Navigace: Queen - Královská legenda: Fórum - Ankety: ANATO vs. ADATR

Forum

--- Pouze přihlášení uživatelé můžou přispívat do diskuze ---stránky 1
Fernand0: ANATO vs. ADATR21.09. 2008 22:57
Které album považujete celkově za lepší přikládám tady svoje hodnocení

Vyváženost:
A Night At The Opera:Na tomto albu se mi líbí především písně- Bohemian Rhapsody,39,You're My Best Friend,Love Of My Life zbytek zas tak nemusím takže ANATO nepovažuju za zas tak vyrovnané album....

A Day At The Races:Na tomto albu se mi především líbí písně-You Take My Breath Away,Good Old Fashioned Lover Boy,Somebody to Love,Teo Torriate a Tie Your Mother Down ve vyrovnanosti tedy dávám bod ADATR

Souboj albových velikánů:
Bezesporu na albu A Night At The Opera vyčnívá skladba Bohemian Rhapsody a na A Day At The Races Somebody To Love a You Take My Breath Away možná mě všeci zbombardujete,ale Somebody a You Take My Breath Away se mi víc líbí než Bohemka takže další bod pro ADATR

Celkově mi tedy vychází že vyhrává ADATR....Zajímali by mě vaše názory.

1.Mr. Bad Guy 21.09. 2008 23:31
Bod pro races. Miluju TYMD, YTMBA a White Mana

2.vasekufr 21.09. 2008 23:34
Podle mě kultovnost ANATO dělá jen Bohemian Rhapsody. Ta kdyby se objevila na ADATR tak jsme se dočkali ADATR DVDaudia a 30th anniversary collectors edition apod. Jinak obě dvě alba jsou hodně dobré, ale pro mě je asi trochu lepší ANATO díky Bohemian Rhapsody a Seaside Rendezvous.

3.Mr. Bad Guy 21.09. 2008 23:42
Každopádně je to takové dvojalbum - nejlíp to dokládá koncertní propojení White Man/The Prophet's Song který opravdu miluju.

4.bulsara 22.09. 2008 08:28
Pocit úžasu z raného stretnutia s trojicou Death On Two...+Lazing On...+I´m In Love With... je u mňa tak nezničiteľne silný, že som doteraz ničím, aj keď možno racionálne lepším, od Queen toto nepremazal a keď k tomu prirátam 2. vinylovú stranu ANATO, niet čo riešiť ... mám asi podvedome zakorenenú lásku k swingu, že pre mňa zostane Good Company nadosmrti v top 20 Queen skladieb .... .... možno aj preto je živák Live In Paris takou tutovou ranou do môjho srdca od prvého vypočutia ... od Diany Krall ... Takéto pseudo-jazzové srandičky od kapely všeobecne zaradenej do hrnca s hardrockom+glam-rockom museli byť peknou drzosťou a úletom aj v tých progresívnych sedemdesiatych rokoch ... Takže ANATO : ADATR = ***** : **** .

5.simaaa 22.09. 2008 10:55
Pro me je lepsi A Day At The Races, ktere se mi libi od zacatku az do konce, Opera ma pro mne dve slabsi mista

6.Luko 22.09. 2008 11:34
Samozrejme že ADATR ...I LOVE IT! :)

7.Akáda 22.09. 2008 13:00
100% ADATR. Jako jednu z mála ji poslouchám od začátku do konce. I když v tomto vede MIH. ANATO jsem si celou pustil ani nepamatuji.

8.DeaconJohn 22.09. 2008 13:11
Jako celek poslouchám obě alba. Je ale fakt, že díky napojování některých skladeb v Opeře, je tahle deska přímo stvořená pro nerušený a plynulý poslech bez přeskakování. Naproti tomu si ale myslím, že samostatně obstojí lépe písně z Dostihů. Nepůsobí tak vytržené z kontextu. Je ale hrozně těžké vybrat z těchto dvou milníků jednoho favorita. Také beru Operu a Dostihy jako dvojalbum. Prostě takové Queen II dotažené ještě dál - bilá Opera a černá Races, podobně jako rozdělení stran desky "Over The Top". Nevím, nevím, nejde vybrat jedno album...

9.PavelRokyta 22.09. 2008 14:04
U mě to už dávno vyhrálo album Queen II.... ale pravda je, že prvních 5 desek nemá chybu.... potom ještě můžu Jazz... tahle deska prostě šlape... :D. No a potom ještě ujíždím na Hot Space pro jeho úchylnost a taky si myslím, že je to z hasovýho hlediska Freddieho nejlepší deska.....

10.Ondřej Horák 22.09. 2008 16:48
ANATO

11.J.U. Ray 22.09. 2008 16:48
Těžko říct... Zatímco Opera má takové barevnější písničky (zejména na A straně) a Good Company, tak Races mi přijde hudebně propracovanější (White Man, Milionaire Waltz, Drowse). Také je beru jako dvojalbum, takže 50:50.

12.Q+PR2008 22.09. 2008 20:02
Rozhodnout se mezi ANATO a ADATR je u mě zcela nemožné! Je to jako "černá" a "bílá", "den" a "noc", každá je jiná ale přesto nádherná. Death On Two Legs patří k mým nejoblíbenějším skladbám Queen vůbec! Kromě prostřední části The Prophet's Song, kterou se neodvažuji pouštět moc nahlas (kvůli sousedům, aby neměli starost o mé psychické zdraví :-)tam není skladba, kterou bych přeskakovala. Na ADATR nemusím jedinou, White Man. Takže já taky 50:50.

13.Fernand0 22.09. 2008 22:29
ADATR remíza ANATO (prozatimní výsledky)
5 hlasů 4 hlasy 3 hlasy

Příspěvek naposledy editován 22.09. 2008 22:30

14.Jura 23.09. 2008 01:40
To je opravdu velké dilema. Obojí patří k tomu nejlepšímu, co kdy Queen stvořili. Pokud mají Q v těch různých anketách a žebřících o nejlepší album všech dob zastoupení, pak skoro stoprocentně to je Opera, a je pravda, že to je zřejmě hodně ovlivněno přítomností BoRhap. Ale Races v kvalitě podle mě vúbec nezaostává, já osobně si poslední dobou pouštím raději je. Moje nejoblíbenější songy z těchto alb: ANATO - DeathOTL, LazingOASA, SweetL, TProphet'sS, SeasideR, ADATR - YouTMBA, TMillionaireW, YouAI, GoodOFLB, Drowse, TeoT. Opera možná působí o něco "umělečtěji" a jednolitěji, nicméně nedovedu ji upřednostnit před Races. Můj konečný ortel je: plichta.

15.Johny ZamaR 23.09. 2008 13:05
Zkuste se zamyslet nad tím, jak by jste oba alba brali, kdyby je vydali naopak.. Teda ADATR v roce 1975 a ANATO v 1976.. Ty skladby by pak dopadli v různých hodnoceních jinač.. Ale zpět k tématu.. BoRhap a Love Of My Life jsou písně, ze kterých mě mrazí v zádech téměř pokaždé, když si je pustím. Což se o žádné skladbě (možná s výjimkou YTMBA) z '76 říci nedá.. Takže bod pro Noc v opeře..

Toť můj názor..

16.simaaa 23.09. 2008 19:22
Tady se stale zminuji balady Love Of My Life nebo You Take..., ale co vypalovacky Tie Your Mother Down, White Man nebo I´m In Love With My Car...

17.Michal 23.09. 2008 19:30
ANATO: 4,2* / 5*
ADATR: 4,5* / 5*

Takze za me bod pro ADATR.

18.lickerman 23.09. 2008 19:35
ADATR No. 1 pro mne.. Diky YTMBA, You And I a Somebody To Love

19.Duroslav 23.09. 2008 19:53
...u mna tesne vedie Opera, vdaka Prophets song, ale pocetne sa mi paci viac songov na Races...

20.zblunkal 25.09. 2008 20:00
Opera je pro mě umělecká věc, zatímco v Races je míň experimentů. Věci, jako Randesvos nebo Lazing mi tam chybí. Můžete říct, že Lover Boy je podobná, ale pro mě je úplně jiná.
Ale na Opeře nesnesu Sweet Lady, u toho usínám. Aj tak Opera

21.Petr Vohralik 26.09. 2008 07:53
to se snad ani nedá hodnotit na
ANATO - Love Of My Life, Bohemian Rhapsody, The Prophets Song, Death On Two Legs
ADATR - YTMBA, Somebody To Love, You And I, Tie Your Mother Down

22.Ajas 20.10. 2008 12:34
Myslim že jsou obě hodně vyrovnaný, ale když to zvážim tak o fous ANATO. Důležitý je že si každej přijde na svý.(jako u obou)

23.Janek 20.10. 2008 15:11
Těžký porovnat tyto dvě alba... na obou albech jsou výtečné písně. Ale u mě vítězí A Day At The Races, z toho důvodu, že neobsahuje skladbu, která by se mi nelíbila. Na Opeře je Sweet Lady, kterou přeskakuju pokaždé. Takže asi tak :-).

24.LG 22.10. 2008 09:33
13: Nauc se zadavat ankety a nic pocitat nemusis :)
Ja ADATR a ANATO porovnavat nechci, obe desky jsou velmi silne a kazdy tam citi ten sourozenecky vztah. Mozna samostatne vychazi o fous lip ADATR, jako celek zas ANATO.

25.Fernand0 22.10. 2008 16:42
24. Zadávat ankety umím viz. "Jaké byste si přáli DVD audio" jenomže u anket se mi zdá, že člověka svádí že si jenom klikne co je u něj oblíbenější ,ale svůj názor příspěvkem už neobohatí a mě právě zajímaly ty názory...

26.Fernand0 12.01. 2009 16:45
O.K budu změnil jsem svůj názor na ANATO po koupi DVD-Audia... pokusím se ohodnotit všechny skladby.

Death On Two Legs- Geniální piánová melodie, skvělý text a skvělá melodie ted mě tato písen hodně chytla před tím jsem jí moc nemusel.

Lazing On A Sunday Afternoon - Skvělá písen na pobavení, mám ji rád

I'm In Love With My Car - Výborná rockovka na albu, obohacena nádhernými doprovodnými vokály

You're My Best Friend - Pěkná pohodová melodie

39 - Další pěkná písen

Sweet Lady - Nevím proč se lidem moc nelíbí v poslední době mě docela chytla

Seaside Rendezvous - Něco jako Lazing on Sunday...... navíc obohacená o Freddieho líbezný hlas který v této písni zbožnuju

Prophet's Song - Kdysi jsem ji moc nemusel, ted se mi líbí i ta prostřední pasáž:-)

Love Of My Life - Jedna ze skladeb která figuruuje v mém žebříčku 20 nejoblíbenějších

Good Company - Pro mě další taková písen na pobavení něco jako Lazing....

Bohemian Rhapsody - Klasika ze všech největší...

God Save The Queen - Nevím proč ,ale společně s Českou hymnou se mi tyto hymny líbí nejvíce(i v originálním provedení)

Tak momentálně ted vede u mě ANATO nad ADATR-em ted jenom přemluvit B+R aby vydali DVD-audio mladšímu bráškovi noci v opeře

Příspěvek naposledy editován 12.01. 2009 16:51

27.pittrek 12.01. 2009 18:03
Z vysokym naskokom Opera. Zatial co na "noci" je kazda skladba umeleckym zazitkom, polka "dna" cloveka uspava. Napriek tomu kladiem cely "den" ovela vyssie ako celu tvorbu 80. rokov :-)

28.Mr. Bad Guy 12.01. 2009 19:57
27 Já radši den... je na něm YTMBA, TYMD a White May ;-)

29.mila 12.01. 2009 22:32
Nevim jestli je to syndrom "preposlouchanosti" noci, ale asi taky volim spis den (ale jen o malinko)nejlip to vyjadril 24
stránky 1

Navigace: Queen - Královská legenda: Fórum - Ankety: ANATO vs. ADATR