Navigace: Queen - Královská legenda: Fórum - Ankety: Co nesnasim na clenech Queen.

Forum

--- Pouze přihlášení uživatelé můžou přispívat do diskuze ---stránky 1
Scandal: Co nesnasim na clenech Queen.25.07. 2008 21:57
Co vam vadi nebo co nesnasite na jednotl. clenech Queen (od vzhledu az po chovani)? Nema asi cenu psat ty obligatni veci jako...drogy a promiskuita u Freddieho, Brianova nerozhodnost, Johnuv odchod z kapely, ...to je jasna vec. Po delsim uvazovani je to u me naprosto jasne: kdyz se divam na nejake koncertni videa, nesnasim, kdyz si Freddie pri komunikaci s divaky naslini palec a ukaze O.K. To olizovani prstu je fakt nechutne, nemuzu si pomoct...

1.Michal 25.07. 2008 22:21
On si ten palec prece polibi, ne? Neslini ho. Nebo jsem si toho alespon nevsiml..)

2.Fernand0 25.07. 2008 22:24
0.To by mi zas tak nevadilo a jak říká Michal spíš si ho políbí než nasliní
Mě ted tak v rychlosti nenapadá nic negativního na člena Queen vadí my akorát to co jsi zmínil výše a to je ta Freddieho promiskuita kdyby nebyla tak by tu byl ještě mezi námi ale zase na druhou stranu by možná Freddie nebyl na koncertech tak divoký.....

Příspěvek naposledy editován 25.07. 2008 22:25

3.MICHELLE TAYLOR 26.07. 2008 01:33
No tak na Brianovi mi vadí že působí až mooc klidně na to že dokázal opustit ženu a 3 děti kvůli takový ježibabě jako je Anita,na Johnovi,kromě tý aféry se striptérkou(i když co,jen ať si užije chlapec) mi vadilo to že občas vypadal že neumí mluvit,u Freddieho mi by mi asi zase vadila ty záchvaty agresivity a nevysvětlitelný vulgarity o který jsem se v jeho souvislosti dočetla,no a Roger je kapitola sama o sobě,ale občas mi přišlo,když mu bylo tak okolo tý třicítky,že koukal na lidi jakoby zpatra..ježiš a to nemluvím o Sarině!! :-D

Příspěvek naposledy editován 26.07. 2008 01:36

4.Janek 26.07. 2008 08:53
O tom můžeme maximálně diskutovat. Nikdo z nás je osobně neznal, takže můžeme soudit jedině podle toho, co se napsalo v knížkách, popř. co jsme viděli v dokumentu. Nemůžeme vědět, jací byli ve skutečnosti.

5.Mr.Scully 26.07. 2008 12:29
Na Brianovi mi vadi to, jak vsude zduraznuje, ze je Doktor (jako by to byl titul srovnatelny minimalne s Nobelovou cenou), taky samozrejme spousta jeho nazoru, ktere prezentuje na soapboxu, ale to je dano tim, ze jsou slyset... mozna jsou Rogerovy nazory jeste blbejsi, ale nikdo o nich nevi :-)

Na Freddiem me stve to, ze ho nekdo povazuje za hezkeho, protoze je to proste hrozna drzka :) Podle me nejosklivejsi clen kapely. Roger jasna jednicka, Brian je sympatak, John vlastne taky...

Na Rogerovi me stve ignorance k fanouskum... proste uz ma svy vydelano a vsichni mu muzou polibit zadek...

U Johna tezko rict... nejake afery s tanecnicema nema cenu resit, protoze kdo vi, jakou ma doma jezibabu :-)

6.Monika 26.07. 2008 12:34
Mne vadi Brian s mikrofonem, Roger s kytarou, John u bicich ...

7.Michal 26.07. 2008 12:56
5: To o Freddiem je, doufam, jenom nadsazka a ironie, ze? ;))))
Mne vadi na Brianovi a Rogerovi, ze se dali dohromady s Paulem Rodgersem. Jinak at jsou/byli jaci jsou/byli - miluju jejich hudbu.

Příspěvek naposledy editován 26.07. 2008 12:57

8.Janek 26.07. 2008 13:47
5: Držka možná pro tebe :). To máš hrozně individuální, každýmu se vzhledově líbí někdo jinej. Moje máti zas nesnese Rogera, prej "je strašně přeslazenej".

9.MICHELLE TAYLOR 26.07. 2008 14:18
5:to moje máma patří k těm(i když se jí prej vždycky líbil spíš Brian),co Freddieho vynáší,jak je krásnej,no ale (ne)musíte uznat,že kdyby nebylo toho předkusu,tak neni zas tak špatnej,pořád vzhledově lepší než John....jo a ještě jsem zapomněla u Briana jak pořád připomína red special"hele to jsem udělala s tátou ze dřeva z krbu" pořád dokola..i když si pustíte Queen rock Montreal s audiokomentářem,tak tam máte taky ke slyšení "oh,my home made red special"..ze začátku to bylo dobrý,ale už se s tím ňákej ten pátek opakuje chlapec!

10.Mr.Scully 26.07. 2008 14:57
7. No ne, ale je treba prece rozlisovat nejake charisma, pripadne zaslepene fandovstvi a oproti tomu fyzicky zjev. Kdybyste dneska v tramvaji potkali snedeho chlapka s obrovskym predkusem, tak si prinejlepsim pridrzite penezenku nebo reknete neco o kralikovi, ale urcite vam nebude pripadat atraktivni.

Vsadil bych se, ze kdyby byl Roger frontmanem a Freddie sedel za bicima, tak po Freddiem nikdo ani nestekne a vsichni budou zblazneny do Rogera :)

11.Michal 26.07. 2008 16:46
10: No pockej, ale jak chces posuzovat fyzicky vzhled? Na to nejsou meritka - kazdy ma meritko v sobe. Stejne tak charizma. Nemuzes prece rict, ze byl osklivy, protoze se zrovna tobe nelibi.
Mne se treba Freddie libi - mel krasny oci (IMHO) a s tou snedosti to taky nebylo nejak horky. Kdo ma teda vic pravdu?
BTW: Ja si "pridrzuju" penezenku vzdy, kdyz v tramvaji jede nekdo podezrely. Nemusi mit nutne predkus!

12.MICHELLE TAYLOR 26.07. 2008 17:20
11:Na tom něco je,souhlasim

13.J.U. Ray 26.07. 2008 17:47
Na Rogerovi mi asi nejvíc vadí, jak na posledních klipech a i na "making of"s má pořád nějaké tmavé brýle, jako by byl kdoví kdo.

14.Mr.Scully 26.07. 2008 17:54
11. No dobre, je to individualni, ale urcita meritka nepochybne jsou. Treba v tom, ze hezke zuby jsou atraktivnejsi nez osklive :) Nebo ze (obecne vzato) clovek s normalni vahou je atraktivnejsi nez nekdo s podvahou nebo nadvahou.

15.Michal 26.07. 2008 17:57
14: U te vahy bych souhlasil, ale u zubu ne. U nekoho jsou to prave zuby, co ho odlisuji a delaji krasnym (alespon v obliceji) - to ted nevztahuju nutne na Freddieho..

16.Mr.Scully 26.07. 2008 20:39
15. Nejak si nedokazu predstavit "neobvykle" zuby, ktere by nekoho delaly krasnejsim, nez kdyby je mel krasne bile srovnane... ale holt kazdej mame jinej vkus :-)

17.Breakthru 26.07. 2008 21:20
Mně se např. zase nelíbí, jak si Brian často šahá do tváře, když mluví k publiku a nebo to jeho břicho, když už se tu rozebíral i fyzický vzhled.

18.Mr.Scully 26.07. 2008 21:38
Tak zase Brianovi je pres sedesat, takze brichu se uz asi nevyhne :-) A kdo videl v posledni dobe Schwarzeneggera, tak uzna, ze ani posilovani ke krasne postave v pokrocilejsim veku prilis nevede :-)

19.Mr. Bad Guy 26.07. 2008 21:49
Mě na B+R vadí muzikál. Výběr zpěváka je sice IMHO špatný, ale lepší je vidět s PR než vůbec. Jinak by pan doktor uváděl muzikály WATCH a WWTLF.

20.Janek 26.07. 2008 22:12
16: Jo, ale to bereš pořád v konvenčních měřítkách, co nám servírujou časopisy a média. Co se jedné slečně může zdát jako hnus první třídy, druhá je z toho unešená. A třetí si toho třeba nevšimne. Každej jsme jinej ;).

21.Michal 26.07. 2008 22:31
16: Mne se treba rovne zuby nelibi :) Zase pat..

22.Breakthru 27.07. 2008 10:43
5 Roger by si měl uvědomit, že právě fanoušci z něho udělali boháče. Kdyby si jejich desky nikdo nekupoval, to by to asi pěkně rychle zabalili.
18 Tak např. mýmu dědovi je 86 let a břicho nemá, ale souhlasím, že s věkem riziko stoupá.

Příspěvek naposledy editován 27.07. 2008 10:44

23.Scandal 27.07. 2008 21:20
1: Neco ti pak najdu....ted ale nestiham, meni nam plastove okna, tak to doma vypada jak v karantene, vsechno pod igelitem:-)

24.Monika 27.07. 2008 21:55
Michale, uplnou nahodou jsem ted nekdy videla kousek Osklivky Katky. Hraje tam jeden borec (nevim jmeno jeho ani koho hraje), ale je ti celkem hodne podobnej ...

25.02martina20 28.07. 2008 13:58
Scandal - co si tym myslel ze Brianova nerozhodnost??

Mne na Johnovi vasi viac veci, ani to neviem definovat, ale podla mna nieje az taky talentovany ako zvysni traja, poradili by si aj bez neho...
A nepaci sa mi, ako Roger teraz vyzerá, ale to je jeho vec ;)

26.Mr.Scully 28.07. 2008 14:10
25. Myslim, ze Brianova nerozhodnost je snad jeho nejtypictejsim rysem, jak potvrzuji vsichni :) A tyka se to jak soukromych veci, tak nahravani... klidne bude hodinu premyslet, jestli se tam vic hodi jedna nota nebo druha. Historek o kave nebo caji je taky dost :-)

Jinak si taky myslim, ze by si Queen bez Johna poradili dobre, ale nerikej to tady, protoze te umlati :-)

27.SomebodyToLove 28.07. 2008 14:35
Ad vzhled - Freddie má hezké oči a zadek..
Roger - musím říct, že po shlédnutí akce k narozkám Mandely mě Taylor přišel až nezvykle fešáckej..

28.SomebodyToLove 28.07. 2008 14:37
5. Ohledně těch názorů jsi to nemohl lépe vystihnout!!

29.Duroslav 01.08. 2008 01:03
Brian- nevadi mi nic, azda len to, ze neodvratil vznik niektorych disco skladieb...
Roger- nadutost, presadenie syntakov do tvorby, presadenie disco stylu? v kazdom pripade v 80tych rokoch oproti 70tym prakticky na tych bicich nic nehral...
John- iba to, ze nespieval, aj ked jeho basa bola v best casoch dost ticho, keby ostal Staffel, to by bylo neco...
Freddie- tiez nadutost, presadenie disco stylu?...ale hlavne to, ze zomrel...

30.Monika 01.08. 2008 13:40
29: Kdybys Johna slysel zpivat, uz by ti asi nevadilo, ze byl zticha ... Asi vedel, proc ...

31.Michal 01.08. 2008 15:58
29: Ze Roger na bici nic neuhral? A co treba Staying Power, Dragon Attack, One Vision?

32.Duroslav 02.08. 2008 11:07
31. tych songov za celu dekadu je naozaj len niekolko, ked to stalo za to, co sa tyka bicich...Staying Power mi ani nespominaj, dela se mi spatne :-DD

33.02martina20 03.08. 2008 11:18
hmmmmm nieje ten disco styl az taky hrozny

34.Michal 03.08. 2008 14:54
32: OK, jmenuj teda konkretne, co se ti na Rogerove hre z 80s nelibi..
Posuzujes-li to s ohledem na studiove nahravky, mel bys vzit v uvahu, ze se Queen v 80. letech kapku zanrove vyvinuli a na ten cisty "rock" nezbylo moc mista. Viz napr. rozdil mezi studiovou a zivou Staing Power.
Kazdopadne je z jeho zive hry (snad az na Works tour) patrne zlepseni - alespon podle me.

35.Duroslav 04.08. 2008 01:02
34. ved to, oni sa zanrovo vyvinuli...a ja najradsej ten pravy poctivy artrock, co hrali od srdca, nie to v 80tych, co uz hrali najma pod vplyvom doby...konkretne? predovsetkym ta monotonost, jednoduchost...suhlasim, na koncertoch to bolo lepsie, sak keby hral jeden rytmus stale, asi by tam zaspal od nudy...ale trvam na tom, v 80tych bola hra len odvar toho, co v 70tych...ok, prisposobil sa dobe, ale to sa mi nepaci, ja rad zlozite veci...

36.Luko 04.08. 2008 10:15
Mne sa veľmi páči tvorba Queen v 80tých rokoch, tá zaujímavá zmena štýlu pri Hot Space sa im podľa mňa celkom vydarila, no len nie ku každej piesni sa hodia zložitejšie bicie a v tomto albume bolo týchto piesní trošku viacej než sme zvyknutí, ale nemyslím si, že by sa Roger ulieval... toť môj názor :D

37.Duroslav 04.08. 2008 18:05
36. to je jasne, ze nie vsade pasuju zlozite bicie...ja predovsetkym nemam rad tu zmenu stylu, komercionalizacia...

38.simaaa 06.08. 2008 00:04
Freddie vypadal dobre, mne se libi v tech letech 84/86 s knirkem, ale hezky vypada i na Barcelone. I bez knirku mu to velmi sluselo, kratke vlasy, oblek mu nadherne padnul... A souhlasim s tim, jak tu nekdo napsal, ze mel moc hezke oci. Jinak, ze Brian nekde stale opakuje ze vyrezali s tatou kytaru z krbu nebo ze Roger v klipeck nosil tmave bryle ci co se to tu psalo a bere to nekdo jako ze by si hrali na vynalezce Zemekoule, to se tak neda rict. Takovehle "mouchy" muzeme najit na kdekom v beznem zivote. Nemel jsem to rad, kdyz clovek treba s necim prisel a druzi mu hned rekli: "No jo, ty si myslis ze ses nejakej frajer..." Nekteri to nedelaji pro frajerstvi, ale protoze se jim to libi nebo zda vhodne, viz. ty Rogerovy bryle treba. No a co se tyce te Brianovy kytary, porad lepsi nez kdyby se chlubil tim, kolik za ten a onen rok vydelal penez. Koneckoncu jsou umelci, kteri si mohou nejake vrtochy dovolit, zvlast kdyz jsou uz "v letech". Ale priznavam, obcas to nemusi pusobit dobre, i kdyz vime, ze jsou velmi dobri a mozna patri mezi ty nejlepsi. Ted jsem to nevztahl zrovna jen na Queen konkretne, spis tak obecne. Ale Brian May je opravdu dobry kytarista.

39.simaaa 06.08. 2008 00:08
A jeste k 80.letum. Rada lidi je dnes odsuzuje, pokud to nejsou pametnici, ale i taci se mohou mezi nimi najit, samozrejme. Ale mladou generaci to nelaka, prijde jim zvlast k smichu i styl oblekani te doby, obcas prehnany v nekterych klipech z 80.let. Ale i tam vznikaly dobre pisnicky. Samozrejme melo to jiny zvuk nez to, co predtim a potom atd. Ja sam mam rad jak sedesata leta, tak i ty dalsi, osmdesata nevyjimaje. V kazdem obdobi se da najit pekna pisnicka. Jsou ale lide, kterym vadi nejaky jiny zvuk nez na jaky jsou zvykli. Mam znameho, ktery posloucha skoro temer vyhradne jen 60.leta. To, co prislo potom, jako by pro nej nebylo. Ale neni to senior, je mu 23 let.

Příspěvek naposledy editován 06.08. 2008 00:09

40.Scandal 06.08. 2008 00:17
To Brianovo "frajereni" ohledne kytary mi taky naprosto nevadi.....udelat z "odpadnich produktu" superkytaru ktera svemu tvurci vydela peknych par mega, to bych ji taky blahorecil. Komu se to kdy povedlo? Z tech par jedincu , kteri se prosadili se svou "domaci" kytarou, me ted napada (myslim, ze je to on) B.B.King, ktery si udelal kytaru z krabice od bot ( neptejte se me jak ten "Bata special model" muze hrat :-)
Ja byt Brian, tak si tu kytaru asi i vezmu za zenu, koneckoncu vypada stejne lip nez Anita :-)

41.Mr. Bad Guy 06.08. 2008 00:19
Na 80tky mi nesahejte... to že Queen vyměkli ještě neznamená, že v té době nebyla hudba... Accept, Saxon, Venom, Anthrax, Iron Maiden... no a samozřejmě ti čtyři co vám už tady s nima připadám otravnej...

42.Duroslav 06.08. 2008 00:45
41. ja ti na ne moc nesaham, v 80tych vznikla fantasticka hudba, Depeche Mode, Iron Maiden, Metla, Tears for Fears, Elan...dokonca u Depeche Mode sa mi neporovnatelne viac paci tvorba z 80tych jak 90tych...mne ide predovsetkym o to, kedy akakolvek skupina hrala svoju najlepsiu hudbu...kedy? no predsa v zaciatkoch, ked to bola ICH hudba s minimalnymi vplyvmi komercie...malokto zmenil radikalne styl bez tuzby po peniazoch...proste prisla ina doba, ich albumy uz nesli moc na odbyt, tak sup ho zmenit styl, aby boli IN...je to normalny jav, ale mne sa nepaci...hlada sa kapela, ktora radikalne nezmenila styl...zatial mam len Iron Maiden...

43.Mr. Bad Guy 06.08. 2008 00:53
Rhapsody of Fire například. Nebo ze Tvé země mě zaujali Orkrist.

44.Mr.Scully 06.08. 2008 12:09
Jeste jsem si pripomnel, jak mi desne vadi Brianovo neustale zminovani muzikalu. Nejde uz o to, ze je tim zamestnan... nastesti uz ted ma cas i na jine aktivity, ale poslechnete si nejaky interview s Brianem z poslednich let, treba v radiu... to je vzdycky "Ahoj Briane, vitame te u nas na radiu, jak se mas?" "Diky Cindy, v pohode, vcera jsem zrovna byl na nasem muzikalu, je to uzasna vec, vsichni se na nej jdete podivat." Nevim, jestli mu nedochazi, jak trapne uz tahle sebepropagace vypada.

80. leta ani nezminujte - bylo to desetileti nevkusu a zrovna treba ve stylu oblekani je to videt extremne.

45.simaaa 06.08. 2008 18:26
80.leta nevidim jako desetileti nevkusu a v zadnem pripade to nemuzeme vzit pausalne. 60.leta jen to nejlepsi, 80.leta nic dobreho. To prece neni pravda. I v 80.letech vznikala dobra muzika nebo pokracovala.

46.Michal 06.08. 2008 19:36
35: Asi bych s tebou souhlasil, ze objemove jeho kvalita klesla. Ale nevim.. O upadku kvality bych proste nemluvil :/

47.Mr. Bad Guy 06.08. 2008 20:20
44a: Souhlasím. Muzikál není sám o sobě tak zajímavý jako QPR. A jeho permanentní propagace typu tn.cz už mě taky nebaví.
44b: Tady oponuju. 80's mám nejradši. Jenom se to netýká Queen. Byla to zajímavá doba a krom první půlky 90tek nám toho už novější hudba moc nenabídla. Mysli si co chceš, ale furt si radši pustím Body Language než třeba Céline Dior.

48.simaaa 06.08. 2008 21:00
Zajimave take je, ted trosku mimo, kolik lidi treba nadava na Michala Davida a odsuzuje disko hudbu 80.let, a pritom, kdyz se hraje nekde hit Nonstop, parket je natriskanej...

49.Mr.Scully 06.08. 2008 21:13
48. Ale to je to samy jako treba Scooter... vsichni vime, co je to za stupidity a stejne jsme na to vsichni zamlada parili :-)

50.simaaa 06.08. 2008 21:48
49: no, vsichni ne :) kolem me Scooter tak nejak prosvisteli, opravdu jak na Scooteru. Moc me to nebralo, obzvlast ne predelavky, napr. Logical Song od Supertramp.

51.Mr. Bad Guy 06.08. 2008 23:49
49: Nech si to, nebo Ti ukážu kolik stojí ryba. Jakkoli maj Scooter debilní texty, ta starší alba měla furt něco do sebe. Což nějak (a teď mě klidně kamenujte) nemůžu říct o áááj vont tu bííí fejs on týýýývýýýý...
50: Však taky pro mě skončili Sheffieldem.

52.Mr. Bad Guy 06.08. 2008 23:51
Přesněji takhle - nejsem QPR skeptik. Jamieho, Dannyho, Spika a B+R mám rád. Jsem PR skeptik.

53.lucifuss 18.03. 2009 20:17
Já Scootry teda opravdu vždy z hloubi srdce nenáviděla-má sestra si je vždy pouštěla na plný kule! Vždy jsem chtěla jít a mlátit hlavou o stěnu!! Opravdu stupidita. Zachránil mě vždy walkman a Queeni :-) A k té kráse Freddieho- on nebyl nijak hezký, obzvláště s tím předkusem :-) ale nebyl ani ošklivý, zkrátka celkem
normal, přitažlivým ho dělalo samozřejmě jeho obrovské charisma....

54.simaaa 19.03. 2009 09:37
Nahodou Freddie byl fesak...

55.mila 19.03. 2009 12:55
54 Souhlasim, holky po Freddiem v dlouhych vlasech a bez knira silely...(i pres jeho stranku zprvu bi)

56.simaaa 19.03. 2009 16:27
nejvic mu to seklo prave s tim sexy knireckem ;) a v tom natelnicku na obalu Mr.Bad Guy je k nakousnuti... ale to ne ze bych byl jine orientace :D

57.lister 19.03. 2009 18:19
me to prijde good vse....az na ten johnuv odchod...to me nasralo teda fakt brutalne.....ale jinak se mi to zda good..az na to ze pri koncertech leze freddie na kovove leseni ve wembley :D

58.Monika 19.03. 2009 21:17
Freddie dokazal byt na jedne fotce uplne k sezrani a na jine bych se ho nedotkla ani dvoumetrovou tyci ...

59.Neron99 20.03. 2009 09:58
Na Freddiem mě nejvíc štvalo, že zpíval Barcelonu na playback a pak to bylo na videu ještě vydávané za live. Ikdyž pro to měl své důvody, stydím se když se někdo z mých známých na to video dívá a pozná „podfuk“.

Na Brianovy mi kdysi vadil fakt, který zmínil Roger, že odmítl hrát na jeho koncertech z důvodu, že jde z poloviny o Queen. Roger mi byl zase nechutný na jednom videu, kde se dloube na kameru v nose a vytěžený obsah na ní ještě střílí. A u obou mi ještě vadí, že nedokázali kolikrát vyzpívat ječák ve 39‘. Někdy to byl fakt děs.

Na Johnovi, že byl nemastnej, neslanej.

Příspěvek naposledy editován 20.03. 2009 13:13

60.bulsara 20.03. 2009 11:33
... jo a taky chodili na wc a delali tam smrad jak naprosto obyčejní lidé, to je fakt k nasrání ....

61.Lada 20.03. 2009 12:56
57: Z Queen jako první odešel Fred, tím pádem došlo k zániku skupiny...

62.Neron99 20.03. 2009 13:00
60. Tys byl u toho?:-) Proč ta ironie?

Příspěvek naposledy editován 20.03. 2009 13:01

63.DeaconJohn 20.03. 2009 19:35
Možná proto, že některé příspěvky si o ironii přímo říkají. Jak bylo řečeno - nikdo z nás asi ani jednoho člena Queen nezná natolik, aby mohl objektivně říct "ten je takový, ten makový". Názor na Queen máme stejně většinou utvořený podle oficiálních zdrojů (videa, dokumenty, apod.), které ukazují zpravidla jen jednu jejich tvář. Ale nepopírám, že i na jejich základě můžeme určit, kdo je nám sympatičtější nebo zkritizovat nějaké jeho rozhodnutí atd. Takže i já mám na kluky určitý pohled, ale velkou váhu bych tomu nedával.

FREDDIE: Někdy opravdu působí až nafoukaně a afektovaně. Jeho výkyvy nálad byly prý taky pověstné. Dalším mínusem je fakt, že tu už s námi není a tady je právě řečnická otázka, jestli se mu to může vyčítat, nebo ne.

BRIAN: Mistr ve věcech veřejných. Zdá se mi, že se někdy až příliš snaží o dokonalý obrázek kapely a vychválení všeho, na co sáhne. To se týká jak Queen, tak Q+PR nebo aktivit a la WWRY. Vím, že ke své tvorbě se člověk nikdy nemůže objektivně vyjádřit, ale mít neustále růžové brýle a sám nepřijímat kritiku...

ROGER: Pojem "rocková hvězda" podle mě není nic ohromujícího a popravdě vyznívá spíš ironicky. Roger na mě takto vyždycky působil. A souhlasím s tím, že to byl pravděpodobně on, který do kapely přínášel krátkodobé trendy jako elektronické bicí, disco apod. Zjednodušení jeho stylu hry na bicí mi také není příliš po chuti, ale pravděpodobně to mělo svůj důvod (častější zpívání vokálů na koncertech?).

JOHN: Stydlivost nebo skromnost mu nemůže nikdo vyčítat. Naopak si myslím, že tichá voda břehy mele. Ale nepochopím, proč si nedokázal dupnout jednak při zařazení více svých skladeb do live playlistů a hlavně: proč si nechával v podstatě celé ty roky svou basu na nahrávkách tak upozaděnou? Nevěřím, že kdyby na tom trval, že by mu producent nebo kapela neustopili. Takže v tomto mi vadí jeho neprůbojnost a zbytečně malá sebedůvěra, díky které mohla být muzika Queen obohacena o vynikající basové linky a pořádný rockový spodek.

64.bulsara 20.03. 2009 20:11
Dobre napísané, má to hlavu i pätu ...

65.pittrek 25.03. 2009 08:24

Chlapi, niektore tie komentare su fakt znepokojive :)

2 - keby nebol tolko sukal a fetoval mohol este dneska sukat a fetovat

5 - to fakt ? Nikdy som nepocul ani nevidel zeby Brian zdoraznoval ze je Dr. Akurat Paul ho oslovoval na koncertoch "Dr. May"

13 - ono to asi suvisi s mnozstvom poziteho alkoholu ktory sa na ociach znacne prejavi :)

25 - John talentovany JE, "problem" je ze to neni tak silna osobnost ako ostatni 3 clenovia kapely. Napriek tomu si myslim ze za tie roky mali vela prilezistosti sa ho zbavit, takze s nim asi boli velmi spokojni :)

30 - Johna sme mohli pocut na 2-3 nahravkach, jeho spev neni az tak hrozny, stale lepsi ako moj :) Skor si myslim ze nespievat bolo jeho osobne rozhodnutie suvisiace s jeho "introvertnostou".

34 - Rogerove bicie v 80tych rokoch zneju priserne. QPR bolo v tomto VELMI prijemnym prekvapenim.

44 - jedina dobra vec co pochadza z 80tych rokov je Metallica

49 - vsichni ne

51 - mas fakt divny vkus :) Cosmos Rocks je v porovnani so Scootrom vysoko umelecky skvost :)

63 - parada, plny suhlas

66.simaaa 25.03. 2009 18:28
65: Nevim, proc se porad strefovat do 80.let, najdeme z te doby tolik nadhernych pisnicek stejne jako napr. v 60.letech. Zaroven ale take nektere divne, stejne jako v 60.letech. Nedelil bych muziku na to, jestli jsou to osmdesatky nebo devadesatky, pro moje ucho je bud zajimava nebo nezajimava, dobra nebo spatna. Spatna muzika nerovna se osmdesata leta, takto pausalne to nemuzeme tvrdit snad o zadnem obdobi.

Příspěvek naposledy editován 25.03. 2009 18:29

67.bulsara 25.03. 2009 19:06
Smazal bulsara

68.bulsara 26.03. 2009 08:18
...len som chcel včera dodať, že ani jeden extrém nie je dobrý ... nie len Metallica má v 80-tych rokoch nezabudnuteľný zápis ... Podobné zásluhy majú v kronikách i iní, u mňa napr. U2, Van Halen, Iron Maiden, David Bowie, Styx, Police, Kate Bush ....len z tých čo ma okamžite napadá spomenúť ...

69.DeaconJohn 26.03. 2009 08:45
Podle mě v 80´s vznikly hodně dobré věci. Vždyť bez nich bychom neměli těžký kov a různé jeho slitiny, nemluvě o železné panně či metalické Metalice. Ale na stranu druhou vidím jako hlavní problém zvuk. Sterilita, nahallované a předimenzované bicí, přemíra kláves, zjednodušení rytmiky a v mnoha případech spoléhání na krabičky místo muzikantů. Kýčovitou módu ani nezmiňuji. Jen se zamyslete, co působí více nadčasově v dnešení době: květinový hippie styl nebo modely z igelitu? V hudbě to samé. Pro mě zní v rádiu nějaká powerbalada kolikrát více archaicky, než některá hitovka od Beatles či Deep Purple. Osobně mám naprosto nejradši 70. léta, protože zezačátku to bylá zlatá éra prog a art rocku. 80ky zachraňují hlavně první roky v znamení NWOBHM a potom je třeba si vybírat, čímž myslím hlavně střední proud, kam patřili i Queen.

70.Akáda 26.03. 2009 09:32
Jak Metalika tak Scooter šli absolutně mimo mě.

71.Mr.Scully 26.03. 2009 10:27
69. Jj, taky myslím, že 80. léta byly tragédií hlavně kvůli tomu zvuku. Ne kvůli umělcům, kteří v osmdesátkách vydali často přelomová alba.

72.bulsara 26.03. 2009 14:13
Trošku paušalizuješ ... áno trend výkladných skríň bol "neónovo-umelý", ale ak ide o ten zvuk, Joshua Tree + Paradise Theatre + Ghost In The Machine + 1984 + Powerslave + The Final Cut + desiatky iných, na ktoré niet času ich vypisovať (a enem The Works až The Miracle tiež nebola zvukovo márna éra) neboli zvukovo o nič horšie než tie z nasledovnej dekády ...

73.DeaconJohn 26.03. 2009 14:48
Však zobecňuju všecko, to je pravda. Obecně nemám rád 80ky kvůli zvuku a obecně mám nejradši 70ky, ale vyjímky se najdou ve všech případech.

74.bulsara 26.03. 2009 15:49
... to bolo na Martina, ale heh, ja čo by som sa vždy pustil do bitky za 70-te roky tu hájim to dobré z 80-tych ...

75.DeaconJohn 26.03. 2009 15:53
74: Tak to ja po tym:)
stránky 1

Navigace: Queen - Královská legenda: Fórum - Ankety: Co nesnasim na clenech Queen.