Navigace: Queen - Královská legenda: Fórum - Novinky: Nové CD Q+PR vyjde 15. září 2008

Forum

--- Pouze přihlášení uživatelé můžou přispívat do diskuze ---stránky [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] 9 [10]
lickerman: Nové CD Q+PR vyjde 15. září 200831.07. 2008 14:56
Nové CD Q+PR vyjde 15. září 2008Podle profilu Queen na MySpace.com, který je nyní spravovaný přímo kapelou ( www.myspace.com ) vyjde nové album definitivně pod názvem The Cosmos Rocks Queen a Paula Rodgerse 15. září 2008. Datum platí pro Velkou Británii a Evropu, v Americe je vydání naplánováno o měsíc později - 14. října 2008.

Rovněž bylo oznámeno vydání nového singlu z očekávaného alba - C-lebrity, který vyjde 8. září. Premiéru si studiová verze skladby odbyla 4. srpna 2008 na britských stanicích Radio 2 a Virgin Radio, na stránkách MySpace či Facebook bude singl k dispozici od 12. srpna.

Plná verze singlu již nyní v Album Clubu na QOL, ke stažení zde rapidshare.com a ke shlédnutí na YouTube: www.youtube.com

Artwork nového alba vypadá takto img.photobucket.com , singl vyjde s coverem v této podobě: www.queenonline.com .

===============================
PLÁNOVANÉ FORMÁTY A DATA VYDÁNÍ
===============================

===SINGL – C-lebrity===
Datum vydání 8. září 2008 - všechny formáty

CD
1. C-lebrity
2. C-lebrity (All Murray’s Happy Hour Video + Now Play It Tutorial - výuková metoda pro kytaristy - více zde: www.nowplayit.com )

7”
1. C-lebrity
2. Fire & Water (Live In Japan)

Digital Bundle
1. C-lebrity

iTunes Exclusive bundle
1. C-lebrity
3. The Show Must Go On (Live In Japan)

===ALBUM – The Cosmos Rocks===
Datum vydání 15. září 2008 (UK/Svět) / 14. říjen 2008 (USA/Kanada)

Tour Edition – pouze přes QOL Store
Standard CD
CD a DVD- speciální edice
Gatefold Vinyl
Itunes Album Exclusive format

Příspěvek naposledy editován 08.09. 2008 14:56

801.Mike1978 02.10. 2008 17:52
kupoval som pittrekovi cd+dvd:

ja: Dobrý deň,prosím si nový Queen
predavačka: Queen??
ja: áno, Queen,CD+DVD
predavačka: ...lebo každý pýta Paula Rodgersa

som to ja ale ignorant:-)))

802.pittrek 02.10. 2008 21:01
Ja kedysi v doorz
- Mate ten novy Queen ?
- myslite ten Queen + Paul Rodgers ?

Alebo v jednej MT predajni

- Mate ten novy Queen ?
- Kviii co ?

803.merhaut 07.10. 2008 01:48
Návrat Maye a Taylora k rocku - pod patronací Paula Rodgerse - by mohl být z mého pohledu dokonalý, kdyby se chlapi oprostili od pár podbízivek, takhle je Cosmos Rocks „jen“ skvělý :-)
Protože tato deska vyvolává naprosto protichůdné plamenné reakce, vezmu to – aby byly moje postoje a přístupy zcela jasné - trochu popisně, skladbu po skladbě, pak to ještě shrnu.

Cosmos Rockin´ skvělý rokec a´la ctihodní Bad Company na úvod, zadržované nástupy, elegance, statusácký humor, stylový Rodgers – radost poslouchat. Že se jedná i o Queen se provalí až v samotném závěru typickým Brianovým skluzem a backgroundy.

Time To Shine - opět klasičtí Company, jako když vytáhne z trezoru. Dobře vystavěný kus, propracovaný, s lehkou bluesovou notou, parádní táhlá Paulova vokální linka. Pár queenovských fragmentů v druhém, třetím sledu ani neruší.

Houpavá hustá bluesárna Still Burnin´ by taky klidně mohla zdobit legendární jedničku Bad Co. Další šupka, May se fakt pochlapil.

První menší výtka. Brianova rádiová pomalka Small je nadbytečně nadýchnutá a nahalená, jen tak se vznáší v prostoru, chybí ji kotva na pevnou zem.

Warboys - úžasný Rodgersův hardrock: našlápnutý, navazbený, syrový i bombastický, i půlqueeni se odvázali jak snad naposledy na dvojce trojce. Nejlepší kus!

We Believe – FM unylka, ani ty na závěr vzedmuté sbory to nezachrání, Paul se zbytečně tlačí do otevřenější polohy, kde není tak věrohodný, jako když bouří anebo ryje hubou v hlíně.

Queenovsky postaru roztomilá hračičkárna Call Me opět odkazuje do poloviny sedmdesátek, v Opeře by se ztratila.

Sřídmá bluesová Voodoo poloha se mi taky líbí.

Průzvučná lehounká bluesovka Some Things That Glitter zní jak sedmdesátkový jam Bad Company s Queen.

Úžasná C-lebrity spojuje v jeden vřící kotel beatlesovskou zpěvnost, zeppelínovský blueshardrock, queenovskou bombastičnost. Druhý vrchol desky.

Through the Night - tuctová balada, neurazí, jen beze stopy proteče, jako předehra ale dobrý ...

Say It's Not True mi do koncepce Cosmosu nesedí, je to evidentní přílepek, naefektovaná patoska, Taylor navíc svou nakřáplou strunou ruší kompaktnost. Sama o sobě je to ale slušná písnička.

Surf's Up... School's Out! Nadefektovaná špičková kompozice. Kdyby se hardrockově přitlačilo na pilu, solilo a necukrovalo, mohla to být třetí vrcholová pecka Cosmosu, takhle tam to občasné zepelínovské houknutí, fouknutí, zadrnčení, zaječení jen dráždí představivost.

Small (Reprise) zbytečnost na druhou.

Podle mne May i Taylor prozřetelně předali otěže Rodgersovi, rockerovi a bluesmanovi podstatou. On ví, jak čerpat sílu spodních bluesových vod.
Je úžasné, jak ukázněně se zejména Brian May oprostil ode všech svých kytarových kudrlinek, cukrátek a splynul s gruntovním bigbítem. Klobouk dolů.
Nejméně se povedly úlitby mainstramu, takové ty plytké AOR rádiovky, například Small, We Believe, to si prostě kapela i Paul nasypali cukr do nádrže a nikam se nejelo ...

Že většina mladých Queen (Mercury) fans nepřijala Cosmos Rocks za svůj je jiná věc. Souvisí to i s tím, jak se kdo ke Queen kdy dostal. Ti, co přes pop, jsou kosmicky vzato v deli :-)

Blues je táta rocku a o ten tu jde především. Jsem rocker. May, Taylor i Rodgers taky.

P.S. Název kapely, alba ani jeho obal neřeším.

804.bulsara 07.10. 2008 08:44
... taťuldo, dej nám ještě body, prosím ....

805.Mr.Scully 07.10. 2008 12:54
Hm, docela koukam na merhautovu recenzi. Prekvapila me.

806.merhaut 07.10. 2008 15:11
Mě hlavně překvapil Cosmos rocks, protože jsem si neuměl představit tu předpokládanou sladkomasovou směsku (instrumentace, aranže a´la Queen a k tomu zemitý bluesrockový zpěv Rodgerse). A ono je to skoro všechno maso.

807.Mr. Bad Guy 08.10. 2008 06:13
Merhautův názor beru, ačkoli s ním v mnoha místech nesouhlasím. Hezky napsané, má co říct. Jen doplním, že pokud člověk přijde k Cosmosu od tvrdších stylů, připadá mu blues jako urologický čaj vedle absinthu a od Queen čekal vodku jako mnohokrát předtím. Každopádně hezky napsaný názor.

808.Akáda 08.10. 2008 18:53
Jedna recenze na QPR je v časopise Spark 10/2008. Bohužel asi není na webu.

809.DeaconJohn 08.10. 2008 19:30
808: Spark mě mimochodem celkem zklamal, že o Queen skoro vůbec nepsal. V minulém čísle byla jen 2stránka věnováná prvním deskám kapely, ale nějaký větší článek o Queen nebo novém albu, to ne. Krom té jedné recenze fakt skoro nic. "Cosmos" hodnotí celkem dobře, asi nepřekvapí známá věta, že "nejsou to Queen, ale je to solidní bluesrocková deska".

Příspěvek naposledy editován 08.10. 2008 19:31

810.Breakthru 10.10. 2008 13:24
V Bontonlandu na Můstku a u Anděla mají ve výloze plakáty k novýmu CD a včera jsem v jednom obchodě s CD zaslechla Time To Shine.:-)

811.Mr. Bad Guy 10.10. 2008 13:44
Mě se spíš líbily plakáty s fotkou z přebalu GaGa co jsou mezi nima :-)

812.Eva 12.10. 2008 13:46
Nemůžu si pomoct, ale ta Call me mi stylem trochu připomíná Smokie...Ani nevim proč.

813.Peregrin 13.10. 2008 19:53
Smazal Peregrin

814.LG 21.10. 2008 01:22
Konecne mam chvilku abych neco napsal k TCR. Je fakt, ze kvuli nedostatku casu jsem si album pustil asi 8x (pul na pul v aute a doma). Nevim, jestli je to tim malym naposlouchanim, ale kdyz se podivam na seznam skladeb, nejmene u poloviny mi nenaskoci zadny zapamatovany motiv (hlavne ze sebe ted nedostanu ani kousek treba z Warboys, Some Things That Glitter, Through The Night), naopak nekolik veci v hlave zustalo, takze me necim zaujaly (Time To Shine, Small, We Believe, samozrejme C-Lebrity, Say It's Not True).
Pri poslechu obcas zavoni casy desek Another World a Happiness (resp. Electric Fire) - prirozene tam kde Paul mlci.
Pauluv zpev me proste neoslovil a musim rict, ze desku jsem si pustil vickrat spis jen z 'povinnosti' ji trochu naposlouchat pred koncertem. Jinak bych ji shrnul slovy 'no dobry, ale kdyz to srovnam s tim vyletem na Kokorin....'. Par peknych momentu tam je, ale nic, kvuli cemu bych si sednul na zadek s otevrenou sanici a rozsirenou sitnici. Myslim, ze po pocatecni euforii deska casem zapadne na smetiste dejin a nebude mit moc co rict. Ale urcite ocenuju pany muzikanty, ze se do toho pustili a je videt, ze je to bavi.

Cosmos Rockin' - **
Time To Shine - ***
Still Burnin' - **
Small - ***
Warboys - **
We Believe - ****
Call Me - ***
Voodoo - **
Some Things That Glitter - ***
C-lebrity - ***
Through The Night - ***
Say It's Not True - ***
Surf's Up...School's Out! - **
Small Reprise - ***

Album : **1/2 z 5

815.merhaut 21.10. 2008 01:35
K přijetí Cosmos Rocks je potřeba mít rád blues, Free, Bad Company ... je to zkrátka masna u Paula, už ne Freddieho cukrárna :-)

816.bulsara 21.10. 2008 05:16
Neviem, blues mám rád, ale neviem - keby Rodgers trebárs prespieval prvý album Led Zep, či by mu pomohol alebo mu podrezal krk ... Nemyslím, že je to ukryté v štýlovom kabáte ....

817.Mr.Scully 21.10. 2008 09:15
815. Neni to vylozene treba - mne blues, Free ani Bad Company moc nesedi, ale The Cosmos Rocks se mi libi moc. Pravda, nebylo to na prvni poslech. Dneska moje jedina vytka vuci albu je, ze meli pritvrdit. Zvlast titulni skladba by si to zaslouzila.

818.lickerman 21.10. 2008 09:42
Jo, je to o naposlouchani.. Taky se mi nejdriv vylozene nelibilo treba vystoupeni Q+PR na Hall Of Fame 2004, pozdeji jsem si zaznam ale poustel porad dokola..

819.Mr. Bad Guy 21.10. 2008 10:14
815 Mě teda jako cukr přijde spíš blues. Ale je fakt že jsem zaujatej a tenhle styl mě nebaví. Proto se zdržuju dalších komentářů.

820.merhaut 21.10. 2008 15:31
blues je zem

821.merhaut 21.10. 2008 15:40
Mně se Paul vůbec nelíbí ve Freddieho repertoáru, každý představuje úplně jinou, neslučitelnou "filozofii" zpěvu.
Proto oceňuju, že May a Taylor na Cosmosu takřka opustili dřívější queenovský zdobný kompoziční styl.
To, že Cosmos osloví i některé nebluesmany z řad Queen fans, je pro mne jen další důkaz, že se triu povedlo přivést značku Queen zpět k rocku, i když jinou cestou.

822.Mr.Scully 21.10. 2008 16:47
821. Zajimave taky je, ze i kdyz Paul evidentne neni z puvodniho repertoaru Queen nijak nadsen, tak naopak clenove Queen hrajou Paulovy veci s velkou chuti a elanem.

823.merhaut 21.10. 2008 17:22
Vědí, kdo je žák a kdo učitel :-)

824.Breakthru 21.10. 2008 17:55
822 Možná to bude tím, že od Paula hrajou míň písniček...

825.LG 21.10. 2008 20:14
"Proto oceňuju, že May a Taylor na Cosmosu takřka opustili dřívější queenovský zdobný kompoziční styl."

A to ja prave ne :)

826.Lada 21.10. 2008 20:40
Pokud si chcete poslechnout rock - nemusíte si pouštět Cosmos Rock, stačí takový Hammersmith Odeon 1979 -Let Me..., If You Can´t Beat..., WWRY fast apod. Takový rock preferuju já. Na Cosmos Rock si za měsíc ani nevzpomenu.

827.Ptr 21.10. 2008 21:46
826:
No tak sorry, zas ukážu jak rozdílnej vkus může bejt, ale Let Me Entertain You považuju za snad nejslabší song Queen vůbec. Často se říká, že "kapela zůstala na půli cesty", tady to je případ IMHO přesně opačnej - je to trochu jako kdyby někdo měl běžet stovku sprint a zmejlil si discipliny a vyběhnul maraton :) Nebo ještě líp - přijde mi to jako tým složenej z černošskýho basketbalisty (deaky -díky tomu bask..), fotbalisty (Roger), gymnasty (Fredouš) a hokejisty (kudrnáč Brian), kteří jdou hrát vodní pólo a gymnasta přitom neumí pořádně plavat. Ale možná právě tu "nepatřičnost" na tom máte rádi, já nevim :) Já si nemůžu pomoct, ale Freddie prostě neikdy nebyl typickej rockovej zpěvák, kterej by vycházel z pravejch rock´n´rollovejch kořenů (= rhytm&blues... blues... a tím jsme zase u Rodgerse...). Na to je jeho projev málo černošskej (srovnejte si jak odeskává Fat Bottom Rodgers a jak jí zpíval live Mercury a pochopíte), špinavej.

828.Mr.Scully 21.10. 2008 21:54
827. Cili muzeme konstatovat, ze v repertoaru Queen obecne jsou skladby, ktere by PR na rozdil od Freddieho nikdy nemohl zazpivat dobre a naopak jsou tam skladby, ktere Freddiemu az tak nesedi a PR by v nich byl jako ryba ve vode?

(Jinak LMEY taky zrovna nemusim, ani koncertni verze... ale to jen tak na okraj).

829.LG 21.10. 2008 22:58
Jeste chvili, a nekteri tady nebudou muset kompletni Queeny :)

830.andilek-filipek 21.10. 2008 23:04
Mně to u některých přijde, jakoby si objednali nějaký jídlo a to pak chutnalo jako s***, ale aby nevypadali tak blbě, tak u toho jídla nedají nic znát a říkají, jak jim to sqěle chutná...

831.Mr.Scully 21.10. 2008 23:54
Mně zas u některých přijde, že si objednají dobrý jídlo, ale aby nevypadali blbě, tak podle aktuálního módního trendu radši říkají, že se to nedá žrát a že předloni se najedli líp.

832.Michal 22.10. 2008 00:15
827: Z tveho prispevku citim lehke opovrzeni Freddieho stylem. Co je tak spatneho na tom, ze nebyl "typicky rocker" (co je sakra "typicky rocker" - Brian jim byl/je?)? Vlastne ze vubec nebyl typicky zpevak..... Vyjimecnost je znamka geniality. Pokud se ti vic libi Rodgers, proc ne? Jen porad nechapu, z jakeho duvodu o tom neustale mektas na foru Queen a jeste to stavis do roviny, ve ktere je vlastne Rodgers pro Queen nejidealnejsi zpevak a mel s nimi hrat uz od roku 70..

Dokazete si vubec VY, co tady bedujete na Queenovskej styl, predstavit, jak by mel znit tenhle jakysi rock v jejich podani? Jako Tri Sestry? Jako Deep Purpel? Jako Iron Maiden nebo Rolling Stones? Vzdyt Queen nikdy nehrali typicky rock a na tom, ze jejich styl byl vlastne sam sobe svou jedinecnou skatulkou, jste se shodli uz v minulosti. "Pomprock/pompezni rock" - nebyls to ty, Scully, kdo o nem psal? Tak co tedy chcete? Fandite, sbirate, poslouchate je kuli prvnim peti deskam, kdyz teda ostatni je popovej shit? Tomuhle fakt nerozumim - proc vubec poslouchate Queen??

Sjizdim Queeny, Bowieho, Pink Floydy, Genesis (v zacatcich), Comus (heh), ... Ani jedna kapela neni ciste rockova a presto jsou genialni. Dokonce bych i rekl, ze jde o kvalitnejsi hudbu, nez je primocary rock, ktery patrne preferujete vy. Ale tim to nechci zlehcovat. Asi kazdy z nas hledame v hudbe neco jineho a tak je to spravne.

828: Jo, o tomhle debatuj s Ptr.. Ten je pres takove veci expert.
To se musis ptat nekoho jineho na to, jestli Freddiemu neco sedi min nez Paulovi? Nepoznas to sam? Ty jsi vazne clovek bez vlastniho nazoru, ktery vsude a jen papouskuje to, co si precetl nekde jinde..

833.Michal 22.10. 2008 00:17
831: Tohle z ni od tebe ponekud usmevne :)

834.Akáda 22.10. 2008 01:42
Po měsíci poslouchání TCR mohu říc, že jsem si totálně oblíbil Cosmos Rockin. To ostatní jsem ani pořádně neslyšel.

835.werdsay 22.10. 2008 03:43
832: presne tak to je, uplne presne. To mas tak.. kdyz budes misto Bowie - Queen - Pink Floyd, sjizdet Tri Sestry - Queen - Horkyze Slize, tezko budes rozumet o cem jsou Queen. To je jasny.

836.Ptr 22.10. 2008 07:05
832:
Jestli z toho cejtíš opovržení, tak tím způsobem to myšlený není. Nemám rád takový to povyšování jednoho hudebního žánru nad druhym a chraň pánbu jestli jste tohle někdo tak pochopili. Celkově si ten příspěvek pochopil daleko příkřejš, než byl myšlenej. Ber z toho 2 základní myšlenky - 1.) LMEY se mi nelíbí (a to mý hodnocení by platilo ať by to nazpíval kdokoliv) 2.) "Vzdyt Queen nikdy nehrali typicky rock a na tom, ze jejich styl byl vlastne sam sobe svou jedinecnou skatulkou, jste se shodli uz v minulosti." podepisuju. Reaguju na 826... Zase je to o tom, kdo co preferuje a já reaguju na Ladovu preferenci. Nic víc, nic míň.

edit: Jenom ještě dodávám - pokud někdo zní v nejproduktivnější části svý kariéry "jako někdo", tak je asi něco špatně... :)

828:
Všechno tohle je věc vkusu. Zas to ale stavíš do pozice někdo vs někdo. Oprosti se od toho. Bych řekl, že zatimco některý songy prostě PR vůbec ne, tak jsou songy, kterym Paul má podle mě velkou šanci dodat něco novýho prostě tim, že je zazpívá po svym.

Příspěvek naposledy editován 22.10. 2008 07:12

837.bulsara 22.10. 2008 07:31
827. Lidičky bacha, Ptr. bol účastníkom tohoto fóra, ktorý tu pôsobil obzvlášť expertne a jeho argumentácia mala pre neznalých či poloznalých esenciu Odborníka ... Sám som tomuto klamu silne prepadol ... Vďaka vyjadreniam pre mňa už ex-experta Mr. "Ptr." v tomto roku, moje okúzlenie jeho odbornosťou vyprchá ako bublinky zo šampusu ... Ak preglgnem jeho expertné vyjadrenia na pódiovú neschopnosť Mercuryho a rockerskú excelentnosť jeho "nástupcu" (čerstvý prírastok do debilít roka: "... ale Let Me Entertain You považuju za snad nejslabší song Queen vůbec", od pána ex-experta už snáď ani netreba rozoberať) , pán ex-expert zaťal aj do vlastnej stajne ... Pán ex-expert mi čerstvo nedávno premaľoval rebríček hodnôt aj v tej "jeho" Deep Purple stajni ... Človek, ktorý stavia morseovskú éru DP s priemernými albumami Abandon, Parpedicular, atď. nad éru Burn, Come Taste The Band či aspoň labutiu pieseň gillanovskej hviezdnej éry Who Do We Think We Are ... je zelenáč trendár a nie expert .... Morse vytiahol tých dedkov zapadajúcich od reunionu 1984 v hlbších a hlbších sračkách na čerstvý vzduch, ale na zdolanie štítov DP Mk. III a IV môžu aj so Steveom zabudnúť ... A aby som ťa ešte dostatočne podpichol, neb tvoje pichance tu čítam bez včasného varovania, ten tvoj Everest starej éry DP Mk. II - Machine Head obsahuje snáď najväčšie 3 sračky z albumov In Rock-Fireball-Machine Head-Who Do Think We Are. Si fakt myslíš že "skvosty" Maybe I´m Leo+Pictures Of Home+Never Before sú hodné - rovnocenné zvyšku obsahu albumu? Album na ktorom 3/7 sú vatou je fakt hodný everestných výšin ....

Příspěvek naposledy editován 22.10. 2008 07:35

838.Ptr 22.10. 2008 07:58
837:
Tohle nebudu komentovat... V hudbě není pravda A, nebo B. A protože už mi bylo řečeno několikrát, že tu zasírám fórum DP, tak odpovídat nebudu - jenom řeknu že jseš totálně mimo a stačí jednoduchej recept - každý album si pamatuješ podle nejlepších songů na albu, ne podle nejslabších, kterejch je IMHO z tý "zlatý trojky" nejvíc na In Rocku mimochodem... :D

839.bulsara 22.10. 2008 08:01
... mimochodom si mimochodom už tradične mimo ... a drž sa toho čo hovoríš-píšeš a nezasieraj to tu tvojimi expertízami na Queen .... héééjjj.

840.andilek-filipek 22.10. 2008 08:15
... a napětí roste :D

841.Mr.Scully 22.10. 2008 09:52
832. Proc z toho zase delas konfrontaci? Ptr nadhodil, ze nektere skladby Queen by znely lip z Rodgersem. Ja rikam - to neni myslenka od veci. Nevim, vre se to ve mne - treba TSMGO na Mandelove koncertu se mi desne s PR libila, nazivo uz ted o tom naopak vubec nejsem presvedcenej. WWRY se mi s PR nelibi, WATC naopak je hodne zajimava. March Of The Black Queen by s Rodgersem postradala jakykoliv smysl, naopak treba ty Fat Bottomed Girls jsou s Rodgersem takove noblesnejsi, zajimavejsi. Je to pochopitelne subjektivni.

842.Michal 22.10. 2008 11:01
841: Nedelam z toho konfrontaci. Mluvis o necem jinem, precti si prosim muj prispevek jeste jednou. Kazdy mame jiny vkus, at se Ptrovi libi Rodgers jak chce, je to v poradku. Jen mi nejde do hlavy, proc o tom stale vypravi stylem, ze vlastne ten Freddie neni az tak dobry, jak si myslime. Pak se strasne divi, ze na foru o QUEEN narazi na odpor. Koneckoncu timhle stylem tady vystupoval uz ve svych zacatcich (viz. Elvis, Gillan, atp).

836: Nevim - ten duraz, ktery klades na "rockovy" rozdil mezi Rodgersem a Freddiem, se mi nelibi. Je z toho jasne citit, co je dle tebe lepsi/horsi. Tak mi tady laskave nemluv o nejake pravde A nebo B, kdyz neustale porovnavas a stavis jedno nad druhe.

Mi to prijde, ze ti, kteri od zacatku krici "NEPOROVNAVEJME", porovnavaji vubec ze vsech nejvice!

837: Asi tak. Je neco jineho "znat fakta" a "znat fakt, pricemz jim zaroven i rozumet"..

835: Sakra zavolej mi, napis mail nebo se proste nejak ozvi :) Nemuzu se ti vubec dovolat :( Dame rec, stary brachu O:-)

843.Mr.Scully 22.10. 2008 11:27
842. Ja vseobecne stavim FM vysoko nad Presleyho, Gillana i Rodgerse. Jen proste mi prijde jako rozumny nazor, ze v nekterych skladbach by ti tri jmenovani zneli lip nez FM. A muze se to tykat i skladeb Queen - byt jen mensiny z nich. Queen meli nekolik "poloh", jednak pomp rock, ve kterem byl asi Freddie bezkonkurencni (byt jak jsem rekl, WATC s PR zni velmi zajimave - i kdyz ne tolik pompezne), jednak ruzne ty srandicky (typu Lazing... nebo Seaside), kde asi taky tezko predstavit si nekoho jineho a pak jsou ciste rockove veci, ve kterych by bylo zajimave slyset nekoho jineho.

844.M.M. 22.10. 2008 11:35
V aktualnom cisle casopisu Rock&pop je celkom zaujimava recenzia na Cosmos Rocks. Je sice uplne negativna, ale z casti bohuzial pravdiva. Pre skalnych fanusikov je to rana do srdca ale nase skalne srdiecko vydrzi vsetko!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

845.lickerman 22.10. 2008 11:44
844: No tak ona i cast skalnich fanousku nove CD zrovna moc nemusi, ze:)

846.M.M. 22.10. 2008 12:24
845: Nemusi, ale da sa to prekusnut.

847.Mr. Bad Guy 22.10. 2008 15:39
Přátelé - omluvte prosím můj spam, ale včera jsem se přesvědčil o tom, kdo je opravdová Queen. Krom toho před intrem běžela BoRhap a mě to udělalo obrovskou radost. Promiňte, že ruším vaši roztržku, ale musel jsem se o tenhle pocit podělit. Fakt paráda.

848.DeaconJohn 22.10. 2008 17:53
Come tonight, come to the ogre sight, come to ogre battle fight...:)

Tady to opět vře. Co dodat? Vlastně ani nemám co dodat, protože názory jistých lidí jsou stejné, jako moje. Ano, Freddie nebyl typický rocker, ale to je přesně ten důvod, proč je to pro mě NEJLEPŠÍ zpěvák. Typický rocker by nikdy nesložil BoRhap a podobné, nemluvě o jedinečném a originálním hlasovém projevu. Stávající situace s Paulem je vlastně ukázkový případ, jak je Freddie nenahraditelný. Už jsem psal o tom, že Paul je skvělý rockový pěvec, ale Freddie je skvělý rockový-popový a kdoví jaký zpěvák. Nemluvě o jeho kompozičních schopnostech. Že to se někomu nelíbí, OK, jeho problém. Ale ať tu někdo nedělá z Mercuryho nějakého radoby rockového zpěváka, který vlastně neví, jak a co se má zpívat. A vážně jsem neslyšel song od Queen, který by byl v podání PR LEPŠÍ, než originál.
Co je "cukr", co je "zem"..? Queen bych nevnímal jako souputníky Deep Purple, Free, Led Zep nebo podobných. Vemte jenom hity, které tyto kapely mají - "Smoke on the water", "All right now", "Immigrant Song". Co je spojuje? Přímočarost, bluesové kořeny a "tah na branku", prostě pařba. A Queen? "Bohemka", "...Champions", nebo "Killer Queen". Netrkne vás něco? Takže srovnávání asi není tak docela na místě. Královna vládla jinde, než tito kovoví rytíři. A jejich spojení není každému po chutí, včetně mě. Takže pokud fanouškovi Queen přijde pod ruku bluesrocková TCR, tak ať se pak někdo nediví, že nebude slintat nadšením (čest vyjímkám).
Toť můj názor na věc.

Příspěvek naposledy editován 22.10. 2008 18:58

849.Ptr 22.10. 2008 18:45
Ach jo, jsme tu zase v cyklu, kdepak programátoři udělali chybu? Vrátim se ještě teď když je čas, k těm příspěvkům, na který jsem nereagoval.

841:
Takhle "Ptr nadhodil, ze nektere skladby Queen by znely lip z Rodgersem." to sice nemyslim, ale budiž... Vyhejbal bych se používání toho slova "líp", protože je to pro každýho něco úplně jinýho. Takže ujasníme si to...

Od prvního alba do posledního, těch songů, který si s Rodgersem umim představit v podobný kvalitě jako Fat Bottom, Another One, Tie, Champs atd. ještě mimo ty, co hrajou/hráli? Keep Yourself Alive, Liar, Now I´m Here, Get Down Make Love, Who Wants To Live Forever, Headlong, Ride The Wild Wind. Víc ani ťuk!

842:
Nekritizuju přece FM za to, že je "jinej", jenom nevidim důvod, proč nedát najevo svůj názor v tom, že bych v tomhle songu docenil, kdyby byl jednodušší nebo přímočařejší. A zdůrazňuju - ten song by se mi nelíbil s nikym (myslim že by ho nikdo jinej než Mercury ale nenapsal) - prostě tohle není můj rockovej šálek. Že se líbí milionům jinejch ten song v mejch očích nezvedne, stejně tak jako můj názor na ten song nezpůsobí, že najednou někdo řekne "ten song je blbej".

"Je z toho jasne citit, co je dle tebe lepsi/horsi." - je to slovíčkaření, ale spíš co mi víc sedí/nesedí.

850.Mr.Scully 22.10. 2008 18:51
849. Sorry, pokud jsem ti vlozil do huby neco jineho, nez jsi rikal :) Mam toho v posledni dobe nejak moc, dva pracovni uvazky, rozjezd vlastni firmy a jeste QPR tour do toho... :(

851.Ptr 22.10. 2008 19:08
"Přímočarost, bluesové kořeny a "tah na branku", prostě pařba."
Mno a spor v celý věci je dokolečka o tom, jestli tehle několikaletej úsek, kdy Paul tomu přinesl (za zjevného souhlasu Briana a Rogera) tu přímočarost, bluesový kořeny a tah na branku, bude kazit renomé Queen i když hrajou pod názvem Queen + Paul Rodgers.

BTW - žes jmenoval Bo Rhap a Champs proti tomu ani popel, ale Killer Queen? Spíš bych čekal že řekneš Show, Radio Ga Ga, nebo WWRY, přičemž minimálně ta poslední v sobě tebou jmenované aspekty (přímočarost, kořeny apod) má. Dost možná tyhle aspekty má i Show.

852.DeaconJohn 22.10. 2008 19:30
851: Já záměrně vynechal věci z 80. a 90. let. když jsem srovnával s dotyčnými kapelami. Jistě, že všechny kapely mají vyjímky, já chtěl spíš zdůraznit typickou tvorbu Queen a typickou tvorbu hardrockových legend.

853.werdsay 23.10. 2008 02:42
Michal: mam porad to stejny cislo, co sem ti daval nekdy pred rokem. Jak budu mit cas, tak ti zavolam bud v patek, nebo pristi tyden.
Ja uz do fora vicemene dopsal, ted je tu DeaconJohn :-)

854.DeaconJohn 23.10. 2008 10:41
853: To je pro zdejší fórum skutečně výhra:-D
Jinak tady to sleduju několik let, aktivně jsem se zapojil až nedávno, ale doufám, že lidi jako Ty a jiní tu budou přispívat dále, aby bylo co číst.

855.Michal 23.10. 2008 10:44
853: Mám na tebe 1 CZ a 2 UK #, takže to je vždycky loterie :))) Zavolej kdykoli! Těším se ;)
854: Se nepodceňuj *THUMBS UP* hihi

856.Mr.Scully 23.10. 2008 10:55
854. Vyhra to je, protoze po osobnich utocich a urazkach se tady uz moc prezivat nedalo, ale prisel clovek, se kterym sice nesouhlasim, ale ktery dokaze na rozdil od ostatnich nazory formulovat ingeligentne a neurazlive - a to na tobe ocenuju.

857.Montreux 23.10. 2008 11:04
DeaconJohna znám cca čtyři roky a je to super chlap. Coby fanoušek Queen má jen jednu vadu - nelíbí se mu "Hot Space"... :-D

858.DeaconJohn 23.10. 2008 11:26
Ale pánové, ještě se mi začne červenat písmo...:)
857: Ale kuš! Ze všech skvělých alb, které Queen natočili je o něco méně skvělé. Všechny desky jsou si rovny, ale některé jsou si rovnější. Pokud Tě to potěší, tak mám "Hot Space" radši než "Cosmos" - tak a končím s touto debatou!:))

859.Mr.Scully 23.10. 2008 11:31
858. Prej HS lepsi nez Cosmos!!! Ted jsi me teda nasral, odvolavam vsechny svoje dosavadni pochvalne prispevky na tvuj ucet :-)))

860.Michal 23.10. 2008 11:54
856: Ale jdi. Bez diskuzních fór bys přece ani nemohl existovat..)))

861.DeaconJohn 23.10. 2008 12:04
859: Jsem to sem psal už nejmíň jednou, tak se divím Tvému rozhořčení:) Je to tak - nic na "Cosmos" mě nezaujalo tak, jako třeba "Back Chat", "Life Is Real" nebo "Action this Day". Zvuk a aranžmá, tak v tom vede pochopitelně novinka. Ale co se týká nápadů a melodií, tak si fakt radši poslechnu zatracovaný "Hot Cosmos".. teda "Space".

Příspěvek naposledy editován 23.10. 2008 12:04

862.Mr.Scully 23.10. 2008 12:05
861. Ja vim, ja se nedivim, jen jsem te popichnul :-)

863.Mr. Bad Guy 23.10. 2008 12:35
857: Já ho znám šest let a mám podobnej názor. Až na to, že se mi taky nelíbí HS (až na Body Language)
858: Taky mám takovouhle preferenci.
861 a 862: To mě vede k myšlence, kterou už jsem někde psal - Když Destruction znovu nahráli svoje největší fláky z prvních let novým způsobem, možná by stálo za to, kdyby to u nějakého alba zkusili přeživší členové a jenom Freddie by byl použitej původní. Třeba Over The Top by to mohlo ještě posunout o kousek dál. A samozřejmě s přidanou basou jako je na Montrealu, kterej fakt stojí za to.

864.andilek-filipek 23.10. 2008 12:42
Přátelé, na to všechno se dá říct jediná věc: koroptev.

865.Mr. Bad Guy 23.10. 2008 12:43
864: WTF??

866.andilek-filipek 23.10. 2008 12:48
??FTW :468 :-)

867.Mr. Bad Guy 23.10. 2008 13:06
WTHDIM? Vůbec Ti nerozumím.

868.lickerman 23.10. 2008 21:37
Radio Queen na Lide.cz (radio.lide.cz uz prehrava i novinky - dnes jsem zaslechl napr. Surf's Up...School's Out!

Příspěvek naposledy editován 23.10. 2008 21:37

869.Breakthru 25.10. 2008 12:08
Po spoustě posleších album hodnotím takhle. Stupnice je od 1 do 10, s tím že 10 je nejlepší a 1 nejhorší.

Cosmos Rockin...............7
Time To Shine...............9
Still Burnin................5
Small......................10
Warboys.....................4
We Believe.................10
Call Me.....................4
Voodoo......................3
Some Things That Glitter....9
C-lebrity...................7
Through The Night...........9
Say It´s Not True..........10 (akustická verze by dostala asi 7 bodů)
Surf´s Up......School´s Out.....7
Small Reprise...................8

Runaway.........................9 (škoda, že není na albu)

870.Leroy Brown 25.10. 2008 12:15
Tak Cosmos taky zhodnotím...
Cosmos Rockin' 8
Time To Shine 7
Still Burnin' 9
Small 5
Warboys 7
We Believe 8
Call Me 8
Voodoo 7
Some Things That Glitter 8
C-lebrity 8
Through The Night 9
Say It's Not True 9
Surf's Up... School's Out 9
Small Reprise 5

Runaway 8

871.bulsara 25.10. 2008 12:41
869. + 870. ... na tento stav je jediná liečba ... aspoň 20 rokov 8 hodín denne počúvať hudbu bez žánrového obmedzenia vytvorenú za posledných 50 rokov s dôrazom na "veci" aspoň v rámci renomovaných odborných kruhov "overené" .... Breakthu 3 desiatky na toľkú plytkosť ... na mieste vecí trebárs z ANATO alebo ADATR (ak sú u teba niekde na "polici") by som sa cítil urazene nesvoj ...

872.DeaconJohn 25.10. 2008 13:11
871: Názor jako názor, to se nedá nic dělat. Můžu s ním nesouhlasit, ale o nějakou "léčbu" bych se nepokoušel. A má vůbec někdo právo něco takvého "ordinovat"?
Však kdoví, jak budeme hodnotit TCR za rok, za dva, za deset,... U mě osobně se třeba body lehce přeskupily oproti mému tehdejšímu hodnocení - "We Believe" a "Call Me" bych ještě každé ubral o bod, protože mě opravdu nebaví, ale celkem jsem přišel na chuť kultovní "Surf´s Up...". A nemám strach, že by to byl jen můj případ, kdy se názor změní. Neřikám že úplně, ale nějak určitě.

873.Mr.Scully 25.10. 2008 13:54
871. Tomu se teda rika tolerance... ;-)

872. Vkus se urcite meni. Nekomu se to nebude libit, ale mne zatim jen smerem nahoru... puvodne naprosto nenavidena Call Me uz mi prijde fajn, tak za sest bodu, skoda blbeho textu, jinak by mela o bodik vic.

Taky spousta skladeb ma silne a slabe misto... Still Burnin' je pro me nuda, nez prijde kytarove solo, ktere se mi desne libi. Surf's Up je naopak naprosto naslapana od zacatku, ale ke konci trochu zbytecne ztrati tempo. Say It's Not True je skvela, ale ty klavesy na zacatku bez fade-outu jsou fakt hrozny. Atd.

Příspěvek naposledy editován 25.10. 2008 13:55

874.bulsara 25.10. 2008 14:17
871. Očakávaná inflácia v dôsledku globálnej finančnej krízy veselo šantí v niečich hlavách už dnes (zatiaľ len bodová, ale i tá je nebezpečná svojim spôsobom) ... Práve mi za ušami doznela Where Streets Have No Name moja za 10, no pustiť si tak za tým We Believe, akoby ma po muškáte otonel ročník 2005 od Matyšáka napadlo otvoriť si jablčné víno v tetrapaku za 20 Sk .....

875.DeaconJohn 25.10. 2008 17:39
874: Kytarista z kapely a můj kamarád studuje šestým rokem konzervatoř - obor bicí. Vážná hudba a náročná klasika je pro něj denním chlebem. Pokud někdo zná a poslouchá KVALITNÍ a HODNOTNOU hudbu, tak jsou to třeba tito lidé. A jestlipak někdo uhádne, kterou kapelu má tento člověk nejradši? Michal je fanatickým fanouškem kapely Kiss. Ano, těch tříakordových rockerů, kteří kašlali na nějakou progresivitu a nesnažili se o žádné umění.

Příspěvek naposledy editován 25.10. 2008 17:40

876.Mr.Scully 25.10. 2008 17:57
875. Ono totiž mezi kvalitní a poslouchatelnou hudbou vůbec nejsou rovnítka :-) Jedna věc je, koho třeba respektujeme nebo uznáváme a druhá věc je, co si pustíme. Teda u někoho se to může rovnat, ale u většiny lidí asi ne :-)

877.DeaconJohn 25.10. 2008 18:19
876: Však přesně proto jsem uvedl tento příklad:)

878.bulsara 25.10. 2008 18:38
Pre mňa za mňa, nech si počúva kto chce čo chce ... ale by to malo byť s dákou štipkou súdnosti, keď chcem vyjadriť na niečo bodové vyjadrenie ... Včielka Maja je perfektný šláger (ako príklad) a môže mi byť príjemné si ju púšťať aspoň obden pre náladičku, a hovoriť si, že ten Kája je v nej fantastický, ale prečo by som tomu mal dať ak to chcem hodnotiť desiatku, len pre to, že sa mi to veľmi páči a má to v sebe ukrytú reflexiu nostalgie za dákou etapou môjho života? Človek by sa mal časom naučiť citiť vo veciach dáky nehmatateľný vyšší level umenia, ak je prítomný, hoci to neznamená, že veci, v ktorých žiadnu pridanú hodnotu "kvality" necítiť by si nemal užívať ... Jasné, že tie hranice kde to už je a kde vôbec, sú subjektívne individuálne ..., ale keď sa niekto pozerá na aktuálny dizajn Fábie a bude si hovoriť, že vidí svetový vrchol automobilového dizajnu, neviem, čo si o tom bude myslieť dáky fanda značky Lamborgini... Iný príklad, mám rád AC/DC, albumy z rokov 1979 - 1981 sú mojimi klenotmi v rámci tejto kapely, keď to počúvam krv mi bublá radosťou v žilách, ale dáké vyššie umenie sa nekoná... Super kapela vo svojich najlepších rokoch, ale za "10"? Ani omylom...

879.Mr.Scully 25.10. 2008 19:07
878. Hvězdičky primárně hodnotí to, jak se skladba komu líbí. Nikoliv názor autora na kvalitu skladby, což stejně nikdy nemůže být objektivní hledisko

Já si o Fabii myslím, že si jí může koupit jenom debil, ale evidentně asi tak milión lidí v ČR má jiný názor :-) Prostě vše je subjektivní. Nemůžeme všichni poslouchat Hendrixe a jezdit v Lamborghini.

880.Michal 25.10. 2008 19:33
879: Presne. Libivost nema co delat s kvalitou - souhlasim s tebou..

881.Breakthru 25.10. 2008 20:18
Bulsaro, prosím tě už se s tím jednou smiř, že jsou tu lidé, kterým Paul prostě sedne.

882.Mr. Bad Guy 25.10. 2008 20:35
879: Nemůžeme všichni poslouchat Hendrixe a jezdit v Lamborghini. // To je fakt. Punkery by nebavilo hrát pro prázdný sály, pokud by všichni poslouchali opravdovou hudbu :-) A jinak Fabie mám plný zuby, takže naprosto souhlasím.

883.Q+PR2008 25.10. 2008 21:51
Cosmos Rockin' - 7
Time To Shine - 8
Still Burnin' - 4
Small - 6
Warboys - 10
We Believe - 5
Call Me - 6
Voodoo - 2
Some Things That Glitter - 6,5
C-lebrity - 6
Through The Night - 10
Say It's Not True - 10
Surf's Up... School's Out! - 9
small reprise - 6

(Dedicated To bulsara ;-)

884.bulsara 25.10. 2008 23:46
Smazal bulsara

Příspěvek naposledy editován 25.10. 2008 23:47

885.merhaut 26.10. 2008 00:45
Hvězdičkování je jenom přesný součet nepřesných čísel plcnutých do placu podle vkusu každého soudruha. Nechápu, že to někdo nechápe a furt und furt vede plamenometné diskuze typu kdo proč jak dal nedal tolik kolik když to nebo tamto či tento dal nedal jinak ...

886.Akáda 26.10. 2008 02:10
Docela bych s chutí ohvězdičkoval tady příspěvky, primárně podle toho jak se mi který líbí. :-)))

887.Montreux 26.10. 2008 02:19
886: :-D

888.Johny ZamaR 26.10. 2008 08:03
Cosmos Rockin' - 8
Time To Shine - 8
Still Burnin' - 5
Small - 8
Warboys - 6
We Believe - 7
Call Me - 7
Voodoo - 6
Some Things Like Glitter - 7
C-lebrity - 9
Through The Night - 8
Say It's Not True - 7
Surf's Up... School's Out - 7

889.Mirek R. 27.10. 2008 09:20
Stále jsem nenašel odvahu si cd koupit, takže hvězdičky nedávám. Z rádia znám jen Say It´s ... a C-lebrity, to jsou fakt slabé věci, ale když vidím, jak to tady boduje, tak mě přechází chuť :-( Snad aspoň koncert v Praze bude mít trochu šťávu, třeba mě to nakopne ...

890.Mike1978 27.10. 2008 10:40
Momentálne som v štádium ked fičím len na:
Cosmos Rockin',Call Me, Voodoo, Through The Night, Surf's Up... School's Out

ostatné preskakujem..

891.bulsara 27.10. 2008 13:53
889. No koncert ťa snáď nakopne, ale čo sa týka albumu, z vody nebude víno ani keby si bol veriaci ...

892.alexK 28.10. 2008 22:16
Tedy musím říci, že po dalším neustálém poslechu alba (mám ho jako jediné CD v autě a jsem liný si tam hodit i něco jiného;-) se mi docela převrátil vkus - co se mi dříve nelíbilo dřením stále dokola (a naopak). Momentálně tedy hlavně:

Surf´s Up (ta se mi líbila už od začátku, mohla by být ještě tvrdší)
Warboys
Still Burnin´ (tu jsem předtím přeskakoval)
Cosmos Rockin´ (jako od Status Quo)

Přestalo se mi líbit:

Say It´s Not True (hlavně part Taylora)
C-lebrity (hlavně refrén - jako by patřil do jiného songu)

Těším se na koncert, až něco z toho uslyším naživo...

893.Breakthru 04.11. 2008 19:47
Tak podle ankety na deskách je nejlepší skladba We Believe a nejhroší Voodoo. Plně s tím souhlasím.:-))

894.zdenek.r 04.11. 2008 20:31
885. Souhlasím, byť přiznám, že se k tomu taky někdy ubírám, hledám jak co dopadlo, než dám peníze.

Prostě to neznamená, že většinový náhled není pokřivený :o)

Spousta lidí v mém okolí neocení prvotiny Queen, začnou Rapsodií, zahalekají si že jsou šampioni, vezmou ještě vydupávačku WWRY a pak skočí jen na RADIO, UNDER PR..... , magicky si zatočí hůlkou K.O.M. a tím v podstatě skončí u nekončící show.

O tom to je, ať si hudba osloví každého dle jeho nátury, rozpoložení

895.simaaa 04.11. 2008 23:38
We Believe jako nejlepsi skladba ? No, nevim, asi mam neco s usima. Voodoo je divna, Call Me je ale snad jeste horsi, protoze je to strasne odrhovacka. Surf´s Up se mi zas tolik nelibi, ale patri asi k tem lepsim na desce, nicmene moji favoriti zustavaji Time To Sunshine a Cosmos Rocking.

896.Monika 04.11. 2008 23:43
895: We Believe se chlapum nejspis libit moc nebude. Je to sladak pro zensky. TTS me mrzi, ze ji Paul zkonil a pak uz ji vzdal a Surf´s a CR jsou nazivo super.

897.mila 05.11. 2008 01:57
896
asi na tyhle pisnicce mam rada text (a textare) ale daleko vic se mi libi SB (kazdy rano si ji zpivam cestou do prace......a kdyz uz nemuzu, jednou pochopite o cem to je)..a CR me dostal live a SU mam taky moc rada...voodoo nemusim..

898.Mr.Scully 05.11. 2008 08:49
895. Jenze tys prave nepochopil, ze Call Me nema byt radiovy hit, ale parodie. "Now I'm gonna settle down, get myself a wife or two" - ehm...

We Believe je s tim hymnickym refrenem hodne podobna puvodnim Queen. Mne se rozhodne libi. Nazivo tedy s Paulem; Brianovy pozy pri zpivani jsou opravdu hrozny.

899.mila 05.11. 2008 11:04
898 Briana mam moc rada, ale zase ti musim dat za pravdu, jeho pozy pri zpivani jsou hrozny....ale zas by byl moc dokonalej, takhle je lidskej.
novy klip s decky by byl urcite hodne zabavny....

900.Breakthru 05.11. 2008 15:13
Když si pustím nový songy, který hráli na turné, tak je pořád jakoby vidím před sebou na podiu.:-)
Jinak už přes měsíc jsem si nic jinýho nepustila než TCR...
stránky [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] 9 [10]

Navigace: Queen - Královská legenda: Fórum - Novinky: Nové CD Q+PR vyjde 15. září 2008