Navigace: Queen - Královská legenda: Fórum - Ankety: Vyšiel ďalší rebríček naj gitaristov!!!

Forum

--- Pouze přihlášení uživatelé můžou přispívat do diskuze ---stránky 1
michalq: Vyšiel ďalší rebríček naj gitaristov!!!16.12. 2004 14:51

Je tu opäť rebríček nejvätších metalových gitaristov, tentokrát zostavený redaktormi magazínu Guitar World, podľa, ktorých „nejde o to, kto vie hrať rychlejšie, technickejšie či s vätším ‚feelingom’. Je to skôr pocta týmto skvelým mužom, ktorí serú železo a močia nerezové žiletky vždy, keď zapoja gitaru do zosilovača.”

Nuž, čo vy na to dámy a páni...Náš miláčik je na 21. mieste.

01. Tony Iommi (BLACK SABBATH)
02. Kirk Hammett & James Hetfield (METALLICA)
03. Angus & Malcolm Young (AC/DC)
04. Randy Rhoads (OZZY OSBOURNE)
05. Eddie Van Halen (VAN HALEN)
06. Jimmy Page (LED ZEPPELIN)
07. Dimebag Darrell (PANTERA, DAMAGEPLAN)
08. Zakk Wylde (OZZY OSBOURNE, BLACK LABEL SOCIETY)
09. Adam Jones (TOOL)
10. Kerry King & Jeff Hanneman (SLAYER)
11. Dave Murray & Adrian Smith (IRON MAIDEN)
12. Jimi Hendrix
13. Glen Tipton & K.K. Downing (JUDAS PRIEST)
14. Ace Frehley & Paul Stanley (KISS)
15. Slash (GUNS N' ROSES)
16. Ritchie Blackmore (DEEP PURPLE, RAINBOW)
17. Yngwie Malmsteen
18. Joe Perry & Brad Whitford (AEROSMITH)
19. Dave Mustaine & Marty Friedman (MEGADETH)
20. Chuck Schuldiner (DEATH)
21. Brian May (QUEEN)
22. Michael Schenker (MSG, UFO)
23. Nigel Tufnel (SPINAL TAP)
24. Jeff Beck
25. Tom Morello (RAGE AGAINST THE MACHINE)
26. Head & Munky (KORN)
27. John Petrucci (DREAM THEATER)
28. Kim Thayil (SOUNDGARDEN)
29. Vivian Campbell (DEF LEPPARD)
30. Daron Malakian (SYSTEM OF A DOWN)
31. Scott Ian (ANTHRAX)
32. Tom G. Warrior (CELTIC FROST)
33. Chris Degarmo & Michael Wilton (QUEENSRYCHE)
34. C.C. Deville
35. Marten Hagström & Fredrik Thorndendal (MESHUGGAH)
36. Alex Lifeson (RUSH)
37. Paul Gilbert (MR. BIG, RACER X)
38. Jerry Cantrell (ALICE IN CHAINS)
39. Mantas (VENOM)
40. Jason Becker (DAVE LEE ROTH)
41. Phil Collen & Steve Clarke (DEF LEPPARD)
42. Mikael Akerfeldt & Peter Lindgren (OPETH)
43. Fast Eddie Clarke (MOTÖRHEAD)
44. Nuno Bettencourt (EXTREME)
45. Warren DeMartini (RATT)
46. Mick Mars (MÖTLEY CRÜE)
47. George Lynch (DOKKEN)
48. Ted Nugent
49. Jake E. Lee (OZZY OSBOURNE, BADLANDS)
50. Rudolf Schenker & Uli John Roth (SCORPIONS)
51. Oystein "Euronymous" Aarseth (MAYHEM)
52. Scott Gorham & Brian Robertson (THIN LIZZY)
53. Steve Vai (DAVE LEE ROTH)
54. Reb Beach (WINGER, DOKKEN)
55. Trey Azagthoth (MORBID ANGEL)
56. John Sykes (THIN LIZZY, BLUE MURDER)
57. Hank Shermann & Michael Denner (MERCYFUL FATE)
58. Richie Sambora (BON JOVI)
59. Jon Donais & Matt Backhand (SHADOWS FALL)
60. Stephen Carpenter (DEFTONES)
61. Alex Skolnick & Eric Peterson (TESTAMENT)
62. Brian Tatler (DIAMOND HEAD)
63. John Christ (DANZIG)
64. Scott "Wino" Weinrich (THE OBSESSED)
65. Pepper Keenan & Woody Weatherman (C.O.C.)
66. Tommy Victor (PRONG)
67. Leslie West (MOUNTAIN)
68. Vernon Reid (LIVING COLOUR)
69. Glen Buxton & Michael Bruce (ALICE COOPER)
70. Bjorn Gelotte & Jesper Stromblad (IN FLAMES)
71. Jim Matheos (FATES WARNING)
72. Gary Holt & Rick Hunolt (EXODUS)
73. Donald Buck Dharma Roeser (BLUE ÖYSTER CULT)
74. Michael Amott (ARCH ENEMY)
75. Robert Fripp (KING CRIMSON)
76. Andre Olbrich (BLIND GUARDIAN)
77. Joe Satriani
78. Frank Hannon & Tommy Skeoch (TESLA)
79. Ty Tabor (KING'S X)
80. Mark Morton & Will Adler (LAMB OF GOD)
81. Dino Cazares (FEAR FACTORY)
82. Pete Townshend (THE WHO)
83. Jon Schaffer (ICED EARTH)
84. Timo Tolkki (STRATOVARIUS)
85. Neil Young
86. Abbath Doom Occulta (IMMORTAL)
87. Kai Hansen (GAMMA RAY)
88. Uffe Cederlund & Alex Hellid (ENTOMBED)
89. Leigh Stephens (BLUE CHEER)
90. Jim Martin (FAITH NO MORE)
91. Michael Romeo (SYMPHONY X)
92. Bill Steer (CARCASS)
93. Piggy (VOIVOD)
94. Tony Bourge (BUDGIE)
95. Sammy Hagar (VAN HALEN)
96. Alexi Laiho (CHILDREN OF BODOM)
97. Akira Takasaki (LOUDNESS)
98. Michael Angelo
99. John Kay & Michael Monarh (STEPPENWOLF)
100. Nick Bowcott (GRIM REAPER)

1.Monika 16.12. 2004 15:34
21. misto z celyho sveta - to neni zas tak spatny, nevim teda, co na to rekl Brian s tim jeho perfekcionismem, ale mohl byt i stej, ze :o)

2.Simandl 16.12. 2004 17:39
Znam z toho vice mene asi 5 skupin,natoz abych znal ty kytaristy.

3.PavelRokyta 17.12. 2004 14:50
A jo....celkem bych i souhlasil. Lidi kerý znám tam sou a vo to de.

4.Mr. Bad Guy 17.12. 2004 23:13
A kde je Kurt? :-D

5.michalq 18.12. 2004 10:20
Kurtove meno je teraz na čele tenisového rebríčka, o mesiac bude najlepším hokejistom:)))))

6.Ptr 18.12. 2004 18:36
Skandálně špatnej žebříček.... :)

7.Monika 18.12. 2004 19:21
Co se ti nelibi, Ptr? :o)

8.Ptr 19.12. 2004 11:31
Prakticky všechno, ale dám takový příklady, který na tu nesmysnost poukážou:
Hodně přecenění:
02. Kirk Hammett & James Hetfield (METALLICA) - oba stěží zařaditelní do nejlepší padesátky!
07. Dimebag Darrell (PANTERA, DAMAGEPLAN) - že by to způsobila jeho nedávná tragická smrt?

A naopak
17. Yngwie Malmsteen - jeden z kytarových hrdinů by měl být o hodně výš!
27. John Petrucci (DREAM THEATER) - další hodně nepochopitelné podcenění
Steve Vai, Joe Satriani - ti maj být v top20!
Úplně chybí další kytaroví bohové - Steve Ray Vaughan a Steve Morse!!!

9.PavelRokyta 19.12. 2004 13:27
Ty to Ptr bereš moc odborně. Tady ten žebříček je spíš dělanej tak, že záleží na tom jak se kerá kytarová kapela proslavila a jakým dílem k tomu tito jednotliví kytaristi přispěli. Dyť je to psaný v prvním příspěvku. Samo že Vai a další sou o mnoho technicky lepší. Ale znaj je jenom fajnšmekři nebo odborníci na rockovou muziku, kterí mají přehled o všem. Ale 99 lidem ze sta prostě tihle lidé nic neříkaj. To může klidně tím pádem existovat nějakej absolutně neznámej kytarista, kerej zahraje absolutně všechno na co si zamane...může mít třeba absolutní sluch...a dokáže skládat neuvěřitelný harmonie..ale problém je to, že ho zná jenom jeho soused...a vo tom to je..teoreticky na to první místo má...ale prakticky k čemu mu to je že???

10.Aesis 20.12. 2004 14:55
ňák jsem tak neviděla The Edge....

11.PavelRokyta 21.12. 2004 15:25
No to se stane.....v tom minulém žebříčku chyběl Slash.

12.Ptr 21.12. 2004 16:50
PavelRokyta:
Je to pravda, ale tady bych řekl, že hlavní není to, co ten člověk dokáže zahrát, ale tady jde o skladatelský schopnosti... A pak jde jenom o to, aby uměli lidi poslouchat složitější hudbu - například Petrucci je na poslech hodně náročnej. :)

13.PavelRokyta 21.12. 2004 17:08
Hm..ale já bych řek Ptr, že je to dvousečná zbraň. Ono je kolikrát jednodušší složit na poslech složitou skladbu, ale o dost těžší složit chytlavou melodii nebo pokud berem kytaristy chytlavej riff.
On to už kdysi dávno vysvětloval Patr Janda. Janda vystudouval konzervatoř (tuším dokonce komponování) takže do toho může kecat i jako odborník..:-)
Tak ten Janda řek, že když už skladateli začnou docházet nápady nebo odejde skladatelská můza tak se začnou ohánět složitými akordy a dalšími matoucími tóny a kompenzovat to tímto způsobem. A skutečnej odborník to i pozná kdy je skladatel v ouzkejch a snaží se to tímto způsobem kompenzovat.

14.Ptr 21.12. 2004 20:27
PavelRokyta:
To jo, právě že v tom je to umění... Geniální riffy bejvaj často naprosto primitivní (viz ten nejslavnější - Smoke on the Water). Navíc, mám pocit, že na to, aby člověk poznal, kdy je to už skládaný v křeči člověk nemusí bejt odborník. Myslim, že to pozná každej, kdo tvorbu danýho interpreta trochu sleduje. A ať neutíkám daleko od svých - Black Sabbath s Ozzym byli před Diem už dost vymačkaní. Tam je to slyšet evidentně, že jde jen o to, aby něco vyšlo. Ten poslední matroš s Ozzym ze 70. let byl dost slabej. A ještě evidentnější - album The Battle Rages On od Párplů z 93... A zas z úplně jinýho soudku - poslední album U2... Taky je poznat, že tam ty nápady prostě nejsou. Je to jenom omílání starejch (ale osvědčenejch) postupů a to na dobrý album nestačí. :(

15.PavelRokyta 22.12. 2004 14:03
Když už sme u tý složitosti muziky je nutno dodat, že 70. léta byly žně progresivního rocku. Po 60. letech, kdy svět ovládal jednoduchej rockenrol to bylo vlastně otočení kormidlem o 180°. Ale já právě ten progresivní rock moc nemusím. Většinou ho provozovali vyštudovaní instrumentialisté a téměř pokaždý když se na něco de moc vědecky tak spíš dochází ke křeči. To sou takový ty ELP, Yes, atd. Oni se prostě vyžívali ve složitejch kompozicích a dlouhejch (třeba 20ti minutovejch) skladbách, kerý většinou neměli žádnej základní motiv. Podle mě nevim k čemu je to, když si člověk z celý desky po x posleších není schopnej zapamatovat píseň. Pak to většinou člověku celý splyne a je z toho taková nezáživná šeď. Proto si právě myslím, že Queeni prošli 70. letama skvěle a díky bohu nezabředli do této tvorby. Ono to sice v té době bylo moderní, ale z dnešního pohledu ja ta muzika mrtvá. Stejně jak dobře prošli 70. letama prošli i 80. letama, kdy brutálně vládlo disko. A oni byli schopní do svý tvorby v týhle době zahrnout duši a ty písně jak ze 70. let tak 80. let nejsou mrtvé. Kdežto progresivní rock asi už stěží někdo oživí....
Sorry docela sem se rozepsal a je to dost dlouhý..:-))

16.Simandl 22.12. 2004 20:07
Zasadne s tebou nesouhlasim PavleRykoto.Prave,ze to je na tom to hezky.Mě se art rock nebo prog rock velmi líbí.Ale to tak vetsinou je,pac kdybys mel neco naposlouchano z vazny hudby,tak jsou proste Queen ubohy,naproti treba Yes nebo Genesis,to byli machri.Ty to totiz ani moc neznas,protoze kdybys sis poslecha treba od Yes Na kraji utesu nebo od Genesis Foxtrot tak zmenis názor.Ale pochopitene v 80.letech se to vsechno zhroutilo a z art rocku byl najednou art pop...

17.Mr.Scully 23.12. 2004 09:45
Ja nevim. Spis se malinko priklanim k PavluRokytovi. Male prirovnani - ja treba napisu aplikaci, pri programovani pouziju nejaky moderni prvky, osetrim vsechno mozne, jsem na to fakt hrdy - a pak mi to zakaznik omlati o hlavu, protoze tyhle veci ho vubec nezajimaji, on tam hlavne chce mit velke cervene cudliky. Proste je na houby delat neco strasne inteligentniho, co se nikdy nezpopularizuje. Mozna Yes nebo Genesis delali dvakrat inteligentnejsi hudbu nez Queen, ale je mi to uplne fuk, protoze se mi to nelibi, zatimco Queeni ano. Vzdycky je to hledani kompromisu, jak udelat neco inteligentniho, aby to jeste bylo prijatelne pro masy.

18.Simandl 23.12. 2004 10:32
he,ale problem je,ze mně se to líbí...:-))

19.Ptr 23.12. 2004 16:00
Pavel:
Kdes přišel proboha na to, že artrock a progrock je mrtvej žánr??? Promiň, ale fakt jsem od tebe zatím nečetl větší blbost. :)

Fakt je ten, že artrock ani progrock není hudba pro široký davy, ale v současnosti myslim je tehle žánr naopak na velkém vzestupu... To samý platí pro takovej ten "vyšší náročnější hardrock a metal" ala Dream Theatre. :) Naopak bych byl dost opatrnej co se týká Genesis... S Gabrielem to byl rock naprosto čistokrevnej, ale jak se zpěvákem stal Collins, tak to šlo k popu - a na druhou stranu Genesis bez Collinse jsou NEMOŽNÍ.

20.Simandl 23.12. 2004 21:43
No nevim,nevim,ale Genesis je urcite progrock.Jasně,bez Collinse by to nebyli uz takovy Genesis.Ale s Gabrielem to urcite progrock byl.No,a tedy aky je vlastne presny rozdil mezi artrockem a progrockem?

21.PavelRokyta 23.12. 2004 23:16
Tak sem si po sobě znova přečet svůj přízpěvěk a jak hledám tak hledám nemůžu najít větu kde bych někoho hanil. Každá tvorba (ať už jakákoliv - třeba i pan všeuměl Knížák) má svoji určitou skupinu fanoušků. A zlobte se na mě nebo ne vy asi žijete v jiným světě nebo se pohybujete v nějaký uzavřený skupině lidí, ale prostě tyto žánry jako art rock nebo progrok sou už dávno pasé a maximálně si to někdo nějakou náhodou objeví. A klasiku mám rád a ne jak se mi tady někdo snaží vymluvit. Ale prostě i klasika je dneska co do popularity okrajovej žánr. A i klasika se dělala mnoho způsoby. Jak populárně (Mozart, Beethoven) tak pro fajnšmekry (Martinů třeba).

Já sem tady pouze kritizoval to, že když se někdo snaží udělat prvoplánovitě složitou muziku tak je to křeč a to mi nikdo nevymluví. Prostě i když je píseň nebo skladba lecjak složitá, ale není v ní žádnej nápad a pouze plyne nějakými teoretickými základy tak to považuju za brak. To by se v dnešní době dal klidně naprogramovat počítač aby skládal muziku a vyšlo by to nastejno. Prostě záměrně dát někam notu jenom proto aby to vyznělo složitě neuznávám. Mám rád Beethovenovy klavírní koncerty. Na první poslech sou složitý, na druhej poslech sounádherný a pak to můžu poslouchat furt. Ale skladba (jakákoliv na jakékoliv hudební nástroje a jakýmkoliv stylem) kerá ani po x posleších nemá co dát jenom směs tónů a akordů u mě nemá šanci.

22.Akáda 24.12. 2004 00:53
Asi polovinu těch kytaristů znám, a těžko řadit, ale v tom žebříčku mě dobře pobavili KISS, za ně kytary vymýšlí někdo jinej, oni to pak dávají jen na pódiu.
Pro Skaliho: červené čudlíčky a výslédné číslo vpravo dole. a je jedno jestli sečteš hrušky s jabkama.

23.Simandl 24.12. 2004 09:06
No jo,ale i ty klavirni koncerty jsou slozity,obzvlas4. a 5. Cisarsky,to v te dobe nebylo vubec znamy,jsou tam uplne napady,ktere by byly v klasicismu proste nepripustitelny.
Ale jak rikam,napriklad pisen Suppers Ready od Genesis má 22 minut a jak je to uzasny,ani jednu chvili se nenudim,takze oni vedeli co delaji.Ale jak se rika,proti gustu zadny dysputat,ze nebo tak nejak.

24.Jackil 24.12. 2004 11:37
Rád bych, kdyby mi Akáda objasnil, kdo skládal pro KISS kytarové party. Je pravda, že hudbu a texty skládal hlavně Gene Simmons a Paul Stanley,ostatní tzn. Ace Frehley a Peter Criss (původní sestava) se vpodstate vezli, ale že by jim někdo skládal party? To je pro mne novinka.

25.PavelRokyta 24.12. 2004 13:01
Jak říkám...mám rád složitý skladby, ale jak v ní cejtím, že už není kde brát a je to jen nastavovaná kaše nemá u mě šanci.

S těma KISSákama....sem kdysi (asi před 5 lety) čet v Big Bengu, že sou to velice podprůměrní muzikanti (já KISS moc neposlouchám tak to nemůžu hodnotit, ale je velice zajímavé, že kdykoliv čtu nějakou recenzi na nějaký živý DVD tak se tam recenzent obvykle rozplývá nad skvělými vizuálními efekty atd. ale o hudbě samotné tam většinounení vůbec nic) a to co nebyli schopní ve studiu nahrát, tak to za ně nahrával nějakej profi muzikant.

26.Jackil 24.12. 2004 13:50
Rozhodně nešlo o to, že by něco nebyli schopni zahrát.Jejich solový kytarista Ace Frehley moc dobře nevycházel se zbytkem (kromě Petera Crisse), a tak se občas prostě nedostavil na natáčení. V tomto případě si jednoduše najmuli studiového hráče.

27.Ptr 25.12. 2004 19:39
Pavle Pavle... Co ti na příspěvek 21 říct?

Nevim jak vysvětlit, co si myslím... Pokud někteří lidi v 70. letech poslouchali artrock jenom proto, že to bylo in a pak se od něj odvrátili, tak to já nenazývám úpadkem... Úpadek je, pokud ti mizí stálí fanoušci a to se v artrocku neděje... :) Snad jsem to vysvětlil dobře.

28.PavelRokyta 25.12. 2004 22:40
Ptr ptr....myslím, že žiješ v úplně jiným světě..:-))

Já sem neřek, že ten kdo si v 70. letech oblíbil progrock a artrock tak se mu dnes už nelíbí. Ale prostě v dnešním uspěchaném světě si málokdo najde čas na to, aby poslouchal něco do hloubky. Dneska je to tak, že pokud se to lidem nelíbí na první poslech dou od toho.
Navíc tvý představy sou asi děsně zkreslený tím, že se nejspíš pohybuješ ve skupině lidí, které zajímá to samý co tebe. Ale vylez z krunýře, běž ven a zeptej se 100 náhodnejch lidí co jim říká artrock a progrock a jestli ti odpoví 5 lidí tak to bude hodně....
Kdežto, kdyby ses takhle zeptal v těch 70. letech tak ti na to odpoví každej druhej.
Navíc ti stálí fanoušci...to je spíš s prominutím sekta než nějaká fanouškovská základna.
stránky 1

Navigace: Queen - Královská legenda: Fórum - Ankety: Vyšiel ďalší rebríček naj gitaristov!!!