Navigace: Queen - Krlovsk legenda: Frum - Novinky: Queen alba konečně na SACD

Forum

strnky 1
vasekufr: Queen alba konečně na SACD27.05. 2012 17:35
Island / Universal Japan vydává řadové desky konečně na SACD. Jedná se o limitovanou edici prý s úžasným zvukem. První alba byla vydána už na konci minulého roku a postupně vychází další.
www.cdjapan.co.jp

1.Mr. Bad Guy 28.05. 2012 04:00
Máme na to někdo přehrávač?

2.vasekufr 28.05. 2012 07:31
Jsou to "single layer" disky, které neobsahují CD stopu takže jdou přehrát opravdu jen v přehrávači kompatibilní s SACD. Vzpomínám si ještě před pár lety firmy Philips a Sony měli podporu SACD i v poměrně levných DVD a CD přehrávačích, boužel dnes se na tuto podporu nějak zapomělo a SACD je výsadou dražších přehrávačů.

3.bulsara 28.05. 2012 07:35
Jo, jeden sony DVD/SACD/CD z 2004-tého a jeden sony BRD/DVD/SACD/CD z 2011 ... Neviem, ako inde, ale u sony blu-ray prehrávače hromadne konzumujú aj SACD ... Osobne ale tento predražený kšeft neberiem ... ani omylom.

4.vasekufr 28.05. 2012 07:44
Abych nezapoměl, přehrajou to taky majitelé Playstation 3.

5.Mr.Scully 28.05. 2012 21:23
SACD DVD přehrávač i Playstation 3 mám. Bohužel nemám nějak chuť ani čas, teď spíš upgraduju domácí kino / TV kvůli Euru, OH v Londýně apod. :-)

6.Akáda 29.05. 2012 00:10
2: Co myslíš touto větou: Vzpomínám si ještě před pár lety firmy Philips a Sony měli podporu SACD i v poměrně levných DVD a CD přehrávačích?

Toto ke třeba levné:
www.anacomp.cz

7.vasekufr 29.05. 2012 08:57
6. Třeba Philips podporu SACD dříve dával do opravdu levných DVD přehrávačů, kde se cena pohybovala okolo 1500,- Kč. Pracuji v obchodě s elektronikou, tak vím co jsem prodával, ve výprodejích se pak cena byla ještě nižší. Dnes Sony a ni u BD playeru za cca 2000,- boužel podporu SACD nedělá , to je výsada až dražších modelů, samozřejmě cena 3500,- není nijak strašná, ale ještě před pár lety byla ještě přijatelnější, otázkou však zůstává jak SACD player za 1500,- hraje. Myslím že celkem dobrá volba za přijatelný peníz je tohle www.sony.cz kde se cena pohybuje kolem 4500,-.

8.bulsara 29.05. 2012 11:05
... neviem, či toto je oficiálne "ešte" lacný alebo "už" drahý "player" ale "mne" pripadal smiešne lacný ...reviews.cnet.co.uk

9.Mr.Scully 29.05. 2012 11:18
Existuje nějaký 3D blue ray přehrávač, který zvládá i DVD-audio a SACD, navíc za dobrou cenu? To asi ne, když si DVD-A a SACD konkurují, co?

Zrovna kupuju 3D BR player a nechci do toho vrážet moc, takže vezmu buď Panasonic DMP-BDT220 nebo LG BD660, oba to jsou vítězi loňských testů a oba mají svoje výhody a nevýhody, takže ještě váhám. Ale za ty peníze nic lepšího nevidím, SACD asi nakonec oželím.

10.vasekufr 29.05. 2012 20:18
9. Jo existuje, třeba Pioneer BDP-440 cena kolem 6000,-
www.pioneer.eu

11.Akáda 30.05. 2012 01:11
vasekufr: no je to možné, nějak neřeším co se deje v kategorii 2 tis. Pro mě je levná kategorie do 5 tis.

Mr.Scully: vidiš o tom Pioneer BDP-440 taky tuším že je :-)) PIONEER vždycky dělal dost mašin aby byli univerzální.
www.anacomp.cz

Nějvíc mě serou že není k sehnání BD recorder. Ke kameře potřebuji recordér. Hlavně mě neříkejte o PC, to je fakt zlo, dělat obyčejný archív na PC a pálit to na BD-disky.

12.Mr.Scully 30.05. 2012 09:49
Tyhle přehrávače jsou spotřební zboží, za tři roky vyhodit a koupit s nějakým novým formátem. Asi se na to vykašlu, podle recenzí vychází nejlíp Panasonic a protože kupuju 50" 3D TV Panasonic, tak to s tím aspoň půjde dohromady :-) (Hlavně ten Panasonic je o dva litry levnější).

Někdo mi říkal, že ty SACD už jsou ke stažení na rapidshare. Zajímalo by mě, v jakém formátu, jestli oddělené kanály ve WAV?

13.Akáda 30.05. 2012 09:58
12: Na SACD je kodování v direct stream digital. Musíš mít uplně jiný převodník. Waw jako takový je PCM s ruznou kvalitou a ty běžnější a standartizované přehraje kdeco. Ale vím co myslíš, v podstatě jde jen o název přípony.
Teda hlavně také potřebuješ jiný převodník. Na PCM, flac, MP, a jiné formáty je pořád jeden a ten samý převodník, protože z MP3 (atd) se vygeneruje něco jako wav, ale je to jen proud dat v bufferu.

Pspvek naposledy editovn 30.05. 2012 12:08

14.vasekufr 30.05. 2012 10:19
11. Sranda je, že Panasonic měl už asi před třemi lety v nabídce BD recorder, boužel nebyl určen pro český trh. www.youtube.com Pro toho kdo si chce zálohovat HD video je nejlepší volba koupit si kameru která natáčí ve formátu AVCHD a tento formát rovnou pálit jako datové DVD, BD. Téměř každý současný BD player AVCHD formát přehraje, boužel úplně bez PC to asi nepůjde.

15.Akáda 30.05. 2012 12:12
Měl jsem kameru Hi8 + S-VHS video
mám DV kameru + DVD recorder
Proste přetáhnu to, odstaním začátky a konce a natáčení podlahy :-)
a tak bych rád HD kameru a BD recorder. A idioti to nejsou schopni do česka dodat. Prý že to je drahé.
Co je sakra drahé. To video S-VHS stálo před 12-ti roky 35tis. (A dnes je to muzeum.)
Jenom žádnej počítač na takový archív.

16.Mr.Scully 30.05. 2012 12:48
HD kameru mám (AVCHD), ale výsledek sestříhám a nechávám na disku, nevidím důvod pořád něco pálit v době sdílení, streamování atd. Mám po bytě WiFi i LAN, multimediální centrum spojené s PC a s televizí a to jsem ještě na dost základní úrovni v porovnání s lidmi, kteří si s tím vyhráli :-)

17.Akáda 30.05. 2012 13:18
16: Asi moc netočíš, že to necháváš na disku. Až budu mít ve dvou nejakých krabičkách vzdálených aspon 10 metrů po 500T disk, taky už nebudu pálit. :-)))
Jako nejlepší by bylo mít super splehlivou nějakou kartu s touto velikostí a slotem na zastržení. Ono to třeba za 10-20 let bude. Pamatuji doby kdy HDD 340MB stál 12000,-kč v roce 1993.

Já nechávám celé záběry, pro možné použití. Jsem rád že sáhnu po kazeze natočené před 15-ti roky a mám tam to celé nesestříhané.

18.merhaut 15.06. 2012 00:13
Osobně mohu – coby člověk z oboru, viz www.recal.eu – doporučit Pioneer BDP-LX55: zbaští všechno audio-videoze všeho, co se točí i netočí, plus i to, co je uložené v síti, doma i ve světě. U zvuku zvládne až do 24/192, u videa kontejnery MKV, atd... jo, a má velice slušně vyřešené analogové výstupy. Lze jej ovládat několikerým způsobem: per dálkáč, pc-sw, iphone, smartphone, tabletem... stojí cca. 10k. Kvalitní řešení na hoooooooodně dlouho.

SACD lze dnes vypálit nebo hrát rovnou z HD/USB, to je ale na delší a technickou řeč...
strnky 1

Koment k novince

(IP: 3.80.177.176)

Navigace: Queen - Krlovsk legenda: Frum - Novinky: Queen alba konečně na SACD