Navigace: Queen - Královská legenda: Fórum - Ankety: Kapela snů

Forum

--- Pouze přihlášení uživatelé můžou přispívat do diskuze ---stránky 1
Leroy Brown: Kapela snů22.03. 2005 15:29
Kdo by podle vas mel hrat v nejlepsi kapele sveta?
Podle me by to byli:

Klavir, zpev: Freddie Mercury
Kytara: Brian May
Bici: Roger Taylor
Baskytara: John Deacon
popripade klavesy: Spike Edney
:-D

1.Michal 22.03. 2005 16:05
Jeste nez jsem docetl tvuj prispevek (tedy slozeni skupiny), mel jsem uz jasnou predstavu koho napisu. Pak koukam, ze uz jsi me predbehl :o)

2.Michal 22.03. 2005 18:23
Nechci delat nove tema, tak to dam sem, protoze to trosku souvisi.

Ktera kapela/ solista podle vas udelala ve 20. stoleti nejvetsi prulom v hudebnim prumyslu?
BTW: To jeste nemusi znamenat, ze byla nejak dobra...

3.PavelRokyta 22.03. 2005 20:45
Mám stejnej názor jako většina encyklopedií....
Elvis, Beatles, Led Zeppelin, U2, Nirvana

4.andilek-filipek 22.03. 2005 21:31
muzes mi vysvetlit, v cem udelali U2 prulom? O kvalitach Nirvany by se dalo taky docela s uspechem pochybovat, ale to, ze prulom udelali, je bohuzel pravda :-D

5.Michal 22.03. 2005 21:56
Jasne- Elvis a The Beatles je i muj typ... Ja si myslim, ze bez U2 (urcite) a Nirvany (mozna), by se nic nezmenilo... Jeste bych tam prihodil Sex Pistols...

6.andilek-filipek 23.03. 2005 08:09
Sex Pistols povazuju za jedinou kvalitni punkovou kapelu :-) Ale je to jen muj nazorrr, protoze se v tomhle odvetvi vyznam jak koza v petrzeli. Ale jeste sem chtel se vratit k tematu. MOJE kapela snu:
vokaly+skladani, psani textu: Freddie Mercury, James LaBrie (zajimalo by me slyset je dohromady, to by byla bomba:)
piano+skladani: MIke Moran - urcite neni nejzrucnejsi, ale totalne miluju jeho styl, jakym odehral celou Barcelonu
kytary+skladani, texty: Brian May, Randy Rhoads
bici: John Bonham
basa+skladani, texty: tak to jediny moc nevim. asi John Deacon
... byla by to totalni smes, ale co do kvality Ty jo... Asi bych jim prisel na koncert... :-)

7.Ptr 23.03. 2005 13:04
Dobrej topic...

K těm kapelám, které změnily historii - Elvis a Beatles jsou jistí, přidal bych Rolling Stones, The Who, Cream, Doors (ti jsou strašně důležití!) a taky Led Zeppelin. Možná ještě Black Sabbath, protože to byla první kapela, která začala s "horrorovou" hudbou. :) Možná vás překvapím, když řeknu, že bych sem nezařadil DP.

A teď ta superskupina snů:
zpěv + texty: Ian Gillan (ten píše texty spíš lehčího ražení... občas i srandovní) nebo Ronnie James Dio (jemu se podle jeho alba říká vokální čaroděj a ty texty? draci, démoni, meče apod... to je jeho, neznám jinýho zpěváka, kterej by byl tak malej, měl tak ohromnej hlasovej fond a hlavně uměl se vcítit ne do písní, ale do jednotlivých slov textů) - nejlépe oba dva
kytary: Steve Ray Vaughan, Steve Vai
klávesy: Jon Lord
bicí: John Bonham nebo Cozy Powell
baskytara: Geezer Butler
Jojo, tak na ty bych šel... Směsice repertoáru DP, BS, LZ, Rainbow... Ti nejlepší z těhle kapel na jednom pódiu, MŇAM! :)

8.Ptr 23.03. 2005 13:48
Já když teď poslouchám živák Live Evil od Sabbatů a hraje mi tu Children Of The Sea (hudebně sice jen lehce nadprůměrná věc, ale textařsky a hlavně pěvecky absolutní dokonalost), tak tu teď uvažuju nad tím, že všichni o "nástupci" Mercuryho možná uvažovali naprosto špatně... Já totiž myslím, že Ronnie James Dio je tak osobitej zpěvák (podle mě metal nemá žádnou jinou takhle výraznou osobnost... ani Halford není tak osobitej), že pro něj není problém zpívat opravdu vůbec nic... Slyšel jsem ho zpívat v hodně kapelách a vše co zazpíval, bylo precizní a i tam, kde si člověk nikoho jinýho představit neuměl... Jistě víte, co tím naznačuju. :) Je fakt, že už není nejmladší (protože úzkostlivě tají datum svýho narození, tak je to pouze věcí dedukcí - nejpravděpodobnější je rok 1943, protože první studentskou kapelu založil už v roce 57) a jeho postavička (vejška sotva 160cm) by ke Queenům nepadla, ale ten jeho hlas je opravdu neuvěřitelnej. Připadá mě směšné, že se jako o hlasovém mágovi kdysi mluvilo o Jaggerovi (v šedesátejch letech), přitom, co s hlasem dělá Dio je naprosto neuvěřitelný (barva hlasu se u něj pohybuje v rozmezí od nádherného sametového hlásku až po hlas masového vraha s úchyláckými sklony - pochopí jedině ten, kdo uslyší jeho chechot v skladbě Black Sabbath, nebo slyšel někdy Children Of The Sea na živáku...).

9.Michal 23.03. 2005 14:24
bez urazky- vsichni uvazovali naprosto spatne, jen ty uvazujes naprosto dobre... Zajimave...

10.Ptr 23.03. 2005 14:34
Michal:
Sorry, ale píšeš něco, co jsem já nenapsal a ani nemyslel... Možná mě opravíte, ale pokud vím, tak vždycky když se hledal "nástupce" Mercuryho, tak to bylo v oblasti hudby na pomezí rocku a popu (při vší úctě, Williams je čistokrevnej pop, Michael taky, možná Elton John lehoučce patří k rocku, ale o něm se zřejmě nikdy ve skutečnosti neuvažovalo a já myslím, že by na nabídku ani nekývnul)... Jenže a teď zdůrazňuju možná to bylo úplně špatně (a Rodgers je toho důkazem). Proč se nehledalo mezi zpěváky v rocku a metalu??? Mám na mysli to, že Rodgers jim sedne dobře, ale kdo ví? Dio by tam podle mě sednul ještě mnohem mnohem líp... Hlasově zřejmě jo, svojí image zase stopro ne (když to přeženu tak na podiu dělá dojem mouchy převtělené do člověka.... ). Neříkám, že by to dopadlo dobře. Možná by to byla taky katastrofa, ale rozhodně menší než se Zuccherem... :)))

11.Michal 23.03. 2005 14:53
Aha, ty to mozna myslis trosku jinak, ale stejnak... Ja teda pokud vim, tak takove ty kecy o nastupci FM, byly ve vetsine pripadu jen kecy, cili- zadne spolecne zkousky s Williamsem, jak to uvadeli nektere zpravodajske sluzby, nebyly. O Michaelovi si tak jisty nejsem, ale myslim, ze s nejvetsi pravdepodobnosti jsou to tez kecy. Podle toho co rika Brian, je to absolutne vylouceno, protoze Brian prave nechce nikoho, kdo by FM kopiroval. Druha vec je to, ze asi ani nikdy moc nehledali- rekl bych, ze to s Paulem byla trochu nahoda- jak lici Brian "jednou jsme to zkusili a ...". Takze- ty asi myslis "hledat nahradu" z pohledu zbyvajicich Queen- ja to myslel obecne- "hledat nahradu" z hlediska celkove globalniho. Proste a jednoduse- tak genialni zpevak jako FM uz nikdy jen tak znova nebude... :o)
Jeste Elton- s FM byli asi dobri kamosi- tak jak to v tehle branzi jen jde. Ale je fakt, ze Elton ma svou dost uspesnou karieru, takze dost mozna by odmitl. I kdyz- to by se teprve vyprodavali stadiony- Queen + Elton John- vejvar :o)
K tomu hledani nahrady na tour- dalsi veci je asi to, jak tomu konkretnimu zpevakovi vyhovuje onen zanr- kdyby tam zpival jen tak bez chute, tak by to tez nebylo ono...

12.Bongo Bongo 23.03. 2005 22:38
KAPELA SNU:
Solove vokaly: Mick Jagger a FM spolu
Solova kytara: Mick Taylor a Chuck Berry spolu (to bych chtel videt)
Rytmicka kytara: Keith Richards
Basa: John Entwistle
Bici: Keith Moon by se stridal s Johnem Bonhamem
Klavesy: Nicky Hopkins by se stridal s Ianem Stewartem a Billym Prestonem
Saxofon: Bobby Keys

13.ig 24.03. 2005 09:44
nejlepsi jsou Queen...to byla vyjímečná skupina! Pak taky U2..a tak

14.Michal 24.03. 2005 14:40
he- nevim jak se to stalo, ale o U2 se mi dnes zdalo :D :D

15.Klára 24.03. 2005 14:45
Michale, a copak si tam s U2 prováděl v tom tvym snu?? Asi nejsem jediná, koho by to zajímalo :)

16.Ptr 24.03. 2005 14:48
To radši ani vědět nechci... :)

17.Michal 24.03. 2005 15:13
Byl jsem v nejake skole (asi v nasi) a oni tam nejak prijeli, zahrali pisnicku a zas odjeli :D A to nijak po U2 neprahnu- vubec nevim, proc misto U2 neprijeli Queen :D :D

18.Titan_66 24.03. 2005 17:32
kapela snu, hmm kdyz se na to ptas v diskuznim foru Queen, tak bude spis zajimavejsi kdyz kazdej napise kapelu snu mimo Queen clenu. Kazdymu je prece jasny, ze vetsina da nekoho z Queen, tak spis zkusit sestavit kapelu snu bez Freda, JOhna, Rogera a Briana (popripade Spike Edney atd.)

19.likeBrian 25.03. 2005 19:00
Moje:

Vocal: Freddie Mercury
Rhytm Guitar: Malcolm Young
Lead Guitar: Brian May
Bicí: John Bonham
Basa: John Deacon (možná Flea)
Klávesy: John Lord

20.Ptr 26.03. 2005 16:53
Jenom detail, Lord je Jon, nikoliv John... :)))

21.likeBrian 27.03. 2005 22:50
To Ptr: Aha

22.Ptr 28.03. 2005 18:18
K tý mojí superskupině v sedmičce musím dodat třetí vokál - Glenn Hughes. :)
stránky 1

Navigace: Queen - Královská legenda: Fórum - Ankety: Kapela snů