Navigace: Queen - Královská legenda: Fórum - Novinky: Koncerty Queen + Adam Lambert

Forum

--- Pouze přihlášení uživatelé můžou přispívat do diskuze ---stránky [1] [2] [3] 4 [5] [6] [7] [8] [9] [10]
lickerman: Koncerty Queen + Adam Lambert20.02. 2012 19:19
Potvrzené termíny severoamerického turné - www.queenonline.com

Příspěvek naposledy editován 26.03. 2014 17:12

301.merhaut 05.07. 2012 22:32
bulsara, bulsara, mezi nezvládnutým zbožňováním, které se snadno může změnit v chorobné zatracování, protože to jsou dvě strany téže psycho-mince, a upřednostňováním Freddieho před jakýmkoliv následníkem, je nebetyčný rozdíl, to už se ale dostávám – soudě podle 296 – za hranici tvého chápaní...

Příspěvek naposledy editován 05.07. 2012 23:35

302.Andrea 05.07. 2012 22:37
tuto moju neviditeľmosť raz môžem využiť aj v škole, neiekdy sa mi to bude hodiť. Ale som raza, že si nenadávate. Môj názor? Freddie je najlepší a Adam spieval ako Adam.

303.zdenek.r 05.07. 2012 22:41
300. já jsem si s ním tehdy vyměnil emotivně nějaké názory tuším po e-mailu :))

304.zdenek.r 05.07. 2012 22:46
302. a příště nám zazpívá Eva :)). Ne, Lambert má kariéru před sebou, nepochybně projde po stránce zpěvu vývojem, tak jako všichni začínající, pokud s tím tedy po tomto fenomenálním úspěchu hned na začátku své kariéry nesekne a neu.... se k smrti. Takže něco z něj může být. Ale v této chvíli mi jeho styl na této pozici prostě nesedí. Nebudem si nic nalhávat, to taky nemůže každý a každý na jeho místě to má a bude mít těžký, je to křest ohněm a bičování zároveň.


Příspěvek naposledy editován 05.07. 2012 22:46

305.Andrea 05.07. 2012 22:57
niekto reagoval na môj príspevok, no to ma podržte :D

306.bulsara 06.07. 2012 00:49
Á sekol som sa ... Lindaur bol v tom pomenovaní ozaj nevinne :) ...

-- Noc v operetě:

NEPÍŠE SE to lehce : byl to otřesný koncert.
Myslil jsem si , že po reunionu Sex Pistols (Phoenix ´96) byla míra trapnosti „abiturientských srazů“ dovršena, ale přece ne.
Zhruba v polovině koncertu vyběhl z haly do přilehlého baru Brit, dle oděvu zarytý fanoušek Queen a řval : „ Královna ztratila koule!“, The Bollocks. Never mind, Here’s The Queen!, napadlo mě.
Ještě Tie Your Mother Down, první písnička velkolepě pojaté show, dávala naději. Paul Rodgers se svým bluesrockově zemitým, natolik odlišným hlasem jistě opřel o hardrockový kytarový riff, jako by byl u svých Free. Logicky, Queen poloviny sedmdesátých let skutečně vyznávali hudbu založenou na rockovém principu, a Freddie asi tenkrát opravdu Rodgersovy Bad Company obdivoval. Souznění.
Kdyby to nebylo absurdní, měl koncert v tuto chvíli končit. Zbytek byly už jen pokažené dojmy. Kouzlo okamžiku při náhodném setkání Paula Rodgerse a Queen na jakési firemní akci mělo být uchováno „ jen pro ten dnešní den“. Když totiž Rodgers rovnýma nohama skočil do pouťové odrhovačky I Want To Break Free, bylo bolestně zřejmé, že zde se cesty zcela rozcházejí. Zatímco Mercuryho šantánově dekadentní poloha posouvala skladbu o patro výš (nemohl jsem si nevybavit „ tranďácký“ klip se smyslně luxujícím Freddiem v paruce a růžové minisukni), Paul Rodgers se pokusil skladbu odzpívat jako soulové drama. Nechtěný humor pokračoval také při preslyeovském shuffle Crazy Little Thing Called Love, v níž se někdejší hardrocker ztratil intonačně i rytmicky. Z pódia odešel s hanbou, jenže to strašnější mělo teprve přijít.
V nekonečném bloku Briana Maye a Rogera Taylora, tedy „ zbylých Queen“, bylo asi tolik napětí, jak v televizní estrádě Jsou hvězdy, které nehasnou. Akorát že každý zkušenější režisér by je hnal sviňským krokem kvůli nepochopitelně protahovaným, obyčejně čtyřminutovým skladbám (Love Of My Life, Say It’s Not True). Nastavovaná kaše kytarových sól byla nepoživatelná. Hrnečku dost!
Závěr koncertu byl ve znamení dalších poklesků Paula Rodgerse, z nichž nejhorší byla sic odhopsaná, leč hlasově zoufalá verze A Kind Of Magic. Kondenzované trapno nemohl už zaplašit ani slušný výkon v tepající Bohemian Rhapsody a docela hybné podání (také díky Mayově kytaře) vlastního celoživotního hitu All Right Now. Tak tedy dobře! Je libo přídavky? Ne!
Rodgers není zpěvákem stadiónového typu (jeho vynikající CD pocta Muddy Watersovi je důkazem) a May s Taylorem (i s řadou doplňkových hudebníků) jsou jen prostřední instrumentalisté, nikoli šampióni, jak zpívají, a tak mě nezrockovali, ačkoli to slibovali (We Will Rock You).
Nepíše se to lehce : God Save The Queen, prý. Bože, k čemu?! --

autor: vojtěch lindaur Rock&Pop

... v každom prípade toto nepísal - či písal merhaute ? - nositeľ nezvládnutého zbožňovania :)))...
... tomu - bulsarovi - sa naopak hudobná zručnosť "Queen" - bez Mercuryho a Deacona a bez "TV Idola" v Kyjeve celkom "zamlouvala" ...

Příspěvek naposledy editován 06.07. 2012 00:51

307.merhaut 06.07. 2012 01:26
Znáš to bulsaro, ještě větší než jsme doufali... proto polopaticky, speciálně pro tebe: z čeho neustále usuzuješ, že Lindaur byl podle mne nositelem nějakého nezvládnutého zbožňování původních Queen? Snad nebudu muset na tebe použít ještě větší lopatu:-)

308.bulsara 06.07. 2012 01:26
... hoci toto nepísal bulsara, akoby mu to "z oka vypadlo" ... :D

When I heard they played in Moscow it was pretty soon clear to me that I would go. I have had a long standing invitation by my friend and long time Queen fan Alex to visit him, so as soon as the tickets were on sale I bought tickets, booked flights, got a new passport and Russian visa. Too bad that the group rescheduled the concert and I did not get a refund for my original return flight but had to buy additional flight ticktes. But that was really nothing compared to fans from Argentina who kept rescheduling thei travel plans after Sonisphere was cancelled, Moscow rescheduled, Kiew and Wroclaw added and a new date for London added. My advice for future events if there should be any: do not trust in ANY announcement by Queen!The Moscow Olimpiyskiy stadium is a very big venue but it was divided in half, so that the stage was built into the center of the venue and the second half of the hall was hidden behind a curtain. The first impression was the many empty spaces, probably twice as much people would have fitted into the place. The so-called "fan-zone" area right in front of the stage was half empty ( approx 500 euro per ticket) like any other area I could see.Thousands of moere people would have fitted in the hall. I was on second gallery - quite far away but the tickets still cost 125 euro and that is all I can pay for a ticket when I have to travel so far. Maybe the cheaper galleries behind and above us were better filled but we could not see that. Wheelchair users were brought in shortly before the start of the concert but they were just put behind the standing audience, very bad. I know it's not the band's fault but I felt ashamed for my favourite band to see that.

When the concert started the people in my block started to move into the totally empty neighbour blocks to the left and the right , so we had a lot of room but it was weird to have so few people around.

The stage had the now familiar cat walk, a video screen right behind the band and two (much too small) video screens to the left and right. Due to the lights behind the stage aiming right at the audience we could not see much of the screen behind the band and the two screens which should give us better detailed view were very small, so we had a real bad overall view, Unfortunately, Brian forgot the rule "white clothes in big venues" and wore the same dark thing he wore at the Anthems concert in RAH , so he was hard to make out on stage in the first part of the concert just like AL who was in black, as well. Luckily Brian's white hair shines far and bright :-) The sound was very loud and mostly very good except for a few parts when annoying noise was mixed into it, I do not know where this came from.

The concert starts with the Flash theme and the excitement explodes when you hear Freddie from the tape and thenthe so familiar guitar roaring through the hall but then - a screeching Mickey Mouse-like voice squeals some "hello Moscow" and starts singing with this annoying sqashed vibrato - just awful, what a downer. This roller coaster continued through the whole cocert: emotions, warm feelings interchanged with the horror of ths awful shrieking voice. I do not have any bad feelings versus AL, he does what he can and he was asked to do this shows, so there is nothing to blame him about. Quite obviously he has no say in the arrangement of the songs or anything and just does what he is told. For example, I felt that Dragon Attack and AOBTD suited him best and he should have danced but he visibly restricted himself, maybe he was afraid to upstage Brian but that was wrong. In my opinion he simply could not do justice to songs like IWTBF, IWIA, WWTLF - songs that require more than just vocal range. This was most obvious when they made him sing the first verse of BoRhap followed by the second verse coming from tape Wembley 86. The difference could not be more striking. Actually, this is not fair to AL:

The best parts of the concert were the ones when AL was not on stage at all: "Magic", and "DOOL were so touching, TYMD rocked. Life Is Real with Zemfira was very much appreciated by the audience. The double drum solo was nice, it is great to see Roger and Rufus, proud father and talented son.

What I take from this concert is that Brian and Roger can always put on a show but AL is a very bad choice, he turned a Queen concert into a travesty. I never felt so alienated in a Queen related concert, it was very disillusioning. 2012 seems to be the year of the end of the adventure for old fans like me. I have a ticket for Hammersmith Apollo and of course I will go but in future the "glamberts" and "Queen Extravaganza" fans will have to take over.

www.queenzone.com
... nuž ďalšia obeť zlého vlastného sluchu, ktorá nepochopila genialitu vkusu Maylora ... :DPříspěvek naposledy editován 06.07. 2012 01:37

309.merhaut 06.07. 2012 01:33
Poměr líbí:nelíbí je na Youtube u koncertu z Kyjeva v poměru cca. 50:1.

310.bulsara 06.07. 2012 01:55
307. Daj si chlape tou lopatou po lebeni, a potom, keď hviezdičky opadnú mi skús ešte raz vysvetliť v čom spočíva údajné "nezvládnuté zbožňovanie - ktoré sa snáď zmenilo (u bulsaru napr.) v chorobné zatracovanie" ... Ty v podstate máš jeden osobitý "dar", vieš o ľuďoch hovno, ale kádrový posudok dodáš na počkanie ...
309. merhaut len chcel povedať, že tie 4 milióny Amíkov, čo si kúpilo pred 32 rokmi The Game, bolo blbých, len ten jeden rocker-merhaut zašitý vtedy v ČSSR vedel, že Queen sa zbláznili a prešmelili skutočné progresívne rockerstvo za disko-šek ... :)

Příspěvek naposledy editován 06.07. 2012 08:29

311.Andrea 06.07. 2012 09:56
na The Game nedám dopustiť

312.merhaut 06.07. 2012 10:34
bulsaro, k vysvětlení – odkud kam ses u Queen dostal – stačí vzít tvůj 285.
Cituji z 285: Túto kapelu som dlhé roky mladosti žral aj s chlpami ... "S Freddiem zomreli Queen. Bez Freddieho už nie je Queen." VS „Dementní starci“, „senilní pan Doktor s tetovačom“, „mentálne trosky“, „guľovnicou do čela“, „békajúca koza“, „imbecilní kreténi z QPL“, „tí naši kokoti“, Toto fórum (žiaľ) má pre mňa vo vzťahu ku Queen v posledných rokoch už len prevažujúcu funkciu pľuvátka či WC keramiky... (i výsmech sebe samému pre ten historický „boj“ za česť a slávu Queen :D) – konec citací.

Já "nekádruju" lidi, ale jejich výplody. V tom je DROBNÝ rozdíl:-) Sklony ke kádrování a demagogii máš naopak ty, stačí si přečíst tvůj mně podstrčený blaf o blbých Američanech, co si koupili The Game.Příspěvek naposledy editován 06.07. 2012 12:02

313.Andrea 06.07. 2012 10:48
bulsara x merhaut. Pekná "podívaná"

314.bulsara 06.07. 2012 13:06
312. Tvoj život musí byť tak prostoducho čiernobiely ... No keby si vnímal pozorne a nie len (moje) provokatívne "plagátové heslá" a prípadne nevytrhával veci z kontextu ... Ale ty si jednoducho demagóg netušených kvalít ...

Končím "debatu" s tebou, len na záver na pripomenutie prostoduchosti tvojich uzáverov:
- bol som na oboch koncertoch v Prahe s Paulom Rodgersom a bol som veľmi spokojný,
- edičný počin Queen Rock Montreal pokladám za doteraz najlepší (a najdôležitejší koncertný) audio-stereo produkt od vzniku kapely Queen ...
- DVD Super Live In Japan pokladám za najlepšie DVD-video z dielne QPL ...
- bluray Queen Rock Montreal pokladám za absolútne najlepší doterajší video produkt kapely Queen
- pred 8 rokmi som tu k názorom na platne Queen a sólo platne jej členov pridal aj tie svoje dlhodobo ustálené ... Už vtedy som ale zrejme zaručene vedel, čo sa bude v nasledovnom období (tiež) diať všakže :) - keďže som za ne - a nič na nich doteraz nemením a nemienim meniť - vtedy schytal aj "trefné" otitulovania: "ten bulsara je ale idiot! Absolutně nemá hudební sluch" "Ten člověk co si tady říká Bulsara je HOVADO a ještě je hluchej":), tak to - preložené do merhautovštiny - znamená, že som už dobrých 25 rokov zbožňovateľ Queen prejavujúci sa jej totálnym zatracovaním 8-O/8-D...

No som rád merhaute, že pri tvojich "schopnostiach" nerobíš profesionálne niečo, čo by priamo ovplyvňovalo životy ľudí .... Mne aj tí doteraz praktizujúci "úplne stačia" ...

315.merhaut 06.07. 2012 13:15
"Toto fórum (žiaľ) má pre mňa vo vzťahu ku Queen v posledných rokoch už len prevažujúcu funkciu pľuvátka či WC keramiky" – opět jen potvrzuješ vlastní slova.

316.Mr.Scully 06.07. 2012 13:16
Lehce změním téma na to původní... na webu kolují zvěsti o evropském Q+AL turné pro rok 2013, např. jsem viděl už asi čtyři datumy v únoru pro Německo. Osobně si myslím, že je to kravina (takhle dopředu by neplánovali, zvlášť bereme-li v úvahu Rogerovo turné).

317.Ptr 06.07. 2012 13:18
316:
Prosimtě nestraš! :)

318.Andrea 06.07. 2012 13:40
316. uvidíme teda čo sa stane toho 7.7. a potom sa môžeme obávať ďalšieho turné

319.Ptr 06.07. 2012 14:35
merhaut:
Jinak, to vibrato je fakt věc vkusu, každopádně si pomůžu příkladem, kterej se aspoň u mě jednoduše nabízí:
- EP - Blue Eyes Crying In The Rain - TAKHLE zní to, který mě nevadí, naopak je krásný. Narozdíl od tý Lambertovy klepavky. Ale pravda, to jsem si vybral pěveckou ligu, ke který se Lambert v životě nepřiblíží. :)

320.bulsara 06.07. 2012 14:39
316. + 317.:
...keď už sa "to" stalo, tak už je to jedno, ten "úspech" už len prípadne "rozmažú" :) ... A napokon (nie že by som im to prial) vek a zubatú nezastaví nikto ... ani lačnosť po peniazoch, či 1000:1 a iné "štatistiky".

321.merhaut 06.07. 2012 16:11
Zorganizujte protestní petici, už jste tři nebo čtyři:-)

Příspěvek naposledy editován 06.07. 2012 16:12

322.Andrea 06.07. 2012 16:17
321. ešte raz napíšeš niečo o tej petícii, tak si ma prosím Vás, neprajte. Ako to tu píšem už miliónty krát, elbo moje príspevky sú zjavne neviditeľné, o tej petícii tu boli asi tri príspevky! Toto čo tu už je? Veď oukej, vieme, že sa s bulsarom moc nemáte radi, tak si píšte správy a tu sa bavte o tom, čo si myslíet o koncerte, ktorý bude zajtra. Nejaké návrhy? Inak, má niekto LIVe link kde to zajtra bude? lebo som čakala, že nájdem link na to, čo bol koncert v Moskve, ale nenašla som.

323.Q+PR2008 06.07. 2012 17:56
Už zítra!!! :-) Kdo nejede, chybu dělá .-)

324.zdenek.r 06.07. 2012 18:09
323. Já nemohu, neboď píši petici :))........... aby mne někam vzali konečně do stabilní práce!

Mch. s tou peticí jste mi tu připoměli scénku z Izerova "co týden dal", kde podobnou hříčkou bylo slovo referendum, tehdová kolem Gapčíkova :)))

316. třebas nějaká reklamní bublina, aby to navnadilo promotéry, kor pokud jsou tu jak sleduji i jako neangliciky hovořící zahraniční reakce na současnou sestavu..........

Queenům zdar!

325.Andrea 06.07. 2012 18:56
Milý pán Brian May,

píšem Vám z jedného jediného dôvodu - spev Adama Lamberta. Bol vážne príšerný, dokonca viac krát opisovaný ako "ječíci koza". Ak by sa dalo, vypnite mu mikrofón, spievajte Vy a Roger hlasnejšie, aby ste "ječíci kozu" prekričali. Ulahodíte tým viacerým stovkám, ba tisíckam ľudom, okrem merhauta.

S pozdravom a pekný deň,

Andrea C.

.. môže byť? To je ale pekná petícia! Teraz to s mojou angliťtinou (sólova trojka z angličtiny tento rok hovorí za seba) preložiť a poslať do jeho soapbox.

326.Andrea 06.07. 2012 18:57
chyba - Milý pán DOKTOR Brian May...

327.merhaut 06.07. 2012 19:28
Drazí soudruzi soukmenovci opravdoví queenovci!
Stojíme na stráži, víme, kdo je nepřítel a co od něho můžeme očekávat.
Podle slov našeho Klémy z jediného pravého Queen fanklubu střežíme jako oko v hlavě naše přátelství s nadpozemským Fredíkem a prohlašujeme, že nenecháme beztrestně špinit a mekotem ohrožovat naše bratrství stvrzené společně při styku a poslechu prolitou krví nikým, ať stojí na sebevyšším pódiu.
Jménem podepsaných soudruhů, členů strany, nestraníků, členů LM, mládežníků z vysočanské Královské Pragovky, a jejich rodinných příslušníků, pozdravujte všechen pravý fandovský lid, vyřiďte bojové pozdravy všem příslušníkům vaší armády. Jste u nás vždy srdečně vítáni našimi poctivými lidmi, námi všemi třemi.
Čest práci!
bulsara-ptr-andrea

328.Andrea 06.07. 2012 19:41
to je ešte lepšie ako moje! Kto súhlasí, že toto pošleme?

329.bulsara 06.07. 2012 19:52
Druhý pokus o odpútanie ...
327. : merhaut - merhaut - hubu si otieraj o obsah svojho hajzel-papiera po prvom vytretí tvojho vševediaceho análneho zvierača po ťažkej potrebe, to bude adekvátne tvojmu majestátu ... Ja som prejavil ochotu ukončiť s tebou komunikáciu a nebrať tvoje meno do úst. Láskavo teda otieraj ako som ti odporučil a neotieraj svoje nebotyčné ego o "bulsaru", chapenzí ??? ... Nechaj si svoje intelektuálne piruety na svoje komerčné aktivity, tam to snáď bude mať ako doteraz hlavu a pätu ... Chodil si sem pred časom a bolo to inteligentné - zodpovedajúce tvojmu zrelému veku, neviem čo ťa čerstvo pretiahlo, ale snáď sa to dá ambulantne riešiť ...


Příspěvek naposledy editován 06.07. 2012 19:54

330.dafi 06.07. 2012 19:55
hahaha, no nech sa páči.

331.Andrea 06.07. 2012 19:56
teraz si prosím pusti toto: www.youtube.com od asi 00:25 do 00:37 a potom môžete pokračovať, a teraz toto: www.youtube.com asi okolo 00:30 do 1:15.
Je tá "petícia" ešte stále taká zlá?! Je hlas Adama Lamberta lepší ako Freddieho?! No tak JE?! No ja si popravde myslím, že ani zďaleka nie je! Čo zďaleka, toto sa ani porovnať nedá! Freddieho božský hlas, ktorý preciťuje tú pesničku a dokonale, DOKONALE zaspieva každý tón, lebo to proste miluje a hlas Lamberta, ktorý zaspieva každý tón kvôli tomu, že chce zarobiť "pár" dolárov. A inak, k tomu tvojmu prirovaniu, citujem: "nadpozemským Fredíkem" si ma teda poriadne nasral. Slušnosť stranou, toto teda nie. Hádam, že máš natoľko dobrý sluch, že sa toto nedá porovnať zistíš, že keby sme to ani neporovnali, je to príšerné (Lambert). Možno ž spieva dober, ja ho nepoznám, ale Bohemian Rhapsody zaspieval blbo a ty to sám dobre vieš. A tie tvoje "dokonalé dospeláce a veľmi inteligentné a cudzie slová" si prosím ťa nechaj na pohodový večer s politikmi.

332.Andrea 06.07. 2012 19:57
329: "neviem čo ťa čerstvo pretiahlo" :D :D :D

333.dafi 06.07. 2012 20:03
ten výrok je bohovský - palec hore Bulsara. A akože porovnávať Lamberta s Freddiem tak to asi nemožte myslieť vážne. Ved ten Lambertov piskot je akoby mačku privrzli medzi dvere, aj tá by mňaučala lepšie. Hold amíci mali asi vždy iný "vkus" Tento zjav by u mna ani omylom nevyhral superstar či čo to vyhral.

334.Andrea 06.07. 2012 20:04
333. viď môj príspevok vyžšie

335.Andrea 06.07. 2012 20:05
* vyššie, pardón

336.dafi 06.07. 2012 20:06
jasné, a uplne súhlasím.

337.Andrea 06.07. 2012 20:10
merhaut, tak keď ho tak miluješ, vyrob si obrovský nadpis "We love Adam Lambert" a "Adam Lambert, you are the best!" nabehni do Poľska, odfoť sa s ním a vybozkávaj ho celého od šťastia, že čo za najlepší talent k nám to dorazil.

338.zdenek.r 06.07. 2012 21:48
netreba sa pardonovat, každý autor příspěvku si může dělat vlastní edit ju? :DD :))

339.zdenek.r 06.07. 2012 21:50
Tí voééé, uš se tu, to a tady hemží komárama, jak za starejch časů, tak to budeme mít utrum, to sem Queeny nepustí, budem muset do Peští.........

Příspěvek naposledy editován 06.07. 2012 21:51

340.Andrea 06.07. 2012 21:55
339. detail :D

341.Mirek R. 06.07. 2012 22:17
bulsara x merhaut: hošani, absolutně vás nechápu, myslím, že vám oběma ujely nervy a už je to z obou stran jen o tom, kdo koho víc urazí. Fakt smutné čtení. Oba dva jste svým způsoben intelektuálové, tak se prosím nesnižujte k útokům, které nejsom myslím hodny ani jednoho z vás. Oba máte rádi starý bigbít, proč se hádat o nějakého Lamberta. Merhautovi nevadí, bulsarovi ano, to se snad stává, kvůli tomu nemusí padat urážky. Queen byli bulsarovou srdcovkou, jako asi většiny z nás tady, Merhaut má ale širší záběr a přehled o rockové hudbě, než kdokoliv z nás tady. Samozřejmě je otázka, jak by Merhaut reagoval na Lamberta, kdyby vyjel na turné třeba s Pavlov´s Dog místo Davida Surkampa, nebo místo Alexe Lifesona na turné Rush příští rok :-)) Peace on Earth boys !

342.Scandal 06.07. 2012 22:31
316: Mein Gott!!! Tomu bych i docela veril... Nemci jsou dost uchylni na to, aby zasli na Lamberta.

343.Mr.Scully 06.07. 2012 22:43
341. Bohužel hudební rozhled (který merhautovi nikdo neupírá) nemusí být úměrný hudebnímu vkusu, ba dokonce to někdy může být i naopak...

Stále čekám, až narazím na prvního člověka (kterého znám), který mi řekne, že je Lambert s Queen aspoň přijatelný. Všichni fanouškové, které znám, ho dost tvrdě odsoudili (že mají třeba lístek na koncert, to je věc jiná - věrnost značce Queen je velká, to ostatně znám sám) a těch pár nefanoušků, který jsem jakoby "mimochodem" pustil u sebe doma Kiev, mi akorát sdělili, ať toho kvílícího buzíka okamžitě vypnu, jinak se mnou nebudou kamarádit.

344.merhaut 06.07. 2012 23:11
Cpát se na koncert, kde zpívá někdo pro mě odsouzeníhodný a nepřijatelný, navíc ještě mé oblíbené písničky, je zvrácené hudební sadomaso. Já na to, co se mi nelíbí, nechodím.

Vzpomínám si, že někteří hloupější rockeři používali podobné "lambertovské" kvik-buzi přívlastky směrem k Freddiemu už před třiceti a více roky... situace se opakuje.

Příspěvek naposledy editován 06.07. 2012 23:14

345.Andrea 06.07. 2012 23:16
344. no ja len dúfam, že ty tie prívlastky nepoužívaš.

346.Mr.Scully 06.07. 2012 23:19
344. Možná je lehký rozdíl v tom, že Freddie neprznil písně cizích skladatelů/interpretů, ale skládal vlastní materiál. (Jeho interpretace Jailhouse Rock či Big Spender se jistě dá odpustit). Ve vlastním materiálu ať si každý zpívá, jak chce.

Příspěvek naposledy editován 06.07. 2012 23:19

347.merhaut 06.07. 2012 23:42
"Ve vlastním materiálu ať si každý zpívá, jak chce." – další typický projev bolševickýho způsobu myšlení. Co ty máš co komu určovat co má zpívat?!

348.zdenek.r 06.07. 2012 23:50
344. se divím, že tu jeden tak vehementně prahne komunikovat s těmi, co se jim současné dění kolem Queen nelíbí, ztrácí čas a ničí si nervy........

To je právě ten elementární rozdíl v tom, že někdo chápe to, že vše není černé či bílé, ne všichni vidí za Queen jen Freddieho, i v kontextu toho, že tu už prostě 20 let není a jiný to nechápe, nechce a nepochopí. Ale to je už jako mlátit prázdnou slámu. Ani načtené encyklopedie, ani znalost tisíců kapel, hudebních stylů atd. atd. není vše, nejsme stroje, každý má své pocity a vnímání.
Já jsem šel na Queen s P.R. hlavně proto, že tam byl Brian a Roger, že to bylo blízko, a hlavně první příležitost vidět je hrát spolu, a navíc, P.R. jsem měl s nimi " v uchu", věděl jsem, na co jdu, a líbilo se mi to. Sice toto všechno poruším v případě Lamberta, ale chápu, že někdo se prostě kousne a půjde a užije si alespoň něco kytarových rifů a sól Briana a bicích a zpěvu Rogera. Někomu se to bude líbit a jiný bude možná nepříjemně překvapen........ .


Příspěvek naposledy editován 06.07. 2012 23:52

349.Andrea 07.07. 2012 00:04
347. ..... Keby urcoval kto ma ako spievat, urcoval by e on napisal ech si kazdy spieva alo chce takze dava volnost a neurcuje. Ides sam proti sebe

350.merhaut 07.07. 2012 00:09
Za těch čtyřicet let, co se pohybuju kolem bigbítu jsem podobných debat zažil dost a dost na to, aby mi to ničilo nervy:-) Ani čas nějak extra neztrácím, odskakuju si sem při víkendovém psaní nových článků pro Spark a Rock+ o Rush, Saga, Asia...
Možná mi ta zdejší diskuse dokonce dodá i podklady pro nabízející se téma typu "kam až může vést zvrácené fandovství":-)

351.merhaut 07.07. 2012 00:11
Andreo, ty bys skvěle zapadla do reklamy na jogurty Müller:-)

352.Mr.Scully 07.07. 2012 00:13
347. Místo diskuse urážky bolševikem, to klesáš pěkně hluboko. Pro méně bystré tedy znovu: ať si každý zpívá, co chce, ale ať nám s dovolením neupírá právo kritizovat, že jeho interpretace cizích skladeb stojí naprosto za vyližkapsu. Nesmyslnou analogii s Freddieho situací jsi vymyslel ty. Zásadní rozdíl mezi FM a AL je v tom, že Freddie neprznil cizí písně, zatímco v případě Lamberta... škoda mluvit.

353.Andrea 07.07. 2012 00:18
Merhaut, úplne mi dávaš inšpiráciu, ale vážne :-) tieto tvoje básnické prostriedky si vrav ... nikomu, sú celkovo trápne a "zvrácené fandovství"? Ty si fakt .... môžem sa tu vyjadrova vážne, veľmi vulgárne? Proste nie i už celkovo normálny a páči sa mi bulsarov výrok: neviem čo ťa nového pretiahlo :-)

354.Andrea 07.07. 2012 00:21
A inak ďakujem :-) ja viem, tam potrebujú herečky, samozrejme, každému je jasné, že to iba hrajú, no pri tebe som si neni istá, či tebe to je jasné. Herectvo je moja láska, takže, ďakujem :-) a choď spať asi tá únava a teplo ti nerobí dobre, lebo ja neviem prísť na to, či človek môže byť taký sprostý.

Příspěvek naposledy editován 07.07. 2012 00:23

355.zdenek.r 07.07. 2012 00:28
350. nu, nevím, zda takovým článkem lze udělat díru do světa, či sdělit světu něco podstatného. Ale proti vkusu nic........ Já osobně bych se takovou myšlenkou absolutně nezabýval.

356.zdenek.r 07.07. 2012 00:38
350. mne by spíše zajímala nějaká stať o tom, zda fanoušek může mít jakýkoliv názor, zda jej může projevit, jakým způsobem, za jakých okolností, proč. Zatím mi to tu místy připadá, že nesmí, žádným způsobem, neb to je nepřípustné, nepřístojné, navíc by si hrál na kritika, což je naprostý blábol...... Zatím co jiní, jiní mohou hlásat, psát do periodik a býti bráni za bernou minci. Proč? Z jakého důvodu, opodstatnění? Je kritikovo ucho jiné, lepší, nežli to obyčejné posluchačovo? Nestává se kritik a publicista opakovaným poslechem, poslechem kapely, která pro něj není již nová, také fanouškem či nefandou, subjektivním vzorkem, který akorát z nějakého důvodu může šířit slova do davu?
Příspěvek naposledy editován 07.07. 2012 00:43

357.merhaut 07.07. 2012 00:49
Mr. Sculy, bystrošu: "ať si každý zpívá, co chce, ale ať nám s dovolením neupírá právo kritizovat" je něco TROCHU jiného než "Ve vlastním materiálu ať si každý zpívá, jak chce".

Včetně toho "NENÁPADNÉHO" přesunu – z kvičících buzíků na vlastni nevlastní skladby – je to dost chabej pokus o vykličkování z hlášky "Ve vlastním materiálu ať si každý zpívá, jak chce", která jakoby vypadla z huby nějakého akčního straníka, a že jsem jich při své podvratné rockerské činnosti potkal.

Analogii s Freddiem jsem si nevymyslel, psal jsem o tom už před lety, dávno před Lambertem, možná ještě před tím, než jsi začal tušit, kdo jsou Queen.

Příspěvek naposledy editován 07.07. 2012 01:38

358.Mr.Scully 07.07. 2012 00:50
Zdeňku, nepíšeme do Sparku, tak jsme prostě nuly bez nároku na vlastní názor, smiřme se s tím ;-)

359.merhaut 07.07. 2012 00:54
K 356/358. Já snad zpochybňuju to, že fanoušek může mít jakýkoliv názor? Ani omylem. Já se jen vymezuju proti dehonestacím a chorobným osobním útokům na Briana a spol., kterými je to tu v poslední době zapleveleno odshora dolů.

Příspěvek naposledy editován 07.07. 2012 00:55

360.Ptr 07.07. 2012 08:33
323:
Uplať Khalafa ať vypne zvuk na hlavnim pěveckym mikrofonu a myslim, že je naděje na to, aby to byl dobrej koncert. :)))

327:
Jsi zrejme deformovan zazitky z dob minulych.... Nehlede na to, ze jses vedle, protoze zrovna JA (jak ti tady urcite kazdej dlouholetej navstevnik zdejsiho fora dosvedci) rozhodne nejsem zboznujici milovnik Mercuryho zpevu, ba dokonce naopak (viz muj nekdejsi vyrok o tom, ze Freddieho zpev live ve srovnani se studiovkama nestoji za moc). A mimochodem rozhodne nejsem proti tomu, kdyz ti dva spolupracuji s nekym, s kym to skutecne funguje - coz byl Rodgers a i ten jeden jedinej cover ohraný omšelý We Will Rock You s Farnhamem je zajimavejsi, nez to, co se deje ted. Tenhle jejich spolecnej cover byl vsak bohuzel pouze podrazdenim chutovych bunek lahudkou z Alcronu. :( Ted misto toho nam servirujou zkazeny utopence. :(

Jinac si teda jeste nemuzu odpustit jedno podiveni se - a ted to berte spis jako nadsazku... Merhaut, zaprisahlej v podstate "chorobnej" rocker, kterej ma problemy vubec odpoustet kapelam "ukroky" mimo rockovej zanr, protoze to je prece znesveceni rockovyho zanru - toho nejvyssiho, co existuje, navic necim tak ubohym, jako je popik.... a ted najednou, nevim jestli se do hlavy prastil, neco mu na ni spadlo, nebo navstivil kadernika, kterej ho ostrihal vic nez chtel (ze by nejakej uces ala Ronaldovy druhe polocasy na ME? :)), zabarvil sediny a napatlal mu do vlasu tuny gelu.... nevim co se stalo, ale najednou je tu obdiv k cloveku, kterej s rockem nema spolecnyho vubec nic (ty jeho priserny koncertni covery Whole Lotta Love nepocitam).... Jeho alba jsou cistej stredni proud.... Vzpominam si dokonce na jeden nazor (ale nevim jestli primo Merhautuv), kterej tenkrat vycetl albu AC/DC Black Ice hlavne jednu vec - bylo "komercne moc uspesny", vysoko v zebriccich a to je proste u rockovy desky (ktera ma bejt vsechno, jen ne "in") problem... Copak to, ze tenhle pravovernej rocker se najednou snizuje k necemu tak "ubohemu" jako je fandeni soucasny popikovy hvezdicky z televizni estrady? :) Kdyz si vzpomenu, jak tu popisoval v clanku, ze ukrok Queen od rocku do stredniho proudu vnimal skoro jako zradu.... Skoda, ze tak nevnima dnesek, protoze jako tuhle "zradu" to vnimam ja - totalni nekonzistence dlouhodobejsich nazoru dvojice Brian & Roger, od C-lebrity utekly CTYRI roky a kde jsme dneska - mame C-lebritu v kapele a snazime se dostat do televize diky ni, aby si nas vubec nekdo vsimnul - heeej, my jsme ti z Queen a jeste zijem - a mimochodem, pomozte nam chranit lisky a jezevce! A vyjma toho jeste Brian rekne takovej blabol, ze "nikdy neslysel takovej hlas".... Takze Merhaute, vcit se do doby osmdesatych let, vzpomen jsi, jak znechucenej jsi byl ukrokem Queenu od rocku, do toho pocitu "jak tohle mohli udelat?" a mas aspon castecnou predstavu o tom, co vadi nam. :)

343:
Taky neznam dlouhodobejsiho fanouska Queen, kterej by to Lambertovo knuceni snesl.... A to podotknu, ze nekteri zdejsi svuj nazor napr. tady radsi vubec neprezentuji... :)

Příspěvek naposledy editován 07.07. 2012 08:36

361.dmac 07.07. 2012 09:42
Pryšli, gavarili i tákže igráli! Sledujte od času 10.51 :-D : www.youtube.com

Příspěvek naposledy editován 07.07. 2012 09:48

362.Andrea 07.07. 2012 10:39
podľa mňa má merhaut okolo 100-vky, lebo ako píše, kde všade bol, ako všetko vie a čo všetko robí, tak iný vek asi nezapadá. Má šancu ešte sa s niekým hádať kvôli tomu, že má človek iný názor? Že zbožňujem hlas Freddieho a zato som podľa merhauta "divná"? Aspoň tak som to vycítila z jeho uštipačných príspevkov. Nie, nemá. Budem sa baviť s inteligentnejším človekom ako je on, lebo to teplo mu zjavne nerobí dobre. Šťastné ďalšie hádky, merhaut! Inak, má už niekto nájdený link s LIVE prenosom čo bdue dnes?

Příspěvek naposledy editován 07.07. 2012 10:48

363.Ptr 07.07. 2012 10:52
362:
A tos jeste nenarazila na jeho uplnou klasiku, kterou tu zatim TED nepredvedl - cekam jenom, kdy to prijde - ponizovani na zaklade veku ve stylu "my stari rockeri prece vime a vy vedet nemuzete, protoze jste tu dobu nezazili". :)

364.Andrea 07.07. 2012 11:41
363. Starí rockeri? :D :D :D dobre, takže typujem, že keď zadám jeho meno do google (to my, mladí IT-čkári tak robievame), nájde mi merhauta ako poskakuje po pódiu, spieva samé super, tvrdé rockové piesne a za chrbtom mu hrá Brian a Roger. Však on je tvrdá, rocková hviezda!

365.Mr.Scully 07.07. 2012 11:43
360. Díky, žes měl tu trpělivost a sepsal jsi to konstruktivně :-) Ta nekonzistence názorů je asi to, co mi na Brianovi (především) vadí nejvíc, je to totální pokrytectví. A zrovna člověk s jeho inteligencí to nemá zapotřebí. Ale prostě (a to nemyslím ironicky) se už projevuje stárnutí. Po padesátce a ještě víc po šedesátce už málokdo zůstane kritický sám k sobě. Každý si pak myslí, že sežral patent na rozum.

366.Mr. Bad Guy 07.07. 2012 12:20
365: Poslední věta je o Brianovi, nebo merhautovi?

367.Andrea 07.07. 2012 12:24
366. dobrá otázka :-D

368.Mr.Scully 07.07. 2012 15:41
No comment ;-) Ale najde se v tom víc lidí.

Neodchýlili jsme se trochu od tématu? Zajímalo by mě, kdo sklouznul k osobním urážkám jako první. Takové pěkné téma to mohlo být. Naše oblíbená skupina našla zpěváka s nejlepším hlasem na světě, protože Dr. Bri nikdy nelže. A my to neoceníme?

369.bulsara 07.07. 2012 15:46
365. Trefné ako knokautový úder od Klička ... Niekomu pri tých reáliách stávajú dupkom vlasy, iní - trebárs ako buran bulsara - tu hrešia ako pohani :) ...
Môžeme sa "tešiť" aké mentálne trosky budú možno z nás v ich veku ... V každom prípade nás nebude (česť výnimkám) čakať podobná luxusná zdravotná opatera ...

370.Andrea 07.07. 2012 21:48
PRosím Vás, LIVE link na dnešný koncert ak už nezačal......

371.Scandal 08.07. 2012 02:18
Fakt jeste Merhaut pise pro Spark ??? Podle jeho zde perezentovanych nazoru ma sanci udelat karieru v casopise BRAVO. Neupiram mu jeho osobni hudebni vkus a nazor, at se kazdemu libi cokoliv, do toho nemame pravo kecat.....jen me maximalne udivuje, ze prave on, clovek prozrany skrz naskrz rockem s poklidem a snad i obdivem sleduje, jak Lambert znasilnuje Kralovnu.

372.Mr. Bad Guy 08.07. 2012 02:22
Já se nechci zapojovat do bitvy, ale bulsarův krajně extremistický způsob pojetí je mi bližší. Ale to asi ode mě čeká každej :-D Instantně zvyšuju své hodnocení TCR na level Hot Space. A pokud já zvedám hodnocení TCR o dvě příčky, tak už to něco je.

373.Andrea 08.07. 2012 11:35
368. "Sveřepí šakali zavile vyli... tak mi to tu připadá:-)" merhautov prvý uštipačný príspevok, keď sme my, naničhodní Queen fanúšikovia, ktorí nemajú o Queen a o celom rockovom svete ani páru diskutovali, aká to bola chyba, Adam Lambert a Queen.

374.merhaut 08.07. 2012 12:45
Už jen stručně pro ty nejpomalejší a nejvytvrzenější:
1. mně vůbec nevadí kritika Lamberta jako zpěváka, opakuju po tisící prvé,
2. nebudu stále dokola vyvracet mi podsunované debiloviny "blondýnek" ani jiných,
3. v podstatě tady jedete podle stejného scénáře jako v dalších mládežnických fandovských komunitách: přehnané přivlastňovací fandovství, překlopené u někoho až do osobní nenávisti – zásadní rozdíl proti mé generaci je ten, že zatímco my jsme třebas označili Hot Space za kokotinu, zde děláte – infantilně a dokolečka dokola – kokota z Briana.
Zkrátka, sveřepí šakali zavile vyjí dál...

Příspěvek naposledy editován 08.07. 2012 12:49

375.Scandal 08.07. 2012 20:00
Psal kamos, co jel na koncert do Polska: čus, koncert Queen byl po technické a hudební stránce výborný, buzna tragická.
Cekam na prispevek prvniho ucastnika zdejsiho fora, ktery byl na koncertu a Lamberta vychvali....

376.Q+PR2008 08.07. 2012 20:38
Wroclaw!!! Pro mě osobně mnohem silnější zážitek než při tour 2008 a to i přesto, že Paula bych tam viděla raději. Adam není tak zlá volba, jak se na první pohled může zdát, zážitek mi rozhodně nekazil. Naopak při Who Wants To Live Forever jsem téměř nedýchala. Z toho mi doslova běhal mráz po zádech. Teď to pořád dokola žhavím na youtube :-) Nechápu, že ten, kdo mohl, tak jen právě kvůli Lambertovi nejel, ale dobře Vám tak :-))
Znám i ten případ, který na toto spojení plive jak jen může, odsoudil Rogera s Brianem (teda Taylora s Mayem), skončili u něj, sprostá slova na jejich adresu no... a pak se ve Wroclawi na koncertě těch *** natřásá :-)) Nene, Bulsara to není, aby nedošlo k mýlce :-)

Jinak jeli jsme tam 4, já jediná jako fanoušek a od těch tří nefanoušků byli reakce na hlas Adama Lamberta právě jen kladné. Myslím, že tragický je tady někdo jiný, ne ta "buzna" .-)

Jinak jaksi stále nechápu některé zdejší příspěvky typu, že člověku skrz naskrz prolezlému rockem se nemůže přece líbit něco jako je Adam Lambert. A proč by ne? Někteří tu mají nejspíš kromě patentu na rozum i patent na to, co se má komu líbit a co ne :-) A normální člověk a pravý fanoušek Queen nemůže přece s tímto spojením souhlasit :-)

No nic, jdu taky psát otevřený dopis Brianovi, jelikož po včerejším zážitku se modlím za evropské turné! :-) Pěkné to bylo a jen škoda, že nemůžu vrátit čas, protože teď bych se na to bývala těšila mnohem víc.


Příspěvek naposledy editován 08.07. 2012 20:47

377.Ptr 08.07. 2012 20:55
376:
Potvrzuju jednu vec - Who Wants To Live Forever (ve Wroclawi - na ostatnich koncertech je to porad prusvih) je prvni a zatim posledni song, kterej je pro me poslouchatelnej.... Jsou tam extremne zmrseny excesy (jako Somebody To Love, nebo Dont Stop Me Now), ale zlepseni tam je... Jeden song z koncertu v jeho podani se da snest. :)) Obdivuhodnej uspech. ;)

378.Andrea 08.07. 2012 20:59
377. jeden song, to je úspech? :-D už bolo na čase čosi zaspievať, však?

379.Q+PR2008 08.07. 2012 21:01
377: Vidíš, to je tvůj první krůček, chce to jen čas :-))

380.Ptr 08.07. 2012 21:11
379:
To by platilo za predpokladu, ze by ostatni songy mely aspon stejnou uroven.... Jenze on se jeden zlepsil (Who Wants To Live Forever zkrasnela vyrazne jenom tim, ze v ni omezil tu odpornou tresavku a nevrazdil jehnatka v zaveru) a nektery se jeste zhorsily (ty dve jmenovane).... Mi to pripomina Marecku podejte mi pero... "jsou tu zarodky toho pozitivniho, treba ta pekna ctyrka z Who Wants To Live Forever..." :D

381.Scandal 08.07. 2012 21:29
Od Q+PR jsem samozrejme vychvaleni Lamberta cekal, drive byl bohem Paul ted bude Adam ( tip na pristi koncert: nezapomen si pribalit plysaky.) "Adam neni tak zla volba..." - jasne, je plno horsich zpevaku, ale u Queen bych cekal neco jineho, nejsou zrovna teenagerovska kapela. "Nechapu, ze ten, kdo mohl, tak jen prave kvuli Lambertovi nejel.." - trochu divny pristup, evidentne bys na Queen jela v jakemkoliv pripade, i kdyby k mikrofonu privazali treba nejake zvire /v tomto pripade idealne kozu/. "Ohlasy od NEFANOUSKU byly kladne" - tady mame ale forum FANOUSKU /minimalne z 99%/.
WWTLF ....souhlasim s Ptr a Andreou....je to pozivatelne (v malych davkach a zapijet necim tvrdsim).


382.Ptr 08.07. 2012 21:46
Cerstvy nominant do souteze "Nejpokazenejsi skladba na koncertu Queen (Queen+) v dejinach"?
I Want It All ve Wroclawi:
www.youtube.com

383.Andrea 08.07. 2012 21:55
382. Súhlasím. Nenávidím, tie začiatkové "yee, yeeaaaah, yééééé" keď to originál nemá, tak isto aj uprostred skladby. Ale nie! Prečo moje obľúbené I Want it All? Neviem, ani tento krát ani Bri u mňa moc nezabodoval.

384.Ptr 08.07. 2012 22:06
To jeho kňourání na začátku je nejmenší problém. Předně by se měli konečně dohodnout, jestli na začátku bude "I Want it all.... I want it now" 1x, nebo 2x, protože Brian to chce zjevně zpívat jenom jednou, Roger naopak zjevně 2x - už podruhé se nedohodli. :) No a Brianovo sólo s tim nástupem po něm, to je kapitola sama pro sebe. :)

385.Mr.Scully 08.07. 2012 22:06
Souhlas s Ptr, Who Wants To Live Forever vyšla dobře. I Want It All dobrá první sloka a extrémně divná druhá. Jinak i těch pár slov v I Want It All jasně ukazuje, že Brian by koncert nikdy nevyzpíval, kdyby splnil přání mnoha z nás a vyjeli s Rogerem jako duo.

Mně vadí ta Lambertova neustálá "slovní improvizace", kdy povzbuzuje diváky a vkládá neustále nějaký "yeeaaaaah". Dělal to i Rodgers, ale příjemným hlasem, nemečel.

386.Ptr 08.07. 2012 22:11
385:
Já nevim proč, ale já když slyšim I Want To Break Free, tak se mi ten první koncert v Praze zaznamenal do hlavy takovym způsobem, že vždycky si dodávám do tý části textu "I´ve fallen in love..." to Paulovo tolik typický "oh yeah!", který tam u nás přidal. :D

Jinak je pravda, ze "rayayayt" se mu taky vyčítalo. :D

Příspěvek naposledy editován 08.07. 2012 22:16

387.Montreux 08.07. 2012 22:15
Poslední věc, kterou kdy k tomuto miniturné na nějakém fóru píši. Není v tom nenávist, jen prostě můj pocit. Nemůžu se zbavit toho dojmu, že Lambert během zpěvu nezní, jako kdyby používal vibrato, nýbrž vibrátor... Tečka.

388.bulsara 08.07. 2012 22:24
Smazal bulsara

389.Mr.Scully 08.07. 2012 23:37
386. Jj, riiiight se Paulovi taky vyčítalo, třeba i oprávněně :-) Dost lidem to nesedělo. Přitom zrovna to finále Say It's Not True Paulovi sedlo jak prdel na hrnec, ale riiiight znělo prostě divně.

390.Q+PR2008 09.07. 2012 01:18
381: Díky za pokus o rozebrání (a přetočení) mého příspěvku :-D Chápu, v Německu je asi nuda /tip na příští cestu - nezapomeň si přibalit Rogerovu paličku/.
Takže - Paul je Bůh pořád (nickname si měnit nehodlám:-) Z volby Adama Lamberta si vlasy rvát nebudu, brala jsem to jako (možná poslední) příležitost vidět Rogera s Brianem na společném pódiu. Počítala jsem s nejhorším a nestalo se tak. Není to tak zlá volba, nebo to ostatní bylo tak dobré, že jsem to přešla? :-) Kdoví, já se řídím tím, že koncert svých oblíbenců jsem si náramně užila i s ním za mikrofonem a to je pro mě to hlavní. Opravdu mi tam nepřekážel, abych se soustředila jen na něj a celý koncert jen klela. Ne, nejsem jeho obdivovatel (zatím :-)), jsou věci, které mi na něm vadí a na chuť jim nepříjdu nikdy, nicméně WWTLF dal perfektně, a za tím si stojím, pro mě to byl jeden z nejsilnějších momentů celého večera. Takže pokud toto má být to mé vychválení Adama, tak prosím, nemám námitky.
Ne s každým, Pačuta bych nerozdýchala, ale stejně bych na ně jela, ale pak bych tu psala docela něco jiného :-)
Jinak pokud tě teda zajímají názory jen fanoušků, tak můžu říct, že třeba tvůj oblíbený fanoušek z Havířova byl taky spokojen, tak si udělej další čárku :-)
WWTLF...no tak nechápu, proč si dělat v tvém případě vůbec nějaké příkoří a prostě to raději vůbec neposlouchej.

Příspěvek naposledy editován 09.07. 2012 01:28

391.merhaut 09.07. 2012 10:17
Byl jsem v Rakousku na Lovely Days. Probíral jsem s přítomnými rockery i publicisty – mimo mnohá jiná témata – i Lamberta u Queen. Názorové rozložení: líbí, snesu - nelíbí, nesnesu - nesleduji, je mi to jedno, bylo zhruba 1:1:1. Vesměs šlo o zkušené usedlé rockery a nadžánrové publicisty z tištených peridik, žádní rozjívenci ani fanatici.
Pro mne to bylo tisícinásobně směrodatnější, než názor pár zabedněných "pragováků", kteří mají pocit, že jejich názor je něco víc, než názor druhých...

Názor Q+PR2008 je zde bohužel v menšině, je příznačné, jak se místní ratlíci na ni vrhli svými hafhafy a "humory" z pátébeeéé – jenom proto, že má jiný názor než ostatní 3-4 ze zdejší minikomunity pěti, šesti.

Jinými slovy. Zdejší debata je bouře ve sklenici vody. Vylezte "fandové" ven a rozhlédněte se, jak to vnímají ostatní. Možná se ze svého falešného pocitu "výjimečnosti" a "nositelů jediné pravdy" proberete. Pokud ne, nevadí, stejně si toho nikdo zvenku nevšimne, protože tohle forum má dnes cca. pětinovou návštěvnost proti letů 2006-2008.

Příspěvek naposledy editován 09.07. 2012 10:20

392.Ptr 09.07. 2012 11:43
391:
Nechceš nám popovídat o tom, jaké je u vás počasí? Bylo by to možná víc k věci, než tenhle komentář. Napadá mě přísloví, podle sebe, soudím tebe (to k tomu falešnýmu pocitu výjimečnosti a nositelů jediné pravdy - on jej totiž nikdo z nás tady, co já můžu sledovat, nemá). Ještě jednou:

V principu jde o problém toho, že je tu skupina lidí, kteří případné dlouhodobé spojení s Lambertem nehodlají podporovat a radši by buď sólové aktivity (kór při příslibu Rogerovy nové sólové desky v listopadu letošního roku), nebo obnovu QPR (vůči níž Paul zjevně vůbec nic nemá na základě posledních rozhovorů s ním). Sám sis naběhl, když říkáš, že tebou vypozorované rozložení názorů je 1:1:1 - jenže Brian May dělá, jako by to bylo 3:0:0, ve prospěch "líbí se", což jak sám uznáváš, není. Vinou je, že k Brianovi se dostávaj zkreslený informace (například cenzura příspěvků na Queenoline.com). A vzhledem k tomu, že v té skupině "nelíbí se / nesnese" jsou i velmi věrní, dlouholetí fanoušci Queen (a sebe sem teď nezahrnuju), kteří třeba viděli 25 - 30 koncertů Queen nebo Q+PR (já viděl pro srovnání 2 :)), pak mi připadá vcelku pochopitelné, že se jim Brianova ignorace skutečnosti nelíbí.... Ono totiž ani zdaleka nejde o problém "českých fanoušků", ale o nespokojenost mezinárodní. :) Stejně tak já uznávám, že někomu může Lambert nevadit, nebo dokonce líbit - je to jeho právo, které mu neupírám. Stejně tak je mi jasné, že Brian s Rogerem udělaj co chtěj, pokud je nezastaví Deacon, bylo by však vhodné, aby aspoň o těch lidech, kterým se tohle opravdu nelíbí věděli - o nic jinýho nejde.

A mimochodem, ono se to tu opravdu vylidnilo, z mnoha důvodů - například proto, že se kolem Queen nic hodnotnýho pořádně posledních x let neděje - "turné" o šesti koncertech se nedá srovnávat s aktivitama z let 2005-08. :) A samozřejmě, přesun na sociální sítě hraje taky určitou roli. :)

P.S.: jestli si myslíš, že všichni ti nespokojení s Q+AL se vrhli sem, aby tu psali svá moudra o tom, jak odporná akce se tu odehrává, tak tě vyvedu z omylu - z těch lidí, které já odsud osobně znám všichni (!!!) na tohle spojení nadávaj, ale názor sem napsala pouze část z nich.... :)

Příspěvek naposledy editován 09.07. 2012 11:46

393.Andrea 09.07. 2012 12:56
merhaut, o čo ti vlastne ide? Nadávať nám a písať, akí sme "hrozní fanúšikovia" a ako uznávame "nadpozemskího Fredíka"? nie, teraz vážne, o čo ti ide? Odpovieš mi, prosím?

394.merhaut 09.07. 2012 13:20
Nejen po 349 mám důvodnou obavu, že by jsi mou odpověď stejně nepochopila.

395.Mr.Scully 09.07. 2012 13:48
391. - My jsme se na QPR2008 vrhli? Zajímavá demagogie. Jedinou miniroztržku měla se Scandalem, kde je to mezi nimi osobní věc. Ale je jinak zajímavé, že názor "usedlých rockerů" ti voní víc než názor fanoušků Queen. O něčem to svědčí. Asi bych se taky měl vyjadřovat třeba k Deep Purple nebo Rolling Stones, protože můj názor pak podle všeho bude směrodatnější než názor fanoušků daných kapel. Mluvíš o elitářství a přesně na to si sám hraješ - podle tebe má rádoby nezávislý publicista jako ty daleko "správnější" názor než fanoušek dané kapely.

Ptr vcelku uhodil hřebíček na hlavičku, když poukázal na tvůj poměr 1:1:1 a Brianovo potěšení, jak je celý svět nadšen tímto spojením. To je to pokrytectví a ta zlatá klec, na kterou neustále narážíme. Jinak je nepodstatné, jestli se to osobě X líbí a osobě Y nelíbí. Kdyby Brian řekl "sorry, je to u fanoušků tak fifty fifty, ale stejně s ním to turné pojedeme", tak to akceptujeme. Ale jeho zaslepenost mě deptá. Není cílem vystrnadit Lamberta. Je cílem, aby si B+R uvědomili, že ten odpor fanoušků je velký. A s dovolením o pocitech fanoušků Queen vím trošku víc než ty, protože jich znám o pár víc.

396.bulsara 09.07. 2012 14:31
.... tá pragováčtina na 3-4 ČS-nositeľoch by sa snáď dala lokálne zvládnuť (dáky postrek za pár kačiek v drogérii?), ale vidím, že vírus nepozná mieru a lezie nám cez hranice .... To by chcelo dáku zostrenú karanténu ...

"A komu się podobało tak bardzo, to chyba na pierwszym koncercie w życiu był !!
Byłem na Queenie jeszcze jako szczeniak w Londynie!
I teraz mam porównanie.
Odcinanie kuponów od minionej sławy i nabijanie ludzi na kasę!
I tyle w temacie!"

"Chyba Wrocław zdąża do miana odgrzewacza kotletów ... najpierw Duran Duran, Lombard, Rodowicz teraz wykastrowana wersja Queen..."

"Biedne szczekacze które wydały po 300zł na karaoke, nie mogą przeboleć kilku słów prawdy...
Sam chciałem kupić bilet (i to w najlepszym miejscu) na ten koncert ale jak usłyszałem jak śpiewa na Youtube Lambert to od razu zrezygnowałem. Już lepiej kupić za te pieniążki DVD z zapisami koncertów Freddy'ego.
Poczekajmy kilka lat to może odwiedzą nas prawdziwe gwiazdy a nie jakieś wariacje i klony."

"Tez zespół to jakaś karykatura."

"Bez Freddiego Queenu nie ma i każdy o tym wie. To co pojawiło się we wro, to coś gorszego niż 7 woda po kisielu. Tylko w tym miescie ktos mogl sie z tego ucieszyc, bo wszedzie indziej zaniechano zapraszania takiej "gwiazdy". A ten kolo z mikrofonem to konferansjer, parodysta, czy to wymalowane cudo probowało spiewac? Uwielbiam gejow, bo sa znacznie milsi dla kobiet niz hetero, w dodatku dbaja o higiene, ale sprzeciwiam sie parodiowaniu Freddiego. Ten "koncert", to parodia warta goscia z worami pod ślepiami o nazwisku Dutkiewicz. Coraz nizej upadasz wrocku."

"Queen, ok.
Jak się nie ma co się lubi…….
Rzeczywiście, na tle tych co przed Queen stali na scenie to było już cos.
Ale, czy to był naprawdę ten Queen którego, bez wątpienia, gwiazda, był Freddie?
Nie, tu mnie chodzi o ględzenie, ale o zachowanie proporcji i oczywistych wymagań.
Jeśli płaci się 3000 PLN za bilet to należy oczekiwać dobrze zorganizowanego widowiska. Nie może być wątpliwości że wykupione miejsce będzie wolne. Nie może być tak że ci z miejscami stojącymi wchodzą do loży bo nikt nie sprawdza. Nie może być tak w że w czasie koncertu bez przerwy przemykają małolaty z tacami „browaru” bo trzeba jeszcze trochę kasy.
Krótko mówiąc, Queen miał parę dobrych kawałków, sporo przeciętnych i wreszcie, parę z playbacku co już właściwie nie uchodzi.
Organizacja występu do bani!"

"Czy był to sukces muzyczny - rzecz gustu. Mając na uwadze, że stadion zapełnił się w 2/3 chciałbym poznać wynik finansowy tego przedsięwzięcia. Czy aby nie jest tak, że miasto dopłaci spółce Wrocław 2012 z budżetu bo radni i prominentni urzędnicy dostali wziątki? Niestety, inaczej otrzymania wejściówek za kilka procent ich wartości nazwać nie potrafię."

"Jak można to porównywac do prawdziwego Queen?- tylko ktoś głuchy nie widzi różnicy. Porwali tłumy -owszem bo ludziom brakuje koncertów z prawdziwego zdarzenia, ale na litość niech to będa koncerty na poziomie, a nie płyniecie na nazwie i historii.Osoby pamietajace zespół na pewno nie były zachwycone obecnym wykonaniem.Swoja droga to żałosne ,że młodzi będą kojarzyli tak dobry zespół z tym młodzieńcem."

"Moi drodzy to już nie jest Queen tylko strzępy... To ludzie którzy wykonują piosenki Queen bo chcą trochę zarobić. Dlaczego John Deacon nie gra z tym dziwnym tworem? Bo ma trochę godności i szacunku do tego co stworzyli jako Queen z Mercurym. Żaden śmiechowy lambert z american idol mu nigdy nie dorówna."

Ale objektívne, Q+PR2008 nie si vôbec sama, to v každom prípade ... !


397.merhaut 09.07. 2012 14:41
Mr.Scully.

Cizí slova raději vynechávej, ty "demagogu":-)

Usedlí rockeři, tím spíš zkušení hudební publicisti, mají – na rozdíl od zdejší smečky – širší znalosti, větší zkušenosti a přirozený nadhled, proto jsou pro mne jejich názory podstatně směrodatnější. Úzkoprofiloví fans většinou o své kapele sice ví i to, kdo se kde vyčůral, unikají jim ale podstatné souvislosti, protože neoplývají širším hudebním přehledem, a nemají naposloucháno. Rovněž nejsou schopni oddělit dílo od osoby tvůrce, jeho charakteru atd., což je základní předpoklad pro jakékoliv posuzování díla.

K tomu elitářství. Ano, usedlí rockeři a zkušení hudební publicisté jsou elitou. Proti elitářství nic nemám, to se mýlíš, ba naopak:-) Jenže, fanatici a úzkoprofiláči nejsou elita, to si můžou akorát tak namlouvat mezi sebou:-)

Ptr se akorát tak udeřil hlavičkou o hřebíček. Dávat do souvislosti moje 1:1:1 a fanatiky Brianovi podsouvané 3:0:0 je totiž typické o koze o voze.

Co se týče honění si trika o množství fanoušků: nejenom, že znát víc fanoušků neznamená vědět víc o jejich pocitech, ale jde i o to, jakých typů fans kdo zná. Těch pro mne důležitých – co Queen poslouchali už ve čtyřiasedmdesátém, sháněli je na burzách, anebo byli v Budapešti – znám jistojistě víc já.

Příspěvek naposledy editován 09.07. 2012 14:42

398.merhaut 09.07. 2012 14:51
Ad 397.

Queen Wroclav, youtube, líbí:nelíbí – výběr z několika videí
líbí:nelíbí
190:1
131:1
98:1
94:1
280:0
atakdále-atakpodobně!

Drtivé většině se to líbí, fanatické pidimenšině ne. Už se s tím faktem zdejší 4 hoši a 1 děvčátko smiřte, anebo mi najděte aspoň jedno video s Lambertem, kde je poměr líbí:nelíbí opačný:-)

399.Ptr 09.07. 2012 15:16
"Těch pro mne důležitých – co Queen poslouchali už ve čtyřiasedmdesátém, sháněli je na burzách, anebo byli v Budapešti – znám jistojistě víc já."

Klasa - uz je to tu zase, jenom jsi prekvapil v tom, zes to nasadil o dost pozdejs. A co treba Queen fans z Anglie, kteri videli Queen v sedmdesatych letech nekolikrat? Ti pro tebe duleziti nejsou? :)))

400.merhaut 09.07. 2012 15:21
Klaso, prober se, já jen odpovídal honibrkovi...

A co říkáš vymyšlená třínulko na realitu 190:1, 131:1, 94:1, 280:0?:-)

Příspěvek naposledy editován 09.07. 2012 15:26
stránky [1] [2] [3] 4 [5] [6] [7] [8] [9] [10]


Navigace: Queen - Královská legenda: Fórum - Novinky: Koncerty Queen + Adam Lambert