Navigace: Queen - Královská legenda: Fórum - Ankety: Co mam vybrat?

Forum

--- Pouze přihlášení uživatelé můžou přispívat do diskuze ---stránky 1
zblunkal: Co mam vybrat?09.03. 2008 22:39
V patek mam v hudebce referat o interpretovi. hadejte, co sem si vybral. tak bych se vas chtel zeptat, co byste vybrali. chtel bych tam neco zajimavyho a originalniho, abych ukazal i tem dementum, co poslouchaj maximalne rihanu, jaka je zajimava hudba. nechtel bych tam naky hity, protoze ty si muze clovek poslechnout obcas aj na popovych radiich. tady je neco, z na co bych upozornil:
My Fairy King, Liar, Ogre Battle, The Fairy Feller's Master-Stroke, The March Of The Black Queen, Flick of the Wrist, In the Lap of the Gods, Death On Two Legs, Lazing on a Sunday Afternoon, The Prophet's Song, The Millionaire Waltz, Get Down, Make Love, Dead On Time, Let Me Entertain You, Sail Away Sweet Sister, Machines (Or 'Back to Humans'), Gimme the Prize, Princes Of The Universe, Was It All Worth It, Don't Try So Hard, All God's People, Mother Love
Muzete napsat i dalsi pisnicky

1.Scandal 09.03. 2008 23:33
Kolik ukazek muzes pustit? Vybral sis sice skvele veci, ale spise pro pravoverne fandy a starsi rockery, to dementy poslouchajici Rihanu na prvni poslech moc neoslovi....dal bych neco radiove neohraneho, pritom melodickeho- Spread your wings, nejlepsi by bylo dat od kazdeho clena Queen aspon jednu skladbu a tim ukazat jaka hudebne-kompozicni sila v nich byla...zase na druhe strane takovy Propheťs song je nepochybne odrovna:-)

2.Mike1978 10.03. 2008 09:09
tvoj vyber je velmi dobry,ozaj zalezi kolko na to budes mat casu a tzn. kolko toho stihnes odprezentovat,ale urcite by si nemal opomenut: Death On Two Legs,The Prophet's Song, The Millionaire Waltz,In the Lap of the Gods,Lazing on a Sunday Afternoon, Let Me Entertain You a ako bonbonik Innuendo,aj ked je to znamejsia skladba,nerobim si iluzie ze ju mladi ludia poznaju..a ked to tam vypečieš na plny koule,spadnu zo stoliciek:-))

3.LG 10.03. 2008 10:34
Bojim se, ze cokoliv z Queen 2 je neoslovi. Mozna bych zkusil jit pozpatku k prvni desce Queen. Zacal bych Innuendem, Mother Love treba na uplny zaver, pri kterem uz si budou vsichni zatlacovat slzy zpet do vicek.

Příspěvek naposledy editován 10.03. 2008 10:34

4.Montreux 10.03. 2008 11:04
Já osobně bych byl pro kombinaci řadové veřejnosti méně známých hitů s klasickými "vypalovačkami". Když jsem dělal referát o Queen, tak se mi to osvědčilo.

Určitě bych začal nějakým hitem. Doporučuji do výběru zahrnout "Don't Stop Me Now" a "We Will Rock You" s "We Are The Champions" - ty by tam rozhodně neměly chybět. Každopádně bych se soustředil na to, kdo má jaký žánr ve třídě rád a nabídl bych alternativu z repertoáru Queen.

Já osobně jsem tehdy sestříhal malé video, takže to mělo i svou vizuální stránku, což lidi dokážou ocenit. Jak říká Scandal, záleží ovšem, kolik máš času...

5.LG 10.03. 2008 12:01
Ja osobne bych treba dvojici WWRY a WATCH vynechal uplne prave proto, ze ji znaji vsichni. Zato 100% bych sahl po WWRY fast z Live Killers.
Ono pro dnesni mladez :) muze vyznit dost komicky treba prave Ogre Battle, a vubec vizualni styl Queen v prvni polovine 70. let. Idealni by bylo ohromit hned na zacatku a zamezit tak nekterym pubertalnim vylevum jedincu, kterych jsem byl svedkem sam v dobach studii na skolach.

6.zblunkal 10.03. 2008 13:10
prave to je ten problem, ze muzu pustit jenom jednu. coz je blbost, protoze snad zadnej solidni interpret nehraje furt to stejny.
kamos mel nedavno o Led Zeppelin, dal slavnou Whola Lotta Love a stejne to nikdo moc neznal(krome me :-)).
to 5: ja bych ani nerek, protoze prece jenom Whola Lotta Love je v necem podobna Ogre Battle a moc trapas to nebyl.
jeste k tomu, ze muze byt jenom jedna pisnicka, tak se trochu priklanim k Liar nebo Flick of the Wrist, protoze je to jejich klasickej styl a snad by to mohli pochopit i ty cviceny opice.

7.Leroy Brown 10.03. 2008 13:13
Já jsem při referátu před třemi lety pouštěl rychlou WWRY z Live Killers a White Queen z Odeonu.

8.vasekufr 10.03. 2008 13:14
Pěkné my jsme v hudební výchově nic takového neměli. Já osobně bych o Queen asi začal mluvit ve spojení s nějakým notoricky známím hitem (We Are The Champions nebo We Will Rock You jsou asi nejlepší voba). Pak bych to vzal pěkně od konce 60. let ( jen tak stručně bych pokecal o Smile, moc bych to nerozváděl možná krátká ukázka některé skladby třeba Step on Me. Pak bych začal zhruba tak jak to máš napsáno. Queen I, II, souhlasím, Sheer heart attack bych dal radši Stone Cold Crazy místo Flick of..., z opery bych pustil pěkně Galilejóóóóó místo Prophet, z Races bych nabídnul You taky my breath away, Millionaire waltz je dobrá volba, z NOTW krom těch dvou profláknutých hitů pustil Sheer heart attack a My melancholy blues a popovídal bych jak tahle kapela dokáže udělat tvrdou punk-rockovou skladbu a na druhé strně i nádherné pomalé blues. u Jazz bych je ujistil, že se opravdu nedali na jiný styl(to přišlo až u Hot space) a zhřměl bych tam tu Dead on time jak máš napsáno, možná bych to proložil nějakým hitem, Don´t stop nebo bycicle aby nezapoměli o kom je vlasně řeč. Zmínil bych se o Flashovi a že k filmové hudbě se ještě dostaneme u a kind of magic. Hot Space bych vzal radši obloukem, možná bych pustil Life is real ta je pěkná a pokecal bych že je pro Lennona. U Works možná Keep passing open the windows, nevim tam je asi jedno všechny skladby jsou dobré. Magic to je jasný pokecat o Highlanderovy toho asi viděl skoro každej Gimme the prize, Princess of.... - souhlas, z Miracle si vybral dobře taky souhlas, z Innuenda místo All god´s people bych radši dal Delilah s komentářem, že Brian May je člověk, který naučil kytaru mňoukat a protože Šou must go on tak z Made in heaven I was born to love you a ve finyši Mother love. Držim ti palce a těším se až sem napíšeš reakce třídy. Já když jsem se ve škole jen zmínil že posloucham Queen tak mě měli za debila, tak tě přeju víc štěstí, než jsem měl já. Jo a jako bonbónek na závěr bych pustil nějaké to unrelased demo třeba I Guess where falling out a řekl bych, že mam pro ně skladbu, kterou neuslíší nikde jinde jen teď a tady, kterou nekoupí na žádném CD a že je jen mezi pravými fanoušky. (že je toho plnej internet, jim nemusíš říkat, stejně vědí kulový) tak zdar a ještě jednou hodně štěstí.

9.Mike1978 10.03. 2008 13:24
6: mužeš pustit len jednu?? tak to je jednoduché: BODY LANGUAGE.;-) a učitelku máte mladú? že by si pri prezentacii piesne na ňu nežne požmurkaval očkom;-)..:-))

10.vasekufr 10.03. 2008 13:26
9. jo a propiskou by jí mohl načmárat šipky po těle :)

11.Montreux 10.03. 2008 14:46
6: Pokud jenom jednu, tak bych vybral buď "Don't Stop Me Now", "Innuendo" nebo "The Show Must Go On" - písně, ve kterých se ukážou přednosti všech členů kapely.

Příspěvek naposledy editován 10.03. 2008 14:47

12.MICHELLE TAYLOR 10.03. 2008 15:00
Já když jsem měla referát na Queen,tak jsem pouštěla právě Don't stop me now a taky Drowse(což nebyla zrovna dobrá volba ten drowse),teď bych asi z těch co jsi vypsal vybrala Mother love,Princes of the universe anebo možná ještě Headlong,u tý by se nikdo nenudil(Teda až na mojí třídu:{)

Příspěvek naposledy editován 10.03. 2008 15:01

13.Montreux 10.03. 2008 15:19
Podle mých osobních zkušeností "Don't Stop Me Now" slaví u mladších generací vcelku zaručený úspěch. :-)

14.Mr.Scully 10.03. 2008 16:10
Já měl referát na Queen na gymplu někdy v roce 1995-1996. Mám tušení, že jsem pouštěl BoRhap a Mustaphu.

15.Škorpi 10.03. 2008 16:43
Já jsem měl referát o Queen letos. Pouštěl jsem Princes Of The Universe a Scandal-na ten dokonce někteří říkali, že to je celkem slušná písnička :-) A pořád chtěli nějaký hit, kterým jsem se ovšem záměrně vyhýbal.

16.Eric 10.03. 2008 16:52
já bych pustil Headlong

17.Scandal 10.03. 2008 20:12
Takze kdyz muzes pustit jen jednu jedinou, tak bych hral najistotu, proste hit, ktery neni diky radiu tak otravny jako jsou Magic nebo Gaga, takze bych pustil Dont stop me now- tolik energie by je nemelo nechat v klidu, nebo klidne BoRhap- i nejvetsi nequeenaci budou v duchu cekat, kdy uz tam bude to Galileo nebo Mama mia.
Jestli muzes pustit i jedno video-dej Bicycle Race, kluci ti budou vdecni(kterou verzi klipu mas pustit ti je jiste jasne:-), rozhodne nepoustej I want to break free (tady by ti byly vdecny maximalne 4% posluchacu:-)

18.LG 10.03. 2008 20:52
Nebo Was It All Worth It ;) nebo I Want It All, jako zastupce pozdejsiho obdobi. Jednou skladbou se neda vyjadrit skoro nic, zvlast u Queenu. Chce to spis nejaky narez, nic sloziteho k cemu je potreba se propracovat, to by bylo pro tento ucel zbytecne.

19.Monika 10.03. 2008 22:13
Was It All Worth It ... u te se mladi nebudou nudit.

20.Mr.Scully 11.03. 2008 08:29
I Want It All (dlouha verze) nebo Don't Stop Me Now, obe musi potesit kazdeho.

21.Ondřej Horák 11.03. 2008 16:16
pustil bych nějakou jejich zvukově typickou. A když vybrat z těchle, tak buď March, Mother Love nebo Was It All Worth It. určitě ne skladbu, kde moc nezpívá Freddie.

22.Monika 11.03. 2008 20:00
Melo by to byt neco, co uz nema ten "starej zvuk". Proto jsem pro WIAWI - je to jejich styl (micha se tam opera s rockem) a zvuk je pro mlady prijatelnej.

23.vv 11.03. 2008 20:13
Ja by som urobil 10 minutovy zostrih z kazdeho rozku trosku. :)

24.Mr. Bad Guy 11.03. 2008 21:21
člověče to jsem takhle dostal do ruky dva asi dvacetiminutový megamixy.... celkem voser, abych pravdu řekl...

25.Jura 11.03. 2008 23:45
Možná by bylo zajímavé pustit dvojblok dvou naprosto odlišných písní, třeba nějakou hříčku ze 70. let typu Lazing On A Sunday Afternoon, Seaside Rendezvous, Bring Back That Leroy Brown kontra některý opus z pozdního období - zmiňované Was It All Worth It, Innuendo nebo rockovku I Want It All.

Nebo naopak - vypalovačku ze 70's jako např. We Will Rock You fast, Don't Stop Me Now, Dead On Time proti Mother Love nebo The Show Must Go On (i s krásnou "předehrou" Bijou). Těch možností jsou pochopitelně mraky. Jde o to, v jakém světle chceš Queen představit. Jediná skladba nedokáže charakterizovat žádného interpreta (i když i výjimky by se možná našly :-)), natož Queen.

No a pokud bys měl i videoprojekci, tak co třeba Hammer To Fall - klasická ukázka koncertujících Queen 80. let, nebo střihová The Show Must Go On, I Want It All by se taky hodila.

Přeju šťastnou ruku při výběru, snad tě spolužáci nevypískají :-).

26.codename47 12.03. 2008 10:37
To 25: To já jsem při referátu pustil z DVD Greatest Video Hits II právě Hammer to Fall a všichni se akorát tlemili těm upnutejm elasťákům co maj všici na sobě. Následně měl někdo referát na 50 Centa a celá třída jásala...totální propadák, chtělo se mi brečet.

27.MICHELLE TAYLOR 12.03. 2008 19:32
13:to je fakt,já sklidola za výběr dokonce potlesk a to už je u těch našich ignorantů obrovskej úspěch,ale Drowse se jim nelíbil:-)

28.zblunkal 13.03. 2008 09:21
tak sem premluvil ucitelku, abych moch dat dve pisnicky. dam asi Innunendo nebo WIAWI a urcite March...
kdyztak napiste lepsi napady

29.zblunkal 13.03. 2008 09:23
ale tedka sem si vzpomnel na Lazing. takze Lazing... a WIAWI nebo Innuendo

30.Mike1978 13.03. 2008 10:02
Innuendo a March budu fajn

31.Montreux 13.03. 2008 11:07
Nechci působit jako rozumbrada, ale skutečně pouvažuj o "Don't Stop Me Now". :-) Současně bych vyzdvihl koncertní projev Queen pomocí "Somebody To Love" z Milton Keynes 1982.

32.Mr. Bad Guy 13.03. 2008 17:08
Tie Your Mother Down a Sheer Heart Attack nebo Stone Cold Crazy

33.spagetka 13.03. 2008 19:53
Jeden song kapelu nevystihne,aspoň Queen teda určitě ne.A myslím si že pokuď nikdo ze třídy neuznává nic jiného než nynější styl muziky,tak je neoslovíš i kdyby jsi tam dal cokoliv.Možná ještě v krajní situaci WATCH a WWRY by jim mohlo něco říkat :-( Být to na mě tak bych dala bohemku je sice profláklá,ale zase jak pro koho a nebo místo ní March každopádně jednu z nich. No kdybych tam byla já tak bych dala ještě Princes of the universe,ale to je spíše z osobních důvodů než nějak k obecnému popisu Queen :o)

Příspěvek naposledy editován 13.03. 2008 19:57

34.MICHELLE TAYLOR 13.03. 2008 20:04
Souhlasím s Montreux,myslím,že na referát nemá Don't stop me now konkurenci,ale když už,tak Innuendo,to je naprosto dokonalý!:-)

35.Monika 13.03. 2008 21:43
Ja nevim, fakt si myslite, ze takhle stary pisnicky udelaji dojem na dnesni mladez? Ted presne nevim, kolik zblunkalovi je, ale je asi dost mladej, aby tohle jeho vrstevnici dokazali poslouchat ...

36.Akáda 13.03. 2008 22:42
Taková věc, je mi jasné, že Queen už nejsou až tak moderní, ale co je dneska moderního? Těch hudebních směrů je tolik, že si každý může vybrat tak rozdílné styly.

Příspěvek naposledy editován 14.03. 2008 12:39

37.Jura 13.03. 2008 23:17
36: Přesně tak. Nejde přece o to, jestli je něco moderní nebo ne, ale o líbí/nelíbí. To bych vždycky vyletěl z kůže, když mi někdo po odpovědi na otázku co poslouchám řekne: "Queeni? No dobrý, ale starý, ne?" :-)

38.zblunkal 14.03. 2008 15:48
Tak nakonec sem pustil Innuendo a March, protoze, prece jenom u nas ve tride sou 3 kluci, kteri maj radi prog rock a myslim si, ze sou to jedny z nejlepsich pisnicek.
ja sem nechtel presvedcovat spoluzaky, aby poslouchali neco jinyho nez ten jejich hip hop, ale ukazat, ze byla tvorena mnohem zajimavejsi hudba a je mi jedno, co si tedka o tom a o mne mysli.
prvne sem pokecal o Wreckage, Smile, zacatcich Queen a pustil sem March, pak sem kecal o opere a nasledne zmene stylu, nejdriv o ustupku prog rocku a pak i o 80. letech. mak sem mluvil o highanderovi a o poslednim turne. pak sem kecal o solovkach clenu a o rozvyjijim se AIDS u Freda. potom jak se opet vratili k progresivnimu rocku a o pisnickach (hlavne) v Innuendu a pustil sem Innuendo. pak sem hovoril o smrti freda, tribute concert, made in heaven, Q s PR a o chystanym albu
rek bych, ze sem na nektery lidi dobre zapusobil a ackoliv se u vrstvenych vokalu v March nekteri zacli lochcit a rikali tomu hlasek konipasek, nektery lidi to zaujalo a po Innuendu byla uz vetsina lidi (az na naky dekly, samozdrejme) na me strane.
dik, ze jste to docelti :-)

39.MICHELLE TAYLOR 14.03. 2008 16:15
35:náhodou,mně je 15 a v mojí třídě jsem Queeny rozšířila zatím na 5 lidí,představte si,že někteří je třeba vůbec neznali!! to mě fakt překvapilo,ze začátku i říkali že jsem divná,tak jsem se s nima chvíli hádala no a pak když slyšeli Don't stop....tak po mě najednou všichni chtěli půjčovat CD!!:-)

40.MICHELLE TAYLOR 14.03. 2008 16:16
38:dost dobrej výběr:-)

41.pittrek 14.03. 2008 20:21
Boze to fakt robite v skole take hovadiny ? Za mojich cias sme sa v skole ucili :-)

42.Mike1978 14.03. 2008 21:23
41: to sa volá škola hrou:-)

43.MICHELLE TAYLOR 14.03. 2008 22:55
41:No,to jsi určitě neměl na HV takovýho pakoně,jako mám já...to by jsi něco zažil:):):):):)
ale aspoň si můžem pouštět co chcem:)

44.Zuzzi 14.03. 2008 23:47
41: My jsme jednou koukali na Greatest Videos, ale bylo na prd, protože to bylo bez zvuku a s rozmazaným obrazem..

45.Ondřej Horák 15.03. 2008 09:05
My už HV delší dobu nemáme, takže mám smůlu:)

46.MICHELLE TAYLOR 15.03. 2008 10:47
45:No,já bych byla radši,kdybych ji už neměla,je to šílená nuda a na to abych si mohla pouštět to co mám ráda ji nepotřebuju,ale příští rok už se jí taky zbavím:-)

47.Zuzzi 15.03. 2008 12:34
45: My už taky ne, jen jsem si zavzpomínala na dobu, kdy učitelé nařizovali prznění hudby...

48.Montreux 16.03. 2008 14:58
Já měl na HV učitelku, která Queen miluje, takže jsem dostal prostor hodinu a půl. :-)

49.Petr Vohralik 16.03. 2008 20:10
To u nás byla ve škole taky dobrá učitelka, ale nanic jsme ji neměly akorát jednou na supla takže jsme si pokecaly.

50.Zuzzi 18.03. 2008 20:24
49: dobrá = fanynka Queen?

51.simaaa 19.03. 2008 10:26
ale musim rici, ze Queeni, i mezi mladymi, jeste porad zijou. Sice nekomu prijde k smichu treba jejich obleceni napr. v klipu v Bohemian Rhapsody, ale stale je zajem o ty vypalovacky We Are The Champions, We Will Rock You, ale i Under Pressure nebo Another One Bites The Dust. Pamatuji si, kdyz jsme pred 8 lety na lyzaku na zakladce poslouchali hudbu a kluci poslouchali Queeny a strasne se jim libil song Innuendo. I kdyz samozrejme jsou taci, kteri ty pisnicky znaji, ale jmeno Queen nebo Freddie Mercury jim mnoho nerekne. Je to stejne jako kdyz nekdo napr. nepozna podle fotky skupinu Beatles :) pro nektere je to pravek a dnes jsou orientovani jinym smerem. I tak ale klasika zustava klasikou.

52.another.world 19.03. 2008 15:39
51: .... a jak to vidíš s letošním turné Q+PR? Zajdeš se podívat alespoň na zbývající členy Queen nebo si stále stojíš za svým názorem z r.2005?

Příspěvek naposledy editován 19.03. 2008 15:40

53.simaaa 21.03. 2008 11:06
52: ahoj :) no, asi neprijdu, me to nejak nelaka uprimne receno
stránky 1

Navigace: Queen - Královská legenda: Fórum - Ankety: Co mam vybrat?