Navigace: Queen - Královská legenda: Fórum - Galerie: Stavba Red Specialu

Forum

--- Pouze přihlášení uživatelé můžou přispívat do diskuze ---stránky 1
Duroslav: Stavba Red Specialu17.03. 2010 13:43
Tak pred Vianocami sa mi konecne rozbehla stavba Mayovky, ide to veeeeeeeeelmi pomaly, zlozita stavba, stavitel - kamos to robi skoro zadarmo, tak tempo prace tomu zodpoveda...mozno dam obcas foto, ked bude hotova, na gitarove forum hodim nejaky uceleny clanok...Drzte palce!

1.Duroslav 17.03. 2010 15:09
Stavba Red SpecialuNa zaciatok: Sam neviem posudit, do akej miery bude gitara totozna s Brianovou, rozdiely samozrejme sposobuju rozdielne materialy (nemam stary krb, ani dubovy stol, motorku a bicykel stale pouzivam :-D ), a samozrejme nedostatok informacii, kedze na nete je vsade nieco napisane inac...takze s odlisnostami od originalu sa pocita od zaciatku. K stavitelom: Hlavny dozorny vyroby by mal byt majster Klema (znamy vyrobca akustickych gitar na Slovensku, klema.sk), lenze az na par detailov zatial do vyroby nezasiahol, pretoze na moje prekvapenie kamarat Lubos, co mi vlastne gitaru stavia, je tak zrucny a precizny, ze ja ako laik by som myslel, ze uz musi mat nejake gitary za sebou...naozaj, preciznost tejto prace je ohromna, same rysovacky, nastavovanie kazdej blbosti zaberie kopu casu. Praci venuje tak jednu hodinu za dva tyzdne, za tu hodinu nic riadne nestihneme...

Plany: Nakup cez ebay na 2 libry, vyzera to dobre, ale kopa detailov chyba, rucne sme dokreslili podla fotografii, autor planov je napisany na fotke planu

Drevo: Od Klemu som kupil celu dosku mahagonu, co pouziva na gitary, vysiel z nej krk na RS a korpus na Les Paul, ktory tiez planujem postavit...A samozrejme dve 2 cm hrube dubove dosky - latovky (Lubos nazyva sparovky, neviem, aky je rozdiel) od svokrovho kamarat na mieru...A Klema mi este pribalil 6 kusov mahagonovej dyhy (2m x 30 cm x 1,5 mm)...

2.Duroslav 17.03. 2010 15:12
Stavba Red SpecialuMahagon. Bude z toho aj spominany LP.

Příspěvek naposledy editován 30.07. 2010 23:33

3.Duroslav 30.07. 2010 23:39
Stavba Red SpecialuTak Lubos vzal pilu a vyrezava...samozrejme okolo ciary plus cca. pol cm, na presne rozmery sa bude zbrusovat. Smer krku je v smere letokruhov.

4.Duroslav 30.07. 2010 23:41
Stavba Red SpecialuDalsie vyrezavanie velkou pilou.

5.Duroslav 30.07. 2010 23:45
Stavba Red SpecialuKrk po vyrezani priblizneho tvaru siel aj do hoblovacky a ztensenie na cca pozadovanu hrubku. Na vsetko sa islo velkym mnozstvom krokov, Lubos este gitaru nevyrabal, stale ziram nad jeho preciznostou a prehladom...

6.Duroslav 30.07. 2010 23:49
Stavba Red SpecialuDalsie pilenie rucnou pilou po riadnom upevneni do cca. priblizneho tvaru, v kolmom smere na hmatnik. Foto zdoraznuje sustredenie vyrobcu gitary.

7.Duroslav 30.07. 2010 23:51
Stavba Red Specialu...a dobrusenie uz na veeeeeelmi priblizny rozmer, stale nie definitivny.

8.Duroslav 31.07. 2010 00:03
Stavba Red SpecialuNa gitare pracoval Lubos takmer vyhradne v mojej pritomnosti, ked som za nim dosiel a prosil ho, aby este po 8 hodinovej sichte ostal, tentoraz ma prekvapil a robil v mojej nepritomnosti. Co je samozrejme vyborne, ale na druhej strane je to nezaznamenane. Takze ked som prisiel znova, krk uz mal naozaj zakladne tvary. Mrzi ma, ze som nevidel, ako robil polkruhovy prierez krku, to by ma fakt zaujimalo, ako k tomu tak presne dosiel...ale stale ani toto nie je definitivne. Velkost prierezu bol pouzity z planu LP, kedze na plane RS prierez nebol. Aspon budem mat na oboch gitarach rovnaku hrubku krku, co mi zmensi problem hrania na druhej gitare. Takze prisiel som a takyto vysledok.

9.Duroslav 31.07. 2010 00:05
Stavba Red SpecialuLubos dal aspon par foto na vlastnu past, jednou rukou brusil, druhou fotil :-D. Takto napr.

10.Duroslav 31.07. 2010 00:08
Takze krk v takejto podobe uz pojde ku majstrovi Klemovi. Lubos na nom zrejme uz skoncil. Majster Klema sice chcel mat viac hotove, ale ja si myslim, ze tie odbornejsie veci nehajme na odbornika...Dufam, ze ho ukecam :-D
stránky 1

Navigace: Queen - Královská legenda: Fórum - Galerie: Stavba Red Specialu