Navigace: Queen - Krlovsk legenda: Frum - Novinky: Další remastery 13. června

Forum

strnky 1
LG: Další remastery 13. června11.04. 2011 08:51
Na 13.června plánuje Island Records vydání další pětice remasterovaných alb z období let mezi 1977 a 1982. Ke 40. narozeninám skupiny tak fanoušci mají možnost si pořídit News of the World, Jazz, The Game, Flash Gordon a Hot Space.

Remastery doprovodí stejně jako v prvním případe kompilace méně známých skladeb Queen: Deep Cuts vol.2

Bonusy by měly vypadat takto:

NEWS OF THE WORLD
1. Feelings Feelings (Take 10, July 1977)
2. Spread Your Wings (BBC Session, October 1977)
3. My Melancholy Blues (BBC Session, October 1977)
4. Sheer Heart Attack (Live in Paris, February 28 1979)
5. We Will Rock You (Fast) (Live in Tokyo, November 1982)

JAZZ
1. Fat Bottomed Girls (Single Version)
2. Bicycle Race (Instrumental)
3. Don't Stop Me Now (With Long-Lost Guitars)
4. Let Me Entertain You (Live in Montreal, November 1981)
5. Dreamers Ball (Early Acoustic Take, August 1978)

THE GAME
1. Save Me (Live in Montreal, November 1981)
2. A Human Body (B-Side)
3. Sail Away Sweet Sister (Take 1 With Guide Vocal, February 1980)
4. It's A Beautiful Day (Original Spontaneous Idea, April 1980)
5. Dragon Attack (Live at Milton Keynes Bowl, June 1982)

FLASH GORDON
1. Flash (Single Version)
2. The Hero (October 1980… Revisited)
3. The Kiss (Early Version, March 1980)
4. Football Fight (Early Version, No Synths! - February 1980)
5. Flash (Live in Montreal, November 1981)
6. The Hero (Live in Montreal, November 1981)

HOT SPACE
1. Staying Power (Live at Milton Keynes Bowl, June 1982)
2. Soul Brother (B-Side)
3. Back Chat (Single Remix)
4. Action This Day (Live in Tokyo, November 1982)
5. Calling All Girls (Live in Tokyo, November 1982)

Zdroj: Recordstore.co.uk

Pspvek naposledy editovn 05.05. 2011 12:53

1.simaaa 13.04. 2011 00:11
to jsem teda zvedavej, jestli u Jazzu bude i fotka nahotinek :) na zive bonusy typu Body Language nebo Mustapha budeme muset nejspis zapomenout, jiste nas ale ceka Play The Game A Capella Version nebo Another One Bites The Dust Backing Track 2011, huraaaaaaa

2.Mr. Bad Guy 13.04. 2011 00:21
Boty a lanýž bych bral :-)

3.vasekufr 13.04. 2011 22:22
Hot Space, vsadim se že se dočkáme Under Pressure ala 1986, Wembley nebo Knebworth.

4.simaaa 13.04. 2011 23:53
3: jasne, bude to ta sama ziva verze, co vysla na singlu Under Pressure 99 :)

5.pittrek 15.04. 2011 12:07
Mr. Bad Guy - co je to preboha sexmetal ? :-)

4. - o tom nepochybujem. Ale este by to cisto teoreticky mohlo byt Wembley alebo Nepstadion, ale vsadil by som prachy na Knebworth

6.Mr. Bad Guy 15.04. 2011 13:53
5 Nepříliš rozšířený druh metalu, který reprezentuje například ruská kapela Kaira. Vychází z erotických textů a motivů (především vizuálních) a hudebně u většiny kapel příbuzný k heavy a speedu. Poměrně často bývá inspirován surrealismem a snahou nebrat se smrtelně vážně :-) Případně to můžu blíž rozebrat v SZ, když budeš chtít :-)

7.simaaa 29.06. 2011 14:50
koupil si to už někdo? může někdo poreferovat? děkuji

8.bulsara 29.06. 2011 19:10
... toto si môže kúpiť pre 15 minút zvuku a 60 minút ticha jedine bulsara ... a ten ako ja viem tak ešte neučinil (ale nie je všetkým dňom koniec) ... treba sa pozrieť do sveta, tam sa to už koštuje (niekomu chutí niekomu naopak) ...
discuss.queenonline.com
www.queenzone.com

9.bulsara 30.06. 2011 11:52
... a dodám, že aj motyka raz vystrelí, snáď nie je za tým len sentiment, keďže éra 1979 - 1982 bola mojou fanatickou Queen-érou, ale tento nový produkt pasujem za najvkusnejší oficiálny výber Queen v histórii, až sa mi nechce veriť, že sa to vôbec podarilo, keď sa to upieklo u QPL :) ... www.amazon.co.uk

... je len (subjektívny) detail, že k absolútnej dokonalosti by som vyhodil Staying P. + Action T. D. a snáď Dragon A. a prelepil s Leaving Home Ain't E.... My Melancholy B. ... Comming Soon (DVD-A verziu hoc aj len v stereu) alebo alternatívne, keď už HS, tak s Cool Cat (božský osobný funky-jahodový dezert) ...

(prečítané 10 krát po sebe - odhodlanie byť už len pozitívny (snáď) dodržané ... :-))

10.simaaa 30.06. 2011 14:03
9: Dragon Attack by se mel urcite objevit, narozdil od Leaving Home... nebo Coming Soon znel casto na koncertech, stejne jako Let Me Entertain You, ktere zde chybi. The Hero by byla take lepsi nez Battle Theme, ale co... Myslim si, ze tri dily Deep Cuts jsou zbytecne. Melo podle me vyjit jen jedno CD naplnene po okraj a to melo obsahovat pisne, ktere casto znely na koncertech, ale na GH nejsou (Love Of My Life, Tie Your..., Keep..., ´39, Liar apod.). Nestalo se tak, škoda.

Pspvek naposledy editovn 30.06. 2011 14:04

11.simaaa 02.07. 2011 19:39
Poslechl jsem si bonusy u následujícíh desek:
NEWS OF THE WORLD
Feelings, Feelings - je dobře, že sáhli po nějaké nevydané písni, velmi zajímavý bonus, ale to, že nám Queen to nejlepší už dali, není klišé, ale fakt.
Spread Your Wings + My Melancholy Blues - BBC verze jsou bezpochyby tím nejzajímavějším u těchhle Deluxe Edition, škoda, že tu nejsou všechny!
Sheer Heart Attack + We Will Rock You Fast - zde použité živé verze se mi moc nelíbí a to ani zvukově, myslím si, že na živácích Montreal a Bowl je máme v lepším provedení. Ale to, že sáhli po nevydané nahrávce, je dobře pro sběratele alternativních verzí.

THE GAME
Save Me - Montreal, nic nového pod sluncem, ale dobrá živá verze, jen nechápu, proč u těch verzí použitých z koncertů neustříhají to úvodní slovo před začátkem skladby, konkrétně mě to ruší, ale budiž
A Human Body - logicky zvolený bonus, je na místě
Sail Away Sweet Sister - demo, pro mě naprosto prázdná záležitost, pro fanoušky zajímavá, ale na jeden poslech, tyhle nedodělávky jsem nikdy neměl v oblibě
It´s A Beautiful Day - oproti verzi na albu Heaven bez markantních změn, samozřejmě chybí jakékoli efekty, jde jen o čistý klavír, dobrý bonus
Dragon Attack - obsahuje i dovětek v podobě Now I´m Here, proč nebyla použita jiná verze bez tohohle outra, nevím.

FLASH GORDON
velmi zajímavé bonusy
Flash (Single) - zbytečný bonus, remasterováno už na GHI
The Hero (Revisited) - vynikající bonus, možná totožné s verzí z filmu v závěrečných titulcích
The Kiss + Football Fight - dema, obsahující občas i drobné komentáře členů apod., zajímavé pouze v tom, že nejsou na nahrávkách použity syntezátory, kdežto na albových verzích ano
Flash (Live) + The Hero (Live) - Montreal, známe

Kvůli bonusům se nevyplatí si tyto nové edice kupovat, byť každé CD obsahuje min.jeden opravdu hodnotný bonus (často ne víc než jeden bohužel). Kde jsou živé verze písní Mustapha, Rock It nebo Need Your Loving Tonight? Ví Bůh. Používat útržky z Montrealu je levnější, pravda. To je to, co mě na celé edici vadí. Působí to všechno odfláknutě a lacině, přitom cena za ta CD není zase tak nízká.

Pspvek naposledy editovn 02.07. 2011 19:42

12.simaaa 03.07. 2011 12:30
A přijde mi, že nové News Of The World zní úplně stejně jako ta japonská vinyl replika, co už mám nějaký ten pátek doma

13.bulsara 20.08. 2011 12:00
GT a GB sú dvaja buď provokatéri, agenti hrajúci pre obe strany alebo fanúšikovia čierneho humoru, ale v kontexte toho, čo veličenstvo B. May a R. Taylor boli, sú a budú ochotní odsúhlasiť k oficiálnemu vydaniu, je to, čo v komentári k Sheer Heart Attack (Live in Paris, February 28 1979) v booklete napísali, ako keby pri výdaji táborovej polievky (tej preslávenej hnedej kalnej žbrndy s pár plávajúcimi šupkami zemiakov a nahnitými listami repy) SS-áci v lágri rozdávali musulmanom aj jedálne lístky z hotela Ritz :D ...

"For the very first time in over 30 years, the Pandora's Box that is the 1979 European Tour and its related multitrack tapes, has been opened! This is a Parisian rarity from those legendary gigs; the band nearing the end of a show at the Pavillion De Paris in France, the second of three consecutive nights at this venue, all of which were recorded and filmed, but which have remained mostly unheard and unseen in the archive ever since..... " :D/:(

14.vasekufr 20.08. 2011 13:24
No já nevím, původně jsem se vůbec nechtěl účastnit diskusí o nových remasterech, protože jsem dost nasraný z jejich zvuku. Boužel doba si žádá jít hlasitostí do extrému a to se mi vůbec nelíbí. Zatím jsem skončil u Races. Boužel bicí u nových remasterů jsou vyhnané tak do extrému až je to nepříjemné. Basy na svém zesilovači musím stáhnout skoro o půlku a na diskmanu to samé. V mojich sluchátkách Porta pro (vím že jsou to dnes již překonaná ale zvukově ujdou) zní bicí u některých skladeb převážně z prvních dvou alb až nepříjemně a hodně přebuzeně. Chápu, že aby dnes alba zvukově obstály se zvukem současných nahrávek, je to asi nevyhnutelný krok, ale není to můj šálek kávy. Docela se děsím toho až dojdu k Hot Space jak tady dříve psal bulsara o zvuku Body language atd. Ale opravdu zvukově parádní je See What A Fool I’ve Been (BBC Session, July 1973 - 2011 remix) to je lahůdka.

15.bulsara 20.08. 2011 15:02
No v kontexte "vyprchania" tohoto fóra si pri mojich príspevkoch pripadám minimálne ako trpiaci samomluvou :(, ale dám ešte čosi .... :D
Po zvukovej stránke veci som spokojný z doposiaľ "doma" počutého jednoznačne s verziami 2011 Queen II, Jazz a News Of The World. Dokonca som náchylný konštatovať, že zo všetkých digitálnych verzií vymenovaných albumov (ktoré mám, t.j. Hollywood, EMI-Parlophone, EMI-Toshiba, Island) sú práve tieto "made in 2011" najlepšie. U ADATR MFSL vysoko prebíja Island i všetko pred ním a u FG necítim pokrok voči EMI-Parlophone. Pri HS sa mi stále o štipku viac páči stará rachotina od EMI-Parlophone ... Prvý album - nemám názor. Island verziu si nie a nie za boha pustiť a Hollywood s EMI-Parlophone som nepočul už polku dekády :D ...
Ešte poznámka k Sheer Heart Attack live z Paríža. Zvukovo oveľa lepšie od príšernej verzie z Live Killers. Ak kvalita multitrackov ponúka takúto úroveň, dôvod prečo tie parížske trojičky nevydajú v dákom boxe (ako kedysi DP s Made In Japan) je mimo rámca mojich schopností pochopenia zmýšľania "Maylora" :D ....

16.bulsara 20.08. 2011 18:30
... no môžeme sa aspoň o rok tešiť na nový album a nové turné ochrancu líšok s tou líštičkou Kerry. Ba možno aj dáke DVD z toho konečne bude. Konečne si budeme môcť dopriať trošku krátkych sukienok aj v "domácom pohodlí" ... :-DD

17.infiniti.cz 20.08. 2011 19:20
16. aby to tu nebylo takové monotónní s autory příspěvků, přihodím svůj názor:) Kerry vidět nepotřebuju, neumí se na pódiu ani pohybovat, ani oblékat(marně vzpomínám na QPR, TCR poslouchám častěji než třeba HS a PR se uměl celkem obléct a s tím pohybem to tak tragické jako u Kerry nebylo), jinak Anthems mám stažené doma a pár věcí z tama jde poslouchat - Dangerland, Love when you call(nebo jak se to jmenuje). Spíš by měli vypustit některé(všechny) věci převzaté od Queen..Rodgers byl pořád originálu blíž než Kerry, třeba v Crazy little thing...jo a prý se má Kerry na podzim vdávat:) kdoví co si na sebe vezme za róbu po tom, co nám předvádí na koncertech za nevkus:)

18.bulsara 20.08. 2011 22:40
Ešte pár slov k hudbe ....
1. Po opakovanom vypočutí v sluchátkach začínam viac a viac slintať nad kvalitou zvuku tej SHA - Paríž '79... Krásne čitateľný zvuk bicích (kopák wau + snare mňam) a obzvlášť John ... Ten zvuk by mohol mať ambíciu dosiahnuť úroveň Queen Rock Montreal ... tí magori (Brian+Roger) snáď ani netušia, čo na tých pásoch majú ... Toto je prosto zvuk, ktorý mi sedí. V protiklade sú 3 ukážky z Tokya '82 ... Zvuk na nich je dosť podobný blbému zvuku z Milton Keynes Bowl(QOF) ...
2. V diskusii na queenzone i queenonline sa košato rozoberá prečo-načo-začo ten "objavený" "kopák" v Jealousy ... Za seba poviem - vyslovene mi v tej jemnej skladbe (a v pôvodných aranžmánoch) VADÍ ... Svojim vyhuleným zvukom tú skladbu seká na kusy ako mačeta ... :( Úplne blbý nápad hošíkov z QPL ...
3. Vcelku veľmi milé prekvapenie nad kvalitou zvuku všetkých tých "rarít" počnúc Feelings Feelings, končiac štúdiovými útržkami z FG sessions a ... nikdy som moc nemusel Dreamers Ball, ale tá raritná akustická verzia je iné kafe ... pekná práca Rogerových metličiek, pekne priestorovo zachytená ...

Pspvek naposledy editovn 21.08. 2011 00:32

19.Bart 22.09. 2011 18:58
Remaster Hot Space 2011 je senzační. Váhal jsem, jestli si ho pořizovat, ale nelituju. Oproti edici z 90. let je zvuk mnohem jasnější a barevnější.
strnky 1

Koment k novince

(IP: 54.82.10.219)

Navigace: Queen - Krlovsk legenda: Frum - Novinky: Další remastery 13. června