Navigace: Queen - Královská legenda: Fórum - Novinky: Queen + Paul Rodgers minulostí ..

Forum

--- Pouze přihlášení uživatelé můžou přispívat do diskuze ---stránky 1 [2] [3]
lickerman: Queen + Paul Rodgers minulostí ..01.05. 2009 12:44
Paul Rodgers se v rozhovoru pro rozhlasovou stanici VH1 Classic rozpovídal o budoucí spolupráci s Queen. Bohužel, pravděpodobně již na žádnou nedojde..

brianmay.com
www.queenlegend.com

Příspěvek naposledy editován 01.05. 2009 12:44

1.lickerman 01.05. 2009 12:45
Tohle mne vazne mrzi, pac lonskej rok byl bombovej.. Paula je za mne velka skoda, snad panove jeste prijedou aspon sami..

Příspěvek naposledy editován 01.05. 2009 13:12

2.DeaconJohn 01.05. 2009 14:19
Celkem překvapení, to nabralo hodně rychlý obrat. Rodgerse evidentně lákají mnohem více koncerty jeho někdejší kapely Bad Company, než být ve službách Královny a snášet neustálé srovnávání s hvězdným Freddiem a "true Queen". Jen mě zaráží, že všechno bylo tak zatraceně olrajt a najednou tohle. Každopádně mu přeji hodně štěstí, protože si myslím, že tohle bude pro něj mnohem lepší. Nic a nikdo mě ale nepřesvědčí o tom, že spojení těchto dvou rockových jmen bylo trochu nešťastné. Zajímá mě, co budou (nebo nebudou) dělat Brian s Rogerem.
Takže Paule: nazdar, měj se a díky za pěkný zážitek z Prahy 2005!

No more of that blues

Příspěvek naposledy editován 01.05. 2009 22:05

3.mila 01.05. 2009 14:20

1 Zpocatku jsem ho nemela moc rada, ale je to opravdu skvely zpevak..a zvykla jsem si na nej (musim ale priznat ze nasi francouzsti fandove se tesi na lidstejsi koncert bez Pola (jak mu tady rikame)
ale nevylucuje spolecny koncert u prilezitosti inaugurace oficialniho dne Nelsona Mandely 18 cervence v NY
coz by odpovidalo koncertu 46664 s Brianem a SAS Band - ale nic oficialne neoznameno....

“Well, you know, we did a world tour, we did a second tour of Europe and the Far East and Eastern Europe and we did a studio album and I think we’re kind of leaving it there gently. It’s out there for us to do things in the future if there’s something, a huge charity say like Nelson Mandela, I’m always open to that, but I think we are pretty much done.”
Paul Rodgers sur brianmay.com

4.Mr.Scully 01.05. 2009 15:32
Nic nového, bohužel. Bylo to zřejmé už v průběhu loňského turné. Je fakt, že jsem už po 2005 tour nic dalšího neočekával, že z toho bude něco víc, takže ten loňský rok byl parádní a nečekaný bonus. I kdybych už nikdy členy Queen neviděl, tak vloni jsem se toho nabažil hodně, jsem spokojený.

DeaconJohn - ono to nebylo tak alright, to bylo jen pro kamery.

Takže nastává éra "after Paul" - já myslím, že něco bude. Vidím světlo na konci tunelu :-) Na Rogerovu sólovku bych si klidně neplacené volno vzal a tu Anglii projezdil :-) Mám pocit, že postupem času Rogerova tvorba kvalitativně začíná válcovat Brianovu.

5.DeaconJohn 01.05. 2009 16:18
4: Však právě tak jsem to "alright" myslel... Holt víme, jak to je.
Taky se těším na případné sólovky, ale za sebe spíš doufám v Brianovu.

Příspěvek naposledy editován 01.05. 2009 16:19

6.Mr. Bad Guy 01.05. 2009 16:56
Taky doufám v Brianovu. A nebo ve společnou "sólovku" obou pánů...

7.lickerman 01.05. 2009 20:10
Doufam, ze neco bude, solovky (hlavne Rogera) by byly supr.. Jen ne dalsi nekolikaletou Queen+ spolupraci ..

8.Ondřej Horák 01.05. 2009 20:15
No, není to zrovna nejvíc potěšující zpráva, ale upřímně jsem to trochu čekal. Nicméně si myslím, že Brian a Roger to nebalí. Pokud bude další Queen+, tak sice to bude divný, ale furt lepší nežli nic. Každopádně aspoň Brian MUSÍ do Prahy přijet - ten jeho podpis mi furt tak nějak chybí:)

9.Petr Vohralik 01.05. 2009 20:16
6. tak společná solovka to by se mě zamlouvalo

10.Ptr 01.05. 2009 20:29
V každém případě špatná zprávě, ačkoliv byla předpokládatelná. Nemůžu si pomoct, nemyslím to nijak konkrétně, přesto nevim, jestli to bude pochopitelný, ale tak trochu si za to bohužel můžem sami... Pokud ho lidi prostě brali jako "nutné zlo", k tomu aby vůbec byla šance ty skladby slyšet live, tak to bylo nevyhnutelný, je mi líto toho, že ho fanoušci nepřijali skutečně za svého a rovnoprávného člena jako Briana s Rogerem, protože on jím byl... Na druhou stranu, myslim, že i pro něj jako hudebníka s vlastní slavnou kariérou je celkem předpokládatelný, že tu poslední část kariéry chce věnovat něčemu opravdu svýmu, ne superskupině, která těží hlavně z minulosti.

11.Mr.Scully 01.05. 2009 21:38
Myslím, že i my, kteří jsme Paula brali dobře, jsme měli hlavní cíl vidět Briana a Rogera. Nejvíc to bylo vidět na těch různých příležitostech k autogramiádě, kdy všichni obklopili členy Queen a k Paulovi šli až ti, kteří už ulovili Briana a Rogera :)

12.bulsara 02.05. 2009 03:04
Mám rád históriu hehe, tak ako historický dokument ... občas si opäť začnem púšťať ten TCR ... Teraz ale frézujem Electric Light Orchestra ... extra príjemná história...

13.Mirek R. 02.05. 2009 09:12
Já jsem spíš překvapen, že se tu někdo diví, že to takto dopadlo. Už to studiové album bylo myslím jaksi navíc oproti původnímu plánu. Myslím, že B+R Paula tak trochu zneužili ke své vlastní propagaci. On je gentleman, tak jim ještě vyhověl s druhým turné, ale vážně to nemělo budoucnost, když mu na koncertech nedali větší prostor k propagaci vlastní tvorby. Férovka by byla 1:1, to by ale B+R nezkousli. Je asi logické, že když teď Paula zná širší publikum, než bylo před vzájemnou spoluprácí, bylo by hloupé toho nevyužít a nepokusit se o propagaci vlastních písní ... Můžeme mu jen popřát, ať se mu daří.

12. Jo, jo, New World Record a Out of Blue mají také čestné místo v mém archivu :-)

14.andilek-filipek 02.05. 2009 10:58
Já jsem teda původně chtěl tuto pietní atmosféru nekazit, ale je tady pár příspěvků, ke kterým se nemůžu nevyjádřit. Ptre, já nevím, koho tím "my sami si za to můžem" myslíš, ale mluv za sebe. Já osobně jsem stál v 2005 uplně uprostřed vpředu, stál sem před sazkou od devíti od rána, následně jsem fandil, zpíval a tleskal jako blázen, a to NEJEN na Queenovský skladby. Přestože opravdu mrazení v zádech sem měl jenom při rockovém comebacku u BoRhapky. Do budoucna mě to nezaujalo, hlavně když sem slyšel nahrávku, a na druhej koncert se mi nechtělo, ani kdybych na něj měl čas, a to přece není žádná moje chyba! Za to nikdo nemůže.

Za druhé, nějak Tě, Mirku, nenapadám, ale jedno na Tvým příspěvku nechápu. Na jedné straně říkáš, že Bri s Rogerem Paula zneužili a na druhé straně říkáš, že se Paul dostal do povědomí širšímu publiku, a proto může teď vyjet na turné svoje. Jeden to může s tím zneužitím klidně pochopit uplně opačně... Neříkám, že to tak vidím já, já osobně bych o žádným zneužívání tady nemluvil ani z jedné strany. Jsem si vědom, že mě tady začne kamenovat houf rockových znalců, ale ruku na srdce, jak jsou na tom se slávou Free nebo Bad Company v porovnání s Queen? To nebylo o gentlemanství, že většina skladeb, co se hrálo, byly skladby Queen, byl to naprosto logickej důsledek. Kdyby to bylo 1:1, tak to si piště, že by uskupení Q+PR skončilo po pár koncertech.

Já osobně jsem nesmírně rád, že tahle etapa skončila, protože to dává šanci, že třeba do Phy zavítá Brian solo. Když tu byl minule, taxem Queen v osmé třídě sotva začínal poslouchat.

15.Mirek R. 02.05. 2009 11:17
Myslím Filipe, že když už spolu natočili album, kde snad Paul nějaký autorský vliv měl, mohli na druhé turné vyjet jako rovnocení partneři a hrát skladby z této společné desky. Jaký byl ve finále výsledek, snad víš. proto mluvím o zneužití, i když samozřejmě zcela za slovo mě neber, Paul snad má svůj vlastní mozek, a jestli na poměr koncertních skladeb jeho a Q kývl, tak je to jeho věc. Ale, že to takto nemohlo jít dál, to mohli B+R taky čekat.

Příspěvek naposledy editován 02.05. 2009 11:17

16.andilek-filipek 02.05. 2009 11:42
Jasně, jakej byl set, vím. Pravda. Pořád z toho ale cítím takový nějaký jakoby Paul byl spasitel a teď je opustil, protože za to mohli :D Nemyslím to tak docela doslova, je to ilustrativně, jak mi to trochu připadá. Podle mě na tom byli všichni téměř stejně, co se týká situace. B a R neměli zpěváka, Paul neměl kapelu... A jak říkáš, každej svýho štěstí strůjcem. To, že Queen jsou holt jiná liga, to je druhá věc, no. Ale že by za to B a R nějak mohli, to mi teda nepřijde. A jestli to tak bylo, jestli holt Bri s Rogerem si nadiktovali opět spoustu Queenovských skladeb, tak je měl Paul kopnout do zadku hned...Ale to je jedno, to už sou fakt spekulace. Jsem zvědavej, co přijde. Tečka.

17.bulsara 02.05. 2009 20:11
... nech si robia čo chcú, len prosím, značku Queen nech už nevyťahujú, jeden experiment stačil ...

13. ... jasné, ja ešte Eldorado + Face The Music ... Jeff Lynne bol v rokoch 1974 - 1977 skladateľ-génius ...

18.Monika 02.05. 2009 21:50
Tak a ted se, chlapci nasi, predvedte, co umite sami dva ...
Tipuju, ze se vydaji bud kazdej solo, nebo to zabali uz uplne. Dal se budou venovat muzikalu, Brian jeste svymu sentimentu a Roger se odstehuje z kralovstvi do Turecka a poridi si harem ...

19.Fernand0 02.05. 2009 22:10
Podle mě je škoda, že PR odešel, ted to budou mít holt kluci složitý, žádného nového frontmana tam nechci a zase na druhou nevím jestli by ve svém věku zvládly zároven bubnovat popř. hrát na kytaru a přitom zpívat...

18. Věříš, že přesně tohle jsem chtěl napsat?:-)

Příspěvek naposledy editován 02.05. 2009 22:19

20.mila 02.05. 2009 23:12
18 Ty bys mela mit knihu perlicek fora :-) ale jednou uvidis, ze s kazdym rokem a dnem ubyvaji sily (mozna i Rogovi na harem )...
Brian se jeste krome sentimentu se bude venovat zahradniceni (casem asi ochrane vcelicek) ony totiz nekvetouci kytky na zahrade na stereu blbe vynikaji, obcas si zajede zakanclerit na univerzitu a nemohu se zbavit pocitu, ze to velmi bude vyhovovat jeho ambiciozni manzelce...ale domnivam se, ze bude nestastny protoze i kdyz ho fanousci pred hotelem stvou, nemuze bez nich a tomu pevne verim, byt. Jenomze pokud nebude mit nejaky motor vedle sebe, moc solove kariery se od nej cekat neda, on si totiz nikdy neveril a neveri...A to je poradna brzda..

Jinak se to cekat dalo, Briou psal uz pri turne o velke krizi...a PR nikdy s zadnou skupinou vic nez tri roky nevydrzel...
A jako nahodou jsem predevcirem koupila ve slevach jedine hudebni dvd ktere nabizeli a to Paula...(za pouhych pet euro)...tak jsem zvedava co to da...na pamatku.

21.Mr.Scully 03.05. 2009 09:52
13. Nejsem si jist, ale mám pocit, že jsem někde četl, že B+R Paulovi nabízeli větší poměr jeho písní, ale on to s díky odmítnul... možná sám tušil, že drtivá většina lidí v Evropě přijde na Queeny, takže nemá cenu si honit vlastní triko.

Jinak si nemyslím, že by třeba Paul to dělal jako nějakou vlastní propagaci... on si o moc nepomohl, doteď na něj přišlo třeba šest tisíc lidí, po kariéře s Queen na něj přijde sedm tisíc? Lidi, pro které hudba Free a Bad Company není nijak extra působivá (a to se týká i mě) si cédéčko nekoupí. Podle mě to bral jako velkou výzvu. Zpívat s Queen nemůže nikdo normální odmítnout, byť tam samozřejmě vždycky je riziko odporu ze strany fanoušků.

Faktem je, že skutečnou pravdu rozchodu se stejně nedozvíme, všechno to jsou spekulace. Oni vydají nějaké nicneříkající tiskové prohlášení ve smyslu "dosáhli jsme toho, co jsme chtěli, zůstáváme přáteli apod." a hotovo.

Každopádně stáří neošálíš, takže doufám, že ještě zabojujou a nějaké koncerty budou. Za sebe říkám, že na Antologii si klidně deset let počkám. Koncerty nepočkají.

Příspěvek naposledy editován 03.05. 2009 09:53

22.Ptr 03.05. 2009 10:06
14:
Takhle já to Filipe ale vůbec nemyslel. :)

23.andilek-filipek 03.05. 2009 11:00
21: přesně, s tím prohlášením to tak je, pravdu se nedovíme, takže můžem jenom špekulovat.
22: no tak já čekám :D :D

24.Ptr 03.05. 2009 11:06
23:
Mně šlo o to co tady psal i Scully... Prostě že ten zájem o něj i po desce, kdy se vlastně legitimizoval jako plnohodnotnej člen, tak tak měl bejt i pojímanej. Ne na způsob "zajímá mě Brian, zajímá mě Roger, na Paula kašlu". :) Já nevím, mě osobně Paul na koncertech jako zpěvák zajímal nejvíc, podle mě je to prostě přirozený, že "vůdčí" osobností koncertu je zpěvák, ale za situace, kdy většina čumí na Briana... podle mě tohle všechno Paul vnímal, jak na koncíku, tak mimo něj - to jsem tím myslel.

25.Mr.Scully 03.05. 2009 11:30
24. A přesně z toho důvodu nemůže nikdy fungovat spojení Queen + Robbie Williams, protože tam by půlka lidí čuměla jen na B+R a druhá půlka jen na RW. A vzhledem k tomu, že minimálně Brian a Robbie mají ega přímo obrovská, tak by je to oba deptalo. Paul se podle mě dokázal nad to povznést - minimálně to první turné.

26.DeaconJohn 03.05. 2009 11:31
Já si myslím, že je to holt únava materiálu a s tím mnohdy neudělá nic ani komerční úpěch, který je v případě spojení více slavných jmen skoro zaručen. Na druhou stranu je fakt, že Paul je možná hvězdou americkou, ale Queen jsou hvězdou světovou a on si toho byl určitě vědom. Ano, není to obvyklé, ale mě taky na koncertě zajímal mnohem více sólový kytarista a bubeník, než zpěvák, který měl do frontmana daleko a v tom vidím ten problém. To by asi nikomu nebylo příjemné, i když by si třeba na začátku namlouval opak.
Teda lidi, Johna byste na pódium nepustili bez dýchacího přístroje a budíka, teď tady plánujete Brianovi klidné stáří za zvuku bzučících včeliček a Rogera nechali dožít v nějakém harému pro penzisty! Já nepodceňuji ani jednoho z nich co se týká hraní nebo hudby. Hraní není sport. Jenže když se NECHCE, je to někdy horší, než když se nemůže. Záleží pouze na nich a já doufám, že minimálně Brian se ještě s něčím vytáhne (teď nemyslím další muzikál nebo Queen +).

Příspěvek naposledy editován 03.05. 2009 11:32

27.andilek-filipek 03.05. 2009 11:38
Message for Bri: Why Don´t We Try Again?

28.Ivan 03.05. 2009 11:51
ja navrhujem rozluckove turne pri prilezitosti 20ho vyrocia umrtia freddieho a na turne by isli s brianom a rogerom napr. george michael a pod.

29.Michal 03.05. 2009 11:53
24: Petre, tohle neni Deep Purple, aby se nekdo legitimoval jednim albem. Myslim, ze ani nejvetsi obdivovatele QPR Paula nikdy jako legitimniho clena nemohli prijmout. Ted je to podle me teprve jasne. Od pocatku slo o projekt "Queen + Paul Rodgers" (at uz oznaceni "Queen" bylo jakkoli kontroverzni), ktery vyvolaval a jeste bude vyvolavat ruzne emoce. Par lidi nadchnul, par lidi urazil.. S odstupem casu si ale myslim, ze to bylo od Briana s Rogerem dustojne rozlouceni se s fanousky. Nekoho k tomu potrebovali a Paul byl - kdyz uz - dobra volba. Az ted mi to vsechno tak nejak zacina davat smysl a za sebe muzu rici, ze jsem rad za obe tour, za album i za tenhle konec. Uvidime, co bude dal. Bojim se ale, ze v CR se uz Brian ani Roger neobjevi..

30.Ptr 03.05. 2009 12:50
29:
Ty uvozovky tam byly úmyslně - tím legitimizováním jsem myslel postup od 2005 Tour k loňskému turné. Asi se shodnem na tom, že je rozdíl mezi tím, když v roce 2005 vyjeli s Paulem tak nějak "na zkoušku" a uvidíme jak to vyjde a když v roce 2008 vyjeli s Paulem jako plnohodnotnym členem - a tím myslim zejména autorskej podíl. To nazývám tou "legitimizací".

31.Michal 03.05. 2009 13:31
30: Tomu vazne nerozumim.

32.bulsara 03.05. 2009 16:23
Pod dojmom faktu, že sa to už nebude opakovať (možno definitívne).... som si dnes urobil osobák, hehe, 3x za sebou na plné gule The Cosmos Rocks... a teraz práve rozbieham 4. kolo ... a dá sa, celkom príjemné počúvanie ... Ten album budem mať celkom rád, on samotný nemôže za to, že tie 2 egá ho museli nechutne veľkohubo pomaľovať nálepkou Queen ... Celkom vkusná vzorka umenia Paula Rodgersa v mojom archíve ... zbohom Paul ... nech sa darí...

33.Mike1978 03.05. 2009 18:28
už na začiatku projektu Q+PR bolo jasné, že tu nebude "na večnosť"...možno ani oni sami nepredpokladali, že sa zrodia až dve v celku úspešné turné a jeden album..v najlepšom treba prestať a my možeme byť vdační..zaujimave bude sledovať, čo bude dalej..ja osobne by som si velmi želal turné BM+RT trebars aj komornejšieho charakteru..

ad. Paul..: nie je malé decko a vie narátať do päť..presne vedel do čoho ide ( velký Queen + malý PR),aj v prípade prveho turne, albumu aj turné č.2...a som nazoru, že koniec Q+PR bol dopredu dohodnutý a žiadne prekvapenie ala "PR chce nahle skončiť" sa pre BR a RT nekoná..

Příspěvek naposledy editován 03.05. 2009 19:21

34.Mr.Scully 03.05. 2009 19:01
Komorní turné mi nepřijde jako dobrý nápad. Hudba Queen je prostě pomp rock - když to přeženu, chceš slyšet Radio Ga Ga nebo WATC, aby tomu v klubu tleskalo pět stovek diváků? To prostě u Queen nejde. Jasně, kdyby tam Brian na kytaře zbastlil Great King Rat a Roger si pak dal kytarové sólo zakončené třeba tesklivou Laugh Or Cry, tak by to šlo... ale to asi neklapne :)

35.Breakthru 03.05. 2009 19:19
Je to velká škoda, ale jak píše Mike nic netrvá věčně. Pevně doufám, že Briana a Rogera ještě na podiu uvidíme, ať už spolu nebo každýho zvlášť.

36.Mike1978 03.05. 2009 19:28
34: viem, že je to skor moje zbožne želenie,ale tak nejak by som si predstavoval ich dalšie spoločne posobenie : niečo "male" na zaver:-)..pokial maju chuť hrať a už nechcu podnikať nič velkeho... ako jedna z možností by to bola..aj WATC sa da zahrat "unplugged" i ked v takejto forme by som si predstavoval onakvejšie kusky,napr ten GKR:-)

37.andilek-filipek 03.05. 2009 19:34
Já si nemyslím, že komornější projekt je uplně nereálný. Spousta dřív bombastických skupin tak skončila, a nevadí jim to... Tuším, že Ty, Scully, jsi byl u vás v Pilsneru na Nazarethech, ne? A takových skupin je mnohem víc. U nás v Olomouci nedávno byli Uriah Heep... Čímž nechci říct, že chci, aby Queen skončili v takových, na jejich poměry, zapadákovech, ale jenom říkám, že to IMO není unreal.

38.Mr.Scully 03.05. 2009 20:21
Já právě nechci, aby Queen následovali úpadek kapel typu Uriah Heep, Nazareth apod. a hráli po okresních kulturácích. Půjdu se na BM a RT podívat kamkoliv, ale fakt nechci, aby u nás v Plzni v místním kulturáku jsem viděl napsáno "Pondělí: Argema, Úterý: Anakonda Benda, Středa: Vymrdanej kravín, Čtvrtek: Brian May + Roger Taylor, Pátek: diskotéka 80's a vodka v akci za 35 Kč."

39.Mr. Bad Guy 03.05. 2009 20:35
38 Až se tak stane, zamluvil bys mi prosím lístky na pondělí, čtvrtek a pátek? :-)

40.Mr.Scully 03.05. 2009 20:38
39. Ach ten zatracený mainstream... neznáš snad úterní a středeční legendy českého agrorocku? :-)

41.andilek-filipek 03.05. 2009 22:43
38: jasně, já sem asi nedostatečně zdůraznil, že konec podobného charakteru nechci :D chtěl sem tím jenom říct, že umělci, kteří se ocitnou v podobné situaci mají někdy tendenci vracet se k menším prostorám, tím nemyslím kulturák v Dolní Lhotě... Ale že to je možný. Však Bri v 98 hrál ve sportovní hale, což nebyl nějakej extra prostor, a něco takovýho by mi uplně vyhovovalo. Co si budem povídat, nějaký stadiony jak při Magic Tour už nás tak jak tak nečekají... Leda že by vzali toho Robbieho :-)))))

42.Mr. Bad Guy 04.05. 2009 00:05
40 Říkat mě něco o mainstreamu je asi jako říkat slovákům, že jejich nejslavnější kapela je Omega. Právě ses přihlásil na kletbu 48 nepřetržitého poslechu Body Language... Jo a k agrorocku - kamarádím s jednou agrometalovou kapelou a byl jsem na nich asi 15x. Věř, že cokoli dalšího tohoto ražení už půjde mimo mě :-D Ale kdybys tuze naléhal, poptám se po CDčku a nechám Ti ho podepsat :-)

41 Proboha jen to ne. To už radši toho Paula :-D

43.another.world 04.05. 2009 00:47
42: taky jednu takovou kapelu znám. Říkají si BSE Band - bandzone.cz (doporučuju poslechnout "Chce se mi" :o))

44.Akáda 04.05. 2009 09:33
38. nemá to být: ....Čtvrtek: 18:00 Brian may přednáška vznik vesmíru - 20:00 Brian May + Roger Taylor

add Q+PR Viděl jsem jen jeden koncert, ale pořád byla mezi PR a BM jakási dělící čára a to že další byla mu doprovodných hráčů nakonec ve mě zanechalo dojem, že šlo o koncert náhodně shluklých muzikantů.
Pro vysvětlení, byl jsem párkát přítomen toho, kdy na nějaké větší akci kde bylo více kapel, se na závěr různě sešlo pár muzikantů a super zajamovali. Človek slyšel úpravy různých písní, obohacená o sóla, které tam v originálu nebyly atd. No a ti muzikanti se po koncertu rozešli, a vše zůstalo jen ve vzpomínkách.

45.J.U. Ray 04.05. 2009 20:28
43: Za střízliva neposlouchatelné, a pak už je jedno, co hrajou, hlavně že je to nahlas a v rytmu.

46.mila 05.05. 2009 00:23
Scully pro me ty listky na ctvrtek a patek taky...:-))

Ale jinak si myslim, ze to neni otazkou kvality ci nekvality to odsouzeni na male saly, je to otazkou marketingu (sama to vidim jak je to silene dulezite ve vsech odvetvich, sebou pocinaje - coz neumim)...

Staci se podivat na fenomen sileni ACDC a U2 (kterymu jsem nakonec taky propadla)...proste se tomu nemuzete vyhnout, ACDC nove CD ve ctyrech barvach, vinyl dalsi produkty - asi 7 druhu tricek (na Queen ani jedno), nafukovaci kytara, obrovske fotografie - tapety v hlavnich hudebnich supermarketech, specialni porady na Virgin programu, spoty s reklamou na koncert, a jediny listek nebyl k sehnani, to same U2 vyprodanych 360 tisic listku ve 40 minutach, deset tisic forem nove desky, vinyl, tapety fotky v hud; supermarketech, hit noveho CD denne v hudebnich rebriccich atd atd, na internetu hledate Stade de France a padnete hlavne na koncert U2...
A pritom si vubec nemyslim, ze ty skupiny predevsim hardrockove jsou horsi nez ACDC nebo naopak ze ACDC je lepsi nez treba ti "sabati - pocesteni dnesnich Heaven Hell, kteri hraji v mrnavem osuntelem Casino de Paris (a jejich fandove ani o koncertu nevi)- to same treba Status Quo kteri tam maji koncert taky i kdyz listky jsou drahe, nebo treba ze Uriasi kteri hraji v libereckem ani kulturaku, a to plati i o Purplech (ti ale nastesti jeste sem tam maji zenity, to jsou slusnejsi saly)...

Hald se vraci do mladych let, kdy nemeli ani poradnou postel (jako treba Floydi jeste v 70 letech) v dobe, ktera pro nas predstavuje uz jejich vrcholnou hudbu... Hald producenti a komunikacni poradci. :-(
(pardon to jsem se zas rozkecala)

Příspěvek naposledy editován 05.05. 2009 00:40

47.LG 05.05. 2009 10:40
Je to zvlastni, ale jak tomu nemam moc co rict :) Beru to jako fakt. Paul kluky vytahl na turne (neda se spekulovat co by bylo kdyby ...), za to mu patri diky. Pokud tim jejich hudebni kariera definitivne skonci (muzikal nepocitam), ok, porad je do regalu pro co sahnout.
32: to me dostalo :)

48.Mr.Scully 05.05. 2009 12:01
46. Proto si myslim, ze Freddie paradoxne nechybi nejvic jako zpevak... ale spis jako grafik a jako "vystupni kontrola". Nejvetsi problem se soucasnymi Queeny mam u jejich grafiky (obalu, plakatu apod.) ci promotion. Bri a Rog proste spolehaji na zamestnance a zamestnanci selhavaji. Jasne, ted to cedecko v Mail On Sunday je pro reklamu dobra vec, ale ojedinela.

49.andilek-filipek 05.05. 2009 13:00
46. "Proto si myslim, ze Freddie paradoxne nechybi nejvic jako zpevak..." A pak ses probudil s pětikorunou na břiše a rukou v kýblu.

Příspěvek naposledy editován 05.05. 2009 13:01

50.Mr.Scully 05.05. 2009 13:35
49. Otázka přístupu. Mě opravdu netrápí, že zpívá PR. Mně vadí, že věci přímo nesouvisející s hudbou jsou v poslední době u Queen tragédií.

51.bulsara 05.05. 2009 13:56
...v poslednej dobe? ...

52.infiniti.cz 05.05. 2009 14:25
48.mě Paul jako zpěvák nevadil..v poslední době jsem si jeho hlas docela oblíbil, a proklejte mě, poslouchám sólovky BM a RT v kombinaci s Q+PR a na Freddieho jsem jaksi skoro pozapomněl...je jasné, že srovnávat PR a FM nemá smysl..prostě se mi ale slíbí styl obou a skoro si nedokážu vybrat...škoda že to končí,..neumím si představit že vyjedou s někým jiným..max.tak Roger udělápár večerů po Anglických halách za mikrofonem, ale paličky v ruce už asi moc mít nebude...jo a propagaci teda Queen fakt moc nezvládají...fanoušci zkrátka božstvo z queenproductions nezajímají..

53.Mr.Scully 05.05. 2009 15:23
51. Tak posledních deset let. Začaly to Greatest Hits III a od té doby to bylo s částečnou výjimkou několika DVD skoro pořád z prudkého kopce dolů.

54.Monika 05.05. 2009 15:39
Neco hezkyho konci, treba jeste neco zacne ...

55.bulsara 05.05. 2009 16:07
53. ...z mojej mysle napísané ...

56.bulsara 05.05. 2009 16:10
... ja som už snáď ako ten obrátený Pavol (či ako a s kým to bolo...) ... ja už dokonca začínam uvažovať aj nad tým Charkovom ... už som dávno nemal nad čím slzu zatláčať hehe ...

Příspěvek naposledy editován 05.05. 2009 16:11

57.Akáda 05.05. 2009 19:45
48 S tou grafikou a výstupni kontrlopu souhlasím, ale jsi to napsal tak je to výrok století. Prostě Fredyho hlas ve skupině chybí jak sůl a bez něho to opravdu jsou kapela zelené cibulky.

58.DeaconJohn 05.05. 2009 20:01
48: Už jsem někde zaznamenal Tvůj postoj vůči "nepřekonatelnému Mercurymu", ale tento příspěvek opravdu nedokážu pochopit. Tím spíš od člověka, který navíc zpochybňuje např. moje fandovství díky bojkotu 2. koncertu Q+PR apod. "Freddie chybí nejméně jako zpěvák"... vážení a milí, slovo největšího queenovského sběratele na světě. Beru názor každého, ale na některé si nemůžu odpustit reakci.

Příspěvek naposledy editován 05.05. 2009 20:02

59.Mr.Scully 05.05. 2009 20:17
Však vy víte, jak jsem to myslel. Zatímco někteří se neustále topí v nostalgii a vzpomínají na Freddieho, tak já po něm dneska nevzdechnu, jak je rok dlouhej - a to přesto, že samozřejmě byl nepřekonatelný a jedinečný. Ale posunul jsem se dál a jestli mi něco na současné podobě skupiny vadí, tak je to opravdu ta totální laxnost, ať už se to týká promotion, grafiky nebo dalších věcí.

60.LG 05.05. 2009 21:51
Posouvat se da dal i po zebriku, ale asi si kazdy dokaze predstavit, jak to dopadne, ze. Zkousel jsem si pustit Innuendo a myslet na Paula, ale moc to neslo :o)

61.andilek-filipek 05.05. 2009 22:06
59: Já samozřejmě neříkám, že pláču dnes a denně a v slzách si poslouchám Operu. Ale jako, já nevím, já Ti nic nevyčítám, jestliže Ti Freddie v Queenech nechybí, je to Tvoje věc, ale je to spíš smutný, než cokoliv jinýho. Stejně tak Ti totiž nemusí chybět třeba Jan Pavel, Lady Di, John Lennon nebo já nevím, domysli si tam kohokoliv, kdo byl pro tenhle svět, anebo pro Tebe osobně, důležitej a nenahraditelnej a prostě navždy tady bude chybět. A pokud Ti po nějaké, podle mě krátké, době nechybí, tak by to možná chtělo víc přemýšlet, nebo spíš cítit. Nechci být patetickej, já necítím žádnej smutek nebo tak něco. Ale tenhle člověk prostě pro mě v hudbě Queen chybí a vždycky bude.

62.Mr.Scully 05.05. 2009 22:25
Že mi v Queen chybí, to neznamená, že ho budu pořád řešit, když je dvacet let po smrti. V tuhle chvíli, resp. posledních x let opravdu Freddieho neřeším. Je to minulost. Nezajímá mě druhá světová válka, sere mě patnáct procent komunistů v naší zemi. Netrápí mě mrtvý zpěvák, ale to, že Queeni hazardují se svou pověstí (byť podle mě trochu jinak, než si ty nebo třeba bulsara myslí). Tzn. vyjadřoval jsem tím pouze svoje aktuální pocity. Opravdu nevidím důvod se pitvat v minulosti. Je nějaká aktuální situace a s tou je třeba se nějak popasovat. A je otázka, jestli to probíhá dobře nebo ne.

63.andilek-filipek 05.05. 2009 22:31
A myslíš si, že je možný, vyřešit správně aktuální situaci, když sereš na minulost? Nebýt minulosti, tak ani nevíš, že těch 15% je opravdu nebezpečných... atd. Já přece taky hledím dopředu, ale k tomu, aby budoucnost nebyla jen tápáním, musíme pořád myslet na minulost. Proto se pořád musí přípomínat hrůzy druhé světové války. Aby se nezapomnělo a aby se to nestalo znova. A btw, neřekls, že ho neřešíš, řekls, že Ti nechybí, to je rozdíl. Já to taky neřeším, prostě je pryč. Ale chybí. Zatraceně.

64.Mr.Scully 05.05. 2009 22:32
Obecně mi chybí, ale nepřemýšlím nad tím a nijak to neřeším, protože se to nevrátí. Zajímají mě věci, které jsou reálné, které se stávají nebo můžou stát.

65.Akáda 06.05. 2009 00:05
Být vámi tak bych těch 15% komunistů neřešil, to že stalin si uzurpoval komunismus pro sebe a udělal s nej co udělal, nemá nic společného se spoustou obyčejných lidí, kteří třeba po váce zadarmo pracovali aby se lidi měli lépe. Je na každého volbě člověka kam se chce přidat, to by jsem pak měli řešit předevšík katolíky, protože ti těch hrůz za svoji existenci stihli podstatně více.
Jen tak podotýkám, že pokud má nejaká strana minulost, tak vždycky špatnou. Jenom strana bez minulosti může být čistá.

Příspěvek naposledy editován 06.05. 2009 00:14

66.bulsara 06.05. 2009 07:36
...správne Akádo, každá pamperska z obchodu je čistá, až kým ...

67.Akáda 06.05. 2009 09:37
66. Asi tak? plihal.wz.cz

68.andilek-filipek 06.05. 2009 10:38
Karel Plíhal jest géniem. Viz. pod čarou :D

69.Akáda 06.05. 2009 12:16
Jěště pár politicky vysvětlujících písní :-)))
plihal.wz.cz
plihal.wz.cz
plihal.wz.cz

70.andilek-filipek 06.05. 2009 12:25
Tady na tom je jasně vidět, že muzikanti z Olomouce jsou prostě dobří :D

71.Akáda 06.05. 2009 16:43
I tanečníci v olomouckém divadle jsou výborní :-)

72.andilek-filipek 06.05. 2009 20:58
71: tak to samozřejmě, i členové činohry :-)

73.Michal 06.05. 2009 22:28
Myslim, ze kdyby kdokoli znas zazil tohle: www.youtube.com - notoricky znamou vec. Nebo cokoli jineho.. Nemuze srovnavat. Pametnici jiste potvrdi........ Proste bez komentare - at uz jak uz :-)

74.andilek-filipek 06.05. 2009 23:10
Hm, to je nic moc. Hlavní bylo, jak se staral o image kapely a obaly na CD...:D

75.Akáda 07.05. 2009 09:02
Po nějaké době nebudou pamětníci koncertu Queen, tak přestávají být pamětníci 2.s.v. a to se nakonec dovíme věci že? .....
Prostě teď vydávají spoustu padesátikorunových DVD a jedna taková linie jsou ted bojová letadla. Vyšla třeba teď bitva o Anglii a v tichomoří. To by měl vidět každý. Když se to tak porovná s okolním světem tak nás 2.s.v. jen tak lízla, tady v podstatě ta válka nebyla. Němci nám toho zas tak moc neprovedli, v porovnání co provedli Anglii, Polsku či Rusku.

76.bulsara 07.05. 2009 09:43
...v opačnom poradí by som to...

77.Akáda 07.05. 2009 16:36
76. Tak to myslím v pořadí by vedli Japonci, protože to co porváděli v tichomoří byla síla. A bohužel mentalita japonského národa skombinovaná s propagandou znamenala, že nebýt Hirošimy a Nagasaki, tak na té frontě by padlo 10x víc lidí. Japonští vojaáci si absolutně nevážili svého života s porovnáním co pro ně znamenala čest padnout za císaře.
Pardon za OT, ale člověk by měl tyto věci vědět, zvlášt když se ví, že geneticky máme v sobě pudy středověkých bojovníků a ty mohou kdykoliv ve vyjímečných situacích vyplout napovrch.

78.Monika 07.05. 2009 23:04
77: Uprimne, ja o techto vecech vim, da se rict, uplny prd a nejak mne to nevadi. K zivotu to nepotrebuju, nemuzu vedet vsechno. Ty to vis hlavne proto, ze te to zajima a asi i bavi, ale ze by to mel vedet kazdej, to si nemyslim .... Ale jako stredovekej bojovnik si s tim mym malym prckem pripadam denne :o)

79.Akáda 07.05. 2009 23:19
78. No to politici potřebují takové lidi jako jsi ty, kteří nic neví, aby je mohli zblbnout do nějaké takové akce, jak myslíš že se to děje po celém světě. Už dnes jsou lidi co říkají že koncentrační tábory jsou výmysl.

80.Monika 07.05. 2009 23:44
79: Tak zase uplne tupa nejsem, nejakej vseobecnej prehled mam, jako asi kazdej, ale urcite nemam tohle obdobi tak promakany, jako ty a nejak se za to nestydim ...

81.Akáda 08.05. 2009 00:08
80. Taky ho nemám zdaleka promakaný, totiž já se to dovídám vlastně skrz zájem o techniku, která ve válce byla použitá. Ono se dovíš že první tryskové letadlo měli jak němci tak angličani už v roce 41.
Tys to totiž napsala jako že se plánovitě brániš dovídat se o takových věcech, protože je to k ničemu.
.... Ono to v podstatě je k ničemu stejně jako vyjmenovaná slova. :-))

82.Mr. Bad Guy 08.05. 2009 00:11
Myslivec myslí že mydlář mydlí myš mejdlem. Hlemýžď se smýká po mýtině, odmykati zamykati... máš tam někde samici?

83.Monika 08.05. 2009 00:19
81: Vyjmenovana slova clovek pozna hned po prvni vete, ze je nekdo neumi. Kdyz clovek nevi, kdy kdo mel tryskovy letadla, vypada dyl chytrejsi :o)

84.Akáda 08.05. 2009 10:21
83. Takže když budu psát věty jako "Babyčce to ještě mislý, protože čte hodně kňýžek." tak to dlouhodobě vykonpenzuji znalostí třeba ME262. www.youtube.com muhehe

85.simaaa 08.05. 2009 15:50
Je rozdil mezi vseobecnym prehledem a detailnimi podrobnymi informace, tykajici se jednotlivych oboru. Clovek by mel vedet, ze obyvatel se pise s tvrdym "y", ze Temze neni ceska reka, nybrz ze je v Anglii ( i taci se najdou, kteri by ji hledali v Cechach ), kdo je to Einstein, kdy probihala druha svetova valka a tak dale. To jsou jen hrube priklady. To, ze nekdo dokaze velmi podrobne povidat treba o cevach, hospodarstvi apod. je vec druha. Klidne at si nekdo krici, ze mu vyjmenovana slova jsou k nicemu, protoze dela ja nevim astrofyziku. Pokud ale bude nekomu posilat neco pisemnou formou a naseka tam chyb jako maku, bude to jeho ostuda, ne nase... Velmi casto se nekdo,kdo se zabyva nejakym urcitym oborem, domniva, ze ty veci jsou naprosto jasne a jednoduche a proc to ostatni nevedi... Uz sam sebe ale nevidi uprostred uplneho opacneho pole. Nikdo nemuze vedet vse, nejde se stejnou merou zabyvat letadly, husitstvim, nabozenstvim a do toho jeste bylinkarenim, meteorologii a numismatikou, to by bylo na cvokhaus...

Příspěvek naposledy editován 08.05. 2009 15:56

86.Akáda 08.05. 2009 20:35
85. My se s Monikou škádlíme, kdysi jsem tu psal, že vyjmenováná slova jsou úplně k ničemu.
Je mi jasné, že nikdo nemůže pojmout současné spektrum znalostí, a že každý může znát jen něco. A právě, že tu historii, by jsme jako lidé měli trochu poznat, aby jsme se vyhnuli nějakým ozbrojeným konfliktům.
Třeba to jak probíhala válka na ruské frontě jsem se dozvěděl když jsem četl o tancích jako takových a o jejich použití. Ve finále jsem došel k názoru, to že Hitler nedobyl Moskvu byla taková souhra věcí jako pomoc italům v Řecku, blbý rozchod kolejnic v rusku, špatné mosty a silnice. Naproti tomu nejvíc prvním německým úspěchům pomohl svými pitomými rozhodnutími Stalin. A kdyby se němcům podařilo odstavit Hitlera v roce 42 tak polovina evropy byla dneska německo. Totiž od té doby byl jen ke škodě.

87.Michal 09.05. 2009 13:06
Druha svetova valka, Akado, zapricinila povalecne rozdeleni Evropy, diky nemuz silne Ceskoslovensko bylo podrobeno Rusku a komunismu obecne.. Proto jsme ted tam, kde jsme.
Jestli nam toho tedy Nemci o druhe svetove valce moc neprovedli, pak se bavime asi o uplne jinych valkach.. Da se ale rict, ze druhou svetovou zpusobila hospodarska krize v USA a tak bychom mohli jit jeste dal. Valka je ale vzdycky extrem.
edit: Vcera davali pekny film "Enigma" - dival ses?

Příspěvek naposledy editován 09.05. 2009 13:07

88.andilek-filipek 09.05. 2009 13:27
87: podle mého zcela nefundovaného laického názoru to zavinila hlavně taky krize v Německu, která pramenila z astronomických reparací z první světové války. Proto taky po druhé světové žádný reparace nebyly. Jestli prosim Vás, melu sračky, tak mi to řekněte, ať se něčemu přiučím a vyvedu se z omylu :D

89.Ondřej Horák 09.05. 2009 13:38
88: Nejsem extrémní znalec dějin, ale pravdu máš jak ty, tak Michal. Hospodářská krize vznikla v USA (děsí mě, že dnes je ten scénář podobný jako tehdy) a pronikla i do Evropy, Německa nevyjímaje. Německo bylo postižený reparacema jak prase. Ta krize toto všechno jen prohloubila. No a Hitler přišel s "jednoduchým řešením" a ti lidi se tam za něj pak chvíli měli líp (samozřejmě to neslo to, že bylo třeba zbavit se Židů, kteří podle Hitlera krizi zavinili a kteří též z normálních obyvatel podle Hitlera vydrbávali). Lidi na to kývli a dopadlo to, jak to dopadlo...
87: jenom malé upřesnění - do područí SSSR jsme se dostali po vzájemné dohodě USA+SSSR o poválečném uspořádání Evropy

90.Ptr 09.05. 2009 15:27
86:
Dovolím si ryze laický komentář, ale "A kdyby se němcům podařilo odstavit Hitlera v roce 42 tak polovina evropy byla dneska německo." - to nezní zrovna jako faktickej výklad dějin - vůbec cokoliv s "kdyby takby" imho do výkladů historie nepatří.

91.Akáda 09.05. 2009 17:42
87. Neprovedli nám toho tolik ve srovnání jak jsem už uvedl. To že na Jaltě si nás přifařil Stalin je sice nepřijemný důsledek, ale já mám na mysli materiální škody či škody na životech.

88. Reparace fakt nevím, spíš je znám Marschalův plán na obnovení průmyslu v Německu. Reparace třeba Rusku byli, sebrali jim určité technologie. Teda oni se vítězné mocnosti všeobecně podíleli na rozebrání znalostí. Nakonec celý raketový program spojených států vycházel hodně z německých znalostí. Oni kolikrát znalosti jsou víc jak peníze.

89. Krize byla všude, kdokoliv mohl něco začít. Jako za Hitlera se začalo fest budovat, dokonce němci u nás budovali dálnici. Těžko rozvíjet dizkuze co by bylo kdyby nezautočil na rusko a nechal si Evropu.
V podstatě celá evropa bez Ruska a neutrálních státu mu patřila nebo s ní spolupracoval (Itálie a Španělsko), ale on byl blázen a chtěl celý svět.

90. To není můj názor, to je názor vojenských historiků. Hitler po neúspěchu 1. útoku na Moskvu vyměmil schopné generály místy za méně schopné, (uvádí se to, třeba odvolal tankového generála Guderiana, ten mimo jiné po válce obnovoval Abvér) a také se navíc pletl do vojenského řemesla. Totiž po naprosto fantastickém úspěchu kdy celý štáb ho zrazoval jít na Francii a ono se to povedlo, mu narostli křídla a moc to toho mluvil. Totálně zapříčinil Stalingrad a další spoustu prohraných bitev. Ješte v roce 43 měli němci šanci stabilizovat frontu a udělat z 2. sv války zákopovou válku a docela ji protáhnout do delší dobu. Naštestí se mu nepoveda ta delší doba. Měl vyvinuté zbraně které byli hodně dopředu. Třeba měl na konci války tanky, které byly překonány až v roce 1960. Měl tryskové letadlo a jen díky tomu že z něj chtěl mít bombardér tak se nepoužívalo jako bojová stihačka, kdy by zle zatápěl ostatním. O atomové bombě těžko mluvit jestli by ji vyrobil.
Třeba taková věc kdy byla bitva o Británi. Nějaké německé letadlo omylem bombardovalo Londýn, do té doby se bombardovali letiště, fabriky na letadla, radarové stanice. Churchil nařídil bombardovat Berlín. Hitler to nezkousnul a nařídil dělat nálety na Londýn (asi 14 dnů). Během náletů na Londýn angličané spravili zničená letiště a opět se pustili do němců. Nebýt této změny cíle a těch 14-ti dnů tak by němci ovládli vzdušný prostor nad Anglií a válka by měla pro angličany drsnější průběh.

92.Duroslav 10.05. 2009 21:48
81. Nemecke vzlietlo dokonca uz v ´39...
87. Ale ako by sme dopadli, keby komunisti nevyhrali volby ´46?

93.Akáda 10.05. 2009 23:09
92/1 jj www.youtube.com následovala www.youtube.com byli to pokusné stroje a pak z politických důvodu firma spoupracovala na již uvedeném ME262.

94.Akáda 10.05. 2009 23:10
92/1 jj www.youtube.com následovala www.youtube.com byli to pokusné stroje a pak z politických důvodu firma spoupracovala na již uvedeném ME262.

95.Akáda 10.05. 2009 23:10
92/1 jj Heinkel He 178 www.youtube.com následovala Heinkel He 180 www.youtube.com byli to pokusné stroje a pak z politických důvodu firma spoupracovala na již uvedeném ME262. A to již létalo v bojové službě.
A po válce letalo v československu cs.wikipedia.org

Příspěvek naposledy editován 10.05. 2009 23:22

96.Duroslav 11.05. 2009 00:06
92-5 :-D : Ano, prave ten He 178 bol tusim uz v ´39...znamy lietaval na CS Me - 262...

Dobre otocena tema :-DD...ale paci sa mi ;-)

97.Akáda 11.05. 2009 01:07
95 jj
Teď vydávají taková DVD o bojových letadlech www.codi.cz je to tam sice dost v kostce, ale vše základní tam je a hlavně tam jsou i ukázky letadel v akci. Třeba to že britové měli proudové letadlo jsem nevěděl. Ono nijak nezasáhlo do války a tak o něm není nikde zmínka. www.youtube.com

Příspěvek naposledy editován 11.05. 2009 01:55

98.Duroslav 11.05. 2009 23:01
97. briti mali dve, amici tiez dve, britsky gloster meteor bol vyuzivany proti V1, amici mali na fronte len dva kusy z propagacnych dovodov

99.Akáda 11.05. 2009 23:31
98. Že by jsme tady probrali letectvo 2.sv? :-)) Zajímavé že briti meli jen dvě, tedy jedno se jim docela rychle zničilo a že neudělali třeba těch letadel stovku. Němci ti jich měli kolem 1500ks. Jeden nebo dva kousky měli i japonci, byl to zkopírovaný me262. Ona druhá půlka války asi vývoj těchto letadel zpozdila, všem bylo jasné, že ty motory se musí promakat a válečná výroba musela jet spolehlive na maximum. Po válce se to ale otočilo a vývoj šel dopředu hodně rychle.
Mám takovou kuriozní knížku nejhorší letadla, jsou tam popsané všemožné kuriozní nápady, že to není možné co se vymýšlelo.

100.Duroslav 11.05. 2009 23:46
99. tu knihu som nedavno docital :-D...myslel som dva seriovo vyrabane typy, nie kusy...a z jedneho typu amici dva kusy prelietavali nad frontom, aby si vsetci mysleli, ze Me 262 ma konkurenciu...
stránky 1 [2] [3]

Navigace: Queen - Královská legenda: Fórum - Novinky: Queen + Paul Rodgers minulostí ..