Navigace: Queen - Královská legenda: Fórum - Ankety: NEJLEPŠÍ ZPĚVÁK

Forum

--- Pouze přihlášení uživatelé můžou přispívat do diskuze ---stránky 1 [2] [3] [4] [5]
Ptr: NEJLEPŠÍ ZPĚVÁK25.05. 2004 18:46
...

Příspěvek naposledy editován 15.04. 2008 13:42

1.Frank 25.05. 2004 19:24
Já si tedy myslím, že Freddie byl neskutečně dobrej zpěvák jak ve studiu, tak v živých vystoupeních..Viděl jsem několik koncertů a jako kapela byli perfektně sehraní a kolikrát na scéně překonávali i studiové nahrávky!Třeba když mrknu na Milton Keynes, ruku na srdce, neměli tak dobré efekty, ale Freddieho zpěv byl neuvěřitelný. Nejen ve studiu měl obrovský rozsah, ale i mimo něj naživo!A to vůbec nemluvim o tom, že neustále pobíhal sem a tam,nahoru dolů a laškoval i s diváky...To stálo dost sil!On uměl neuvěřitelně píseň prodat svým zpěvem, ale také pohyby, které dělal..Proč myslíš, že na Queeny bylo vždy vyprodáno?Protože byl Freddie a celkově Queeni oproti studiu poloviční?To si myslím že ne. Těch koncertů odehráli strašnou spoustu a kdyby byli fanoušci zklamáni Freddieho výkonem, tak na další koncerty už prostě nejdou.Fór je ale v tom,že oni na ty koncerty chodili!!A chodili by i teď, kdyby Freddie žil!A kdyby nevěděl, že je dobrej, tak by NIKDY nezpíval operu s Montserrat..Ale on to věděl!Možná jsem magor,ale kromě Freddieho neznám nikoho z těch, které uvádíš ve svém žebříčku..Myslím, že nikdy nebyl ani není přeceňovanej..Kdyby teď vystoupil kdekoliv na světě, tak ostatním pěveckým hvězdám na celém světě by se rozklepaly kolena, jako se jim klepaly vždycky, když Queeni někde vystoupili..No tak čus

2.Monika 25.05. 2004 19:31
Neznám jinýho rockovýho zpěváka, který by si troufl na operu!! A to myslím mluví za vše...

3.TenementFunster 25.05. 2004 19:40
Síla Queen byla podle mě při živém vystupování hlavně v instrumentální práci. Byli sehraní a zároveň uměli improvizovat. Vždycky to byla show.

Je sice hezký, že má někdo rozsah 5 oktáv, ale záleží, jak je umí používat. Taky toho borce Hughese neznám, ale myslím, že na rock 3,5 oktávy BOHATĚ stačí. Já třeba kromě Queen docela poslouchám Rammstein a jejich zpěvák si vystačí tak s 5ti notama:) I když toho bych do týhle společnosti asi nebral...

4.Ptr 25.05. 2004 19:55
To Monika:

Tak budu naprosto konkrétní! Já jo!!! Freddie zpíval s Monserrat, to ví každej... Ale nemyslíš, že Luciano Pavarotti je přeci jenom ještě větší POJEM??? Já bych řekl, že jo. No a právě on si vybral za zpěváka se kterým chce zpívat duet právě Iana Gillana. Není ani nutno zmiňovat, že jejich společnej duet v Itálii v roce 2001 a 2003 byl nejúspěšnějším duetem celý historie Lucianových slavných koncertů pro určité země! Nutno říct, že Ianův výkon je o to obdivuhodnější, že Nessun Durma je operní skladba na kterou by popravdě ani Freddie nestačil!!! Barcelona je totiž v porovnání s Nessun Durma jako srovnání skladeb Skákal pes přes oves a třeba já nevim, Holubí dům!!! A poslední poznámka - ten Ianův lepší (loňskej) výkon podal ve věku SEDMAPADESÁTI let!!! Chtěl bych slyšet Freddieho v takovymhle věku!

5.Ptr 25.05. 2004 19:59
A o tom, že Elvis Presley o Ianovi jako jedinym zpěvákovi z těch zlatých 70. let (kdy už ale Queeni hráli) řekl, že je opravdu DOST DOBREJ (o nikom jinym tohle nikdy předtim ani potom neřekl), tak to taky stojí za zmínku!

Divim se, že nikdo jména jako Plant, Gillan, Hughes nezná!!! Vždyť to jsou stejný pojmy mezi zpěváky jako Page, Blackmore, Bolin mezi kytaristy!***
*** - kdopak tehle rébus vyřeší :D???

6.Monika 25.05. 2004 20:22
V roce 2001 byl už Freddie 10 let po smrti, takže si ho Pavarotti vybrat nemohl i kdyby chtěl...
Jasně, že Pavarotti je větší pojem, ale jenom co se týká opery. Neměl bys asi dávat dohromady operní zpěváky, kteří jsou jenom vyloženě operní s jinýmy žánry. Freddie byl hlavně rockovej zpěvák, opery se jenom dotknul a povedlo se mu to. I když věřím tomu, že kdyby žil, tak by uspěl i v tomto žánru - a to dost dobře!!

7.Michal 25.05. 2004 21:06
hehehe- no comment Plantuv vykon na Freddie Mercury Tribut...
dal... v 70. letech JESTE nehrali... Takze nevim co resis...
Je pravda, ze az na Planta ty jmena neznam (teda Pavarotiho samozrejme ano)...
Ja osobne jsem neslysel barvitejsi hlas, nez ma Freddie, samozrejme souhlasim, ze jsou zpevaci, kteri maji rozsah i peti oktav, ALE- kdyz maj "hnusny" nehezky poslouchajici se hlas, tak je jim to k nicemu- Freddie mel na poslech hezky hlas a k tomu ten rozsah- dokazal to prodat- myslim si, ze kdyby ti zpevaci jak jmenujes byli tak dobri, tak bychom je vsichni znali a pri tom je nezna nikdo. Na tom uz cosi k zamysleni asi bude, hm? Nechci tady Freddieho vychvalovat- toho jsem si uzil az az :o) , ale jen logicky odpovidam na tvuj nazor...
K te studiovce- Wembley je nadherny koncer, ale pokud jen trochu zauvazujes logickym zpusobem, tak si zpocitas, ze rozdil mezi rokem 86 a rokem 75, coz je rok, kdy byla "Bohemka" vydana, tak je to 11 let!!! Myslim, ze by bylo vhodnejsi, kdyby jsi si pustil nejaky koncert z tehoz roku, ale predpokladam, ze jsi toho moc nepocul... Kdybych rekl, ze muj strejda ma rozsah 6 oktav (a i kdyby je mel)- k cemu by mi to bylo, kdyz si s tim nevi rady... HOWG...
BTW: Mozna ze kdyby Ian napsal skladbu, ktera by byla pozdeji vyhlasena jako nejlepsi v tisicileti, tak by byl i on NEJ ZPEVAKEM...

8.vv 25.05. 2004 21:30
Opytaj sa dnes na ulici kto pozna Deep Purple a kto Queen? Myslim, ze tych druhych bude viac. Led Zeppelin bojoval Schodami do neba s BoRa ale nakoniec boj prehral.
Videl som jednu cast Star Treku, kde vyrobili robota, ktory zaspieval totalne vsetko, ale nedalo sa to pocuvat.
A kto je King - Jojo? Dufam, ze to nie je ten co si myslim?

9.Michal 26.05. 2004 00:58
Ono hodne zpevaka delaji i pisnicky- vem si Gotta jako priklad!- docela hezky hlas, slusnej rozsah (kdyz byl mladsi :o), ale ty pisnicky!!! Dneska ho zadny 13ti lety kluk poslouchat nebude... Ale Queen... To je hned v anketach o hlas mene pro Gotta :o))

10.MaDi 26.05. 2004 09:08
Můj názor na F.M. je zde docela znám. Ale pouze připomenu, hudební síla skupiny Queen (to nemluvím o show!!!) byla podle mého názoru ve studiu, kde si mohli vyhrát se zvukovými stopami, takže zpěv seděl s hudbou, mnohohlasými vokály, aj. To se na koncertu provést nepodaří a frázování Freddieho do hudby bylo velmi ubohé, stejně tak koncertní náhrada vokálů spojenými silami May + Taylor, která připomínala místy kocouří řev. Nechci srovnávat nesrovnatelné, ale pokud se člověk podívá na live nahrávku třeba Madonny, nebo třeba Prince, zjistí, že se v podstatě neliší od studiového originálu a to jsou protagonisté v pohybu o třídu výše než byl F.M. Živé nahrávky skupiny Queen pro mne v počátcích mého zájmu znamenaly obrovské zklamání a znamenají stále. Ale, protože je mám strašně rád, rád se na ně i podívám.

11.Ptr 26.05. 2004 09:17
Omlouvan se ale ted trosku pritvrdim!

To W: Napsals nesmysl!

Zaprve - Parplove jsou v Cesku jednim z nejpopularnejsich bandu vubec, takze tady myslim, ze bys docela dost mozna MEZI ROCKOVYMI FANOUSKY prohral (poslechni si treba Radio Beat a vsimni si, kolik lidi si zada o Queeny a kolik o DP!). Nemluvim o lidech kterym je treba trinact... Mluvim o ROCKOVYCH fandech!

Zadruhy: taky tvrdim, ze Plant je o neco horsi nez Mercury, ale podivej se treba na www.digitaldreamdoor.com na Best Vocal Performances! Freddie je az treti! Za Rogerem Daltreym a Ianem Gillanem! Na Ianovo Child In Time opravdu Bohemian Rhapsody nema!

A zatreti: King = Elvis Presley! A zde se dostavame k dalsimu problemu! Kdo NEZNA jeho tvorbu ze 70. let tak nema sanci pochopit proc ho davam nad Freddieho! Par prikladu - Golden Boy z Barcelony berete jako jeden z jeho nejlepsich vykonu, ze? Hmmm.... Poslechnete si How Great Thou Art nebo An American Trilogy od Presleyho z let 74 a 73 a uvidite, ze to samy by bez jakejchkoliv diskuzi Presley odezpival taky a LIP!!!! Elvis mel pro gospely naprosto dokonalej hlas a tohle by byla skladba jemu sita na miru! Jenze to jsou ti ignoranti, kteri znaj Elvisovu tvorbu z padesatejch let, maximalne ze sedesatejch a ten jeho vrchol tvorby (roky 68 - 75) ignorujou! Je to jejich blbost!

To Michal:
Tradicni mylka! Copak ZNAMY znamena vzdycky kvalitni??? Kelly Family jsou bohuzel taky znamy a nevim, ja to za kvalitu nepovazuju! To, ze je Hughes neprilis znamej, neznamena, ze je spatnej!!! A cos myslel tou tvou poznamkou BTW??? Snad nemyslis, ze kvalitni textar/skladatel rovna se kvalitni zpevak??? Jim Morrison je podle myho nejlepsi textar hudebnich dejin a tezko ho lze povazovat za nejlepsiho zpevaka!

12.Ptr 26.05. 2004 09:25
To MADi:
PŘESNĚ JSI VYSTIHL CO JSEM CHTĚL ŘÍCT! K TOMU TVÝMU PŘÍSPĚVKU FAKT NENÍ CO DODAT!

13.bulsara 26.05. 2004 09:44
Skúška spojenia.

14.bulsara 26.05. 2004 09:48
To MaDi:
Netvrdím, že väčšina Queen live bola špica... Ale pre názornosť - Freddie na koncertoch 23. a 24.11.1981 vo Forume v Montreali podal fantastický výkon a je to pre mňa referenčný záznam pre posudzovanie jeho schopností...

15.dmac 26.05. 2004 09:51
Blbost! Žádný nejlepší zpěvák, kytarista, ženská, film, zmrzlina....neexistují. Záleží na individuálním vkusu příp. slávě, kterou lze měřit jenom a pouze mediálním úspěchem (prodejem, poslechovostí, prodejem vstupenek). Mně nejvíc oslovili a líbí se mi zpěv a projev Queen, Aerosmith, Rolling Stones, Led Zep, Police, ELO, Stinga, Gabriela, Genesis/Collinse, Simple Minds, Kiss, Frank Sinatra, Elvis, někdy i Karel Gott, Kateřina Křováková atd. atd. atd.(celá 70. a 80. léta + něco z 90. let - Prodigy, Massive attack, Narvan aj.). Skončeme tuhle diskusi o tom, jestli je Gillan a Hughes lepší než Freddie. Jasně, že FM na koncertech leccos nevyzpíval, ale bylo to i proto, že druhý den hrál zase, takže si nemohl ničit hlas na výškách, které v pohodičce a se sklenicí šampusu vytáhl ve studiu. Gillan je taky dobrej, ale na koncertě je to samý jako Freddie, Glenn Hughes je vykopávka, která sice umí solidně zabrat, ale mimo pamětníků si na něj nikdo nevzpomene (možná toho, který diskuzi zahájil potěším, že v dohledné době vyjde další sólovka Tony Iommiho, kde právě pěje Glenn). Mimochodem Queen jsou slavnější než DP, přestože už bezmála 20 let nevystupovali a DP hrají neúnavně dál. S Gillanem jsem dělal před 10 lety v Praze před 1. koncertem Deep Purple interview pro Rádio Hády a po půl hodině otevřel svůj flying case (oplechovaná bedna na kolečkách, kde má všechny své věci na turné) a zevnitř ve dvěřích měl nalepenou sbírku úžasných fotek - mraky nahých a polonahých dívek a žen, které tam byly zvěčněny s ním v objetí, nebo jak je zezadu drží za airbagy atd., atd., no prostě sen každého rockera a důvod, proč s touto hudbou vůbec začínat. Vzhledem k tomu, že u toho byla jeho manželka (Annie Lennox z oka vypadla), ptám se ho, jestli to není před ní blbý. "Co ? Dyť jsem to fotila všechno já !", a smáli jsme se všichni.

16.MaDi 26.05. 2004 09:53
bulsara 14. Mimo jiné jsem chtěl říct, že jejich písničky se zazpívat na živo nikdy nepodařilo, protože to byly zcela kompletně studiové děti. A myslím si, že ve studiu neměli jen spoustu práce s vokály, ale i s jeho zpěvem. Viz. Mercuryho problémy s frázováním, které někdy volají do nebe.

17.roberto2 26.05. 2004 09:59
Pro Ptr:
Nechapu o co se tady snazis?Nam se snazis neco namluvit,rozmluvit anebo poucit?To se ti asi nepovede,samozrejme ze ma kazdy svuj nazor,ale tohleto je valka!!!Napis duvod proc ve foru Queen probiras nejakeho Planta a Elvise atd...Samozrejme ze kazdy zpevak ma svuj styl a kazdemu se libi neco jineho,to je logicke.Freddie byl tim nejlepsim zpevakem na svete,jeho sila zpocivala v tom ze mohl zazpivat cokoli,rock,pop,operu,zvladnul i balet.A ja osobne miluju queen kvuli vsestranosti,zadna pisen neni stejna a zive show jsou naprosto dokonale.Tys slysel oficialni tvorbu,tak si pust bootleg a budes cucet.Fakt nechapu co tim sledujes,bude sranda az prijdu z prace a prectu si tvoji odpoved,uz se tesim.Papa
p.s.Tu posledni vetu neber osobne,jinak ja znam ty zpevaky co pises,ale nikdy by me nenapadlo je srovnat,kazdy ma svuj styl.A FREDDIE JE the BEST-"king Mercury"-a vis kdo rekl tohle???Kdo to rozlusti?

18.bulsara 26.05. 2004 10:02
To Ptr. DP patrí u mňa do prvej 10 skupín, to určite, a hlavne vďaka koncertom... Ale keď doma počuvam Made in Japan, In Concert ´70-´72, Long Beach´74, Made in Europe ´75, Final Live Mk.III ´75, On The Wings Of the Russian...´76, Knebworth´85, Comes Hell or... ´93, Live At Olympia´96, tak si hovorím, že nie je každý deň pondelok ani nedeľa... a Gillan išiel z hlasom dosť často v posledných 20 rokoch do prdele a je z neho 50% Gillan z rokov 70´-73´..., Hughes má ozaj repráky trhajúce výšky, ale počúvať ho celý koncert by som nemohol (ešteže tam mal Coverdala)... A obaja si na koncertoch celkom oddýchli - viď tie mamutie inštrumentálne vsuvky, kedy si mohli (samo Hughes na basu musel) v zákulisí aj zatrtkať, ako to vraj Plant pri Bonhamovom Moby Dickovi často robil...

19.Ptr 26.05. 2004 10:03
To dmac:
Tak se to dá taky říct. Já jsem (ač se to tu možná nezdá) jenom chtěl vyvolat diskuzi, jestli si takový ty pocty, že je nejlepší zpěvák, doopravdy zaslouží... Ale nejde zpochybnit to, že je to věc vkusu!

S Gillanem jsem dělal před 10 lety v Praze před 1. koncertem Deep Purple interview pro Rádio Hády a po půl hodině otevřel svůj flying case (oplechovaná bedna na kolečkách, kde má všechny své věci na turné) a zevnitř ve dvěřích měl nalepenou sbírku úžasných fotek - mraky nahých a polonahých dívek a žen, které tam byly zvěčněny s ním v objetí, nebo jak je zezadu drží za airbagy atd., atd., no prostě sen každého rockera a důvod, proč s touto hudbou vůbec začínat. Vzhledem k tomu, že u toho byla jeho manželka (Annie Lennox z oka vypadla), ptám se ho, jestli to není před ní blbý. "Co ? Dyť jsem to fotila všechno já !", a smáli jsme se všichni... Měl bych dotaz. Jseš si jistej, že to byl první koncert??? Poprvý tu hráliv jednadevadesátym a to NEZPÍVAL Gillan, ale Joe Lynn Turner... Pokud jsi si jistej, že je to s Gillanem, pak šlo o poslední koncert s Ritchiem... v 93 a to přiznávám byl Ian z formy (hlasivky dočasně téměř zlikvidovaný alkoholem). Ale je to cool story :)

20.Mirek R. 26.05. 2004 10:07
To Ptr: Tady je bohužel průměrný věk kolem dvaceti let, takže se nediv, že jim Gillan a Hughes nic neříkají. Deep Purple zůstali po celou dobu své kariéry u rocku, kdežto Queen bohužel sklouzli do popu a proto je dnes zná skoro každý, na rozdíl od DP. Gillan má samozřejmě super hlas a Child In Time je bez debat vrchol rocku. Jenže mě před čtvrt stoletím zaujaly právě harmonické kreace Queen, které mi připadaly úplně jiné než zbytek tehdejšího rocku co poslouchali kamarádi. Samotný skvělý hlas mi nestačí, musí na mě udělat dojem skladba jako celek
a v tomto ohledu byli pro mě Queen zajímavější než Párpli. To, že pak Queen třeba gagali, to je jiná historie. Jak si vedl Gillan běžně na živých vystoupeních nevím, každopádně pražský koncert
DP před pár lety byl hodně povedený.

21.MaDi 26.05. 2004 10:14
Mirek R. 20. Vidím to velmi podobně.

22.Ptr 26.05. 2004 10:15
To "King Mercury."... Hmmm. Neřekl to Sir, kterej k nám šestýho června přijede??? Já bych mohl taky říct plno citátů, který řekly osobnosti hudby o Elvisovi,ale nechci tu tím nikoho zatěžovat...

K tomu co napsal Bulsara. O kvalitách MIJ, In Concert 70-72 a Live At Olympia nemá cenu diskutovat. Tam Gillan překonává VŠECHNY! To co předvádí v Strange Kind Of Woman, či Child In Time je i NAŽIVO neuvěřitelná paráda. S tim rokem 93 souhlas, ale to co předvedl loni v Praze bylo neuvěřitelný!!! V 58 TAKHLE ZAZPÍVAT je výkon nádhernej!

23.Ptr 26.05. 2004 10:17
Mirek R.: Mě je 18....

24.bulsara 26.05. 2004 10:22
Hodnotenie, kto je naj v pop hudbe, je čisto subjektívna záležitosť, pretože zmerať ociachovanými meradlami sa to nedá... Takže má to veľkú výhodu - každý homo sapiens na tejto planéte si v hlave môže zvoliť svojho naj a aj si to obháji... Ja som rád, že keď mi Freddie zaspieva, tak mi behá mráz pochrbte a ježia sa mi chlpy na rukách... a viem že u ostatných jeho konkurentov mi to moc nehrozí a s tým si žijem a v tom aj zomriem... a je mi celkom jedno, čo si myslí trebárs Anča Julčová z Hornej Volty, hoci tá sa môže vzrušovať trebárs keď počuje (a cíti) Vencu od vedľa... Je to tak krásne demokratické... a má to tak byť...

25.MaDi 26.05. 2004 10:31
bulsara 24. Tak si kladu otázku, když je Ti to celkem jedno, tak proč to čteš a dokonce na to reaguješ??? :-)))

26.bulsara 26.05. 2004 10:35
Sorry nechal som sa strhnúť... to vieš my na východe sme takí výbušní... ale po čase vychladneme a sme ako ochočení psy...

27.Ptr 26.05. 2004 10:36
keď mi Freddie zaspieva, tak mi behá mráz pochrbte... Tak tohle PŘESNĚ se mi stalo, když jsem poprvé slyšel to slavný vysoký C v Child In Time.... A stává se to i teď pokaždý když to slyšim. Mrzí mě, že jsem nikdy neměl to štěstí to slyšet OPRAVDU naživo, ale jenom z live cdček, dvdček či bootlegů... :( Ale všechno jednou přijde a já věřim, že Ian si na to ještě aspoň jednou troufne!

28.MaDi 26.05. 2004 10:45
Víš Ptr, jsem rád, že se zde vyskytují lidé s obejktivnějšími názory, než je zde obecně zvykem. Ale tyto názory zde znějí velmi provokativně (viz. např. slova o "válce"). Já to také jednou udělal (v tématu "Zemřel Freddieho otec"), ale nějak jsem si neuvědomil, že toto je web hlavně skalních fandů skupiny Queen, takže co čekáš?

29.Mirek R. 26.05. 2004 10:52
To Ptr 23: Gratuluji k dobrému vkusu v 21.století :-)

30.Ptr 26.05. 2004 10:55
To Mirek R 21: Díky :)

31.Ptr 26.05. 2004 10:56
OPRAVA To Mirek R 29: Díky :)

32.Mirek R. 26.05. 2004 11:03
To Ptr: Nesháníš náhodou fotky z koncertu Jethro Tull v Praze?

33.Ptr 26.05. 2004 11:09
JOJO!!! Ale shánim toho víc... Kromě fotek i nahrávku JT z Prahy, fotky a nahrávku DP z Prahy (ze 17.11.03) a ještě fotky ze Stounů v Praze (27.7.03 - u těch nahrávku (ale nic moc) mám :)). Ale i za ty JT budu rád.

P.S.: Asi se známe z Lopuchu, co??? :)

34.Michal 26.05. 2004 11:24
Jethro tull byli supr, byl jsem na nich a stal v prvni rade :o))
Chci upozornit, ze svym prispevkem nechci vyzvedavat "boha Mercuryho", jen chci slusnym zpusobem dat najevo svuj nazor...
to 24. tak nejak... Abych se dopredu ubranil MaDiho otazce, tak reaguji, protoze jsem byl vyzvan :o) No, nevim jak zacit, asi bude ma odpoved dosti chaoticka, ale snad se tim nekdo prokouse ;o)
To Ptr: samozrejme- znamy neznamena kvalitni (ve nekterych pripadech) a naopak (BTW: Deep Purple znam- jako skupinu- jmena ne). Tim "mimochodem" myslim, ze Bohemian Rhapsody byla vyhlasena skladbou tisicileti- byla napsana v roce 1975, coz je podle vsech zde prispivajicich rockova era Queen, takze muzeme rict, ze rockova skladba prekonala vsechny ty "poprockovy cajdaky" Queen v pozdejsi dobe i skladby vsech jinych skupin, takze si rikam, ze je tak trochu nesmysl mluvit o tom, ze by se Queen proslavili s pomoci "cajdaku v letech 80"... (nikoho nevyzvedavam, to je fakt). Pokud zpevak neumi slozit krasny text, tak to neni dobry zpevak a muze mit hlas treba o 7 oktavach a nema nic...- to se na me nezlob. Ja bych rekl, ze kouzlo Queen je prave ve studiovych nahravkach, sak nedavno jsme mluvili o ANATO v 5.1 na DVD- to je nadherna kvalita zvuku, do toho nadherne hrajici nastroje + nadherny zpev... Pokud nekdo zpivate nebo jste zkouseli zpivat pisnicky Queen, tak musite vedet, ze je skoro nemozne zazpivat vice hlasove narocnych pisni najednou. A takovych narocnych Queen meli... To je balzam na usi poslechnout si- harmonie... Proto ty koncerty nemuseli vypadat stejne (tim to neomlouvam), ale- pokud chci "videt" stejnou muziku jako mam doma na CD, "tak nemusim nikam chodit" (take nemusim nikam chodit, pokud chci hledat jen chyby, ze?) a proste si ji pustim- koncerty Queen byli proslule tim, jak byly do detailu propracovane s plnymy efekty, ktere tehdejsi doba nabizela. Do toho Freddie jak byk poletoval po podiu (a to co stoji sil)- kamarad byl v Budapesti a rikal, ze to byl neuveritelny zazitek- to Queen prave chteli, aby clovek odesel 100% pobaven... Co se tyce kvality Freddieho hlasu, tak bych se jen zminil o improvizacich (ty jsme zde tez nedavno probirali)- to i muj otec, ktery moc Queen nemusi, okomentoval slovy: "sakra ten Freddie mel stejne ale hlas, skoda ze umrel"...
Jeste jsem chtel neco napsat, ale uz jsem napsal dost a myslim, ze dal pokracovat je zbytecne... (a hlavne bych se nevyhnul tomu neobjektivnimu pohledu)
Uzavrel bych to jednou delsi :o) poznamkou... Uz jen to, ze Queen jsou brani jako kapela na spicku tech nejlepsich a to ze je na tu spici bran i Freddie se zpevem, vypovida cosi o tom, ze to amateri asi nebyli a cosi dokazali a umeli, at uz jako jednotlivec nebo jako celek... "Temer nikdo" je dosud neprekonal- ani Queen ani Freddieho...(odvazna veta, ale chapete jak to mylim)- to samo mluvi za vse!- tady prosim kladu duraz na vykricnik... A potom- jeste kdyz jsme u tech nazoru, pokud Ptr pripoustis, ze kazdy clovek ma svuj nazor, tak proc nam tady vnucujes takovym zpusobem ty sva jmena? Poslouchame si svoji hudbu, obcas se tu pohadame, ze? ;o) Ale je to nase krevni skupina (stejne jako se nekomu libi modra, druhemu zelena)... Mne se take jezi uplne vsechno, kdyz slysim Queen... BTW: Ty slova sice vyslovil sir, ale nebyl to Paul, nybrz Mic a pokud se chces ohanet Elvisem, tak vez ze sir Jagger nebyl sam, kdo podobna slova o Queen a Freddiem vyslovil...
Nikdy jsem nerekl, ze neexistuje kvalitativne lepsi zpevak nez je FM a pripoustim ze ano, ale zaroven rikam, ze ho dlouho nikdo jako velevazeneho zpevaka a osobnost neprekona...

35.Michal 26.05. 2004 11:27
jaj, to jsem se rozepsal :o)

36.Mirek R. 26.05. 2004 11:32
To 33 Ptr: Narazil jsem na shodný nick opravdu na Lopuchu. Byl jsem ale na koncertě v Polné, pár fotek se docela povedlo. To jen kdyby ti Polná stačila ... Jinak z RS loni mi to moc nevyšlo, byl jsem dost daleko, takže vetšinou jen rozmazané skvrny :-(

37.Ptr 26.05. 2004 11:51
SAKRA NAPSAL JSEM NÁDHERNOU REAKCI NA MICHALŮV PŘÍSPĚVEK A NEBYL JSEM ZALOGOVANEJ :(

1.) "Pokud zpevak neumi slozit krasny text, tak to neni dobry zpevak a muze mit hlas treba o 7 oktavach a nema nic". Hmmm. Tak timhle bys pěkně zbrzdil vývoj hudby!!! Největší převrat v hudbě totiž právě znamenal okamžik, kdy si Elvis přebral do svýho repertoáru ty nejklasičtější bluesový kusy a k nepoznání je rytmicky a aranžérsky přeměnil! Pokud si zpěvák převezme nějaký dílo jinýho a ten origoš jakkoli aranžersky upraví, tak to beru jako novou věc jenom se starym textem! Pár příkladů:
- Joe Cocker - With A Little Help From My Friends - slavnější a výraznější než originál od Beatles
- Tina Turner - Help - FANTASTICKEJ COVER - její superhlas tady exceluje!
- Elvis Presley - Bridge Over Troubled Water - sice prakticky beze změny (akorát orchestr nastupuje o part dřív), ale tohle Elvisovi sedí! Simon o jeho posledním podání na Elvisově posledním koncertě prohlásil: "Takhle nádherně to ani složený nebylo!".
Myslim, že tehle tvůj názor by nás o mnoho krásnejch songů připravil a proto s tebou NEMŮŽU souhlasit.

2.) "Ty slova sice vyslovil sir, ale nebyl to Paul, nybrz Mic a pokud se chces ohanet Elvisem, tak vez ze sir Jagger nebyl sam, kdo podobna slova o Queen a Freddiem vyslovil..." Začal sis, ale tady bych bejt v roli Queen fana moc nemachroval... Kvůli Freddieho smrti totiž co já vim neměl projev prezident...

38.Michal 26.05. 2004 12:15
ad 37: 1) jo jo- samozrejme jsem myslel, pokud nezpiva krasny text, sorry za komplikace... Tedy- pokud zpiva shit, tak muze mit hlas o sedmi oktavach... Ja totiz nemam moc rad prebirani pisni, proto jsem o takove moznosti vubec neuvazoval :o) Takze snad uz si rozumime ;o)
za 2) v Britanii je kralovna... Abych rekl pravdu, tak nevim jestli se nekdo tak vysoko postaveny zminil o Freddieho smrti, mozna jini budou vedet lepe... Polozim- li si ruku na srdce, tak muzu v klidu rici, ze v anketach tykajicich se zpeveckych kvalit, ktere jsem videl, rozhodne jmeno Elvis Presley nekralova, dokonce jsem si temer jist, ze nebylo ani mezi prvnimi prickami... :o/ Elvis mel obrovzkou vyhodu a to, ze byl prvni (neupiram mu to- stejne tak na tom tezili Beatles) Chtel jsem se te chtel zeptat- co vlastne tedy poslouchas- co je tva srdecni zalezitost?- zminil jsi tu totiz uz tolik umelcu...

39.Ptr 26.05. 2004 12:26
To Michal 38:

Mám dvě srdeční záležitosti - Elvis v 70. letech (resp. období 68 - 77; 50. a hlavně 60. léta rád NEMÁM!!!) a Deep Purple s Gillanem... To jsou ty dvě.

"rozhodne jmeno Elvis Presley nekraluje (poopr. Ptr :)), dokonce jsem si temer jist, ze nebylo ani mezi prvnimi prickami... :o/ Elvis mel obrovskou vyhodu a to, ze byl prvni (neupiram mu to- stejne tak na tom tezili Beatles)". Ale pro to mám jednoduchý vysvětlení! Jeho hlas v 50. letech a ani na začátku 60. let opravdu neni nic extra! U skoro každýho zpěváka (pokud si nezhuntuje hlas alkoholem ala Ian Gillan) je nejsilnější období co se rozsahu hlasu a síly hlasu týče, věk kolem 35ti a 40ti let! A u Elvise to platí bezezbytku! V roce 70 se dostal do stabilní hlasový pohody a pak se to až do 73 roku jenom zlepšovalo (jeho hlasovými vrcholy jsou rozhodně celej koncert na Havaji v 73 a Grammy oceněné live provedení songu How Great Thou Art z roku 74). To je chyba většiny lidí, kteří tyhle žebříčky dělaj! Jinak by musel bejt v každym žebříčku minimálně mezi desíti nejlepšíma!

40.Ptr 26.05. 2004 12:27
"v Britanii je kralovna..."

Hmmm, ale co já vim, tak na Zanzibaru je prezident ne? :)

41.Michal 26.05. 2004 12:42
neeeeee- taky me to kicklo :o)) Znovu:
Dik za odpoved :o)
jj- s postupem casu se stale zvetsuje hlasovy rozsah zpevaku. U Freddieho to bylo trochu jine- kolem roku 79- 80 se mu hlasovy rozsah (co se tyce vysek) trochu zmensil, takze byl niz nez v predchozich letech, ale nastesti pak uz niz nesel... Freddie hodne kouril a sam tvrdil, ze chce mit hrubsi hlas...
K odpovedi: "To je chyba většiny lidí, kteří tyhle žebříčky dělaj! Jinak by musel bejt v každym žebříčku minimálně mezi desíti nejlepšíma!"- to je argument typu- kdyby kdyby... O tom se da dlouze spekulovat... Stejne jako bych rekl, ze prezident proste potreboval prizen lidu a vzhledem k tomu, ze Elvise v te dobe znal kazdy, usmyslel si tedy, ze neco zamekta a u lidi mu vstoupne oblibenost... :o)
S tou kralovnou jsem to bral jako joke- chtel jsem si rejpnout ;o)

42.Ptr 26.05. 2004 12:52
To Michal 41:
"Stejne jako bych rekl, ze prezident proste potreboval prizen lidu a vzhledem k tomu, ze Elvise v te dobe znal kazdy, usmyslel si tedy, ze neco zamekta a u lidi mu vstoupne oblibenost... :o)" - Tohle mě trošku... rozhodilo! Zajímavý je, že Carter (tušim že v 77 byl ve funkci on) měl k Elvisovi narozdíl od předchozích nejchladnější vztah. A navíc, přerušení vysílání kvůli Elvisově smrti ve skoro celý západní Evropě (začínaje Portugalskem až po západní Německo), Americe i Kanadě bych taky bral jako významnou věc.....

43.Ptr 26.05. 2004 12:57
Ale dám sem tři slavný výroky o Elvisovi:
- "Před Elvisem nebylo nic." - John Lennon
- "Elvis je můj muž." - Janis Joplin a hlavně:
- "Elvis je největší kulturní síla století! Všechno změnil - chování, hudbu, oblékání!" - jeden z největších skladatelů 20. století Leonard Bernstein!

44.Michal 26.05. 2004 13:13
to 42: kdyz to trochu prezenu, tak to nazvu jako "prvni sex"- clovek je z toho uplne mimo- uplne neco noveho pro nej- neskutecna udalost, pak uz to zna, ale je to lepsi jak prvne :o))))
Ano souhlasim s Lenonnem a myslim si totez...
Janis Joplin- ehm ehm...
Zajimalo by me ve kterem roce to Leonard vyrkl...?

45.MaDi 26.05. 2004 13:21
Ad. Elvis - jo Burning Love, Suspicious Mind jsou velmi dobré skladby. Ale v souvislosti s ním se mluví o přínosu hudbě hlavně o 50. letech. A ta také moc, jako Ty Ptr nemusím. Osobně mám k němu rezervovaný vztah, neboť můj bratranec je jeho neuvěřitelný obdivovatel a má snad jeho veškerou diskografii (a to je co říct!!!), takže mne jím celé dětství cpal. Obrovské množství jím nazpívané tvorby je také jenom nevkusná "vata" za účelem aby vyšlo další album prodávané pod značkou Elvis a centíky se kutálely. Ale na druhou stranu byl to on (bratranec), kdo si omylem kdysi ve Francii koupil The Game ...

46.Ptr 26.05. 2004 13:22
Co já vim, tak někdy na konci 70. let - tušim, že v roce 78. Tedy PO Elvisově smrti a po nástupu Freddieho slávy.

47.Michal 26.05. 2004 13:24
kdyz jeste o tom Elvisovi- mne je nesympaticky take tim, ze on vlastne moc nechtel vyjizdet do Evropy a vubec jeho postaveni k divakum- vystoupil jen kdyz uz opravdu musel... To se mi na nem prave vubec nelibilo...

48.Ptr 26.05. 2004 13:26
Hmmm a zrovna Burning Love a Suspicious Minds jsou právě to, co je z tý jeho tvorby známý, ale zas až tak dobrý to NENÍ!!! To nejlepší pochází z jeho sessionů ve Staxu v červenci a prosinci 73, a pak ty klasický sessiony z let 69 - 70. Ale stejně, nejvíc se kvalita jeho hlasu projevila naživo! To je pánové a dámy jeden z mála zpěváků o němž si troufám tvrdit, že naživo je lepší než na studiovkách!!!

49.Michal 26.05. 2004 13:26
to Ptr: tedy jeste 12 let pred tim, nez Queen skoncily...

50.Ptr 26.05. 2004 13:32
Michale, Michale, ty Elvise evidentně VŮBEC neznáš, protože jinak bys nemohl napsat tohle:
"mne je nesympaticky take tim, ze on vlastne moc nechtel vyjizdet do Evropy a vubec jeho postaveni k divakum- vystoupil jen kdyz uz opravdu musel... To se mi na nem prave vubec nelibilo..."! To je největší nesmysl, kterej jsem od tebe zatim četl! Elvis CHTĚL do Evropy (dokonce měl v roce 1970 prakticky dohodnutý smlouvy o koncertu na londýnském Wembley), jenže k těmto koncertům nikdy nedošlo kvůli zatykači, kterej byl v Evropě vydanej na Col. Parkera! A za druhý - tobě 1128 koncertů za 8 let přijde MÁLO??? Mě ne! Je fakt, že v roce 76 už ho to moc nebavilo a taky ta jeho forma šla dolů, ale když získal novou motivaci, tak předvedl proč je nejprodávanějším umělcem v historii - prosinec 1976 a jeho nejlepší turné vůbec (končilo v Pittsburghu novoroční show pro skoro 17 tisíc nadšenců a Elvis strávil na podiu přes hodinu a půl!).

51.Ptr 26.05. 2004 13:34
On to taky nemohl prohlásit po konci kariéry Queen, když Queeni vlastně NIKDY nevyhlásili rozpad!!! A taky Bernstein zemřel o něco dřív než Freddie....

52.Ptr 26.05. 2004 13:36
nejprodávanějším umělcem v historii - jenom dodatek, než se mě na to někdo zeptá - prodal přes 1,2 MILIARDY zvukových nosičů!!!

53.Ptr 26.05. 2004 13:38
A ještě si dovolim poopravit to co píšete v biografii Queenů... Live Aid byl nejsledovanější satelitní přenos, to ano, ale na druhym místě NEBYL koncert pro Freddieho, ale právě Elvisova Havaj (1 - 1,5 miliardy diváků)!

54.dmac 26.05. 2004 14:11
Aby bylo jasné, Elvis byl prostě první a z toho důvodu je často označován titulem king. Ale jen tak, mezi lidmi, novináři apod., protože ho nikdo nevolil, na trůně neseděl, všechno to byly jen pomyslné pocty, protože do té doby nikdo tak s pop music nezahýbal jako on. Pop za něj začal mít ten komerční rozměr, který má i díky němu dnes. V mých očích je Elvis na stejné úrovni jako Hendrix, Led Zeppelin, Rolling Stones a pochopitelně Beatles. Všechno ostatní třeba vzniklo v přibližně stejné době, ale existuje jen hrstka těch, kteří se prosadili masově hned od začátku a kteří jsou dodnes úspěšně prodávaní a o kterých dnešní hvězdy mluví jako o svých vzorech. Queen vznikli v 70. letech, ale stadiony zaplnili až o 10 let později. Nijak to nesnižuje jejich úspěch, ale je to kapela, která začala hrát na základech hudby, která vznikla před nimi, ještě v letech, kdy Freddie vyhrával turnaje v ping pongu a kdy Brianovi psala maminka omluvenku do školy, protože ho bolelo za krkem, jak celou noc koukal na noční oblohu. Ke Queen jsem čuchl když byli pro mne nejlepší a tak to zůstalo. V širších souvislostech jsou ale známější kapely a třeba, když bysme měřili úspěch podle popularity v USA (tzn. nejdůležitější trh na světě), tak tam Queen blednou. Ano, svého času tam byli "doma", jenže to je už pryč. Kdo z vás zná The Who ? Staří pardáli ve věku Rolling Stones dodnes vyprodávají sportovní haly po celých USA a jinde po světě, přestože jim poslední řadovka vyšla někdy v r. 82. U nás je zná málokdo a na koncertě je asi sotva zde uvidíme, protože za to chtějí tak strašný prachy, že by si to žádný domácí promotér nelajzl. Led Zep skončili v r. 80 a když od nich dnes vyjde živák, je to událost, kterou si musí pořídit skoro každý, kdo byl tehdy v pubertě. Kdyby dnes vyšel Queen jakýkoliv koncertní záznam, koupí si ho (vypálí) členové této konference a možná ty, kterým v momentě, když vytleskávaly v Riu aj. refrén Ga Ga, kontrolovali jejich partneři podprsenku. Já tento druh prádla nenosím a bral bych to také, ale Queen se už asi do většího povědomí veřejnosti nepodaří protlačit (DVD z Wembley postačí). Zůstane se u Greatest hits a příp. dalších kompilací, repertoár 70. let zůstane jen patrně pro ty nejvěrnější, tj. i pro mne.

V trilogii video dokumentu o Queen Magic years skutečně Paul McCartney a kdekdo další skutečně říká king Mercury, ale berte to jen jako lichotku, o kterou si asi DoRo při natáčení řekli. Další king je třeba Míša Jekson, který s naším kingem FM natočil pár dodnes nezveřejněných skladeb, ale to je jiná kapitola. Abych to uzavřel - Freddie Mercury kdysi kraloval mému imaginárnímu světu gramodesek, kde jedinou povinností byly úkoly na druhý den.

re.19 - ano, sekl jsem se, DP hráli v ČSSR poprvé s Joe lyn Turnerem v Ostravě ve Vítkovicích (LP Slaves and masters)
re.? - kdo sháněl ty Rolling Stones, kontaktuj mne na dmac@post.cz

55.Ptr 26.05. 2004 14:31
"...Jsou ale známější kapely a třeba, když bysme měřili úspěch podle popularity v USA (tzn. nejdůležitější trh na světě), tak tam Queen blednou. Ano, svého času tam byli "doma", jenže to je už pryč. Kdo z vás zná The Who ? Staří pardáli ve věku Rolling Stones dodnes vyprodávají sportovní haly po celých USA a jinde po světě" Jenže je zajímavý, že je to i naopak! Američani obecně jsou dost egocentričtí a projevuje se to u nich tak, že i když třeba band hraje třicet let a pořád se drží na špičkový úrovni, a i přesto, že jde o Jméno, tak amerkáni je pořád nebudou brát jako hudebníky první ligy a to prostě proto, že jsou z Evropy!! Příkladem budiž DP! V Evropě vyprodávaj sportovní haly, v Brazílii stadiony (loni hráli i pro 35 tisíc lidí), v Austrálii to samý co v Evropě, tak v Americe ne! Tam nemůžou hrát jinde než v malých halách a klubech, prostě proto, že v Americe nemaj takovou základnu fandů. DP se jim odvděčujou zkrácenými setlisty a je to zase věčnej koloběh - je o ně menší zájem - opět zkrácený sety. Až letos se to snad zlomilo, protože Párplové měli OHROMNEJ úspěch, když vyjma nových hitů hráli i celej Machinehead.... Set měl přes dvě hodiny a americké publikum (věkově mnohem starší než třeba v Evropě) si užilo! Snad teď taky budou větší návštěvy...

56.Ptr 26.05. 2004 14:33
Já schánim ty fotky RS. Napíšu ti maila večer (mezi šestou a sedmou)...

57.dmac 26.05. 2004 14:40
Asi už hodně odbočujeme od Queen, ale myslím si, že v Americe nejsou Deep Purple generační záležitostí jako třeba Led Zep a The Who, kteří jsou taky Angličané. Prostě jsou sojováni s několika známejma deskama, zatímco těm "generačním" kapelám stačí jen jméno. DP solí pořád nová alba, DVD atd. určitě se to prodává, ale jsou ti, kteří udělají díru do světa s jedním DVD (zepelíni). Dobří a nejlepší jsou zkrátka ti, které si zvolíš sám. Zbytek je marketingová úvaha.

58.Ptr 26.05. 2004 14:49
Taky bych řekl, že jsme off topic. Ale nevadí. V žádnym případě bych to zeppelinovský dvojdvdčko tak nepřeceňoval... Přeci jenom naživo jsou LZ horší než DP. Ale fakt je, že DP nepatří do stejný koncertní třídy jako Cartney, LZ, Madonna apod... Ale pozor, nejde o třídu kvality, ale POPULARITY!!! Já Who skoro neznám, Daltrey na můj vkus projevem až příliš připomíná Planta, nebo Coverdala, takže tady jde asi o tu mojí "chybu", že jsem Evropan a tudíž "nechápu" americkej vkus... Já bych třeba naopak řekl, že publikum DP (aspoň z toho co jsem v listopadu viděl) má hodně velkou základnu fanoušků i mezi mladejma... Bylo tam hodně lidí kolem 20ti a ti nejstarší možná kolem pětapadesáti. Pětatřicet let je slušný rozpětí věku...

59.Michal 26.05. 2004 15:00
The Who je skvely band proslaveny nicenim svych nastroju :o)
sorry Ptr, mas pravdu, moc ho neznam...- ja jsem to slysel jinak a to tak, ze se mu do Evropy moc nechtelo... Tudiz si o nem myslim co si myslim- co se tyce tech desek... V dobe Elvise se prodavaly desky tak, ze byla jedna pisnicka na jedne desce a on kdyz vydal napriklad desku (pisnicku) za tyden, tak si muzeme spocitat kolikrat on vytezil z "jednoho alba" (rekneme 10 tydnu = jedno album)- to je desetinasobek... Takhle to je s jeho prodejem desek... Nevim kde jsi vzal ze Havaj sledovalo 1,5 miliardy divaku... V nejakem casopise jsem cetl koncertni udalosti v historii, ted se podrz- v obecnem meritku to byl Woodstock, druhe Live AID (nebo naopak, nejsem si moc jisty), za to jsem si 100% jisty ze v oboru kapely byla nejvetsi koncertni udalost v roce 1992 a to Freddie Mercury Tribute koncert, druzi Beatles a Elvis tam nebyl zminen vubec... Na Live AID Queen excelovali, coz po akci potvrdil kazdy- k tomu vsemu tam Freddie nebyl hlasove v pohode- od doktora mel zakazano vystupovat...
Vicemene souhlasim s dmacem v prispevku 54.

60.dmac 26.05. 2004 15:12
Píšeš jednu hodně důležitou věc - že je něco přeceněný. Platí to pravděpodobně u všeho, co je momentálně v kurzu, třeba i ti Led Zep, vlastně u všeho, co jde prodat teenagerům i jejich babičkám zaráz. Příští týden zde hraje Macca, bude to událost, jako když zde byli vloni Stouni, bude v každých novinách, v každém časopise, z TV se dozvíme co snídal atd. Přitom jeho sólové desky z 90. let vlastně nikdo pořádně nezná a sotva z nich něco zahraje. Byl ale v Beatles, takže je slavnej, i kdyby dnes jezdil v Liverpoolu s autobusem. Když zde byl Brian s Another world, nikdo ani necekl, nikdo nekomentoval, že měl Spike melír a že zvukaře dělal Trip Khalaf, který ten samej job vykonával v dobách největší slávy pro Queen a i pro Michaela Jacksona v Praze na Letné (potkal jsem ho v backstage, na minutu jsme se střetli pohledem a povídám: "Odkud se známe stará vojno ?", kašlal ale na mne, takže to autogramem dokázat nemůžu). Julia Glover (Brianova tehdejší asistentka) však ocenila mou snahu, když jsem jí faxoval předem, kam mají jít na večeři (k Modré kachničce na Kampu, jako byl Roger) a zajistila mi kudrnáčův podpis na singl Show must go on a další poklady. Hezká ženská, pak jsem četl, že ji vykopla ta krůta Anita Dobson, že prý se kolem doktůrka ochomejtala moc blízko.

61.Ptr 26.05. 2004 15:22
To Michal:
1.) Elvise evidentně moc neznáą, protoľe jinak bys to o Havaji věděl! ©lo o druhý satelitní přenos vůbec (první byl jeden z projevů Richarda Nixona v roce 72) a v přímém přenosu ho viděla miliarda lidí (1/4 celého tehdejąího obyvatelstva Země!!!) + pět set milionů ze záznamu, kterej ąel v dubnu 73. Dejme tomu, ľe budem započítávat jenom ten přímej přenos, i tak je to jeden z nejdůleľitějąích momentů v historii populární hudby! Co se týče těch jeho koncertů v Evropě, slyąel jsem, ľe ta smlouva o tom koncertu ve Wembley uľ byla na stole a Elvis se jí chystal podepsat, jenľe Parker ho zastavil! Elvise lákalo vyjet po skoro patnácti letech poprvé koncertně mimo USA...
2.) S těma deskama... Ty si snad myslíą, ľe se do prodeje desek u Queenů, Stones, Beatles atd. NEzapočítávaj singly, nebo co??? Teď jseą hodně mimo!!! K těm koncertům historie popmusic... Pokud jde o návątěvu opravdovou (lidi co byli na stadionech, prostě u toho, nejde teď o ľádný TV přenosy), tak Woodstock je aľ třetí. Viděl jsem ňákou knihu z roku 99 a soukromě jsem jí zaktualizoval...
-.) Jean Michael Jarre - volnej vstup, dost pochybuju o pravdivosti - 2 MILIONY lidí (prý jsou započítáváni i diváci, kteří se i nějak míhli kolem)
1.) Steve Wozniak festival - ví bůh co to bylo - 725.000 diváků
2.) SARSstock - loňská akce - 450.000 diváků¨
3.) Woodstock - cca 400.000 diváků
4.) Isle Of Wight - cca 400.000 diváků
-------------------
a teď sólisti:
- O první příčku se dělí McCartney a Tina Turner (oba na stadionu Maracaná; Turnerka v 88; Cartney v 90 - návątěva 180 aľ 184 tisíc diváků)
- I s těmahle rekordama začal Presley, kdyľ v 75 roce odehrál velkolepej a velmi velmi dobrej koncert v Pontiacu pro víc neľ 60 tisíc diváků. A tehdy neexistovala ľádná projekční plátna, velkoploąné obrazovky atd!!!!

62.Ptr 26.05. 2004 15:31
To dmac:
To DVDčko Zeppelinů jsem viděl a mám ho, ale že by to bylo tak extra.... Pár věcí mi vadí. Hlavně teda Plantův nicmoc zpěv...

63.Killer King 26.05. 2004 15:44
Myslel jsem,že se se jen podívám o co tady jde,ale nedá mi to a napíšu taky svůj názor. Opravdu nevím o co ti Ptr jde. Nikdo ti nebere,že DP a Gillan jsou světový hvězdy,já sám mám doma nějaký jejich alba i dvě Gillanovy sólovky(Toolbox a Naked Thunder),ale porovnávat,kdo je lepší zpěvák a interpret v takovýhle třídě,to je podle mě totální hovadina.Něco jako novácká "Superstar"-a ještě k tomu na fóru o Queen:-))) To je přece věc osobního vkusu a názoru,tady nejde o žádnej sport a měření kdo dál dohodí nebo dá víc gólů. Mě osobně zase Gillan nebere tolik jako Mercury,ale rozhodně bych si netroufnul sestavovat někde žebříček, kdo je lepší a kdo horší!!Když tady třeba zmiňuješ i Elvise,kterýho mám mimochodem taky dost rád, tak je ale i potřeba zmínit(jen pro úplnost),že to byl sice super zpěvák a showman,ale taky jenom pouhej interpret,kterej vůbec neskládal!!! Možná se pletu,třeba měl někde nějakou svoji věc,ale vsadil bych se,že 99%věcí co nahrál nejsou jeho.Takže sorry,ale přesvědčovat lidi na stránkách Queen,že Freddie nebyl až zas tak dobrej,je asi trošku mimo mísu,ne??:-))) Jinak s tebou souhlasím s tím koncertem Elvise na Havaji-o tom přenosu jsem kolikrát četl i to viděl v různých dokumentech. ty čísla si teda přesně nepamatuju,ale řekl bych,že to tak nějak bylo,jak píšeš.

64.Michal 26.05. 2004 16:34
Nerekl jsem, ze to obsadilo prvni pricky kuli poctu divaku, nybrz jsem psal, ze se jedna o nejvetsi koncertni udalost!!! To zrejme znamena, nejakou udalost, na kterou se lide moc tesili, byla hodne ocekavana, atd... To jsi si vylozil spatne... Co se tyce "singlu"- nevis o cem mluvis- takova byla doba, nikde nic nebylo, tak lidi skupovali Elvise (tim mu to neberu, ale je treba si priznat, ze byl jeden velky monopol). On opravdu vydaval jednu pisnicku za druhou a jedna deska obsahovala pouze jednu/ dve pisnicky- rikej si tomu treba singel, ale ve skutecnosti se v te dobe jinak desky nevydavali... Elvise opravdu moc neznam a ani me to prilis nezajima- kdyby ano, tak jsem navstevnikem jineho fora... Mozna mas pravdu, ze to podepsat chtel a nebo proste nechtel a nejak to osmelil aby se nereklo- zname "showbyznys"...

65.Michal 26.05. 2004 16:35
ad 63: tak tak...

66.Mr. Bad Guy 26.05. 2004 17:12
Srry, vystupuju z diskuse. Začínám se ztrácet obdobně jako v textu GaGa při karaoke show. (Jsem rád, že jste u toho nikdo nebyli. Dost srandovní.)

67.Ptr 26.05. 2004 17:33
To KillerKing:
"Takže sorry,ale přesvědčovat lidi na stránkách Queen,že Freddie nebyl až zas tak dobrej,je asi trošku mimo mísu,ne??" Pozor, nikoho se nesnažim o něčem přesvědčit! A už jsem to tu několikrát napsal! Každej ví, že Freddie je DOBREJ zpěvák. Ale z některých vašich minulých příspěvků jsem měl právě ten dojem, že Freddieho berete právě jako toho jediného a jedinečného a nejlepšího atd... A vy mi zase vyčítáte proč beru Iana Gillana jako toho jediného a jedinečného a nejlepšího atd. A právě proto, že váš názor nesdílim, tak jsem chtěl vědět jak zareagujete. Právě proto, že jde jenom o věc vkusu, tak se asi nikdo s nikym právě v těhle věcech nemůže shodnout, přitom každej má svojí část pravdy.

To Michal 64:
Já nevím podle čeho chceš určovat velikost koncertní události, ale podle mýho je jedním z měřítek prívě návštěva... Rozhodně je nesmysl určovat nějakej žebříček koncertních událostí podle toho, jak se na ní kdo těšil atd. To by v žebříčku taky klidně mohli bejt i Kelly Family. Fakt jsem ten žebříček nepochopil.

68.Michal 26.05. 2004 18:06
jezisi, ty delas, jako bych si tu anketu vymyslel sam- ja nejsem tim redaktorem a ani ho neznam... Ja jsem tam cetl to, co jsem tady napsal a to jak si to preberes je uz tvuj problem... Vic se o tom nebudu bavit. Mam ten pocit, ze podobne bys reagoval ty, kdyby nekdo odsud s podobnou myslenkou vtrhl na forum tveho fanu... Hlavni veci je, ze jsi pochopil to, co my jsme si tu vysvetlili uz loni v prosinci, takze byvalo stacilo, kdyby sis to precetl, pochopil bys a mohl bys krasne v tichu bez povsimnuti odejit, tak jak bys byval prisel... Takovehle debaty jsou naprosto zbytecne- nechapu proc jsem se zase zapojoval... Mam prazdniny, tak se nudim :o) - mozna proto :o) Mej se...

69.Jim 26.05. 2004 18:37
10. MaDi
(live nahravku treba Madonny, nebo treba Prince, zjisti, ze se v podstate nelisi od studioveho originalu) No to je jasny ponevadz takovy lidicky nazivo nezpivaji takze to maji z "plejbeku" proto to maji totozny ze to nepoznaji jejich fanousci to se nedivim ale ze jsi to nepoznal ty to jsem malem spadl ze zidle.

70.Jim 26.05. 2004 18:42
11. Ptr
Souhlasim s tebou Jim Morrison je urcite nejlepsi textar a jako zpevaka si ho davam na druhy misto zebricku na prvnim je samozrejme Freddie.

71.likeBrian 26.05. 2004 21:29
to Ptr:Glenna Hughese sice neznám,ale není možný,aby měl chlap rozsah Pět Oktáv.Vem si,že housle mají čtyři oktávy,nejvyšší je c4 a to už nezazpívá snad nikdo,ani žena!

72.MaDi 26.05. 2004 21:53
Jim 69. Milý Jime, to, že Madonna ani Prince nezpívají při svých koncertech na playback mám ověřené. Ber to jako premisu. Pokus se jí nějakým věrohodným důkazem vyvrátit. Já ty filmy viděl, četl titulky, četl kritiky, zprávy ze zákulisí a nic Tvojí teorii nepodporuje. Ale, opakuji, zkus to vyvrátit, stačí třeba odkaz z webu. Jinak jako často jindy meleš nesmysly. Mimochodem, Jime, to že Queen vždy hráli naživo odvozuješ jen z toho, že to vždycky vypadalo tak příšerně? Nebo máš jiný argument oproti mému tvrzení, že hráli vždy jen na playback? Dokaž mi prosím opak.

73.Jim 26.05. 2004 22:36
72. MaDi Ty tu meles (Madonna ani Prince nezpivaji pri svych koncertech na playback) to je ale blbost zpivaji a moc dobre to vis. A jeste k tomu ze je porovnavas s Freddiem tak to se vubec neda porovnat oni jsou totiz oba dva Madonna a Prince velice primitivni staci si o nich precist ja nevim co ctes ty ale asi neco jinyho nez bys o nich mel cist ja o tehle vim dost a opravdu truhlici k pohledani.

74.Jan Novák 26.05. 2004 23:05
No, truhlíci by se našli i jinde... ;-)

75.Michal 27.05. 2004 00:20
To 74: tak tak ;o)
Jsme zase doma... Tohle radsi nema cenu ani komentovat, ted budu nas*anej 5 minut, ale kdyz bych cosi napsal, tak budu nas*anej priste a priste... Nevim, ze vas to jeste bavi- kazdy ma svuj nazor a myslete si cokoli... BTW: Znate ten vtip se zdi a s blondynou?
Dobrou

76.PavelRokyta 27.05. 2004 00:22
To,že Prince i Madonna zpívaj naživo to je fakt. Ale to je takový to naživo, že to nejdřív půl roku dřou jen aby se nepostavili o cm vedle než maj stát a to samý se zpěvem....když si pustíš CD a podíváš na koncert prakticky nepoznáš rozdíl (žádná improvizace, žádná změna oproti originálu, zkrátka pro mě nuda)...To Freddie mrknul na Briana ať tam zahraje ještě nějaký to sólo, aby se on ještě moh kapku vyblbnout.

Jinak od čísla 20(přibližně) až doteď si myslím, že tady soutěžíte o to, kdo má doma tlustější a chytřejší encyklopedii..

77.Ptr 27.05. 2004 09:18
Zaprvý, nepíšu z domova! A za druhý,až na ty čísla s tou návštěvností, jsem nic nemusel vyhledávat v encyklopedii.... A za třetí,já s nikym v ničem nesoutěžim :).

78.bulsara 27.05. 2004 09:31
Ty máš ale výdrž Ptr, rveš se za své jak lev, nechceš vstoupit do politiky...

79.bulsara 27.05. 2004 09:32
..........?

80.Ptr 27.05. 2004 09:53
No,řeknu to takhle - hudba mě narozdíl od politiky zajímá... :)

81.Mr.Scully 27.05. 2004 09:59
Ptr - chci slyset dukaz tech peti oktav. Sezen prosimte nekde malinkej uryvek s jeho nejnizsim zazpivanym tonem a pak nejvyssim. Neverim tomu, dokud to neuslysim.

Btw. Deep Purple mam rad, ale Gillian uz toho dneska vyzpiva malo. Kdyz si vezmes, ze Freddie par mesicu pred smrti mel stale prakticky ten ctyroktavovy rozsah...

82.roberto2 27.05. 2004 10:22
Ptr 37:
Po smrti Freddieho opravdu nemel v Anglii prezident projev.Otazkou je proc?Ze by ten "prezident" nevedel kdo je Freddie?Anebo podle tebe Freddie nebyl tak dobry?

83.Ptr 27.05. 2004 11:40
Mr Scully:
S tim důkazem to máš těžký! Když jsem asi před třema rokama o Hughesovi slyšel poprvé (taky se hovořilo o pěti oktávách) tak jsem tomu nevěřil! Ale jestli znáš Child In Time a ty vejšky v týhle skladbě, tak Hughesův nejvyšší zazpívanej tón je o šest, nebo sedm (teď nevim) tónů (oktáva má osm!) výš!!! Nejvyšším tónem v Child In Time je vysoké C, takže tohle je H nad vysokým C!!! A u toho nejnižšího... To si nejsem jistej. On má několik takových fláků. Ale ať neříkám jenom plusy Hughesova hlasu! Má i jedno obrovský mínus! Je naprosto nemožnej při zpěvu balad a slaďáků... To on opravdu neumí! Ale ten HLAS to bohatě vynahrazuje v hardrockových flácích! Jeho nejlepší album (bezesporu, na tom se shoduju i s lidma, se kterýma se normálně hádám) je živáček z Japonska 94 - Burning In Japan Live! Když si poslechneš jeho fantastickej začátek songem Burn, člověk úplně zapomene na to, že hlavním singerem DP v tý době byl Coverdale, protože prostě Hughes je o třídu vejš! V Burn podává prakticky životní výkon a slavná jsou také jeho pěvecká extempore v Mistreated na živácích DP (na zmíněném živáku chybí)! Závěr desky obstarává Stormbringer a teda, tady musí blednout závistí všichni slavní vokálisté ala Plant, Coverdale, Mercury (provokace...) a možná i Gillan, protože tohle je opravdu o padesát tříd lepší než studiovka!!!

Bulsara 18:
Možná to ani nevíš, ale to cos napsal: "Hughes má naozaj repráky trhajuce vejšky" nebo něco takovýho, je PRAVDA!!! Teda aspoň jsem o tom četl v jednom časáku těsně před libereckym koncertem Hughese v Česku. Na jednom z koncertů (tušim v roce 95) se to doopravdy stalo, kdy při jednom z těch jeho neuvěřitelných vysokých tónů, doopravdy poškodil aparaturu!!! Když zjistili, že to asi nepůjde jen tak za minutu opravit, tak se publiku omluvil a odešel.... :)

84.Ptr 27.05. 2004 11:46
To MrScully 2:
"Deep Purple mam rad, ale Gillian uz toho dneska vyzpiva malo. Kdyz si vezmes, ze Freddie par mesicu pred smrti mel stale prakticky ten ctyroktavovy rozsah..." ???? Tys asi nebyl v listopadu na jejich koncertu,viď... Já uznávám, že už není schopnej odezpívat to co na MIJ, či In Rocku, ale rozhodně je v nejlepší formě za posledních 20 let!!! V porovnání s Perfect Strangers je Bananas podle mýho co se zpěvu týká mnohem vydařenější! Pokud se orientuješ podle desek jako Come Hell Or High Water, či Nobody´s Perfect, tak se nedivim, žes to napsal, ale od roku 93 (co odešel Blackmore) šla jeho forma HODNĚ HODNĚ nahoru a dá se říct, že pokud mám o nějakém jejich živáku z posledních deseti let říct, že je z Gillanovy strany opravdu povedenej, tak to je Total Abandon z 99 roku! Tam zpívá víc než výtečně a podle mýho názoru byl v Praze v listopadu ještě o něco lepší!

85.Mr.Scully 27.05. 2004 11:58
Na jejich listopadovem koncertu jsem byl a i kdyz koncert sam o sobe se mi fakt moc libil (upozornuju, ze o DP toho moc nevim, jsem jen fanousek), tak si presto vubec nemyslim, ze byl Gillian lepsi zpevak nez Freddie. Na koncertech se snazi vyzpivat vic nez Freddie, to je fakt (taky nedela takovoy gymnastiku, jako porad behajici Freddie :-) Ale podle me ma vejs posazenej hlas; Freddie byl baryton a proto mel vzdycky o neco tezsi vyzpivat vejsky. Zatimco o cloveku s vysoko posazenym hlasem (viz Roger Taylor) si kazdy mysli, jaky je super zpevak, ale nevidi, ze neni schopen zazpivat nizsi tony. I kdyz zrovna Roger neni typicky priklad, protoze jeho rozsah je taky pres tri oktavy.

86.Ptr 27.05. 2004 12:04
Jenom droboučké upozornění! Není to GILLIAN, ale GILLAN. G - I - L - L - A - N. Já vám taky nepíšu Mercuri, nebo Mericury.... :)

87.Ptr 27.05. 2004 12:17
Jinak u mě platí skoro to samý co napsal Scully.... Ale v opačnym gardu. Napsal bych: "Vubec si nemyslim, ze byl Freddie lepsi zpevak nez Gillan. Na koncertech toho Freddie vyzpival miň, ale to je proto, že běhal víc po podiu a blbnul s diváky. Ian prostě tu energii, kterej Freddie dal do toho aby pobavil obecenstvo šaškováním (tohle je moc silný slovo, jak to vyjádřit jemnějš?) tak jí vkládá do zpěvu." Mimochodem... Ianovy tanečky s mikrofonem (resp. stojanem) jsou věcí, kterou dělá přes 30 let a dodnes! Díky tomu taky nejde zapomenout na ten začátek... Protože se chce cejtit pohodlně (aby mohl všelijak poskakovat a "tančit" s tim stojanem), tak taky zpíval bos... :)

88.Ken 27.05. 2004 12:48
Prdlajz !
Správné pořadí : 1.Freddie, 2.Freddie, 3.Freddie.

89.MaDi 27.05. 2004 13:11
Máš recht, Kene, ale neříkej, že umíš jen do tří ...:-) To je pro takového Boha, jako je Freddie moc směšný.

90.Ptr 27.05. 2004 13:45
:) Jako fór docela dobrý....

91.Mr.Scully 27.05. 2004 14:06
Omlouvam se za zprzneni jmena Iana Gillana :-) Kdyz Ian GilliIan se tak krasne rymuje... :-)

92.bulsara 27.05. 2004 17:56
Bude mať táto stupídna téma aj koniec... Ptr - ešte raz poklona za výdrž. A ak máte ešte chuť na debatu o ničom - tak hádžem drievko do ohníka : a čo takto Lemmy Killmister... to je pán spevák - a kto je viac????

93.Ken 27.05. 2004 20:04
Viac je přece Freddie ! Mimochodem, MaDi, to pořadí pokračuje na dalších místech úplně stejně :-)) Jo a tohle není debata o ničem :-!

94.roberto2 27.05. 2004 22:15
Ja si myslim svoje a hotovo

95.bulsara 28.05. 2004 09:01
Potáhněme to ke stovce....?

96.bulsara 28.05. 2004 09:12
Čo Freddie pre mňa znamená som uviedol o pár metrov vyššie.... ale po 27 rokoch, čo ho človek počúva, každý deň ho nemusím a pritom si ho vážim stále rovnako... takže taký Lemmy Kilmister z Motörhead je pre mňa pekný odskok mimo...

97.bulsara 28.05. 2004 10:23
Tá stovka ma láka... Mal by som tu ešte jeden impulz k téme, i keď trošičku bokom... Na túto web. stránku lozím občas už 5 rokov ale fórum sledujem len od tohto roka - takže neviem, či sa tu o niečom takom už niekedy nebavilo... ak, tak prepáčte ....takže ten impulz - aký máte názor na existenciu 3 sólových vokalistov v jednej skupine (Queen)... tí, čo s Queen začali neskôr ako ja si to tak asi neberú a Freddie je u nich to prvoradé, ale ja po začiatkoch na Beatles, Sweet, Deep Purple, Pink Floyd, Nazareth, LedZep ... som naskočil na queenšialenstvo pri NOTW a vzápätí Jazz, a musím povedať, že ma okrem mnohých iných vecí silne zaujalo to sólové striedanie pri mikrofóne na štúdiových nahrávkach, čo spolu s tým kategorickým striedaním autorstva podpísaného pod názvami skladieb na obaloch LP mi pripadalo veľmi zaujímavé a zvláštne... Táto nie len štýlová pestrosť hudby medzi skladbami, ale aj tá zmena vokálu - to na mňa pri začiatkoch na klasických albumoch veľmi pôsobilo... a neskoršie upustenie od tohoto výrobného postupu a dominancia Freddieho mi trošičku vadilo - podobne to poznamenal Jiří Černy v jednej recenzii. Dobrého moc škodí - a ja to tak v tejto veci beriem.....

98.bulsara 28.05. 2004 10:29
....mi trošku vadilo. Pamätám si, že niečo podobné v jednej recenzii konštatoval Jiří Černý. Dobrého veľa škodí - a toto v tejto veci sedí... aspoň u mňa.

99.Ken 28.05. 2004 10:52
a je

100.Ken 28.05. 2004 10:53
to 100. HOWGH :-)
stránky 1 [2] [3] [4] [5]

Navigace: Queen - Královská legenda: Fórum - Ankety: NEJLEPŠÍ ZPĚVÁK