Navigace: Queen - Královská legenda: Fórum - Ankety: The Brian May Album

Forum

--- Pouze přihlášení uživatelé můžou přispívat do diskuze ---stránky 1
Montreux: The Brian May Album21.01. 2012 15:53
Nenapadlo by mě, že po letech se mě zase zmocní "kompilační" nálada. Pokušení vypalovat si vlastní výběr a otravovat s tím na fóru jsem podléhal spíš na přelomu milénia, kdy můj zájem o Queen zažil znovuvzkříšení. Nicméně s vydáním hrůzostašnosti "Rockstar" od jakéhosi rappera s pseudonymem Dappy, na které hostuje Brian a které předcházela další zbytečnost "Yoü And I" (tentokrát Brian pomáhal Lady Gaga), jsem si v myšlenkách zrekapituloval dosavadní Brianovu kariéru. A napadlo mě dát dohromady tracklist na potenciální výběr z jeho sólových projektů. Jde tedy o vše mimo projekty Queen a Queen+. Tady je...

THE BRIAN MAY ALBUM

Ressurection (Album Version)
Back To The Light
Business (Album Version)
Too Much Love Will Kill You (Album Version)
On My Way Up (Single Version)
F.B.I.
(Another)1984 (with Billy Squier)
What Are We Made Of (with Sissel)
Dangerland (with Kerry Ellis)
Hot Patootie
Let Me Out (Brian May + Friends)
It's Only Make Believe
Love Token (Single Version)
Last Horizon (Return Of The Champions Version)
Driven By You (Album Version)
Another World (Single version)

Schválně, jak by vypadal ten váš? Jen připomínám kritéria - sólové věci (včetně hostování a coververzí), jen oficiálně vydané. A nenaflákejte tam toho zbytečně moc. Představte si, že máte vytvořit co nejreprezentativnější výběr, který by měl oslovit i lidi, kteří Brianovu sólovou kariéru příliš neznají, a pasivní posluchače (a ty nebude zajímat pětidiskový boxset).

Příspěvek naposledy editován 21.01. 2012 15:54

1.Scandal 21.01. 2012 16:00
Jo ten Dappy, to je tragedie....kdyz uz Brian kazdemu "da", mel by mit aspon trochu rozum....treba udelat neco s Linkin park, to uz je aspon kapela-klasika.

2.vasekufr 21.01. 2012 16:37
Já bych tam dal ještě Dream of Thee z Furie

3.Roger Mars 21.01. 2012 16:46
Brian May a Dappy a ešte to s Lady Gaga to ma dostalo. To je niečo ako Slash s Fergie a ešte ked o nej povie že je najlepsia alebo jedna z najlepšich rockovich spevačiek to sa az neda veriť kde tito stary Rockovi Velikani nechavaju rozum.

4.Scandal 21.01. 2012 19:28
3: No s tou Fergie bych s tebou nesouhlasil...pisnicka se Slashem se myslim dost povedla, ani jsem poprve nechtel verit, ze to zpiva ona...docela tady ukazala, ze by mohla klidne zpivat rock. Zkousi to obcas treba i Shakira, ale ta na rockovy hlas absolutne nema.

Do Montreuxova vyberu bych pridal jeste Just One Life (guitar version)a i kdyz to spada spis pod Queen urcite i verzi Who wants to live forever s Jennifer Rush.

5.Roger Mars 21.01. 2012 22:22
4. Jej hlasu z ohladom toho co predtym spievala v dobe Autotune a inich pomôcok neverim :D Pusti si stare spevačky ako Ann Wilson, Suzi Quatro, Doro, Joan Jett a uvidiš ake atributy by asi mala mat jedna z najlepšich rockovych spevačiek. Ale to sem nepatri takze v tom dalej pokračovať nebudem len my nedalo nato neragovať :D

Aj verzia Last Horizon s Sarah Jory je pekna len neviem či to bolo niekde vydane aj na albume

6.Q+PR2008 21.01. 2012 23:00
Já bych tam doplnila určitě ještě Wilderness a Cyborg. A i když to nebude dle kritérií, tak albovou verzi Too Much Love Will Kill You bych vyměnila za bonus v podobě živáku s Pavarottim, protože to je tak pěkné :-)

7.Akáda 25.01. 2012 09:51
Cyborg +
živák s Pavarottim -
Last z Live At The Brixton Academy 1993 +
Ressurection z Live At The Brixton Academy 1993 +

8.Breakthru 06.02. 2012 10:45
Já bych tam ještě dala We Believe (album version)

9.Mr. Bad Guy 06.02. 2012 12:04
8 Nevím proč, ale to je zrovna skladba kterou bych nedával nikam :-D

10.Montreux 06.02. 2012 14:45
8+9: V kritériích je jasně napsáno "mimo projekty Queen a Queen+".

11.Mr. Bad Guy 06.02. 2012 15:06
Cyborg+China Belle

12.bulsara 06.02. 2012 17:51
3. "starí (gramaticky opravené) Rockovi Velikani" (v prítomnom čase) - uf som musel preglgnúť ... Brian May snáď bol ... kedysi ... dáky velikán ... Totiž, neviem či on vlastne ešte je hudobník :) ... tobôž "rockový" ... Zrekapitulujme si - za uplynulých 20 rokov skomponoval a vydal 1 = "JEDEN" autorský album a jeden polalbum s "hlukom" k tomu francúzskemu onému ... Back To The Light komponoval 10 rokov pred rokom vydania, takže do poslednej 20-ročnice ho (tvorivo-autorsky) nerátam ... K tomu pár desiatok "štěkov" ktoré vyšumia skôr než dohrajú (vrátane tej historickej epizódy s "Freddieho obľúbeným" PR) ... Tak fakt neviem ... Zarobiť s Freddiem a potom žiť z tých spoločných plodov práce 20 rokov - to chápem a akceptujem, ale brať ho naďalej ako tvorivého gitaristu, hudobníka? Žarty bokom ... V akom merítku by som potom mal brať trebárs Paula McCartney-ho? Medzigalaktickom? :-)) Brian May je dnes pán Doktor.

Příspěvek naposledy editován 06.02. 2012 19:59

13.Montreux 06.02. 2012 18:53
12: Alespoň nepřipomíná generátor písní zvaný Paul McCartney, jehož grafická podoba úspěšných výsledků připomíná zběsilou sinusoidu. Což štve i řadu jeho fanoušků. :-))

14.bulsara 06.02. 2012 20:17
13. Rád by som menil (a ako...) - vyberať z množstva (a tá jazzová novinka je fajn-fajnová vecička) alebo mať na tanieri nič, teda takmer nič ... A Paul ako ročník 1942 (wau to bude pekné jubileum) má stále chuť hrať, experimentovať, niečo skúšať, hoci majetkovo je aj na pomery pána Doktora oberpracháč ... takže "zrejme" to robí pre radosť (svoju) a i tých "nespokojných" fanúšikov .... :)
Ale vlastne niet čo meniť, na Beatles som cucal hudobné materské mlieko a v poslednej dobe sa rád teším z toho, čo z tej prapôvodnej lásky mám, i z toho čo nemám a čo čoskoro dobehnem :-) ... Byť v tábore beatle-fans je väčšie vzrúšo, než v tomto "miestnom", vďaka hamiždivej priposratosti pána Doktora a spol. v QPL ...

15.simaaa 08.02. 2012 14:53
Paul McCartney dokaze po tech vsech letech porad prekvapit, viz. jeho (ted uz predposledni) deska Memory Almost Full nebo experimenty v podobe alba Electric Arguments. Libi se mi, ze nezni 40 let porad stejne, ma chut zkouset nove veci.

16.simaaa 08.02. 2012 14:57
0: ano, vyber to neni spatny, jsou zde zastoupeny vsechny podstatne a uspesne singly, mozna by se na vyberu objevily z komercnich duvodu i skladby z Brixton Academy, napr. Headlong nebo Hammer To Fall

Příspěvek naposledy editován 08.02. 2012 14:57

17.bulsara 19.02. 2012 01:49
No tento skvost nesmie chýbať na žiadnom sólovom Greatest Hits pána Doktora ... A pán Doktor je na to patrične hrdý (viď odkaz na vlastnom webe) ...

11 minút totálnej TRAPNOSTI ... Ani by sa mi neprisnilo pred 15 - 20 rokmi kam až "hudobná kariéra" pána Doktora v post-queenovskej ére dospeje ... Budúca zastávka - parkovisko-odpočívadlo niekde na trase Priština-Tirana (budú aj brušné tance a klobása s horčicou!) ... komu ešte nie je nevoľno bude vítaný ... A tento pán má hlavné slovo v QPL ... Tak jo, tak to je všetko totál v prdeli.

www.youtube.com

PS: Možmo mi niečo uniklo, nemá Brian May parkinsona .... ???

Příspěvek naposledy editován 19.02. 2012 02:34

18.Akáda 19.02. 2012 18:53
17. Co se ti nezdá, prostě BM už ví, že asi žádné nové super album nenahraje. Nahrál toho v minulosti dost. A že si užívá na koncerech, kam je pozvaný. Proč né.

19.bulsara 19.02. 2012 19:33
Stačí pozvať? Príde všade? Tak dúfam, že si toho všimnú Maxim Turbulenc, ba nie, mám lepší nápad ... GR TV Zuzke Ťapákovie dám tip, však toť ten jej Vilko Rozboril je z nášho mesta, dôveryhodný kanálik k nej sa isto nájde - to bude bomba-tip, na to si Markíza s Novou isto ťapnú ... do tej novej aktuálnej speváckej estrády to bude bomba číslo ... pán Doktor má rád rap, hip-hop či čo všetko a s Patrikom Vrbovským ešte svetu ukážu o čom je ten dnešný rock a k tomu disko tanečky Míši Davidú so silikónovo-sladkou Darinkou ... to sa z toho nielen Pepa Vojtek poserie ... A pán Doktor to isto dotiahne k dokonalosti a pridá k posolstvám Patrika koho - komu ešte j-e-b-e v rytme bum-bum-čvach aj pár plamenných hesiel o líštičkách a prípadne strúhne minireklamku na herecké umenie jeho sympatickej polovičky ... niet pochýb, že namiesto honoráru za účasť bude pánovi Doktorovi stačiť celkové víťazstvo "jeho" hlasu - slečny Kerry - v tejto ex-federálnej TV prči ... :) Takže už len pohľadať to číslo na Zuzku ...

Příspěvek naposledy editován 19.02. 2012 20:09

20.Killer King 19.02. 2012 20:09
Ha ha, kruh se uzavírá:-)) V ČST kdysi před lety místo Live Aid běželo San Remo a Brian tam teď křepčí v rytmu diska, v žáru zblízka...:-))) Fakt bych věřil tomu jak píše bulsara, že kdyby mu Nova předala nějaký čestný doktorát, tak v tý kokotině, co teď běží vystoupí. Božský Kája tam už byl, tak by to chtělo nasadit laťku ještě trochu výš...

21.infiniti.cz 19.02. 2012 20:13
:D no myslím že teď frčí zachraňování lvů a vlajkovou písní bude Bron Free nebo tak nějak se to má jmenovat :D když už Free, tak radši bych slyšel "The Voice" než Kerry :) ale jinak tohle italské vystoupení nebylo tak šílené jak jsem čekal... lepší Rodgers než Kerry, ale lepší Kerry než "vosková figurína" Adam...

22.bulsara 20.02. 2012 06:16
21. No a keďže vo vesmíre pána Doktora už slušne dlho platí, že niet hovna do ktorého by nevstúpil, tak ten Adam BUDE !!!

23.bulsara 20.02. 2012 09:31
Po niekoľkohodinovej triezvej úvahe som nápad so Zuzankou - generálnou riaditeľkou - zavrhol ... To by nebola vôbec dôstojná úroveň pre hrdinu mojich detských snov a muža v úcte mojich stredných rokov ... Fakt neviem, čo by v naších končinách dostatočne reprezentačne vyvážilo vkus a dnešné umenie pána Briana Maya a jeho chovanky ... Ešte jedna záchranná myšlienka mi lieta po rozume, ale tam mi úplne chýba akýkoľvek kontakt ... Že by niekto skúsil na produkciu Top Star magazínu na Prime alebo v redakcii Blesku či Aha! No proste to by bolo niečo, pri čom by československé publikum padlo do kolien a pri čom by sa značka kvality - Queen - adekvátne pripomenula aj mladšiemu publiku ... Bolo by to úžasné! Tá predstava ... Kerry a ... Ivetka Bartošová! Brian May by konečne zaslúžene vládol titulkom aj naších médií!

24.bulsara 20.02. 2012 13:29
A je to tady !!! Iveto, těš se ... :-DDD

We are set to announce some incredible Queen news.

If you are signed up to the QueenOnline.com or Queen Fan Club databases please keep an eye on your e-mail inbox from 8pm (GMT) THIS EVENING, Monday, February 20th for this very important and exciting announcement!

You do not want to miss this at all!

-G-

discuss.queenonline.com

25.lickerman 20.02. 2012 17:00
24: Ty komentare v tom topicu nemaji chybu ..

Brian May to direct Fantastic Mr Fox 2: Bollocks to the Economy :D

26.bulsara 20.02. 2012 17:54
Ivetko nepi, Ivetko vydrž, ještě něco přes 2 hodinky a budeš spasena ... No možná to nebude o tobě a bude to o ňákém Lambertu, ale to nic Ivetko, to je jenom takovej teplej pičus, ten nemá na tebe ... Držím prstíky. Už to bude ... Ivetko, tu flašku ještě neotvírej .....

27.SomebodyToLove 20.02. 2012 18:45
26. Bulsaro, sorry-ale negativní hodnocení se dá napsat
1. jednou větou
2. pár jadrnými slovy..

Už mě fakt ty tvoje litanie příjdou někdy dost "divný". Sice I.B. nesnáším, myslím si o ní svoje-ale proč si ji bereš do pusy/do vět?? Co ta s tím má společnýho?? /myšleno v kontextu s Q, B.M. apod.../ Bezva, až s něčím nebudu souhlasit, taky mám napsat že Bulsara je kokot a přes to nejde vlak??

V tvých příspěvcích někdy méně znamená více..A to jsem Tě fakt ráda čítávala..

28.lickerman 20.02. 2012 18:48
Tak nam tu epesni novinu asi predlozi v primem prenosu, dokonce na Radio One. Queen budou opet in, baby!

... and listen to BBC Radio One at 8pm ... www.bbc.co.uk

www.queenworld.com

Příspěvek naposledy editován 20.02. 2012 18:50

29.bulsara 20.02. 2012 19:07
Tak takéto hecovanie "napätia" u "publika" tu ešte nebolo :) ... Za tým nemôže byť nič iné než to, že "našli Freddieho" ... Páchne to prúserom ... Možno za hodinu budem vetrať a možno nie ... Viera v nádej je stará ako ľudstvo ... ľudská blbosť (iste aj moja všakže STL) taktiež :)

30.lickerman 20.02. 2012 19:10
29: ja pockam ty dve (GMT) :)

Příspěvek naposledy editován 20.02. 2012 19:10

31.bulsara 20.02. 2012 19:13
Á my furt máme o hodinu viac ?... hehe.

32.infiniti.cz 20.02. 2012 19:20
no myslím že to nebude nic co by nevyvolalao kritiku :D jinak by tomu nedávali takové extra přívlastky ;) asi se rozhodli vyrazit s Adamem na turné, nebo tu snad už zase zapomenutou show kam bysi zvali své hosty... no asi se svět nezboří :) pokud by to ohlašovalo znovuspojení s PR, tak bych zajásal, ale to nehrozí :)

33.lickerman 20.02. 2012 19:22
31. Oops, ted koukam na ten odpocet, beru zpet.

Zalozil jsem queen.musichall.cz , uz jsme to tu M. dost zaneradili :)

Příspěvek naposledy editován 20.02. 2012 19:24

34.SomebodyToLove 20.02. 2012 19:24
29. Fajn Bulsaro-uznávám, že můj příspěvek byl psaný stylem "nevidím, neslyším, upustit páru" protože u té Tvé 26.-tky mě napadla věta, kterou se častovali slovenští spolubydlící na sharu " co to tu ten kokot trepe.." a co tím autor chtěl vlastně říct..
Hele, taky nesouhlasím se spoustou věcí co pánové tvoří, s Lambertem už vůbec ne - a Kerry a její album jsem fakt ještě neslyšela celé /promiň P..../ - ale proč někdy prostě srozumitelně nenapíšeš "stojí to za hovno" ať se jdou bodnout?? To by mi prostě bylo milejší než některé Tvé sáhodlouhé příspěvky..

35.Mr. Bad Guy 20.02. 2012 22:01
22: Jasnovidec!

36.bulsara 20.02. 2012 22:25
Smazal bulsara
stránky 1

Navigace: Queen - Královská legenda: Fórum - Ankety: The Brian May Album