Navigace: Queen - Královská legenda: Fórum - Novinky: Skladatelská síň slávy

Forum

stránky 1
LG: Skladatelská síň slávy02.07. 2003 11:44
Skladatelská síň slávyNárodní akademie populární hudby a Skladatelská síň slávy (Songwritters Hall of Fame) se rozhodly uznávat práci a život těch skladatelů a textařů, kteří po celém světě tvoří hudbu.
Na 12.6. byly ohlášeny letošní nominace - Little Richard, Phil Collins, Van Morrison, Patti Labelle, Tony Bennett ale hlavně skupina Queen.
Tato síň slávy je pro hudebníky jedním z nejprestižnějších ocenění, byla založena v roce 1969 a má za úkol nejen oceňovat, ale i vyhledávat nové skladatelské talenty.
Skupina Queen je stále jedinou skupinou, jejíž všichni členové samostatně napsali skladby, které skončily na prvních příčkách hitparád.
Na slavnostním večeru skupina Queen (Brian a Roger) převzali toto ocenění. "Tohle vám dává pocit, že už vás berou vážně jako umělce než jen jako někoho kdo vystupuje." řekl Brian. "Nemyslím, že se na naši práci lidé budou teď dívat nějak hlouběji. Ano, byli jsme pěkně divocí, byli jsme pěkně hlasití a někdy jsme vypadali velmi výstředně, ale za tím vším je pěkný kus opravdové dřiny." Brian dodal, že Freddie by byl tímto oceněním velmi potěšen.
"Přál bych si, aby tu byl Freddie s námi," řekl Roger, "cena za skladatelství je mnohem cennější než cena za prodej nahrávek. Je to o jen o tvorbě."
Na konci večeru Brian a Roger spolu s dalšími účinkujícími zahráli Crazy Little Thing Caled Love (Wynonna Judd zpívala) a We Will Rock You, při které publikum nepochopilo, jaká je jeho úloha a pouze část na výzvu Briana tleskala do rytmu.
Cenu později oba členové věnovali Freddiemu: "V naší kapele jsme byli šťastní, protože jsme všichni psali, psali a sdíleli naše hity, jinak bych tu samozřejmě nebyl. Ale Freddie byl opravdu tím hlavním skladatelem, když jsme zakládali skupinu. Takže cítíme, že tato cena patří z velké části právě jemu. Ale je fantastické, že i tak se ocenění týká našeho současného psaní."

  (Příspěvek byl vložen ze sekce Novinky, odkud můžete přidat komentář i bez registrace ve fóru.)
stránky 1

Komentář k novince


(IP: 35.172.195.82)Navigace: Queen - Královská legenda: Fórum - Novinky: Skladatelská síň slávy