Navigace: Queen - Královská legenda: Fórum - Ankety: A čo tak Slovenské kapely?

Forum

--- Pouze přihlášení uživatelé můžou přispívat do diskuze ---stránky 1
michalq: A čo tak Slovenské kapely?09.09. 2004 11:37
Prajem Vám krásny deň priatelia. Niekde som sa dočítal, že taký Elán si kvalitu svojej muziky trúfa bez problémov porovnávať s Queen.
Elán = Queen v bielych teniskách?

A čo hovoríte na No Name, Riša M, Janku K. alebo Desmod?

1.Mr.Scully 09.09. 2004 12:43
Priznavam se, ze o slovenskych kapelach moc nevim. Ale zrovna No Name jsem videl na koncertu v Plzni a libili se mi. Treba z nich neco bude.

2.werdsay 09.09. 2004 12:59
Elan je urcite nejlepsi slovenska kapela. Jejich hudba se mi vzdycky libila, ale srovnani s Queen 1:1 je nesmysl. Na to se snaz rychle zapomenout.

3.michalq 09.09. 2004 13:39
No podľa Joža Ráža je problém len v peniazoch. Ak by vraj oni mohli investovať do nahrávania a koncertných šnúr určite by sa zaradili medzi svetovú elitu...

4.PavelRokyta 09.09. 2004 15:54
Já vám povím co si o tom myslím. U nás (myslím Čechy i Slovensko) se dělá muzika, kterou kdyby někdo chtěl prosadit do světa tak ji prosadí. Ale problém našeho regionu je úplně jinde. Ne v kvalitě zpěváků, v kvalitě písní, v kvalitě textů a já nevím čeho ještě. U nás je prostě děsně slabá produkce. U nás nechce nikdo jít do toho rizika prosadit něco ven. U nás se pořád někdo vymlouvá na to, že se nezpívá anglicky a ja nevím jaký ještě výmluvy. To je naprosto pěkná blbost. Jak je potom možný, že se celosvětově prosazujou italský hity. Nebo dnes už i východní hudba. Indická, africká...atd... Jak to ku..va, že se dokážou prosadit a my ne?? Dokonce i takový státy jako Chorvatsko, Slovinsko máj písně (i když shity) na vrcholu evropskejch a světovejch hitparád??? Prostě u nás si lidi na producenty a odborníky na hudbu jenom hrajou, ale pro její zviditelnění neudělaj vůbec nic. Ale když se jenom trošku chce tak to de. Příklad?? Laura a její Tygři na začátku 90. let. Vždyť oni se docela solidně prosadily ve Francii a to zpívaj česky. Jak toho docílili. Jednoduše se vykašlali na českou produkci. Šli do rizika, ale vyšlo jim to. A každej musí uznat, že Laura nehraje žádný podbízivý písně.

Ještě k Elánu. V 80. letech špička našeho poprocku. Celkem solidní (díky demokratickýmu přístupu ke skládání v kapele) stylovej záběr. Jejich písně nejsou na jedno brdo a neopslouchaj se a i po letech maj svou sílu. Čož dokázal i megakoncert i když svý zanechala megalomenská reklama. V 90. letech už Elán postupně jen vařil z vody. Sem jednou čet, že po tom co se Ráž vzpamatoval z nehody tak hráli Eláni v Anglii pro krajany. Byl tam nějakej novinář aby napsal recenzi, ale zjistil, že minimálně polovina lidí v sále sou Angláni a slovensky vůbec neuměj. Většina z nich byla z té hudby nadšená, hlavně z melodičnosti a zpěvnosti písní. Divili se, že tak dobrá kapela se neprosadila na západ. No ono to za komunismu ani nešlo, ale je vidět, že i naše muzika se v zahraničí může líbit.

5.Mr.Scully 09.09. 2004 16:11
Ja nevim, moc se mi to nezda. Kolik mas opravdu slavnych rockovych kapel ve svete, ktere nezpivaji anglicky? A nemam na mysli nejakou world music, mam na mysli normalni pop-rock. Podle me ta sance je v tomhle stylu minimalni. U gothic metalu, world music nebo house se to urcite casto podari, ale to je vzdy nejaky mensinovy specificky zanr.

6.PavelRokyta 09.09. 2004 16:24
No možná by se kapela s českými texty až zas tolik neprosadila, ale za tou slabotou produkce si stojím. A v dnešní relativně kvalitní jazykový vyspělosti si myslím, že není problém spáchat k písničce angl. text. Stejně píseň v 90% prodává melodie a i zahraniční kapely, které hrajou ,,kvalitní,, muziku si vystačí většinou s jednoduchými nicneříkajícími slovními obraty.

A ještě k tý češtině. Ona čeština není tak moc v celosvětovým povědomí. Ale dokáží se prosadit celosvětově rusky, německy, francouzky, italsky zpívané písně tak nevim proč by se někdy v budoucnu po shodě náhod nemohla prosadit česky zpívaná píseň. Pokud bude mít nějakou zajímavou melodii a silnou produkci tak v to věřím.

7.Ptr 09.09. 2004 16:28
No, teď mě zase strháte, ale Elán je jeden velkej průšvih. I když pominu naprosto vrcholnou nafoukanost Ráže a jeho u mě naprosto neprůchodný názory, tak je jejich hudba jen velmi špatnej odvar toho, čemu se dá říkat pořádnej bigbít (nejsou to zrovna virtuozové, příšerně stupidní texty apod)... Poslechněte si novýho Mišíka a jeho Umlkly stroje a poznáte, co je to hudba.

A jinak, já jsem ke kvalitám český scény celkem optimista. Máme a vždycky jsme měli dostatek kvalitních zpěváku (Shelinger, teď Kolář, pak ověřený Brichta atd)... Myslim, že tihle pánové maj resp měli na to, aby ukázali světu, co se i v ČR hraje! Ostatně, když v 70. letech nazpíval Jirka Shelinger coververzi párplovské klasy Soldier Of Fortune pod názvem Šípková Růženka (to stopro znáte: Ještě spí a spí a spí, zámek šípkový, žádný princ tam v lesích ptáky neloví...), mnoho cizích novinářů a i fanoušků DP to nazvalo jako nejlepší cover, kterej kdy kdo od DP natočil.... U nás je to tak známá melodie, že se často stává, že si lidi ani neuvědomujou, že to není naše věc.

8.PavelRokyta 09.09. 2004 16:30
ještě ad 5. Já nemyslím jenom rockovou muziku...já myslím muziku všeobcně. Co třeba takový Gipsy Kings (nebo jak se to píše). A kdyby člověk hledal tak by asi našel v historii spousta dalších. Ramstein mě teď třeba napadá...ale já nemám zas takovej teoretickej přehled. Ale ty neanglický kapely neznáš protože se o ně nezajímáš ale třeba jiní jo....

9.PavelRokyta 09.09. 2004 16:35
Ad 7. Ptr já postubem doby zkišťuju, že takovejch 70 - 90% procent sou pouze převzatý věci z Ameriky nebo Anglie. U nás totiž v tý době vypukla hudební mánie díky Beatles, Stounům, Párplům a dalším kapelám. Ale na tu spoustu interpretů co se tehdá vyrojili, bylo mizivé procento hudebních skladatelů, kteří by dokázali napsat chtlavou původní melodii. Ono je vždycky snažší otextovat nějakej zahraniční hit než vytvořit něco zcela novýho.

10.PavelRokyta 09.09. 2004 16:43
A ještě jednou Ptr 7. Myslím, že se dost mejlíš. On Ráž i když s ním téměř v ničem nesouhlasím tak je to chlap s geniálním hlasem. Sice si při tom rve hlasivky ale ten jeho charakteristickej hlas prostě vyplnil tu mezeru. Ano sem tam měli jednoduchý prostoduchý texty....ale to museli jít na ruku s dobou aby je nezakázali. A musíš si taky uvědomit, že Eláni nehráli klasickej kytarovej bigbít. To byl spíš Poprock nebo jen popík. A stou hudební virtuozitou si to myslel jak??? Ty si myslíš, že kvalitní hudba se dá dělat jenom když seš hudební virtuóz?? To snad nemyslíš vážně. Na tehdejší dobu ty písně měly slušný aranžmá a nějakou tuctovou primitivnost (hudební) v nich nevidím. Většina písní má hlavně chytlavou melodii a o to tenkrát šlo.

11.michalq 10.09. 2004 11:34
Ptr. Myslím si, že sa vôbec v niektorých veciach nevyznáš, iba máš potrebu sa stále k niečomu vyjadrovať. Väčšinu textov im napísal Boris Filan. Aj keď ho nemám rád ako rorprávača, tak musím uznať, že tie romantické básničky sú skutočne nadčasové a dokonca je v nich aj niečo provokujúce...
Pisne ako Vymyslená, Smrtka na Pražskom orloji alebo stužková sú v našich pomeroch asi také legendárne ako WATCH alebo WWRY vo svete. Aj tie potom patria podľa teba medzi prúšvihy?

12.alexK 10.09. 2004 12:16
Poslouchám No name a Richarda Müllera (tomu jsem přišel na chuť nedávno) a líbí se mi to. V mládí jsem poslouchal Vargu:-)

13.PavelRokyta 10.09. 2004 13:07
ad 11. Víš on Ptr vše odsuzuju podle prvního úsudku. O tom sem se na tomhle fóru přesvědčil už mnohokrát. On dokáže hodiny a hodiny roztomile vyprávět o věcech, ve kterejch je pevnej v kramflecích (DP, Elvis, Sabbati, atd), ale taky je zajímavý to, že se stejnou intenzitou ti bude hodiny a hodiny vyvracet názory na věc o kerý až takovej přehled nemá nebo dokonce zná jen mizivý procentíko tvorby. Sorry Ptr, ale tak to je. Ty tady odsuzuješ něco (Elán), jejichž tvorbu neznáš (a jestli se mýlím tak promiň) a usuzuješ podle jednoho dvou hitů hranejch v rádiu. Pokud se tímto stylem dívaš na vše, tím pádem by si musel odsoudit Queeny (protože v rádiu hrajou max. Ga ga, Magic, atd), Beatles a i toho svýho Elvise.

14.Ptr 10.09. 2004 14:59
PavelRokyta:
Proti tomu se musím ohradit...

Možná je chyba ve mě, že mám příliš úzké žánrové rozpětí (rock, metal, funky, soul, gospel atd), kam Elán nezapadá, ale rozhodně to není prvním úsudkem. Poslechl jsem si CELEJ záznam jejich letenskýho koncertu a to mě naopak utvrdilo v mém předchozím názoru, dokonce mě to pohled na Elán ještě víc zkalilo... Neznám jejich tvorbu, ale z těch 30ti nebo kolika skladeb už můžu usoudit, co si o nich myslet, obzvlášť když na letné hráli ty největší songy svojí kariéry.... Navíc, každej má právo na svůj názor.

15.PavelRokyta 10.09. 2004 16:11
Tak to nevim co na to říct....mě se ten záznam koncertu celkem líbil a to nejsem jejich fanoušek. Dokonce i renomovaní kritici posoudili ten koncert jako celkem vydařenej. Ale musíš si uvědomit, že to je spíš takovej poprock nebo popík, ale ty si hodně (řek bych až moc) náročnej a k všeobecnýmu rozhledu taky patří to naučit se vnímat i to co zrovna není tvoje krevní skupina. Ale ty, i když máš v rockový muzice celkem přehled a rozhled, o tom zbytku se to říct nedá. Navic nevím co proti Elánům máš. Asi je to nějaká osobní antipatie, protože podle toho tvýho bodovýho schematu co si napsal v jiný diskuzi Eláni většinu tvejch podmínek splňujou.

16.PavelRokyta 10.09. 2004 16:17
Navíc největší chyba lidí jako si ty je ta, že když mu něco pod kůži nevleze hned napoprvý tak to většinou hned odsouděj. Ono, když už si chceš na něco udělat duchaplnější názor tak si tu věc poslechni víckrát. Mě se taky hafo věcí na první poslech nelíbí, ale jelikož to nechci hned odsoudit tak si to poslechnu 2x nebo třikrát a teprv pak dělám kardinální závěry. Ne jak ty, že už s odporem k tomu přistupuješ, potom to díky tomu ani moc nevnímáš a s odporem to posloucháš. To se ti to pak jednoduše píše, že to stojí za starou belu.

17.Jardo 30.09. 2005 22:59
Elán je možno najlepšia na Slovensku, ale mne sa viac páči Team.

18.andilek-filipek 01.10. 2005 00:55
Ptr Ptr zase se s Tebou budu hádat a Ty víš proč :-) stupidní texty? tak tos skutečně posral :-) chlapečku, jak jsem již několikrát říkal, Boris Filan psal co do textů naprostou světovou špičku. miláčku. a nehádej se se mnou, protože o tomhle jsme se už bavili :-) a co do textů musíš uznat, že (při vší úctě) se v nich vyznáš a přikládáš jim význam maximálně zpoloviny jak já... takže žádný stupidní texty, tohle si za klobouk nedáš :-)

19.andilek-filipek 01.10. 2005 00:58
a byyy the way, na letenským koncertě jsem byl... a byl jsem dokonce v první řadě... a byl výbornej... od atmosféry přes mistrovské umění henryho totta až po myslím si že tehdy ještě čerstvě po nehodě solidní Rážův zpěv. jeho názory jsou druhá věc.

20.andilek-filipek 01.10. 2005 00:59
Jo a jen tak mimochodem, jak můžeš Ptr říct, že neznáš jejich tvorbu a zároveň říct, že jejich texty jsou stupidní, když je vůbec neznáš :D

21.andilek-filipek 01.10. 2005 01:02
Ptr: víš o čem je Amnestia na neveru? o čem je Osmy svetadiel? Rozprávka? Rozum král, láska královná? Hostia z inej planety? Film pre pamätnikov? Sestrička z Kramárov? Anna Mária? Neobzerajte sa paní Lótová? Jakou geniální pointu mají skladby Vymyslená, Zaľúbil sa chlapec, Detektívka, Chlapčenský štát a dievčenský štát? Pištol? Smrtka na pražskom orloji? A mnoooho dalších z pera nejen Borise Filana? Pochybuju :) Tak až to budeš vědět, taxi o tom pokecáme :-)
Samozřejmě, že z Elánu vyšlo dost nekvalitních věcí, ale stejně tak mají i instrumentálně i textově fakt povedený kousky... Já nevím, zrovna poslouchám Hodinu angličtiny a je jak textově, tak harmonicky výborná... A není sama. H. Ch. Andersen, další instrumentálně naprosto sqělá věc, Rozprávka, ten zmiňovanej Rozum král, láska královná, Hostia z inej planety, je toho víc opravdu dobrých věcí, to tady říkám zcela zodpovědně, jakože jsem umělec každým coulem :-) A mezi náma, Vašo Patejdl ty svoje klávesy vystudoval, takže žádnej sráč to taky není :-) rozhodně by zahrál tureckej pochod líp než airey :D to teda i já... :)

22.Janek 01.10. 2005 07:50
Elán a No Name jsou skvělí, ale každopádně se nemůžou srovnávat s Queen...

23.Michal 01.10. 2005 11:38
Ja nevim, Elan ma celkem dobre texty- nekdy kdyz to hrajou v aute, tak proste clovek musi uznat, ze to ma hlavu a patu. To ze se mi to uz absolutne nelibi- to je jina vec :o)))))
Snad jen TEAM mi nevadi :o)

24.Mr.Scully 01.10. 2005 11:56
Mne je Team i Elan uplne ukradenej (i kdyz Elan mi prijde na mnohem vyssi urovni). Ja miluju Horkyze Slize...!!! :-) Uz aby byl prosinec a hrali v Plzni...

25.Monika 01.10. 2005 12:37
Asi nikdy nepochopim, ze clovek, kterej ma rad Queen ma zaroven v oblibe Horkyze Slize .... a naopak :o))

26.andilek-filipek 01.10. 2005 12:52
25: zrovna sem nad tím přemýšlel :D

27.Jardo 01.10. 2005 13:28
Je to zvláštne, ale a ja poznám jedného človeka, ktorý má rád aj Horkýže aj Queen. Inak niekto má rád Kelly Family aj Queen. Sú to proste kontrasty.

28.Mr.Scully 01.10. 2005 14:21
Horkyzi jsou prednimi predstaviteli stylu, ktery je mixem hard rocku, pub rocku a punku. Na rozdil od punku ovsem umeji hrat a maji vtipne texty - tak proc to neposlouchat? :-) Je to hudba pro radost, ne hudba na Grammy :-)

Podobne zacinali(y) Tri Sestry, ktere - a to rikam naprosto uprimne a vazne - patri v soucasnosti minimalne mezi tri nejlepsi ceske rockove skupiny. Textove neprekonatelni, mezi fanousky popularni a hrat (predevsim po personalnich vymenach nekdy v polovine 90. let) umi vsichni vyborne.

Kelly Family maji obrovsky tabor nepratel (vcetne me) predevsim kvuli jejich image, promotion v TV a radiu atd. Kdyby byli ctyri a hrali hlavne pro radost, tak hudebne to mozna tak spatne nebylo. Ale takhle to byla banda primitivnich vesnicanu, kteri chteli vyprodavat stadiony.

29.Monika 01.10. 2005 15:48
Tak Horkyzi a Tri Sestry to uz k sobe jde ... a to o tobe vim uz dlouho, ze poslouchas i tohle ... ale porad mne to nejak mozek nebere :o)))

30.andilek-filipek 01.10. 2005 18:31
28: no jo, ale proč nemůže být hudba pro radost a zároveň pro grammy :) je fakt, že to, že grammy za nejlepší rockový album získali green day, je více než xmíchu, to už snad radši ti Horkýže slíže...

31.Monika 01.10. 2005 18:54
Tak to s tebou, andeli filipovatej, nemuzu souhlasit :o))

32.Jardo 01.10. 2005 19:20
Tak s andílku-filípku to z tebou nesúhlasim ani ja.

33.Ptr 01.10. 2005 19:43
Ad andilek a "aférka texty Elánu":
Je fakt, že textům přikládám poměrně velikou váhu, každopádně řekněme, že jsem lehce přestřelil. Elány neznám, tudíž ti po tom roce co jsem ten koncert na Letný zhlídnul neřeknu, jaký texty mi vadí, ale prostě - z textů co zpívali na Letný a z těch co jsem postřehl, to na mě dojem "intelektuální geniálnosti" moc nedělalo.... Toť vše.

P.S.: Popravdě - ani Olympici nemaj špatný texty, fakt je, že Pták Rosomák, nebo Želva nejsou zrovna hodnotný texty, ale takovej song Slzy tvý mámy má "very nice lyrics" :)

34.tonda 01.10. 2005 21:43
súhlas so Scullym, Horkýže sú asi to najlepšie čo sa u nás za posledné roky objavilo, Elán si udržujú svoj štandard, ale už moc nemajú čím prekvapiť, občas to vyzará akoby sa im už nechcelo, nedávno som videl ich koncert v telke, zrovna hrali "Stužkovú", a musím povedať že teda nič moc, absolútne bez šťavy, refrén spievaný o oktávu nižšie, keď porovnám Elán pred 20 rokmi a dnes, tak to je priepastný rozdiel

35.andilek-filipek 02.10. 2005 01:16
33: mno ani ne tak Slzy Tvý mámy, ale řekněme spíše věci z pera Zdeňka Borovce... Takže třeba Taky jsem se narodil bos, to je výbornej text. A zrovna na té Letné bylo pár sqělých textařských majstrštyků. Smrtka na pražskom orloji tam byla, byl tam ten H.Ch.Andersen, Amnestia na neveru... A ještě víc, bylo tam 32 skladeb tuším...

36.andilek-filipek 02.10. 2005 01:18
34: naprostý souhlas. tak to bohužel je. poslední jejich alba rovná se katastrofa totální. joža to evidentně nebaví, nechal se slyšet, že už se chce věnovat jenom motorkám... naprostej souhlas s tondou ve všem.

37.Titan_66 02.10. 2005 03:44
hmm zajimavy diskuze tu vedete. Ja teda Elan nemusim, protoze jsou ze Slovenska. Nesnasim slovenstinu v pisnickach, vubec se mi to nelibi. Co se tyce hudby, tak da se rict ze Elan hraje kvalitni popik. Ale my sice nemame elan, za to mame Olympic, kterej tech hitu si troufam rict ma jeste vic a taky ho v zahranici neznaj. S tou propagaci je to castecne pravda. Samozrejme, ze rada skladeb by urcite celosvetove prorazila, ale to uz tu konec koncu bylo receno. Pres to si ale dovoluju tvrdit, ze zahranicni melodie jsou na vyssi urovni (jako celek) nez cesky. Vzdycky jsem byl nejvic hotovej ze zahranicnich melodii a to myslim i obycejnej popik, napr. pop 80.let v Anglii je takrka neprekonatelnej popik. Jinak interprety co opravdu uznavam jako Blue Effect (starsi tvorba), Jirka Schelinger, Marian Varga apod. jsou v kruzich umeleckyho rocku standardne znamy. Nepotrebovali zadnou propagaci, vnimavy posluchaci si je nasli sami.

38.andilek-filipek 02.10. 2005 10:34
jinak teda ještě já nevím, scully, ale Tři sestry mezi 3 nejlepšími českými kapelami? to si teda nemyslím... co pražskej výběr, lucie, blue effect, ETC, BSP?... :) nemyslím, že by 3 sestry byly lepší než kdokoliv z těchto kapel

39.Michael Koliha 02.10. 2005 11:10
38:Tak v tomhle s tebou souhlasim, jen bych soukrome pridal treba jeste Psi vojaky:-)

40.Michal 02.10. 2005 11:17
38: Souhlas...

41.andilek-filipek 02.10. 2005 11:41
39: psí vojáci jsou takoví zvláštní, já znám jen dvě skupiny lidí... kteří je absolutně nesnáší a kteří je absolutně milujou... já sem je ještě neviděl, i když mě tam kámoš několikrát lákal, ale tak nějak jsem dycky věděl, co lepšího by se dalo dělat s penězma :D

42.Michael Koliha 02.10. 2005 11:53
Me pridou vojaci... nehrajou hudbu, ktera by se kazdymu libila, ale myslim, ze je dost kvalitni a neni to nic prvoplanovityho a jednoduchyho. Myslim, ze za nakou 100-200 na vstupny to rozhodne stoji...

43.Mr.Scully 02.10. 2005 11:56
38. Spatne jsem to mozna formuloval :-) Spis bych rekl naopak: "o co jsou Sestry horsi nez ty obvykle Top 3 kapely v ruznych anketach"? Textove jsou suverenne nad nimi. O co jsou jinak horsi nez treba Lucie nebo ETC? Kdyz pominu image, ktery neni atraktivni pro patnactilete holcicky :-)

44.andilek-filipek 02.10. 2005 12:10
43: já nevím, ale image je přece taky důležitá... jako mně stačilo, když sem viděl fanánka na koncertě anety langerové... jako v tričku a teplákách na koncertě, tak to je na mě moc :D já teda nevím, ale ty texty si teda myslím, že ty o kterých jsem tu mluvil já (viz. 21), jsou uplně jinde ještě nad fanánkovejma... mexiko mexiko sombrero grande :D nevím no...

45.andilek-filipek 02.10. 2005 12:11
málem bych zapomněl na průša je úchyl :D

46.Titan_66 02.10. 2005 13:14
si pamatuju kdyz jsem slysel poprvy prazsky vyber a skladbu zubatá :o) to byly casy :)

47.Michal 02.10. 2005 13:17
46: :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD Mluvis mi z duse!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

48.Michael Koliha 02.10. 2005 13:27
Vcera rano prisla:-) Ja mam strasne rad Chvastouna a Snaživce. Ale k Vyberu me privedla Prazakum je hej a to az letos v let, na koncertu.

49.Michal 02.10. 2005 13:32
Na Václavským Václaváku :D :D :D :D Ta je taky husta hehehehe

50.PavelRokyta 02.10. 2005 14:02
V čem sou Sestry horší??? Když pominu to, že rozsah Fanánkem zpívaných skladeb se málokdy přehoupne přes půl oktávy a v písničkách se většinou v obměněném pořadí střídají 4 akordy vlastně v ničem...:))) O to vlastně v kvalitní muzice vůbec nejde....:))
Ale jinak nic proti....jako relax člověk nepotřebuje poslouchat nic složitýho a propracovanýho.

51.andilek-filipek 02.10. 2005 14:25
48: přesněěěěěěěěěěěěěěě Pražákům je hej, to je moje favoritka!!! :-)

52.Mr.Scully 02.10. 2005 16:05
44. Tos este nevidel Fananka s ledvinkou a bubenika, jak si behem konciku vyrizuje na mobilu hovor :-)

Mexiko je komercni sracka... ale precti si nejaky texty treba z posledniho nebo predposledniho alba na webu Sester a uvidis...

50. Ze by zrovna Lucie byla nejak instrumentalne slozitejsi (v porovnani se Sestrama z cca poslednich pet let), to teda fakt neberu :-)

53.andilek-filipek 02.10. 2005 16:34
52: mno tak zrovna ta Lucie mně tam moc nesedla, ale rozhodně v případě PV, BSP, ETC a BE není o čem hovořit, prostě 3 ségry nepatří mezi 3 nejlepší a hotovo ;)

54.Michael Koliha 02.10. 2005 18:24
Jojo s tim naprosto souhlasim. Ale taky si myslim, ze se zapomina treba na spoustu Jazzovejch skupin, ktere tu znaji bohuzel jen Jazzovi nansenci...

55.Mr.Scully 03.10. 2005 08:06
Jestli to trochu taky neni o tom... Psi Vojaci muzou bejt instrumentalne dokonali, ale prijde na ne tak maximalne 100-200 divaku a to taky o necem svedci. Vzdycky musi bejt nejakej kompromis mezi tim, jaci jsou instrumentaliste, jak umi skladat a jak je maji lidi radi.

56.Michael Koliha 03.10. 2005 12:53
No zrovna Psi vojaci nejsou tak instrumentalne dokonali, uznavam- Filipovo piano je skoro virtuozni, ale pak je to tak normal. Ale hlavne mi pride, ze nehrajou masovej druh hudby...

57.Monika 03.10. 2005 15:36
No, Scully, ze na ne prijde 100-200 lidi nemusi svedcit hned o tom, ze jsou spatni ... ale taky o minimalni propagaci ...

58.Mr.Scully 03.10. 2005 16:09
Ale taky to o necem svedci :-) Nevim o tom, ze by Sestry hrali v radiu nebo na ne byli plakaty vsude, ale treba tady v Plzni na ne pokazdy tech 2000 lidi prijde. Neni to meritko kvality, ale o necem to taky vypovida.

59.Mr.Scully 03.10. 2005 16:09
Příspěvek smazán uživatelem Mr.Scully.

60.Michal 03.10. 2005 16:11
58: Svedci to akorat o tom ,ze jejich hudbu posloucha mala skupinka lidi- neznamena to ale, ze jsou spatni hudebnici- samozrejme- z praktickeho hlediska jsou na prd, pac k cemu jim je, ze jsou nejlepsi na svete, kdyz oslovi jen par lidi...
59: Scully se nasral hehe

61.Mr.Scully 03.10. 2005 18:04
Nasral jsem se akorat na pomalou odezvu serveru, takze jsem i pres svoje povolani i-netoveho programatora udelal skolackou chybu a odeslal formular jeste jednou :-)

62.Michal 03.10. 2005 19:13
61: jechechéé ;)

63.andilek-filipek 04.10. 2005 00:22
60: přesně! :D mno Scully, jako na tu Lucii klidně přijde i víc než 2000 :D :D :D

64.andilek-filipek 04.10. 2005 00:22
a máš to! :D

65.Mr.Scully 04.10. 2005 08:18
63. To muj argument nepopira :) Vzdyt ja rikal, ze mnozstvi lidi jeste neznamena kvalitu. Ja to rikal opacne - ze male mnozstvi lidi je urcite namet k zamysleni. Pokud delam hudbu a moje tvorba zaujme tisicinu promile populace, tak je to dost podezrely :-)

66.Michael Koliha 04.10. 2005 15:47
Taky to muze byt v tom, ze lidi poslouchaj casto nekvalitni hudbu:-)

67.Love.profick 04.10. 2005 22:02
Nejlepsi kapely u nas jsou Prazsky vyber a Vltava....to je aspon muzika nejaka Lucie to je o nicem a nejaky Sestry....proste nic...

68.Monika 04.10. 2005 22:42
Love.profick: Nech toho, je to zase vec nazoru. Ja zase treba PV vuuubec nemusim, ale chapu (spis nechapu :o))), ze ho nekdo ma rad ....

69.Michal 04.10. 2005 22:55
68: To je jasny- ted uz vime, kdo je tady proti Prazakum nejvic zaujatej :o)))) ;o)

70.Mr.Scully 05.10. 2005 08:30
66. Jestli nekdy neni nakonec lepsi hrat instrumentalne nedokonalou, ale nejakym zpusobem zajimavou hudbu pro spoustu fanousku nez si brnkat neco instrumentalne dokonalyho pro pet svych znamych :) Preci jen cilem hudby byva rozdavat radost nebo tak neco :-)

67. Ja teda PV nemusim uz vubec - proste hudebne se mi to vubec, ale fakt totalne vubec nelibi. Je to vec nazoru.

71.Michal 05.10. 2005 10:00
70: Nekdo zas nemusi segry- vis co... Jak rikas- vec vkusu- kdyby byli vsichni lide stejni, byla by to nuda :o))

72.Love.profick 05.10. 2005 13:47
Ja je taky nemusim poslouchat ale u nas jsou asi hudebne nejlepsi...... ale jak rikate je to vec nazoru buhuzel:)

73.Michael Koliha 06.10. 2005 07:00
No jo ty jo Vltava. Chlape ty si vazne profik:-) tu uz sem neslysel tak rok a pul a pritom je uplne supr...Hned si ji du pustit:-)

74.Love.profick 06.10. 2005 21:08
73: si pis ze sem Profik a hlavne Love.profick.... :)

75.Duroslav 27.09. 2007 21:59
a pozna niekto meno Marian Varga? ked uz sa bavime o slovenskej HUDBE...

76.Akáda 27.09. 2007 22:11
75 jj, Konvergenciu mám doma

77.Duroslav 27.09. 2007 22:23
vyborne...niekto dalsi?...pomocka: naj cs. hudobnik...

78.Mr. Bad Guy 28.09. 2007 07:50
co Omega?

79.Duroslav 28.09. 2007 13:27
78: si robis srandu? ved tato geialna kapela je madarska...ale dobry vkus mas, ale z textov asi tazko budes nieco rozumiet...

80.Mr. Bad Guy 29.09. 2007 12:47
To byl jenom žert. Ale hrajou výborně... to je fakt. Jen mě zajímalo, kdo mě opraví.

81.Duroslav 04.10. 2007 22:17
kokoooos, to bol iny koncert....parplov strcili do vrecka strasnym sposobom.... :-D
stránky 1

Navigace: Queen - Královská legenda: Fórum - Ankety: A čo tak Slovenské kapely?