Navigace: Queen - Královská legenda: Fórum - Galerie: Queen Rock Montreal versus WWRY # 2

Forum

--- Pouze přihlášení uživatelé můžou přispívat do diskuze ---stránky 1
bulsara: Queen Rock Montreal versus WWRY # 226.11. 2007 07:59
Vyprovokovaný tým, čo tu o kúsok inde v „Novinkách“ napísal (-a)(?) Lada, pozrel som na to okom „odborníka“, a moje zistenie je už v prípade dvd QRM takmer rutinné - tí chlapci spod krídiel Queen Productions Ltd., familiárne ich nazvem „tí naši kokoti“, čoho sa zrejme nielen pri remasteringu obrazu dotkli, to posrali, frajeri (v ušiach mi znie ten pamätný výkrik zúfalstva z Votrelcov „Zabite ich !“ …)
Nemám už nervy sledovať ten film takto nadrobno celý, ale verím, že podobných „raritiek“ tam je asi ukrytých viac ... Takže k veci ...

Lada uvádza: "To nám a speciálně Rogerovým fandům neměli dělat. Při závěrečné God Save the Queen vystřihli Rogerovy kliky před publikem. A chlapec se tak snažil. Hanba!"

Nooo, poviem, áno aj toto, ibaže ten záverečný hymnický song GSTQ má na dvd QRM aj iné obrazové „srandičky“... Takže, ak rozoberiem celý obrazový sprievod tejto poslednej časti koncertu, a začnem od začiatku rátať strihy obrazu, dorátam po posledný s diaľkovým záberom ponad hlavy publika na pódium, do ktorého lezú titulky, výsledný počet 12 strihov (záberov kamier). Posledný uvedený záber naskočí na obrazovku v „neuveriteľnom“ čase 35 sekúnd od začiatku GSTQ. To, že tento finálny záber je hneď v zápätí umelo spomalený až do konca (a oproti dvd WWRY sám o sebe skrátený), sa mi zdalo čudné už pri prvom zhliadnutí QRM, ale to som ešte netušil prečo je to tak ...
Následne som zasunul do mašiny dvd WWRY a tak isto začal rátať pri GSTQ zábery. Výsledok: 17 strihov obrazu, posledný záber (totožný s tým na QRM) naskočí v čase 1 minúta 8 sekúnd ... a je vymalované! Rozdiel 33 sekúnd obrazu, ktorý na QRM neuvidíte ...
Pri porovnávaní záberov QRM / WWRY po strih č.2 je obraz totožný. V 5. strihu na WWRY Roger "bozkáva" pódium. Začiatok tohoto záberu je na QRM ako strih č. 7 pretože sú pred neho vsunuté 2 zábery, ktoré na WWRY sú až následne po 5. strihu ...

Takže toto nám editor na QRM nedoprial:

Příspěvek naposledy editován 26.11. 2007 11:56

1.bulsara 26.11. 2007 08:05
Queen Rock Montreal versus WWRY # 2… plná scéna v zábere č. 5 na WWRY, Roger to dotiahne až do konca ….

Příspěvek naposledy editován 26.11. 2007 08:09

2.bulsara 26.11. 2007 08:10
Queen Rock Montreal versus WWRY # 2....

3.bulsara 26.11. 2007 08:10
Queen Rock Montreal versus WWRY # 2... a vyskočí na nohy

4.bulsara 26.11. 2007 08:21
Queen Rock Montreal versus WWRY # 2Záber č. 6 na WWRY …

5.bulsara 26.11. 2007 08:22
Queen Rock Montreal versus WWRY # 2… a ešte kúsok (na QRM vystrihnuté).

6.bulsara 26.11. 2007 08:22
Queen Rock Montreal versus WWRY # 2Záber č. 7 na WWRY …

7.bulsara 26.11. 2007 08:23
Queen Rock Montreal versus WWRY # 2…. a ešte kúsok (na QRM vystrihnuté).

8.bulsara 26.11. 2007 08:25
Queen Rock Montreal versus WWRY # 2Záber č. 8 na WWRY je na QRM, ale má poradové č. 9

9.bulsara 26.11. 2007 08:26
Queen Rock Montreal versus WWRY # 2….. a ešte kúsok z neho.

10.bulsara 26.11. 2007 08:26
Queen Rock Montreal versus WWRY # 2Záber č. 9 na WWRY (na QRM vystrihnutý, ale je použitý na QRM pri inej skladbe, ale už neviem kde).

11.bulsara 26.11. 2007 08:27
Queen Rock Montreal versus WWRY # 2Strih č. 10 na WWRY ….

12.bulsara 26.11. 2007 08:28
Queen Rock Montreal versus WWRY # 2....

13.bulsara 26.11. 2007 08:29
Queen Rock Montreal versus WWRY # 2…..a ešte kúsok (na QRM vystrihnutý).

14.bulsara 26.11. 2007 08:30
Queen Rock Montreal versus WWRY # 2Strih č. 11 (Brian sa úkláňa v tesnej blízkosti kamery – na QRM vystrihnutý) tu nereprodukujem, takže hneď strih č. 12 ….

15.bulsara 26.11. 2007 08:30
Queen Rock Montreal versus WWRY # 2….. a ešte kúsok (na QRM vystrihnutý).

16.bulsara 26.11. 2007 08:31
Queen Rock Montreal versus WWRY # 2Záber č. 13(WWRY) na QRM použitý ako č. 3.

17.bulsara 26.11. 2007 08:32
Queen Rock Montreal versus WWRY # 2Hurá stretli sme sa, od tohoto záberu č. 14 sa obraz na WWRY zhoduje (takmer, pretože na QRM je za ním ešte vsunutý ako záber 9. ten č.8. z WWRY) s obrazom QRM , kde má však poradové číslo 8 …..

18.bulsara 26.11. 2007 08:41
No strihať políčka filmu by nemala byť veda …. Ale my tu máme i zvuk …. Ako to tí naši kokoti vyriešili? Jednoducho. V tej „klaňačke“ povie u Pioneera Freddie 2 krát tú istú frázu (nedokážem ju reprodukovať-preložiľ). Prvý raz pri zábere č. 9 (publikum), keď je mimo obraz a druhý raz v predposlednom zábere č. 16, ktorý je totožný s predposledným záberom č. 11. na QRM. Vyzerá to tak, že tí naši ….. v tom 11. zábere použili tú prvý raz vyslovenú frázu a na ten druhý raz nečakali a ufikli to ….. Iná alternatíva - snáď len že by použili audio z iného večera než Pioneer, kde však zmizli z pódia už po 35 sekundách (?)… znie to neuveriteľne ale obraz QRM takúto možnosť „vyrobil“ …. Môže však byť aj tá možnosť, že Swimmer chcel pozdržať účinkujúcich pri "klaňačke" umelo dlhšie a do získaného obrazu domixoval zvuk, ale ten je z výkrikov Freddieho bohatší nielen o tie dve spomínané opakované frázy ....

Mňa už na kvalite práce QP nič neprekvapí … tuná sme mali tú „nešťastnú“ zrkadlovú možnosť porovnávať. Môžem len špekulovať, čo tí naši …… povyvádzali pri QOF-LATB alebo nám ešte len prichystajú nabudúce….. Asi si pre nervovú sústavu čoskoro zoženiem prvý album Metalliky … volá sa výstižne Kill ´em All …… Za to, ako podrezali krk pôvodnému obrazu WWRY od Pioneera na QRM, ím to zo srdca prajem …. Amen.

Jednu vec doposiaľ nechápem, buď mám narušený zrak, alebo …., 95 % vyjadrení k obrazu na svetových fórach/v publikovaných „odborných“ kritikách spieva oslavné chorály nielen na zvuk, ale i na obraz …. Kedy sa už konečne objaví to andersenovské dieťa z davu a na plné ústa to všetkým vykričí: „Kráľ je nahý !“....?

19.Lada 26.11. 2007 15:53
Řeknu ti, to sis teda zase zamakal... Máš ještě někdy čas na rodinu a na práci? ;-)))

20.Scandal 27.11. 2007 00:07
19: Jj, Bulsara to snad neni fanda, to je maniak :-)))

21.Akáda 27.11. 2007 11:46
Já myslím že, by tzv. supervizi nad projektem měli dát nějakému ohruhů fandů. Stříhat nějaké video, ke všemu staré jak jeruzalém a dělat to jako práci (tzn jednou dokument, jednou reklama, pak koncert) určite zanechá nedokonalosti. Nedokonalosti běžnému diváku v podstatě nepostřehnutelné.
Zajímalo by mě jak toto je.
Třeba takové velkovilmy mají předpremiéry pro jakýsi testovací ohruh lidí a pak se kolikrát ještě šáhne ke stříhacím úpravám.
Mohl by někdo napsat dopis do QP, a naprosto čistě a logicky jim popsat chyby, s návrhen na supervizi případných dalších projektů.
(Třeba Scully by mohl).
Ted to myslím vážně, umět anglincky tak to udělám.
Bude schopno pár lidí se pro toto angažovat?
Chci tím říc, že bulsaruv počin je hezký, ale absolutne nic nevyřeší. Určite někdo namítne, že případný poslaný dopis stejne nedojde k adresátovy, nebo ho vyhodí, ale to si v minulosti mohla říc spousta lidí a ti pak neco dokázali.

22.Mr.Scully 27.11. 2007 12:26
21. Spis bych navrhnul bulsaru, protoze ten ma postreh jako krava :) Ja jsem v oblasti DVD spis normalni konzument.

23.bulsara 27.11. 2007 12:51
...che che, a to som od 5. rokov s brýlami +1,5/+2,5 dioptrie ...

19. a 20. - no som tochu workoholik, ale v posledných rokoch už len na blbosti .... a keďže "v hrncoch" až tak moc nechýba, okolie to s miernym mrholením znáša ... Ale vážne, neviem čo také extra som tu zase spáchal... mne sa to nezdá, dať si do PC jeden film a do prehrávača druhý, s ovládačkou/ stopkami v mobile v jednej a myšou v druhej ruke, kus papiera na poznámky a za 15 minút opakovaného sledovania je finito ..., ... to mne sa za väčšieho "maniaka" javí tento tu pittrek ... z naších luhov a hájov.

S tou anglinou som asi ako Akáda, čítať rozumiem, ale napísať čosi... bývali časy, ale už došli ...takže vraciam "míč" na "mladšiu polku" ..... Aspoň keby si to ty Scully na tej tvojej "známejšej" queenconcerts-stránke pekne mastne rozcajchoval... aspoň ....

24.bulsara 27.11. 2007 13:09
...no ešte by som len dodal, asi je to jasné, že toto pôvodné video WWRY (nie audio) bolo/je moje najobľúbenejšie Queen-video dieťa, a chápete, keď vaším dietkam niekto ubližuje, potom .... ... už mi je veľa vecí fuk, aj pre život podstatnejších (žiaľ), ale keď vám ten milý pán Brian May švitorí, aké heroické dielo jeho parta zmajstrovala, a ja potom vidím tú príšernosť na vlastné oči, ale keď vám ten istý pán dokonca kydá hnoj na Swimmera a spol. a narieka koľko pokladov vystrihli a nechali ležať na zemi a oni "majstri" už nemali ani políčko filmu navyše, a po Ladinom postrehu si človek overí, že "tí naši kokoti" strihali ďalej, ....nuž čo .... .... ale fakt existuje milión dôležitejších veci v živote ... a našťastie tým mojim skutočným dietkam zatiaľ nik (až tak moc) neubližuje ....

Příspěvek naposledy editován 27.11. 2007 13:30

25.Mr.Scully 27.11. 2007 13:14
Ja kdyz neco rozmazu na QueenConcerts, tak si to v lepsim pripade z tech zodpovednych osob precte akorat Brian, kterej se pak nastve a pri nasem pripadnem setkani bude ochoten rozmlouvat jedine o velrybach. Uz proste nejsem takovej rebel jako kdysi ;-) Rezignoval jsem - Queen Productions na kohokoliv kaslou a stejne si vsechno udelaji sami, jak chteji.

26.Akáda 27.11. 2007 22:02
22-23. Asi si nekde pujčím QRM, (jak jsem dříve řekl koupím až HD-disk) abych to mohl odsledovat.
Myslel jsem že třeba nekdo udělá kostu, hodí ji sem, další doplní, přeloží se to.
25. je rozdíl napsat
a) Jste to celé zpatlali přište nám to dejte k nahlédnutí
b) Vaše QMR je pěkné, ale jako fandové queen si myslíme že tomu škodí nekteré z chyb, které by šli odstranit před vlastním masteringem.

27.bulsara 29.11. 2007 08:25
...pred 2 týždňami som nasmeroval jeden odkaz na queenzone na túto "našu" KL (snáď sa Libor nehnevá) ... a s potešením malého človiečika ... "svet" reaguje aspoň takto .... www.queenzone.com
stránky 1

Navigace: Queen - Královská legenda: Fórum - Galerie: Queen Rock Montreal versus WWRY # 2