Navigace: Queen - Královská legenda: Fórum - Galerie: Deep Purple - Mnichov

Forum

--- Pouze přihlášení uživatelé můžou přispívat do diskuze ---stránky 1
Ptr: Deep Purple - Mnichov29.12. 2012 12:42
Deep Purple - MnichovOpět si dovolim trochu zaspamovat. :)

30. listopadu slavil své 67. narozeniny Roger Glover, a tak jsme se rozhodli to s ním trochu oslavit. :) Spolu s dalšíma fanouškama jsme vymysleli takové dvě akce - čistě s cílem udělat Rogerovi radost, povedlo se na výbornou! :) Blahopřejný transparent a A4 papíry s jednotlivými slovy Happy - Birthday - Roger v předních řadách jsme vytasili hned na začátku - a povedlo se přesně to, co jsem si přál - Rogera to dostalo do fantastický nálady, úplně ho to rozzářilo. :) A pak jsme ještě před koncertem rozdali mezi dav takové malé cedulky s 2jazyčně napsanou prosbou, abychom mu zazpívali Happy Birthday. :) Podařilo se - lístečky s touhle prosbou jsme pak po koncertu nacházeli až po stranách zvukařskýho pultíku, takže se do toho zapojilo hodně lidí. :)

Byl to Rogerův večer a proto s ním začnu. :) Nás, co už jsme DP viděli víckrát, hodně překvapil ve Strange Kind Of Woman - a to proto, že Roger jako basák preferuje hru trsátkem a vidět ho hrát na prsty dřív bylo možný jedině u balad... No změna je život. :)

1.Ptr 29.12. 2012 12:51
Deep Purple - MnichovSpolu s Rogerem nás nejvíc překvapil Ian Gillan - pamatuju ho zazpívat líp jenom jednou, v Ostravě před šesti lety.

Koncerty tohohle turné nejsou o žádných okecávkách, takže tentokrát jsme byli "okradeni" o jeho slovní vtípky, na druhou stranu, koncerty nejsou žádná talkshow, takže tentokrát je hned úvod koncertu pořádnej nášup - Fireball, Into The Fire (kdo jinej tohle v sedmašedesáti vyzpívá?), Hard Lovin´ Man, Maybe I´m A Leo a Strange Kind Of Woman "v kuse"....

2.Ptr 29.12. 2012 12:53
Deep Purple - MnichovDon - troufám si říct, že od Steva trochu přebral roli lídra. :)

3.Ptr 29.12. 2012 12:54
Deep Purple - MnichovMlaďoch Steve... :)

4.Ptr 29.12. 2012 12:58
Deep Purple - MnichovCelej set:
Fireball
Into The Fire
Hard Lovin´ Man
Maybe I´m A Leo
Strange Kind Of Woman
The Battle Rages On
Contact Lost
Wasted Sunsets
Well Dressed Guitar
The Mule (s Paicovým sólo výstupem)
Lazy
No One Came
- Don Airey Solo
Perfect Strangers
Space Truckin´
Smoke On The Water
--
Speed King (jak ta klasická Happy Birthday, tak ta Beatlesovská na začátek a rocknrollová směska uprostřed včetně I Got A Woman, Its Now Or Never či High School Confidental)
Hush
Black Night

První polovina koncertu (Fireball až No One Came):
www.youtube.com

Druha polovina koncertu (od Donova sóla):
www.youtube.com

Příspěvek naposledy editován 29.12. 2012 13:19

5.Ptr 29.12. 2012 14:34
Deep Purple - MnichovZapomnel jsem na Paice!

6.Mr.Scully 29.12. 2012 16:06
O co je horší kvalita videa, o to je lepší audio. Zajímalo by mě, co měl autor za mikrofony :-) Nebo jestli byla tak dobrá akustika...

S těmi birthday wishes se z tebe stává lehce pubertální skalní fanoušek :-D

7.Ptr 29.12. 2012 16:37
6:
Ja si covece ani nemyslim, protoze ty cedulky, co jsme rozdavali, tak drzeli odhadem i padesatnici a byli nadseny, ze muzou aspon takhle poprat cloveku, kteryho treba 30 - 40 let obdivujou. :) Slo jenom o jeden song - nechteli jsme nikomu zaclanet a taky si uzit koncert, takze po Fireballu jsme to dali pryc.

Ale zapomnel jsem zminit druhej transparent - kterej jsme pouzili v zaveru Smoke - s cilem, aby zahrali Speed King (stalo na nem "we are gathered here tonight to rock´n´roll" coz je dlouholetej komentar, kterym IG Speed King uvadi) - a stalo se, i kdyz je pravdepodobny, ze by ho hrali i bez nasi prosby - kazdopadne si nas vsimli a z tech jejich gest jsme poznali "jo dame...." :)

Jinak nahrano na:
Sony PCM-M10 + Sony Mic ECM 719. Je to michanice videa (ktery je skoro komplet - az na par minut) a kompletniho audiobootlegu. :)

Příspěvek naposledy editován 29.12. 2012 16:40

8.Mr.Scully 29.12. 2012 17:07
Hm, divný, 719 není žádnej zázrak, vlastně ho asi někde doma mám taky, ale když sednou dobrý audiopodmínky, tak udělá zajímavej výsledek s bohatým zvukem.

9.dmac 29.12. 2012 19:00
Dobrý nápad Ptr! :-)

10.Ptr 29.12. 2012 19:07
Mne pak jako jednomu z organizatoru udelalo obrovskou radost tohle - z Rogerovych stranek:
"The band is on fire. We had some great gigs and met many old friends, and some new ones. It was all made possible by our crew – a better bunch of hard working people you’d be hard pressed to find. My birthday at the gig in Munich was a gas. Thank you to all of you who gave me gifts and greetings."

Nam prisel podekovat uz v prubehu koncertu 3x - snazil se nas trefovat trsatkama, ale vetsina jich skoncila v meziprostoru mezi podiem a nama, ale to je jedno, jedno mi Roger dal uz driv osobne a ty letosni jsou stejny. Pro me je dulezity, ze se nam povedlo ten koncert udelat vyjimecnej - i pro nej vyjimecnej. :)

Příspěvek naposledy editován 29.12. 2012 19:13

11.dmac 29.12. 2012 20:04
Dost dobrý, gratuluju.

12.another.world 29.12. 2012 20:24
7: já si na koncerty po dlouhém porovnávání videí z youtubu koupil Sony DSC-HX9V a jsem spokojen. Video skvělé, audio velmi dobré. Jen trochu obtěžuje ten půlhodinový limit na full HD videa, je třeba hlídat čas a při tleskačkách občas dělat pauzy, ale to asi dělá většina foťáků, což? Mám nahrané komplet letošní Red hoty a kousek Pearl Jam a Miky z Vídně. Škoda, že jsem nic podobného neměl na Bowiem 2004 :o(

Transparenty jsou IMHO v pohodě pokud se s nima nemává celej koncert nebo na nich není napsaná nějaká vyložená trapárna. Já takhle díky malé A4 cedulce získal od Rogera paličku a v Berlíně si díky nim zahráli s U2 na podiu 3 Češi. Napsali si Drums + Me = Angel of Harlem, Guitar + Me = Angel of Harlem ... www.youtube.com Jestli vládnete nějakým nástrojem, troufáte si a je alespoň malá šance že to kapela dovolí tak to za pokus stojí, ne?

13.Mr.Scully 30.12. 2012 09:14
12. Jj, bohužel foťáky i kamery umí nahrávat jen 4GB maximálně a zatímco kamery automaticky začnou nahrávat další sekvenci, tak foťák se obvykle zastaví a člověk přijde o drahocenné sekundy...

Myslím, že takový Brian už na transparenty moc nekouká od doby, kdy ten maník před ním vytáhl "Brian MAY I have your guitar pick", vzápětí trsátko dostal a vzápětí bylo na ebay :-D

14.Ptr 30.12. 2012 10:38
13:
A stalo mu to za to, kvuli par eurum Briana nastvat tak, ze uz na transparenty nereaguje? :-/ Idiot.

15.dmac 31.12. 2012 19:18
Nejde přece o eura, ale o to, že když někdo prosí o suvenýr, tak se předpokládá, že se k tomuto způsobu prošení snižuje z důvodu, že o to moc stojí. A ne žo si cosi vyžebrá, aby to hned ziskuchtivě prodal.

16.Mr.Scully 01.01. 2013 12:33
Právě - kdyby nebyl blbej, tak měl luxusní suvenýr získaný nápaditým způsobem. Takhle má z ostudy kabát za získaných blbých sto dolarů nebo kolik...

17.Ptr 01.01. 2013 17:10
15:
Ja vychazim z toho predpokladu, ze tam sel s tim transparentem uz predem s umyslem, ze to proda.
stránky 1

Navigace: Queen - Královská legenda: Fórum - Galerie: Deep Purple - Mnichov