Navigace: Queen - Královská legenda: Fórum - Sběratelské předměty: Plakát Queen v Praze..

Forum

--- Pouze přihlášení uživatelé můžou přispívat do diskuze ---stránky 1
dmac: Plakát Queen v Praze..17.05. 2004 08:15
...koupíte v prodejně Levná CD na Jindřišské 25, od Jindřišské věže směrem na Václavák. Je to ten samý plakát, co prodávají na www.posters.cz (tj. z queenonline.com) a mají ho dokonce venku za výlohou. Jde o slavnou fotografii Micka Rocka, tedy záběr, kterým začíná videoklip Bohemian rhapsody (čtveřice hlav poskládaná vedle sebe, Freddie zkřížené ruce na ramenou) nebo na obalu Queen II. Šel jsem tamtudy v neděli na vlak, když jsem se vracel z hlavního města z koncertu Marillion. Ti mají na Queen přece jen nějakou vazbu. Najděte si odpověď:

a/ Marillion koupili studio Queen v Montreux
b/ Marillion je pojem z Tolkiena, kterého četl Felix, prorozený syn Rogera Taylora (20 let předtím, než se začal točit Pán prstenů)
c/ Marillion a Queen byly dvě kapely v 80. letech, s nimiž vyjednával Pragokoncert (asi jediná koncertní agentura za minulého režimu, v čele stál Dr. Ivo Letov) o vystoupení na Bratislavské lyře. Ztroskotalo to na tom, že pořadatel nebyl schopen zajistit drahé občerstvení a vybavení šaten (požadavky skupiny se týkaly zboží, které se dalo tehdy sehnat jen v Tuzexu) ozvučení (hrálo se tam tehdy na playback) a distribuci vstupenek (dostaly se sice všem výborům brigád socialistické práce/BSP, ale běžný fanda neměl šanci - manažér Jim Beach tehdy při jednání v Nostickém paláci prý práskl do stolu a zařval: "Tak dost, hrajeme pro lidi nebo pro komunisty?!")
d/ A marillion of fish byl původní název alba A kind of magic (ten odklepli až potom, co vznikla stejnojmenná písnička, kterou upíchli do filmu Highlander). Název desky Fish prosazoval Freddie, který se tehdy kochával pohledem na své vzácné japonské kapry koi, které pěstoval v rybníčku na zahradě.
e/ Marillion se zpěvákem, který si říkal Fish hráli na několika koncertech Magic tour v r. 86 a Fish dokonce vylezl na pódium v Manheimu s Freddiem a zapěl s ním myslím Tutti frutti (tak mi to říkal osobně po koncertě v pražském Edenu v listopadu 95)

1.Aesis 17.05. 2004 09:49
jeden dotaz - Tolkienova dílka tak trochu znám, ale Marillion? já si pamatuju jenom Silmarillion...

2.Michal 17.05. 2004 10:45
hm... kam na ty ankety chodis mi rekni... :o) Tenhle plakat maji i v tom obchodu na Narodni Tride...

3.dmac 24.05. 2004 09:04
V tom testíku platí e/, Marillion fakt hráli na turné s Queen a Fish opravdu hostoval minimálně jednou s Freddiem v medley coververzí. Freddie sice dnes neľije, ale jeho hlas je zde navľdy, Marillion nadále existují.¨, ale Fishe uľ zná málokdo. Jinak si můľete přečíst mou recenzi na čerstvý koncert Marillion v Praze na www.musicserver.cz
stránky 1


Navigace: Queen - Královská legenda: Fórum - Sběratelské předměty: Plakát Queen v Praze..