Navigace: Queen - Královská legenda: Fórum - Ankety: Jak si myslíte, že lidi berou Queen?

Forum

--- Pouze přihlášení uživatelé můžou přispívat do diskuze ---stránky 1
zblunkal: Jak si myslíte, že lidi berou Queen?15.12. 2007 21:02
Prijde mi nefér, že ve škole mluvim o Queen a všichni řeknou, jaky to jsou sračky, protože znají akorat popík jako Radio Ga Ga, ikdyž Queen toho popu zase tolik nenadělali, zatímco opravdu dobrý písničky jako Liar nezná nikdo a kdyby to slyšel v rádiu, tak by to připsal nějaký slavný kapele.
Myslíte si to taky?

1.Eric 15.12. 2007 21:12
no hele, některý borci ze třídy ani nevědí, že nějaký Queen byli....

2.Mr. Bad Guy 15.12. 2007 23:25
zblunkal: Jak si myslíte, že lidi berou Queen? // Skoro bych tipoval že nitrožilně, ale nejsem si tím úplně jist ;-)

3.Mr. Bad Guy 15.12. 2007 23:26
Ale je docela dobře možné, že někteří ještě orálně a kdysi se našli i tací, kteří používali rektální způsob aplikace ;-)

4.Petr Vohralik 15.12. 2007 23:47
1.no to když jsem vloni přišel znovu do prváku tak Queen skoro nikdo neznal stačil rok a každý zná minimálně jednu pisničku a celou sestavu:)

5.Janek 16.12. 2007 07:53
Jo, jasný, jasný. Půlka lidí co znám, Queeny odsuzuje se slovy "parta mrtvejch buzíků". Je to jejich problém.

6.Ondřej Horák 16.12. 2007 11:30
3: No, víš, jaký to je, když si dáš repráček do zadku a vohulíš Queeny? :D
Co se týče mě, tak jsem na Queeny ve třídě dostal jednoho člověka. A ti ostatní říkají: Ty jsi socka, posloucháš takovouhle starou hudbu. Nebo: Dyk to byli buzeranti. Ale nikdo tu nechápe, že měli originální styl a uměli skládat. Dneska už je naprostá většina obšlehnutých skladeb a všechno na jedno kopyto...

7.Mr.Scully 16.12. 2007 11:52
Chlapci, to je videt, ze uz jste uplne jina generace :-) Mezi mymi kolegy, kterym je v prumeru kolem 30 let (tzn. zadni stari rockeri, kteri by na tom vyrustali), jsou Queeni vysoce respektovani. Ale mezi dnesnimi teenagery holt leti rap, no...

8.Škorpi 16.12. 2007 12:01
6. Mám podobné zkušenosti.Spolužáci mi pořád říkájí jak můžu poslouchat tu bandu teploušů.Přitom jediné co od nich znají je WATC a WWRY.A to mnozí ani nevědí, že to je od Queenů.Mám spolužáky co mi tvrdili, že We Will Rock You je od Rolling Stones, jiní mi zase tvrdí, že Bycicle Race je od Beatles, ale ze všeho nejlepší jsou ti, kteří mi tvrdí, že všichni členové Queen jsou už mrtví :-D
Jo a ještě mi říkají, že Queeny už dneska stejně nikdo neposlouchá a když jim řeknu, že znám stejně staré fanoušky Queen jako já, tak se na mě koukají jako na blbce.

9.ondra 16.12. 2007 12:27
mezi spolužáky jak na základce tak na střední nejsou jejich znalosti o Queen až tak hrozný. všichni znají WWRY,WATC, radio ga ga,kind of magic ,I want to break free, bicycle race a spostu dalších. Znají i Freddiho, i když pro ně je spíš ,,teplouš s knírem ve žlutým kostýmu''.
Ovšem s oblíbeností je to horší. Smutný je,že to skoro nikdo nedokáže rozumně zdůvodnit. Každý argumentuje asi tak: ,,Queeni jsou starý. Queeni jsou blbý. Queeni jsou teplouši.''a to je hodně ubohý.
Sice jsem pár lidí dostal na Don't stop me now, Save me, Somebody to love nebo na CLTCL - z těch jsou úplně vyřízený, ale to je jen pár lidí.

10.ondra 16.12. 2007 12:38
8. to znám. Spousta lidí mi řeklo, že Queeni nejsou špatný, ale že poslouchají ,,trošku'' novější hudbu třeba Timberlejka nebo Rihanu (omluvte prosím toho Timberlejka).

11.Petr Vohralik 16.12. 2007 12:44
7.souhlasim s tvým názorem
9.s tebou taky souhlasím, ale ty dnešní holky aspoň u nás ve třídě stačí jim pustit Who Wants To Live Forever,One Year Of Love neb Love Of My Life a jsou celý zblazněny a nemužou pochopit že to nahryly Queen, ale třeba pustit někomu Hammer To Fall nebo Brighton Rock taky to jde

Příspěvek naposledy editován 16.12. 2007 12:57

12.Janek 16.12. 2007 17:23
7: Jojo, dnešní generace = krédo "Co je starý, to je naprosto necoolový" :)

13.Akáda 16.12. 2007 19:00
12: To krédo začalo platit už před 40-ti roky.
Jinak taková ta skupina 14-21 let je ta co nejvíc aktivně poslouchá a během této doby se něco naučí poslouchat. Řekl bych že postupně přejdou na složitější muziku než je duc duc.

14.Mike1978 16.12. 2007 19:48
rešpekt rastie s vekom a skusenostami...mam uplne u prdle co si o Queen mysli nejaky 14-15 rocny fagan,niekto v takom veku len ťažko dokaze ocenit kvalitu a prinos tohoto zoskupenia pre hudobny svet..okrem toho,ked niekto povie na Queen ze su to sracky,ocividne mu chyba dobry vkus-nielen v hudbe ale hadam vo vsetkom co trochu suvisi s umenim...a s takymi ludmi sa podla mna vobec nema zmysel o takom niecom bavit..na ziadnu kapelu na svete ,ktora v hudobnom svete nieco dokazala a nemusim ich zrovna zboznovat, by som si nedovolil povedat, ze je to shit,uz len preto,ze ja osobne som oproti nim este dokazal velke kulové...

15.Ondřej Horák 16.12. 2007 20:19
8: Nejen díky tomu se mezi mými spolužáky z hudby stalo tabu, protože si oni ty Queeny odmítnou poslechnout prostě jen proto, že je to starý
7: Jo, přesně tak. Ty mladý, to je prostě hrozný:D
Ať si každý poslouchá, co chce, ale principielní odmítání hudby určitých stylů, stáří nebo interpretů za použití dementních argumentů odmítám...

16.werdsay 16.12. 2007 20:21
14: souhlas

17.Petr Vohralik 16.12. 2007 22:08
Kdo z vás chápe tu dnešní mládež co poslouchá Hip Hop a Techno, vždyť tam není nic pořadnýho žadný pořádný vzrůšo už to taky není není tam nic žadný kytarový solička a pořadný vokály to je děs a to mně je jenom 18,ale myslím si o tom svý

18.Mr. Bad Guy 16.12. 2007 22:17
Já z techna přešel na rock právě ve chvíli kdy jsem zjistil, že si dokola pouštím pasáže se sólama a že v rocku a metalu jich je podstatně víc ;-)

19.Fairy Feller 16.12. 2007 22:24
U nás ve třídě se pár lidem líbí WWRY, IWTBF nebo AOBTD ale jinak považujou Queen za shit...

20.Scandal 16.12. 2007 23:14
Je to jak psal Scully, lidi nad tricet Queen uznavaji , ale mladsi rocniky dnes poslouchaji neco jineho....ale neni to jen pripad Ceska. Kamoska byla rok au pair v Londyne, mladez do dvaceti Queeny skoro nezna, pokud zna, tak neposloucha. Holcicka, kterou mela na starost, ji jednou prekvapila, kdyz odnekud vytahla stary vysavac (stejny model jako v klipu IWTBF) a rekla ji, ze se jmenuje Freddie Mercury....to ale nebyla ovlivnena hudbou, ale klipem...

21.Monika 17.12. 2007 00:40
Kamosce je 26. Kdyz jsem ji rekla, ze jsem byla na koncerte Queen, tak rekla - Oni nejsou mrtvi?
I ja, kdyz mne bylo okolo tech 15-ti, tak jsem naprosto nesnasela ten starej zvuk Beatles. I starsi pisnicky Queen mne delaly problem .... Ale kazdej jednou dospeje :o)

22.Mr.Scully 17.12. 2007 10:05
21. Tak ja ten "starej zvuk Beatles" nesnasim doted :) Ale Led Zeppelin nebo Queen mi prijdou o mile dal (vys).

23.bulsara 17.12. 2007 11:27
Starý ako starý ... ak vieme o čom hovoríme, tak za seba by som rozlišoval zvuk Beatles do roku 1965 (tento prijímam ako starý zvuk) a od 1966 (LP Revolver) maximálne od 1967 roku (LP Sgt. Pepper...). Zvuk od éry 1966/1967 by som ako starý vôbec nebral, pre názornosť (zjednodušenie) červený 2-album (starý) a modrý 2-album ("nový" zvuk)... Ak si človek vypočuje veci ako napr. Revolution (najlepšie v remastrovanej podobe), tak podľa zvuku by to kľudne mohol zaradiť do 70-tych rokov (a vlastne celé albumy Sgt.P.+biely album+Abbey Road+Let It Be) ... Keď si to človek uvedomí akými míľovými krokmi išiel vývoj v 60-tych rokoch, tak veci trebárs zo 1963 roku a veci z 1969 roku mi pripadajú ako dnes rozptyl 1980 - 2007 ...

Příspěvek naposledy editován 17.12. 2007 11:29

24.Mike1978 17.12. 2007 11:53
21:"tak rekla - Oni nejsou mrtvi"
-na jednej strane typicky vzor ignorancie,na druhej strane, aj ja som si myslel ze Syd Barrett je už desiatky rokov po smrti..a to mam Pink Floyd rád..

25.Mr.Scully 17.12. 2007 12:25
23. Nejsem expert na tu konkretni hudbu, ale na Beatles mi vzdycky uplne strasne vadily bici. Ale mne v tomhle asi nesedi skoro zadna hudba z 60. let.

24. Ani radsi nebudu rikat, kolik let se mi pletli Syd Barrett a Sid Vicious :-)

26.Mr. Bad Guy 17.12. 2007 15:13
22: Dík za inspiraci... jdu si pustit Kašmír...

27.Akáda 17.12. 2007 15:23
Ono je to podobné s další legendou Ericem Claptonem.
Pro zajimavost tuto desku queen.akada.eu vydali v roce 1966.
Když jsem ji slyšel asi před 10-ti lety poprvé tak mě to dostalo, hlavně jak jsem zjistil z jaké je to doby, prostě super deska, která by neměla být zapomenuta.
Ono je to také tak, že v rádiu se pořád hraje spousta starých písní, ale protože je to bez komentáře nikdo neví co vlastně hrají. Takže normální posluchač má sice přehled o skladbách zhruba od roku 1970, ale bohužel neví kdo je nahrál.

Příspěvek naposledy editován 17.12. 2007 15:29

28.ondra 17.12. 2007 16:18
27: viz. I love rock and roll od Arows / Joan Jett. Dneska každej řekne že je to od Britney Spears

29.Akáda 17.12. 2007 16:38
28. Já ne. Sice vím že existuje Britney Spears, ale nemám žádné rovnítko mezi touto zpěvačkou a nějakou písní.

30.Škorpi 17.12. 2007 17:52
27. Spousta lidí si myslí, že We Are The Champions je od Robbieho Williamse :-)

31.spagetka 17.12. 2007 18:16
28.Po úpravě tohohle songu od B.S. se mi chtělo zvracet :o(
Add Queen,mé okolí se dělí na lidi,kteří je berou jako kvalitní kapelu a pak na ty kteří tvrdí,že to jsou buzny,domov důchodců apod.Kupodivu za ty léta,někteří co z počátku tvrdili názor číslo 2 časem dospěli i k názoru číslo jedna :o))))

32.pittrek 17.12. 2007 19:18
7 - Scully, mam pocit ze sme z rovnakej generacie :-) Moji kolegovia pri vypocuti slova "Queen" unanlivo pokyvaju hlavami, spoluziaci 15-rocneho synovca maju divne pripomienky o "parte buzikov" (ak vobec niekedy take slovo poculi). No co uz, hlavne ze "vypekaju" Kontrafakt a podobnu "hudbu".

33.Ondřej Horák 17.12. 2007 20:13
20: Zase to ale nejde paušalizovat (však se koukni na mě:D)
21: Já teda taky nemusim zvuk Beatles
31: No, u nás jsou to šasto metalisti, ti už jsou někde jinde, ti se asi moc ke Queenům nedostanou (až na jednoho)... A jinak sorry za rejpnutí, ale ad s jedním "d":)

34.ondra 17.12. 2007 20:23
Lidem, co znám prej na Queen vadí hlavně Freddie. Né proto, že byl homosexual ale pro jeho obleky a image z počátku let 70.

35.Janek 17.12. 2007 20:25
Já od Beatles teda mám nejradši Help, Sgt.Pepper a A Hard Days Night :) přičemž dvě bychom mohli hodit do toho vašeho "starého zvuku"

36.ondra 17.12. 2007 20:25
Jinak jsem taky zvědavej, co to s lidmi udělá až Queen vydají novou desku. Bude toho určitě plná televize...

Příspěvek naposledy editován 17.12. 2007 20:27

37.ondra 17.12. 2007 20:33
Taky si myslím, že kdyby se dnes v hitparádě objevily TYMD nebo Hammer to fall, mohli by se umístit docela dobře-pokud by se tam neuvedl autor.

38.Petr Vohralik 17.12. 2007 21:37
36: super napád zkusím to pustit ve škole ,ale neřeknu co to je za skupinu to samý je jako když jsme pouštěl TYMD

39.Mr.Scully 18.12. 2007 00:25
32. A kolik ti vlastne je, nejakych 25?

40.pittrek 18.12. 2007 11:07
Mne 27, kolegovia sa pohybuju vacsinou medzi 30-35

41.merhaut 18.12. 2007 13:04
Pár "technických" poznámek.

V oblasti rocku byly základy všeho položeny v roce 1967 a několika následujících. Jakýkoliv současný rock lze inspirativně vysledovat až k jeho předobrazům z oné doby přelomu šedesátých sedmdesátých let. To říkám jako starý rocker, pamětník.

Queen patří do "třetí" vlny tehdejších progresivních rockových kapel (první vlna např. Beatles, Pink Floyd, Doors, Zappa, druhá např. Genesis, Yes, Deep Purple, Uriah Heep). Byli novátorští v aranžích a práci s vokály, vyspělé rockové formy byly už v té době - kdy Q začínali - v plném proudu, takže v tom Q hranice neposunovali.

Jak jsem si všiml i zde, tak drtivá většina z fanoušků Queen mladších 40 let se k nim dostávala přes jejich popobdobí. Je zde docela málo zemitějších rockerů. Má generace 50+ vnímá Queen jako hard/art rockery, co sešli z cesty :-)

O postavení Queen u náctiletých nemám sebemenší iluze. Ti už nemají šanci poslouchat hudbu ale jen pod nos a do mobilů naservírované protlaky hudebního průmyslu.

42.bulsara 18.12. 2007 14:10
Absolútny súhlas merhaute ... mám dojem, že hudbu budú za pár generácii (jednu dve ?) počúvať (v ponímaní sústredeného vnímania na kvalitných reprákoch/v hifistických sluchátkach) už len "čudácke" indivíduá .... bude to všetko povrchné, zameniteľné, rýchloobrátkové, konzumné, ako farba toaletného papiera .... naplní sa Freddieho výrok o kapesníku - použiť a zahodiť ... cez médiá bude dostupné všetko a bude to mať aj takú "hodnotu" ....
Ide ma drbnúť, keď vidím syna s mp3 prehrávačom/mobilom a tými "lacnými" špuntami od rána do mrku na ušiach neustále chodiť ... a keď mu ponúkam aby si tie "jeho kone" na pártisícových sluchadlách vychutnal ako človek-fajnšmeker, ktorý tvrdí, že ho (vraj) hudba baví ... tak ma pohľadom "neotravuj debile" sfúkne z cesty ....

43.andilek-filipek 18.12. 2007 15:38
Já jsem teda nechal chvilku diskuzi běžet a sledoval jsem ji a až teď nějak cítím, že mám co říct. Já bych to neviděl tak černě. Tak dejme tomu já se pohybuju v generaci, která se narodila plus mínus v půlce osmdesátých let (já 85). A odhadem, abych nekecal, tak aspoň 80% lidí, se kterýma se setkávám ať už na katedře hudebky nebo angličtiny, pedagogiky nebo kdekoliv jinde, a se kterýma sem se o tom aspoň trochu bavil, Queeny buď aktivně poslouchá, zná, nebo aspoň uznává (a tím nemyslím Radio Ga Ga). Dejme tomu, že třeba v univerzitním sboru, když jsem začal nenápadně sondovat, co by na to děcka řekly, kdybych upravil pro sbor a klavír Bohemian Rhapsody, tak nejenže nebyli proti, ale byli dokonce nadšení, a když se začala poprvé zkoušet, taxe všichni očividně chytali velmi rychle. A fakt, nenašel jsem v tom kolektivu jedinýho člověka, kterej by to nepřijal kladně. Co z toho vyplývá, to si udělejte obrázek sami. Podle mě u náctiletých to sice může být s jejich vztahem ke Queen nic moc, ale oni se k tomu dostanou, protože současná hudební světová scéna podle mě nemůže uspokojit nikoho, kdo má aspoň trochu hudební sluch a hudba ho baví. A koho nebaví, nebo se v ní nevyzná, tak jeho názor je mně víte kde... Nevím, jestli budu dobře pochopen, případně se dotazujte :-)

PS: merhaute fakt nechci rýpat, ale nějak bych teda nedával Genesis, Yes s Deep Purple, Uriah Heep dohromady... Tvorbu Genesis, Yes a Deep Purple si troufnu říct, že znám dost dobře (u Uriah Heep jenom něco) Ale každopádně Genesis a Yes byli přece uplně někde jinde. Deep Purple je prostě čistokrevnej syrovej rock, kdežto Genesis a Yes, to jsou 7/4 takty a progresivita až za roh. Nevím, nechci fakt rýpat. Můžeš to třeba nějak vysvětlit?

44.merhaut 18.12. 2007 15:50
In Rock je přelomová deska hardrocku, Trespass artrocku - obojí tedy patří mezi přelomové progresivní desky rocku. Rocková progresivita zdaleka nespočívala jen v lichých rytmech a složitosti.

45.andilek-filipek 18.12. 2007 16:12
44: dobře, takže říkáš, že ta progresivita spočívala v "posunutí" nebo "pokroku" posunout tu hudbu někam jinam, dál... Tak to by sedělo, já sem chtěl jen zdůraznit, že v případě Genesis a Deep Purple to byl sice posun nebo pokrok, ale rozhodně úplně jiným směrem.

46.Ptr 18.12. 2007 16:16
43, 45:
Mám lehkej pocit, že to bylo myšleno spíš v časový chronologii. :)

47.andilek-filipek 18.12. 2007 16:35
Asi jo, ale právě to mě zmátlo, protože progresivní rock je styl, ale už jsem doma :-)

48.merhaut 18.12. 2007 16:59
Tak tak ty tři etapy jsem myslel hlavně chronologicky, žánry jsou s tím spojeny taky, ale druhotně, zjednodušeně jsem ty rockové etapy roztřídil takto:
1. 1967 - totální progrese snad u všech, co tehdy hráli, psychedelie kraluje :-)
2. 1969-70 - nastupuje masivně artrock, hardrock
3. 1973 - glamm, teatrální art prvky, dekadence ... vše později zužitkováno v 80.letech v různých žánrech

Tehdy šel rockový vývoj neskutečně rychle vpřed, třebas šedesátý sedmý: pomalu co týden, to dodnes uznávané přelomové album ...

49.Ptr 18.12. 2007 17:07
48:
LOL, jaká to náhoda. :D

Jsem si zrovna říkal, tak s tou totální progresí "u všech co tehdy hráli" nevim jestli obstojíš třeba u Rolling Stones a pak mi problesklo hlavou... "z jakýho roku je 2000 Light Years...." a trefa. 1967 - progresivní Rolling Stones :)))

50.simaaa 19.12. 2007 08:07
ja teda musim rici, ze vsichni v mem okoli vedi kdo byli Queen a Freddie Mercury, rikaji ze jde o muziku ktera se proste libi kazdymu :) a znaji nejen par hitu z radia, ale i Mustaphu,´39, Melancholy blues ( to me prerkvapilo), Scandal atd. A to nam je neco pres 20

51.simaaa 19.12. 2007 08:09
Tez me jeste napadlo, ze jednou jsem sedel v hospode a pustil si do jukeboxu Its a hard life :) cekal jsem na neajkou reakci od okolnich stolu a celkem byla prijemna :) jeden velmi mladsi clovek si u piva zacal tu pisnicku zpivat, takze myslim ze s Queeny to u mladych a jeste mladsich neni vubec zle bohuzel narozdil treba od Bowieho, Dire Straits a jinych :(

52.Breakthru 30.12. 2007 13:04
V mým okolí je to taky v pohodě, ale několikrát se mi stalo, že jsem si s někým psala a když ten dotyčný zjistil, že jsem fanoušek Queen, tak se pak už neozval a to ani nebyl žádnej náctiletel. Je zajímavý, jak velkou důležitost dávají lidé tomu, co ten dotyčný poslouchá.

53.Akáda 30.12. 2007 13:10
52. :-))))

54.Petr Vohralik 30.12. 2007 18:55
52: taky se mně to stává

55.02martina20 28.07. 2008 16:14
aaaaaaaaaale no tak!!! zase nehadzte vsetkych nastrocnych do jedneho vreca ;(
ti, co odsudzuju Queen a podobne vecicky ( a vobec vsetko, co sa netyka rapu alebo hip hopu) su sice drviva vacsina, ale napr. ja taka ani zdaleka niesom ( mam 15) a preto ma to vie nastvat, NIESU VSETCI TAKI!

A minule ma prekvapilo, ked moj spoluziak s vkusom *** ved viete akym, samy rap a debiliny ;) poznal piesen scandal.
Ale inak si myslim ze ludia velmi nepoznaju skupinu Queen a o vela prichadzaju ;D

56.simaaa 29.07. 2008 11:19
dulezite je myslim to, ale by se clovek nestydel za to co posloucha. Ja mam znameho, ktery mj. krome soucasneho rocku a metallu take posloucha i Petra Novaka jako ja. A kdyz jsme nekde spolu byli a nekdo se ho ptal, co posloucha za hudbu, zminil vsechno krome toho Petra Novaka. Ja jsem se ho ptal, proc jim nerekne, ze ho posloucha, kdyz od neho "basti" jednu pisnicku za druhou. A on rekl, ze se o tom radsi nikde mezi svymi vrstevniky nezminuje. Nechapu to. Paklize nejakou hudbu mam rad a posloucham ji, i kdyby vsichni kolem me nechapave koukali, prece se nebudu za to stydet. To je jako kdybych se stydel sam za sebe. Ja mel na zakladni skole trochu problemy s Gottem, tez muj milacek. Ale stal jsem si za tim co posloucham. A navic - muzika Queen, za tu se nemusi stydet ale vubec vubec nikdo. Me kupr. take nekteri lide podezirali ze posloucham Elvise Presleyho pouze z recese, protoze oni se mu vysmivali, jak je to vtipne a strasne apod. Ale ja ho poslouchal a dodnes posloucham ne proto, ze si z toho delam "prdel" s odpustenim, ale protoze me ta muzika zajima a bavi.

57.Janek 29.07. 2008 11:56
56: Taky žeru Petra Nováka a hrdě se k tomu hlásím. Pro mě je to rozhodně nejlepší a největší muzikant, jakýho tahle země měla. Ale někteří lidi prostě se hlásí jen k tomu, co je "in" a bojí se prosadit i vlastní názor. Je to problém hodně lidí. Bohužel.

58.Duroslav 30.07. 2008 12:21
...mne hlavne vsetci neposluchaci Queen pripominaju, ze Mercury, to je ten buzerant :-((...hodnotenie kapely dost vykresluje inteligenciu daneho jedinca...

59.Eliška :-) 26.10. 2012 16:20
Jak lidi berou Queen? Dělala jsem menší průzkum mezi spolužákama a nejčastější reakce byly takovýhle:
a) Queen? WTF? To se maže na chleba???
b) parta mrtvejch buzíků
c) Jo Queen! To poslouchá moje babička!
:-D

60.vasekufr 28.10. 2012 00:27
59. Eliško, už asi před víc jak 15ti lety jsem na škole zjistil úplně to samé.

61.dmac 28.10. 2012 10:12
59 - Ta kapela byla na vrcholu před 30 lety a 20 let neexistuje. Pd té doby došlo v pop/rockové muzice k tolika změnám, že Queen jsou pro pamětníky a ty, kteří mají rádi retro. Dodnes jsou ale slavní a dodnes je hrají denně u nás v rádiu.

Příspěvek naposledy editován 28.10. 2012 10:38

62.Andrea 28.10. 2012 10:16
Našla som na škole druhého Queen fanúšika. Je to niečo úžasné. Konečne nie som sama na škole ktorá má rada Queen! I keď typické slová "Queen? To je čo?!" sú u nás na dennom poriadu, keď zistia že We will rock you je od Queenu, tak sa nevyhneme slovám "čoo? ... no a čo, aj tak ich nemám rád/a". Takže asi tak.

63.simaaa 28.10. 2012 12:29
Ja jsem se asi pohyboval v jiny komunite lidi, jmeno Freddie Mercury znali vsichni, i kdyz to ne vsichni poslouchali, ale We Are The Chmapions si i tak zpivali, kdyz sli z hospody, kde se koukali na nejake utkani. Rozhodne si nemyslim, ze to je jen pro pametniky a babicky tohle zas az tak neposlouchaji. Jiste, jsou i vyjimky. Moje babicka Queeny ma rada, ale na Stone Cold Crazy ji logicky neutahnete. Ano, treba hip hopaci plivou na vsechno kolem, co neni hip hop, nebo co je starsi min. 10 let. Ale rozhodne jsou na tom Queen v povedomi stale velmi dobre. Reknete jim jmena ruznych hudebnich skupin (Genesis, Dire Straits a dalsi) a uvidite, ze Queen a Beatles z toho vyjdou jednoznacne nejlip. Nedavno jsem sedel v nonstopu na pivu a lidi moji generace (26 let) si pustili v jukeboxu It´s A Hard Life (a ta rozhodne nepatri k tem top nejprovarenejsim) a prekvapilo me, ze to znali slovama a zpivali si to. Zatim jsem se jeste nesetkal s tim, kdyz by nekde nekdy hrali nejakou skladbu od Queen, ze by nekdo rekl-co to je za sracku, to neznam, to se neda poslouchat...

Příspěvek naposledy editován 28.10. 2012 12:31

64.leon66 03.11. 2012 16:47
41 - "Má generace 50+ vnímá Queen jako hard/art rockery, co sešli z cesty" - já to mám stejně, i když generačně jsem mírně pod Tebou naznačenou hodnotou :-D . Z pozdější tvorby Queen mám rád až Innuendo, to je šperk.

65.simaaa 05.11. 2012 00:01
64: nebo - li rock je jedina spravna cesta, ktera nas dovede do nebe? :)

66.Mr. Bad Guy 06.11. 2012 03:13
65: Záleží jestli chceš po schodišti nahoru, nebo dálnici dolů...

67.PavelRokyta 06.11. 2012 18:34
Problém ortodoxních rockerů je v tom, že neuznávaj nic jinýho krom kytary, basy, zpěvu a bicích. Když klávesy tak maximálně hamondky. Pokud ortodoxnímu rockerovi zahrajete odrhovačku na 3 akordy...vohulený volume a ve dvou třetinách skladby lehce zapomenutelný sólo tak bude blahem bez sebe. Pokud mu pustíte promakanou skladbu celou udělanou na PC do kerý autor vložil veškerej svůj um a talent tak ortodoxní rocker vás pošle k šípku. Já tomu říkám jednoduše... ti lidi maj uzoučkej a omezenej rozhled a nevěděj o co se okrádaj. Taky sem takovej kdysi byl a sem rád že už nejsem...:))
Člověk zjistí, že většina věcí není taková jak se na první pohled zdá. A to co sem v muzice třeba před 15ti-20ti lety nesnášel tak dneska tomu přicházím na chuť... vlastně nepřicházím.... já už na tu chuť dávno přišel. Muzika je strašně rozmanitá a pokud někomu vadí např. Hot Space tak já ji beru z dnešního pohledu jako jeden ze skvostů diskografie...:))

68.leon66 06.11. 2012 20:38
67: Ale houby, v žádném případě se nepovažuji za ortodoxního rockera, poslouchám leccos, přesto s merhautem souhlasím. To ale neznamená, že automaticky odsuzuji vše, co Queen nahráli v pozdějších letech. Na každé desce je pár věcí, které se mi líbí, dokonce i na Hot Space (Life is real, Under pressure např.). Jen jsem chtěl říct, že mi stačí mít z některých desek udělaný Best of. A opravdu si nemyslím, že bych měl uzoučkej a omezenej rozhled a nevěděl, o co se okrádám. A pokud tou promakanou skladbou celou udělanou na PC myslíš "hudbu" typu drum´n´base, tak si to užívej dál. :-D

69.PavelRokyta 06.11. 2012 21:20
Nemyslel sem tebe konkrétně, ale všeobecně. NAvíc ty dvě skladby co jsi uved je přesně to o čem sem psal. Je tam typická muzikantská šablona, kerou jsou rockeři ochotní eště zkousnout. Basa, bicí, kytara, klavír. Já spíš měl na mysli celou první polovinu desky Hot Space, kde se to na tehdejší dobu elektronikou jenom hemží. Taky nevím co jsi myslel drum´n´base?? Přesně touhle odpovědí si dokázal, že rozhled moc velkej nemáš.A tady ti taky kapku vemu iluze. Produkce dnešní (ale i dřívější) muziky (a to napříč všemi žánry)je témeř kompletně přes PC (až na vyjímky co si to mohou dovolit) a to i těch nejtvrdších metalových kapel. V dnešní produkci muziky témeř není slyšet nástroj tak jak se ve studiu nahraje. Bicí se triggerujou (původní nahrané údery se nahradí digitálními zvlášť nahranými (nebo přímo digitálními) vyčištěnými zvuky - takhle třeba jsou nahraný bicí na Innuendu). Kytary to samý. Dnešní muzika, i když se může zdát, že ji hrajou muzikanti ve skutečnosti byla kompletně nebo z části dělaná na PC. To prostě s kovaným rockerstvím nemá nic společnýho i když to rockově zní.

70.simaaa 06.11. 2012 22:57
Mne se na Queen libi, ze toho vyzkouseli mnoho a jejich diskografie je rozmanita, ano, ne vzdy rockova. Naproti tomu treba AC/DC me uz nekdy trochu nudi, protoze to je furt stejny. Ale existuje od Queen nejaka deska, ktera by byla jen a jen rockova? Snad krome dvou desek zadna. You´re My Best Friend nebo Good Old Fashioned... maji toho s rockem spolecneho tolik asi jako pisnicky Barryho Manilowa :) ale to nic ve zlem

71.Mr. Bad Guy 07.11. 2012 01:51
69 Potvrzuju. Taky na naší čerstvě vydaný desce nemůžeme použít No Synths! a těžko bych na scéně hledal kapelu (a vlastně i studio) kde by vznikaly desky klasickou cestou. Ať chceme nebo ne, bez počítače (nikoli jen PC) se době vyhovující hudba moc dělat nedá.

72.merhaut 08.11. 2012 14:46
Rockový kapely většinou i dnes nahrávají postaru, pomocí nástrojů, mikrofonů, atd., počítače jsou jen jeden z článků záznamového řetězce, sem tam nějakej sampl, efekt... Coby podstatou klasický rocker jsem se hodně pobavil i těma dalšíma bludama o omezeným rozhledu rockerů, na to dokonale pasuje rčení: podle sebe soudím tebe...

Příspěvek naposledy editován 09.11. 2012 01:22

73.leon66 08.11. 2012 20:16
72: Přesně. Nejsem hlupák a opravdu vím, že se počítač používá běžně, jenže já myslel takový ty dárečky, co si nainstalují nějaký program, v něm pak poskládají dohromady různé zvuky a pazvuky a pak tomu říkají hudba. A z repráků pak lezou podobný zvuky jako když Sovák bušil hlavou do skříně - jak lvové bijem o mříže! Ať žije duc duc duc!!

74.PavelRokyta 09.11. 2012 21:25
72. Rockový kapely dnes nemusej mít ani aparát aby nahrály relativně profesionálně znějící nahrávku (stačej jim kytary (nástroje), elektrický bicí a relativně kvalitnější zvuková karta). Něco jinýho sou dinosauři co si můžou dovolit zaplatit čas ve studiu třeba na 10 let v kuse (GnR třeba).
Jinak se omlouvám pane Merhaute, že jsem se dotkl vaší rockový duše. Pudu pilně trénovat.. naposlouchám dalších 589521 cédéček pokud možno na audiofilský hi-fi soupravě za 300 táců... přečtu si 25563 dobovejch hudebních časopisů. Pak doufám budu hoden si s vámi jako rovný s rovným zadebatovat...
Momentálně na to nemám tak rači prosím Vás na mé příspěvky nereagujte. Bude to jak pro mě tak pro Vás ztráta času. Nashle.

75.Andrea 09.11. 2012 22:39
Pustite si taký Gangnam style. Je tam nejaká gitara? Nie :)

76.merhaut 10.11. 2012 02:05
Rokyto, přestaň plácat nesmysly, a nebude na co reagovat, jak jednoduché:-)
P.S. Ty tři sekundy na odpověď ti vždycky rád obětuju... s blbostí se musí bojovat.

Příspěvek naposledy editován 10.11. 2012 02:07

77.Eliška :-) 10.11. 2012 14:21
75: Otázkou je, jestli se dá Gangam style vůbec považovat za hudbu... :-D

78.Andrea 10.11. 2012 14:50
Nie, nedá :D

79.Mr.Scully 10.11. 2012 23:47
Gangnam Style sice není hudebně nic extra, ale je to naprosto ukázková hitovka, největší za posledních minimálně pět let. To není úplně sranda složit :-) I já jakožto rocker jsem už viděl klip, koncertní verze i parodie nejmíň dvacetkrát.

80.PavelRokyta 11.11. 2012 10:45
76. Můžete mi pane Merhaute jaká je blbost v mém posledním příspěvku č.74 .Já jenom abych se pro příště poučil a nedráždil hada bosou nohou. Ono tři vteřinky ke třem vteřinkám a nakonec z toho sou dlouhý minuty a pak hodiny a mě by bylo velice líto, kdyby ste svůj intelekt zbytečně plejtval tady na tý diskuzi.

79. A to je přesně ono. Hudba není o kytarách. Hudba není o složitosti. Hudba je o emocích jaký v člověku vyvolává. Je zajímavý, že třeba takový budhistický chorály (nebo nevim jak se to menuje) maj spoustu písní, kde se v podstatě celou skladbou táhne jenom jeden tón. Mění se třeba jenom intonace hlasu zpěváka. Hraje si jenom s barvou svýho hlasu. Ale celou skladbu zpívá jenom jedním tónem. Podle muzikantský šablony je to v podstatě shit. Jeden tón. Co to k..va je??? :))) Ale když se do toho člověk zaposlouchá tak to působí na člověka prostě geniálně. Maximálně to uklidňuje..:)))

Příspěvek naposledy editován 11.11. 2012 10:45

81.Mr.Scully 11.11. 2012 10:50
80. A právě proto může být muzikant profi jazzman a bude na něj chodit sotva deset lidí... protože to bude instrumentální extratřída, ale nevzbudí žádný emoce a kdokoliv s chytlavou tříakordovou písničkou ho převálcuje. Tos napsal dobře o těch emocích. Trochu na to zapomínáme a hrajeme si na experty, kteří poslouchají tzv. "kvalitní" hudbu, ale je to tak.

82.merhaut 11.11. 2012 11:39
Ano hoši, hudba je o emocích. A slunko svítí a voda teče...
Kontrolní otázka: psal zde snad někdy někdo něco jiného?

83.PavelRokyta 11.11. 2012 11:59
Ano psal... nebo mezi řádky to tak chápu já. Nepsal jste to konkrétně vy (ale do diskuze ste se zapojil), ale někdo tady psal, že drum´n´base není hudba např. Ale za hudbu se dá považovat cokoliv co má v sobě určitý melodický nebo rytmický řád (a ani to nemusí bejt pravidlem). To, že se mi něco konkrétně nelíbí ještě neznamená, že to není hudba a neodsuzuju nikoho, kdo na tom ujíždí.

Jinak neuvěřitelně vynikáte v urážlivým podtónu vašich příspěvků. Názor se dá napsat několika způsoby a ty Vaše názory i když třeba některý mohou být i správný a logický, jazykem jakým je ale píšete ste už několikrát dokázal, že Vám nejde o to prezentovat Váš názor, ale pouze pozurážet kdekoho jen aby ste si dokázal jak ste inteligentní, sečtělý a já nevím co ještě. Ale ve skutečnosti ste emocionální buran.

Příspěvek naposledy editován 11.11. 2012 12:38

84.Andrea 11.11. 2012 12:02
A viete čo je to hudba? Keď sa tá istá pieseň/skupina hrá ďalších dvadsať-tridsať a viac rokov :) na Gangnam style, aj keď to je teraz svetová hitovka sa o mesiac zabudne.

85.merhaut 12.11. 2012 00:50
Rokyto, ty se víc a víc překonáváš – emocionální buran, tos fakt vymyslel sám, nebo ti to nakukal zpívající budha?:-)

Příspěvek naposledy editován 12.11. 2012 00:51

86.PavelRokyta 12.11. 2012 20:03
Víš.... něco ti povím. Já sem na rozdíl od tebe naprosto vyrovnanej člověk. Ty tvoje (myslím, že vykání ve Vašem případě už nemá smysl) trapňoučký pokusy mě rozhodit, zesměšnit či ponížit mě nemůžou vůbec rozhodit. Ukazuje to jenom na tebe jak seš ubohej. Ale spíš to tak nebude. Spíš budeš mít asi nějakou psychickou poruchu a jen sis zapomněl vzít pilulku. Jak jinak si vysvětlit tvoje totální změny nálad a tón jednotlivejch příspěvků. Když v jednom diskuzním vláknu dokážeš pozurážet všechny do jednoho a v dalším vlákně o minutu později seš miloučkej až roztomilounkej plyšáček a děláš si tady reklamu na časopis.

87.Mr. Bad Guy 13.11. 2012 06:50
Pane Merhaute, mohl byste projevit trochu sociální inteligence a tolerance, prosím? Děkuji.

88.merhaut 13.11. 2012 14:30
Řekl bych, že tady si někdo pomýlil adresáta...

89.Akáda 24.11. 2012 10:11
Nepřirovnával bych slovo rocker a omezený rozhled. Rozhled je daný inteligencí člověka. Pro změnu, když je někdo již nazvaný rocker, znamená to, že tu samou věc dělá nějakou chvíli. Pokud není člen zábavové kapely tak si pravděpodobně vybudoval svůj vlastní styl a pokud ho posluchači poslouchají tak ho provozuje. Já dělám jinou činnost, sleduji co dělají ostatní, ale pokud tvořím vycházím z toho co jsem začal před 15-ti roky. Vnější pozorovatel může říc že můj styl je omezený, ale říc, že mám omezený rozhled je absolutní nepochopení. Ale klidně se dá říc o mém bývalém kolegovi, že neměl žádný rozhled, protože vždy přesně udělal jen to co jsem mu řekl.

Náhrávání analogové a digitální je taky kapitola sama pro sebe. Je tam hodně variant, takže bych to nerozděloval, jen ta ty dvě hrubé kategorie. Rozdíl je v typu záznamu, ale pokud je vysoká vzorkovací frekvence, tak to asi nikdo nepozná jestli je to na pásku nebo na HDD. Hlavní rozdíl je v mixáži a masteringu. Mixáž se dá ještě udělat analogově, ale současný mastering né. Z toho jsem vynechal další možnost difitálních efektů.

90.PavelRokyta 26.11. 2012 18:01
89. Musel sem chvíli hledat v historii co sem napsal páč to je asi reakce na mě...:)))
No mám tam slovo ,,ortodoxní,,. Takže tím to jakoby zjemňuju...:)) Nebo sem spíš měl napsat ,,vyhraněný,,. Nebo nevim jaký je to správný slovo, aby mě tady zase někdo nechytal za slovo...:)) Ale to je jedno... snad si rozumíme. Jinak nemám nic proti rockerům. Já sem taky v základu rocker. A znám hodně lidí co sou na tom podobně jako já. Ze začátků jenom rock a jeho odnože. Všechno co nebylo rock (kytara, basa, bicí, zpěv)bylo u mě prostě ,,TECHNO,,..:))
stránky 1

Navigace: Queen - Královská legenda: Fórum - Ankety: Jak si myslíte, že lidi berou Queen?