Navigace: Queen - Královská legenda: Fórum - Ankety: NEJLEPŠÍ ZPĚVÁK

Forum

--- Pouze přihlášení uživatelé můžou přispívat do diskuze ---stránky 1 [2]
Ptr: NEJLEPŠÍ ZPĚVÁK25.05. 2004 18:48
Předem bych rád upozornil na to, že NEJSEM nějakej ultrafan Queenů. Uznávám jejich tvorbu jako velmi důležitou pro rockovej vývoj, ale rozhodně Queeny neberu jako kapelu, která by patřila mezi ty nejlepší, které rocková historie měla. To jen tak pro ujasnění... Proto bude většina mých příspěvků působit rozruch, ale na to jsem já připravenej a rád bych taky řekl, že NEREAGUJU na názory stylu: "Jakej blb to sem píše." Jsem ochotnej diskutovat, ale na úrovni...

První téma, který tu chci rozvést jsou rockoví zpěváci. Předpokládám, že vzhledem k slávě Freddieho tady asi nikdo, kdo sdílí stejnej názor jako já, nebude. Freddie je PŘEceňovanej! Každej zná jeho fantastický studiový výkony jako Bohémská rapsodie, Show Must Go On a mnoho dalších, ale rád bych dal důraz na STUDIOVÝ!!! Viděl jsem DVDčko z Wembley, video z Budapešti i jeden koncert ze 78, ale rozdíl mezi Freddieho živým a studiovym projevem je OBROVSKEJ!!! To je první OBJEKTIVNÍ mínus Mercuryho zpěvu. A to druhé??? Možná vám to přijde jako ironie, ale druhym "mínusem" je Freddieho "obdivuhodnej" rozsah hlasu.... Hmmm... Oficiálně tři a půl oktávy. Takhle to zní obdivuhodně, ale co když řeknu dvě jména, který ho rozsahem zesměšní??? Myslíte, že neexistujou??? Ale JO!!! Ian Gillan - ČTYŘI A PŮL oktávy a hlavně - Glenn Hughes - PĚT oktáv!!! Nemyslíte, že najednou to Freddieho zlaté hrdlo trochu ztrácí na ceně??? :)

P.S.: Jenom abychom si to předem ujasnili... Pro mě je žebříček nejlepších takovej:
1. Ian Gillan - prostě BEZKONKURENČNÍ!!!
2. King - Jojo, Král rocku je prostě stále tím nejslavnějším a skoro nejlepším
3. Glenn Hughes - rozsah pěti oktáv je snad dostatečnej důvod pro to, aby byl mezi trojkou nej
4. Freddie - tady až je ten váš mistr
5. Robert Plant - stejně jako Freddie - jeho mínusem je živý vystupování

1.Titan_66 31.05. 2004 10:08
Nechapu proc nemuzu nic napsat do fora nejlepsi zpevak, cokoliv napisu tak se tam nezobrazi.
LG: nevis cim to ? na ostatnich tematech to funguje.

2.Titan_66 31.05. 2004 10:13
Jinak jsem chtel puvodne napsat: PTR napsal do lide.cz do Queen a ja ho odkazal sem pokud chce efektivni diskuzi :-) Takze se omlouvam tem, kterych se to dotklo. A taky jsem chtel dodat, ze Presleyho beru jen jako legendu co to prorazila, ale jinak jeho hlas je uplne obycejnej, kdekdo ho umi napodobit a nebyl ani schopnej skladat, jestli slozil 20% z kazdyho alba tak je to hodne. Jinak to byla loutka, za jejiz provazky tahaly ostatni, ktery ty pisnicky slozily a on to jen zazpival. Ja proste neuznavam "hudebnika", kterej neni schopnej skladat. A freddie byl vyjimecnej i v tom, takze nema cenu se o tom bavit a srovnavat je.

3.Ptr 31.05. 2004 11:13
Presleyho jsem nikdy nebral jako skladatele, protoze spolunapsal za celou svou karieru jen 9 pisnicek {zadnou nenapsal sam], ale nechci se uz opakovat! Nejde jenom o to k necemu napsat text a hudbu! Jde taky o aranzma a produkci! To si Presley ridil sam od roku zhruba 56! A je to skoro stejne dulezity jako neco slozit!
S tou obycejnosti.... Freddie a Queeni maj taky spoustu revivalu! Presleyho hlas se dneska mozna zda obycejnej {taky se vsichni snazili zpivat jako on], ale zase musim rict to svy - jenom v 50. letech, kdy byl jeste nevyzpivanej a nevedel jak svuj hlas posadit! Myslim, ze jistotu ziskal AZ v 63 roce {a kdyz si srovnas jeho zpev v roce 56 a v roce treba 69 zjistis ze znel uplne jinak, hlas je silnejsi vyzralejsi a mnohem jistejsi! To je snad uz posledni vec, kterou ke svy srdecni zalezitosti dodam... :]

4.PavelRokyta 31.05. 2004 11:42
Až na to , že aranže v 50., 60. a částečně 70. letech sou na jedno brdo...a to nejenom u Elvise.

5.Titan_66 31.05. 2004 12:06
ad3: az na to, ze revival muze bejt hlavne zalozenej na hudbe. Rockovou hudbu kdyz na neco umis poradne hrat zahrajes jakouliv, takze neni problem v revivalu. Ale ja mluvil o hlasu. Freddie ho mel vyjimecnej, najdi mi nekoho kdo ma hlas jako on ! Kdezto Presley ma hlas, kterej se da napodobit i umele a jsou i taci, ktery to zazpivaj i bez napodobovani jako kdyby to zpival on. A nezpomen, ze hlavne okouzlil taky svym vzhledem a fanynky jecely atd. Z toho vyplyva, ze toho nejvic prodal, protoze toho vydaval tolik, a to jeste ten jeho skladajici cirkus mel co stihat. I kdyby si tam pustil do ty desky vlastni vetry, tak si to koupi dalsi milion fanousku. A proc ? protoze je to Elvis :-)

6.Ptr 31.05. 2004 12:56
To Pavel:
Hmmm. V cem je podle tebe teda country podobne gospelu, to bych fakt chtel vedet!!!

To Titan66:
Elvis ma hlas, kterej napodobuje kdekdo! Ale fakt je, ze pokud clovek Eluv hlas DOOPRAVDY zna, tak pozna, co Elvis je a co neni! Spousta lidi si napriklad naivne mysli, ze jednim z Elvisovych hitu je skladba Only You... Neni a Elvis tohle nikdy nenatocil!!! Ohromnej mytus kolem toho je, ale podle urcitych znaku clovek pozna, ze to Elvis NENI!
A rikas at ti dam tip na skupinu jejiz zpevak ma hlas jako Freddie. Jeden tip mam - Styx! Jeden z tech jejich zpevaku mel hlas Freddiemu podobnejsi nez ma nejlepsi napodobovatel Elvise... :]

7.Titan_66 31.05. 2004 13:54
Tak to chci videt ! Byl to jejich prvni zpevak ? nebo nevis nejakej konkretni song, ze bych to stahnul a posoudil :-)

8.Ptr 31.05. 2004 13:58
Vim, ze ta kapela se jmenuje Styx, ale na song a video, ktery jsem videl si ted nevzpomenu. Doma se podivam na nazev toho alba a dam vedet! Jsou neco mezi Queenama, ELO a DP... Zpevak - hlasova kopie Freddieho, stylove nekdy blizko k DP a nekdy k progrosum ELO...

9.PavelRokyta 31.05. 2004 14:51
ad6...nemluvil sem o hudebním stylu, ale o aranžích...děláš chytrýho, ale sám se do to zamotáváš...

10.PavelRokyta 31.05. 2004 14:53
Mimochodem dýlka tvejch příspěvků a jejich kvalita sou nebe a dudy.....v prvním případě by si moh trhat světový rekordy a v tom druhým jejich vypovídající hodnota pro nás všechny..

11.Ptr 31.05. 2004 15:00
Pavel

Kdyz si ctu svoje prispevky, myslim, ze je jasny o co jde! Ale protozes me neporozumel, vysvetlim ti to polopaticky:
Skladbu muzes pojmout hodne stylama a vsemozne je naaranzovat. Napriklad Help v podani Beatles je klasickej r'n'r. Souhlas??? V podani Tunerky klasickej soul! An American Trilogy v podani autora {Newberryho} je country, v podani Krale gospel! With A Little Help From My Friend v originalu... v Cockerove podani! Tohle jsem myslel, zmenou aranzma! Trosku jsem te precenil... Cekal jsem, ze to pochopis!

12.Ptr 31.05. 2004 15:01
Ja nevim, proc ses nespokojenej s kvalitou mych prispevku???

13.PavelRokyta 31.05. 2004 15:10
Ale ty sem furt motáš něco jinýho...to je akorát jedna a ta samá skladba zahraná v jiným stylu....to je jako když Ovčáci čtveráci zahraješ jednou jako polku a podruhý jako valčík...a při tom aranžmá můžou mít obě verze stejný (stejný nástroje , stejná tónina, atd...)...tím sem chtěl říct, že v 50. 60. a částečně 70.letech neměli moc na výběr. Mohli tam hodit kytaru (kerý v tý době moc efektů neumožňovali), mohli tam hodit basu, se kterou se hejbat moc nedá, mohli tam přidat piano, což ja tak maximum co stím mohli udělat...pak to ještě mohli zdvojovat, či ztrojovat....v tý době nebyly ani klávesový nástroje, ani všemožný počítačový efekty jak je tomu dnes....podlě mě revoluci v aranžmá skladeb přinesla až ABBA. Ale že by Elvis moch aranžmá nějak moc změnit tak to teda ne....akrát to holt zahrál v jiným stylu..to je vše.

14.Ptr 31.05. 2004 15:24
Podle tebe prekopani rytmiky s tim souvisejicich delek tonu a zmena nastrojovyho obsazeni NENI zmena aranzma????? Tak to uz te fakt nechapu! Podle myho je Help od Tunerky prakticky uplne nova skladba akorat se stejnym textem jakej tehdy pred lety napsal Lennon... Je to sice porad coververze, ale nebejt textu tak to nepoznas! Ta rytmika ti tu skladbu je schopna prekopat od zakladu a i kdyz pouzijes stejny tony, tak to je zmena tak vyrazna, ze to diky hudbe nepoznas, poznas to az diky textu! Zkus si nekdy zahrat ovcaky s uplne rozoranou rytmikou {ale nestejnomerne}.. schvalne kdo pozna cos hral...

Ja nevim, jestli je pro tebe pridani symfonickyho orchestru s vyse uvedenejma ymenama nedostatecnym ozivenim oproti countryovce s kytarou, basou a sem tam nejakym bouchnutim do bicich...

15.PavelRokyta 31.05. 2004 15:35
Bohužel tu předělanou skladbu Help neznám...sorry...

16.PavelRokyta 31.05. 2004 15:41
Ale abych k tomu něco dodal....Elvis moh těžko něco aranžovat, když na kytaru uměl 3 akordy a na piáno uměl velice chabě....to spíš natočil víc verzí téže skladby s jinak poskládanýma nástrojema a pak z těch verzí vybral nějakou, kerá mu nejvíc seděla...ale že by konkrétně on něco aranžoval tak tomu nevěřím...na to měl lidi...dneska si aranžmá nedělaj sami ani ty tejvětší fjnšmekři a spolýhaj se na odborníky (teda kromě Kravitze a Prince, což sou multiinstrumentalisté a hudební géniové od přírody)

17.Monika 31.05. 2004 17:02
Ptr asi moc dobře věděl, co se tady strhne s jeho příchodem, tak si to pojistil a založil tento topic hned 2x :o)).
Jinak už opravdu nechápu, co tímhle pořád zamýšlíš?! Vyloženě nám tady chceš po Freddiem šlapat, ale jakmile někdo něco napíše o Elvískovi, tak ho zuby nehty bráníš! jednou ho obhajuješ tím, že byl baryton, ale to Freddie vlastně, jak napsal Scully, byl taky....Je toho víc, v čem si protiřečíš. Obdivuju Tvoji výdrž, ale uvědom si, že my máme rádi Queen, tak nás na Elvise asi fakt neutáhneš :o)

18.Ptr 31.05. 2004 17:09
Aranžmá si doopravdy dělal sám! A s těma akordama TO JE PRAVDA a s tim piánem taky! Jenže on měl naprosto špičkový muzikanty a jejich jména jsou dodneška pojmem! Na kytaře mít naprosto úchvatnýho Jamese Burtona, na bicích jednoho z nejuznávanějších bubeníků 60. let Ronnieho Tutta a tak bych mohl pokračovat! To je to, že si Elvise stále představuješ jako člověka s akustickou kytarou, kterej si sem tam brnkne přes struny a má za sebou tři nic moc hudebníky... Jenže to jseš furt v 50. letech! Jeho doprovodnej band se skládal ze symfonickýho orchestru, třech kytar (z toho 2 elektrických, 1 akustický), baskytary, klávesovejch nástrojů (piano, klavinet) atd.... Elvis si to rearanžoval sám a vysvětloval to pak během zkoušek dirigentovi orchestru a tý svý bandě.... Pak si to jednou dvakrát vyzkoušeli, doladily se detaily a jelo se!

19.Ken 31.05. 2004 17:11
A dost Ptr :-! Go,Monika,go !

20.Monika 31.05. 2004 17:22
To je toho, že si Elvis dělal aranžmá, Queen si taky všechno promýšleli sami, od obalu desky až po koncerty. Dokonce ani k psaní textů nikoho nepotřebovali. Nebyli to žádný loutky, jenom si zjisti, v čem všem mají prvenství...

21.Ken 31.05. 2004 17:32
To je přesně ono ! Čtyři naprosto jedinečné osoby v jedné kapele,mistři svých nástrojů a navíc hrozně citliví a inteligentní lidé,kteří také pro lidi psali. Ten styl,ta pověst,ta legenda ! A Elvis-výborně rockující... no jo ale co dál ? A jen tak mimochodem:Takovou píseň "Man On The Prowl" Freddie jistě napsal s prstem v nose-a to je jen kapka vody v oceánu ! U Elvise by to byl patrně vrchol tvorby ... :-)

22.Monika 31.05. 2004 17:40
:o)) Jo, jo! Navíc, Queen byla jednou z nejinteligentnějších kapel!! (to slovo se teda píše šíleně, ale je to krásná pravda:o))

23.Ken 31.05. 2004 18:10
A krásná pravda která nikdy nezhyne ! Bohužel musím končit. Dík Moniko,jseš super ! Zatím.

24.Jan Novák 31.05. 2004 19:28
Monika: Podobně šíleně by se napsalo: nejneinteligentnějších... tak bacha na překlep :-)

25.Monika 31.05. 2004 19:51
To se mě ale, samozřejmě, u Queen nemůže stát :o))

26.Titan_66 31.05. 2004 22:03
Tak tu skladbu si stahnu a uvidim.

27.Michal 01.06. 2004 13:57
ha- ani jsem tu skoro nic necetl, protoze to proste jde mimo me- co mi neni rovno, po tom je mi ho*no... Akorat dodam: libi se mi Ptr, jak pouzivas same "kdyby kdyby" (co se tyce Elvise) (cetl jsem jen prvni prispevky)- to ja muzu tvrdit to same o cemkoliv budu chtit- pochop- tim "KDYBY" nikdy nic najevo nedas...

28.Ptr 01.06. 2004 15:44
Hmm... nevim, já bych řekl, že moc "kdyby" teda nepoužívám! Pokud tě pohoršilo to, že jsem napsal to o Golden Boy, tak tam opravdu bejt slovo kdyby musí, protože tehle song vznikl po Elově smrti. Pokud (ať nepoužívám kdyby) by v době kdy to Freddie napsal žil, jsem si jistej, že by to na 99,9999999999999999999% zpival a na sve pro gospely tradicni (mistrovské) úrovni!

29.Michal 01.06. 2004 15:50
Hmm... prosim Te, neres to... Cus

30.Titan_66 01.06. 2004 20:44
:-D

31.queenforewer 01.06. 2004 23:31
Neznám ,Ian Gillan, King, Jojo, Glenn Hughes ale Freddie znám. The Queen, podotýkám, že byli 4 a né 1. To je u mě srdeční záležitost.

32.Monika 01.06. 2004 23:32
add 31: Tak piš Queen, bez členu, pokud teda nemáš na mysli anglickou královnu :o))

33.JackCarter 02.06. 2004 20:43
Ptr.. hehe diskutovat na urovni ... tak co sem furt cpeš téměř 4 jména a furt to tu plácáš dokola.. Elvise znám a je teda horší zpěvák . a s tím Nixonem (nebo jak se ten ..... píše) bych se moc nechlubil vubec hudbě nerozuměl tak nevím co ho sem taháš.... už jenom ta afera s Lennonem.. Morrison nebyl nejlepší skladatel .. chlapče to asi neznáš PinkFloyd !!! Prvně je to jak někdo říkal na vkusu ... za druhý docela tě lituju že se našprtáš tisíc dat letopočtu a kolik lidi kde bylo . a pak se tu stím vometáš jak slepej s houslema ..jestli se dozvíš kdo měl kolik oktávy začneš ho poslouchat a tvrdit o něm že je nej .. tak tě docela lituju ... ja třeba poslouchám a slyším .. jinak si tu taky řek dost pravdy a čísla sedí. Jen sem řekl názor!!
Ps. o MaDim se už jako snad ví že je to kecálek co tu chce jen šokovat oslňovat a přitom v tom ma bordel sám.. jak by řek asi .. názorová troska která se dobře leskne jen kuli vědomostem který má !!! he ale co se týče tématu tak sou tu mnohem větší borci..

34.Ptr 03.06. 2004 10:04
Uz jsem chtel rict, ze tohle forum je uzavreny, ale ted musim zareagovat.

Stezujes si, ze uvadim ctyri jmena furt dokola. Duvod - nejvic mi jejich hlasy sedej. Ale aby sis nestezoval, tak pridam par dalsich: Dougie White, Roger Daltrey, Ozzy Osbourne (barva hlasu nezamenitelna), David Coverdale, mam pokracovat?

Nixon nebral Elvise jenom jako hudebnika, ale taky jako osobnost. O tom, ze to jejich slavny setkani Elovi zpusobilo jenom problemy uz nemluvim. Ono, kdyz nekoho americkej prezident udela vysoko postavenym agentem protidrogovyho oddeleni FBI, tak to neni malickost. A zde zas plati: pod svicnem je nejvetsi tma.

Morrison nebyl skladatel, ale textar. Hudbu k doorsovskym skladbam psal Manzarek a Morrison na tom obcas spolupracoval.

Nejdriv jsem slysel Hughese v zivym songu Lady Double Dealer a pak uz to slo... O tech peti oktavach jsem nikde necetl, to jsem si odvodil sam z toho, ze Gillan ma 4,5 oktavy (jeho hlas miluju uz setsakra dlouho, protoze je mi osmnact a muj fanouskovskej zivot s DP zacal v deviti, tak uz je to skoro deset let!) a Hughes ma rozsah jeste vetsi... Mozna ten jeho rozsah neni o celou pul oktavu vetsi, ale je to zarucene vic nez 4,5 oktavy.

Ohledne tech navstev jsem vychazel z jedny rockovy encyklopedie (ve ktery kupodivu kecy nejsou).

35.JackCarter 03.06. 2004 13:33
Ptr. hm hm .. no ja se spletl chtěl sem říct textař .. PinkFloyd má lepší texty než Jim .. Light My Fire nic moc .The End nej nej .. zbytek z 67 nic moc L.A.Woman Roadhouse Blues taky zrovna nic extra .. videl si The Wall od Pink Floyd?? tady už se říkalo že Queen nemá dobrý texty podle me sou skvělý přinejmenším stejně dobrý jako od Doors.. Elvis .-)) do roku tak 1960 tam si nahrabal že začal s vypalovačkama a byl skvělej .. viděl sem videa z 1970 .. bych se stydel hruza ale když sem viděl Unchained Melody bych u něj vyzdvihl do nebe ale Freddie pro mě měl lepší hlas ne ale zas o moc.. Deep.. tak Child In Time je skvělá ale k Bohemce ma daleko 1. Fredd tam ma vetsi rozsah hlasu vic tam zpiva je v tom ta opera rok i balada .. kdež to Child In Time má na stejný urvni všechno ostatní ale hlas je tam proti bohemce zanedbatelný ...
Vis mozna sem zaujatej ze na Queenech sem začínal taky brzo .. není to nahodou tak nejak i u tebe ?? Že asi každej mame své oblíbence.. To že tu mluvíš i o jiných kapelach si myslím že sem patří už jenom pro srovnání..

36.Ptr 03.06. 2004 13:57
Já nevim, mně se Morrisonovy texty strašně líbí. Wild Child, When The Music´s Over atd. A jen tak mimochodem - Light My Fire není Jimuv text, ale je to jedina skladba, ke ktery udelal prakticky kompletne text Robby Krieger.Floydovsky texty jsou taky hezky, ale me proste Jim sedi vic.

A vidis, Unchained Melody je Elova posledni oficialni nahravka. A rekl bych, ze v zadnym pripade nedosahuje co se hlasu tyka kvalit songu z let 72 - 74. Trilogie, You Gave Me A Mountain, What Now My Love. Proste pokud nejses zahledenej jenom do Queenu a jses aspon trosku ochotnej pripustit, ze Elvis byl hodne dobrej zpevak (a zatim to tak vypada), pockej si na 5. cervence. To by u nas mela vyjit Aloha From Hawaii na DVDcku a to je podle me co se hlasu tyce nejlepsi vykon jakej kdy kdo nazivo predvedl (Hughes a Gillan jsou hodne hodne dobry, ale nekdy si davaj na koncertu oddech tzn neco neodzpivaj tak jak by mohli). Elvis zde jede celej koncert na 100% a dava do toho vsechno co kdy hudbe dal! Jeho koncerty nebyly dlouhy a ani tehle neni (neco pres 65 minut), ale celou dobu do toho dava maximum svejch hlasovejch schopnosti a moznosti. Proste narez a byl to obrovskej sok pro vsechny, kdo Elvise v ty dobe postupne uz zacinali odepisovat. Proste Unchained Melody nebylo moc dobry a prijde mi, ze v ni nestiha s dechem. Dal do toho vsechno co v nem kratce pred jeho smrti bylo, ale uz to nebylo ono. Jestli ti podle tyhle pripada Elvis jen o trochu horsi nez Freddie, pak te Americka trilogie a What Now My Love v pohode presvedci o tom, ze Elvis byl minimalne stejne dobrej.

Child In Time je vec, ktera potrebuje vlastni odstavec. Podle me je to nejkrasnejsi rockova skladba kterou kdo kdy nahral. Tomu proste nic nechybi a nic neprebejva. Nadhernej zpev, zase napsany pod emocionalnim zazitkem. Ja teda nevim, ale v Bohemce v zadny pasazi neni u Freddieho zpevu nic tak vysoko jako je to vysoky C v Child In Time. A taky musis delat rozdil v tom, co je zpivany falzetem a co ne. Falzetem se muzes dostat klidne na tony ktery nezahrajes ani na klaviru (ted prehanim), ale to vysoky C v Child In Time falzet není a to je na tom to extra! To je to vyjimecny! Proto to i na www.digitaldreamdoor.com je zarazeno podle myho zaslouzene nad Bohemskou rapsodii. Bohuzel jsem Love Reign O´er Me nikdy neslysel, ale dost pochybuju, ze to Child In Time prekona.

37.Titan_66 03.06. 2004 14:09
Trespass - Vision of angels
Zjevení andělů
Stojím v lese zalitém sluncem
Dívám se na stromy, ale není tady ani jeden
Divám se na vlaky, které se usmívají a potom proudí dál
Běžím, abych si zajistil občerstvení, ale vody jsou suché.

Vidím její tvář a běžím, abych ji chytil za ruku
Proč tu nikdo není, to vůbec nemohu pochopit
Trubky zvučí,a můj celý svět se rozpadá

Zjevení andě1ů,všude kolem tančí na nebesích
Nechávají mne tady, navždy sbohem.

Jestli se rozloučím zmizí moje láska ke křehké víle
naše žití musí zvadnout,
Ačkoli snad jednou vzpomenu na ozvěny svého mládí
teď pro mne neznamená nic ani minulost, ani láska, která ukončí lásku

Uvědom si ten sen, hvězdy začínají zářit
Protože květy odpadávají jako sněhové vločky ze stromů
Kdo se chce pomstít bohům, nikdy nemůže uspět

Zjevení bohů, všude kolem tančí na nebesích
Nechávají mne tady, navždy sbohem

Led se mění a svět začíná mrznout
vidím, že úsvit slunce je potušen a umrtven sazemi
Duše jsou prázdné a těla necitlivá a někdo si myslí,
že až umře bude teprve žít opravdu.

Věřím že nikdy nebude konec
Bůh dal tomuto světu lidi již před dávnou dobou
Proč tu nikdy není, stále to nechápu

Zjevení andělů všude kolem tančí na nebesích
Nechávají mne tady, navždy sbohem.

38.Titan_66 03.06. 2004 14:10
Trespass - White mountain
Bílá hora
Kam vyvěsit svůj prapor, jako past v kleci,
Lišák ležel spící ve svém doupěti.
Drápy, strašné pracky vyprávěly příběh jeho zločinu.
Daleko od jeho revíru se ozývala pomsta.

Zavrženec vstoupil tam, kam ještě nešlápla vlčí noha,
Do posledního brlohu zasvěceného smrti.
Dozvěděl jsem se pravdu, kterou smí znát jenom vlk,
Žezlo a koruna krále
Skučící chtíče krve, jednooký vede smečku,
Skrz lesy se žene sněhová bouře.

Vysoké strmé skály se tyči, vypínají se k zamračené obloze,
Tesák uhání skrze ledovou bouři a džungli.
Pronásledovatelé na stopě, jednooký vede smečku
starý hrdina neovladatelný ničím.

Stará příliš vysoká stezka, vyrostla mu před očima
Sestup byl jediným možným únikem
Vlk nikdy neutíká před zrakem nepřítele
Tesák znal cestu, kterou by zaplatil
S korunou na své hlavě
Žezlo se zvedá, aby zasadilo poslední ránu.

Tesáku, synu Velkého Tesáka, zrádče, kterého hledáme
Zákony bratrství říkají toto :
Jenom král smí vidět korunu bohů a vetřelec
Usurpátor musí zemřít -

S vrčením se vrhl na cestu svému nepříteli
Avšak Tesák marně bojoval jako hrdina.
Úsvit spatřil bílou horu zborcenou do ruda
Koruna již nikdy nebude zneuctívána
Jednooký ji schoval a s vavřínem na hlavě
Se vrátil ke svému království.

39.Titan_66 03.06. 2004 14:11
Trespass - Dusk
Soumrak
Pohleď, moje ruka se pohybuje
cítí vše, co je skutečné
Jednou udeřila milované tělo
teď se ptá minulosti

Vůně květin,
Barvy rána,
Přátelé, ve které lze věřit,
Brzy zapomenuté slzy
Pohleď, jak všechno zahání déšť na další den.

Když opadne lístek
položí se strom a je mrtvý ?
Když nabereme trochu vody
vyschne snad studna ?

Matčin vzdech,
Křik milenců,
Jako dvou rozzuřených tygrů,
drásajících se navzájem,
Podívej se, jak zmizel strach ze života.

Jednou trpěl Ježíš,
Nebesa ho nemohla vidět.
Teď se loď potápí,
A kapitán stojí sám.

Pěšák na šachovnici,
Chybný boží tah mě teď ničí,
Ale čekám, na obzoru to vypadá,
Jako by začal vycházet nový úsvit,
Který nikdy nemůže přivolat ten minulý a sám zrozen k zániku.

40.Titan_66 03.06. 2004 14:11
Trespass - Stagnation
Stagnace
Věnováno Tomáši F. Riselbergrovi, velmi bohatému muži,
který byl tak chytrý, že se zahrabal mnoho vrstev pod zem. .
Jako jediný žijící člen lidského pokolení, zdědil potom celý svět.

Dnes bude nebe rudé, vypráví jeho příběh,
ale jediné naslouchající uši jsou moje
Je tady vítr mezi kopci,
a noc skryje všechnu mou pýchu
Požehnáni jsou ti, kdož se svobodně smějí
připadají mi jako nějaký, zvláštní národ,
který čeká na spasení.

Počkej, ještě je čas vykoupat se v bazénu,
smyj ze sebe minulost.
Měsíc, můj dlouho ztracený přítel shora se usmívající
směje se k slzám.
Pojď, dáme se cestou, která nás dovede až k tvému domovu
půjdeme v noci.
Ledově chladný nůž se přibližuje, aby okrášlil smrt.

Každý najdete domov
a ještě zbude dost času na to
abych mohl milovat své přátelé
- ty jsi tady -
A bude čekat navždy před tichým zrcadlem
A budu chytat malé ryby mezi plevelnými ve slizké vodě

Chci si sednout
Chci pít vodu.
Chci pít. - Chci pít,
Abych spláchl prach a špínu, který je hluboko v mých útrobách.
To vymyje špínu, která je hluboko v mé povaze.

Tak se tedy napijme - tak se potom smějme - pojďme tedy.

41.Titan_66 03.06. 2004 14:12
Trespass - White mountain
Bílá hora
Kam vyvěsit svůj prapor, jako past v kleci,
Lišák ležel spící ve svém doupěti.
Drápy, strašné pracky vyprávěly příběh jeho zločinu.
Daleko od jeho revíru se ozývala pomsta.

Zavrženec vstoupil tam, kam ještě nešlápla vlčí noha,
Do posledního brlohu zasvěceného smrti.
Dozvěděl jsem se pravdu, kterou smí znát jenom vlk,
Žezlo a koruna krále
Skučící chtíče krve, jednooký vede smečku,
Skrz lesy se žene sněhová bouře.

Vysoké strmé skály se tyči, vypínají se k zamračené obloze,
Tesák uhání skrze ledovou bouři a džungli.
Pronásledovatelé na stopě, jednooký vede smečku
starý hrdina neovladatelný ničím.

Stará příliš vysoká stezka, vyrostla mu před očima
Sestup byl jediným možným únikem
Vlk nikdy neutíká před zrakem nepřítele
Tesák znal cestu, kterou by zaplatil
S korunou na své hlavě
Žezlo se zvedá, aby zasadilo poslední ránu.

Tesáku, synu Velkého Tesáka, zrádče, kterého hledáme
Zákony bratrství říkají toto :
Jenom král smí vidět korunu bohů a vetřelec
Usurpátor musí zemřít -

S vrčením se vrhl na cestu svému nepříteli
Avšak Tesák marně bojoval jako hrdina.
Úsvit spatřil bílou horu zborcenou do ruda
Koruna již nikdy nebude zneuctívána
Jednooký ji schoval a s vavřínem na hlavě
Se vrátil ke svému království.

42.Titan_66 03.06. 2004 14:13
Trespass - Looking for someone
Někoho hledám
Hledám někoho
A1espoň si myslím, že to dělám
Zkouším najít paměť v tmavém pokoji.
Špinavý muži, vypadáš jako Budha - tolik mě to bolí. Jé !

Držím se zpříma.
Nevěřím, že to dokážu,
Pokouším se najít jehlu v kupce sena,
Čerstvý vítr jako dýka - tolik mě to bolí. Jé !

Nepotřebuji aby mě někdo hledal - jsem zase zpátky
Vidíš sluneční svit skrze stromy, které ti přináší teplo v míru ¬milovaném stínu zeleně
Jen ještě v temnu své duše vidím
Damašek nemohl být daleko v pozadí.

Ztracen v podzemní dráze,
Myslím, že ztrácím čas.
Támhle vidím muže, který nahlíží do časopisu
Jsi takový blázen, že tvoje pověry mi nikdy nic neřeknou. Jé !

Nepotřebuji nikoho, aby mne hledal, jsem zase zpátky
Cítíš popel z ohně, který tě zahříval jeho pohodlí mizí
Od této chvíle mi jeden přítel, kterého znám
nikdy neřekne, kam mám jít.

Hledám někoho a teď jsem poznal tvé jméno
Pojď pryč - opusť mne - vše co mám chci darovat
Opusť mne – opusť mne - vše čím jsem daruji.

43.Titan_66 03.06. 2004 14:13
PTR: tady mas texty :-)

44.Titan_66 03.06. 2004 14:19
pardon, bila hora je tam 2x :) misto toho tam ma jeste bejt:
Trespass - The knife
Nůž
Pro ty, kteří se proti nám prohřešují.

Řekni, můj první život právě začíná.
Řekni mi, že jsem hrdina.
Slib mi všechny své prudké sny.
Zapal své tělo hněvem.

Teď v tom ošklivém světě,
je čas zničit všechno jeho zlo.
Teď, když jsem dal slovo,
jste připraveni bojovat za svobodu ?
TEĎ !

Stůj a bojuj za své přesvědčení, za svou pravdu.
Musíme se postavit lžím, které se šíří jako choroby
v našich duších.
Brzy budeme mít moc, každý voják si odpočine
a my budeme dávat svou laskavost každému, kdo si naši lásku nyní zaslouží.

Někteří z nás umřou,
mučedníci na cestě ke svobodě, kterou vykoupím.

Řeknu vám jména těch, těch které musíte zabít,
Ti všichni musí zemřít i se svými dětmi.
Noste jejich hlavy do paláce stařešinů.
Věšte je na kolíky, nechte proudit krev.

Teď, v tomto světě naplněném nenávistí, musíme zlomit všechna pouta
která nás svazují
Teď křižácké taženi začalo, přizpůsobíme tomu zemi tak,
aby byla hodna hrdinů.
TEĎ !

Postav se a bojuj za pravdu
My jen čekáme na svobodu
MY JSME ZVÍTĚZILI !!!
Někteří z vás musí zemřít
mučedníci na cestě ke svobodě, kterou vykoupím.

45.JackCarter 03.06. 2004 14:24
kua Titan kuli tobe sem si myslel že sem to napsal jinam .. hm Genesis co?? hustý :-))

46.JackCarter 03.06. 2004 14:31
hm docela fofr o.-)) no Child In Time se mozna s Bohemkou neda vubec srovnavat.. pro mě je dobrý oboje Bohemka si myslím toho muže víc nabídnout ale jestli to není někde až moc .
Jde jen o to co komu vic šmakuje.. možná by se to dalo poznat kdyby se zpěváci vyměnily ale to holt nepude bohužel :-)) Jinak Bohemka byla zase na dalších 100 anketach nad Child In Time
a na mnoha jako nej nej ceho vseho :-)) tak to sem netahej:-)) pac tady tim Purpliky co se týče popularity a tak queen rozvalcujou.
Elvis pockám a uvidím..:-)) no jinak do Queenu tak zahledenej nejsem
Unchained Melody sem dal schvalne že vím že je z posledních a mě se líbí o:-)
Ty co jmenuješ You Gave Me A Mountain je nepochybně jeden z vrcholu ale řekneme si na rovinu
(a to mě na kralovi :-) se.. nejvic) nejsou to skladby na kterých se proslavil to What Now My Love nezahral to nahodou Frank Sinatra?? ale podívam se jak to nazpíval Elvis někdy..
Podivej se zase na to The Wall je to film od Pink Floydu a precti si jejich texty.. :-))

47.Ptr 03.06. 2004 14:54
Ted nemam moc cas ty texty cist, ale slibuju, ze si to prectu.

What Now My Love tušim je od Sinatry, ale vetsi hit kterej od nej hral na Havaji My Way. Co se tyce skladeb, ktery ho proslavily. To bych mohl jmenovat Love Me Tender a teda to neni na zpev nic tezkyho. To samy plati i pro ty r´n´r kusy. Ty v zadnym pripade nejsou schopny ukazat podstatu Elvisova hlasu. Jediny skladby, ktery Elvisuv hlas vytizily na maximum byly prave Americka trilogie, You Gave Me A Mountain, What Now My Love a ještě Most přes rozbouřené vody. Z toho garfunkelovskyho hitu udelal skoro operu. Ale zpival to NADHERNE. Skoda ze prave na Havaji Most nehral. V jinejch byl ten jeho hlas tak jako nevytizenej a proste to pro nej bylo az prilis jednoduchy. Od Alohy ale nemuzes cekat nejaky r´n´rollovy orgie, to ne. To neustaly omilani Hound Dogu, Blue Suede Shoes atd. ho dost nudilo, proto z toho udelal takovy ty kraticky skladbicky kolem minuty. Jako Kral r´n´r se ale nadherne predvedl v Johnny B Goode (kam se hrabe Chuck Berry), směsce před Trilogií (Long Tall Sally/Whole Lotta Shakin´ Goin´ On) a pak pred koncem v A Big Hunk O Love. A jako dalsi vrchol bych uvedl dve coververze - Something od Beatles a Steamroller Blues od Jamese Tylora. To blues je proste bombasticky, i kdyz nekomu nemusi sedet, protoze tomu chybi ta nedokonalost bluesovych hlasu....

48.Monika 03.06. 2004 16:18
Oni existujou i jiný fóra, nez jenom tohle....treba Elvisovo, DP.... :o)

49.werdsay 03.06. 2004 20:01
Tohle jsou zatracene kvalitni texty! Skutecne prvotridni! To jsou starsi Genesis?

50.JackCarter 03.06. 2004 20:05
Monika hm prebrala si uz MaDiho moresi ... precti si nazev týhle diskuze.. víš zkoumá se tu nej hlas atd .. O Freddiem poměřujou se .. nebo si myslíš že z nej zpěváku se vybíraj z Queen?? haha

51.Michal 03.06. 2004 21:29
Jacku: prakticky ma Monika pravdu- kdyby jsi cetl celou diskusy, tak bys tomu rozumel... lol

52.JackCarter 03.06. 2004 21:41
Oki Michale asi mas pravdu ale nemusi rejpat proto sem si vybral tudle diskuzi ..ktera mi prisla tak nejak zapomenuta.. a proto sem to napsal sem ani sem necekal reakci .. a sem rad ze sme se dostali i k jiným než queen i když sem chtel aby byli prednostni .. fakt je ten ze Ptr uz ma Elvise vsude How

53.werdsay 03.06. 2004 21:41
Jack ma taky pravdu - proc neporovnat jiny zpevaky a skupiny s Queen na techto strankach. Je to zcela urcite smysluplna diskuze, na rozdil od nekterych...

54.werdsay 03.06. 2004 21:43
Poslal jsem to zaroven s J.

55.Monika 03.06. 2004 22:15
add 50: Ale porád jsi v Queen fóru :o), ale pokud to nikomu nevadí, tak si piste i o jiných kapelách a zpevácích. Tady uz clovek totiz nekdy neví, co muze a co ne :o)
A jeste - bud tak hodnej a nesrovnavej me s MaDim, byla bych Ti opravdu vdecna.
A nerejpu, jenom upozornuju na to, co jsem se tady naucila.

56.Michal 04.06. 2004 00:23
he- znovu vas zadam, aby jste si precetli prispevky vyse a pak az prosim hodnotili co se sem hodi nebo nehodi... Diky... ;o) Sice se ted hadame o picovinu (pardon) :o) , ale je fakt, ze nektere prispevky vys tu opravdu nemeli co delat...

57.Titan_66 04.06. 2004 09:00
werdsay: 1970 - Trespass, jestli mas zajem o dalsi texty tak nejaky muzu jeste sehnat v cestine, ale jinak uz jsou jen v originale...

58.Ptr 04.06. 2004 09:25
Tak jsem ty texty cetl. Jsou hodne hodne dobry, ale promin, Morrisonovy texty mi sedi vic. Mnohem vic.

59.Titan_66 04.06. 2004 11:38
ptr: nemuzes hned porovnavat morrisonovy texty s jednim jedinym albem. Vsadim se, ze ja znam doors (mam od nich vsecko) lip nez ty znas Genesis.

60.Titan_66 04.06. 2004 11:38
takze porovnavat kdyz uz, tak spis ja :-) lol

61.Ptr 04.06. 2004 12:51
Takhle, me hrozne zaujala ta Morrisonova sbirka - Divocina. To jsou nadherny basne. Ty texty tech skladeb jsou ale taky hodne husty. Ja nevim, me texty Doors sedej nejvic ze vsech, co jsem zatim mel moznost cist.

62.werdsay 04.06. 2004 17:04
Titan - Jestli se ti bude chtit, tak bych o ne mel zajem. Dik

63.MaDi 05.06. 2004 21:00
Ptr - dnes dávali na ČT 2 film Elvis. Jinak velmi dobrý film. Ale dokazuje poměrně jednuchou imitovatelnost Elvisova hlasu. Celou dobu vidíte Elvise, což samozřejmě asi všichni tušíte, že Elvis není, neb je již dlouho mrtvý, ale ve filmu zazní přes 20 Elvisových hitů. Říkáte si, slyším Elvise, pouštějí originální nahrávky, od originálu je nerozpoznáte, ale není to pravda. Všechny písničky byly pro film přezpívány, myslím, že ani jediná není originál zazpívaná Elvisem. Je to velmi dokonalé, málokdo to pozná.

64.Michal 05.06. 2004 22:50
Zajimava informace MaDi :o) Diky za ni ;o)

65.PavelRokyta 06.06. 2004 02:10
Já to říkám furt....:-)))

66.Ptr 06.06. 2004 15:25
MaDi:

Ale nene! Možná znám Presleyho hlas až nadprůměrně, ale rozdíly tam byly dost velký!!! Ta barva toho jeho hlasu tady byla až přehnaná a strašně nepřirozený!

67.Robie10 06.06. 2004 17:34
Objektivně sem našel napodobitelů Presleyho strašně moc , několik tisíc z toho byla i kdyby 1 procento kvalitních a určitě někteří jsou tak dobří, že nejsou rozpoznat!!!Zato Freddieho napodobitele jste tady jmenovali jen jednoho a toho jsem slyšel a musím říct ,že teda nic moc!!! Film sem viděl taky a mylsím PTR , že si stojíš tvrdohlavě za svým , aby ti nikdo ten tvůj první příspěvek náhodou nevyvrátil.toho prvního cos tam jmenoval vůbec neznám.K tomu , že má rozdílný vystopení a jiný studiový nahrávky, to má každej zpěvák za 1. a ještě k tomu ,že některý písničky vzhledem k obtížnosti líp než ve studiu zazpívat nejdou.Chápu, že každej může mít jinej názor,ale myslím ,že Freddie by zazpíval v podstatě cokoliv co zazpíval jinak jakejkoliv zpěvák.A to myslím ,že tak kvalitně, jako on, by jeho skladby NIKDO nezazpíval a to ani ve studiu.Viz. Robbie Williams-We are the Chapions a to je hodně kvlainí zpěvák ,ale to ani ta písnička .

68.Robie10 06.06. 2004 20:16
PTR: No a ještě něco.Proč si to vlastně začal??Já tě vůbec nechápu,rozpoutáš tady mezi skalníma fans Queenů debatu,u které stejně víš jaké se dočkáš odpovědi.Za 2. tady vytahuješ nějaká jména.Proč to??Nás (teda aspoň mě) nezajíma jakýho máš ty nebo někdo jinej oblíbenýho zpěváka.Ty sem přídeš provokativně prohlásíš ,že Quuen a Freddie stáli za hovno vyjmenuješ tady nějaký (pro většinu) neznámých jmen a čekáš co ti odpovíme na takovejhle debilní dotaz,nebo to vlastně ani dotaz nebil.Co se chceš dovědět nebo co tím sleduješ doposud sem to nepochopil.Chceš se přesvědčit jestli jsou tady opravdu fanouščiQueenů anéřeba kabátu a jenom pod adresou fans queenů se jim neposmíváme.T cos tady napsal za provoktivní bláboli to je hrůza.Já zas nebazíruju na tom aby všici bylitop fans Queen ,ale to nevím co tímhle chceš dokázat????

69.Michal 07.06. 2004 12:30
Zajimave, kolik new nicku se vzdy pri takove debate objevi...

70.Robie10 07.06. 2004 15:49
No jo.Musí se někdy začít!!Vždycky jsem si tady všechno jenom četl a nekomentoval,tak nastala ta správná chvíle.

71.Michal 07.06. 2004 16:18
Nuže- buď vítán... ;o)

72.JackCarter 07.06. 2004 16:42
No ja tedy nevím někde sem slyšel že Queen byli 5. nejnapodobovanější kapelou ..jen u nas jejich dost a dost co tady vystupujou ... rozhodně jich neni malo!!!.a někteří sou fakt dobrý. To že jich ma Elvis nejvic
je jasný že byl mnohem mnohem populárnější než Queen.. mate taky pravdu ale myslím že podstatnější je že byl charismatičtější.... a je jedno proč je to prostě tak....

73.Ptr 07.06. 2004 16:57
No Jacku... tak takovouhle reakci bych si ani já (a to je jak víte El moje srdeční záležitost) nedovolil napsat. Ať už to myslíš ironicky nebo vážně, nejde to tak jednoduše odbýt! To kdo je komu charismatickej a kdo není je čistě individuální věc a někdo třeba považuje Queeny za charismatičtější než je Elvis, někdo považuje Elvise za charismatičtějšího než jsou Queen a někdo považuje za charismatického někoho úplně jinýho (a tam patřim já, překvapivě; od včerejška :)). Nikdo už Elvisovi nesebere to, že je nejprodávanějším umělcem v dějinách (prodal toho víc než Stones a Beatles dohromady) a že je jednou z největších osobností hudební historie (tady ač je to nesmyslné srovnání bych si troufal říct, že Elvis je v historii popu a rocku něco podobnýho jako Mozart v klasice, tzn. vždycky mu zůstane ta pověst toho nejslavnějšího).

Robie10: Zase musím zopakovat to, co jsem tu napsal už asi pětkrát. Mě neštve to, že je Freddie branej jako nejlepší zpěvák rockový historie. Ne, mě štve, když něco takovýho řekne někdo, kdo ani nezná další kandidáty na tehle post (a že jich je). Ty co jsem jmenoval já, jsou ti, kteří mě nejvíc sedí a nejmenuju ta jména, která mě neberou a přesto jsou to víc než uznávaní vokalisté (Halford, Dickinson atd.).

74.Michal 07.06. 2004 17:15
Ptr, kdyz si dovolujes prirovnavat Elvise k Mozartovi (opravdu je to nesmyslne prirovnani), ja si dovolim prirovnani jine, ale stejne nesmyslne- kdyz se opravdu zamilujes, tak poznas, ze je to ta prava :oDDDDDDDD
Tá da dý da dáá- to je konec...

75.JackCarter 07.06. 2004 17:20
He he.. vážně ale jinak v podstatě si to vysvětlil...
Myslel sem to tak že Elvisovo charisma se dotklo vice lidi..!!!
Jinak jasný nedá se to měřit .. mě třeba vic zaujmul Fredd..
Jinak Elvis asi miliardu ale musis vzit že natocil pres tisic sklade..
Beatles 3/4 miliardy Stones o neco malo míň takže že prodal víc než tydle dohromady je nesmysl.
Jo ještě sem tady někde četl tvuj velkej omyl ... při projevu Nixona .. myslím že to bylo snad
v něčom první satelitní vysílání ho sledovalo miliarda divaku víc je prostě nesmysl protože ani jich o tolik vic nebylo!! Tribute vic lidi koukalo ..

76.Ptr 07.06. 2004 17:33
Michal 47:
Napsal jsem že to možná někomu přijde jako nesmysl, ale podle mě je Elvis pro popovou a rockovou hudbu stejně významná osobnost, jako pro vážnou hudbu Mozart.

JackCarter:
To s tím prodejem těch nosičů. Podle posledních mě známých výsledků (je to ke konci roku 2003) to je:
Elvis - 1.450.000.000 nosičů
Beatles - 740.000.000 nosičů
Stones - 690.000.000 nosičů.

Upřesnim teď ještě to s tou Havají a tim Nixonem. Nezapočítává-li se do živých satelitních přenosů výstup kosmonautů na Měsíc, tak prvním satelitním živým přenosem byl projev prezidenta Nixona a hned o pár měsíců pozdějš následovala Havaj. Živej přenos Havaje šel do 40ti států a sledovalo jej 1,0 - 1,5 miliardy lidí. To jsou oficiální údaje a nic s nima Jacku neuděláš. A možná ti to přijde neuvěřitelný, ale ten havajskej koncert naživo vidělo víc lidí než ten zmíněnej výstup lidí na měsíc.

77.Mr.Scully 07.06. 2004 17:41
A kolik lidi videlo Live Aid? FM Tribute? Taky nejmin miliarda.

78.JackCarter 07.06. 2004 17:53
Je mi i celkem jedno kdo ma pravdu. nechci na tebe utocit:-) ale ty cisla sem si taky nevymyslel a už vubec je nemam ze sebe!!
Ja mam holt jiný info..
S tím satelitem ma jen ze dvou zdroju a to odtud ten Tribute .. a s tím Nixonem mam myslím z nějaký Elvisový stránky!!!!!!!!!!!!!
No a ty cd prodaný to slyším futt že prodal něco malo přes miliardu .. takže 1.5 mi přijde blbost. Ale jak sem psal vydal tolik cd až to nebylo hezký...

79.JackCarter 07.06. 2004 17:56
Aha tak je to tam takhle
První satelitní vysílání na světě byl právě koncert Elvise Presleyho na Havaji v roce 1973. Sledovala ho miliarda lidí na celém světě.
Tak s tm Nixonem sem asi kecal sorry
schválně se potom podívám

80.JackCarter 07.06. 2004 18:00
Mr.Scully Live Aid myslím mělo nej nej...

81.Ptr 07.06. 2004 18:05
To JackCarter:
"První satelitní vysílání na světě byl právě koncert Elvise Presleyho na Havaji v roce 1973. Sledovala ho miliarda lidí na celém světě." Zapomněl jsi asi na jedno slovíčko... Komerční! Zatímco projev Nixona i výstup na měsíc byl vysílanej státní televizí, tak Havaj šla po komerčních stanicích.

82.LG 07.06. 2004 18:14
Chrlit jedno album za druhym s "jednoduchou muzikou", to se to pak scitaji cisla celkoveho prodeje. Tou jednoduchou muzikou mam na mysli jednoduchost jejiho zahrani. Stejne na tom byli Beatles. Kdyz si pustis cokoli od Queen, hlavne ze 70. let a zaposlouchas se do te hloubky vokalu a harmonii, je jasne, ze takovou frekvenci vydavani mit proste nelze.
Cisla jsou sice hezka vec, ale me se hudba Queen libi kvuli uplne jinym vecem, nez kolik toho prodali a kolik lidi sledovalo koncert...

83.Michal 07.06. 2004 18:15
Uvadi se 2 mild na Live AID
je smesne srovnavat Elvise s Mozartem, uz jen kuli tomu, jaky je diametralni rozdil mezi pozici ve ktere se pohybovali- prinos tam urcite byl, ale ja mam Mozarta moc rad a tohle srovnani mi pres srdce neprojde- nezlob se na me ;o) Chudak se obraci v hrobe...

84.JackCarter 07.06. 2004 18:31
81 uzavřeme to.. dokud si to sam nepřepočteš tak tomu stejně nemužeš moc věřit!!!! Ja si budu myslet svou pravdu a ty budeš mít svojí verzi:-))))) mužu mít pravdu ja tak ty ... nebo je to uplně jinak :))
otočme list neb dokonce uzavřem knihu což by byla škoda hehe))

85.JackCarter 07.06. 2004 18:36
LG mas naprostou pravdu .. ale Elvis podle mne měl vyjimky.. a Beatles hrali dobře tím ale nemyslím PMC..
Queen však souhlasím maj promakanější studiovky..

86.JackCarter 07.06. 2004 18:39
možná nej nej pro mne :-)) No jestě nevím jak se tady píše že se někomu nelíbí GaGa a tak pro mne ujdou .. přizbusobili to k poslechnutosti popíky .. to už mi u nich víc vadí Funk .. i když k Flash to asi patří

87.JackCarter 07.06. 2004 18:41
83 fakt jo?, 2 mil hm:))) no ale ja tady Ptr pochopil ...

88.Michal 07.06. 2004 18:52
jiste, ja ho take pochopil- on to mysli jako finalni vysledek, proste kdyz se ohlednes za Elvisem a za Mozartem, tak oba pricinili a jsou jakoby prukopnici- to ano, ale pozor- Mozart byl genius...- v tom smyslu se mi to srovnani nelibi... jj- 2 miliardy.
jj LG (82), mas pravdu...
BTW: je pop a pop- rozhodne bych GA GA nepriradil k Britney... Proto to radsi nazyvejme rockpop a nebo jeste lepe a obecne Clasic rock... Nechapu proc se nekteri lide nenauci tyto vyrazy pouzivat a motaji do toho cosi jineho... :o)))))

89.Ptr 07.06. 2004 18:54
Michal:
Myslim, že Mozart se v hrobě neobrací, protože k tomu nemá důvod! Elvisova hudba sakra už nebyla primitivní jak tu všichni naznačujete. Snad mi nikdo nechcete tvrdit, že Golden Boy nebo How Can I Go On jsou primitivnosti. A alb s tímhle obsahem Elvis nahrál několik. A i funky a bluesový vlivy v tý jeho hudbě jsou taky a já bych byl na něco takovýho co říkáte vy setsakra opatrnej, protože copak jsou Living On My Own (i když je to techno tak ho snesu), nebo Radio Gaga, Crazy Little Thing Called Love nějaký instrumentální skvosty? To v porovnání s tímhle hrál Elvis úplně symfonickou hudbu (teď trošku přeháním, ale ne o moc).

90.JackCarter 07.06. 2004 19:04
88-89.2/2 pozor ja se toho zastaval !!!
88 přizbusobili to k poslechnutosti tím sem myslel že se to neda srovnavat npř..s B...
89.1/2 hm jde o to porovnání s Queen

91.Michal 07.06. 2004 19:12
hehe, rad te vidim nas*aneho- jasne ze jsem prehanel a to umyslne... Dnes mam divnou naladu. Ale je pravda, ze kdyz si predstavim Elvise (promin mi- vidlaka z nizke vrstvy), jak ho porovnavas s Mozartem, s clovekem, ktery mel takove nadani!!! To se mi fakt udelalo zle... CLTCL je pisnicka slozena behem 10ti minut- jednoducha a kolik tydnu se drzela na prvnim miste? Jestli rikas LOMO techno, tak zacinam o tobe dost pochybovat- kdyz nevis vyznam slova, tak ho prosim nepouzivej... Techno to v zadnem pripade neni- to te muzu ujistit (stejne jak s tim popem)... Co se tyce cisel- kvantita nerovna se kvalita (jak uz zde bylo receno)... Elvis byl stejne jako Beatles ve spravny cas na spravnem miste (a zkuste to vyvratit). Uzavru to tim, ze Elvis nema zadnou skladbu tisicileti- dokonce se ani v prvni desitce nepohyboval- zopakuji, ze nebyl (co se tyce zpevu) amater a vyskytl se ve spravny cas na spravnem miste... Nic vic... Cusi mf

92.PavelRokyta 07.06. 2004 19:15
A víš kolik prodal desek Karel Gott??? 15 milionů...a to jenom v naší republice a v Německu...ten je pro mě v tomto ohledu King...a ne nějakej Elvis kerej chrlil desku tejden co tejden...
A ještě nějakej satelitní přenos...když je něco poprví, tak je na to zvědavo víc lidí i když to konkrátní co se přenášelo je většinou ani nezajímá...

93.Michal 07.06. 2004 19:21
Brutalne receno a je mi fuk, jestli me sezerete: umel zpivat, mel hezky hlas- nic vic, nahravaci spolecnost si ho vzala pod kridlo a pak uz to slo samo... Byl prvni!!! Ale nebyl nejlepsi- stejne jako Gagarin nebyl "nejlepsi" kosmonaut. Zasluhuje byt zapsan v dejinach, ale uz tady s nim nemavej jako s nejakym machrem (zadnej machr to totiz nebyl- "zpival ty sve kolovratky take stale dokola- nic new" - bacha na uvozovky), protoze mi to uz leze krkem a akorat jsi ho predemnou (mozna i pred vice lidmi) totalne shodil a zhnusil ho... Neni to clovek, pred kterym bych se pokorne sklonil (sklonil bych se pred nim- zaslouzi si to, ale ne pokorne).
Tenhle post pisu dost tvrde, ale vezte, ze uz me to se*e...

94.Michal 07.06. 2004 19:23
jj Pavle, souhlas...
to Ptr: K tomu jen dodam, ze mi Elvis dost silne pripomina nasi milovanou TV NOVA- preber si to jak chces- taky porad machruje s tema svejma kolacema... Kvantita neni kvalita... Je to stejne jak s Telecomem- byl tu monopol, tak co lidi meli delat? To nemeli volat? Je na tobe jak si to srovnas v hlave...

95.JackCarter 07.06. 2004 19:27
klid... 92 to nemužes myslet vážně.. .. to techno sem přehlíd to je fakt hovadina..
93 Tak víš co prostě debata který ses zučastnil téměř od začátku do teď nikdo tě do ní nikdo nenutil... psát ani číst!! (myslím dneska)

96.JackCarter 07.06. 2004 19:28
Nemusíš tady najednou (!!)) vyrážet ..

97.Michal 07.06. 2004 19:39
a ty jsi prisel odkad Jacku? Jsi tu jak chudy pribuzny (sorry)... Jsem dost svobodny clovek, abych vedel, zda- li si mam cosi cist nebo ne... Takze si sve rady nech laskave pro nekoho jineho- Ptr se ptal na nazor, tak ho tady ma- uprimne... Spolu s Ptr se tu bavime celou dobu a ty mi ted zacnes radit... lol...
To co rekl Pavel ja podepisuji, protoze Gott je podle me vetsi machr nez Elvis, i kdyz v daleko mensim meritku- to je prave to... Rozhodne je mi libivosti hlasu blizsi nez "Kral"...

98.JackCarter 07.06. 2004 20:00
Hehe no mě to jen přišlo dost ubohý... ale možná máš pravdu nemusím se ke všemu taky vyjadřovat..takže žádná rada ...:-))
Ja s tebou totiž většinou souhlasím ale da se to říct i jinak..
Podepisovat to mužeš ale je to nesmysl už jenom k tomu co si říkal že tu nic jinýho nebylo..
vzhledem k režimu je to největší flákota jakou sem kdy slyšel..
A vubec nebýt Elvise tak pochybuju že by přišel Rock a Queen .. to je ten duvod proč se ho tu
zastávám ..nejdřív si zjisti jaký byly 50 leta 20 stl. jak v Americe tak v SSSR a pak odsuzuj.
Jo a mužeš si rovnou něco zjistit i o Karlíkovy na čom začínal ... třeba si vzpomeneš jak nám běhal v televizy Elvísek ..
Jo a ještě si sežeňte Elvis Presley - Unchained Melody (1977 - Complete Version)
třeba se vám to už tak jednoduchý připadat nebude ..

99.JackCarter 07.06. 2004 20:00
Den D

100.Michal 07.06. 2004 20:10
hehe, da se to rict jinak, ale to bych nevyjadril emoce tak jak chci... Hehe- to neni pravda- ja rikal, ze Gott ma pro me libivejsi hlas a myslim, ze i lepsi- proto ho mam radsi. Dal- Gott u nas dokazal to co nikdo jiny- kdyby zpival neco jineho a mel trochu vic stesti, tak Elvise strci do kapsy... Je pro me Kral uz jen pro to, ze je to Cech...
"A vubec nebýt Elvise tak pochybuju že by přišel Rock a Queen .." - sak to sam rikam, ne? To jsem nidky nevyloucil... Co mi pomuze? Elvis byl prvni- na tom se nic nemeni, at byla situace jaka byla... Ke vsemu co jsi napsal jsem se vyadril uz vyse a neminim se opakovat...
Vis jak mi pripadas Jacku? Videl jsi Zachrante vojina Ryana? Pripadas mi jak ten malej kluk v brejlickach, ktery mel ulohu jakehosi zaznamenatele ci co... Preber si tu roli, tak jak umis nejlepe...
stránky 1 [2]

Navigace: Queen - Královská legenda: Fórum - Ankety: NEJLEPŠÍ ZPĚVÁK