Navigace: Queen - Královská legenda: Fórum - Freddie, Brian, Roger, John: Hrob Freddiho Mercuryho?

Forum

--- Pouze přihlášení uživatelé můžou přispívat do diskuze ---stránky 1
pedza: Hrob Freddiho Mercuryho?29.05. 2004 19:42
Na kterym hřbitově je vlastně Freddie pohřbenej? TO ani nevim. A nejsou neaky int. stranky s fotkama jeho hrobu??

1.Jim 29.05. 2004 20:59
Hrob neni a myslim ze je to tak dobre, existuji cvoci co by to jeste likvidovali BOHUZEL.

2.Mr. Bad Guy 29.05. 2004 21:35
Viz hrob Morrisona

3.likeBrian 29.05. 2004 22:55
Já někde slyšel,že byl zpopelněn.

4.Mr. Bad Guy 29.05. 2004 23:06
A část je pod třešní v jeho zahradě, část má Mary, a část rodiče (tedy od 26. prosince jenom matka)

5.roberto2 30.05. 2004 08:09
Zajimave cteni na toto tema je v knize-Bohemska Rapsodie Jednoho Zivota

6.Jim 30.05. 2004 11:52
2. Mr. Bad Guy to jsem mel namysli i kdyz ja osobne si myslim ze Jim tam neni pohrbenej. Ne ne nemyslim ze by Jim zil ale myslim ze je pohrbenej doma v USA.

7.Mr.Scully 30.05. 2004 14:08
Vicemene tohle jsou povesti. Kde je popel, to vi jen jeho rodice a mozna Mary a snad to tak i zustane. S teorii o tresni prisel Jim, ale kdovi, jestli je to pravda.

8.Jan Novák 30.05. 2004 18:34
Roberto2: Jo, taky jsem to četl, je toho tam dost o jeho hrobu...

9.Ken 31.05. 2004 15:46
To teda jo. Jeden názor dokonce říká že byl jeho popel nasypán do jezera v jeho milované oblasti ve Švýcarsku.

10.Jim 31.05. 2004 16:05
Mr.Scully kdyz povidas o Jimu H. jak to s nim vypada nevis, zije jeste ?

11.Mr.Scully 01.06. 2004 08:49
Jim zije, je celkem v pohode, akorat moc pije. Jinak celkem sympatickej chlapek.

12.ig 18.03. 2005 17:31
roberto2 jo ted jsem si tu knihu objednala

13.Michal 18.03. 2005 21:53
ig: tak bezva- mozna to pak dost ovlivni a usmerni tve nazory... Pak se nebudes divit, az ti nekdo rekne, ze Freddie byl proste (s nadsazkou) gayklon :o)

14.morti 20.03. 2005 00:42
Teda fakt je ze na to jsem se chtel taky zeptat a docela jsem prekvapenej!!!nemile

15.ig 23.03. 2005 16:24
Michal- ne, to mi ještě nikdo neřekl..asi se radši zabývají jeho hudbou, než tím, jestli vypadal nebo nevypadal jako gay..a tak je to taky správně. I když byl zajímavý i jako osobnost-mě nesejde na tom, jestli vypadal jako gay.Takže tak.

16.Michal 23.03. 2005 21:51
Tady nejde o to jak vypadal. ja Freddieho miluju- nedovolil bych si o nem rict neco kriveho- ja ho moc uznavam, ale tohle neni haneni- to jsou fakta, ktera ty jsi jaksi prijmout nechtel... Nic proti...

17.ig 24.03. 2005 09:46
Michal- v pohodě, já to přijímám. Freedieho taky obdivuju.I když mě některé věci ohledně Freddieho povahy v knize Bohemska rapsodie jednoho života dost zklamali.

18.werdsay 24.03. 2005 12:59
Ktery ?

19.ig 24.03. 2005 13:29
no jak mu uspořádali večírek k jeho narozeninám, objednali mu velký dort (prsa), který Freddie chtěl, to mu donesli na oslavu a jeden fotograf, který to chystal ho poprosil, ať jenom prosím, vezme nůž a dělá, jako že jde ukrojit ten dort, že si udělá fotku. No a Freddie tam začal nadávat, že ho to doprdele sere a ať všichni okamžitě vypadnou...Brian jenom řekl, že mu to je moc líto.No a tomu fotografovi, co to chystal se pak Freddieho společnost omluvila, že měl před koncertem.Ale prý se choval hnsně a nikdo z těch lidí mu tam za nic nestál...

20.Mr.Scully 24.03. 2005 13:33
To jsou uplne normalni vrtochy hvezd. Pak to pusobi jako sok na lidi (spis neobjektivni fanousky), kteri si tyhle hvezdy showbyznysu prilis idealizuji.

21.ig 24.03. 2005 16:07
to je děs, jak mluvíš tak hrozně chytře

22.Michal 24.03. 2005 16:10
Ale je to pravda- casem na to ig take prijdes... I ja jsem si tim tak trochu prosel, neboj ;o)

23.ig 24.03. 2005 16:42
na co, simtě, přijdu?!

24.Michal 24.03. 2005 16:43
uvidis casem :D ;o)

25.ig 24.03. 2005 16:49
ne, na co narážíš? Říkám, že to, co tomu fotografovi Freddie udělal, mě zklamalo. No a má bejt?!

26.werdsay 24.03. 2005 17:01
Vis ig, na tohle se da divat ruzne. Tusil jsem, ze uvedes prave tuhle situaci. Freddie rad slavil, ale vsimni si, ze vzdycky v okruhu nejblizsich pratel. Verim tomu, ze by se to nestalo, pokud by tam nebyl nekdo s fotakem, nebo od novin. Duvod je prosty, Freddie se dokazal z cehokoliv tesit jak dite, ale ne pred uplne cizim clovekem. Nesnasel predsudky a nerad ukazoval svoje slabosti, pred cizim. Reknes si, co je to za slabost radovat se? Ano projevovat verejne jakykoliv pocity, mu bylo neprijemny a zvlast pred novinarem. Precti si to prosim jeste jednou a podivej se na to z vice stran. Odsoudit nekoho je snadny.

27.ig 24.03. 2005 17:17
Já ho přece neodsuzuju! ALE, každýmu se někdy něco nelíbí, ale neřeší to takovým furiantským způsobem. Vždyť ten fotograf mu jenom přinesl dort a chtěl ho s ním vyfotit! Co je na tom tak srašnýho? Moh mu to říct slušně. A nebyl to novinář, ale fotograf. A fotografové mu přece nevadili. A na Briana Freddie taky často vyjížděl, všechno muselo být podle něho. Měl panovačnou povahu a všechno s¨muselo být, jak chtěl on. To snad ani nebylo ze slávy, takový byl.

28.werdsay 24.03. 2005 17:28
Jednal impulzivne a spontanne. Nebyl takovej, ze by rekl - vis, promin, ale ja se ted nechci radovat s prateli ve tve spolecnosti, nemohl by jsi jit za dvere? Proste se nasral a hotovo. To se obcas stava spouste lidem. Kdyby mu to ale rekl slusne, bylo by to lepsi. To jiste ano :-)). To ostatni co jsi napsala, je myslim prehnane, precti si tu knihu znova.

29.werdsay 24.03. 2005 17:39
Vis, me uz unavuje, nekonecne rozebirat jestli byl gay, bisexual, panovacnej, arogantni, nesnasenlivej, snobskej, nadřazenej, nadrženej, ujetej, hloupej, vypatlanej, preslej mrazem... a nevim jakej jeste. Je s podivem, jakou spoustu spatnych a "divnych" veci, lidi dokazi najit. Pak jen tezko najdes skutecnou pravdu.

30.ig 24.03. 2005 17:58
Tyjo, ty seš na tu knihu jak frustrovanej. Ale pokud ti tak o tu knihu jde- plno lidí tam říká, jak muselo být vždycky po Freddieho a jak nebylo po jeho, hned se naštval.

31.ig 24.03. 2005 18:32
Ale tak či onak, stejně si Freddieho vážím.

32.werdsay 24.03. 2005 19:20
30. - S tou knihou jsi zacala ty :-), ja se jen snazim vysvetlit, ze na kazdou vec se da divat z vice uhlu.

33.ig 24.03. 2005 19:30
To jo. To je snad naschvál, že všechny obrovský hvězdy, co pro mě něco znamenají, tak brzo umřou! To je hnusný. I když si za to Freddie může sám..co by asi dneska dělal..ale už je pryč.

34.Michal 24.03. 2005 23:04
Prosim te ig, rikam ti, ze jednou prijdes na to, o cem tady Scully a werdsay mluvi. Ted to neres- ted jeste nenastal ten spravny cas- jednou pochopis... lol

35.Breakthru 25.03. 2005 06:43
to Ig: to je vzteku, mne se to málem stalo taky. Myslím,teda to, ze mi taky málem umrela zpevacka z jedný skupiny, kterou mám ráda.

36.werdsay 25.03. 2005 13:13
Tohle je z rozhovoru s Brianem, rok 92' cas. Bravo:
Bravo: "Aky clovek bol vlastne Freddie? Bol skutocne takou excentrickou hviezdou?"
Brian: "Samozrejme, ze mal svoje muchy, a ked si raz vzal nieco do hlavy, tvrdo si za tym stal. Ale dalo sa s nim dobre vyjst. Freddie bol velky diplomat, casto urovnaval spory medzi mnou a Rogerom. Stale se snazil o harmoniu, mal neuveritelnu energiu a velku presvedcovaciu schopnost a urcoval smer skupiny nadlho dopredu. Nikdy som sa nestretol s tak snazivym a ctizadostivym clovekom. Uz velmi skoro Freddie vedel, ze chce vytvorit cosi zvlastne, ze by se mohol stat hviezdou. A tento zamer potom tiez cielavedome sledoval - s obrovskym uspechom."

37.Breakthru 25.03. 2005 13:21
Ten rozhovor mám taky. Jmenuje se Brian May - mezi 4 ocima. Nadpis "Freddie trpel pekelnými bolesťami". Mám ho dodnes nalepenej v jednom sesite.

38.ig 25.03. 2005 13:48
MICHAL: COže?? O co ti jde?? Vždyť já jsem řeklá tak jo. Tak co to zase rozebíráš??

39.Michal 25.03. 2005 15:08
Tak dobre ig- pro ty blby, co nechapou:
Ty tady pises, jak jsis ustrikla (bez urazky :o), kdyz jsi zjistila, ze "milovany Fredíček" (omlouvam se, Freddie) nebyl vzdycky hodnoucky. Scully ti slusne napsal, ze proste takove chovani hvezd je normalni, coz prijde divne akorat lidem (tobe), kteri maji v hlave uskladneno- (v konkretnim pripade) FM je buh. Ja jsem pouze poznamenal, ze z toho jednou vyrostes (z toho= z idealizovane predstavy o osobe FM- jak uz i vyse nedokazes pochopit, ze proste pozdejsi podoba FM byla "gayklon", coz by jsi mohla vedet z knizky, kterou tady zminujes, lol- nebos to co se ti nelibilo necetla?). K tomu pripsal werdsay v principu to same co rikal Scully. A ja jen podotkl, ze jednou prijdes na to, ze maji pravdu.
Ted uz jsem ti to musel ale polopaticky rozepsat, jinak bychom tady mohli byt jeste pekne dlouho.

40.fit 25.03. 2005 15:41
Tyjo, ty si z toho úplně podělanej. Já mám např. Freddieho taky rád a když jsem si o něm něco četl, tak jsem si řekl: „ten je ale rozmazlenej a neschopnej.“ Ale byl jsem v pohodě.
To neznamená, že jsem kvůli tomu brečel, že můj idol není hodnej. Děláš, jako kdyby tady ta ig kvůli tomu dělala bůhvíjaké scény. Ty, neber to tak vážně.

41.ig 25.03. 2005 15:43

No jo. On dělá, jako bych si někdy mohla myslet, že Freddie-FREDDIE byl celý život slušnej! HAHA.

42.Michal 25.03. 2005 15:47
Ja nejsem vubec z niceho podelanej... Ja jsem psal vsechno uplne noramlne a spis to byly jen poznamky. Nemuzu za to, ze to ig nepochopi a ja to musim takhle rozepisovat :o) Prosim te, jsi uplne mimo- ig uz FM zboztovala i v jine casti tohoto fora- a kdyz se s tebou nekdo hada se svymi spekulacemi proti faktum- to uz je dost... Takze klidek, kdyz nevis o co jde...

43.Michal 25.03. 2005 15:50
ig, ty si asi myslis vice veci, jako trebas, ze FM si nechal narust knir kuli predkusu- HAHA. Nebo jak jsi neprekousla, ze (jak uz pisi vyse) proste jeho "nova" image byal typicka pro gaye- kdyz jsem to napsal, tak jsem se asi hodne dotkl Freddieho, ze jsi to neprekousla, co? Proste a jednoduse- mluv, az budes mit co rict...

V posledni dobe na tohle forum chodi stale vic lam- ach jo...

44.Michal 25.03. 2005 15:55
Ale koukam, ze je to zase ig a fit, kteri nejsou schopni pochopit dane veci... A pak jak nevedi co rict, tak toho radsi nechaj (v topicu Vlasy a Kniry v teto casti fora). Nj, lama k lamě seda... Neni to jeden a ten samy clovek? :o))))

to ig: ad tvuj prispevek 41: Zatim tomu vsechny tve ostatni prispevky na tema FM nasvedcuji

45.werdsay 25.03. 2005 16:23
Taky tomu prestavam rozumet. Co ma znamenat ta 38?

46.Monika 25.03. 2005 18:18
Taky me to pripada, ze je to zase jeden clovek .....za co???

47.Michal 25.03. 2005 18:33
multijim rules- mne to neprekvapuje :o))

48.werdsay 25.03. 2005 19:28
40.- pises ze byl neschopnej? Neschopnej jsi ty. I dite totiz pozna, ze odpoved 38 je trosku "mimo".

49.morti 21.04. 2005 18:39
FREDDIE byl BOZSKY A ZADNEJ NAZOR MI TO NEVEZME!!!!!!!!!

50.Monika 21.04. 2005 18:57
Taky ti ho nikdo nebere, fanatiku :o)

51.Michal 21.04. 2005 20:06
dokonce v tomhle s tebou nemalo lidi souhlasi ;o)

52.Kačička 26.04. 2005 19:33
Tak jisté je jedině to, že byl spálen. Koneckonců, byl to první bod jeho celkem asi 14-stránkové závěti, takže ho předpokládám splnili....

53.Scandal 24.11. 2008 14:27
Kdyz uz je dnes ten den…..trochu oprasim stare tema. Co se tyka Freddieho hrobu, nejsem zastance ani jedne z beznych teorii ( popel v Garden Lodge, v Montreux, doma u Freddieho matky, na hrbitove v Londyne). Mam jednu svou vlastni, aspon jsem o stejne uvaze zatim nikde nic necetl. Logicky mam pro vse jen indicie, kde je popel, vi asi opravdu jen Freddieho pribuzni.

Nejdriv se zminim, co mi na beznych moznych mistech Fredova posledniho odpocinku nesedi (vadi):
1) Garden Lodge - pokud by byl Freduv popel tady, Freddieho rodice by se v podstate "odrizli " od beznych navstev mista posledniho odpocinku, proste by nejdriv museli informovat a pozadat Mary, ze se sem chystaji - to je docela ponizujici. (Tuky, tuk, Hallo Mary, jdem se podivat pod visen na Freddiho, muzeme dal?)
- Misto by se de facto stalo hrbitovem, na kterem bydli stale Mary s rodinou ( dnes uz jen se synem?). Tohle chce fakt hrosi kuzi nebo prazvlastni povahu, ja sam bych se necitil ani ve Freddieho dome, natoz mit ho vysypaneho na dvorku. To by dnes Mary byla slusna kandidatka na nejaky luxusni psychiatricky ustav.
- Mary ma dum vlastnit, podle zaveti, jen po dobu sveho zivota, pak jde dum myslim do aukce, kde se proda novemu majiteli a penize pujdou na nejakou nadaci. Takze muze klidne za takovych 30 let nastat situace, ze si to nejaky prachac na zahrade prekope podle sveho, postavi si garaz, atd.... Nechce se mi verit, ze by na tohle Jer a Bomi tehdy nepomysleli.
2) Zenevske jezero/ podstavec Freddieho sochy/ zahrada u domu s Duck House
- Tohle by bylo opravdu idealni misto, travil tam posledni mesice zivota a dost si to tam oblibil. Popel do sochy- to hned zavrhuju, dneska se krade kde co, takze i ta socha tam diky ultraqueenfans nemusi byt vecne. Popel v jezeru- pokud by byl tam, proc by to rodice tak dlouho tajili, chapu prvni mesice ale 17 let ? Vzdyt tady nehrozi zadne zneucteni nebo vypleneni hrobu ( fans by si jen brali nejake vzorky vody do lahvicek a pravidelne v zari a listopadu zasypavali jezero kytkama). tak proc to tajit? Pokuta od mistnich uradu za znecisteni jezera popelem by asi nebyla ten pravy duvod. Nebo by mohla hrat roli negativni image mesta, turiste by se v Montreux moc koupat nechteli? I kdyby, tak po tolika letech od Freddieho smrti by oznameni o tom, ze je jeho popel v jezeru, nikoho nezneklidnilo- stejne by to zaregistrovali jen fandove.
- Toto misto je ale pro nejblizsi pribuzne opet docela "z ruky", coz pri stari Freddieho matky muze hrat svou roli.
- Zoroastrismus uznava kult ohne, vysypat pak popel do jezera....no nejsem odbornik , ale neprotireci si to tak trochu?
3) Popel je stale doma u matky Jer Bulsarove - verim, ze po Fredove smrti byl dlouhou dobu v jejich Felthamskem domku, ale dnes - mimochodem matka bydli uz leta v Nottinghamu pobliz sve dcery Kashmiry - by vzhledem ke stari pani Bulsarove, bylo tohle jen nekonecne odsouvani reseni "kam s Freddiem?" a presouvani problemu, v pripade jeji smrti, na Kashmiru.
4) Hrbitov v Surrey (podle knihy Bohemska rapsodie) - svedectvi pochazi od nejakeho pripiteho hrobnika, coz duveryhodnosti moc nepridava. Na druhe strane by to byla logicka varianta a hlavne relativne jednoduche reseni a vetsinou uz v zivote byva, ze ty nejjednodusi reseni slozitych problemu byvaji ta spravna. Je docela mozne, ze tu Freddie skutecne lezel...pisu schvalne lezel, protoze ted se dostavam konecne k te me vlastni teorii..................................................

5) ........1991 Freddie umira a nejblizsi rodina se radi, co bude dal, novinari i fandove cekaji, kde bude jeho hrob. Rodice vyhodnocuji situaci, samozrejme nechteji, at je pripadny hrob nejak zneucten, s ulozenim urny tedy mesice vyckavaji neni kam spechat. Mary chce splnit Freddieho prani, aby byl jeho popel pod visni v Garden Lodge, ale vztahy i diky tahanicim o Freduv majetek, jak dobre vime, nebyly moc ruzove. Tady mam dve mozne pokracovani- freddieho urnu nakonec nechaji doma ve Felthamu nebo ji ukladaji na nejakem londynskem hrbitove (Surrey)- samozrejme anonymne a do bezejmenneho hrobu. Za nekolik let se rodice, kteri jsou v pokrocilem veku, stehuji do Nottinghamu. Bydli na okraji mesta pobliz Freddieho sestry Kashmiry, ktera jim pomaha. Kazdopadne 2003 umira Freduv otec Bomi a je pohrben na jednom notthinghamskem hrbitove ( jen na netu jsem jich nasel asi 5 ), urnu Freddieho kterou maji doma davaji do spolecneho hrobu. Takze si myslim, ze timto by to, jednoduse bez zajmu medii, vyresili. Jeden rodinny hrob- 2 urny- otec i syn. Hrob muze mit klidne i jmeno Bulsara, lezi tam prece Bomi a o Freddiem by nikdo nevedel..... Matka to ma na hrbitov blizko, sestra taky. ( podle jednoho clanku by v Nottinghamu meli mit jeste nejakou tetu, ale to jsem si jinde nikde neoveril). Je taky mozne, ze Fred byl ulozen na hrbitove v Surrey a po smrti jeho otce prevezli anonymne urnu na hrbitov do Nottinghamu - jak uz jsem napsal, mohl by tak mit hrob i nahrobek se jmenem Bulsara, coz by nikde jinde neslo. Vedeli by o tom jen oni, hrbitov by byl blizko, idealni situace. Berme v uvahu, ze Freddie byl jeji syn a ne rockova superstar. Podle toho museli rodice postupovat. Tady na foru je prevazne plno mladych lidi, ale vzijte se do podobne situace: vas syn je megahvezda, vy jste stari, on zemre. Zarizujete jeho pohreb a pohrbite sve dite nekde na cizim pozemku, vysypete popel nekam do jezera? A nebo si to poradne uvazite a skonci na nejakem hrbitove, na miste o kterem vite jen vy?
V Praze na Vzpomince FC Queen pred dvema lety jsme se ja a Montreux ptali Phoebeho (P. Freestone) na vsechny mozne otazky, odpovidal na vse s usmevem, rekl nam dokonce i kde presne v Cesku bydli . Samozrejme jsem se ho na Freduv hrob neptal, i kdyby odpovedel (a fakt to vedel) neveril bych mu:-) Ale zeptali jsme se tehdy, jestli byl na pohrbu Fredova otce. Razem se zmenil, usmev odpadl, sklopene oci....ze pry nebyl. Na otazku, jestli je jeho otec pohrben v Londyne, odpovedel- porad neprimy pohled, znervozneni- ze ne, ze je pohrben severne od Londyna. (No to je pulka UK, ale Nottingham tam je:-) Na vic jsme se ho radsi neptali, jen na me a Montreuxe to zanechalo silny dojem, ze ten chlap toho vi vic, nez si myslime.....
Takze to je ma "Nottingham theory", nemuzu ale vyloucit- a sam s tim i souhlasim- ze cast popela mohla dostat skutecne Mary. Ale pouze symbolickou, nejakou hrst. Neverim ale na cely obsah nebo snad ze by jeho prach nejak rozdelovali na tretiny, to by bylo nedustojne divadlo (predstavte si jak si to rozdeluji podle vahy at ma kazdy stejne, hruza - jak nekde v prodejne ovoce a zeleniny, tomu proste neverim).
Takze to shrnu, jak to vidim ja. (kolik procent davam jednotlivym variantam):
1) Spolecny hrob s Bomim v Nottinghamu - 35%
2) Neoznaceny hrob v Londyne/Surrey - 25%
3) Montreux -19%
4) Garden Lodge - 15%
5) Urna doma u matky - 5%
6) Jinde (Zanzibar, Indie,....) - 1%

Ted me napada, Brian prohlasuje uz roky, ze chce byt po smrti rozsypan v jednom lesiku na Tenerife , kde je i jeho otec - to by byl uz druhy clen Queen s neznamym ( presna poloha) mistem posledniho odpocinku:-)

Příspěvek naposledy editován 24.11. 2008 14:35

54.Fernand0 24.11. 2008 15:21
53.Zajímavě a krásně napsaná teorie...

55.Akáda 24.11. 2008 16:12
53. Dobrá dedukce, taky máme v rodině hrobku a v ní několik uren, které nejsou označené na náhrobku. Skoro přestávám mít přehled kdo tam vlastně leží.

56.Suzie 24.11. 2008 16:26
53:páni, tleskám....vážně dobrá a zajímavá úvaha!

57.Mr. Bad Guy 24.11. 2008 17:49
53 To zní logicky. Ovšem mám takový dojem, že je možná lepší, když to (myslím veřejnost) vědět nebudeme.

58.Scandal 24.11. 2008 18:00
57: Pokud je to na miste, ktere by slo nejak fyzicky narusit/poskodit (prave treba jako hrob) pak je jasne to mlceni kolem a jak rikas, je lepsi to nikdy neprozradit. To zaroven ubira procenta jezerni teorii, protoze tady nejake vykradeni hrobu nehrozi.
54-56: Diky.
55: Presne tak, to je docela bezne.

Jeste me neco napadlo k te variante ze byl popel v Surrey. Urcite jim knizka Bohemska rapsodie, kde je ta varianta zminena, radost neudelala, coz by mohlo v dusledku znamenat, ze urnu preventivne presunuli jinam, treba prave do Bomiho hrobu.

Příspěvek naposledy editován 24.11. 2008 18:01

59.Monika 24.11. 2008 18:04
53: Tak tahle uvaha stala urcite roky driny a odrikani *THUMBS UP*

60.Mr. Bad Guy 24.11. 2008 18:09
58 To taky, ale myslel jsem hlavně z toho důvodu, aby rodina měla klidný přístup na místo Freddieho posledního odpočinku a mohli na něj decentně vzpomenout, aniž by byl okolo cirkus Freddieho známých a tím pádem i novinářů a v neposlední řadě nás, fandů. Kromě toho tím, že nevíme kde je, se místo Freddieho odpočinku stává mýtem, což je možná to nejlepší, jak to mohlo dopadnout. Koneckonců kdo jste na vlastní oči viděli hrob Jima Morrisona, asi byste taky nechtěli, aby byl ten Freddieho v takovém stavu.

61.Mr.Scully 24.11. 2008 22:54
Je to teda ujety to takhle pitvat, ale jinak Scandalova teorie nezni spatne. Jen bych navrhnul zvazit jeste jednu vec - popel byl dost mozna rozdelen na vic casti. Klidne muze byt neco pod visni a neco dostali rodice.

62.mila 24.11. 2008 23:13
Nevim, urcite toho mate precteneho mnohem vic nez ja, taky jsem urcite neprecetla vsechny prispevky ale rikam si asi ze asi jen nejblizsi a Ahura Mazda vi...
Myslim ze z te trosky co vim o komunite parsi mi pripada, ze vase hypotezy jsou velmi zajimave a urcite podlozene mnoha dokumenty a knihami a dlouhym premyslenim, ale mozna trochu zapominate, ze Fredy pochazel z urcite komunity jejiz zakony jsou pro nas spis nepochopitelne ... Nicmene to malo co o jejich vire a filozofii vim, mi umoznuje lepe Freddiho pochopit. (I kdyz vetsina dobrych filozofii a vir maji to hlavni spolecne, na konci vyhrava dobro nad zlem, stejne jako nase pohadky)... Nezapomente ze rodice Freddiho "verili" a svoji viru, v ramci asi anglickych moznosti, praktikovali...
Popel by element vody znecistil.....

60 Mozna je hrob Jima v hroznem stavu, ale on "se rozhodne nenudi". Je doposud mistem setkani fandu a urcite by si takovyhle hrob zvolil radsi nez nadherny ohlazeny majestatny tezky a mrtvy mramor.

Příspěvek naposledy editován 24.11. 2008 23:27

63.zdenek.r 25.11. 2008 00:09
60. Souhlas jj. taky si myslím, že pro "veřejnost" je lepší najít jiné místo, symbol, jakousi zeď nářků, kterou mch. má.

53. jinak, dobrá dedukce :o))

64.Scandal 25.11. 2008 16:38
62: ...presne jak pises, jeho rodice aplikovali viru v ramci anglickych moznosti. Na netu jsou desitky clanku (i odbornych) o parske komunite. Vzhledem ke komplikovanosti svych puvodnich ritualu poslednich 40 let od nich ustupuji i v zemich jako Iran nebo Indie - proste uz ani tam nejde moc dobre praktivovat vysuseni na slunci, nasledne ohlodani mrtvoly az na kost supy a pote ulozeni kosti do spolecneho hrobu. Nejbeznejsi zpusob v evropskych zemich a zcela v souladu s jejich virou je v soucasnosti kremace a pote ulozeni popela do spolecneho hrobu na hrbitove- v oddeleni ktere je parsum primo vyhrazeno.
61: vedet, jestli parsove kouskuji popel pozustalych a nejak si ho rozdavaji, pak bysme byli mnohem dal. Tohle, a precetl jsem si toho na netu o nich dost, proste nikde neuvadi. Ale opakuju, ze jsem pro variantu, ze ma trochu Mary, ale spise symbolicke mnozstvi.

65.Suzie 25.11. 2008 16:52
mě to přijde takový hrozně nedůstojný s tim rozkouskováním popela....Ale je to možný...

66.Mr. Bad Guy 25.11. 2008 17:30
65 Tak nějak

67.Monika 25.11. 2008 20:25
Nedustojny, plus, jako matka, bych chtela mit syna "vcelku" ...

68.vasekufr 25.11. 2008 22:16
Nedávno jsem koukal přes Google Earth do Freddieho zahrady jestli tam něco uvidím jako náhrobek atd. Boužel Londýn maj v tak mizerným rozlišení, že tam opravdu moc není vidět. Překvapilo mě že dům i zahrada jsou docela malé. Vždycky jsem si představoval Garden Lodge s velikou zahradou a ono to nemá větší zahradu než já doma.

69.Fernand0 25.11. 2008 22:51
68.jj ted sem si to ten program stáhl škoda, že Londýn je na tom co se týče rozlišení dost blbě, ale zase na druhou stranu jsem se podíval na Hyde Park a Wembley a další místa kde Queen koncertovali, taky jsem se podíval na Areu 51, ale žádné Ufo nebo supermoderní letadlo jsem nenašel:-(

70.Akáda 25.11. 2008 23:01
Taková myšlenka. Spousta lidí ví, že není zmámé místo odpočinku FM. Ví to i novináři bulvárních plátků a ti by mohli mít zájem. Co kdyby někdo ve výročí úmrtí či narozenin sledoval někoho z rodiny či přátel. Za tu dobu se už o to mohl někdo pokusit.

71.Fernand0 25.11. 2008 23:06
70. Kdyby toto bulvár udělal tak bych ho navždy proklel, je to osobní věc rodiny a když si to nepřejí zveřejnit tak je to jejich věc... Třeba nám to někdy řeknou oni sami osobně i když tomu moc nevěřím.

72.Monika 25.11. 2008 23:21
71: Nereknou. Dokud bude zit Freddieho maminka a sestra, tak to do sveta nevypusti. Dalsi dedicove Freddieho ostatku uz treba nebudou tak mlcenlivi. Ale ja osobne to vedet vubec nepotrebuju. Kdyz budu chtit byt na chvili s Freddiem, pujdu na Logan Place ...

Příspěvek naposledy editován 25.11. 2008 23:22

73.Scandal 25.11. 2008 23:48
70: Myslenka dobra, ale Bulsarovci by museli byt uplne hloupi, kdyby s necim takovym - ze je bude v ten den nekdo spehovat - vubec nepocitali. V den vyroci mohli sedet klidne doma, vzpominat na Freddieho a jit k hrobu treba o tri dny pozdeji.Parsove veri, ze duch je uz davno nekde jinde a myslim si, ze na takove postavani nad hrobem si moc nepotrpi (jako treba krestane). Navic jak tvrdi Scully, dnes uz to z britskych novinaru nikoho moc nezajima. A asi je to pravda - prikladem muze byt John, sice zije, ale fotek a zprav je o nem minimum (spise nic), jako by byl spis nekde na Marsu.

Příspěvek naposledy editován 25.11. 2008 23:56

74.Leonek_Cz 28.06. 2010 12:36
Freddie Mercury (+1991 24.11.)
Freddie byl zpopelněn ale rozloučení se konalo v Barceloně.

75.Montreux 28.06. 2010 13:17
74: Jasně, a "Under Pressure" je vykrádačka hitu "Ice Ice Baby"...

76.Petr Vohralik 28.06. 2010 17:30
75: :-D

77.michael.soukup 06.01. 2012 19:30
Byl zpopelněn a jeho popel byl rozprášen po Lake Geneva v Montreux

78.Scandal 04.02. 2013 18:58
Nejdrive se mrknete sem www.youtube.com jj, WTF...taky jsem nejdriv ziral. Nic to samozrejme nedokazuje...jedna cedulka Freda nedela :-) Kazdopadne to neni fake, je to opravdu na Kensal Green hrbitove, kde byl Freddie kdysi zpopelnen. Cedulka tam bude uz minimalne od roku 2010 (staci se podivat na ty novejsi nad ni, kde ma jedna toto datum). Divna je ta francouzstina(neco jako "ma laska bude navzdy s tebou"),a pismeno M. (Mary?, Mother?, Mila odsud z fora ? :-)) Zajimave je i to, ze deska je v oblasti, kde se ukladaji urny a za poplatek se nad ne vysadi ker (treba ruze) nebo stromek. Za vse se samozrejme plati...tahle desticka je dvakrat vetsi nez ty mensi nahore(ty stoji kolem 150liber), takze dotycna/y investoval minimalne 300liber (nepocitam priplatky za pismena:-) Pokud je to iniciativa nejake fanynky tak celkem draha (ikdyz vlastne na jejich pomery zas tak ne). Pokud to snad byla Mary nebo Fredova mati (umel z nich nekdo francouzsky?, Fred asi tezko), nebyl by tohle vubec spatny napad....cedulka sama o sobe, diky tomuto umisteni, presne misto ulozeni urny neprozradi....to muze byt kdekoliv v okoli.
Taky tezko rict, jestli tam kvuli jedne cedulky musi vubec nejaky popel byt ulozeny, jestli to ma hrbitov jako podminku nebo ne.
Co vy na to?

Příspěvek naposledy editován 04.02. 2013 20:17

79.Scandal 27.02. 2013 20:33
Blesk objevil Ameriku...www.blesk.cz .....trochu jsem si neco zjistoval, ale sprava hrbitova neposkytuje ohledne teto desky zadne informace. Upresnim jen porizovaci cenu desky - 400-500 liber.

80.Scandal 27.02. 2013 20:46

81.Scandal 28.02. 2013 15:25
Jacky pry tvrdi, ze se k tomu uz vyjadrila Mary Austin. Pry s tou plaketou nema nic spolecneho a neni to misto, kde je Fred pohrben.
Ne snad, ze bych od Mary cekal neco jineho, treba...ano plaketu jsem tam umistila pred lety ja a Freduv popel je pod kerikem ruzi pata rada vlevo...bezte to tam preorat.
Zahadu muze objasnit jen sprava Kensal Green, nemusi vubec nic prozrazovat, staci potvrdit ci vyvratit, zda je podminkou umisteni plakety na jejich hrbitove i ulozeni popela (nekde na hrbitove). Ale predpokladam, ze pokud by v tom skutecne mela Mary prsty, tak s nimi bude davno domluvena (prachy = mlceni), takze pokud se neobjevi nejaky fanousek, ktery dolozi, ze je to jeho prace, tak se pravdu nikdy nedozvime.

82.dmac 01.03. 2013 10:37
Jedním z důvodů, proč není v Londýně pomník FM, který je v Montreux, je to, že se město chce vyhnout davům fandů, kteří to místo budou stále oblézat a polepovat, čmárat po něm a znečišťovat okolí. Ani běžné hřbitovy nestojí o návaly turistů, které to jinak klidné místo změní v cosi, co nido nechce, podobně jako Morrisonův hrob v Paříži. Tzn., že nějaký správce bude sotva vykecávat údaje, které nepatří veřejnosti. Mě stačí ty odpudivé fotky z Garden Lodge. Už vidím ty plačící Italky, Polky a Japonky, jak tklivě kladou k náhrobku na památku své našňořené medvídky a k tomu kytičky a další dárky a pamlsky, aby se i po smrti měl jejich Fredík dobře... :-(

83.Scandal 01.03. 2013 16:01
82: Ted se budeme moct presvedcit v praxi, jak to chodi a jestli bude Kensal Green zasypany plysaky. Ale krome vyroci 24.11. si tipuju ze az tak moc ne. Prece jen je to uz dost let a ta davova psychoza po Freddieho smrti uz dost splaskla.
Nekde na zahranicnim foru jsem nasel i fandy, kteri o tom "totemu" s Freddieho deskou vedi uz delsi dobu, jedna zenska popisuje, ze tam byla na konci srpna 2011 a ptala se, kde je budova, kde mel Freddie obrad a mistni spravce ji k jejimu uzasu dovedl k tehle Freddieho plakete.
Jinak jsem si ted vsiml na strankach KG hrbitova u fotky toho totemu s bronzovymi deskami: " Bronze Plaques can be provided for those whose cremated remains have been strewn in the Scattering Garden." - Bronzove desky mohou byt poskytnuty tem jejichz ostatky budou vysypany na Rozptylove loucce. Pokud ma KGC toto jako PODMINKU nebo jen jako MOZNOST nebudu rozebirat...

84.Andrea 02.03. 2013 13:30
82. Tak či tak je v Londýne milión ako fanúšikov, tak aj turistov, jeden pomník na pamiatku by ich nezabil.
Myslím, že Freddieho popol je na takom mieste, ktoré by nás ani v sne nenapadlo - môj názor.
A taktiež, možno tú tabuľu dal urobiť fanúšik ;)

85.Scandal 04.03. 2013 17:26
Vypada to, ze Fredova deska je tam uz pekne dlouho. Objevuji se fandove, co to potvrzuji, dokonce tam mela byt uz v roce 1999. Pravda je, ze desticka pod ni, je uz z r. 1995 a stav techto starsich plaket je o mnoho horsi nez tech novejsich v horni casti. Pritom material by mel byt na vsech deskach stejny.

Příspěvek naposledy editován 04.03. 2013 17:27

86.dmac 06.03. 2013 21:35
Už je to ukradené, primitiv se najde vždycky - www.nme.com

87.Scandal 06.03. 2013 22:36
86: Tak to je rychlost, ale dalo se to cekat, bohuzel...
Kdyz si zlodeji dokazali kdysi poradit s pricementovanou, uplne prvni, deskou na sose F.M. v Montreux, tak tohle byla asi hracka.
Taky me napada, jestli to v tichosti nenechala odstranit samotna Mary treba kvuli nechtene publicite tohoto mista.

Příspěvek naposledy editován 06.03. 2013 22:39

88.Scandal 06.04. 2013 23:40
Pres 20 let Mary mlcela jako hrob, ted stacila plaketka na londynskem hrbitove a z Mary se to sype jako z cukrenky.www.fcqueen.cz ............

"Několik dní před svou smrtí se začal Freddie obávat, že místo jeho posledního odpočinku bude "znesvěceno". "Nechtěl, aby se ho někdo pokoušel vykopat, podobně jako se to stalo některým jiným slavným lidem. Fanoušci dokáží být hluboce fanatičtí. Freddie chtěl, aby to zůstalo tajemstvím a tak to také zůstane", říká Mary.Po dobu dvou let uchovávala Mary Freddieho popel v urně v jeho ložnici. Poté absolvovala složitou tajnou "misi" aby dokončila Freddieho poslední přání.
Aby se vyhnula zvědavým pohledům, nevzala si ani svého řidiče. "Nechtěla jsem, aby mě kdokoli podezříval, že dělám něco jiného, než co dělám normálně. Řekla jsem, že jdu na kosmetiku. Musela jsem být přesvědčivá. Bylo velmi těžké najít ten správný moment," svěřuje se Mary. "Jednoho rána jsem se prostě vyplížila ven z domu i s urnou. Muselo to být jako v normální den, aby personál nic netušil, protože - personál občas vede řeči. Jednoduše se tomu nemohou ubránit. Ale nikdo nikdy nezjistí, kde je pohřben, protože to bylo jeho přání".
Pár dní předtím pozvala Mary do domu Freddieho rodiče aby společně pronesli několik modliteb k uctění jeho památky. Ale dokonce ani jim nebylo sděleno, kam bude nakonec popel jejich syna uložen."

- zda se mi, ze se Mary snazi byt opet "presvedciva"
- pokud uverime, ze by skutecne behem chvilky, kdy si obvykle odskocila na kosmetiku, vzala Fredovu
urnu, kam by ji mohla leda odnest...jedina moznost me napada hrbitov na uzemi Londyna
- pokud by byl Freduv popel v jeho loznici, personal (hlavne nekdo,kdo ji uklizel barak) by si toho jiste vsiml, stejne jako toho ze tam uz urna neni...pokud to tedy nebyla nejaka 13.komnata jak v pohadkach
- co by pro sebe vytezila z tehle historky - pokusit se fanousky presvedcit, ze popel neni ani na Kensal
Green (= nechodte tam uz otravovat) ani pod stromem v Garden Lodge (= necmarejte na dvere a bezte
nekam)

Příspěvek naposledy editován 07.04. 2013 16:22

89.bulsara 08.04. 2013 13:51
Fujtajbl ... to bylo něco ...

dík Scandal za odkaz ...

90.giocondo44 01.05. 2013 12:42
Mary Austin tuším jeho urnu,pohřbila v Kensal Green img.blesk.cz

91.Scandal 01.05. 2013 19:09
... ze by navrat Soukupa?

92.giocondo44 01.05. 2013 20:06
Scandal:O čem to mluvíš? já nejsem Soukup,a nevím o co ti jde? to je moje věc a jestli ti vadí co dělám tak mě přestan pronásledovat jasný? a díky za pochopení

93.Scandal 01.05. 2013 21:09
...pronasledovat :-))))

94.Mr.Scully 01.05. 2013 21:55
Ano, už jsme tady dlouho neměli uživatele, jehož jediné příspěvky by se zaměřily na detaily o Freddieho smrti ;-) Je to takové deja vu...

95.giocondo44 02.05. 2013 14:08
Mr.Scully:Proč jsem si založil tady profil? protože pomáhám lidem třeba jsem něco poslat

96.Petr Vohralik 02.05. 2013 20:15
je zase na fóru bude zabava kluci

97.Lada 02.05. 2013 23:30
95: Cože???
stránky 1

Navigace: Queen - Královská legenda: Fórum - Freddie, Brian, Roger, John: Hrob Freddiho Mercuryho?