Navigace: Queen - Královská legenda: Fórum - Galerie: Downhere

Forum

--- Pouze přihlášení uživatelé můžou přispívat do diskuze ---stránky 1
bulsara: Downhere23.10. 2011 17:09
DownhereNa úvod by som podtrhol, že som až na kosť zarytý ateista. To aby ma niekto neupodozrieval z vedľajších úmyslov.
Musím jednoducho poďakovať pánovi Tetovačovi ze ten jeho úchylný nápad... Nebyť ho, nespoznal by som M. Martela a nespoznal by som Downhere. Ďakujem. Je to pre mňa najlepší darček, po novembrovom Days Of Your Lives-bluray dokumente, tohoto roka, napchatého Queen-výročiami ...
Downhere, kto ich pozná u nás? Melodický-optimistický rock v najlepších tradíciách Chicago-U2-Killers-Queen(áno aj :-)) Z dostupnej diskografie som si najviac obľúbil tieto 2 tituly. Veľmi príjemný mix bohatých melódií v dvojhlasových aranžmánoch ... Nič svetoborné, ale tou jednoduchou ľúbozvučnosťou veľmi príjemné, ako dobrá minerálka v neklimatizovanom kancli. Texty neriešim ... :-D

1.bulsara 23.10. 2011 17:12
DownhereAspoň ukážka ... taká vec, v ktorej by som si dobre vedel predstaviť Bona a spol. www.youtube.com (toho bombastického refrénu sa nemôžem nabažiť a takých majú Downhere v zásobe nemálo)).... a vec v ktorej tak príjemne dominuje v pekných kudrlinkách Martelov hlas ...
www.youtube.com
Ináč tu ...
www.myspace.com
www.myspace.com

Ešte raz a naposledy, 100 x dík Roger T.!

Příspěvek naposledy editován 23.10. 2011 18:43

2.bulsara 30.10. 2011 18:24
DownhereNeodolateľný refrén :) ...www.myspace.com

Příspěvek naposledy editován 30.10. 2011 18:28

3.PavelRokyta 31.10. 2011 07:53
Zvukově totální kopie Manic Street Preachers. To už si pustím rači je.

4.bulsara 31.10. 2011 14:26
DownhereMôžbyť, ale tú melodičnosť im nikto nezoberie ... (a vokálovo Manic sa nechytajú na Downhere duo :))
www.youtube.com = toto je fakt melodická pecka, part od 2:15 je famózny!
www.youtube.com

... a za tú by si iní prsty oblízali, trebárs aktuálni zgrci Coldplay ....

Příspěvek naposledy editován 31.10. 2011 14:45

5.PavelRokyta 31.10. 2011 17:23
:))))) V tom klipu mi chybí už jen rozepnutý košile a umělej déšť alá Back Street Boys..:)))
Nic pro mě...:))))

6.Killer King 31.10. 2011 19:28
www.youtube.com
www.youtube.com
www.youtube.com
www.youtube.com

Jen pár věcí ( první tři živě) pro srovnání, jak se Bradfield nechytá..:-))

ad 5 - naprostý souhlas, ještě mohli začít zpívat Jsi moje máma:-)

7.bulsara 02.11. 2011 07:26
Nemienim a ani som nemienil vyzdvihovať či zhadzovať nikoho svetovo "zavedeného" (Coldplay sú výnimka z pravidla), tobôž Manic Street Preachers. Šlo mi o venovanie malej (dobrovoľnej) pozornosti na kapelu "miestneho" významu. V kontexte takéhoto merítka som vďačný, že som ju spoznal a teším sa z tej "minerálky". Takýchto kapiel v naších zemepisných šírkach sú tony a z rádia to leze dennodenne na všetkých miestnych frekvenciách ... všetky tie Desmondy, No Name, Slíže, Sestry, Psy, Chinaski, Kabáti, Kryšofové a iní Mandragové ... Tony destilovanej vody. Na mňa destilovano tieto 2 vyzdvihnuté albumy Downhere nepôsobia. A to nielen pre také queenovské srandičky, aká sa spustí po pár sekundách ticha na úplnom konci albumu Wide-Eyed and Mystified po skladbe I Miss You Here ...... od 4:42 = www.youtube.com

A ináč, medzi "našími zavedenými", James Dean Bradfield je príšerne nudný frontman s mizivou charizmou ... Manic bez "obrazu" sem-tam beriem ... s obrazom, len ak si sem-tam pribalia "do obrazu" baby, potom to aj na mňa funguje :-) ... A vidím, že video-opičenie im ide (v tom poslednom Killer Kingovom odkaze) ... A vy machri si isto identifukujete po kom 8-D ...

Jo a radšej než originál bez charizmy si dám "mámu" aj s "umelým dažďom a rozopnutými košeľami", pri tom mám aspoň kopec asociácií na jedného nebohého poloboha ... a je mi pri tom dobre :DDD.
www.youtube.com

Příspěvek naposledy editován 02.11. 2011 07:48

8.Killer King 02.11. 2011 16:28
ad 7. Je to tvůj názor, já si myslím něco jinýho. Ten Martel v tomhle provedení mi prostě nesedí, přijde mi to jak nějakej boyband a na druhou stranu si nemyslím, že by Bradfiled a potažmo i Manics byli bez charizmatu, natož nečí vykradači. V současný době to sice je na můj vkus strašně popový a radiový, ale oni sami prohlásili, že poslední desku takhle chtějí, aby je zase hrála rádia. Jinak je fakt, že na ulici by si třeba asi nikdo Bradfielda pomalu nevšimnul, ale na podiu ( měl jsem možnost ho vidět i naživo) to fakt nuda není. A ještě v dobách s Edwardsem to bylo úplně o něčem jiným.
A jinak s Coldplay s tebou i kupodivu úplně souhlsím:-))To jsou podle mě neskutrčně přeceňovaný sra*ky a dodnes nechápu tu jejich obrovskou popularitu. Mě přijde, že pořád dokola hrajou jednu a tu samou písničku...

9.bulsara 02.11. 2011 18:08
8. Video-opičenie, nie vykrádanie! I keď, uznám, že takto natvrdo je to príkre, rovnako ako príkro znie čosi o "totálnej zvukovej kópii M. S. P." ... A pointa - kukni Every Breath You Take od ... vieme koho :)

10.bulsara 02.11. 2011 18:26
8. Coldplay je neskutočný fenomén ... Obrovský neustále médiami dofukovaný balón puchu, ktorý nie a nie spľasnúť. Každý ďalší album je rastúca porcia ničoty a médiá pri ich vydaniach stavajú svet do pozoru :)... Niečo podobné v malom, ale zažívame aj v tuzemských pomeroch pri tuzemských bublinách ...
stránky 1

Navigace: Queen - Královská legenda: Fórum - Galerie: Downhere