 10 vyspání

73.Mr.Scully 06.04. 2005 12:13
Na kostku nad plochou se muze promitat, pokud tam budou kamery, ktere budou tocit. Z informaci, co mam ja, vyplyva, ze Queen zakazali jakekoliv nataceni, Ceska Televize teda kazdopadne utrela (chteli totiz kousek natocit). Tak nevim.

74.werdsay 06.04. 2005 14:20
Nevadi ze nemas hudebni sluch. Staci kdyz te to bere u srdce :-)
Jinak jestli tady vznikaji nejake preludy ci famy o platne na kterem by byl videt probihajici koncert, tak nic takoveho nebude. Platno tam bude pouze z duvodu promitani Freddieho pri hre na klavir ( BoRhap ) a potom se budou promitat zabery ze zivota skupiny, pri skladbe These Are The Days Of Our Lives, kterou zpiva bombasticky Roger. Jedinne pokud by se snad jednalo o nejakou obrovskou halu, ale moc tomu neverim.

75.Killer King 06.04. 2005 14:27
ad72 Hlavně tam žádná kostka nad plochou nebude:-)))

76.werdsay 06.04. 2005 14:34
59 AW - " vsadili na kvantitu pred kvalitou " :-)) musim se zasmat. Ty jsi ten koncert jeste nevidel, ale vypada to, ze ano. Nektery veci me obcas zaráží.

77.áfa (84.42.174.58) 06.04. 2005 16:03
reakce na ducháčův příspěvek č.69: Ve velkém očekávání něčeho obzvlášť zajímavého se mi tak fotka asi po třech minutách otevřela a nejdřív jsem tada nepochopila co je na ní tak zvláštního. Ale díky. Alespoň jsem vysledovala, že pódium maj pěkně vysoký, takže ten problém s viděním snad nebude tak horký...
Jo a co se týče kontroly návštěvníků Sazky, prý se prochází "rámem" ne detekci kovů a baťoh posíláš po páse na rentgen. A co se týče jídla a pití, tak flašky (lahve)ti vemou. Hele, ale kdybych si pod bundu schovala ňákou čokoládu nebo něco jinýho vysoce energetickýho, tak to u mě snad nenajdou ne? To je přece kravina, obírat lidi o jídlo a deštníky. A ještě, kdybych si tam vzala nějakej sociální plastovej foťák...Ale to by zase byly fotky super kvalita. Tak nic.

78.Michal 06.04. 2005 22:59
Ja bych se chtel jen zeptat- co je to volne obleceni. Jestli trebas kdyz vezmu salu, tak me ji vezmou nebo me tam rovnou nepustej? Je teda fakt, ze nektere ty bezpecnostni predpisy jsou vazne opruz- to jako, ze tam salou nekoho uskrtim? :D
No ale jinak vazne- asi pujdu v neoprenu...

79.Mi Lena (84.244.118.42) 07.04. 2005 06:43
to 77 a 78: No já napsala, co mi odpověděli přímo ze Sazky, nebo co jsem našla na webu. Zaručený informace jako od kohokoli jinýho. Jo a to volně nošený oblečení znamená třeba bundu v ruce a ne na sobě. Ještěže je nenapadlo, že bych po někom mohla házet botama. No nic, uvidíme, třeba to nebude tak hrozný. Manžel má umělej kloub, takže jestli ho tam budou vyslíkat donaha, tak to bude celkem sranda.

80.Mr.Scully 07.04. 2005 08:19
Salu ti nechaji. Spis jde o to, abys tam netahal dovnitr nejakou prebytecnou zimni bundu nebo tak neco. Jidlo je zakazane, aby vas motivovalo si kupovat predrazene jidlo uvnitr areny. Nejakou tyciknu nebo cokoladu ale muzes dobre schovat a urcite ji nenajdou. Plastovej fotak ti projde, kdyz ho proneses na tele (a pokud opravdu nema nic kovoveho).

81.dmac 07.04. 2005 08:25
K 78 - na co si budeš brát šálu, to je tam, odkud pocházíš taková zima ? Nebo budeš mít šálu s nápisem Queen a myslíš si, že když ji roztáhneš, tak že bude lepší atmosféra, kapela si toho všimne a přidá písničku? Houby, jen budeš překážet ve výhledu ostatním. Jednoduše deštníky, kusy oblečení (asi tím myslí ty volné, tj. šály), které by mohly někoho zranit, škrtit apod. nenoste. Foťáky taky, stejně nic pořádného nevyfotíte, raději do kapsy 500,- na kvalitní profesionálně sestavený tour book, kde bude fotek habaděj. Kdo chce přesto fotit a nahrávat, ten si nějak poradí. A ten, kdo tam chce mermomocí něco propašovat, ten to udělá taky. Lahve se nepovolují ze 2 důvodů - náraz odhozené, třeba jen zčásti plné PET flašky do hlavy je vážná věc. Nápoje se v Sazce budou prodávat v dostatečné míře, přinesené jsou nechtěná konkurence. Ochranka u vchodu kontroluje namátkou lidi, jestli nevnáší nebezpečné či zakázané předměty, nic víc.Kdo nakoupil plyšová zvířátka a další dárky pro členy skupiny, ať je nechá doma, nebo pošle do nejbližšího kojeneckého ústavu, kde je rádi přijmou. Setkání s Queen je velmi nepravděpodobné a když už, tak hraček mají plné hotelové pokoje (tam je dodali už ti, kteří si zjistili čísla pokojů).

82.Killer King 07.04. 2005 08:54
K těm PET lahvím:ochrana návštevníků před letící lahví je tam opravdu dokonalá!!U rámu tě 20xprojedou detektorem a vezmou ti i to co nemáš,ale uvnitř ti pití do PETky klidně prodaj a pustí tě s ní na koncert-holt bezpečnost je to hlavní:-)))

83.another.world 07.04. 2005 08:57
76: Musíš se občas zamyslet nad tím, co kdo píše a né to hned zavrhovat a urážet. Kdybys můj příspěvek četl pořádně tak by ses v předchozí větě dočetl, že vsadili na kvantitu před kvalitou tím, že přípravy na turné byly jen 2 měsíce a né déle - to určitě podstatně degraduje kvalitu, než kdyby se připravovali až na léto. S tím souhlasíš ne? NIKDE NENI PSANO ZE KONCERTY JSOU NEKVALITNI! Musíš občas číst mezi řádky. :o)

84.Michal 07.04. 2005 09:14
to another: werdsay chtel jenom rict, abys "nesoudil den pred vecerem"...
to dmac: beru si salu Queen a je mi srdecne jedno, jestli ti to vadi... Proc si lidi berou tricka Queen? Aby byla lepsi atmosfera? Aby si toho vsimla kapela??? Protoze jsou fan, bavi je to a proste to tak nejak potrebuji dat najevo. A to ze me obcasne pozvednuti saly rozhorci nejakeho fanouska?- to myslis vazne??? hehe
Nevim- asi mam opravdu milne predstavy o tom, jak se chodi na koncerty sveho idola... No nic- radsi popojedem... loool

BTW: Jasny, bundu hodit na sebe a sundat az v SA :D

85.dmac 07.04. 2005 10:07
Holky na ramenou, roztažené šály a plachty s nápisem, že Baník a Queen jsou nejlepší fakt jen vadí ve výhledu ostatním. S prodejem lahví uvniř sálu je to asi fakt, jde jim tedy jen o kšeft. S tím ale nic neuděláme, já dal prostě za lístek 1350,- a chci se pobavit a vidět, ne sledovat scénu přes barevný upletený filtr, i kdyby byl od tvé babičky. Pokud budeš stát přede mnou, poletí to hned někam bokem.

86.werdsay 07.04. 2005 13:19
AW - Neurazim te a to je podstatny. Muzes mi jen vysvetlit, jakou logiku ma to, ze pripravy na turne byly jen dva mesice a tim vsadili spis na kvantitu nez na kvalitu? Muzes mi prosim vysvetlit co znamena " to urcite podstatne degraduje kvalitu " ? Ujistuji te, ze vim ze " nikde neni psano ze koncerty jsou nekvalitni ". Ja se nehadam, ale tohle mi od zakladu nedava smysl. Jestli se nepletu, tak hraji vyber pro sirokou verejnost a ne pro VIP skupinu, ktera si predplatila serii koncertu na objednavku. Prece tam nejdou jen nejaci "znalci", ale spis vetsina obycejnych lidi, kteri znaji prave to, co je v repertoaru.

87.PavelRokyta 07.04. 2005 13:57
Dá se říct, že podle setlistů hráli už od 1978 to nejprovařenější co měli na skladě + pár písní z novýho alba. A jelikož nevydali v posledních 10-letech žádný nový album tak nemusej nic propagovat a prostě vybrali to co se nejvíc hraje v rádiu plus pár rockovejch vypalovaček. A když zbytek prostoru zabere pár Paulovejch věcí tak holt na nic jinýho nezbyde místo. A jestli kapinku obměněj setlist tak to bude radiovej hit za radiovej hit....třeba ANOBTD nebo WWTLF nebo Headlong....ale nečekejte žádný pecky typu Liar nebo Orge Battle (i když zrovna tuhle skladbu bych děsně rád slyšel).

88.PavelRokyta 07.04. 2005 14:00
I když jednu skladbu by tam zařadit mohli...a to Sheer Heart Attack ...:-))

89.Mr.Scully 07.04. 2005 14:05
Ja jsem hodne prekvapeny, ze nehrajou Stone Cold Crazy - asi jen proto, ze nesedi Rodgersovi.

90.another.world 07.04. 2005 14:09
50: Je to jednoduchý. Ale rád to tady shrnu...: Kdyby měli na přípravu víc jak 2 měsíce, tak veřím tomu, že by dodrželi původně slibovaných 150 minut, Brian by nehrál špatný akordy během svých písní a co je podstatný, že by se aspoň čas od času měnil trochu set list. Začíná to být docela nudný, když už na 6. koncertu hrají ty stejné písně. O tom se tady můžeš se mnou hádat, ale i ty největší ucha vymetající punkový kluby svými koncerty alespoň čas od času jeden song vynechají a jiný přidají. Je jasný, že to dělají proto, že bylo málo času na zkoušení, jsou po dlouhý době nesehraný a mají zpěváka, který viděl texty Queen z rychlíku. Původně jsem si i myslel, že podium nestojí za moc, protože jsem si zakázal koukat na videa a obrázky, ale podium je celkem ještě v pohodě (podle obrázku z Říma). To je ta degradace kvality způsobená nedostatkem času. Ale co ještě víc nechápu, je že pitváš každý moje slovo, který napíšu... Je to tady všechno přece jen o názorech, tak mi nech ten můj. Na Queen se těším jak malý dítě a i jak už tu někdy někdo psal: "Kdyby v Praze hrála jen Brianova ruka a bubnovaly Rogerovy brejle", tak já tam prostě budu stát v přední řadě s otevřenou hubou. Tedy se tu nesnažím něco kritizovat, ale jen píšů vlasní názor. A za tvrzením kvantita na úkor kvality si naprosto stojím.

91.werdsay 07.04. 2005 14:31
V pohode, asi jsem se nechal trosku unyst :-) normalne do nikoho nereju.
To co pises ted, je uz neco jinyho, nez ta 59. Mluvil jsi jasne o vyberu pisni - kvantita na ukor kvality a to je pri vsi ucte k tobe, opravdu nesmysl. Znova rikam, tohle je turne pro sirokou verejnost. Presne to napsal Pavel v 87, podobne jsem to chtel rict v 86. Neberu ti tvuj nazor, ale neproleze mi krkem "dali prednost kvantite pred kvalitou". Mas pravdu, ze ma kazdej pravo na nazor, ale mam pravo s nim i nesouhlasit. Konecne, pravda se prece rodi v diskusi :-).

92.Mr.Scully 07.04. 2005 14:54
Faktem je to, ze kdyby Queen pilovali ctyri mesice misto dvou, tak by mozna na koncertu zaznely 2-3 skladby navic, Brian by nedelal chyby a Rodgers by se poradne naucil texty. Ale vyrazny rozdil v setlistu by nebyl. Oni proste vybirali rockovejsi veci, ktere sedi Rodgersovi a samozrejme s durazem na popularitu jednotlivych skladeb.

Ja osobne nemam az takove namitky proti setlistu jako spis proti tomu, ze se nemeni ani trochu.

93.werdsay 07.04. 2005 15:05
To jo, ale ta prvni veta je porad jen spekulace.

94.PavelRokyta 07.04. 2005 15:09
Nemyslím, že nějakej měsíc či dva by jim pomoh....Brian chyby dělal i dřív a dál je dělat bude....

95.werdsay 07.04. 2005 15:23
Kazdej delame chyby, jsme jen lidi :-)

96.Mr.Scully 07.04. 2005 15:33
Podle me Brian dela chyby zhruba od prelomu tisicileti... AW turne se mi jeste zdalo naprosto v pohode. Takze vyvozuju, ze to je proste tim, ze z toho v posledni dobe vypadnul a potrebuje proste jen cvicit.

97.áfa (84.42.131.126) 07.04. 2005 17:01
to dmac: Myslím, že šála s Queen ti ve výhledu moc vadit nebude. Něco jinýho by bylo, kdyby před tebou někdo natáhl prostěradlo s nápisem Queen, ale ty šály bych tedy nějak nehrotila. Rozhodně teda nechci stát před tebou, Co kdybych ti náhodou na chvíli zakryla výhled svojí rukou! To mi ji utrhneš nebo co???
A nepřítomnost Stone cold crazy mě taky mrzí. Ale zazpívat ji, to není žádná pr.el...

98.Monika 07.04. 2005 18:06
No, ja jsem se chystala si salu koupit ...na pamatku !

99.Ken 07.04. 2005 18:15
Mrzí mě že nezazní žádná píseň z alb Queen a Queen II :-(

100.Breakthru 07.04. 2005 18:20
Já si koupím taky tu sálu na památku. Uz tady neresme nejaký setlist nebo Brianový chyby /je to taky jenom clovek a splést se můze úplne kazdej!/. Budme proste stastný, ze vůbec prijedou. Myslím, ze vetsine z nás se nikdy ani nesnilo, ze uvidí Queen na zivo. Sice bez Freddieho, ale prece.
stránky 1 [2]

Navigace: Queen - Královská legenda: Fórum - Novinky: ! Madrid, Palacio de los Dep., Španělsko