Navigace: Queen - Královská legenda: Fórum - Ankety: Albumy, ktoré s vami zamávali ...

Forum

--- Pouze přihlášení uživatelé můžou přispívat do diskuze ---stránky 1
bulsara: Albumy, ktoré s vami zamávali ...22.01. 2008 12:21
... alebo - pokus o medzigeneračnú konfrontáciu .... vkusu. Áno, niečo podobné tu už tak trochu bolo, ale nie tak úplne v tom zmysle, že ..... Na tomto fóre sa stretajú názory ľudí s vekovým rozptylom takmer 40 rokov. Je to vzorka ľudí, ktorí viac menej aktívne vnímajú hudbu v jej rôznych podobách. Tá aktívnosť trvá u niekoho pár rokov u iného pár desiatok .... Tak by ma zaujímalo - v tejto aktuálnej uhorkovej sezóne - ktoré z tých desiatok - možno stoviek - a možno i tisícok albumov, ktoré prešli vašími ušami, mali podstatný vplyv na váš vkus, prípadne, ktoré z nich zostali aj po "cajchu času" tými naj ... a z určitého hľadiska sú vašími metrologickými pomôckami - referenčnými kritériami kvality pri prijímaní niečoho nového, nepočutého .... Možno takých máte 5, možno 15 .... Tak sa vyjadrite a pochváľte sa nimi, zástupcovia generácií ......

1.tonda 22.01. 2008 12:50
no u mňa bol prvým takým albumom A night at the opera pred takými piatimi rokmi.. a v poslednej dobe skoro každý album Floydov (postupne Dark side,The Wall,Meddle, Atom Heart Mother..)

2.Ondřej Horák 22.01. 2008 16:35
V poslední době se mi více zalíbila alba od Genesis - Wind And Wuthering a The Lamb Lies Down On Broadway. Jinak - jsem v té generaci skoroplnoletých:)

3.MICHELLE TAYLOR 22.01. 2008 17:00
No tak v poslední době se mnou zamávalo album Happiness? od Rogera,taky Rubber soul od Beatles mám ráda,ale Queeni pořád vedou,na ty nikdo nemá;o))

4.Škorpi 22.01. 2008 17:45
V současné době určitě alba Led Zeppelin-hlavně Led Zeppelin IV a Led Zeppelin I.

A trvale nejoblíbenější jsou Queen-Innuendo, Queen-Hot Space, Led Zeppelin-Physical Graffiti, Pin Floyd-The Dark Side Of The Moon a The Beatles-Sgt. Pepper Lonely Heart's Club Band.

Příspěvek naposledy editován 22.01. 2008 18:27

5.Breakthru 22.01. 2008 17:54
Poslouchám zahr. hudbu od r. 91/92. Jsem ročník 78 a nejvíc se mnou zamávala tyto alba:

- Back To The Light od Briana, (r.vydání 1992)
- Innuendo (r.v. 1991)
- Crash! Boom! Bang! od Roxette (r.v. 1994) - vím, že se mi bude někdo smát, ale je mi to jedno..

Můžu říct, že tyhle alba jsem zažila tzv. v přímém přenosu (až na Innuendo) a je to určitě něco jinýho než, když člověk poprvé poslouchá 10,20 let starý album. Navíc jsem byla teenager, takže jsem to vnímala o to víc. Mám fakt nádherný vzpomínky na zmiňované desky.:-)

6.bulsara 22.01. 2008 18:11
5. 78 to jest 30 (bude)... ináč Breakthru, ak reagujem na teba (občas), tak to má dosť charakter rýpania..., ale teraz to bude pozitívne ...., ja som za život nestretol takú "babu", ktorá by brala muziku tak akosi chlapsky vážne ... a u teba mám ten dojem, že ty by si mohla byť ten prípad ... takže bez ohľadu na tvoju "očarenosť" Roxette, máš u mňa kompliment ...

... privítal by som tuná merhautove kone ... ale tento "praděd" sa tuná zjavuje ako guľový blesk a potom zase kdesi zmizne .....

... tie svoje kone tu tiež uvediem (raz), len teraz sa to nedá, ženuška mala chuť na vínko, tak som jej pri tom výdatne pomáhal ...............

7.Petr Vohralik 22.01. 2008 18:13
Velvet Revolver - Contraband
Queen - Sheer Heart Attack
Queen - A Night At The Opera

momentálně Rock on Montreal

8.Mike1978 22.01. 2008 18:34
1:Innuendo (kedysi davno len raz zamavalo a bol som jasný na furt)
2: Dark side of the Moon
3: The Wall

9.Eric 22.01. 2008 18:37
Motley Crue- Dr.Feelgood
Beatles- Let it be
KISS- Revenge

10.Mr.Scully 22.01. 2008 19:07
Ja zklamu, ale nikdy jsem nebyl natolik "progresivni", aby me nejake album zaujalo konceptem (nebo proste celkove), vzdycky me ohromilo spis jen par skladeb a par mi prislo jako odpad...

Ale zvukove me urcite nejvic sokovala ANATO v DTS, resp. v DVD-audiu. Dost zmenila muj pohled na tohle album.

11.Leroy Brown 22.01. 2008 21:21
Queen - Queen II (1974)
Queen - A Night At The Opera (1975)
Queen - Made In Heaven (1995)
Pearl Jam - Ten (1991)
Dream Theater - Awake (1994)
Dream Theater - Metropolis, Pt.2: Scenes From A Memory (1999)
Dream Theater - Train Of Thought (2003)
Pink Floyd - The Dark Side Of The Moon (1973)
Ayreon - The Human Equation (2004)
Guns n' Roses - Appetite For Destruction (1987)

Jsem ročník 1989 a jinou hudbu než Queen jsem začal poslouchat teprve někdy před třemi lety, takže mě asi čeká ještě dlouhý posluchačský vývoj...

Příspěvek naposledy editován 22.01. 2008 21:23

12.Mr. Bad Guy 22.01. 2008 23:05
Innuendo, Incesticide od Nirvany, And Justice For All od Metallicy, Dawn of Victory od Rhapsody

13.Duroslav 22.01. 2008 23:11
v poslednej dobe so mnou uspesne mavaju:
1. Collegium Musicum - Konvergencie
2. Dezo Ursiny a Provisorium
3. Yes - Close to the Edge
4. Boston - Boston

14.bulsara 23.01. 2008 06:48
10. Som asi stará škola, "na albumoch" som vyrastal a beriem túto formu hudby akosi posvätne, ako dáke knihy ... skladačky mozaiky o interprétoch, historické zápisy o stave tvorcov i dobových reálií ... a i mierka schopnosti autorov, pretože vytvoriť ohurujúce rebríčkové hity je dosť častý jav, ale zaplniť 45 minút niečim a za celú dobu ani chvíľu nenudiť, to dokážu len vyvolení... Albumov bez "vaty" nikdy nie je dosť ... i Queen sa ju žiaľ "naučili" používať (v 80-tych...).

15.alexK 23.01. 2008 21:10
1. Pink Floyd - The Wall
2. Olympic - Prázdniny na Zemi...?
3. Queen - A Night At The Opera
4. Mike Oldfield - Tubular Bells
5. OST - Jesus Christ Superstar

Pořadí je časová posloupnost, v jaké se ke mně jednotlivá alba dostala. Jen pro zajímavost, všechno to bylo ještě za totáče...

Příspěvek naposledy editován 23.01. 2008 21:10

16.Ondřej Horák 24.01. 2008 20:47
Tak ještě přidám seznam, rozšířím přísp. 2)
Tak alba, která někam šoupla můl hudební vkus:
Queen: MIH, ANATO, Innuendo, Hot Space
Phil Collins: Face Value, But Seriously
Genesis: Viz 2), + Selling Endland By The Pound, Foxtrot, Invisible Touch, From Genesis To Revelation
Peter Gabriel: So, Us
Kraftwerk: Autobahn, The Mix
Vangelis: Voices
Mike Oldfield: Tubular Bells, Crises
Pink Floyd: Dark Side Of The Moon
Frank Sinatra: The Best Of :)

To asi stačí.

17.bulsara 26.01. 2008 15:19
Toto sú moje furt za 5 (hviezd) albumy ("mávače") po rokoch ..., tých "mávačov" za tie roky bolo omnoho viac, ale za 5 boli a už nie sú alebo ani neboli ani nie sú .... (rok v zátvorke - kedy som sa prvý krát v ucelenej podobe zoznámil s konkrétnym titulom):

Beatles – „THE BLUE ALBUM 1967/1970“ 1973 ..... (1977) pre mňa doteraz najlepší „the best of“ výber kohokoľvek ..., čo track to radosť žiť ... a Stravberry Fields Forever na úvod, na to už nikdy nezabudnem ...
Deep Purple – „IN ROCK“ 1970 ..... (1979) doteraz ten album na mňa pôsobí, ako keď sa obývačkou preženie stádo nosorožcov, prvá strana je riadna rana kladivom po hlave ...
Deep Purple – „MADE IN JAPAN“ 1972 ..... (1997) úžasné live verzie úžasných skladieb ...
Diana Krall – „LIVE IN PARIS“ 2002 ..... (2006) hlboká poklona pred umením iného druhu než som bol naučený prijímať, rozšírená DVD verzia patrí k mojim najlepším/najmilším DVD ...
Led Zeppelin – „REMASTERS“ 1990 ..... (1995) 99%-ný výber z titulu, ktorý nasleduje, bombastický úvod do hangáru Led Zeppelin ...
Led Zeppelin – „4-Compact Disc Set“ 1990 ..... (1995) 4/6 všetkých štúdiových nahrávok kapely v 290 minútach v luxusnom balení ..., tesne pred koncom I´m Gonna Crawl - nesmrteľný hymnický epilóg bonhamovskej éry ...
Led Zeppelin - "HOW THE WEST WAS WON" 2003 ..... (2003) 150 minútová smršť z 2 koncertných pódii a.d. 1972 ...
Pink Floyd – „THE DARK SIDE OF THE MOON“ 1973 ..... (1979) nadpozemská hudba ľudských smrteľníkov ...
Pink Floyd – „WISH YOU WERE HERE“ 1975 ..... (1996) hudba, ktorú budú ľudia počúvať aj o 1000 rokov pri medziplanetárnych letoch (si myslím) ...
Queen – „QUEEN II“ 1974 ..... (1985) pre mňa najautentickejšie umenie v podaní najobľúbenejšej kapely ..., pri „bielej“ strane mám najväčšiu eufóriu z Queen hudby vôbec ...
Queen – „A NIGHT AT THE OPERA“ 1975 ..... (1979) niet čo dodať, za tie roky ma však nikdy ani na chvíľu neomrzeli len 3 skladby – Lazing On...+ I´m In Love...+ Good Company ...
Queen – „THE GAME“ 1980 ..... (1980) ak mám akceptovať popovú tvár Queen bez výhrad, tak jedine takto prosím ...
Queen – „LIVE KILLERS“ 1979 ..... (1979) ukážka pódiovej nádhery Queen v časoch, keď som im to všetko žral i s chlpami ...
Queen – „QUEEN ROCK MONTREAL“ 2007 ..... (2007) o tomto počine som tu už toho nakecal ..., úžasný zvuk/výkon z doby keď sa lámal chlieb ...
Tori Amos – „LITTLE EARTHQUAKES“ 1992 ..... (1997) pre mňa najlepší debut akejkoľvek speváčky, výstrel zo stavu „noname“ do umeleckých výšin ...
Van Halen – „WOMEN AND CHILDREN FIRST“ 1980 ..... (1986) všeobecne sa ľudkovia odbavujú na prvom albume, komerčne kapela rozbila bank až „1984“-kou, ale pre mňa je top album kapely práve tento ..., na ochutnávku treba vyskúšať aspoň dvojičky: Tora! Tora!+Loss Of Control, pri nich mi vyskakuje telo z kože ...
The Who – „TOMMY“ 1969 ..... (1996) keď to Pete Townshend komponoval, mal len 23 rokov, vedľa seba najlepšieho bubeníka a basgitaristu v rockovej branži ..., 75 minút exhibície skladateľskej invenčnosti a muzikantskej geniality ...
The Who – „LIVE AT LEEDS“ 1970 ..... (1995) pred 38 rokmi na pôvodnom albume bolo na 35 minútach len 6 trackov, napriek tomu to stačilo, aby bol pasovaný za najlepší živák všetkých čias ..., ja som sa k nemu dostal až v remastrovanej 14 trackovej 77 minútovej verzii ... a od roku 2001 je na trhu 33 tracková verzia (cca 120 minút) – tomu sa povie reedičná evolúcia de luxe. Neskutočne kvalitný, takmer "štúdiový" zvuk patrí len k dodatočným bonusom záznamu (jedného obyčajného z radu iných) vystúpenia zo 14.2.1970 ... V prestávkach na pódiu uvoľnená konverzácia (akoby v pube pri pivku), keď začnú hrať – akoby to mal byť posledný večer ich života ... Každý súčasník so záujmom o muziku by si toto mal raz vypočuť, pri tom sa dnešní pódioví giganti scvrkávajú do trpasličích rozmerov ...
U2 – „THE JOSHUA TREE“ 1987 ..... (1990) tento album jediný z tu uvedených má u mňa cajch „len“ za 4+1/2 hviezdy, ale k úplnosti najlepších mojich albumov „mávačov“ by chýbal ..., pre 1. stranu a Exit by to bolo nefér ....

Příspěvek naposledy editován 27.01. 2008 01:00

18.SomebodyToLove 26.01. 2008 17:28
S "objevováním" jiné muziky než té, kterou jsem znala třeba z tátových LP-ček jsem si dala docela načas.
Bylo mi čerstvě 20 let a v zaměstnání jsem poznala chlapíka, o jehož znalostech muziky a sbírce LP, CD kolovaly legendy :-) Postupně mě začal "seznamovat" s interprety od kterých jsem znala max. dvě skladby nebo pro mne byla jejich hudba absolutní neznámou.. A bral to skoro podle abecedy, pamatuji si na jednu "várku" kdy mi donesl LP od kapely Asia a ZZ Top :-)

Mým pokojem najednou zněla hudba od Boston, Styx, Journey, Marillion, UFO atd. Ne vše bylo podle mého gusta, ale u některých kapel jsem se "chytla" natolik, že jsem si postupně pořádila další jejich řadovky nebo i sólo projekty jednotlivých členů..

Přiznám se, že jsem obrazně řečeno z žádného alba nespadla na zadek - protože v 99% případů mám pocit, že jedna-dvě skladby by tam pro mne nemusely být a poslouchám je stylem "na půl ucha".

Ze spousty muziky, kterou mi dotyčný skoro před 9 lety začal nosit uvedu pár tipů, u kterých vím, že když si pustím CD, LP je to pro mne záruka fajn poslechu. Jako první vždy bude řadové album, přes které jsem se k interpretům dostala popř. za lomítko dám řadovky, které od nich mám také ráda a poslouchám je třeba
častěji než to, které mi od nich ušima znělo úplně poprvé..

Asia - Asia
Boston - Boston / Third Stage
Journey - Escape, Infinity / Trial by Fire, Arrival
Kansas - Leftoverture
Marillion - Misplaced Chilhood
Axel Rudi Pell - The Masguerade Ball
Reo Speedwagon - Nine lives / momentálně si nejčastněji pouštím The Hits
RTZ - Lost
Styx - The Grand Illusion
Toto - Toto, Toto IV / Kingdom of Desire, Tambu
UFO- Phenomenon
Whitesnake - Whitesnake (1987)

19.SomebodyToLove 26.01. 2008 20:06
Ad 18.
Muziku jsem samosebou poslouchala i dříve /Roxette, Scorpions nebo kapely v té době populární/ ale
více podrobněji, do hloubky jsem se o ni začala zajímat až právě v těch 20-ti letech..Jen na vysvětelnou..

Přišla jsem z angličtiny a po x-letech si pouštím takový pel-mel Michael Schenker group.
Po těch letech je fajn zase si "naposlouchat" muziku, na kterou doma padal prach a nebyla ta správná nálada vložit CD do přehrávače.

Příspěvek naposledy editován 26.01. 2008 20:18

20.pittrek 27.01. 2008 19:42
No skusim, zoradene abecedne (skupiny) a chronologicky (albumy)

Black Sabbath - Paranoid - jeden z dvoch albumov BS, ktore pocuvam od zaciatku do konca. Paranoid, Iron Man, Electric Funeral, Fairies Wair Boots, Luke's Wall ... fantasticka muzika
Black Sabbath - Master Of Reality - druhy z dvoch albumov BS, ktore pocuvam od zaciatku do konca :-) A vypocut si Iommiho ako blbne s gitarou vo veciach ako Embryo, ci Orchid je jednoducho pozitok.
Black Sabbath - Black Box : The Complete Original Black Sabbath (1970-1978) - najlepsi box set, ktory som kedy mal cest drzat v rukach. Ked som ho pred par mesiacmi konecne zohnal (vo vacsine obchodov je nekupitelny), plakal som od radosti ako male decko. Vsetkych 8 albumov je digitalne remastrovanych vo fantastickej zvukovej kvalite, nadherne balenie, nadherna kniha ...
Deep Purple - Made In Japan - fantasticke zive verzie fantastickych skladieb
Green Day - Dookie - prvy punkovy album, ktory som kedy kupil a doteraz som to neolutoval. Kolko skupin vydalo albumy, kde je kazda skladba skvela ?
Green Day - American Idiot - po Dookie druhy dokonaly album krasne kritizujuci sucasne smerovanie USA. Krasny album plny nenavisti a smutku.
Led Zeppelin - Remasters - to najlepsie od LZ v najlepsom zvuku.
Manowar - The Triumph Of Steel - uzasna, uzasna 29 minutova zhudobnena verzia Iliady - Achilles, Agony and Ecstasy in Eight Parts
Metallica - Ride The Lightning - kultovy metalovy album kultovej metalovej skupiny
Metallica - Master Of Puppets - treba komentovat ? :-)
Mike Oldfield - Tubular Bells - Pan Gitarista ukazuje svoje umenie
Nirvana - Nevermind - legenda grungu
Scorpions - Moment Of Glory - fantasticky zvuk, balady zneju jemnejsie, metalove veci tvrdsie
Queen - Live Killers - moj prvy zivak od Queen, tento album je dovodom preco som zacal zbierat koncerty.
Queen - Sheer Heart Attack
Queen - A Night At The Opera

21.Mr. Bad Guy 27.01. 2008 20:59
Obey your master... master... konečně někdo další :-)

22.Petr Vohralik 27.01. 2008 21:16
teď se mnou zamávalo album Velvet Revolver-Libertad

23.Leroy Brown 27.01. 2008 21:21
22: Já mám radši Contraband. Ne že by Libertad bylo špatný, ale Contraband se mi líbí víc. Je takový přímočařejší.

24.Petr Vohralik 27.01. 2008 21:34
no já totiž Contraband nemužu sehnat, ale mám doma s toho Fall To Pieces a Slither a ty jsou super

25.Leroy Brown 27.01. 2008 21:43
24: Když už jsme u nejoblíbenějších skladeb, tak já preferuju You Got No Right.

26.Petr Vohralik 27.01. 2008 22:07
až si ji poslechnu tak posoudím

27.Monika 27.01. 2008 23:21
Metallica - Black Album
Nirvana - Nevermind - u toho jsem tenkrat kazdy vecer usinala :o)
Queen - Innuendo
Queen - Made In Heaven - prvni album, u kteryho jsem uz naplno vnimala jeho vydani

A jestli muzu pridat i DVD:
Queen - Live At Wembley - prvni koncert, kterej jsem od nich videla v tv a strasne se tesila na jeho celou verzi. Mela jsem ho driv nez prehravac :o)
Queen - Return Of The Champions - pro jeho zaziti, i kdyz ne primo v Sheffieldu
*edit* Queen - Tribute To F.M. - nepopsatelna atmosfera, neskutecne fascinujici spoluprace lidi .....

Jinak mam hodne oblibencu, ale tam me uchvatily uz jen pisnicky, ne cela alba.

Příspěvek naposledy editován 27.01. 2008 23:44

28.bulsara 28.01. 2008 07:13
20. ... len môj názor pittrek, tak sa nevytoč, .... toto je (može byť) príklad medzigeneračného "bloku" (nepochopenia) ... prípad Green Day ... ... nie si sám, zrejme, kto "skáče" z nich nadšením.... .... pre mňa je ich úspech racionálne nepochopiteľný ... takí "rebeli bez príčiny", n-tá kópia (americky pudingovo ocukrená) pôvodného punku ..., nedávno som videl v TV takú blbosť, akože naj vystúpenia v histórii Grammy Awards ... a týchto srandistov tam prezentovali ako najtvrdšie vystúpenie ...., ak to niekedy Lemmy videl, musel mať v ten deň dobre vyrehotanú náladu ...

29.another.world 28.01. 2008 18:55
Queen: Queen II, ANATO, Innuendo, GH2, MiH
Pearl Jam: Ten, No Code, Riot Act, Live at Henaroya Hall

Příspěvek naposledy editován 20.07. 2008 19:27

30.pittrek 28.01. 2008 19:28
28 - uz dost davno som vyrastol zo stavu, ked som z nich doslova "skakal" nadsenim, stale si ich vsak rad vypocujem. Inak osobne som vzdy preferoval americky punk pred britskym, napr. na Ramones je v mojej blizkosti nadavat dost nebezpecne :)

21 - Master Of Puppets je jeden z mala albumov, ktore poznam naspamat od zaciatku po koniec, kazdu sekundu, takze ak si ho chcem vypocut, staci si ho "pustit" v hlave :)

31.Scandal 28.01. 2008 19:47
Queen-Greatest Hits I
Queen-II
Queen-Jazz
Queen-The Works
Queen-Innuendo
Aerosmith-Get a grip
Nirvana-Nevermind
Metallica-Black album
Marty Friedman-Scenes
Joe Satriani-The Extremist
Rammstein-Sehnsucht
Therion-Theli
Tiamat-Wildhoney
Tiamat-A deeper kind of slumber
The Gathering-Mandylion
Nightwish-Wishmaster
Roger Taylor-Happiness?
...............................to jsou me legendy

32.Mr. Bad Guy 28.01. 2008 22:53
30 - Jo... hlavně poslední dobou žeru Orion. Jen mě zaráží že z poslouchatelných alb kluků tady ještě jedno nezaznělo...

33.pittrek 29.01. 2008 14:00
32 - St. Anger ? :)

34.Petr Vohralik 29.01. 2008 15:41
32.Orion sem zátím neslyšel co to vubec je?

35.Monika 29.01. 2008 20:51
Smarja, jak jsem mohla zapomenout:
Roger Taylor - Happiness?, Electric Fire

Ono se jeste neco urcite casem najde :o)

36.Mr. Bad Guy 30.01. 2008 22:03
33- Metal up your ass AKA Kill 'em all. Anger je k vzteku.
34- Parádní instrumentálka z alba Master of puppets

37.Petr Vohralik 30.01. 2008 22:24
36 - musím s tebou souhlasit fakt parádní

38.Mr. Bad Guy 31.01. 2008 20:35
37 - JJ, čest památce Cliffa Burtona

39.zblunkal 19.06. 2008 19:18
U mě: Pink Floyd-The Piper at the Gates of Dawn
Queen-A Night At The Opera
Queen-Innuendo
Deep Purple-In Rock
Led Zeppelin I
System Of A Down-Toxicity
Beatles-Abbey Road
Beatles-White Album
Scorpions-Acoustica
Olympic-Trilogy (vsechny 3 desky, ale v originale)
a konečně Kabát-Děvky Ty To Znaj

40.bulsara 20.06. 2008 07:49
Ako jednému z prevažujúcej väčšiny tuzemských fanúšikov PF sa brána k hudbe PF otvorila až vďaka albumu DSOTM ... a až časom som sa dopracoval pred Ummagummu k barrettovskej ére ... A po odhalení dákeho Syda som len začínal čumieť ... The Piper At The Gates Of Dawn je fakt pecka a čelný kus Astronomy Domine je pre mňa jednou z najlepších PF skladieb vôbec ...

41.Duroslav 20.06. 2008 13:39
a zabudol som naj album z detstva: Elan - Nie sme zli

42.codename47 21.06. 2008 11:57
System of a Down - Toxicity, SOAD
Nirvana - Nevermind
Queen - Innuendo, Made in Heaven
Uriah Heep - Demons and Wizards
Asia - Asia
King Crimson - In The Court of the Crimson King
AC/DC - Highway To Hell

Našlo by se toho plno...

43.Mr. Bad Guy 21.06. 2008 12:06
42: Člověče, nevím proč, ale Nevermind mi přijde dost přeceňovanej. Mám radši Incesticide. Ještě ke svému výběru doplním Rhapsody - Power of the Dragonflame

Příspěvek naposledy editován 21.06. 2008 12:07

44.codename47 21.06. 2008 15:47
43: No možná je přeceňovanej, ale já jsem na něm s Nirvanou začínal takže se mnou zaházel asi nejvíc, kdybych začínal třeba na In Uteru nebo na Incesticide, napíšu je sem. Jinak Incesticide je výborný, hlavně Dive a Aneurysm :-)

45.Mr. Bad Guy 21.06. 2008 20:20
Moje řeč - Taky mám rád Son of a gun a Big long now. Když už jsme u jejich nahrávek, co říkáš na cover D-7?

46.codename47 21.06. 2008 22:32
Přivedl jsi mě na zajímoavu myšlenku... originál jsem totiž eště neslyšel, tak jsem si ho našel na Youtube a zrovna ho poslouchám... těžko říct která je lepší, Kurt uměl zpěv víc vyřvat, u Wipers se mi líbí, že maj 2 kytary ale celkově u mě asi vede verze od Nirvany :-)

47.Mr. Bad Guy 23.06. 2008 10:42
Tenhle song má neuvěřitelnou atmosféru...

48.Klára 16.07. 2008 12:45
od Queen určitě ANATO, ale album, které mám určitě nejraději a které bych si nenechala vzít je od Pearl Jam - No code.
A btw. k té Nirvaně..mezi mou top 10 by se určitě dostalo In Utero, to je podle mě nejlepší (mnohem lepší než Nevermind).

49.Luko 16.07. 2008 16:44
U mňa je to určite A Day At The Races. Zbožňujem tento album, ale keď si potrebujem dať od Queen pauzu, vypekám aj iné hity (Baba O'Riley, Kiss Me, Tear Drop...),ale iné kapely rozsiahlejšie nepočúvam.

50.merhaut 19.07. 2008 16:33
U mě přišel zlom ve vnímání muziky v roce 1970, v mých patnácti (tak jako u většiny teenagerů). Přechod na intr, magiče kamarádů a už to jelo. Do té doby jsem poslouchal hlavně Beatles (to mi zůstalo, to je prazáklad) a spíš hitůvky kusovky od kapel/interpretů jako DDBM&T, Equals, Tremeloes, RS, Donovan, Melanie, Beach Boys, Hollies, Bee Gees ...

Zlomové desky byly tedy v roce 1970 In Rock, jednička Uriášů, Black Sabbath, postupně se v následujících letech přidávaly desítky dalších: čtyřka LedZep, Jesus Christ Superstar s Gillanem, Santana III, Dark Side, Trespass, Argus, Stand Up, Fragile, Then Play On, Still Life, prakticky každá rocková deska z té doby je excelentní a dodnes patří k tomu nej v rockových dějinách, a samozřejmě pak přišlo i Queen II a bylo vymalováno, měl jsem na pár let novou osobní jedničku ...

Měl jsem to štěstí, že jsem v přímém přenosu zažil třetí zásadní vlnu bigbítu (první 1963, druhá 1967 - rychle jsem si během pár let doplnil vzdělání o Doors, Hendrixe, Joplinku, Spooky Tooth, Who a spousty dalších), protože po roce 1976 jsem svou muziku hledal hůř a hůř - to platí dodnes, z dnešní produkce až na pár výjimek jenom některé novinky starých pardálů ... detailněji viz moje dojmy z poslechů alb na www.cdklub.net

P.S. Napadlo mě - když to tu čtu - podtéma pro mladé: co poslouchali vaši rodiče a jak ovlivnili vaše hudební směřování (a jestli aktivně, anebo "jen" tím, že v regálech byla ta správná Lp/CD)

Příspěvek naposledy editován 19.07. 2008 16:34

51.Ondřej Horák 20.07. 2008 19:07
50: U mě taky přišel zlom ve vnímání muziky v 15ti letech, což je o 35 později než u tebe:D
K tomu PS. Můj táta poslochal vesměs to, co já, ale mně se skupiny a skladby zalíbily spíž z rádia, tak jsem se rozhodl, že to někde seženu. A jelikož jsem šikovný kluk (jak s radostí říkají naše babičky), sehnal jsem toho dost:). Teď se snažím sehnat skupinu Yes a nějaký jazz

52.Michal 20.07. 2008 19:19
Zasahla me alba Queen, Queen II, Flash od Queen a potom Hunky Dory s Low od Davida Bowieho.

50: Muj otec posloucha country a cesky pop 80s (Michal Tucny, Petr Spaleny, Nedvedi, Zagorka, ...). Mati (kdyz uz tak) posloucha Hegerovou, Novaka, Golden Kids ... Ale spis u nas vetsinou hralo radio. Radiokazety hraly jenom v aute. Cili me ovlivnili snad jen tim, ze jsem vedel, co poslouchat rozhodne nechci :)

53.Fernand0 20.07. 2008 20:33
Se mnou určitě zahýbali alba:Queen-Innuendo,Queen-The Miracle,Queen II,Queen-A Night At The Opera,Queen-Made In Heaven a Queen-The Works tož víte poslední rok a půl neposlouchám nic jiného než Queeny a Freddieho

54.Michal 21.07. 2008 20:15
Jsem zapomnel dodat, ze me dostala obe alba Comus :D

55.Monika 22.07. 2008 14:31
Tatka posloucha Abbu a pak se mu libi Pavarotti, Bocceli apod., ale vseobecne se mu libi co ma, podle neho, hezkou melodii, takze uplne vyhranenej neni. Je schopnej pustit i Evu a Vaska, to se radsi hned pakuju z domu ... Mati je vylozene na dechnu, Standa Prochazka starsi, to je jeji, Zima, Yvetta Simonova s Chladilem apod. Takze nejvic me ovlivnil muj bracha, kterej jedinej poslouchal normalni pisnicky, nahraval na kotoucak a ja pak sla v jeho slepejich, vybavena uz trochu modernejsi technikou ...

56.Eric 22.07. 2008 14:51
Marillion- Brave, Marilion- Misplaced childhood, Genesis- We cant dance, Queen- A night at the opera

57.Ondřej Horák 22.07. 2008 20:01
56: We Can't Dance se mnou taky hlo. Dnes se v rámci Genesis nachází spíš na chvostu (vyjma skladby I Can't Dance)
stránky 1

Navigace: Queen - Královská legenda: Fórum - Ankety: Albumy, ktoré s vami zamávali ...