Navigace: Queen - Královská legenda: Fórum - Ankety: 5 najlepších-najhorších edičných počinov

Forum

--- Pouze přihlášení uživatelé můžou přispívat do diskuze ---stránky 1
bulsara: 5 najlepších-najhorších edičných počinov29.12. 2007 19:01
...zo stajne Queen Productions Ltd. za uplynulých 16 rokov (od smrti Freddieho). By ma zaujímalo z pohľadu fandov, čo považujú za 5 (trebárs) najprínosnejších (dokonalosť, kvalita prevedenia, originalita) a naopak za 5 najnevydarenejších (zbytočnosť, odfláknutosť, nekvalita prevedenia) produktov (LP/CD/DVD), s ktorými prišla materská spoločnosť Queen na trh za uvedené obdobie ....

1.pittrek 29.12. 2007 19:39
Tazke, tazke.

5 najlepsich -
1) Queen Rock Montreal - CD
2) Queen On Fire / Live At The Bowl - CD / DVD
3) A Night At The Opera - 30th anniversary CD + DVD
4) Live At Wembley Stadium - DVD
5) turne s Paulom Rodgersom (aj ked vela ludi so mnou nebude suhlasit)

5 najhorsich -
1) Queen Rock Montreal - DVD
2) Freddie Mercury Tribute Concert 2 DVD - taka velkolepa udalost a tak odflaknute DVD
3) Greatest Video Hits 1,2 - mizerny obraz, re-editovane videoklipy, obrezane do 16:9, ignorovany stredny kanal ...
4) Greatest Hits 3 - no comment
5) We Will Rock You - s Britney a tymi dalsimi 2 sliepkami na ktorych mena si momentalne nespomeniem

To je len taky momentalny nazor

2.bulsara 29.12. 2007 20:12
Slováčisko jeden, ty musíš mať moje gény ... ešte som svoje päťky nezostavil, ale ak by som to chcel rýchlo odbyť, tvoje typy mi sedia ako riť na šerbli (teda aspoň prvé priečky určite)... máš môj vkus!

Příspěvek naposledy editován 29.12. 2007 20:16

3.vasekufr 29.12. 2007 20:12
No je to fakt dost těžké takže

5 nejlepších:
1. Freddie Mercury solo box set 10CD + 2 DVD (ten teda není od Queen production ale je to pro mě nejlepší vydavatelský počin)
2. Made in Heaven
3. ANATO 30th anniversary
4. Live At Wembley Stadium - DVD
5. The EyE: škoda, že to byl propadák, jinak je to naprosto originální myšlenka hra kompletně v doprovodu Queenů, a hraje to i v CD přehrávači.

5 nejhorších
1. Made in heaven - The film
2. Greatest hits 3 :Wyclef Jean to dorazil úplně
3. Greatest Video Hits hlavně 1 co se týče bonusů tak mohli dost přitlačit, stačí se kouknout na Magic Years, o obrazu ani nemluvě na novém LCD je to na blití.
4. Tribute koncert na DVD je dost velkej provar souhlasim
5. Return of the Champions

4.Petr Vohralik 29.12. 2007 21:25
já bych vybral jen jedno - Queen Rock Montreal

5.bulsara 29.12. 2007 21:54
5 najprínosnejších:

1. QUEEN ROCK MONTREAL 2CD(3LP) - pre Queen prelomový koncertný zvuk na nosiči, tobôž z čias, keď ím to ešte hralo....
2. A NIGHT AT THE OPERA/THE GAME DVD-audio - sparťanské prevedenie, ale minimálne exkluzívne stereo, no a samozrejme (hoci asi už mŕtve) dvd-audio.
3. MADE IN HEAVEN CD(LP) - hoci málo nového, ale vďaka Pane za tvoje dary - Mother Love to istí...
4. QOF - LIVE AT THE BOWL 2CD(3LP) - prečo nie aj DVD ?, lebo to čo dokázali pri LAWS na 2. disku tu žiaľ nezopakovali...
5. Od Japoncov prevzatá card sleeve CD séria s 2001 remastrami - rozkošné package a hlavne "nový" zvuk.

5 najhorších:

1. QUEEN ROCK MONTREAL DVD(2DVD) - najpriepastnejší rozdiel medzi (obrazovým) potenciálom a výsledkom.
2. QUEEN ROCKS CD - vďaka dosiahnutému výslednému kočkopsu absolútne zbytočný produkt.
3. GREATEST VIDEO HITS 1 + 2 (2DVD) - pekne zabalená nuda v nevyváženej kvalite a plne nevyužitým priestorom (zbytočná amputácia videí z Innuenda).
4. THE F.M. TRIBUTE CONCERT 2DVD - pittrek to vystihol.
5. Digital Master Series CDs 1993/1994 - kvalita zvuku sa tu posunula len do polohy aby bolo čo onedlho posúvať ďalej ...

6.Mr.Scully 30.12. 2007 10:08
Konecne rozumny topic po dlouhe dobe.

Nejlepsi:
1. ANATO DVD-audio - ten zvuk je proste uzasny
2. Made In Heaven - proste vyborne album
3. QPR tour - pro me proste zazrak
4. FM Solo Collection Box Set - da-li se pocitat (pokud ne, tak Live At Webmley - za ty tucne bonusy, hlavne za pohledy z vice kamer)
5. QRM audio - nejlepsi koncertni audio

Nejhorsi:
1. Greatest Hits 3 - uplne o nicem
2. QRM DVD - naprosto propasnuta prilezitost
3. FM Tribute 2DVD - taktez skoda, ze nevyslo jako komplet
4. The eYe - uz ve sve dobe par let za opicemi, celkem o nicem
5. Asi GVH - kvuli cropnuti obrazu a vynechani kanalu => 4.1 misto 5.1

Ale neda se vyloucit, ze si jeste na neco vzpomenu a zedituju to.

Příspěvek naposledy editován 30.12. 2007 10:09

7.bulsara 30.12. 2007 12:00
3. + 6. ... FM Solo Collection Box Set by bola asi moja jednotka naj, ibaže ako už vasekufr napísal, nevyšlo to pod vlajkou QP Ltd., no a vlastne ani P.R.+Q veci v 2005 roku .... ináč Martin tiež vkusné...

8.Michal 30.12. 2007 14:21
Mam 2 otazky :)

1) Uz jste nekdo videli QRM v HD/Blue Ray kvalite? Nechce se mi verit, ze se ten potencial originalniho zaznamu neobjevi alespon tam..

2) K te anketni otazce.. "Nejlepsi/nejhorsi edicni pocin". Z ciste technickeho hlediska (a v porovnani s ostatnim) je QRM porad mozna i o nekolik trid lepsi edicni pocin, nez je Live At Wembley. Ma to kvalitnejsi obraz i zvuk (setlist nebo atmosfera je veci nazoru kazdeho fanouska). Z hlediska potencialu je to tak jak pisete (i kdyz ja bych tak neuvazoval). Takze jak to myslis? :)

Nicmene prihodim take:
nejlepsi:
1. We Will Rock You - muzikal (nejsem si jisty, zda je to dotoho interesovana i QP Ltd.)
2. - 3. : Queen On Fire/Queen Rock Montreal
4. ANATO DVD-audio - souhlasim se Scullym
5. Under Pressure (Rah Mix)

nejhorsi:
1. queen shop na oficialnich strankach
2. - 3. Queen Rocks (k cemu?)/FM tribute - toto vydani me dost zklamalo. Jak svou kvalitou, tak i provedenim (nejen bookletu).
na dalsi umisteni uz nemam favority :)

Příspěvek naposledy editován 30.12. 2007 14:24

9.bulsara 30.12. 2007 15:14
8. Ak je tvoja otázka smerovaná na mňa, tak som si myslel, že je to zrejmé - na prvom mieste som myslel ten prínos danej (novej) veci (pre aspoň priemerného fanúšika Queen) a hneď v zápätí mieru, akou QP naplnili (využili) daný potenciál (či už kvalitou alebo rozsahom) použitého nosiča ....
"Z ciste technickeho hlediska (a v porovnani s ostatnim) je QRM porad mozna i o nekolik trid lepsi edicni pocin, nez je Live At Wembley." - z môjho pohľadu (mám na mysli DVD) nie. Live At Wembley bol produkt na VHS známy už od r. 1990 a vydaním na DVD to bolo veľké plus - kompletný koncert, neuveriteľne bohatý obsah 2. disku (na mierku QP neuveriteľný výkon)....(osobne by som to vysoko hodnotil - u mňa tomu podráža nohy len ten debilný zvuk). Na druhej strane QRM vyrobili z archívneho zdroja s obrovským potenciálom obrazovej kvality ... a títo dobre platení "experti" to bez štipky citu pre vec popravili ... a ešte sa pred svetom tvária ako naduté egá bez sebareflexie .... Je to ako keď dlhoročný zberateľ čínskej keramiky získa najvzácnejší exponát do svojej zbierky a keď mu to príde poštou v krabici, zistí, že prepravca mu to zozbil na črepy, môže si to síce zlepiť, ale keď sa na to potom každý deň díva, má z toho kyslý ksicht ...

10.pittrek 30.12. 2007 21:17
8 - Michal, problem je v tom, ze oni nepouzili "originalny" zaznam. HD transfer s tym vela nespravi, uvidis presne to iste ako na DVD ibaze s viacerymi detailami, neopravi to zmrdane farby, ani synchronizaciu videa a audia, ale na druhej strane to opravi to obcasne "stvorcekovanie".

11.Michal 31.12. 2007 02:19
10: Tak jasna, kdyz zmrvej barvy, nikdo s tim nic neudela. Myslim ale, ze obraz by mohl byt ostrejsi a tak by se mohl priblizit originalu. BTW: Mne trebas ty barvy nevadi a prijdou mi i celkem prirozene (s ohledem na LIVE osvetleni pri koncerte).
9: No.. Kdyz bych se na to dival jako nezavisly pozorovatel, rekl bych, ze QRM je lepsi pocin nez LAW. Preci jen - obraz i zvuk je na QRM lepsi. Bonusy jsou vec druha - je otazkou, zda je tam chceme pripocist.

12.bulsara 31.12. 2007 02:42
11. Ja sa na to dívam spôsobom, čo bolo pred a čo prinieslo nové vydanie ... Pred DVD LAWS bol neúplný koncert vo VHS kvalite (snímaný TV kamerami)..., pred DVD QRM bol rovnaký koncert (snímaný filmovou technikou) na DVD s perfektným DVD-obrazom a problematickým zvukom .... z toho mi vychádza jasný víťaz ....

A že to ide, keď to niekto vie, a ak nevie zverí to odborníkom, nie "odborníkom" všakže Brian May, viď príklad u Atlanticu s Led Zeppelin - filmovým záznamom koncertov v Madison S. Garden, remastrovaným buď pre koncertný výber 2DVD Led Zep. alebo tento rok pre 2DVD The Song Remains The Same... absolútne superlatívny filmový obraz z roku 1973 ....

... dobrú noc/dobré ráno ...

13.simaaa 31.12. 2007 17:19
mne teda Videohity na DVD potesily, kvalita obrazu je dobra a to mi staci. Lepsi nez kdyby zustalo jen u Greatest Flix na VHS

14.another.world 31.12. 2007 19:04
Queen v globálu

Nejvíce potěšilo:
1) Q+PR a vše s tím spojené (alespoň B+R se na to nevykašlali, to mě těší nejvíc)
2) Made in Heaven album 95, NOOBY 97
3) FM Tribute (koncert, nikoliv DVD)
4) všechna postupně vydávaná DVD (nově vydané QRM jsem ještě neviděl, tak ho nehodnotím)
5) WWRY muzikál

Nepotěšilo:
1) ...že se JD stáhnul do pozadí
2) GH III (UP RAH mix je super, jinak nezaujalo)
3) Queen Rocks (akorát snad pěkný obal, jinak zbytečný)
4) chybějící klipy z Innuenda na DVD GVH II. Fakt už jen čekám až ty krásné Innuendo klipy dají na DVD spolu s klipy z GH III :o(
5) MiH films

Příspěvek naposledy editován 01.01. 2008 16:54

15.Mr.Scully 01.01. 2008 13:10
Ja bych dal QP hlavne velke minus za to, ze snad nikdy nevydaji vsechno, co maji. Kdyz uz pomineme nekompletni koncerty, tak myslim i bonusy - viz Live Aid rehearsals, viz Magic tour rehearsals - vzdycky tam jen nastrihaji kousek, aby se jakoze nereklo. Fakt nechapu, na co si ten zbytek v tech archivech schovavaji.

16.bulsara 01.01. 2008 13:51
Aby mali z čoho žiť aj o 20 rokov chudáci ... nie?

17.Petr Vohralik 01.01. 2008 14:08
Třeba snad něco vydaj při nákym výročí

18.Scandal 02.01. 2008 23:24
Za nejhorsi pocin bych dal mrhani Brianovym a Rogerovym casem pri muzikalu WWRY (radeji meli lezet u nahravek z archivu a makat na Anthologii), nejlepsi QPR Tour a ANATO DVD-audio(to je fakt sila).

19.Akáda 03.01. 2008 01:24
18. Víš jakej to je vopruz? Hrabat se v něčem starém a hledat co je ještě dobré a co raději zakopat. Já se vůbec nedivím.
15. Někdo vydal takovou antologii Ritchie Blackmoore, proste jedno CD přuřez vecí co práve zbylo v archivech atd. Jeli jsem v autě, nic na práci a stejně jsme nedali víc jak 50% toho CD. Prostě ať je to super kytarista a zapsal se výbornýma skladbama tak ta antologie je k neposlouchání. Prostě si myslím, že podobně by to bylo s Q.

Příspěvek naposledy editován 03.01. 2008 01:28

20.Michal 03.01. 2008 04:42
12: Z tohoto aspektu mas pravdu :)
19: Ale vzdyt antologie je spise pro fanousky, ne? Ja bych nedoposlouchal ani jednu pisnicku Ritchieho, kdezto Queen antologii bych smlsnul celou. To jsou zase uvahy, Akado.

21.Mr.Scully 03.01. 2008 10:09
18. Jo, muzikal jsem zapomnel zaradit do nejhorsich pocinu. Ale on je v podstate "neskodnej", takova lidova zabava pro masy, ale problem je, ze se mu Brian porad venuje. Coz me privadi na myslenku, ze do tech nejhorsich bych nejradsi zaradil i soapbox, protoze akorat se clovek dozvida, jake kraviny Brian resi.

22.bulsara 03.01. 2008 10:38
Nie že by som obhajoval Briana Maya, za tú jeho nekritičnosť a nekritizovateľnosť (toho čo jeho firma robí s katalógom Queen najmä ...) skôr naopak, ale s pohľadom na jeho konto a zabezpečenie celej košatej family na generácie dopredu, je otázne čo by sme napríklad riešili v takom stave my - ja osobne, buď by som v Belzecu alebo v Treblinke pokračoval vo výkopoch masových spaľovacích jám a riešil vzorky ľudského tuku ... alebo by som spolupracoval/spolufinancoval záchranu mojich milovaných hradných zrúcanín (teda aspoň Uhrovec a Lietava by sa dočkali ...) ... to by som potom v očiach mnohých a najmä vlastnej family vyzeral ako absolútny úchyl ....

23.Akáda 03.01. 2008 11:55
20. To byl příměr. Já mám asi 12 alb na kterých hraje Ritchie Blackmoore a s chutí je poslouchám a můžu se tedy považovat za fanouška, i když né skalniho. Ale tu jeho antologii nedávám. A nemíním tak dopadnout u Queen.
Jo tím vopruzem jsem myslel, že je to vopruz pro BR+RT.

Příspěvek naposledy editován 03.01. 2008 13:36

24.pittrek 03.01. 2008 15:28
13 - v ziadnom pripade nesuhlasim. Odkedy som si urobil trasfer GF1 a 2 z VHS na DVD, uz asi nikdy GVH1 a 2 do svojho prehravaca nevlozim. Ta kvalita je neporovnatelna.

21 - muzikal je celkom sranda, ale fakt nechapem, preco sa mu este stale venuju, je to strata casu.

25.Akáda 03.01. 2008 15:36
24. Řeknu jednu myšlenku, za kterou mě budete třeba kamenovat, ale co už. Prostě po 49 roku života už málokdo vymyslí něco nového. Ale naproti tomu začnou být pečliví v podání něčeho. Prostě jak to říc..... asi tak, Bernstin byl v mládí výborný skladatel a na stáří výborný dirigent.
Samozřejmě není to vše černo bílé jak jsem to napsal, ale hodně to odpovidá.
Proto třeba ta zaujatost muzikálem.

26.simaaa 03.01. 2008 19:58
24: no jo ze ty sis to vyrobil, ale co ja to budu kde prehravat z kazety na DVD, to si to radsi koupim, to je pro me pohodlnejsi a navic videokazetu Greatest Flix I jsem mel uz hodne spatnou. Ja prece nebudu kupovat ja nevim za kolik novou VHS a pak jeste davat penize nekomu, aby mi to prehral na DVD, kdyz si to muzu jako DVD koupit, abych si to doma delal sam, nemam moznost...

Příspěvek naposledy editován 03.01. 2008 19:59

27.Lada 03.01. 2008 20:31
24: hlavně kvalita dts zvuku při transferu z VHS je neporovnatelná :-))). Anebo o zvuk ti až tak moc nejde??? :))

28.Michal 03.01. 2008 20:59
23: No jako - to se nijak nevylucuje. Posloucham Floydy, mam je celkem dost rad. Mam snad vsechna oficialni alba, ale po antologii bych taky nestekl.

29.simaaa 04.01. 2008 00:05
28: copak o to, ale me by docela zajimaly u tech Floydu ty pisnicky, ktere hrali v 60. a 70.letech na koncertech a na desce vubec nevysly, nejaka dema by me take nezajimala

30.Scandal 04.01. 2008 23:34
19: Jasne, antologie nejsou na bezny poslech ale spise je beru jako slehacku na dortu, neco neobvykleho, co neni az tak dokonale, ale pres svou syrovost porad dost krasne a zajimave.
stránky 1

Navigace: Queen - Královská legenda: Fórum - Ankety: 5 najlepších-najhorších edičných počinov