Navigace: Queen - Krlovsk legenda: Frum - Novinky: První­ várka LP desek v březnu

Forum

strnky [1] 2
LG: První­ várka LP desek v březnu15.01. 2009 13:01
EMI Music se chystá vydat první­ slí­benou várku LP desek dle již dří­ve oznámeného záměru vylisovat kompletní­ katalog skupiny Queen na vinylových nosičí­ch. Každá deska bude obsahovat vše jako původní­ 12" vydání­ (plakáty, extra obrázky, atd).

První­mi deskami, které by měly bý k dispozici fanouškům už 16. března, budou Queen II, Sheer Heart Attack, A Night At The Opera a A Day At The Races. V květnu bude následovat další­ pětice - Queen, News Of The World, Flash Gordon, A Kind of Magic a Innuendo postupně vydávané zhruba každých 6 měs­íců.

Pspvek naposledy editovn 15.01. 2009 13:04

101.Simandl 15.03. 2014 11:24
Dobrý den, jelikož jsem se nedočetl na jiných fórech o problému, na který se chci zeptat, ptám se tu. Před nedávnem jsem si koupil nové LP Innuendo od Hollywood Records. Nevím, čím to je, že je hodně nevyvážený balanc mezi kanály. Všiml jsem si, že nové desky to trošku mají, Innuendo ale opravdu hodně. Jedná se jen o můj exemplář nebo má někdo podobný pocit a je to tedy výrobní vada? Děkuji.

102.peto 15.03. 2014 12:47
101: Simandl, ja som si od Hollywood Records kupil A Night at the Opera a Queen I., a kvalitou zvuku som dost sklamany. Jednotku som si porovnal s jednotkou z tej varky 2009 ( mam obidve - kupoval som uplne nove ), a americka je o dost horsia ( gramo Pro-Ject, ihla Ortofon 2M red ). Takze pressing od HR neodporucam.

Pspvek naposledy editovn 15.03. 2014 12:49

103.Simandl 15.03. 2014 13:43
No, otázka zvuku je další věc. Koupil jsem si takto i ADATR a nepřijde mi to tak špatné. Jen ten balanc je u Innuendo dost zvláštní. Staré vinyly jsou vyrovnané. Je to stále risk, koupit bazarové LP v antíku, které vypadají krásně, ještě neznamená, že nebudou mechanicky zničené. Nicméně původní deska je rozhodně úžasná a nejlepší, pokud je v dobrém stavu..

104.peto 15.03. 2014 14:28
103:Innuendo mam tiez z roku 2009, to je OK, takze Tvoj problem s balancom od HR neviem posudit - preto som reagoval na moju skusenost s vydanim od HR ohladom zvuku ako takého, pri priamom porovnani s edíciou 2009 je fakt horsi. Suhlasim s Tebou, ze povodny pressing je najlepsi, len kde zohnat napr. Queen II z 1974-ho v zarucene perfektnom stave?? ;-(

105.bulsara 15.03. 2014 16:03
U mňa doma, ale sorry nepredajné, idú (pôjdu) so mnou do truhly (urny) :-)

106.peto 15.03. 2014 19:39
105: tak dik, Bulsara, fakt si ma povzbudil :-(

107.peto 03.11. 2014 16:20
Ešte trochu k vinylom od Hollywood Records : prednedávnom som v istom bratislavskom obchode narazil na LP Queen II. Keďže nielen pri posluchu, ale aj pohľade na dvojku sa mi spoľahlivo rozbúcha srdce, kúpil som si ju, nech má už doma uskladnená japonská verzia aj americkú sestričku :-) Po opatrnom rozrezaní fólie a vybratí samotnej čiernej placky nepríjemné prekvapenie - platňa výrazne vydutá, pri white side by sa ihla celkom slušne štverala do kopca smerom k stredu, po otočení na black side by jej to zasa išlo omnoho ľahšie, pekne dolu kopcom do údolia ..... samozrejme, všetko za predpokladu byť takým bláznom a položiť tento americký vrchlík na gramec :-)
Takže som zašiel späť do predajne, slušný predajca mi objednal nový kus. Po pár týždňoch prišiel, pôvodný "tanier" som odniesol späť a priniesol som si domov nový kus. Vytiahnem moju ďalšiu dvojku z obalu - platňa s výraznými odtlačkami prstov ako pozdrav robotníka z americkej lisovne, no OK....púšťam Procession, Father to Son....a končím. Praskot, zahuhlaný zvuk, trapas, celé zle. S krivým úsmevom vyberám z police naslepo prvú dosku, ktorá mi príde pod ruku - Pavel Dobeš, Panton 1989, slušne ojazdená :-)))) Zvuk - čistý, praskot - 1/4 ako nová!! dvojka made in USA :-))))
Vinyly od Hollywood Records made in USA sú určené výlučne na pozeranie, priatelia. Ak si nejaké kúpite, tak len ako ja - do zbierky ako americké vydanie, bez potreby čo len otvárať.Howg.

Pspvek naposledy editovn 03.11. 2014 16:23

108.bulsara 04.11. 2014 07:47
Uf, tak ty si mi pekný sebamrskač :-) ... Áno, za seba, nikdy (snáď okrem jednej jedinej výnimky - ADATR od MFSL) som nepočul lepší zvuk Queen ako na starých vinyloch, ale tie horory okolo toho ... To kupovanie licenčných LP aspoň po 2 kusoch (aby som vybral ten najmenej praskajúci), to sklamanie z Flash Gordon či The Works z bratislavskej burzy a. d. 1985, doma v rukavičkách odfóliované, na tanier kladúci so zatajeným dychom - a potom tú praženicu počúvajúci, hoc vizuálne nič nebadajúci .... To sklamanie z poľského raritného The Best of Queen, do ktorého severní bratia zalisovali i zopár kamienkov a ihla lietala vzduchom ako debil :-) .... To desenie sa z múdrych článkov, koľko prehratí vydrží vinyl a ten strach, aby som si to nezničil behom 40-50 rokov rozpíšuc si diár, koľkokrát si to môžem pustiť mesačne, aby to do dôchodku vydržalo :-D ... Ten paranoidný strach z prachu ... Tie (neúspešné) pokusy s praním ... tie kopy peňazí za nové a nové prenosky "do zásoby" .... Néééééé, už nikdy viac, nervy mám zhumplované dosť aj bez toho :-D ...

Pspvek naposledy editovn 04.11. 2014 07:48

109.peto 04.11. 2014 10:09
Hahaha, bulsara, dobrý text :-) Jasné, že je ďaleko jednoduchšie strčiť do mašiny malú lesklú placku ( ktorých mám tiež požehnane ), ale, ako správne píšeš, pôvodný vinyl je neprekonateľný. Určite v tom hrá svoju úlohu aj spomienkový optimizmus ( ach, burzy ešte v Medickej záhrade, kde som si kúpil Operu Made in Greece :))), potom Klarisky, Sad J.Kráľa, tie milé prepadové akcie a rozháňanie účastníkov príslušníkmi VB....kua, akosi veľa si už pamätám ), ale ten rituál kladenia dosky na tanier, obracanie, skúmanie obalu pri počúvaní....sorry milý digitál, síce pohodlný, ale o to jednoduchší.
Takže amícku dvojku ( a niekoľko ďalších exemplárov tohože pôvodu ) mám tak ako Ty Montreal - kusy v zbierke bez povinnosti poskytovať iný ako vizuálny vnem.

110.Simandl 04.11. 2014 11:02
105: Je to tak, ale ne jen u nových desek od Queen. Já tuto zkušenost ještě neměl, ale co čtu na fórech, prý je to zcela běžné, že se desky v Bontonlandu musí vyměńovat, jelikož jsou po vybalení v naprosto strašném stavu. Samosebou, obaly jsou krásné, ale Hollywood Records nepochopil to, že opravdový požitek z vinylu je, když je na něm skutečný analogový záznam. Innuendo asi bylo už natáčeno digitálně, nevím, ale ADATR, které mám na LP od HR je normální digitál, stejný jako z CD, což mě mrzí, když to porovnám s původním LP z UK. I nové remasterované Beatles byli takto udělány, naštěstí to vydavatelství pochopilo a nyní vydává mono verzi se skutečným analogovým signálem. Bohužel jsem to ale ještě neslyšel. Mám třeba LZI v novém "pageovském" remasteru na vinylu a ten zní fantasticky, i přesto, že je to zaručeně digitál, ale kdo umí, ten umí.

111.bulsara 04.11. 2014 12:09
Jo peťo, ty si mi pretrel rosu zo spomienok ... Tak tak - z Medickej mám dodnes Jazz od Elektry, z Klarisiek SHA i jednotku ... z Petržky si pamätám už len na jednu kosa-zimnú návštevu, kde som si kúpil dáke Bravo s fotoreportom z Manheimu (Magic Tour) :-) ... ale aj keď som tam pri návštevách často nič nekúpil, to vzrúšo, ten vybulený čumák z vecí, čo sa tam pretŕčali a tie dišputy kolom-dokola o muzike :-) ... Zážitky neprenosné. A keď odídeme z tohto sveta, fyzické hudobné nosiče si môžu zaspievať poslednú zbohom ... Generácie po 1989-tom žijú už v inom vesmíre ....

112.Scandal 04.11. 2014 13:50
Tak vidim, ze na Slovensku to taky pekne zilo na cernych burzach (podobne jak v Ostrave). Nemecke Bravo bylo tehdy poklad - dneska se da rict, ze to byl rockovy casopis (pokladem zustavaji predevsim vydani z 6Otych a 70tych let- nektere kousky se dnes prodavaji i za vice jak 50 euro), od 90tych let to je uz ale jen modne-lifestyleovy bulvarni magazin.

113.DeaconJohn 04.11. 2014 19:35
Pánové, poprosil bych o radu. Nemám prostředky na to, abych si koupil všechny desky Queen na vinylu, ale v dohledné době bych si v asfaltové formě rád pořídil alespoň debut a Queen II. Chci se optat, jakou máte zkušenost s nově vydanými LP? Mám na mysli, jestli tam nejsou nějaké zvukové kiksy, např. odfláknutý mastering, nevyrovnaný mix atd. Díky za informaci...

114.Simandl 04.11. 2014 20:50
113. Než odpovím na Tvou otázku, musím říct, že s deskami jsem začínal přesně před rokem. Jsem ta mladší generace (*1991), ale okamžitě jsem si to oblíbil a chodil jednou týdně nakupovat do antíku další a další. Jelikož jsem byl líný se zajímat (také proto, aby se ze mě nestal náhodou nějaký snobský hifista, který spíš zkoumá kov kabelů, než aby poslouchal hudbu samotnou), kupoval jsem jen podle vizuálu a obsahu desky. Najednou jsem měl několik desítek desek a zjistil jsem, že některá hraje líp a jiné hůř a technika tomu zkrátka nepomůže. Nemluvím o tom, jestli praská nebo má ke středu desky zkreslení (to má stejně skoro každá). Tak jsem tedy začal sjíždět fóra o kvalitě vinylů. V antících měli hlavně desky od Supraphonu a já byl nejprve strašně rád, že mám např. AKOM nebo HS na deskách a mnoho dalšího nejen od Queen. Inu, dočetl jsem se, že právě Supraphon není jeden z těch nejlepších a jestli brát opravdu z kvalitativně nejvyšších řad, tak jedině desky z UK nebo JP a to hlavně první vydání. Takže už mám některé desky 2x a kvalita je jinde, to rozhodně. Po Supraphonu už nesáhnu. Ale není to pravidlo ani u ČS desek a bohužel ani u UK a JP. Mám SHA z JP (hrála dost hrozně) a stejně jsem si koupil UK vydání, které hrálo skvěle i přes občasný silný praskot. Samozřejmě byly mnou koupeny i nové výlisky, o kterých jsem psal výše. Ty mě trošku přesvědčily, že pokud něco nového, musí to být z Japonska (Rhino). Ti používají původní pásky a signál je analogový, a nebo zmíněné hodně dobré remastery. Musím říct, že i ty noví Beatles ve stereu hrají hezky prostorně. K Tvému dotazu bych tedy rozhodně doporučoval ebay a připlatit si za použité UK desky v dobrém stavu, ať to prostě stojí za to. Protože potom náhodou narazíš na dobré UK vydání jiné desky a budeš litovat, že jsi ty ostatní koupil odjinud. QI vyšli i v Čechách a určitě na ně v antíku narazíš. QII jsou dostupné s tím nápisem "Fame" přes roh obalu, to jsou ale vše re-issue...
strnky [1] 2

Koment k novince

(IP: 54.82.10.219)

Navigace: Queen - Krlovsk legenda: Frum - Novinky: První­ várka LP desek v březnu