Navigace: Queen - Královská legenda: Fórum - Freddie, Brian, Roger, John: Spory v kapele

Forum

--- Pouze přihlášení uživatelé můžou přispívat do diskuze ---stránky 1
Julie: Spory v kapele06.03. 2004 12:03
Dlouho jsem měla Queen za vzor ideální kapely, takové, v níž panují vždy a za všech okolností ideální vztahy, ale očividně jsem na to nahlížela až příliš platonicky. Samozřejmě jsem věděla, že např. mezi Freddiem a Brianem byly zpočátku spory ohledně hudby a vztah Freddieho s Johnem také nebyl zrovna ideální (Freddie dával ženská jména jen svým největším přátelům; Brianovi dal ženské jméno Maggie, Rogovi Liz a John žádné NEDOSTAL), ale přesto jsem si myslela, že šlo jen o drobné neshody(i když vím, že spousta lidí hrozila, že se Queen rozpadnou už někdy v 77´ roce, ale to byly samozřejmě neopodstatněné obavy), tak mě nepříjemně zarazilo, když jsem si přečetla, co řekl Brian: "Také jsme se hádali kvůli penězům: Spousta nespravedlností se točila kolem skládání písní. Největším problémem byly vždycky B strany singlů. Například Bohemian Rhapsody se prodalo milión kusů a Roger dostal stejný autorský honorář jako Freddie, a jenom za to, že napsal na B stranu I´m In Love With My Car. Léta kvůli tomu měli mezi sebou spory."

1.Michal 06.03. 2004 14:23
jo jo- nebyla to zrovna prochazka ruzovym sadem...

2.Mr. Bad Guy 07.03. 2004 12:19
Souhlas s Maggie, sice počet prodaných nosičů by se měl promítnout v honoráři, ale B strana by měla mít, dle mého názoru jen čtvrtinový podíl. Po uvedení BoRhap většina Queenfans kupovala singl kvůli tomu, že je tam Bohemka a bylo úplně jedno, co je na druhé straně, i kdyby tam dali třeba ovčáky čtveráky. Singl prodává přece titulní skladba.

Co se týče sporů FM a BM, dá se to očekávat. Brian píše písničky pro hodně hlasitou kytaru a Fred věci pomalejšího ražení (beru to z globálního hlediska, tak mi prosím neomlaťte o hlavu třeba Don't stop me now) pro piáno. Navíc víme, jakej byl FM paličák a jak byl výbušnej. Viz ta story jak F už chtěl odjet a Bri se mu musel přes mikrofon omluvit.

3.Mr. Bad Guy 07.03. 2004 12:21
AD2: A kdyby ty ovčáky zpíval John...

4.Michal 07.03. 2004 13:17
to3: hehehehe- to me fakt dostalo ;o) BTW: o jakou story prosim jde?- nic mi to nerika... :o/

5.Mr. Bad Guy 07.03. 2004 23:39
To Michal: LG to má někde na tomhle webu, kde popisuje zajímavosti z koncertů sedmdesátých let. Už nevím, kde to tu je přesně, ale myslím si, že jde o tour k noci v opeře nebo ryzímu srdečnímu záchvatu.

6.LG 08.03. 2004 08:00
Tohle je a bude problem ve vsech kapelach, kde pisne sklada vice clenu, narozdil od tech typu zpevak + doprovodna kapela. Bylo by divne, kdyby se o to nervali.

7.Mr. Bad Guy 08.03. 2004 20:33
Přesně tak. Bitvy o autorství tady jsou, byly a budou. Kdyby ale u Queen byli tři takoví paličáci jako byl FM, bylo by to hodně veselý..
stránky 1

Navigace: Queen - Královská legenda: Fórum - Freddie, Brian, Roger, John: Spory v kapele