Navigace: Queen - Královská legenda: Fórum - Ankety: NEJLEPŠÍ ZPĚVÁK

Forum

--- Pouze přihlášení uživatelé můžou přispívat do diskuze ---stránky [1] 2 [3] [4] [5]
Ptr: NEJLEPŠÍ ZPĚVÁK25.05. 2004 18:46
...

Příspěvek naposledy editován 15.04. 2008 13:42

101.Ptr 28.05. 2004 10:59
Hmmm... Zajímavej dotaz.

Uvědomte si jednu věc (kdo se nezabýval hudbou tak si to dost možná plete): rozdíl mezi dvojhlasem a duetem!!! To když dva zpěváci zpívaj ve stejnej moment stejnej postup tónů (jeden třeba začíná céčkem, druhej třeba éčkem, první pokračuje déčkem druhej efkem například), pak NEJDE (!!!) o dvojhlas!!! Zatím tu tuhle chybu ve fóru nikdo neudělal, co jsem já viděl, tak se jí doufám nedopustíte! Já nemám dvojhlas moc rád, protože to tahá za uši (a přesto zpívat ho je hrozivě těžký!). Ale ať se dostanem ke Queenům: to co Queeni předvedli v Bohémský rapsodii, Bicycle Race, nebo Innuendu je nádhera! A taky (+ pro ně) nejde o žádnej dvoj; troj hlas!

102.bulsara 28.05. 2004 12:48
Bingo!!! - stovka padla ....

To Ptr: nemyslel som striedanie vokálov v jednej skladbe, ale niečo také atmosférou a spevom sa odlišujúce ako napr. v NOTW: WATCH - SHA - ADAD na jednej platni... Tá stovka padla... to mám radosť na víkend..... nie je to miestny rekord?????

103.bulsara 28.05. 2004 12:59
Sorry - nie je.... Ale aspoň sme v TOP 10.

104.MaDi 28.05. 2004 13:11
Stále se zde v podstatě všichni zabýváte hlasovým rozsahem, jako nejdůležitější charakteristikou zpěvu. Avšak i začínající žák konzervatoře, obor zpěv, Vám řekne, že stejně důležité je frázování (tedy schopnost vyslovovat slova do hudby, tak aby obé sedělo). Asi se už opakuji, ale právě v tomto bodě byl Freddie dosti slabý. A právě to dokazují ony koncerty a rozdíly mezi studiovou a koncertní verzí písně. Ve studiu se dají dělat zázraky a to nejenom zestonásobovat vokály, množit kytarové linky, ale i lepit zpěv do hudby tisícinu vteřiny za tisícinou vteřiny až to dokonale sedí. Ale jejich písničky byly opravdu nápadité.

105.Ptr 28.05. 2004 13:31
MaDi:
SOUHLAS!!! Právě to je největší deviza Krále a ani Gillan v tomhle rozhodně není slabej!!! A jen tak mimochodem, já jsem se kdysi zpěvem zabejval, takže o tomhle já taky ledascos vim... Ohledně toho frázování - naopak každej člověk, kterej se zpěvem kdy zabejval ti řekne, že není zrovna ideální, když nasazuješ úplně ideálně podle těch profesorskejch tradic! Právě tohle to byla jedna z mnoha věcí, kterou Elvis rovněž zavedl. Někdy nasadil dřív, někdy pozdějš a tu skladbu to NEPOŠKODILO, naopak, změna rytmu, kterou to způsobilo dokázala skladbu úžasně oživit! Ale chce to cit - a ten Freddie (při vší úctě) NEMĚL! Jinak frázování není jenom schopnost vyslovovat slova do hudby, ale jde i o navazování při rychlém sledu slov! A dá se říct, že tohle je mj. taky jedno z několika mínusů Gottova hlasu!

106.MaDi 28.05. 2004 13:41
Ptr Souhlas. I Freddie naživo nestíhá ... Prostě opravdu geniální zpěvák to nikdy nebyl. I když má docela zajímavý hlas. Ale i s tím prostě studio v jeho případě udělalo hodně.

107.Jim 29.05. 2004 19:32
MaDi vis jak tu porad pises (dulezite je frazovani) a porad tu mluvis o zacich konzervatore tak by jsi si mel taky uvedomit ze z tech zaku konzervatore se prosadila mozna tak 1% a to je stejne jeste nikdo moc nezna proste udelej si anketu mezi lidma na ulici a ptej se kdo zna Freddieho a kdo zna nejakeho zaka. To znamena ze tyhle veci jako frazovani a ostatni veci co tu popisujes nejsou dulezite pro hlavne "rokoveho" zpevaka urcite neco jineho je sbor a takto orientovani zpevaci to mas pak pravdu.

108.Ptr 30.05. 2004 11:27
To Jim:
Nechápu teď o co ti jde??? Frázování je příšerně důležitý a právě ohromná škoda je, že málokdo (tohle fórum to dokazuje) to ví... Je nesmysl tvrdit, že je to důležitý pro sbory a pro sólisty ne! Je to totiž naopak! Zatímco ve sboru se to lidově řečeno "vsákne", tak u sólistů (zpěváků) je to vidět dalako víc! Člověk, kterej ví, co je to frázování, ti tedy nikdy neřekne, že Freddie byl nejlepší zpěvák, a to prostě proto, že on frázovat DOOPRAVDY neuměl a pro lidi, kteří důležitost toho nevnímaj, tak to nikdy nepochopěj! Například včera jsem se díval na to DVDčko Zeppelinů a v Stairway To Heaven mě na začátku furt něco vadilo! Zase, frázování!!! Plant je rozjetej s ostatníma nástrojema, ale tak, že to ničí skladbu (narozdíl od Presleyho)!!! Taky to neumí, a je to taky hodně uznávanej zpěvák! A je velká mýlka myslet si, že se tohle člověk naučí!!! BLBOST! Tadyto se skoro nedá naučit! Jde totiž o cit!

109.Jim 30.05. 2004 11:58
108. Ptr Spatne v souboru se to prave neztrati tam je to dost dulezity a ten kdo vybocuje jde ven. Tam to hned poznaji. Pro ostatni zpevaky to dulezity neni. Mam takovej pocit ze to nebude ve Freddieho frazovani ale mozna ve tvem sluchu.

110.Ptr 30.05. 2004 12:33
Sakra nenuťte mě, abych byl nepříjemnej!!! Jime, ty asi evidentně NEVÍŠ o co tady jde! Hudební sluch mám docela dost dobrej (tady si dost důvěřuju!) a s tim sborem s prominutím kecáš hovadiny! Jistě, když jeden z dejme tomu 12ti nebo i 50ti člennýho sboru udělá na svým partu chybu, jistěže je to poznat, ale zdaleka ne tolik jako u sólovýho zpěvu!!! Ohledně toho Freddieho frázování. Tady už opravdu záleží na tom, jakej kdo má cit pro ZPĚV!! A ten ty /narozdíl od MaDiho/ asi nemáš! Já kytary nerozeznám (i když Gypsonka ala Page má prej dočista jinej zvuk než Fender), klávesy taky ne (Yamahy, Kurzweilly, kromě Hammondek to zní všecko stejně), ale na lidskej hlas teda cit mám hodně vyvinutej a teda, často si všímám chyb, kterých si ostatní nevšimnou a až po mém upozornění si jí uvědoměj!

A říkám to tu už asi postý!!! NIKOMU NIC NEVNUCUJU!!! JENOM TU NAVÁDIM DEBATU O TOM, JESTLI SI FREDDIE TU POVĚST ZASLOUŽÍ A SNAŽIM SE UKÁZAT I OBJEKTIVNÍ (TO S TIM FRÁZOVÁNÍM JE NEZVRANTNEJ FAKT AČ SE TO TU MNOHA LIDEM NELÍBÍ) ZÁPORY A KLADY (MOŽNÁ JSEM JE NEVYJMENOVAL, ALE MĚL NE NEZAMĚNITELNOU (jeden z exzpěváků Styx má STEJNEJ hlas jako Freddie) ALE TYPICKOU BARVU HLASU A VELMI SLUŠNOU UNIVERZÁLNOST HLASU (mohl zpívat téměř cokoliv)). To je dost na to, aby byl považovanej za hodně hodně dobrýho a patřil mezi nejlepší! Nechápu, proč sem porád někdo píše něco o tom, že někomu vnucuju svůj vkus! Ne, nemám ve zvyku to dělat a nikdy jsem to tady neudělal!

111.PavelRokyta 30.05. 2004 12:53
Nevim, ale mám pocit, že frázování není o hudebním sluchu, ale o cit pro rytmus a takt. Jinak to frázování Freddieho hlasu...já si totiž myslím, že za tim byl úmysl, ptotože se vyžíval v dlouhých tónech...toď můj názor...

112.Mr. Bad Guy 30.05. 2004 14:07
Ptr 110) Už svým vnucováním nepříjemnej seš asi tak jako kaktus zapíchlej v zadku. Uvědom si, že to co zde píšeš ve druhém odstavci je v rozporu s tím co děláš. Pojď na phantasmagorii, tohle už nesouvisí konstruktivně s Queen. HOWGH

113.Mr.Scully 30.05. 2004 14:12
Ptr/MaDi - vy tady odborne vykladate o tom, jak Freddie neumel frazovat na koncertech - chtel bych od vas obou slyset, kolik koncertu Queen ze 70. let jste slyseli.

Mimochodem, ptal jsem se tety, co uci zpev na konzervatori (ma nejakej smisenej sbor nebo co) a petioktavovy hlas je podle ni uplny nesmysl. Uz ctyri oktavy jsou hodne extrem.

114.likeBrian 30.05. 2004 21:47
Mr.Scully:Přesně tak,ptal jsem se svého profesora hudby,5 oktáv je nemožný.

115.MaDi 30.05. 2004 22:05
Mr. Scully 113. Máš naprostou pravdu, dobrá otázka. Oficiálně vyšlo a tedy jsem slyšel pouze Live Killers. Ostatně z tohoto pohledu mne stále překvapuje, že někdo slyšel něco jiného. A proto stále pléduji za vydání nějakého koncertu ze 70. let. Ale, když jsme u toho, chceš svým dotazem naznačit, že v 70. letech byly koncerty Queen lepší. Já tedy ve skrytu duše předpokládám (doufám), že ano. Jo a vlastně doma mám In The Lap Of The Queen, a to je ze Seattlu 1977. Ale o tom jsem už psal, že je to naprosto příšerný (Jim doufám promine ...), to je podle mne skutečná katastrofa.
S názorem na pět oktáv naprosto souhlasím, to je nemožné.

116.Mr. Bad Guy 30.05. 2004 22:19
MaDi: Vyšel Live at the rainbow, neoficiálně i Hammersmith odeon, kterej sis mohl stáhnout na stránkách BBC. Mnohokrát byl také vysílán Hyde park. Tak nám všem taky přestaň píchat kaktus do masité svaloviny a sežeň si to. Navíc vyšlo Rare live, neoficiálně Earls court...

117.MaDi 30.05. 2004 22:44
Bože (ateisté doufám prominou, MBG?), jak já Vám závidím. Ale doufám, že to do Vánoc příštího roku nějak vyřeší:-) a opravdu na DVD něco vyjde.

118.PavelRokyta 31.05. 2004 00:12
Můj subjektivní názor je takovej, že Freddie to v 70. letech hlasově zvládal líp...bohužel většina lidí zná jen Wembley (navíc to byl ten druhej koncert co vyšel na DVD a po tom prvním toho měl asi skutečně dost a kdo ví jestli už v tý době nebyl nemocnej a neovlivňovalo ho to) a Budapest což je docela škoda....ale Rainbow a Hammersmith na tu dobu skutečně nemá chybu a Freddieho hlas je skvělej...ani Hyde Park není špatnej, ale tam je to spíš taková bláznivina...:-))

Jinak co se týče Queen....koho tahle hudba zaujala ať už na první dojem nebo postupem doby, ten ji bude milovat navždycky (i když si ji třeba už nebude tolik pouštět) a nedá na ni dopustit. A komu to prostě pod kůži nevleze, tomu to tam prostě nevleze, ale nebudu to nikomu mermomocí cpát (jako tady někdo Elvise)....a když se někomu něco nelíbí, tak si to prostě nepustí.....to je každýho svobodná věc

119.PavelRokyta 31.05. 2004 00:55
Mimochodem všimli ste si, že přezdívka jedné nejmenované osoby se vyskytuje pouze ve fórech jím založených??? (to evidentně svědčí o tom že ho jiné věci, než on sám a jeho nepřekonatelně chytrý mozek a bezkonkureční hudební sluch, vůbec nezajímají a jen nás chce přesvědčit o tom kam se na něj hrabem a jedině jeho názor je světonázor) Asi tento člověk má radost z toho, kolik dokáže vytočit lidí...mimochodem já sem úplně v poho..:-))) Protože člověk kerej se válí ve sráčkách ve snaze někoho zasrat (pardon za ty slova, ale i Fred si někdy ulevil že??) nemá absolutně žádnou šanci protože většina z nás se na něj dívá z horních galerií hrajíc si mezi sebou karty nebo pexeso.

No nic...nevim co si myslet o člověku, kerej si sám pokládá otázky jenom proto aby dokázal jakej je to kabrňák....Ávé Cézar.:-))

120.Jan Novák 31.05. 2004 00:59
Co jsem si odnesl z této diskuze: Freddie asi není ten úplně nejlepší zpěvák, jakej kdy byl(Ptr) a nejspíš občas blbě frázoval(MaDi), ale je to vlastně jen otázka vkusu a každý na to může mít jiný názor...
Uteklo mi něco? ;-)

121.PavelRokyta 31.05. 2004 01:03
Ne. Stačilo 3 a půl řádku.

122.PavelRokyta 31.05. 2004 01:04
Akorát se člověk postupem doby začne nudit, kydž to všechno čte.

123.Jan Novák 31.05. 2004 01:09
A jako top příspěvky bych označil sérii 107,108,109,110 Jó náš Jim to tu dovede roztočit ;-)

124.PavelRokyta 31.05. 2004 01:14
Tak tohle zrovna nuda nebyla...tomáš recht...pěkně sem se zasmál..:-)))

125.PavelRokyta 31.05. 2004 01:16
Nevíš náhodou jakýho měl Kurt Combain učitele zpěvu??? Aby sme to taky trochu oživili???

126.werdsay 31.05. 2004 08:34
Souhlas s Pavlem.

127.Ptr 31.05. 2004 11:02
Mam pocit, ze zdejsi diskuze, kterou jsem se aspon ja a nekteri dalsi snazili vest bylz na urovni a omlouvam se za svuj ulet ve 110, ale uz jsem byl fakt hodne nas*anej. To zaprvy. Nehodlam reagovat na reakci cislo 119, jejiz autor si asi mysli ze tohle a to druhy mnou zalozeny forum jsou vse o cem zde hodlam diskutovat. Zatim jsem se opravdu jinych for zde neucastnil, protoze jsem si v prubehu ostatniho casu zjistoval detaily o Queen {na teto strance :]]. Myslim ze tak od cisla 104 to byla vcelku vecna diskuze a potom se to zvrhlo k osobnim narazkam. Jsem pro to ukoncit diskuzi na tomhle tematu s vysledkem se kterym by mohla velka vetsina souhlasit ==> 120!

128.PavelRokyta 31.05. 2004 11:21
Tak nechápu proč začneš o něčem tak ,,fundovaně,, diskutovat, když si o tom ještě stále zjišťuješ detaily??? Možná i proto je to více o Gillanovi, Elvisovi, a dalších..ale tim pádem tady nemáš co pohledávat.

129.Ptr 31.05. 2004 11:39
Nezjistuju si detaily o Freddieho hlasu, ale detaily o Queenovskych studiovkach {nechci udelat chybu jako minule, ja si totiz vzdycky myslel, ze The Show Must Go On je Freddieho text}... O Freddieho hlase jsem vedel dost predtim nez jsem vubec tohle forum navstivil...

130.PavelRokyta 31.05. 2004 11:48
No jo...ale pokud celý jeho živý vystupovaní hodnotíš pouze podle Wembley tak je to docela omezenost.

131.Ptr 31.05. 2004 11:57
Orientuju se podle trech koncertu Queenu, ktery jsem slysel a videl - Wembley, Budapest {bezkonkurencne nejlepsi jejich vystoupeni a mam pocit, ze mezi Queen fandy ma velkou prestiz jako hodne dobrej} a Milton Keynes {ten byl z tech trech nejhorsi]. Vic jsem nevidel a z tehle vsech mi vychazi to co jsem tu napsal! A jen tak mimochodem: Pokud je Wembley spatne, proc o nem rekl May ze to spolu s Live Aid bylo nejlepsi vystoupeni Queenu??? Me prijde Budapest stokrat lepsi, mozna jde o reklamni tah, ale ptam se lidi kteri Queen znaj...

132.PavelRokyta 31.05. 2004 12:10
Tak to máš fakt omezenej výběr...to co Brian řekl, tak je nejspíš marketingovej tah (Ve Wembley zazněli defakto všechny hity)...koncerty z 70. let by si asi nikdo nekoupil (teda koupil, ale jen fakt skalní fanoušci), protože ty písně holt nikdo nezná...ale v tý době na tom byl Freddie o dost líp hlasově než v 80. I když je fakt, že Budapest a Live Aid se nadprůměrně vyvedli...a co vím (ale bohužel neviděl), tak se jim celkem vedlo i v Japonsku.

133.Jan Novák 31.05. 2004 12:17
Ptr:
Brian ten koncert asi hodnotil jako celek - atmosféra, diváci a tak. Já se taky radši podívám na Wembley (full) než na Budapest, i když je možná hudebně lepší.

BTW: Za poslední hodinku a půl jsem na tomto příspěvku maximálně využil možnost editace odeslaných odpovědí. :-))))))

134.PavelRokyta 31.05. 2004 14:58
Taky sem si všim...:-)))

135.Ken 31.05. 2004 15:39
Teda co se mě týče, myslím, že Freddie byl naopak ve frázování vynikající, dokázal přesně všechno načasovat a navíc to zazpíval vždy úplně stoprocentně, tím myslím, že i jednotlivým slovům v písních dával takový styl jaký si zaslouží (např. "floodgates" ve Scandalu nebo slovo "peace" v Miraclu-tam je fantastické zabarvení). PS:pochopitelně znám všechna CD,jen mám teď The Miracle čerstvě...

136.Jim 31.05. 2004 16:32
Ale jasne vzdyt se na to mrknete co Ptr pise studuje detaily ALE POZOR ne Freddieho hlasu ten ma totiz dokonale prozkoumanej. Podle nej my NEBO hlavne ja jsem totalne hluchej ale on ma sluch primo mimozemskej. Kdyz si prectete prispevek 131. hodnoceni koncertu tak to nebere podle sebe ale bere to podle kritiky takovy hodnoceni je presne napsany v knizkach Budapest bezkonkurencni Wembley dobry a MK to je hroznej koncert to je totalni katastrofa TAKOVA BLBOST ty vubec kvalitu koncertu nepoznas podle ceho to hodnotis?? Asi podle toho co bylo napsano v knihach a tady co ?
Jo jeste k tomu memu sluchu (/narozdil od MaDiho/ asi nemas!) jasne ale kdybych ti od zacatku prikyvoval jak mas pravdu mam takovej pocit ze bude muj sluch jeden z nejlepsich na tomto foru co ?

137.Ptr 31.05. 2004 16:59
Jime. Je to věc názoru (a už to tu zdůrazňuju poněkolikátý) kdo je nejlepší zpěvák, jenom jsem tady dal do diskuze pár mínusů Freddieho hlasu, který se týkaj koncertů, který jsem viděl a jsou nezvratný! Můžu tě upozornit, že jsem žádnou knížku o Queen nečetl a zatim číst nehodlám, takže to mý hodnocení Budapešť, Wembley a Milton Keynes není odněkud vyčtený, ale já to takhle fakt slyšim! Já neřekl že MK je katastrofa! Napsal jsem, že je z těhle třech nejslabší! To je velkej rozdíl!!!

Není pravda, že kdo se mnou nesouhlasí je hluchej! NE!!! Ale je fakt, že MaDi ty zápory vidí (resp slyší) taky a nepatří mezi ty bláznivý milovníky kapel, kteří si zápory neuvědomujou a nebo ty zápory prostě a jednoduše nechtěj slyšet (a tam bych tě asi teď po tom cos napsal zařadil)! A i když jsou Elvis a Párplové má srdeční záležitost, jsem ochotnej přiznat, že něco v jejich tvorbě není třeba tak dobrý, nebo že se jim prostě něco nepodařilo. Chce to mít nad věcí nadhled. To co jsem napsal, bylo napsaný v návalu vzteku a částečně to beru zpět...

138.Jim 31.05. 2004 17:16
Ja vidim co se nepodarilo a ne ze ne ale zpev Freddieho to neni. A zapory kazdej vidi zapory v necem jinem takze to se hodnoti individualne.

139.Mr.Scully 01.06. 2004 08:56
Ptr promin, ale tohle neberu. Jestli jsi slysel tri koncerty, z toho vsechny z 80. let a podle toho "vis", ze Freddie neumel frazovat pri zpivani nazivo, tak tvuj nazor nepovazuju za nejak smerodatny. Mozna o zpivani nevim ani tretinu, co ty, ale vim jiste, ze koncerty ze 70. let jsou o dve tridy lepsi nez z let osmdesatych. Taky vim, ze pet oktav je nesmysl a jeste vim, ze jsem v zivote neslysel lepsiho zpevaka nez Freddieho - co se tyce barvy hlasu, rozsahu nebo jakehokoliv jineho ukazatele. A to pritomni diskutujici dobre vi, ze ja jsem obvykle kriticky, co se tyce Queen.

Budapest v zadnem pripade nebyl "nejlepsi koncert" Queen, nevesel by se ani do prvni tristovky. Byl instrumentalne lepsi nez Wembley, ale to je tak vsechno. O MK ani nemluve, cela Hot Space tour se mi prilis nelibila a MK je z toho turne rozhodne jeden ze slabsich koncertu.

Co se tyce MaDiho, mam dojem, ze s Ptr souhlasil, protoze mu to znelo rozumne, ale pak priznal, ze vlastne koncerty Queen vubec nezna, takze jeho prispevky k tomuto tematu bych taky za prinosne neoznacil :-)

Jinak Ptr, uvital bych omezeni pouzivani vykricniku. Vypada to dost nesympaticky, kdyz za kazdou svou vetou napises jeden az tri vykricniky. Je to velmi neslusne - podobne, jako kdybys psal vsechno kapitalkami.

140.Ptr 01.06. 2004 10:08
Je fakt, ze krome tehle trech + uznavam hodne dobryho Live Aidu jsem jiny neslysel. Ale protoze jsem vzdycky slychaval takovy ty reci: "Jo Budapest, to bylo neco. Kam se na tehle queenovskej koncert jini hudebnici hrabou..." tak jsem cekal asi nemozny. Mohli byste mi dat nejaky doporuceni na opravdu hodne hustej koncert Queenu (ale prosim, i s moji milovanou Rapsodii, ktera me na tech zivacich vzdycky dost zklamala)? A kde se daj queenovsky koncerty vubec sehnat? Ja znam jeden store, kde maj dost bootlegu (Elvis, McCartney, U2, Stones atd... maj toho plno),ale Queeny nemaj... Docela bych nakej origos boot chtel.

141.Ptr 01.06. 2004 10:30
A jeste k tem rozsahum hlasu. Vychazim z toho, ze Gillan ma 4,5 oktavy (tak to je oficialne). A vzhledem k tomu, co jsem od Gillana slysel se snazim to srovnavat s Hughesem. Ve vejskach jsou mozna stejny... Ale na spodni hranici vede Hughes. O neco malo. 0,5 oktavy to asi nebude, ale pres 4,5 oktavy ma. Prosim, neorientujte se podle Child In Time! Tam je maximem vysoky C a Ian si ve svych nejmonstroznejsich vokalnich supercasech (v dobe kdy neuveritelne zpival s Black Sabbath, da se rict, ze to co pred nim zpival Ozzy a Dio, to Ian zazpival taky a lip. Odesel kvuli reunionu DP) šahl jeste vys.

Prakticky doslovnej preklad z of. stranek gillan.com:
"Odpoved na tu tvoji otazku s tema vysokyma tonama. Nejvyssi ton, kterej jsem byl v dobrejch dnech schopnej zazpivat bylo C nad vysokym C. Ted je to A. To stale dava rozsah 4,5 oktavy, kdyz zacinam na nizkem E."

142.Ptr 01.06. 2004 10:38
Link,kde se někdo dopodrobna zabyva Freddieho hlasem:

www.f-mercury.com.ar

143.MaDi 01.06. 2004 10:42
Mr. Sully 139. Máš samozřejmě pravdu, že koncerty Queen neznám. Znám jen 3-4 z konce 70 a z 80. let. Ale rozdíl mezi studiovou nahrávkou a koncertem mi přišel vždy velmi značný. Ale pokud je tedy mezi 70. a 80. lety takový diametrální rozdíl, tak mne zajímá proč tomu tak bylo? Mimochodem, to celé je i důvod, proč jsem strašně dlouho odmítal zařadit do sbírky Live Killers, nebo si ho dokonce nahrát.
Ken 135. O studivkách se nebavím, ty jsou špičkové, je znát že tam může být frázování i podařená profesionální "schválnost". Desky jsou celé v pohodě a to i velmi rychlé pasáže písniček, a to takových, které Freddie na živo nikdy neuzpíval, nejvýše polovinu textu "polknul", nebo "vdechnul".
Ale tohle snad slyší každý kdo má uši?!!

144.Ptr 01.06. 2004 10:52
To je pravda.... V 80. letech Freddiemu bylo tušim kolem 35ti až 40ti, a to je doba kdy je hlas nejdokonalejši.

145.Mr.Scully 01.06. 2004 11:00
Kazde turne bylo necom specificke. Pri Magic tour mel Freddie neuveritelne silny hlas, ale nevyzpival vysky. Works tour - nejhorsi (ani vysky, ani sila). Zacatek 80. let - kompromis (solidni rozsah, solidni sila). 70. leta - snazil se vyzpivat vsechno, ale hlas nebyl jeste tak silny a vyzraly. Tezko rict, ktere turne bylo z tohohle pohledu nejlepsi, ja kazdopadne doporucuju Rainbow 31.3.1974, pak neco z konce 1977 a na zaver treba Ham Odeon 1979.

Ptr - trosku bych uvital nejakou jasnejsi definici, veci jako "C nad vysokym C" jsou pro me dost neurcity. Vetsinou se to uvadi podle cisla oktavy, takze rozsah je treba C1 - F4.

146.Ptr 01.06. 2004 11:14
Tusim ze je to E1 až C5, resp. E1 az A4. Ale potreboval bych videt notovou osnovu... V tehle cislech jsem to nikdy neznal (a to ani kdyz jsem se v peveckym krouzku ucil zpev a jeho teorii).

147.Ptr 01.06. 2004 11:15
Takhle to nebude... momentik... budu si to muset nakreslit...

148.Ptr 01.06. 2004 11:22
Tak asi jo! C4ka je vysoký C, C nad vysokym C je tedy C5 a A nad vysokym C je A4. Ve vejškách je to stopro spravne... Ted ty nizky tony... tam to bude horor. :)

149.Ptr 01.06. 2004 11:25
Na to budu potrebovat cas,tuzku, a notovej papir... Ve Wordu se to blbe maluje. :)

150.Michal 01.06. 2004 13:54
lol... Ze to tady porad resite... Ja si nemusim nic dokazovat- opakuji stejnou vec uz asi po ste- presvedcte me, ze je modra barva hezci nez treba zelena... lol

151.Titan_66 01.06. 2004 13:56
nechcete pokracovat v druhym foru ? tady se to nacita uz pomalu :-))

152.Jim 01.06. 2004 16:35
150. Michal LOL nehrajes UO ? :-)

153.Michal 01.06. 2004 17:37
ee- Ultima me nebavi- hraju Operaci Flashpoint :o)

154.Jan Novák 01.06. 2004 17:50
Nerad se vracím k hádce, která tu proběhla, ALE... Ptr, tys tu psal, že jakýsi zpěvák skupiny Styx má cit(110): "...má STEJNEJ hlas jako Freddie" Náhodou jsem (opravdu náhodou) ve svém kompu zakopl o zapomenutou mp3 se skupinou Styx a dokonce se skupinou Styx hrající We will rock you a We are the champions! Jestli to je ten zpěvák, který má podle tebe stejný hlas jako Mercury (a koho jiného by měli nechat zazpívat věci od Queen), tak ti musí připadat, že ta holka v reklamě na Kitkat má hlas jako Cher. ;-)

155.Mr.Scully 02.06. 2004 08:18
Styx nahrali WWRY a WATC vloni pro finale Superbowl. Je fakt, ze hlasove me teda neoslnili a prirovnani k Freddiemu znacne kulha.

156.Ptr 02.06. 2004 09:18
A opet se jdu hajit! Ten novej vokalista Styxu je OTRESNEJ!!! Rekl jsem ten STAREJ ze ma hlas jako Freddie!!!

157.Mr.Scully 02.06. 2004 09:58
Opet bych rad jemne naznacil, ze neni treba pouzivat vykricniky. Opravdu nesledujeme zmeny vokalistu u Styx a tudiz nemuzeme vedet, jestli zpevak vloni nebo predloni je nebo neni stejny jako ten letos nebo kdy se to jejich obsazeni vubec menilo.

158.Michal 02.06. 2004 10:59
A proc by nas to take zajimalo, ze?

159.Jim 03.06. 2004 16:01
Ptr Nikdo nemuze mit hlas jako Freddie je to naprosto specificky hlas.

160.Mirek R. 04.06. 2004 10:57
MaDi 143: Já myslím, že u živáku si člověk vychutnává hlavně atmosféru a občas i na to, že se něco zazpívá jinak než ve studiu. To mě právě tehdy na Live Killers uchvacovalo - třeba Spread Your Wings je na LK (i na BBC) zajímavější než na News...

ad Styx: Mám doma cd coververzí Queen a právě nejlépe zazpívaná písnička je od Dennise de Younga, někdejšího vokalisty Styx. Rozhodně staré věci od Styx, z dob kdy vedle de Younga zpíval ještě Tommy Shaw, stojí za poslech.

161.Misha 16.06. 2004 22:48
Ptr:Tak to jvuj nazor,ale tim NIKOHO neohromis,bouzel...Nechci se hadat,ale to co predvadel na podiu bylo dostacujici k tomu stat se jeden znejlepsich!On byl proste umelec moc velky,bujna fantazie,coz se projevilo ve studiu...Je naprosto samozdrejme,ze treba Bohemia Repsody zni na zivo jinak,protoze kdo by tam tak slozity okaly zaspival?NIKDO...A kdyz nebyli Queen,tak dobry,tak proc byli popularnejsi nez nejaky Gillan,kteryho ani neznam...Tady jde o to,ze jsi Freddie umel ziskat publikum,takovym zpusobem,ze ani dnes to tak neni!!Mozna bystaky mel vedet.ze rozsah neni vsechno,ale jaka barva hlasu na nas vybafne,kdyz se zpevak projevuje!Ukaz mi rockoveho zpevaka,ktery si zazpival s vyznamnou operni pevkyni z tech prvni 3...?????A ze je Freddie predcenovany?Vis vubec kolik toho za cely svuj kratky zivot udelal??Vydavaly cedecka jedno po druhym...Hlavne mi netvrd,ze je predcenovany,to je hrozna blbost to se nezlob!!!!Asi mas nejaky komplex,ze byl Fredd,pro tuto rockovou scenu,jak stvoreny a hnul stim i v Modě,ale to je vedlejsi....Kdo by tak neskutecne tezky pisne zaspival na jednicku,kdyz zpiva porad v kuse...Proste pan umelec s velkym U!!!!Poklona vsem rozenym umelcum...

162.Misha 16.06. 2004 22:48
Ptr:Tak to jvuj nazor,ale tim NIKOHO neohromis,bouzel...Nechci se hadat,ale to co predvadel na podiu bylo dostacujici k tomu stat se jeden znejlepsich!On byl proste umelec moc velky,bujna fantazie,coz se projevilo ve studiu...Je naprosto samozdrejme,ze treba Bohemia Repsody zni na zivo jinak,protoze kdo by tam tak slozity okaly zaspival?NIKDO...A kdyz nebyli Queen,tak dobry,tak proc byli popularnejsi nez nejaky Gillan,kteryho ani neznam...Tady jde o to,ze jsi Freddie umel ziskat publikum,takovym zpusobem,ze ani dnes to tak neni!!Mozna bystaky mel vedet.ze rozsah neni vsechno,ale jaka barva hlasu na nas vybafne,kdyz se zpevak projevuje!Ukaz mi rockoveho zpevaka,ktery si zazpival s vyznamnou operni pevkyni z tech prvni 3...?????A ze je Freddie predcenovany?Vis vubec kolik toho za cely svuj kratky zivot udelal??Vydavaly cedecka jedno po druhym...Hlavne mi netvrd,ze je predcenovany,to je hrozna blbost to se nezlob!!!!Asi mas nejaky komplex,ze byl Fredd,pro tuto rockovou scenu,jak stvoreny a hnul stim i v Modě,ale to je vedlejsi....Kdo by tak neskutecne tezky pisne zaspival na jednicku,kdyz zpiva porad v kuse...Proste pan umelec s velkym U!!!!Poklona vsem rozenym umelcum...

163.Ken 17.06. 2004 15:07
To co napsal Misha zasluhuje potlesk-shrnul v tom snad uplne vse. Ma to ale jeden hacek. Kdo je uz jednou proti Freddiemu zaujaty (ac to naoko zakryva) a posrany z nekoho jineho (tim mu to rozhodne nechci brat) tak uz svuj postoj nezmeni. Na tyhle argumenty se totiz neni schopny podivat objektivne...

164.Michal 17.06. 2004 19:05
A naopak samozrejme...

165.barcika 03.05. 2005 15:31
a povedzte mi ktory spevak zaspieva hoci aku skladbu na koncerte tak isto ako v studiu...

166.andilek-filipek 03.05. 2005 16:55
ale ne... už je to zas tady :-)

167.Michal 03.05. 2005 17:17
co to je "hoci" ? :o))))

168.meg 03.05. 2005 17:19
to michal: ach ta naše slovenčina, viď? :o))))))))

169.Jardo 04.05. 2005 20:38
Chlapče ty by si si malo uvedomiť, že to nie je len o oktávach. Freddie bol najslavnejší a podľa mňa aj najlepší rockový spevána svete. Tie mená, čo si tam napísal to je nič. Za to, že má niekto 5 oktáv sa predsa nikto z neho neposere. Pozri som čo dokázal Freddie so svojou skupinou veď skupinu Queen budú počúvať ešte moje pravnúčatá, pretože to je nadčasová hudba a originálna a nenapodobiteľná. A rád by som ťa upozornil, že Freddie naživo spieval skvelo a dokázal takmer takisto zaspievať naživo ako v štúdiu, ale väčšinou len prvé dve, tri pesničky na koncerte. Po toľkých pesničkách a taký výkon, ktorý on podával na koncertoch sa nedá spievať ako v štúdiu. Toto musíš uznať ak sa trochu do hudby vyznáš.

170.Michael Koliha 07.05. 2005 09:12
To 161: Ja sice Queen miluju, ale nemuzes jejich kvalitu hodnotit podle poctu posluchacu.Ikdyz s takovimhle odstupem casu(19 let od posledniho turne) asi i jo pac kdo si dnes vzpomene na Jacksona nebo za par let na Britny. Jo a co se tyce rozsahu 5 oktav tak sem se ptal ucitele hudebky co to uci 40 let a ma vic nez jednu hudebni vejsku a je to BLBOST. Prej nevi o zadnym opernim ci rockovim zpevakovi co by to dal a prej to neni ani mozny. A ted ho prestavam citovat. Ma pritelkyne hraje na pricnou fletnu, ta ma neco pres tri oktavy je to sice vys nez Freduv hlas ale ten rozsah je neuveritelnej. Piano ma myslim neco kolem peti a jesli nekdo ma rozsah jak piano tak se k nemu zacnu asi modlit.

A co se tyce jineho zpevu na koncertech nez na studiovkach tak to je podle MEHO NAZORU jedine dobre. Kdyz budu chtit slyset studiovku tak si pustim cd ale tam de prece hlavne o tu atmosferu a ty zmeny v pisnich ktery te prekvapi. A u nektery pisne jsou na koncertech mnohem lepsi nez ve studiu- Love of my live, IN the laps of the god...

171.barcika 07.05. 2005 09:21
167-nevies co to je hoci???a ja to zase neviem po cesky!!!!:)))))))))

172.Michal 07.05. 2005 09:59
to 171: No, ja to slovo znam a vzdycky ten vyznam nejak vyplyne z vety, ale tady vazne netusim :o)) Patrim do generace, ktera uz jednou slovenske a jednou ceske zpravy nepamatuje, ale stejnak se trosku stydim ;)

173.Spider(cz) 07.05. 2005 10:21
to Michal: hoci aku=neco ve smyslu jakoukoliv...

174.meg 07.05. 2005 10:24
to spider: smekám :o), tak mě už slovenština fakt minula, ty hodně známý slova znám, ale takový fakt ne.

175.barcika 07.05. 2005 10:31
173-diky, ze si ho napisal za mna, lebo ja som z tej češtiny uplne vymleta!!!:-))Viete co znamena vymleta?dufam, ze ano. A Michale, nemusis sa stydet, alebo hanbit.haha.:-))

176.Spider(cz) 07.05. 2005 10:31
jo, ja se snazim slovenctinu :-) nezapomenout...

177.Jan Novak 07.05. 2005 15:52
alebo - nezabudnut :-)

178.Monika 08.05. 2005 17:45
A co potom takovy slovicka jako kefka, riad, tava, smat ... To uz je u nekterych spanelska vesnice, co? :o))

179.Michael Koliha 08.05. 2005 18:07
To teda jo ale kdz se Ceskoslovensko rozpadlo tak mi byli asi 4 ale mysli ze tava je velbloud

180.Michael Koliha 08.05. 2005 18:07
a co ty ostatni?

181.Monika 08.05. 2005 18:18
Michael Koliha: Jo jo, spravne :o)
A ty ostatni - nekdo se s nima urcite porve, ne? :o)

182.Ptr 08.05. 2005 18:23
riad je nádobí.... :D

183.meg 08.05. 2005 18:32
smat - pokud je smať, tak bych řekla, že je to smět, ale jak říkám, tak slovenština není moje silná stránka, ale ruku bych za to do ohně fakt nedala :o))))))

184.Monika 08.05. 2005 19:18
Ne ne, smat se pise s prehlasovanym a ...a znamena zizen.

185.meg 08.05. 2005 21:13
aha, tak to je fakt pro mě španělská vesnice :o)

186.Alane 09.05. 2005 09:16
Monika: zizen sa pise s prehlasovanym a a na konci s d nie s t - smäd :-)

187.Monika 09.05. 2005 15:04
No vidis to :o))

188.barcika 17.05. 2005 15:30
no vidite, ze toho dost viete!!!:-))))A co poviete na hokej???Ja som taka stastna ze Cesi vyhrali!!!

189.Monika 17.05. 2005 15:58
No to my taky :o))

190.barcika 17.05. 2005 16:00
Monika-to je pochopitelne, ked ste Cesi:-))

191.Michal 17.05. 2005 17:10
Tak co cekas, ze povime? :o)) Nj, je to super! :o)

192.barcika 19.05. 2005 15:32
191-za ste fandili Slovakom.co by ste urcite neurobili, haha!!!!vela Slovakov je nasranych na slovenskych hokejistov.Vsetko posrali!!!Ale ja som od zaciatku fandila Cechom.Za to ma tu, nedaleko mna, par ludi chcelo zbit...ale nepodarilo sa, haha!!!!

193.Michal 19.05. 2005 15:45
no no, monami- ja jsem Slovakum fandil...

194.Klára 19.05. 2005 15:59
Nejlepší zpěvák a končí to u hokeje :) To jsou teda zpěváci, v po na Staromáku se předvedli :))) No nemůžou umět všechno:)

195.Michelle 19.05. 2005 18:21
No lidi já teda koukám co se tady všechno stačí probrat. V týhle diskusy jsem ještě nebyla tak jsem se snažila přečíst všechny ty názory. Víte co? Miluju Queeny, ale teda ne že bych si pamatovala roky vydání všech písniček a takový ty věci. Ale víte co můžu říct. Queeny zná i moje babička a děda :o) Naši je taky poslouchaj. A já? Nedělám nic jinýho. (Až našetřim chci jet do Anglie abych viděla jak to vypadá když koncertujou doma. Doufám že ještě chvíli koncertovat budou.) Tímhle jsem chtěla říct, že je zná spousta lidí. To znamená, že jsou dost dobrý a to znamená že jsou známí a když jsou známí tak to znamená, že fakt něco uměj. Já taky jako dost lidí neznám ty "úžasný" pro mě neznámí rockery (a nejen pro mě). Jsou známí svoji originalitou svým osobitým projevem a to je pro ně to nejcenější. FM byl a u mě stále je neuvěřitelný člověk s obrovským charisma. Když ho poslouchám tak mi kolikrát naskočí husí kůže. Je to tak nádherný. Ale zároveň je to skvělej rock. Víte co rozsah oktáv je určitě důležitej, ale co takhle vnímat i texty. Co těma písničkama Queeni řikaj je prostě nádherný.
A TEĎ HOCKEY: No co dodat jsme MISTŘI. Já slavila až do sedmi do rána a pak šla do školy. Tak jsem se trochu prospala na lavici. A Slováci? Těm jsme fandili určitě taky, škoda že se to nepovedlo. Nevadí příště to bude lepší. Nám se to taky v minulých letech nedařilo a co letos? - MÁME ZLATO.

196.Michael Koliha 19.05. 2005 18:28
No to ja sem v nedeli prisel utahanej jak kote v sedum vecer domu z brigady a usnul sem pri prvni tretine...

197.Michelle 20.05. 2005 18:08
to: 196 Tak to si o hodně přišel.........

198.Love.profick 04.06. 2005 21:17
170: pulka tvyho prispevku je docela pravda ale ta 2 kde mluvis o tech oktavach uz tak spravna neni vzdyt i Pavel Habera mimochodem dost dobry zpevak ma 4 oktavy tak pochybuju ze by Freddie nemel ani 3 to je blbost nebot sem cetl ze mel nejakych 4 a pul oktavy a to se mi jevy jako dost pravdepodobny.....ne??

199.Michael Koliha 05.06. 2005 06:15
Ja sem nerek ze Freddie nemel ani 3 oktavy ja sem rek za neco pres 3 ma pricna fletna ktera je celkove posazena vys to muze byt i jeden ton ale neni to o rozsahu pac ta fletna nemuze jit zas tak hluboko...

200.Michal 05.06. 2005 09:38
199: Tak nejak nechapu co tou fletnou chces rict- je rano- ted jsem se vzbudil :o)
stránky [1] 2 [3] [4] [5]

Navigace: Queen - Královská legenda: Fórum - Ankety: NEJLEPŠÍ ZPĚVÁK