Navigace: Queen - Královská legenda: Fórum - Ankety: Lepsi hrac na klavir ?

Forum

--- Pouze přihlášení uživatelé můžou přispívat do diskuze ---stránky 1 [2]
Jim: Lepsi hrac na klavir ?27.02. 2004 20:18
Co myslite kdo byl lepsi hrac na klavir Freddie nebo Brian?

1.Jim 27.02. 2004 20:19
Ja myslim ze Freddie :-)

2.Michal 28.02. 2004 00:34
To je jasne- Freddie :o)))

3.Simandl 28.02. 2004 07:46
Freddie byl určitě lepší,ale Freddie nebyl zas tak dobrý klavírista,Spike Edney hrál lépe.

4.Mr.Scully 28.02. 2004 09:41
No, pozor, neni to tak jednoznacne, jak si lidi mysli. Freddie i Brian maji uplne stejne vzdelani, co se tyce hry na klavir. Jen jde o to, ze Brian na nej v Queen nehral tolik. Takze praxi pravdepodobne ziskal o neco lepsi schopnosti Freddie.

Spike je velmi kvalitni "najemny" hrac, ale zadny spickovy klavirista to neni. Mike Moran, to je extratrida.

5.Jim 28.02. 2004 14:27
Ale stejne to co zvladl Mike Moran by stejne dobre zvladl Freddie ani nevim proc to Freddie nehral sam a "pouzil" Mike Morana. :-)

6.Simandl 28.02. 2004 16:37
Smazal Simandl

7.Jim 28.02. 2004 18:58
No ja vim akorat ze jak mam VHS We Will Rock You tak tam Save Me hraje Brian na klavir. Spike Edney to je ten jak ho zangazovali nekdy kolem obdobi alba The Works ? Teda ja si myslim ze (ackoliv je tada asi zdatnej) ze byl zbytecnej ne ? Nebo byl tak potrebnej ?

8.Michal 28.02. 2004 19:04
tusim, ze Brian se nekde zminoval o Freddiem, ze mel prirozeny velky talent na klavir a ze byl predevsim samouk (nebylo to na DVD GVH?)...

9.Kuk 28.02. 2004 21:02
Freddie má nepochybně přirozenej talent!Je to vidět,když na něj na koncertech hraje.Je s tim nástrojem úžasně sladěnej!Dneska sem se stáhla noty na klvír "Love Of My Life"(moje asi nejoblíbenější písnička)No a když sem to zkošela zahrát,tak teda nic moc:)Freddie je vážně lepší!:)

10.Titan_66 28.02. 2004 22:39
Nevim to sice jiste, ale rekl bych, ze mohl byt fred na nej vic pilnej a mohl se z nej stat klavirni genius, podle me mel velkej talent.

11.Simandl 28.02. 2004 23:04
Smazal Simandl

12.Michal 28.02. 2004 23:09
jj- BR taky neni relativne moc tezka... Titane, jeste ze se tim klavirnim geniem nestal, i kdyz vydrzel bych hodiny poslouchat tento hudebni nastroj... ;o)

13.Kuk 29.02. 2004 10:54
Jo,asi to bude tim,že chceš být profík,Simandle..:)My,kteří jsme amatéři a NEHRAJEM dlouho,známe i lehčí věci:)

14.Simandl 29.02. 2004 12:18
Jako třeba......?

15.Simandl 29.02. 2004 12:22
Ve Freddieho hře se mi hlavně nelíbí ty přírazy tam kde bych to nejmíň čekal,např.v Love... hned na začátku,ale zase My Melan...je těžší hlavně to úžasné solo na piano ve středu písně.

16.PavelRokyta 29.02. 2004 15:56
Teď se mnou mnozí z vás nebudou souhlasit. Ale každej kdo aspoň někdy kapku na něco hrál anebo ti, které hudba aspoň trošinku teoreticky zajímá, musej uznat že Fred nebyl nijak moc excelentní hráč na piano. Stejně tak Brian není bůhví jak dobrej kytarista, Jon basista a Roger bubeník. Dalo by se říct , že poslední tři jmenovaní byli lehce nadprůměrní ale o Fredovi se ani to nedá říct. Někomu se může zdát, že Fred na koncertě hraje jakoby lehce a s nadhledem a na deskách, že to vypadá složitě. Ale každej klavírista vám řekne , že defakto hraje akorát základní akordy pravou rukou plus sem tam nějakou kudrlinku a o levý ruce ani nemluvě, kde hraje pouze základní bassovej tón. Ale právě ta jejich schopnost skloubit to jejich uměmí (neumění) dala světu tak skvělou muziku. Netušim jak vysoké měl Fred hudební vzdělání, ale prakticky na tom ani nezáleží, když člověk muziku jak se říká cejtí. K čemu je virtuózovi platnejch milion úderů za minutu, když za celej život nevypotí jedinej životaschopnej song. Třeba takovej Paul McCourtney neznal ani noty. Podprůměrnej kytarista, podprůměrnej klavírista, průměrnej zpěvák, ale každá jeho píseň je hit, která přetrvá věky. Naproti tomu velice dobrej klavírista je Elton John. Ale nesmutněte. Ať byl Fred jakkoliv špatným kalvíristou vše to vynahradil svým hlasem..:-))))

17.Jim 29.02. 2004 20:52
No nevim podle me je Brian nejlepsi hrac na kytaru ktery ted existuje. Nikdo nedokaze zahrat to co on a Roger je podle me taky nej bubenik. Ukaz me jiny hudebniky ktery by byli tak dobri ve svem oboru :-)

18.Titan_66 29.02. 2004 21:18
Rogera jako bubeníka obdivuju, ale za nejlepsiho vsech dob ho nepovazuju, dle myho nazoru to byl John Bohnam (Led Zeppelin), je to asi neco jako Jimi Hendrix v kytare.

19.Michal 29.02. 2004 23:11
No- myslim, ze je dost troufaly rici o Brianovi, ze "nebyl" (neni) dobry kytarista ;o)

20.PavelRokyta 01.03. 2004 10:14
Třeba takovej Michal Pavlíček je o dost lepší...a to sem šáhnul jen do českejch luhů a hájů ( a třeba takovej můj brácha, kterej není kdoví jak geniální kytarista zahraje v pohodě to co Brian)....a proč si myslím , že není Roger ten nej. Tak za prvé jsou bubeníci, mezi které řadím i Rogera, kteří používají svůj nástroj pouze jako metronom k držení rytmu a pak sou bubenící kteří používají bubny jako plnohodnotnej nástroj v kapele (různý vychytávky, pestrost přechodů atd...kdežto v Rogerově hře ani při koncertech moc pestrosti nevidím....cirka hází 2 až 3 přechody, což je na dobrýho bubeníka málo).

21.PavelRokyta 01.03. 2004 10:22
Sice moc nemusím Philla Collinse, ale nedávno dávali v TV koncert kde vystupoval společně s Ericem Claptonem (sorry nevim jak se to píše). Byl to koncert někdy z poloviny 80. let (tuším že dokonce 86, tzn ve stejnou dobu, kdy byly Kvíni ,,podle Rogera,, prý v nejlepší koncertní formě) a to se výkon Rogera s Philem ani v nejmenším nedá srovnávat. To co na tom koncertě předváděl bylo neuvěřitelný. A to nebyl žádnej heavy metalovej koncert..:-)))

22.PavelRokyta 01.03. 2004 10:25
Dodatek: ale musíme si uvědomit že přínos Rogera ve skupině Queen je v úplně něčem jiném.

23.Willl 01.03. 2004 10:59
Simandl 6: Můj osobní dojem když se dívám na Live At Wembley (ano většinu na klavír hraje Spike) Fred ze sebe i bez hraní na klavír vydává maximum. Koncert je hodně "našláplý" a mezi námi docela ho obdivuji, jak při tom zpívání ještě běhá po těch schodech a vůbec se dost hýbe. Měl toho myslím dost i bez hraní na klavír a snad tu již byl počínající vliv jeho nemoci? Vždyť ho na toto turné museli přemlouvat, nechtěl po The Works už na turné jet. Tolik snad můj názor k tomu, proč Fred nehrál na Magic Tour tolik na klavír jako předtím.
Mimochodem všimli jste si jak drží zejména levou ruku při hře na klavír?
Brian o něm jednou řekl, že by byl asi také dobrý bubeník, že má ohromný smysl pro rytmus a že to také je v jeho hře na klavír znát. To možná ještě jako poznámku k příspěvku č.15.

24.stafra 01.03. 2004 11:31
Will: Podle meho nazoru nemuzes posuzovat podle drzeni ruky leve ruky na klaviru, jestli je nebo neni nekdo skoleny :). Kazdej ma vlastni styl a zpusob, jak se mu hraje dobre. To, ze mas drzet ruku na klaviru jako bys v ni mel jablko, je jenom zpusob, jak to dobre naucit.

25.Mr.Scully 01.03. 2004 12:11
Takze poporade:
5. Jim - neni to pravda, Mike Moran byl o dve extratridy lepsi klavirista nez Freddie.

6. Simandl - v Magic tour mel Spike na starosti hlavne baterii klaves, na ten klavir hral snad
jen pri CLTCL a r'n'r medley.

7. Jim - Spike byl angazovan na turne v letech 1984-1986 a byl potrebny - kdo jiny by hral na klavesy? Nikdo jiny profi klavesista nebyl a i kdyby na to stacily Freddieho klavirni znalosti (jakoze by nestacily), tak vcetne zpivani to nemohl stihnout.

16. PavelRokyta - to nemas pravdu. Freddie nebyl zadny super klavirista, jak jsem rikal, ale mel hodne talentu a hral dobre. Brian je spickovy kytarista, to je bez jakekoliv debaty. O Johnovi nevim, v zivote jsem na baskytaru nehral :) Roger byl nadprumerny bubenik, zase ne extratrida, ale velmi kvalitni. A jeho styl hlavne v 70. letech se mi strasne libi. Btw. za nejlepsi bubeniky povazuju Johna Bonhama a Cozy Powella.

20. PavelRokyta - tak tvuj bracha zahraje to, co Brian a to znamena, ze Brian byl spatnej? Podivej se na to obracene - zahraje Brian to, co tvuj bracha? Clovece, tipnul bych, ze jo. U Briana se skloubi perfektni hra s vybornym citem pro harmonie a to nikdo, opakuji nikdo jiny, neni schopen nabidnout. Henrix mel mozna super techniku, ale mne to misty zni jako skripani :-)

23. Will - Freddie nechtel jet na Magic tour, protoze mel zrovna pomerne nove zarizeny dum v Garden Lodge a chtel si dat odpocinek. S nemoci to nemelo nic spolecneho.

26.Willl 01.03. 2004 12:33
Mr. Scully 25: Hm, to že nechtěl jet, na tom se sejdeme. Důvod proč nechtěl jet, který jsem uvedla - tj. že měl obavy, že to fyzicky nevydrží, jsem se dočetla (a z dalších pramenů jsou zmínky, že tou dobou už zřejmě věděl že je HIV pozitivní - uvádí se že někdy koncem roku 1985). Dala jsem si tyto informace dohoromady - možná nesprávně.
O důvodu - nově zařízený dům v Garden Lodge nevím. Díky za informaci.

27.Mr.Scully 01.03. 2004 14:16
Will - ja vychazim z toho, co rikal Peter Freestone; predtim jsem si myslel to same, co ty. Jestli tehdy vedel o HIV, je dohad a pravdu asi vedet nikdy nebudeme. Podle nekterych zprav sel na prvni test az na jare 1987, podle nekterych to ale bylo az o rok drive.

28.Willl 01.03. 2004 14:47
Mr. Scully: Proč tedy ale ta Fredova drsná narážka speciálně na koncertě ve Wembley - :...zůstaneme spolu až do té posr.... smrti"? O té se zmínil i Brian ve svém komentáři k Wembley nějak ve smyslu, že už asi něco tušil. (nejsem moc zdatný angličtinář).

29.Mr.Scully 01.03. 2004 14:52
Famy o jistem rozpadu skupiny se v anglickych novinach objevovaly uz minimalne od roku 1984 a Freddie se rozhodl je na kazdem koncertu poprit, takze i behem Works tour rikal neco v tom smyslu... na Wembley to rikal naplno ("we'll stay together until we fuckin' die..."), ale xichtil se pritom tak, ze podle me bylo zrejme, ze to bere jako srandu.

30.Willl 01.03. 2004 14:59
To máš pravdu, tvářil se u toho docela pobaveně, také mi to přišlo divný (proto jsem se ptala). S odstupem let je mi ale v těchto místech záznamu hrozně. Někdy je asi skutečně lepší nevědět.

31.Jim 01.03. 2004 15:34
PavelRokyta: Proste muj nazor je ze ve svych profesich hudebniku byly dobri znichz dva nejlepsi. Co se tyce Freddieho hry na klavir tak to neni jenom o hre je to i o zabave kdyz se mrknes na koncerty jak Freddie hraje tak tam obcas do toho mlati pesti nebo si na klavir sedne to je podle me zabavny, kdezto kdyz mas poslouchat nejakeho i o 10 extratrid lepsiho a jen tak tam suse hraje to je nuuuuudaaaaaaa.

32.Simandl 01.03. 2004 18:05
To Jim.Pro někoho to možná nuda je,ale pro mne ne!Nikdy bych něco takového neřekl.

Freddie určitě nebyl dobrý klavírista,což potvrdil i můj táta,který je jeko pianista profík a já chci být taky profesionalem.Brian byl jeden z nejlepším kytaristů měl bajecnou techniku.

33.Michal 01.03. 2004 21:36
Piano se mi hrozne libi jako nastroj... Ma skvely zvuk... Ja jsem na nej nidky nehral (teda ne nejak profesionalne), ale myslim, ze hrat profi skladby (nemyslim od Queen- nejaka vazna hudba nebo tak) a zpivat u toho je docela dost nemozne...- kdyztak me Simandle oprav ;o) Mozna kdyby Freddie nezpival a tomu pianu se venoval, tak by hral urcite na profesionalni urovni...- sak jeho ucitele rikali, ze uz v detstvi byl v pianu pomerne zdatny...

34.Jim 01.03. 2004 22:05
33 Michal. Souhlasim. Nejde hrat perfektne a jeste k tomu zpivat a naopak.

35.MaDi 01.03. 2004 22:06
Uzavřeme to, na co prostě Freddie sáhnul, v tom byl nejlepší z celého lidstva. Otázka zní byl to tedy ještě vůbec člověk? A ti zbývající tři tedy asi lidé jsou, zato naprostí géniové a špičky ve svém oboru. Vlastně jen u toho zrádce Deacona si nejsme tak úplně jistí ... ten byl možná jen nadprůměrný.

36.TenementFunster 01.03. 2004 22:25
MaDi: rád rýpeš do vosího hnízda, viď?:)

Jinak co se týče mě, nikdy jsem neměl žádný hudební nástroj v ruce, na kytaru neumím zahrát ani G, ale říct o Brianovi, že to byl podprůměrnej kytarista - no nevím nevím...

37.Jim 01.03. 2004 22:55
MaDi jj ted jsi na to konecne prisel na co proste Freddie sahnul, v tom byl nejlepsi z celeho lidstva. To je presne to co ti tu celou dobu rikam :-) konecne jsi to pochopil :-)) ale trvalo to :-) John Deacon je taky ve svem oboru machr neznam lepsiho baskytaristu.

38.Jim 01.03. 2004 23:04
MaDi ty takovej dokonalej nikdy nebudes to te musi jako "obycejnyho" cloveka dost stvat co ? Chapes co tim myslim ?

39.Michal 02.03. 2004 00:51
:oDDDDDDDDD

40.PavelRokyta 02.03. 2004 12:53
To že Fred byl pouze průměrnej pianista mě nikdo nevymluví. A Brian byl stejně jako spousta dalších (myslím tím další kapely atd...) hlavně skladatel. U Queenů to je tak, že to co si složili to si i zahráli a nahráli. Pak sou kapely, kde jsou defakto 1 nebo 2 lídři, kerý všechno skládaj, ale už se necejtěj na to aby to zahráli a nahráli proto se obklopujou profesionálníma muzikantama. Brian sice všechno nahrál, má veliký cit pro harmonie, ale to z něj ještě nedělá geniálního kytaristu. Vždyť on na to ve studiu spotřeboval x stop. Když ti chce jekejkoliv průměrnej klávesista nebo pianita vyprodukovat opravdu složitou skladbu nemůsí ani tak ten svůj nástroj tolik ovládat, když bude mít ve studiu k dispozici x stop. Navíc Brian hrál na koncertech kytary ve velice zjednodušené podobě než na deskách.

41.Mr.Scully 02.03. 2004 13:15
Jenze ty na to koukas tim stylem, ze kdyz na skladbu potreboval treba tricet stop, tak to znamena, ze to neumel zahrat jinak. Podle me kdyz chtel sedesat stop na harmonie, tak at je ma, ale o jeho hrani to nevypovida vubec nic. Samozrejme, ze na koncertech si ty party zjednodusoval, ale i tak to byl skvely technik.

Ja jsem posledni, kdo bude branit Queeny... kult kolem Freddieho nesnasim, o Johnove hre na baskytaru nic nevim, vim, ze byli lepsi bubenici nez Roger, ale Brian je naprosta spicka a to mi nikdo nevymluvi. Proc se domnivas, ze nebyl extratrida - zahrali podle tebe treba ostatni neco, co by on nezvladnul?

Vzpomenme na Erica Claptona, ktery kdysi rikal "tihle mladi (Brian) zahrajou veci, ktere ja uz nezvladnu". Vzpomenme na Van Halena, ktery rikal neco ve smyslu "musel jsem se ho zeptat, jak tohle dokazal zahrat" (asi o It's Late).

42.werdsay 02.03. 2004 13:28
Brian je spicka, ale bez Freddieho by se ztratil v propadlisti dejin. Bez F. by jsme sotva vedeli, ze nejakej Brian May je genialni kytarista. Sam by to nedokazal prodat.

43.LG 02.03. 2004 13:31
A prave to, jak dokazal tech 30 stop na podiu prevest na jednu kytaru (s vyuzitim jeho povestnych zpozdenych zpozdeni) z nej dela proste machra.

Ma jedinecnou techniku (sobe vlastni), o ktere celkem zajimave mluvi v rozhovoru pro Guitar Player magazine '83.

Podle ceho chcete vubec kytaristu porovnavat. Podle zvuku? Stylu? Chyb? nebo podle toho co se svym nastrojem slozi a vyprodukuje?

Dobre se take vyjadril Jeff Beck (Brian ho ma za svuj vzor): "Lidi radsi hrajou jeho rify, misto aby hrali ty moje."

44.PavelRokyta 02.03. 2004 13:51
Já nevím jak jinak ti to vysvětlit....fanoušek AC/DC ti bude tvrdit jak ten kytarista je geniální, přitom ta jejich muzika je strašně primitvní, ale on si bude mlýt pořád tu svou. Stejně jako fanoušek GNR bude mlýt tu svou, že nejlepší je Slash. Já netvrdím, že Brian je špatnej kitarista to sem tady ani nikdy nenapsal. Já sem napsal, že je lehce nadprůměrnej a za tím si stojím. Podotýkám, že i průměr je pro mě už velice kvalitní.
Pokračuju tím, že ani Clapton pro mě není búhví jakej génius. Tito muzikanti většinou začinali s blues a tam de většinou o schopnost improvizace a ne o techniku jako takovou.

45.Mr.Scully 02.03. 2004 14:27
Pavle, porad jsi nam nerekl, proc tedy Brian podle tebe nedosahuje te spicky, co ostatni umi a on ne. (A nic proti, ale trosku si hlidej svoje prispevky, kdyz uz nic jineho, tak aspon tvrdy a mekky souhlasky :-)

46.LG 02.03. 2004 15:16
To jsem se chtel taky zeptat :) Nejake srovnani s nekym nadprumernym.

47.Michal 02.03. 2004 15:56
Ja si myslim, ze kazdy clovek na svete! Co ma jen trochu talentu se dokaze nasprtat cokoli co slozil treba Hendrix nebo Brian nebo Clapton...! :o) Myslim, ze kdyz nejaky kytarista vymysli neco uplne noveho a ke vsemu hraje pomerne dost dobre, tak je docela dost nad prumerem...! Tak hodnotim Briana... Ted akorat posloucham solicko ve Wembley ;o)

48.PavelRokyta 03.03. 2004 09:52
Sorry ale nebudu u každýho druhýho slova koukat do pravidel českýho pravopisu. Dyž tak mě řekni kde mám chybu a já to pro klid tvý duše opravím.....ale já to tady píšu tak jak sem zvyklej z četu a většinou to ani po sobě nečtu....a už sem tady jeden příklad uved když se mrkneš o pár příspěvku nahoru...a to že není technicky na špičce za tim si stojím....stačí jenom to že sóla hraje jenom na tři prsty.

49.LG 03.03. 2004 10:17
Dalo by se rict, ze je to prave vyhoda, on zvladne s tremi prsty to co jini se ctyrmi :o)
Ale on sam o tom mluvil. Na otazku, zda pouziva vsechny 4 prsty rekl:
"Ano, ale malicek mam slaby, coz je jedna z mych nejvetsich slabosti pri hre. Omezuje me to. K hrani noveho materialu ho ale potrebuju, protoze se neustale snazim ho trenovat. Ale kdyz hraju jen tak primo z hlavy, vetsinou je malicek ze hry venku."

50.PavelRokyta 03.03. 2004 10:22
Ještě se vrátím asi o tři roky zpátky kdy se vyhlašovala jakási anketa o nejlepšího kytaristu století....to je naprosto ukázkovej příklad jak lze ocenit hru na kytaru...vyhrál Hendrix (podlě mě vyhrál jenom proto, že média ho už tři desítky let uváděj jako toho nejlepší, ale podle mě na kytaru jenom vrzal a dělal u toho xichty....), ale ten Hendrix mě ani tak tolik nepřekvapuje, protže má první místo předplacený na 1000 let dopředu, ale co je fakt hustý je to, že na sedmým místě skončil Kurt Kombain...což naprosto nechápu. Vždyť tenhle člověk držel na hmatníku jednu pozici a pouze posouval rukou sem a tam. O nějaký technice ani nemluvě....Brian v tom žebříčku vůbec nebyl, přitom z toho výkvětu co tam byl bych ho řadil určitě do první pětky....

51.Michal 03.03. 2004 10:45
No- ja si naopak myslim, ze Brian tam byl.- jsem si docela jist... Jestli mluvime o stejne ankete (jako ze jich tolik nebylo- Hendrix byl tez prvni), tak se Brian umistil tusim nekde mezi prvni a druhou desitkou (fakt si nejsem jistej)...? Mozna to ale nekdo bude vedet presneji... ;o)

52.PavelRokyta 03.03. 2004 10:51
No mě hlavně překvapil ten Kombain na 7 fleku...a taky tuším třetí byl Keith Richards (sory nevim jak se to píše)...kterej je taky docela tragickej..

53.Mr. Bad Guy 03.03. 2004 11:22
Pokud píšeme o té samé anketě, pak byl Brian třináctý, o jedno místo za Slashem.

54.Mr.Scully 03.03. 2004 11:58
Pavel - ja myslel spis veci jako "kitarista", to se podle me da napsat jinak i bez pravidel ceskeho pravopisu :-)
Ja si vzpominam taky na jednu anketu o kytaristu stoleti/tisicileti, vyhral Hendrix, pak byl Clapton, pak Marvin, pak jeste nekdo a Brian na patem miste. Ja sice Hendrixe nemam rad, ale za nejlepsiho kytaristu historie ho oznacuje prakticky kazdy.

55.Michal 03.03. 2004 15:12
super, ze jste me opravili ;o) Pavle, napis prosim jmeno nejakeho kytaristy, o kterem si myslis, ze je fakt good (jestli jsi to uz psal, tak promin- prehledl jsem...), proste nejake srovnani, protoze zatim to vypada, ze jsou vsichni (nehlede na vysledky v anketach) lamy...

56.Simandl 03.03. 2004 18:55
Jim Page se prý většinou umístil velmi dobře

57.MaDi 03.03. 2004 19:30
Na gymplu jsem měl kamaráda, který studoval hru na klasickou kytaru, ale hrál i v mnoha rockových kapelách. Dnes učí kytaru na konezrvatoři. A ten vždy uváděl, co se techniky týče jména jako Jim Page, Robert Plant a hlavně pak Mike Oldfield (ale toho uznával hlavně jako skladatele). Hendrixe nijak neuznával, Maye myslím ani neznal.

58.MaDi 03.03. 2004 20:25
Jo a další můj kamarád, hrál v mnoha punkových a českých big beaotvých kapelách, prý vynikající kytarista, říkalo se snad, že "nejrychlejší český". Dnes, nebo před nedávnem, myslím např. Už jsme doma. A ten měl žebříček zase úplně jiný, v tom žebříčku bylo nejdůležitější kritérium kytaristova "rychlost". Ale ta jeho jména mi nic neříkala, pochopitelně May tam určitě nebyl ...

59.Michal 03.03. 2004 22:13
No- tos trosku MaDi prehnal...- pokud uci kytaru na konzervatori, tak je pomerne dost nelogicke a pro toho chlapka ostuda, ze Briana Maye nezna (ne kuli tomu, ze hral v Queen)- to bych pak chtel videt, kdyz by za nim prisel student s dotazem na Rudy Special...
jj- Page byl fakt moc dobry...

60.Mr.Scully 04.03. 2004 08:15
MaDi - Robert Plant je kytarista??? A kvalitni kytarista?
Jimmy Page je v hodne anketach uvaden, ale neni zdaleka tak respektovan jako ti skutecne nejlepsi - a temi jsou dle slov jejich kolegu prave Brian May, Hendrix, Clapton, Satriani, Vai, Beck nebo mozna i Van Halen.

61.pittrek 04.03. 2004 08:48
Ten Plant je fakt nejaky divny .Jimmy Page je skvely gitarista (pardon - kytarista :-) ,ale
odkedy som pocul hrat nazivo Tonyho Iommiho z Black Sabbath,zmenil som nazor na naj-gitaristu.
Henrix a Clapton - asi par ludi nastvem,ale podla mna su hlboko PODpriemerni,nepocul som od nich nic,za co by som ich mohol povazovat aspon za dobrych,a ZDALEKA nemaju na Briana,ktory rozhodne patri medzi 5 naj.

62.Michal 04.03. 2004 09:16
Ja jsem nechtel nic psat, pac jsem si tim Plantem nebyl moc jisti... Take mam ale predevsim za to, ze je to zpevak... Ptal jsem se kamose co hraje na el. kyt. a pry Plant hraje celkem dobre, ale nijak jsem od nej nic moc neslysel, takze ho soudit nemuzu- mam ho ale porad spis za zpevaka, nez kytaristu...

63.Willl 04.03. 2004 12:17
Já mám v hledáčku samozřejmě kromě Briana - Tonnyho Iommiho, Satriani, S. Vai. A co takle Richie Sambora z Bon Jovi nebo The Edge z U2?
Není špatný ani kytarista z Def Leppard, ale bohužel mi vypadlo jméno.

64.Jim 04.03. 2004 16:05
No me se jako kytarista Hendrix libi videl jsem woodstock a tam byl dobrej. Mozna jse ho videli vyckrat nez ja tak vite sve ale na me udelal dobry dojem.
MaDi na klasickou kytaru to neni ono to je porad stejnej zvuk :-( a tihle ucitele na konzervatorich stejne moc neumeji hrat (pripadaji mi nekteri trochu blaznivy) ne vsichni samozrejme ale podle me tihle "profici" nic moc :-)

65.MaDi 04.03. 2004 16:59
Ten můj známý, co hraje klasickou kytaru pak za jednoho z nejlespších kytaristů vůbec považoval Paco de Luciu. Ale uznávám, že klasická kytara je spíš snobárna. Ale co se týče techniky, tak to je asi o něčem naprosto jiném.
Jména, která uvedla Willl v 63. jsou jinak velmi zajímavá.

66.Michal 04.03. 2004 17:16
No- teoreticky kazdy kytarista co hraje ve zname kapele, je OK...

67.Mr. Bad Guy 04.03. 2004 18:39
Ale rozhodně do tohohle žebříčku nepatří Hans-Peter Baxxter (Scooter), jehož mám ve sluchátkách teď

68.Michal 04.03. 2004 22:57
Oni Scooter jeste vubec hrajou na nejaky fyzicky hudebni nastroj? :o))))

69.Willl 05.03. 2004 07:45
Souhlas s Michal 66: Kapely, které to dotáhly dál než za hranice svého státu nemohou mít špatné muzikanty. Přesně tento závěr jsem chtěla napsat, ale byl jsi rychlejší. Dělat ankety, který muzikant byl nejlepší - no nevím. Je to vždy subjektivní názor hodnotících. Já třeba Hendrixe nemusím vůbec.

70.Mr. Bad Guy 05.03. 2004 08:38
Michal 68: Nevím, ale air guitar to teda není. Ale možná hrajou na ufonskou techniku.

71.Michal 05.03. 2004 10:57
To Will: promin ;o)
To MBG: jj- taky si rikam... Sak oni to snad vsechno "skladaji" jen pres comp... Driv se mi libili vic... :o/

72.Mirek R. 05.03. 2004 13:55
Vubec mi nejde na rozum, jak nekdo, kdo o sobe tvrdi, ze se mu libi Queen, muze poslouchat neco tak priserneho jako je SCOOrvenej TRpaslik :-(

73.Michal 05.03. 2004 15:46
hehe- kdo tady rika, ze posloucha Scooter...?

74.Mr. Bad Guy 05.03. 2004 16:26
Michal 73: Přesně tak. Až do alba Rough and tough and dangerous (jakási obdoba "našeho" GH I) se to ještě poslouchat dalo. Z pozdějších alb je světlou vyjímkou Sheffield, ale jinak bych si s jejich CD mohl utírat zadek.

75.Michal 05.03. 2004 16:46
jj- presne tak... ty posledni CD bych nepouzil ani jako tacek pod sklenicky... :o)) Ja mam od nich jednu MC a ta je stara tak 6- 7 let... Tenkrat jsem jeste "neznal" Queen a Scooter hrali jeste tak nejak poslouchatelne... I tak se to tehdejsi "poslouchani" neda srovnat s tim, co se mnou dnes delaji Queen... (hehe- hezky se to rymuje ;o))) lol

76.Mr. Bad Guy 05.03. 2004 23:01
6-7 let? že by age of love? nebo wicked? Někdo tady před mnoha topicy psal, že album Mr. Bad Guy se hodí maximálně na podepření skříně. No nevím, ale srovnání There must be more to life than this a třeba How much is the fish... no, prostě si radši budu podpírat skříň cédy Scooter a Věry Špinarové.

77.Michal 06.03. 2004 14:20
Tusim, ze se to album jmenuje Our Happy Hardcore :o) Co se tyce tech alb jak rikas, tak souhlas... ;o)

78.Soňa 23.09. 2004 12:56
Kurnik, tady se tak odbočuje od témat:-)já myslím že lepší klavírista byl Freddie..už v mládí výrazně přečuhoval z řady vzhledem k uměleckým sklonům..

79.Ptr 23.09. 2004 14:40
Tak tady jde o dva nástroje - klavír a klávesy... Pak je to takhle:

klavír - Jerry Lee Lewis
klávesy - Jon Lord a Don Airey

80.Ptr 23.09. 2004 14:53
PavelRokyta 16:
"Stejně tak Brian není bůhví jak dobrej kytarista, Jon basista a Roger bubeník. Dalo by se říct , že poslední tři jmenovaní byli lehce nadprůměrní "

Sorry, že se vracím k tak starýmu příspěvku. Ale souhlasim jenom na půl. Brian je skvělej kytarista (i když samozřejmě jsou podle mě lepší - Clapton, Hendrix, Page, Blackmore, Morse, Burton, Vai, Satriani, můj miláček Vaughan a několik dalších), ale do první dvacítky nejlepších by měl stopro patřit.

K basákovi. Sorry (omlouvám se všem hardcore milovníkům Queen), ale John Deacon je podle mě opravdu velmi velmi průměrnej... Ale to není zas tak špatný (v mých očích je totiž jen velmi lehce nadprůměrný například i John Paul Jones ze Zeppelinů). Extraligu mezi basáky vždycky hráli a hrát budou basáci ostřejších žánrů - Butler, Myung, Hughes a jim podobní... Mimochodem, jedním z nejlepších basáků je podle mýho i olympikovskej Milan Broum.

A bicí - no tak tady má Taylor takovou konkurenci, že řadit ho mezi elitu je naprosto nemožný... Bonham, Paice, Ward, Peart, Moon, Baker, Portnoy, Palmer, Cozy Powell, Ronnie Tutt.... to jsou všechno bubeníci o třídu vejš, než Taylor. Přičítám k dobru Rogerovi, že zpíval sbory, ale i pak je zde Mistr nad mistry - Collins!

81.PavelRokyta 23.09. 2004 16:24
Se vším naprostej souhlas.
Queeni sice komponovali a hráli složitou muziku na poslech, ale ne z pohledu na hráčskou techniku. Instrumentálně sou na tom v globálu průměrně. Brian nedprůměrnej kytarista, John velmi průměrnej basák stejně jako Roger průměrnej bubeník.
Ale tady nejde ani o to jaký byli virtuózové jako spíš o ten hudební nápad a ten já cením vejš než jakýkoliv vychytávky ve hře. Vemte si třeba takovej Deth Metal. Oni si lidi myslej, že to není muzika, ale ona to muszika je a ještě k tomu velice náročná na instrumenet. Death metalový kapely hrajou vše v obrovký rychlosti, že to necvičené ucho kolikrát ani nemůže ztrávit. Ale jak kdysi napsal jeden hudební kritik. I když sou tito muzikanti opravdu špičky ve svém oboru a svůj nástroj maj po technické stránce zvládnutej dokonale, tak jim většinou totálně chybí skladatelskej talent proto se uchylujou ktéto muzice. Oni defakto jenom přehrávaj etudy v nejvyšší možné rychlosti, ale tuto muziku většinou musej poslouchat skutečně vyspělé uši a nebo ji poslouchaj vymytý mozky, kerý chtěj bejt akorát zajímavý.

82.Mr.Scully 24.09. 2004 09:29
Myslim, ze jsme tam, kde jsme byli. V cem byl Brian horsi? Ze hral pomaleji nez Hendrix? To je preci nesoumeritelny. Pro ucho normalniho smrtelnika je Hendrix nebo Satriani mnohem hur stravitelny nez lahodny zvuk Briana. Je to dano kytarou, kterou pouzivali, i samozrejme stylem hrani. Ale pro me je proste nanic, ze nekdo hraje rychleji nebo s vetsi zrucnosti, kdyz v zivote nezahraje nic, co by svum zvukem pripominalo treba Millionaire Waltz. Briana kvuli spoustu vecem nemam rad, ale nikdy jsem neslysel nekoho, jehoz hrani na kytaru by bylo tak nejak "hezci" :-)

Roger urcite nebyl v lize s Bonhamem nebo Powellem, ale mel velmi nezamenitelny styl a mne se hodne libil. Johna posoudit nedokazu.

83.bulsara 24.09. 2004 12:34
No sranda ako táto téma, ktorú som pôvodne úspešne odignoroval, ožila...

Queen ako hudobníci?
a) Freddie - neviem posúdiť, ale asi priemer, osobne viac ako hráčske umenie, ma pri mojej ceste k hudbe (ako poslucháč samo), veľmi zaujalo, to klavírne krídlo na pódiu (samozrejme aj zvuk klavíra v nahrávkach), veď si len zoberte, keď začínate s láskou k hudbe od Beatles (a tí sa moc nenakoncertovali - po r.1966 už vôbec), potom sa cez vás prevalí Bay City Rollers, Slade, Nazareth, Deep Purple, Uriah Heep, Pink Floyd, Kiss, Smokie, Wings, Black Sabbath...... a po tejto vlne uvidíte na pódiu pri rocku (hard rocku), klasický klavír, tak ste "mierne udivený"......

84.bulsara 24.09. 2004 12:46
b) Brian - asi tu už bolo to podstatné povedané, pre mňa, podobne ako u Scullyho, bola najšokujúcejšia zvuková stránka jeho hry (farba tónov, imitácia iných nástrojov (často dychových), tie jeho playbackové orchestre na nahrávkach) - to je jeho super originalita, ktorú mu nikto neuprie, a neskôr ma dostal aj svojou hrou na akustickú gitaru). Spomínam si, že keď vyšla Live Killers, myslel som si, že počujem Pána Boha pri Brighton Rock (tá echo hra - možno nič moc hráčsky, ale ten dojem z toho.....) A ašte to okorením (nie som asi moc normálny v tomto), ale mne u hudby veľmi záležalo aj na vizuálnosti, a mne sa Brian na pódiu stráášne pááčil... taký ksicht by som mohol mať (obzvlášť v jeho ére 1975-1981).

85.PavelRokyta 24.09. 2004 12:53
Brian byl bezpochyby s těch čtyř nejlepší muzikant. Velice rozuměl svému podomácku vyrobenému nástroji a jeho zvuk ve své době (myslím tím v době, kdy ještě neexistovali všelijaké digitální efekty) dovedl téměř k dokonalosti. Navíc hudbě velice dobře rozuměl i teoreticky a z toho těžil nejvíce.

86.bulsara 24.09. 2004 13:28
c) Roger - Vzhľadom na moje celoživotné sympatie k bicím (aktívne aj pasívne), ma tento hráčsky post u Queen najviac zaujímal. Ak by som to chcel skrátiť - tak všetko podstatné čo si o schopnostiach a umení Rogera myslím, bolo napísané v jednom z tohtoročných čísiel Muzikusu........Sám som bol prekvapený, že to čo ma na ňom od prvej chvíle zaujalo, sú fakty, ktoré sú uznávané u odbornej verejnosti, že to teda neboli len moje dojmy.....: 1.zvuk jeho bicích.... 2. vzhľad jeho bicích (zase o tej vizuálnosti - ale povedzte mi, kto iný okrem neho pôsobil so svojou aparatúrou tak bohémsky, tak veľkolepo... Keď si spomeniem, na aké nástroje sa všeobecne v 70-tych rokoch na pódiu hralo, tak tie kotlíčky vyzerali oproti Rogerovým tomom srandovne... Už len ten šok, keď ste ako Stredoeurópan vytiahli niekedy v roku 1977 z vonkajšieho obalu ANATO ten vnútorný a uvideli ste ten záber na Rogera skovaného za súpravou (a ten ľavý tom bol ako Stolová Hora nad Kapským Mestom.....). A to "more činelov"... Iste v tých dobách boli hráči na bicie, ktorí boli zaplavený bubnami zľava-sprava (E.Carr, K.Moon, Ward....), ale u Rogera nebol ani jeden bubon navyše pre parádu... 3. hráčske umenie - myslím si, že Roger sa nevyrovná technike K.Moona z Who (ale to bol predsa úplný diabol, ktorému sa už asi nenarodí dvojník) ani invencii J.Bonhama (prepáčte mi malý odskok, ale bol som šokovaný, tým absolútne nezaujímavým vizuálnym výrazom Bonhama pri hre na bicie na pódiu, čo som mal možnosť uvidieť až pri minuloročnej DVD kolekcii - úplný prepadák oproti Rogera)... ale Roger je komplexný bubeník, u ktorého sa koncentrujú viaceré schopnosti, izolovane možno len mierne nadpriemerné, ale v tej vzájomnej chémii absolútne fantasticky pôsobiace. Ináč za jeho vrcholné obdobie považujem éru 1974 - 1982.

87.Mirek R. 24.09. 2004 16:01
Zítra jedu do Prahy na své další dlouholeté oblíbence RUSH a když si vzpomenu na to co předvádí
jejich bubeník Neil Peart na DVD Rush In Rio, tak je mi jasné, že Roger poněkud zaostává. Ale hudba není o výkonech jednotlivých hráčů, nýbrž o souhře všech členů kapely a celkovém dojmu ze skladby, takže v dlouhodobém průměru zůstávají Queen kousek před, i když je to spíš díky Freddieho hlasu a melodiím. Ovšem zítra to bude po Queen v Pešti a Yes v Praze určitě jeden z nejlepších koncertů mého života.

88.Simandl 25.09. 2004 07:56
to by mne docela zajímalo,jaký byli ty Yes.Hrali alespon tu první pisnicku z 90125

89.bulsara 27.09. 2004 06:54
Ad 86) c) … tak do akej kategórie radím Rogera medzi hráčmi na bicie v rocku? Tu je môj top tucet (meno – odporúčaný album/video) :

1. absolútni bohovia:

- Keith Moon (tento hráč sa vymiká akýmkoľvek kritériám – tento člověk absolútne obrátil rolu bicích v rocku, zvláštne, že v štúdiových nahrávkach bol len polovičný – to ale bola vlastne celá skupina) – „Live At Leeds“ + „Live At The Isle Of Wight Festival…“ a všetky ostatné live záznamy…..;
- John Bonham (prezentáciou opak Moona - v štúdiu génius – na pódiu nevýrazný prejav (ale čo mu spod paličiek liezlo, bolo aj live úžasné…) – „Led Zeppelin II“ + „Physical Graffiti“ + „Live At The Royal Albert Hall“.

2. veľmi dobrí – takmer špičkoví (bez poradia) :

- Ian Paice (živá legenda hard rocku – čo už ten toho nahral za tých vyše 35 rokov je neuveriteľné) – „In Rock“ + „Made In Japan“;
- Alex Van Halen – „Woman And Children First“ + „1994“;
- Roger Taylor – „Queen II“ + „Jazz“ + „Live Killers“;
- Mikkey Dee – „Bastards“ + „Sacrifice“ + live záznamy;

3. veľmi dobrí (bez poradia) :

- Taylor Hawkins (zelenáč medzi tu menovanými) – „Live In Reykjavik“ ;
- Stewart Copeland (škoda, že sa po hybernácii The Police akosi vytratil) – „Zenyatta Mondatta“;
- Mick Tucker (utajený talent v zabudnutej, podceňovanej kapele, nech mu je zem ľahká) – „Give Us A Wink“;
- Lars Ulrich – „St. Anger“ + „Metallica“ + „Cunning Stunts“;
- Clem Burke (taký drumer v kapele ako sú Blondie – zvláštny úkaz) – „Eat To The Beat“;
- Alan White – „90125“.

….uznávam, že poznám okrem uvedených len dalších pár desiatok….. čo to je vo svetovom meradle – milióntina promile….?

90.Mirek R. 27.09. 2004 08:28
Dámy a pánové, opravdu to byla v sobotu síla. Tři hodiny (2x 1,5 hod) čistého hraní v neuvěřitelném nasazení. RUSH slavili třicet let a hráli jako mladíci. Vůbec si nedovedu představit Rogera či Briana, že by v takovém tempu vydrželi nyní hrát. Geddy Lee stíhá hrát na basu, zpívat a ještě k tomu šlapat nohama na jakésy synťáky, otočná baterie bicích Neila Pearta je taky kapitola sama o sobě. Slovy se ten zážitek popsat nedá, kdo Rush nikdy neslyšel, pujčte si aspoň nějaké cd. Jako průřez kariérou doporučuji Chronicles, současný výkon zachycuje DVD/CD Live in Rio.

91.Mr.Scully 27.09. 2004 08:31
89 - Zrovna Larse Ulricha znalci Metallicy dost kritizuji, ze se zhorsuje s kazdym rokem. Mel jsem ho rad, ale taky mam pocit, ze starne.

90 - Trochu me mrzi, ze jsem na Rush nesel, protoze znam dost lidi, kteri maji poradi nejoblibenejsich kapel (1.) Queen, (2.) Rush, takze to asi nebude spatna kapela :) Ale nic od nich neznam a navic jsem byl dost silne nachlazen, tak jsem se na to vykaslal.

92.PavelRokyta 27.09. 2004 14:17
ad 90. Právě sem si přečet asi 4 různý recenze na ten koncert a ve všech ho hodnotěj jako jeden z nejlepších letos u nás konanejch. Asi si něco od nich seženu...:-))

93.alexK 27.09. 2004 17:13
Od Rush znám jediný song - Roll The Bones. Ale je fakt dobrej!:-)

94.Mirek R. 30.09. 2004 07:58
Alexi, tak tos mě překvapil! Asi ti budu muset vypálit nějaký výběr :-)

95.bulsara 30.11. 2004 10:35
...len tak mimo... včera som náhodou zhliadol koncert Diany Krall a hoci je to z iného súdka, ak si predstavím Freddieho za klavírom a to čo ona dokáže... tak žiaľ, Freddie bol len ťažký amatér z baru 4. cenovej skupiny..... jak sa tí naši bohovia ľahko stanú maličkými, keď sa viac rozhliadneme dookola...

96.Mirek R. 30.11. 2004 13:29
Já Queen ovšem neposlouchal kvůli Freddieho pianové virtuozitě, nýbrž kvůli výslednému dojmu jejich skladeb. Diana K. může mí sebehbitější prsty při hře na piano, jenže třeba nezazpívá ani "Ovčáci čtveráci" ...

97.Monika 30.11. 2004 15:42
Jo, Freddie byl hlavne zpevak !

98.Michal 30.11. 2004 18:08
viz 96- dik Mirku, ze jsi to rekl za me :o)
a pak- myslim, ze kazdy z nas bez pochyby slysel alespon jednou v zivote hrat nekoho, na koho by si Freddie neskrtal :o) Zato se to ovsem neda rici opacne ve smyslu vokalu :o))

99.alexK 03.12. 2004 09:23
94: já nejsem proti:-)

100.andilek-filipek 05.12. 2004 10:26
No kurňa tady se zase po dlouhé době rozhořela pořádná debata xakru :-) Jestli se chcete zeptat cokoliv v souvislosti s Freddieho pianem a jeho hrou na něj, taxe mě ptejte. Myslím, že sem schopen odpovědět prakticky na cokoliv. Co se teda týká jeho hry, tak to byl (ostatně jako i ve zpěvu a skládání) talent od přírody. Vhledem k tomu, že měl, tuším, jen 4 rocky hry na klavír (Scully mě dyžtak opraví) a zbytek byl samouk, tak když se podíváte na jeho techniku třeba při hraní Seven Seas Of Rhye (krásnej detail je na DVD Wembley), tak je to neskutečný. Má krásně volnou ruku a naopak prsty naprosto pevný a jistý, což je přesně to, jak by to mělo být. Myslím, že pokud by chtěl být špičkovým pianistou a učil se v mládí víc, tak by byl vynikající ve světovým měřítku. I když je to jen kdyby... A co se týká Morana, tak to je samozřejmě extratřída, jak říká Scully. Poslechněte si třeba sólo na konci alba Barcelona (je to v takovým tom mixu skladeb až na konci) No a Deacon - náš baskytarista učí basáky po Olomouci a tvrdí, že Deacon je jednou ze světových špiček.
stránky 1 [2]

Navigace: Queen - Královská legenda: Fórum - Ankety: Lepsi hrac na klavir ?