Navigace: Queen - Krlovsk legenda: Frum - Novinky: Queen podepsali novou smlouvu

Forum

strnky 1
LG: Queen podepsali novou smlouvu10.11. 2010 14:34
Po podpisu nové nahrávací smoulvy se společností Universal Music se příští rok fanoušci skupiny dočkají remasterované kolekce všech alb (prvních pět bude k mání v březnu) údajně s přidanou hodnotou. Smlouva platí od 1. ledna 2011 a veškeré materiály vydá Island Records (patřící pod Universal Music).

Skupina u EMI strávila čtyřicet let a Brian je z této změny nadšený a považuje to za další fázi kariéry skupiny Queen.

1.Breakthru 10.11. 2010 16:13
Nj, tak remasterovat můžou až do nekonečna

2.kaneer 10.11. 2010 16:28
bez noveho cd nova smlouva nema smysl...

3.Mr. Bad Guy 10.11. 2010 17:49
Remastery jako takový ať si strčí do kurníku. Chceme nějakou opravdu hmatatelnou věc, která nás přivede k pokladně.

4.vasekufr 10.11. 2010 19:56
Přidaná hodnota? Že by opět nějaký bonus remix? No to snad nééé.
Pokud vim tak u Island Records vydával Paul Rodgers s Free, jinak jsem se s tímhle vydavatelstvím snad nikdy nesetkal.

5.Ptr 10.11. 2010 21:32
To je teda optimismus zase :))

6.Monika 11.11. 2010 21:06
Dalsi faze kariery Queen :oDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Pspvek naposledy editovn 11.11. 2010 21:07

7.bulsara 12.11. 2010 07:03
Tiež som sa čerstvo trošku rozčúlil (nasral :-))) ... musicserver.cz

Pspvek naposledy editovn 12.11. 2010 10:47

8.Ptr 12.11. 2010 12:16
Co třeba něco takovýho:
www.black-sabbath.com
:)

9.bulsara 12.11. 2010 12:55
4. " ... jinak jsem se s tímhle vydavatelstvím snad nikdy nesetkal." Nežartuj, toto je vážna situácia! :-D

...i keď, tiež som sa pobavil ...
"Že nevydají to, co by fandové chtěli je jejich rozhodnutí, směřování jejich kariéry. Nemusíme s tím souhlasit, ale Queen nebyli nikdy tak celosvětově slavní jako The Beatles nebo Rolling Stones či Bob Dylan, takže se vydávání archivních materiálů nemusí dnes (myšleno v době, kdy si to tisíce lidí jen stáhnou nebo zkopírují) vůbec vyplatit. To ví a přesně spočítá gramofirma, donedávna EMI, dnes Universal/Island."

10.Mr.Scully 12.11. 2010 13:51
Diskuse bulsary s Davidem (předpokládám Macků) nemůže nikdy přinést nic dobrého, jen pár argumentů, které jsou jako obvykle obaleny tunami zbytečných slov ;-) Bulsaro, nic proti, ale už zdaleka nejsi tak čtivý, jako jsi býval - napíšeš k věci jednu větu a tu vzápětí obalíš dalšími padeásáti větami s expresivními výrazy ;)

11.vasekufr 12.11. 2010 14:32
9. Tak jsem koukal na stránky Island Records o co jsem vastně přišel, když pod jejich halvičkou znám jenom Free. Takže ze známějších jsem přišel snad jen o Toma Jonese, kterého nemusim, Annie Lennox, Stevieho Wondera, George Michaela a Nirvanu. V drtivé většině tam na mě vykoukli nějací cikáni ze San Francisca.

12.Ptr 12.11. 2010 14:57

13.Mr.Scully 12.11. 2010 14:47
11. Taky podle všeho U2 :), Cranberries, Mika a další...

14.lickerman 12.11. 2010 15:21
Bon Jovi tez .. Jejich remastery vysly tusim minuly rok.

15.Mr. Bad Guy 12.11. 2010 18:36
Nuclear Blast na ně, kluky jedny ušatý!

16.Ptr 13.11. 2010 12:07
www.rollingstones.com

Jakpak by asi vypadaly fotky z archivu Queen... :))

17.bulsara 13.11. 2010 20:01
10. No, uznávam, v poslednej dobe všade kde straším moc nepíšem, potom som z cviku, a z predlaku vyleze takýto kŕč ... :-(

16. ... archív Queen? ...sa rúhaš chlape, a ináč ako sa ti páčia posledné reinkarnácie albumových archívov alias Stormbridger a Come Taste The Band? U mňa dobrý ...

18.Ptr 13.11. 2010 23:14
17:
Povim ti to asi takhle - přesně tak maj podle mě reedice vypadat. :) Btw Strombringer! Na druhou stranu je jasný, že je něco jinýho, když se o ty remastery stará přímo člen kapely (teda jako v případě remasterů klasickejch desek Mk2 Glover, nebo teď u těhle dvou Glenn Hughes spolu se Shirleym), než kdyby je měl dělat někdo z vnějšku. Ví se vůbec, kdo u Queen bude ty nový remastery produkovat? Jestli někdo cizí, tak potěš koště.... Aspoň Brian by si mohl od lišek odskočit k tomu, že by si párkrát mohl poslechnout jak ty nový verze desek zněj, než je pustěj na trh. :D

19.Montreux 13.11. 2010 23:27
18: No, avizovali, jak budou teď zaneprázdnění prací ve studiu, tak by se té produkce mohli ujmout...

20.Ptr 13.11. 2010 23:44
19:
A jéje - bubeník a kytarista maj řešit konečnej zvuk desky "společně".... Ještě že do toho nezatáhli Deacona, to by žádný remastery asi nikdy nebyly - už takhle to bude hell a hodně nadávek... :D

21.PavelRokyta 16.11. 2010 17:49
Na nějaký remastery z vysoka kašlu. Nedávno sem si poslech remastery od Toshiby a pochybuju o tom, že z toho dostanou něco víc než dokázali ti japončíci. Když už, tak by na to měli jít z gruntu a udělat kompletní remix. Něco podobnýho co udělal Hollywood s Under Pressure. To bych si snad i celou diskografii koupil znova. Ale poslouchat zas a znova praskance v Bohemian Rhapsody (a nejen v ní) se mi teda nechce. Na netu je řada verzí, kdy to fanoušci smixovali z dostupnýho 24 kanálovýho tracku a ty praskance krásně odstranily. Nechápu proč toto do dneška nedokázalo udělat žádný profi studio.....

22.michal79 17.11. 2010 13:50
Ohledně toho praskání, nemáte někdo doma Queen II z doby před roky 1993/1994?

V té době jsme neměli CD přehrávač, alba Queenů jsem složitě získával v kompakt půjčovně v Sledkovského v Plzni a nechával si je nahrávat na kazety u kamaráda, který přehrávač měl.

U Queen II se mi na hodně místech (nejvíc The March of the Black Queen) na kazetě objevilo šílené praskání. Myslel jsem, že se chyba stala při nahrávání z CD na kazetu. Když jsem si pak koupil remasterovanou edici na CD, to praskání tam v takovém rozsahu není, ale třeba na přechodu mezi tou úvodní a druhou částí TMOTBQ je ve sluchátkách náznak praskání slyšet. Tak by mě zajímalo, jestli se fakt tenkrát při nahrávání stala chyba, nebo jestli původní CD verze praskaly tak moc.

23.simaaa 17.11. 2010 21:26
Nove remastery ano, ale hlavne s nejakymi bonusy nebo alespon novym paradnim bookletem, jinak o to nebudu mit zajem. Pokud se nepletu, tak kupr. CD The Miracle nebo A Kind Of Magic, tak ta se lisuji porad a porad dokola ta uplne prvni vydani co vysla v 80.letech ze? Remastery 93/94 jsou jen k albu Works.

Pspvek naposledy editovn 17.11. 2010 21:27

24.Ptr 08.12. 2010 12:08
www.novinky.cz

No vidíte :D :D :D :D Jenom škoda, že to není ze spolehlivějšího zdroje.

25.bulsara 08.12. 2010 13:40
Nič nové, to už vieme, lenže fanúšikovské kečky sveta sa už pár týždňov potia nad tým, či to "nové" je nové podľa obrazu sveta Queen Productions, t. j. úplné nové hovno, alebo výklad toho slova si zobral pod patronát niekto "cudzí" z Universalu :-))

26.bulsara 09.12. 2010 21:07
Trošku srandy do pochmúrnych aktuálnych dní ...

- - -

Queen - Greatest Hits Reissue To Empty Your Pockets Once More 40th Anniversary Edition

"This release features a remastered version of WWRY where the countdown has been succesfully edited out. Hence, we call this the Clean Version. Throw your old copies away, this IS the definitive version. For now." ~ Greg Brooks

"The loudness is even more severe than the other releases. Deafness unavoidable. Must buy." ~ New York Times

"Queen sure knows how to milk the cash cow. The solution to the financial crisis is near." ~ The Daily Mail

"Queen has been part of a solid recycle policy for years and we love them for that." ~ The Sun

"Wow, once again nothing new from the legendary rock band Queen. But who gives? The general public wants this." ~ Rolling Stones Magazine

"Queen has let down their fans many times, including this release. But why care about fans? It's the money that counts. Congratulations Queen, you delivered a great job." ~ Financial Times

-Rick-

www.queenzone.com

27.Mirek R. 10.12. 2010 07:38
26.: Je pravda, že třeba já jsem si dosud nikdy žádné Greatest Hits (kromě videa) od Queen nekoupil. Je vidět, že Mr. Beach myslí i na takové lidi jako já a nabízí nám k tomu stále příležitost. Budu se muset nad sebou zamyslet a něco s tím konečně udělat, ne ? :-))

28.Mr.Scully 10.12. 2010 09:56
Mirek - chudák Queeni pořád čekají, až si to koupíš a ty nic, proto ti pořád dávají další a další příležitost ;)

Já mám GH tu EMI remaster verzi z cca 1994. Asi mi to i do konce života bude stačit :)

29.bulsara 10.12. 2010 09:58
Panebože Mirku R. ako to robíš, že máš na Mr. Beacha a spol. taký vplyv ? :-D, pýtam sa ja, ako jeden z údajne 40 miliónov vlastníkov dojnej kravy s menom Queen Greatest Hits I & II ...? :-)) Panebože Mirku R. na akých antibiotikách si fičal v ére pandémie "Queen", že si sa nenakazil? Hoci osobne som sa ako tak z toho po rokoch vylízal, tých 10 "domácich" len samotných zvukových verzií onej dojnej kravy mi trpko pripomína, že som už takmer stál na brehu Styx a čakal na prevozníka ...

V každom ohľade, tento úvod lásky z rozumu (QP + Universal/Island Rec.) sa mi zdá "poněkud" nešťastný ... a zlá předtucha plodú příštích hlodá mé nitro :-)

30.dmac 10.12. 2010 12:20
Ale no tak, Universal přece koupil od EMI celý katalog Queen, nejenom řadovky. Co nový label vydá rozhodne on sám, ne manažer kapely, s tím se to jen konzultuje. Greatest Hits byly a navždy budou jejich NEJPRODÁVANĚJŠÍM titulem, tzn. je obchodně zcela logické uvést při 40. výročí vzniku skupiny na trh pod novým vydavatelem to nejslavnější. Pořídí si to zase dalších x lidi a je úplně fuk, že to už mají miliony jiných dávno předtím, navíc předpokládám, že časem CD Queen od EMI nebudou v obchodech, aby nekonkurovaly novým z "ostrova s palmou" . Přitáhne to ostatně jako všechna podobná výročí pozornost k reedicím starších alb, které v takovém povědomí nejsou. Kola pop music se točí dál a dál a vůbec mi to neva. Já mám oboje GH jako 2CD ve zlatě zbarveném setu z r. 94 a samozřejmě další nepotřebuji. Podobně jako tyto dva výběry Queen nedávno vyšly The Beatles jejich dvě slavné kompilace (tzv. červená a modrá), které v době prvního uvedení na trh(jako dvoj LP) byly tak slavné, že se psalo, že jsou součástí každé britské domácnosti, co měla doma gramofon. Když oba výběry vyšly začátkem 90. let poprvé na CD, četl jsem v NME protesty, že ten první mohl být jen na jednom disku, protože obě placky mají dohromady jen asi 60 minut a že je to na dvou jen proto, aby to mohlo být dražší. Letos to vydali opět a opět je to žádané zboží. The Beatles a Queen patří prostě mezi nejslavnější kapely na světě a prodej jejich největších hitů hned tak nepřestane. Není sebemenší důvod... :-D

31.Mirek R. 10.12. 2010 14:40
Mrzí mne, že jsem kdysi zavrhnul nabízenou bulharskou verzi GH1, která byla myslím dokonce 2LP. Mohl jsem se bavit aspoň čtením názvů písniček, jako třeba "Kralica ubijca" ... :-)

32.Petr Vohralik 10.12. 2010 14:49
31. bulharsaka mne pořád ješte hraje na ňakym Tesla gramofonu

33.Breakthru 10.12. 2010 16:35
A co takhle nový album, Briane a nebo aspoň muzikál v Praze!! Např. Queen + Friends, ale s tím už asi počítat nemůžeme.

Pspvek naposledy editovn 10.12. 2010 16:40

34.Ptr 10.12. 2010 18:02
Víte ale co je fakt kouzelný? Fanouškům se nejde nikdy zavděčit a pomůžu si "svým příkladem".

Follow That Dream label pod Sony a elvisovský rarity. Filozofie toho labelu je v podstatě jednoduchá - vydávat remixy, outtaky a nevydávaný skladby z jednotlivých desek a remastery klasických alb ve velmi rozšířené podobě (většinou s bonusovým CD s outtaky) a nahrávky z koncertů, které by se na normální trh nikdy nedostaly (povětšinou soundboardy). Filozofie těch nahrávek z koncertů je od začátku taková, umožnit fanouškům přístup k nahrávkam pokud možno z každého angažmá ve Vegas, v Lake Tahoe, nebo z každýho koncertního tour - pokud samozřejmě z něj nahrávky existují a hlavně pokusit se zlikvidovat bootlegovej trh. Zdánlivě splnění fanouškovských snů....

Problémy? Zaprvé, ačkoliv se o archiv a vydávání nahrávek stará člověk z fanouškovský obce, kterýho EPE najala, jako správce archivu a "průzkumníka", ani pod jeho velením se FTD nevyhnulo obrovský sérii chyb. Samozřejmě upadl ve velkou nemilost mezi fans - a mimochodem také z toho důvodu, že po prvních nahrávkách, kdy opravdu naslouchal přání, je začal ignorovat a realizuje tak zejména ten úkol číslo dvě - totiž jít proti bootlegovýmu trhu... V podstatě z letošních vydaných nosičů je chyba na dobrý polovině vydanejch CDček - buď je špatně určenej take, nebo omylem dvakrát vydanej ten samej, nebo je špatná datace koncertu (většinou u bonusů a záměna v podobě odpolední/večerní koncert) apod. Tohle jsou chyby, které někteří extrémističtí fanoušci považují za tak zásadní, že si přejí, aby celá FTD jako značka skončila s tím, že chybami ničí Elvisův "odkaz"! A aby toho nebylo málo - o nahrávky z koncertů se po zvukový stránce stará ženská, která to většinou kompletně pohnojí, takže pokud je k dispozici bootlegová verze - v drtivý většině případů je zvukově kvalitnější tato verze a někdy dochází k tomu, že FTD přímo okopíruje verzi z bootlegového trhu místo aby zpracovala skutečný záznam z archivu... A samozřejmě - fanoušci jsou opět nespokojeni s tím, co vlastně vydávají, protože dle nich, by mělo vycházet úplně něco jiného - hlavně takové koncerty, které nejsou dosud dostupné, zatímco politika FTD je v současné době očividná snaha bojovat s bootlegovými společnostmi, které většinou ohlásí vydání nějakého prastarého bootlegu v nové podobě - a okamžitě poté přijde FTD s oznámením, že chystá oficiální vydání toho samého...

Víte co by mně zajímalo? :D Jak by to vlastně dle vás mělo u Queen vypadat, abyste byli spokojený... :)

35.Ptr 10.12. 2010 23:09
"Island will remaster and repackage, with additional content, each of Queen's 15 studio albums. The first five will be made available in March: Queen, Queen II, Sheer Heart Attack, A Night At The Opera and A Day At The Races."

A z QOL:
From Universal Music Poland:
Reissue:
March - Q, QII, SHA, ANATO, ADATR
June: NOTW, JAZZ, Game, HS, Flash
September: Works, AKOM, Miracle, Innuendo, MIH

July: special remaster edition Platinum Collection

And will be editions:
1 CD
2 CD - with 5 extra songs, audio commentary about each song. And this version will be available only be one year
Digital

from www.universalmusic.pl

So we now know more :]

36.Mr. Bad Guy 11.12. 2010 00:26
35: Pokud maj pšonci pravdu, budu spokojen :-)

37.bulsara 11.12. 2010 01:19
Poliaci sa nemusia v ničom mýliť a výsledok môže byť aj tak o ničom ..... Nezabúdajme, že "zdroj" je v rukách QP Ltd. s ich ťahom za profitom, takže 5 extra songs + 30 minút blábolov 2/3 ex-Queen na spôsob QRM ... nemusí znamenať ani 20 minút niečoho zmysluplného ... Nezabúdajme, že veľká časť toho "nového" sa podľa modelu QP Ltd. dá naplniť aj vyselektovaným obsahom Live Killers/Live At Wembley'86/Live Magic/Queen Rock Montreal/Queen On Fire a ak nebude stačiť, v zálohe sú "čriepky" zo singles 1-4 boxov a bude vymaľované .... :-((( Šialenci May+Beach+Taylor sú schopní to takto odklepnúť ...

Pspvek naposledy editovn 11.12. 2010 17:19

38.Ptr 11.12. 2010 13:24
37:
Hotovej Mr. Negative :D

39.Scandal 11.12. 2010 14:32
At uz ty bonusove skladby na tom druhem disku budou cokoliv, nepochybuju o tom, ze to stejne pak vyjde samostatne na nejakem souhrnnem cd.

40.Montreux 11.12. 2010 19:10
Hmmm... tak "Mad The Swine", "Polar Bear", "Silver Salmon" nebo "Hangman" bych jako bonusové skladby ke "Queen I" bral... Ale obávám se, že se na bonusovém disku objeví spíš BBC Sessions nebo dema z De Lane Lea.

41.Ptr 11.12. 2010 22:39
37:
Jsem zvědavej, jak u Queen budou vypadat ty remastery.... tady jen tak pro zajímavost:

img375.imageshack.us

To nahoře je letošní "Deluxe" remaster tý Seventh Star pod Universalem (tedy pod tim vydavatelem, se kterym mají Queen novou smlouvu), to pod tím je podoba remasterů Presleyho, jak je vydává FTD pod Sony BMG v rámci Classic Album série...

Ten Cosmos je tam schválně, čistě pro představu velikosti zavřený CD krabky. :)

42.infiniti.cz 12.12. 2010 11:06
proč podle brianových stránek odebrali z připravovaného znovuvydání GH II Breakthru?? jestli to není chyba tak radši nechci vědět co bude dál...

43.Montreux 12.12. 2010 12:21
42: Je to chyb toho, kdo to na web dával - všechny shopy mají v tracklistu "Breakthru".

44.bulsara 12.12. 2010 15:48
Pri nulovej pridanej hodnote týchto zlých predzvestí vecí budúcich - t.j. GH I & II by normálna myseľ privítala aspoň zatriasť tým tracklistom nad sitom a niečo "nové" tam prihodiť ... Greatest Hits I je ten najnudnejší album Queen vôbec a absolútne mylne podáva úroveň tvorby kapely v prvej dekáde jej fungovania ... Ak by som nebol dement z vedenia QP Ltd., myslím, že by som zvýšil interes o 105-kúpu tejto zbytočnosti, keby som tam napratal aspoň Love Of My Life či White Queen namiesto NI'MH či FBG, nehovoriac o extrémne nevyužitej ploche CD-nosiča. QP Ltd. GH I. & II. majú ako modly nad posteľou a sú zrejme vo svojom 30-20 ročnom šate pre nich nedotknuteľné ... ako najväčšie dojné kravy ich príjmov...

45.Montreux 12.12. 2010 17:10
44: Možná právě díky tomu, že je "Greatest Hits I" "najnudnejší", je taky 4. nejprodávanější album na světě.

46.Škorpi 12.12. 2010 17:32
45. Opravdu Martine? Existuje mnoho žebříčků nejprodávanějších alb. Například v tom na který teď koukám je Greates Hits I od Queen až na děleném 35. místě s 25 mil. prodaných kopii.

47.Montreux 12.12. 2010 18:35
46: Opravuji, to je samozřejmě mylná informace - čtvrtý nejprodávanější interpret. :-) Alespoň podle toho vydání Guinessovy knihy rekordů, které jsem měl v ruce. Ale stejně - je to "najnudnější" album a přitom neprodávanější ve Velké Británii... Ale já tomu holt nerozumím...

48.Mr. Bad Guy 12.12. 2010 19:12
47 Uznej ale, že absence některých skladeb a pořadí jiných moc logiku nemá. Šlo by to i líp.
strnky 1

Koment k novince

(IP: 3.80.177.176)

Navigace: Queen - Krlovsk legenda: Frum - Novinky: Queen podepsali novou smlouvu