Navigace: Queen - Královská legenda: Fórum - Novinky: The Studio Collection 2015

Forum

--- Pouze přihlášení uživatelé můžou přispívat do diskuze ---stránky 1
peto: The Studio Collection 201516.07. 2015 18:25

1.peto 17.07. 2015 12:59
Sorry, vypadol mi zvyšok textu :
A je to tu - sľubovaný Hammersmith Odeon ´75 :-)))

2.Simandl 17.07. 2015 22:06
Ale musí se uznat, že to vypadá nádherně! Už jsem myslel, že bych požádal ježíška o koupi a postupně se za velké peníze snažil prodat mé první výlisky z UK (některé mám už i 2x jen pro budoucí prodej), protože práce Boba Ludwiga si vážím. Bohužel se opět jedná o digital, protože analogové pásky jsou podle popisku špatné. Nevím, jak je možné, že analogové pásky Beatles, posloužíc k vydání tohoto: www.hi-fiworld.co.uk, se nepokazily. Původních nepraskajících Queen na vinylu se tedy asi nikdy nedočkáme :-( P.S. Mít QII na 2LP, kde na 2. stranách nic není, mi připadá jako strašná blbost...

Příspěvek naposledy editován 17.07. 2015 23:56

3.Mr.Scully 19.07. 2015 10:36
Queeni se o "minulost" nikdy moc nestarali, viz třeba ten případ s TOTP, kdy BBC to začala z archivu mazat a Queeni ani neměli kopie, resp. je to začalo zajímat, až když bylo pozdě.

4.Ptr 19.07. 2015 11:15
Já myslim, že pokud nekecaj a opravdu ty originální analogy nejsou v nejlepšim stavu, tak je celkem logický, že se je snažili, co nejrychlejš převést do digitálu....... Já spíš nechápu, proč dávno většina diskografie není aspoň na DVD-A.

Příspěvek naposledy editován 19.07. 2015 11:18

5.Simandl 19.07. 2015 11:43
Já v tom spíš vidím lenost. Nevím, co přesně dělali s analogovými pásky, když se od nějakého '86. pracuje jen s digitálem, že se "porouchaly". A hlavně, na světě přeci nejsou jen jedny kopie těch pásků, ale to je zase moc práce a asi i peněz...

6.Jan Novak 29.07. 2015 15:32
Smazal Jan Novak

7.vasekufr 21.08. 2015 22:24
Tak kdo plánujete nový gramec? www.rega.co.uk
www.queenonlinestore.com

Příspěvek naposledy editován 21.08. 2015 22:29

8.DeaconJohn 22.08. 2015 02:17
7: Krásný kousek. Musím říct, že ten gramofon mě láká víc, než ony nové LP desky. Jaká bude asi cena a dostupnost v ČR..?

Příspěvek naposledy editován 22.08. 2015 02:18

9.Scandal 22.08. 2015 21:53
7: Pekna hracka.

10.vasekufr 22.08. 2015 22:12
8.Cena by měla být do 15000,-Kč píše se zde www.hifi-voice.com

11.rezna 11.10. 2015 14:02
Dobrý den pánové mohl by mě poradit jestli ma ce kupovat tuto kolekci desek ,je tam neco nanekdomanecoD o proti už vydaným album ?Děkuji za radu.

12.peto 15.10. 2015 17:02
No, priatelia, tak nakoniec som si povedal, že to spravím - objednal som si a dnes priniesol domov tento box. Napriek istým pochybnostiam o kvalite farebných vinylov a o dojme, ktorý môžu/nemusia vyvolať, môžem skonštatovať nasledovné : The Studio Collection je ( aspoň takto za čerstva, bezprostredne po rozbalení ) pekný a kvalitný produkt. Kvalita printov obalov - vonkajších a vnútorných - je špičková, drobné odchýlky od pôvodných vydaní ( rozumej doplnky ako napr. texty na Jazz na druhej strane nahého cyklistického posteru :-), hlava robota v strede vnútorného obalu News etc. ) sú len na prospech veci. Jemné rozpaky vo fáze očakávania nad ideou "rozdelenia" dvojky na "dvojalbum" sa rozplynú, akonáhle to držíte v rukách : samostatná biela a čierna placka so zadnou stranou s vylisovaným logom a nápisom Queen II sú proste luxusné. Zvuk je - po prvých testoch Races, Game a Heaven - OK, pressing výborný - žiadne praskanie, žiaden problém s nečiernymi farbami. Kniha pekná, obsahuje zopár "nevidených" fotiek/infos o jednotlivých albumoch. Takže bezprostredne prvý dojem : tých necelých 400.- Euro, za ktoré som to kúpil, stálo za to.

Příspěvek naposledy editován 15.10. 2015 17:03

13.Mr.Scully 19.10. 2015 19:00
Nejsem expert na vinyly, ale kamarád tyhle recenzoval takhle negativně:

"And they cannot even get the pressing of vinyl right. Many of the LPs are cloudy. I think I will use them in my next polymer technology lecture as an example how melt processing of polymers should not be done."

14.peto 19.10. 2015 19:38
13: albumy, na ktoré bol použitý transparentný vinyl ( The Game - strieborný, Magic - oranžový etc. ) naozaj nie sú farebne jednoliate, ale viac či menej "cloudy" - jav viditeľný hlavne okolo stredovej nálepky na platni. Áno, nie je to zrejme to, čo by človek čakal, ale toto je drobná kozmetická vada, ktorá nijako neovplyvňuje zvuk ( a o zvuku, nakoniec, nie je v uverejnenom príspevku Tvojho kamaráta ani zmienka ). Albumy lisované z nepriehľadného vinylu sú v tomto smere bezchybné. O tomto prebiehala debata napr. na Queenzone, kde diskutujúci menovali hlavne The Game; skutočnosť je - ako to už býva - oveľa menej dramatická. Moja počiatočná obava z farebných vinylov sa, našťastie, v tomto prípade ukázala ako neopodstatnená - červený, biely alebo zelený vinyl sa mi na gramci technicky správa rovnako ako klasický čierny ( a tu ako veľmi kvalitný čierny ) pressing.

Příspěvek naposledy editován 19.10. 2015 19:39

15.Break Free 21.10. 2015 16:12
nejsem expert na vinyly,ale kamarád tyhle recenzoval velmi pozitivně,bohužel anglicky neumím,ale čínsky ano:-)
那時,天下人的口音言 語,都是一樣。
他們往東邊遷移的時候 ,在示拿地遇見一片平原,就 住在那裡。
他們彼此商量說,來罷 ,我們要做磚,把磚燒透 了。他們就拿磚當石頭,又 拿石漆當灰泥。
他們說,來罷,我們要建 造一座城,和一座塔,塔頂 通天,為了傳揚我們的名, 免得我們分散在全地上.

16.Scandal 21.10. 2015 23:09
15: Cekal jsem nejakou kvalitni recenzi, ale popisujes nam tady v cinstine stavbu Babylonske veze :-o

17.DeaconJohn 22.10. 2015 14:28
Peto, co kvalita, zvuk, mastering? Jsou to vinyly jak mají být, nebo si zájemce pouze koupí zvukově zmršené desky v krásných obalech a barvách? Koná se tu onen pověstný hřejivý a přirozený analogový zvuk? Děkuji za názory a podrobnější recenzi...

18.Break Free 22.10. 2015 17:24
Omlovám se za vtípek,anglicky neumím a čínsky už vůbec ne.Doufám,že jsem nikoho neurazil.A ted už k tématu.CD jsem zavrhl zní jak mp3,to SHM CD je jinačí level.těch mám pár a jsem spokojený.Jinak LP mám starší i novější vydání a opravdu ty nová zní jak Cd jsou to jen přelisy a hodně fanoušků odradí je kupovat,nejlépe z těch novych zní Live in Rainbow.Tak mi nedalo a šel jsem do černé placky,ta by měla být na tom stejně zvukově jak ty barevné,pro ty co nechtějí celý komplet,tak vydaly i řadové LP,ale jen černé a světe div se,zní velmi dobře,trochu mi to připomína ty zmíněné SHM,ale má to navíc zvuk LP.Prý se na tom vyřádil nějaký zvukový inženýr v Abbey Road Studios,tak si myslím,že půjdu i do dalších,možná i do těch coloured až na tu cenu,no uvidíme.

Příspěvek naposledy editován 22.10. 2015 17:41

19.peto 23.10. 2015 12:40
17: Milý hudobný dôchodca :) + možno aj zopár ďalších : mastering je z roku 2011, prevedený B.Ludwigom, cit. z CD -"...using the finest modern analogue and digital technology". Uvedomme si, prosím, že je rok 2015 a už zopár dekád nás zo všetkých strán obklopujú jednotky a nuly. V procese reštaurovania, čistenia etc. pôvodných zvukových stôp sa v štúdiu nedokážete vyhnúť digitálnym procesom, to je dnes už jednoducho nemožné. Takže vinyly v boxe - Sheer Heart Attack napríklad, pochopiteľne nemôže byť zvukovo totožná s Sheer Heart Attack vylisovaným v roku 1974. To sa dnes nestane nikomu, nemusíme sa baviť len o Queen. Ak si dnes niekto kúpi ANATO, Dark side of the Moon, Zeppelin II alebo čokoľvek podobné, vylisované v posledných rokoch a čaká rovnaký zvuk ako pred 40 rokmi, je fantasta. Splniť takéto očakávania sa dá jediným spôsobom : nájsť človeka, ktorý si ten napr. Floyd kúpil v roku 1973, nerozbalil ho a nikdy si ho nepustil ( alebo max 1 - 2x ) a dnes sa ho rozhodol predať. Kontrolná otázka : koľko je takých prípadov ? Alebo ešte jedna možnosť - nájsť odloženú nepoužitú matricu zo 73 -ho a vylisovať tých pár tisíc kusov, koľko tá jedna formička zvládne.
Ako som už písal, platne z boxu hrajú čisto, bez praskania, asi najkvalitnejšie, ako to môžeme z dnes vyprodukovaných vinylov očakávať. "Zvukově zmršené desky" je v tomto kontexte asi príliš silný výraz. O obaloch a celkovom prevedení som už písal, nebudem sa opakovať. Takže celkovo : v dnešnej dobe je tento produkt spracovaný blízko vrcholu aktuálnych možností.

20.Break Free 23.10. 2015 20:46
Ano,ano,ano,musím jen souhlasit,lépe bych to už nenapsal!!!Tady už opravdu záleží jen na čem se to poslouchá,a kdo má jaké poslechové priority,já třeba velké.

21.Simandl 24.10. 2015 09:47
Tak položme otázku jinak: mám supraphonské vydání Hot Space, bude znít nové vydání lépe, než vydání ČSSR? Vyplatí se koupě? A nemyslím obal, čistě jen zvuk...

22.Break Free 25.10. 2015 08:00
Já měl taky to supraphonské,pak jsem si koupil remaster 2001 a to zní fakt špatně.To české vydání bylo určitě lepší.Ale je to dobrá otázka,HOT SPACE mě určitě zajíma jak hraje na těch nových LP,doufám,že skvěle.Já šel do Innuenda a tím druhým bude určitě Hot Space.

23.Simandl 25.10. 2015 11:26
Já totiž raději vezmu něco, co praská, ale zní prostě opravdově. A jestli je deska barevná nebo černá, možná se na to balí dobře holky, nevím...

Příspěvek naposledy editován 25.10. 2015 11:26

24.Break Free 25.10. 2015 19:51
Nevím,ptal ses na zvuk.Já ho už objednal,tak Ti pak můžu potom říct jak zní.Ten zvuk se mi zatím líbí,nikomu to tady nenutím,je to za poslední dobu zvukově asi to nejlepší co jsem slyšel,a záleží na každém jestli si to koupí,nebo ne.

25.r_y_b_k_a 28.10. 2015 19:33
21: Zkus se raději na Ebay poohlédnout po originálu. V zachovalém stavu bude stát i s poštovným max. polovinu oproti nové desce.
Sice nemám srovnání (vlastním jen originál - britské vydání Hot Space), ale nevěřím, že by nám soudruzi zprostředkovali proradnou hudbu ze západu v prvotřídní kvalitě. Navíc desky od Supraphonu v tichých pasážích šumí.
Zkušenosti s remastery mám rozporuplné, zatímco ADATR Millenium Edition a ANATO 30th Anniversary se dle mého názoru povedly (porovnávám s originálem), Absolute Greatest je uchu nelahodící až neposlouchatelné. Přehnané výšky, basy a dynamika nikde, zvuk je "neklidný, uspěchaný", postrádám "vyváženost, hloubku, vyrovnanost", do které se s chutí zaposlouchám (srovnávám s GHI a II). Vzhledem k tomu, že nahrávky na Absolute Greatest 2009, studiová alba 2011 (ale i Operu z r. 2005) upravil Bob Ludwig, raději bych se remasterovanému albu vyhnul.
Hodnocení je ovšem čistě subjektivní záležitost.

Příspěvek naposledy editován 28.10. 2015 19:42

26.Simandl 01.11. 2015 10:16
25: Díky za tip. Nicméně přemýšlel jsem o tom právě kvůli dostupnosti, když nové Hot Space seženu prakticky v každém větším městě. Zrovna o svátku jsem byl v Brně ve VinylRecords a koukal jsem tam na všechny ty nové výlisky. Za prvé ta cena je opravdu přemrštěná, 800,- je zkrátka moc, když vedle toho je za 350,- původní anglické vydání Live Killers - volba byla jasná...

Příspěvek naposledy editován 01.11. 2015 10:18

27.r_y_b_k_a 05.11. 2015 08:19
A je to vyřešené.

28.zdenek.r 17.11. 2015 22:08
aniž bych měl nějaké srovnání, tak bych asi ani předem staré LP ze Supraphonu nehanil. Před 14ti dny byly pořadu Gejzír na čt1 gramozávody Loděnice, dnes největší výrobce na světě. Nechali si vyrobit kopii původní linky, takže asi je to stále top. Mj. tam zmiňují ty módní barevné a jejich kvalitu......... www.ceskatelevize.cz

Jinak, já přehrávám na gramu Aiwa tuším PX 850 připojenému k věži téže značky.

Příspěvek naposledy editován 17.11. 2015 22:09
stránky 1

Navigace: Queen - Královská legenda: Fórum - Novinky: The Studio Collection 2015