Navigace: Queen - Královská legenda: Fórum - Galerie: Freddie Mercury Memorial - Montreux 2008

Forum

--- Pouze přihlášení uživatelé můžou přispívat do diskuze ---stránky 1
Ptr: Freddie Mercury Memorial - Montreux 200808.09. 2008 16:30
Freddie Mercury Memorial - Montreux 2008Postupně sem toho hodim víc, ale tak nějak... v podstatě hned při příjezdu se nám naskytlo vysvětlení, proč je tohle město tak inspirující, tak kouzelný a co na něm tolik umělců vidí... Další komentář není myslim potřeba.

Příspěvek naposledy editován 08.09. 2008 16:31

1.Mr.Scully 08.09. 2008 17:07
Asi se tam pri turne na jednu noc stavim... a vezmu zrcadlovku, jak to tak vidim :-)

2.spagetka 08.09. 2008 17:35
Tomu říkám fotka za všechny prachy :o)
Já bych do Montreux jela hned,kdybych mohla.

3.Ptr 08.09. 2008 19:11
Freddie Mercury Memorial - Montreux 2008Takže teď se trochu rozepíšu.

O Montreux se toho hodně napovídá, ale vězte, že nic se nevyrovná tomu, si to město projít, prohlídnout a opravdu užít na vlastní oči. Narovinu říkám, viděl jsem krásný města v Itálii (zejména Florencie je nádherná), nádherný městečka v Řecku atd, ale Montreux se z toho nic ani nepřibližuje. Ohromující první dojem (viz fotka nahoře, v takovym momentě si to místo zamilovat prostě musíte) pak už byl každou další hodinou jenom dál podtrhován. :)

Teď to vezmu zase z toho "queenovštějšího pohledu" ale zároveň s odstupem :) Můj původní plán byl vidět celej program těch oslav, jenže člověk míní, situace mění. Dopadlo to nakonec tak, že jsem viděl jenom sobotní večerní program (tzn koncerty) a na zbytek nešel, ale nelituju toho ani v nejmenším a ihned vysvětlím proč. :) S Freestonem jsme měli, kdo chtěl, možností si popovídat habaděj, z Jacky tak nějak odvázanej nejsem a ačkoliv vim, že Rock4 byli hodně atraktivní, tak nebyli dost silnej důvod pro to abych si neužil radši město a neušetřil spoustu franků na někdy příště, který stopro bude. :) Nehledě na to, pro mě osobně byl hlavním zájmem Mike Moran, který se nakonec Memorialu neúčastnil, takže moc důvodů k váhání nebylo.

Nemůžu tedy popsat koncert Rock4, nemůžu popsat dění v sobotu odpoledne, takže jděme rovnou na večer. :) První část programu obstaral Peter Freestone se svým uvaděčstvím na způsob cca "omlouvám se, že sem zase lezu, ale nebojte už se mě za chvíli zbavíte..." a seskupení lokálních muzikantů z hudebních škol, kteří předvedli unikátní vystoupení ve složení výbornej zpěv, klávesy + zpěv (na můj vkus příliš teaterální zpěv a rutinní klávesy chvílema), smyčcovej kvartet a ženskej operní vokál - a rovnou řeknu, ano, předpokládáte správně. Jejich krátkej playlist obsahoval věci jako In My Defence, Who Wants To Live Forever, In The Lap Of The Gods, Days Of Our Lives spojená s Mother Love a jejich vrchol – úchvatnou verzi Barcelony. Nejslabšim momentem jejich setu dle mýho názoru byla na můj vkus děsivě přearanžovaná Mother Love, ale popravdě – ta Barca dojem víc než napravila :)

Co přišlo potom – Peter to uvedl slovy o tom, že dneska nám chtějí ukázat, jak se obliba v hudbě Queen přenáší z generace na generaci (- poznamenám jenom, že oproti české vzpomínce bylo publikum v Montreux daleko starší) a ti dnešní vystupující (myšleno jak lokální studenti hudebních akademií, tak Qie) jsou zárukou, že to tak i bude dál pokračovat.

Jak dopadl první koncert českýho revivalu v zahraničí na takhle prestižní akci? Předpokládám, že nikdo nebude protestovat, když popíšu koncert tak jak jsem ho vnímal v celku – nepůjdu song po songu. Koncert byl inspirovanej Bowlem (a teda velký důraz na Hot Space), jenže jak je tu už jednou zmíněno jinde – pecháček chodí v nejméně vhodnou chvíli a Michal to trochu odnesl. Ta nemoc z předchozího tejdne si svojí daň bohužel vzala a nemá cenu zastírat, projevilo se to. Naštěstí bylo naprosto zjevný, že lidi, který přišli, tak chápali, co se děje a Freestonovo závěrečný prohlášení o tom, že si takovej výkon za danejch okolností zaslouží obdiv, mělo velkou odezvu. :)

Playlist:
Flash Intro
The Hero
We Will Rock You (fast)
Action This Day
Rock It (Prime Jive)
Staying Power
Somebody To Love
Now I´m Here
Put Out The Fire
Dragon Attack
Now I´m Here (reprise)
Love Of My Life
Save Me
Back Chat
Guitar Solo
Under Pressure
It´s A Hard Life
Bo Rhap
Killer Queen
Bo Rhap (reprise)
--
We Will Rock You
Another One Bites The Dust
We Are The Champions
God Save The Queen

Velmi stručně v bodech bych jenom řekl:
Plusy – co se kytary týče zatím asi nejlepší koncert, ve zpěvu překvapivě výborně vyšly ty momenty, kde se tak říkajíc láme chleba – tzn. závěr Somebody To Love, ječák v Pressure, Love Of My Life a Hard Life, a samozřejmě výbornej estetickej dojem podtrženej úžasně efektnim číslem se švýcarskou vlajkou, kterou pak ovšem někdo ukradl...

Mínusy – i když to byl koncík pro fans Q, tak mi přišlo že některý ty songy naživo na lidi moc nezabíraj – já mám třeba Action This Day strašně rád (já vim – zase prokazuju „exotičnost“ v rámci Q fans… mám pocit že mám you dont fool me radši než všichni Qfans dohromady občas... :D ), ale ty lidi se stejně chytli nejvíc až s věcma relativně klasickejma Now I´m Here, Love, Save, Back Chat a samo – největší reakce byla asi na Killer Queen v Rhap.

Chcete nějaký finální doporučení? Jeďte do Montreux a vybodněte se na předpovědi počasí, tam naprosto nefungujou :D

4.Ptr 08.09. 2008 20:20
Freddie Mercury Memorial - Montreux 2008Tak pár fotek ;)

5.Ptr 08.09. 2008 20:21
Freddie Mercury Memorial - Montreux 2008:)

6.Ptr 08.09. 2008 20:24
Freddie Mercury Memorial - Montreux 2008Jedeme dál

7.Ondřej Horák 08.09. 2008 20:24
Tak já abych taky přidal trochu do mlýna. 1) reakce na Petrovu poslední větu. Podle BBC mělo chcát a taky chcalo (odnesla to trochu moje dýchací soustava, ale v pohodě).
Co se týče Montreux, neviděl jsem zatím krásnější město. Jediné, které se blíží, je Saint Malo v Bretani (ovšem jen centrum). Jak je všechno upravené, čisté, tak se až stydím, že žiju v ČR. Ten návrat do Prahy byl hrozný:D. Stejně jako Ptr jsem byl pouze na sobotním kulturprogramu, ovšem z ekonomických důvodů. Ta místní kapela nebyla zas tak špatná, ale jen díky zpěvákovi a té zpěvačce, se kterou zpíval Barcelonu, jinak by to byl propadák, neboť to trochu postrádalo bicí.
Queenie hráli výborně, byť měl Michal potíže s hlasem, kvůli kterým to museli zkrátit. Neměli slabší chvíli. Chválím především kytaru.

8.Ptr 08.09. 2008 20:24
Freddie Mercury Memorial - Montreux 2008*in love*

9.Ptr 08.09. 2008 20:28
Freddie Mercury Memorial - Montreux 2008Duet

10.Ptr 08.09. 2008 20:39
Freddie Mercury Memorial - Montreux 2008Queenovské zátiší ;)

11.Ptr 08.09. 2008 20:40
Freddie Mercury Memorial - Montreux 2008Who Wants To Live Forever......

12.Ptr 08.09. 2008 20:40
Freddie Mercury Memorial - Montreux 2008Queenie - Roger Taylor.. :))

Příspěvek naposledy editován 08.09. 2008 20:41

13.Ptr 08.09. 2008 20:41
Freddie Mercury Memorial - Montreux 2008Queenie - Deaky :))

14.Ptr 08.09. 2008 20:42
Freddie Mercury Memorial - Montreux 2008Qie

15.Ptr 08.09. 2008 20:43
Freddie Mercury Memorial - Montreux 2008předposlední

16.Ptr 08.09. 2008 20:43
Freddie Mercury Memorial - Montreux 2008Finito ;)

17.Suzie 08.09. 2008 21:09
no, myslim že všechno už řečeno bylo, pro mě byl ten výlet něco naprosto úžasnýho, to město je nádherný....Souhlasim s Ondrou, když jsme byli v Praze a já všude viděla ty graffity a špinavý a hnusný baráky, tak sem si připadala jak v jinym světě:D.
Koncert Queenie....no, čekala jsem trochu víc, vážně mě mrzelo že nebylo Teo, Don't stop me now a Love kills...ale chápu, že se to prostě nedalo a myslim že nám Queenie rozhodně neudělali ostudu:))

18.spagetka 08.09. 2008 21:25
No muselo to být asi velmi pěkné.Je skvělý,že se to Queenie v rámci možností vyvedlo.
A tedy přítomní cestovatelé svezli jste se lodičkou? To byla pro mě nejkrásnější chvíle z Montreux,sluníčko,jezero a Bohemian Rhapsody :o))

19.Suzie 08.09. 2008 21:36
18:já jsem se s Ondrou svezla lodičkou k Lake house:))

20.Mr.Scully 08.09. 2008 22:48
Ty jo, beru do Montreux zrcadlovku. Uz jsem slysel driv, jak krasny je to mesto a vidim, ze nazor sdili asi i ostatni.

Mika Morana skoda... neni to osoba, ktera by vymetala kazdou Convention a urcite nejsem sam, kdo by si s nim rad popovidal. Jinak bude v lednu na holandske Convention, kdybyste nekdo chteli :-)

21.Michal 09.09. 2008 11:08
Montreux je skutecne nadherne misto. Jen se mi tam vic libilo v tom unoru/breznu, kdy tam bylo o poznani mene lidi, stanku a komerce..

Jinak k FMMMD obecne. Velmi pekne to shrnul jiz Ptr. Snad jen doplnim, ze to maji Svycari moc dobre zorganizovane a je velmi hezke videt tolik Queen fandu se kazdorocne a pravidelne schazet. Take me dost zaujal vekovy prumer zucastnenych. Rekl bych ze bude nekde mezi 30 - 40.
Mika Morana je skoda - byl by to asi nejzajimavejsi "objekt" celeho letosniho memorial day. Neda se ale nic delat. Stejne tak me mrzi ma indispozice, ale to si holt clovek nevybere - nevyhoda zpevaku :(

Kazdopadne doporucuji ucast vsem ;)

PS: Za Queenie dekuji zucastnenym a doufam, ze se jim "vylet" libil O:-)

22.neeuQ 09.09. 2008 15:48
21:jsem moc ráda že se vám Montreux i přes mírnou nepřízeň počasí a indispozici podařilo. Je škoda že tam nemohla být česká účast větší, určitě by byla ještě lepší atmosféra:-)
Když jsme tam v loňském roce zavítala tak počasí nám ukázalo nejhezčí tvář a dodnes na to překrásné místo vzpomínáme. Taky doporučuji návštěvu tohohle malého ráje na zemi.
Ptr: krásný fotky, člověk si tak zavzpomíná na ty krásná místa:-)

23.Michal 09.09. 2008 21:33
22: My jsme meli nadherne pocasi v patek. Dokonce jsem si i decentne spalil ramena :) Abych ale rekl pravdu, vic se mi libily ty zasnezene hory. Jaro tam musi byt nadherne (brezen/duben)!
17: Moc me mrzi, ze jsme nemohli zaradit nektere veci. V danou chvili se ovsem nedalo nic delat :( Nemej ale strach - vynahradime si to hned 12.10. ve Vagonu ;)

24.Monika 09.09. 2008 22:30
Gratuluju Queenie a zavidim zucastnenym ...

25.Michal 15.09. 2008 00:34
Dnes jsem vycucnul nekolik videi, tak je sem dam k nahlednuti. Snad se mi v tydnu povede sestrihat i neco z "denni" casti akce.

Now Im Here set: www.stream.cz
Guitar Solo: www.stream.cz
Bohemian Rhapsody set: www.stream.cz
We Will Rock You: www.stream.cz

Je to zaznam na kamerovy mikrofon, navic hlas byl v pr**** - proste ilustrace, no. Nastroje zni ale celkem good..

26.Michal 16.09. 2008 22:31
Pro pripadny zajem prikladam nekolik fotek z vystoupeni: www.queenie.cz

27.Michal 19.09. 2008 19:09
Nejake fotky z okoli Montreux: picasaweb.google.cz Je to tam vazne nadherne..

28.Michal 19.09. 2008 21:51
Freddie Mercury Memorial - Montreux 2008Pekna cica ve vyloze hehe

29.Michal 21.09. 2008 11:34
27: Se objevil nejaky error - jeste jednou tedy: picasaweb.google.cz

30.Suzie 21.09. 2008 18:28
23:super, už se moc těšim :) a budete hrát sami, nebo s Arogancí?

31.Michal 23.09. 2008 15:37
30: Jo, to my taky :) Budeme sami, ale presnou podobu setlistu jeste zvazujeme. To "zasadni" se ale objevi :)

32.Suzie 23.09. 2008 15:39
31:super:) jako, nic proti Aroganci, ale přece jenom.....je to akorát taková ,,zdržovačka" a když hrajete sami tak hrajete dýl a je to prostě mnohem lepší:D

33.Michal 23.09. 2008 16:04
32: Je to o starost min. Takhle si vsechno pripravime dopredu a nemusime se zdrzovat. Navic tim nijak navstevnost netrpi, cili OK..
stránky 1

Navigace: Queen - Královská legenda: Fórum - Galerie: Freddie Mercury Memorial - Montreux 2008