Navigace: Queen - Krlovsk legenda: Frum - Novinky: Vzpomínka: Peter Freestone a Jacky Smith

Forum

strnky [1] 2
LG: Vzpomínka: Peter Freestone a Jacky Smith18.11. 2007 02:41
Vzpomínka: Peter Freestone a Jacky SmithNa letošní vzpomínce pořádané fanklubem Tornádo Queen si návštěvníci opravdu mohli vybrat z bohatého programu - čím dál tím lepší domácí revival Queenie, Jana Vitáska & Blackbirds, rozhovor a posezení nad dopisy fanoušků s hosty a na závěr německý revival FLASH. Po celou dobu se mezi fanoušky pohybovali i vzácní hosté Peter Freestone, jehož čeština se stále zdokonaluje a Jacky Smith - autogramiáda či nezávazný pokec rádi poskytovali..

Pspvek naposledy editovn 18.11. 2007 11:41

101.Michal 21.11. 2007 18:37
100: Dle meho nazoru se pletes a proto te opravim :) Sice jsem ty pojistky pochopitelne nevidel, ale domnivam se, ze mezi nimi byl diametralni rozdil. Precijen - tour je leckdy zalezitost i nekolika mesicu a toci se v tom velke penize. Proto si myslim, ze tam tech rizik bylo zahrnuto daleko vice. Vlak meli natocenej behem dne (tusim-li spravne ?).
Proste bych to prirovnal k "obycejne" urazove pojistce (co kdyby nekdo z vlaku spadl a zranil se, ze?), kde (mimo jine) pojisteni proti zavaznym onemocnenim neni IMHO potreba :)

Pspvek naposledy editovn 21.11. 2007 18:38

102.Mr. Bad Guy 21.11. 2007 18:41
Jasně, ale přecejenom to bylo na nestandardní částky a z logiky věci by to mělo bejt podmíněný prohlídkou. Pak je tedy otázkou, proč je minimálně na jednom záběru znát, že HIV+ byl.

103.Michal 21.11. 2007 19:07
102: Proste pripojisteni urazu.. Kdyz se budes chtit nechat pripojistit na seskok padakem nebo freeride na lyzich z Mont Everestu (na coz se klasicke pojistky nevztahuji), tak po tobe HIV prohlaseni taky nikdo nebude vyzadovat.
Kdy je to toceny? Nekdy v roce 89? HIV+ byl minimalne od roku 87.. Logicky mi tedy plyne pouze to, ze tam zadne testy k HIV delat nemusel a nebo si lajznul prohlaseni.

104.roberto2 22.11. 2007 08:55
Taky vsechny zdravim,bylo supr,teda do doby kdy mi Mirek podal slivovici...Akce se povedla i kdyz Abaton na me neudelal dobry dojem.Ale aspon sme se tak nemackali jako v Opatove.
15. Miro tocil sem neco malo na mobil,tak ti to muzu poslat na mail.

105.Mr.Scully 22.11. 2007 09:03
Koukam, ze Mirek daval slivovici kazdemu :-))) Hlavni rozdil v nasledkach asi tkvi v tom, ze roberto je zvykly a ma par kilo navic oproti Jacky :-)

106.roberto2 22.11. 2007 09:57
Ale opravdu jen par kilo navic....

107.Mirek R. 22.11. 2007 15:33
Kdyby se tady někdo přestal orientovat ve jménech, tak s tou slivkou to byl ten druhý Mirek, kterému rovněž děkuji za ochutnávku. Na příští případnou akci někde na hvězdárně určitě dojedu ! :-)))

108.Mr.Scully 22.11. 2007 15:40
Aha, to od tebe vlastne byla Becherovka :-)

109.Ptr 22.11. 2007 16:28
Teď si dovolim popsat trošku to dvouhodinové (tzn to druhé) sezení s Freestonem.

Při prvních skladbách Flashe na mě začala padat únava, ani nevim z čeho popravdě ;) a šli jsme si odpočnout do šatny a poslouchali odtamtud. Tušim, že jsem tam byl já, Michal (bubeník Queenie) a Tomáš (kytarista Queenie). Po chvíli přišel Peter Freestone, posadil se k nám a začali jsme si povídat. A v podstatě o všem - počínaje Queen, QPR, konče jeho oblíbenejma českejma filmama (pozoruhodné, zná všechny díly trilogie Slunce seno, popsal nám jeho oblíbený scénky a další film kterej miluje jsou Homoláči - nutno dodat, že si k oběma těhle typicky českejm komediím sehnal anglický titulky) a hudební scénou v Anglii a u nás. Úplně nás dostal jedním komentářem - a to, že se prý k Miku Moranovi dostala nahrávka Petra Kotvalda (tušim Who Wants To Live Forever?) a že Moranovi se ten Kotvaldův hlas líbil! Mnojo, je to tak! :) Už mi to splývá, mám dojem, že tou dobou už tam byl taky Michal, a nutno říct - domluva mezi Peterem a Michalem byla strašně roztomilá, Peter rozumí trošku česky, Michal rozumí trošku anglicky, ale domluvili se dokonale, každá otázka uváděná slovem "and", probralo se fakt ledascos - mě osobně docela dostalo, že Peter si třeba našich hudebníků ala Vondráčková (u ní byl hrozně vtipnej moment, když se řeklo její jméno a Peter řekl něco jako "yeees I loved her but now... I hate what she´s doing now!") a zejména Gotta váží víc, než my Češi jako národ samotnej. Největší poklonu asi vyseknul naší Lucce Bílý o které prohlásil, že to je nejúžasnější ženskej hlas jakej v životě slyšel.

Bylo už skoro ke druhý hodině ráno, když na nás začala silně doléhat únava a na Petera taky, takže padlo pár posledních otázek a rozloučili jsme se. :)

110.Michal 22.11. 2007 16:45
109: Jen bych te doplnil :)
Jeste tam s vami byl Lukas (basak) a rikal mi, ze Freestone proste prisel, sednul si a Michal pronesl neco jako "a ted bychom mu meli neco povidat, co?". Peter tomu rozumel, tak se zacal smat :)
Jinak chci rict, ze to spis byla takova pratelska (v ramci moznosti) konverzace, nez vylozene "otazky a odpovedi" nebo chcete-li "vyslech".. Peterovi jsem rikal, ze asi zazil spoustu rozhovoru a interview a ze doufam, ze ho toto neobtezuje - on sam na to rekl, ze toto jako interview nevnima - proste pokec :) Za coz jsem byl teda hrozne rad. Jinak fakt nevim - snazili jsme se neotravovat s takovejma tema beznejma otazkama, takze jsme se skutecne nezavazne bavili o cemkoli. Peter naznacoval, ze z otazek "a jaky Freddie byl?" nebo "Jsi ten, kdo myslim, ze jsi?" roste z kuze :))))))
Opravdu je to velmi sympaticky a pritazlivy clovek - nejen kuli titulu "Freddieho komorník".

Pspvek naposledy editovn 22.11. 2007 21:19

111.Ptr 22.11. 2007 18:23
110:
Nojo vlastně, Lukáš tam byl taky, ale moc se nezapojoval. :) Jojo, ten začátek byl takovejhle. :D

Jenom upřesnění ještě - Peter říkal, že otázka, kterou on nesnáší je "Jaký Freddie byl" a Freddie samotnej nesnášel otázku "jsi ten, kdo si myslim že jsi?", na tu prej Freddie odpovídal většinou způsobem "jo, jsem tvoje babička!"

112.werdsay 22.11. 2007 19:01
To me mrzi ze jsem tam nebyl a fest :-//

113.spagetka 22.11. 2007 19:22
Peter je super,už v Montreux,když jsme s ním kecali a on si stěžoval,že Karel vůbec nehraje Kotvalda.A potom tam byla zmínka,že má Freddie na zadku rtěnku apod,fakt pohodář.Na vzpomínce na otázku,jak mu chutnala slivovice odpověděl klasickým,že už nepije,ale prý Jacky chutná moc :o)

114.Ptr 22.11. 2007 19:58
Ještě jsem si na něco vzpomněl z toho co nám říkal. Prej, že když jel Brian May jako sólovej kytarista na svý první turné, tak teprve na něm pořádně docenil, co vlastně Freddie na tom pódiu jako frontman dělal, protože když byl Freddie, tak sem tam zazpíval sborový vokály, hrál na kytaru, kdežto teď musel odtáhnout všechno a zjistil, teprve na tom svym sóloturné, jak je strašně náročný odzpívat celej koncert naplno. Což mi připomíná jeden zajímavej komentář k tomu, když Flash končili set s We Are The Champions a ten zpěvák zpíval konec, tak Freestone řekl "vidíte, pokud to dá takhle, tak do toho po celou tu dobu koncertu až doteď nešel naplno!".

115.Michal 22.11. 2007 21:23
111: Ahaaaa :) No vida - moje anglictina :D
114: Jo, to muzu potvrdit.. Pokud se to nesmeli a hrajou se origos toniny (pohonim si triko - jsme jeden z mala revivalu, ktery to tak hraje), tak jsou songy Queen desne zabijacky. Nejvic me pobavilo, kdyz nekdo srovnaval jakehosi candrbaloveho zpevaka s Freddiem, ze Freddie uz champ ke konci koncertu nedaval a candrbalak i po trech hodinach hrani ju odzpival OK :D:D:D:D

116.Scandal 22.11. 2007 21:49
Karel letos se svymi hosty nasadil latku dost vysoko, uz ted premyslim, koho by tak mohl pozvat pristi rok ?

117.Ptr 22.11. 2007 21:55
116:
Já bych jeden návrh měl - Františka Ringo Čecha aby prezentoval živě Antonína Pavlatu. ;)

118.Mirek R. 23.11. 2007 06:53
Další nesrovnalost: Scully říkal, že John je zachycen na videu při příležitosti premiéry čehosi (snad muzikálu WWRY ?) Když jsem se ptal Jacky, zda se John byl aspoň podívat na WWRY nebo koncert Q+PR, řekla, že je to smutné , ale nebyl ani na jedné akci. Takže kdo z našich dvou rivalů má pravdu? Viděl to video s Johnem ještě někdo kromě Scullyho?

119.Mr.Scully 23.11. 2007 08:04
118. Prosim te, pripomen mi to vecer, poslu konecne ten slibeny screenshot. Jinak uz z toho vyrostu :-)

120.Lada 23.11. 2007 09:26
Ten screenshot jsi už posílal a Mirek tehdy po tobě chtěl celý video, protože tam má John hlavu v dlaních a není mu vidět do obličeje :-))

121.Zítřejší růže 23.11. 2007 18:38
Jo, ok. Nejsem tu přihlášený. Napsal jsem o tomhle srazíku recenzi, ale až teď jsem si uvědomil, že ji mám v Brně, teď jsem v Příboře. Takže ji sem pošlu až v neděli nebo pondělí. Nebo když tak poproste Montreuxe, ať ji sem pošle, má ji na mailu.:-)

122.Ondřej Horák 23.11. 2007 20:08
116: Příště by mohl přijet Brian s Rogerem:), ale nevidim to nadějně...

123.Mr.Scully 23.11. 2007 21:45
122. Tak vzhledem k tomu, ze nikdy neprijeli ani na oficialni UK Convention, kterou maji za rohem... Mam tuseni, ze o popularitu ve svem veku opravdu nestoji :)

124.Mr. Bad Guy 24.11. 2007 01:47
Brian radši bude nějakou kometu tahat za ocas a pak to v soapboxu bude strašně AMAZING... no a Roger je na vystavování se poněkud použitej, tak bude nejspíš konzervovat játra vodkou s tonicem s nejbližší blondýnou :-) Toto mi přijde pravděpodobnější, než že by dorazili do Abatonu ;-)

125.Scandal 24.11. 2007 01:57
Tak ucast Briana a Rogera nehrozi ani omylem, to leda ze by na Abaton spadl metr velky meteorit. Ale co treba Spike Edney, ex-clenove The Cross nebo Freddieho sestra (ale to by byl velky luxus)?

126.Mr.Scully 24.11. 2007 11:37
125. Tak tihle se na britske Convention obcas objevi, ale na CR to moc nevidim. Mozna leda Jim Hutton, kdyby mu Karel dobre zaplatil.

127.Mr. Bad Guy 24.11. 2007 12:16
125: Sežeň obrovskej meteorit a pomůžu ti ho na Abaton svalit ;-) a myslím, že by se nás tu na pomoc takových našlo víc.
126: Člověče nevím proč, ale Jima nemám rád. Spika bych viděl daleko radši.

128.Mr.Scully 24.11. 2007 15:46
Jim rejzuje na Freddieho zivote stejne jako Phoebe, ale Phoebe je o mnoho sympatictejsi. Ale nevim, Jima jsem nepotkal osobne. Jedine zpravy, ktere o nem mam, jsou, ze je alkoholik.

129.pittrek 25.11. 2007 11:18
Povedal by som, VDAKA BOHU za to, ze je Jim alkoholik, ktoremu nezalezi na "pokladoch" ktore doma ma :-)

130.Mr.Scully 25.11. 2007 11:32
129. Jestli myslis ty videa Freddieho ve vane apod., tak je otazkou, jestli je to az tak dobre, ze to siri :) Freddie by ho zabil.

Pspvek naposledy editovn 25.11. 2007 12:32

131.Breakthru 25.11. 2007 12:00
119 Co ten screenshot s odkrytou tváří?:-)

Ještě by mohla přijet Mary, ale to už by bylo reálnější, kdyby přijel John...

132.pittrek 25.11. 2007 12:01
130 - preto som pouzil uvodzovky a smajlika :)

Pspvek naposledy editovn 25.11. 2007 12:34

133.Mr.Scully 25.11. 2007 12:33
132. Nejvetsi poklady ma Jim Jenkins :) Teda krome privatnich videi FM. Ale Jim je v tomhle dost cestnej, dostat z neho cokoliv je hodne obtizny.

134.pittrek 25.11. 2007 12:36
No ano kua, Jenkins :) Radsej ani nechcem vediet ako tie veci od neho moj "zdroj" ziskal :)

135.Mr.Scully 25.11. 2007 13:39
Moc cestne asi ne :( Nekdy je lepsi nevedet. Jim Jenkins toho ma furu - demoverze, Houston DVD ma uz x let - nejvetsi ironie je, ze jeho to vubec nezajima, jemu to posilaji Queen Productions jen tak ze setrvacnosti. On to akorat rozbali a strci do skrine. Mel furu pasek, ktere sam nahral na koncertech - napr. Crazy tour. Vyhodil je. Proste Queeni ho uz nijak nezajimaji, posloucha Marillion a obcas zajede na Convention, aby se jako nereklo. Ale jinak desne hodnej clovek.

136.Ptr 25.11. 2007 18:17
www.ahaonline.cz,-milenec-freddieho-mercuryho:-zautocil-na-lucii-bilou!-pry-je-lina!-a-bude-toho-brzy-litovat!/

Ukázka práce bulváru, názor si vytvořte sami.

Pspvek naposledy editovn 25.11. 2007 18:30

137.LG 25.11. 2007 18:58
136: aspon si priste snad rozmysli (nebo jestli je to ve spolupraci s Karlem), koho nechaji ten rozhovor udelat.

138.Akáda 25.11. 2007 20:21
Já bych jim napsal mejl, že jsou trubky.

139.spagetka 25.11. 2007 20:52
No jo bulvár se zase předvedl v plné "kráse" :o((

140.Zítřejší růže 26.11. 2007 18:33
zkouška

h

141.Zítřejší růže 26.11. 2007 18:35
Zpověď fanouška PF na srazu fanoušků Queen

Na úvod musím říct, že i když nejvíc poslouchám Pink Floyd, nepovažuju sám sebe za tak vyhraněného pinkfloyďáka, za kterého mě lidi mají. Jsem otevřený všem stylům hudby – a můj disk zdobí cca 15 GB hudby od nějakých sto dvaceti různých interpretů. To není něco, čím se chci nějak chlubit, to je prostě fakt.
No a stalo se, že mi přišlo pozvání Montreuxe na sraz fanoušků skupiny Queen, které jsem přijal. Byl jsem připravený trochu provokovat. Oblékl jsem si tričko Mobyho s nápisem Little idiot a do batohu pro jistotu přibalil ještě tričko Davida Gilmoura. Jediné CD – originální – které od Queenů mám, koncert z turné Live Magic, jsem nechal doma. Nehodlal jsem se k nikomu zapojovat – a kdyby byla potřeba, byl jsem připravený zazpívat z plna hrdla některý z Mobyho hitů!

Což říkám proto, aby bylo jasné, že jsem na sraz přijel hlavně kvůli tomu, že jsem myslel, že by mohla být sranda. Ale nechci, abyste si mysleli, že ke Queenům vztah nemám. Považuju je za kapelu, která měla rozhodující vliv na směřování populární hudby v sedmdesátých, osmdesátých i devadesátých letech, obdivuju je za to, že přestože hráli po dobu tří dekád, uměli si zachovat svůj styl a úroveň – kterou podle mě nejvíce vygradovali v posledních letech tvorby, alba Innuendo a Made in heaven jsou mé nejoblíbenější.
Mám tedy ke Queenům velmi vřelý vztah, ale když jsme tak s Montreuxem, Scandalem a ještě Víťou, co ani nevím, jaký má na Královské legendě nick, stáli před klubem Abaton, kde vše mělo propuknout, seznal jsem, že to dneska stačit nebude. Kolem mě stál neskutečně natěšený dav lidí, každý otričkovaný, ošálovaný, obundovaný a někteří dokonce okalhotovaní ve stylu Queen. V tomhle ohledu suverénně vedla jedna stařenka, o které jsem původně myslel, že musí být nějaká bezdomovkyně, než mi bylo řečeno, že přijela až z Anglie. Ta měla na své riflové bundě tolik nášivek, že vedle ostatních působila jako armádní generál. A různé odznáčky Queen, Freddieho Mercuryho a tak dál se na ní blyštily jako metály na Pinochetově uniformě. Na zádech ohromný nápis – A Kind of magic a taška s nápisem Queen – to aby došlo i všem senilním slepcům, že s touhle paní si o Rolling Stones moc nepokecáte.

Po vpuštění do klubu se velký dav v mých očích proměnil v ohromnou krychli napěchovanou dávkou fundamentalismu, šílenství a absolutně nekritického obdivu k té jediné kapele, o které já kacířsky prohlásil: „Ale jó, pár písniček má pěkných“.

Montreux mě představil organizátorovi. Byl to od pohledu sympatický urostlý chlapík s tmavými vlasy a vousy, který se očividně s Montreuxem dobře znal. Spokojeně si jej i Víťu prohlédl a pochválil je, že v pořádku – to proto, že na jejich oblečení nápisy Queen jen hráli. U mého trička s Mobym se znepokojeně pozastavil, ale přátelsky se usmál a řekl, že musím dneska hodně utrácet.

To proto, že všude v okolí bylo plno stánků, kde již prodejci netrpělivě podupávali a těšili se na zisky. Měli trička, dévédéčka, cérečka, kazety, nášivky, odznaky a plno dalších nezbytností, které se mohly na mých dvacet korun v peněžence jen mile usmívat.

To ostatní na tom byli líp. Když si vzal organizátor slovo, poděkoval všem, že přišli a přál jim příjemnou zábavu, opět prohodil slova o tom, ať se nikdo neupejpá a utrácí. To mě přesvědčilo o tom, že ta slova nejsou myšlena s nadsázkou.

Ani tak nebyla pochopena. Protože po doznění slov se ozvalo radostné juchů a davy se začaly trousit ke stánkům s lákadly. Vzpomněl jsem si na jednu kapelu, co se jmenuje Šum svistu, neboť právě to mi evokoval zvuk, který jsem všude kolem slyšel, když fanoušci vytahovali bankovky a raritní dévédéčka, slušivá trička a tak dál měnily majitele.

Klub Abaton byl o dvou podlažích - v tom dolním běhaly neustále videoklipy Queenů - od šesti do tří do rána jeden za druhým - kdo by si pomyslel, že jich mají tolik? Myslel jsem, že to by zvládl snad jen někdo, kdo by sestříhal několik Castrových projevů, rozsekal to na několikaminutové tracky a pustil to zrychleně, aby to mohl vydávat za další díl Šmoulí olympiády. Ale nebyly pochopitelně jen klasické klipy, ale ještě navíc záběry ze zkušebny x let staré. Jistě hodně vzácné a raritní. Zvuk za moc nestál, ale i tak se rozléhal klokotavý smích, když se na záběrech objevil nějaký takový ten klasický bodrý vtípek ze zkušebny.

Nahoře vyhrávala jedna revivalová kapela za druhou. Ta první byla vystrojená stejně jako Queeni, jejich Freddie měl na sobě stejný žlutý kabátek jako onehdá ve Wembley, stejný střih vlasů a stejný (pravý) knírek. A samozřejmě, jeho krokové variace absolutně identické. Připadalo mi, že by neškodilo být trochu jiný. Ale ostatní byli zjevně spokojení, Freddieho dvojče mělo očividně dobrou náladu a nadšený byl společně s fanoušky. Jen z Briana číslo 2 tolik radostná nálada nečišela, protože vzhledem k tomu, že k němu příroda nebyla tak milostivá, musela jeho hlavu zdobit paruka hustých kudrnatých kadeří. Kvůli čemuž dotyčného očividně polévalo horko. Ale musel to vydržet – sundat si vlasy, to by tady zřejmě znamenalo faux pas. A I want to break free stíhalo Another one bites the dust a to stíhalo A kind of magic a plno dalších srdcovek.

Ke speciálním hostům, Peterovi Freestoneovi a Jackie Smith, jsem se taky dostal. A to docela brzo, díky Montreuxovým kontaktům. Mám pocit, že mi bylo řečeno, že je to manažer Queenů od roku 1979 a vedoucí světového fanklubu plus snad nějakou dobu osobní manažerka Freddieho (to druhé bez záruky, nevím, jestli jsem to pochopil správně – ale podle všeho to byli lidi dost cenní a vážení). Samozřejmě jsem je předtím neznal, ale rád jsem si s nima na chvíli popovídal. Měl jsem u sebe naštěstí brambůrky, což mívám skoro vždycky a protože Jackie je milovala, tak jsme si spolu pochutnali. Nebyli to špatní lidé, jen mi připadalo, že na nich byla až moc očividná, až trochu křečovitá snaha se ukázat jako úplně normální lidi, kteří jsou vstřícní, usměvaví a fanoušky Queenů milují - a nejen je, protože se na mě bodře usmívali i když jsem jim líčil svůj vztah k této skupině. Podepsali se mi do učebnice finštiny. Když jsem to potom ukazoval některým lidem tam, někteří mě asi měli chuť skopat – finština asi není hodna takových lidí, ale já jsem byl rád – aspoň, až ji budu prodávat, trhnu na ni možná víc peněz.:-)

Když pak potom ti dva v přestávce mezi vystoupeními dvou revivalových kapel měli konferenci pro fanoušky, seděla tam s nimi snaživá překladatelka, drobná sympatická dívenka a fanynka Kristýnka, která měla za úkol překládat dotazy fanoušků. Bohužel, byla podle všeho trochu vyklepaná z toho, že sedí vedle těch dvou, že se nezmohla nikdy na víc, než pár slov a někdy jí to krapet ujelo - ale nikomu to nevadilo, všichni byli vstřícní, usměvaví a bavili se vtipnými historkami z Freddieho života ("Proč Freddie nikdy neřídil auto? - Freddie ho řídil jen jednou. Udělal si kurs autoškoly a poté poprvé nastoupil do auta. Vyjel z Londýna, ujel asi dvě míle, pak zastavil, nasedl na taxíka a vrátil se zpátky. Freddie zastával názor, že každý je na světě z nějakého důvodu. Někteří proto, aby skládali písně, jiní, aby vařili jídla a jiní, aby řídili auto." - konec historky, mohutný smích).

Dalším speciálním hostem byla německá slavná revivalová kapela Flash. Jejich zpěvák afektovaně ječel v každé písničce, všechno natahoval ad absurdum - a navíc to byl gay, což se ukázalo, když potom se bavil s jedním fanouškem na chodbě, měl v sobě asi už nějaké pivo a neustále se snažil toho fanouška políbit na ústa, přitom on se mu snažil pořád vyhnout – nemůžu potvrdit, mám to z doslechu, ale když jsem viděl, co ten člověk na pódiu dělá, věřím úplně všemu.

Zábava ale byla až do čtyř - ještě se dělala karaoke party a samozřejmě, až na čestné výjimky to byla přehlídka typů, z nichž každý zpíval co nejvíc uměl srdcem, ale nikdo rozumem. Zvláště komická mi přišla jedna z nich, myslím že Maďarka, zpívající Crazy little thing called love. Velice impulzivně prožívala každou notu, velice se dožadovala podpory publika, neustále vykřikovala Wau! Oh! U-huuu! – takže nezasvěcenému pozorovateli se musela nabídnout otázka, jestli ještě stále zpívá. A fanouškovsky vděčný pokřik „Ready Freddie?“, který se tuším v originálu objevuje jen jednou, dala tahle paninka k lepšímu asi šedesát devětkrát.

Jacky se mezitím tak ožrala, že se tam zuřivě líbala s hlavním a nejdůležitějším českým fanouškem Scullym a přitom mu neustále říkala: ""I fucking hate you, you are a cunt!". Dozvědel jsem se, že spolu mají vleklé spory, taky jsem slyšel, jakého rázu. Tolik do toho nevidím, podle toho, co jsem slyšel, jsem spíše na Scullyho straně, to však nic nemění na tom, že Jackyin způsob ,vyřizování sporů´(?) mi přišel… zajímavý…

Závěr se nesl v radostném pouštění nejlepších písniček. Co na tom, že We will rock you, We are the champions ten večer z úst revivalů, z pláten projektorů nebo z úst zpěváků karaoke (ó hrůzo) už zaznělo aspoň pětkrát? Stejně to pustili ještě jednou. A všichni byli kamarádi, drželi se u toho za ramena, zpívali a svatosvatě slíbili, že příště přijdou zas. (a utratí víc, chce se mi říct...)

Zkrátka a dobře, po skončení téhle přehlídky jsem se zavázal, že u poslouchání Queenů zůstanu, ale nehodlám se stát fanouškem. Sice obdivuju, nakolik to ty lidi tmelí, divil bych se, kdyby v ČR existoval jiný fanklub, jehož členové by byli tolik soudržní (možná jedině Tokio Hotel, hehe. Ale tam asi fanynky rozděluje fakt, že každá chce Billíska pro sebe:-) Asi le necítil jsem, že mezi tyhle lidi patřím - takže jsem se tam necítil moc dobře.

Myslím, že fanouškovské srazy Queenů nejsou pro lidi, kteří to jen poslouchají, ale pro ty, kteří tím žijí. To já nejsem a nikdy nebudu, takže mě tam už možná nikdo neuvidí.

Jednou stačilo.

Zdraví Lukáš

PS: Zdravice pro Montreuxe, Skandála, Víťu a Zuzzi:-)

142.alexK 26.11. 2007 21:03
LOL, fakt hezky napsané:-D

143.Škorpi 26.11. 2007 21:06
141. Já jsem Škorpi,Lukáši :-)

144.Ondřej Horák 26.11. 2007 22:18
136: Prostě bulvár, na to se nic nedá říct...

145.Scandal 27.11. 2007 00:20
136: Ja a Montreux jsme se na tema ceskych zpevaku s Freestonem bavili a Lucku Bilou vychvaloval, takze ten titulek je vytrzeny z kontextu a totalne prekrouceny, normalni u bulvaru. Jinak nam aspon , na rozdil od AHA, prozradil oblast kde bydli- pry 8km od Klatov.
141: Taky te zdravim, na nefandu Queen jsi to napsal celkem zajimave (par technickych chyb-napr. toho manazera Queenu - ti odpustime:-)

146.Mirek R. 27.11. 2007 07:00
141: Pěkná reportáž nezávislého pozorovatele, který se na dění dívá trochu s nadhledem. Samotného by mě zajímalo, jak by asi proběhl sraz fandů Pink Floyd. Asi by šest hodin seděli a se zavřenými očima by v klidu poslouchali táhlé zvukomalebné kompozice, zřejmě by se probrali ke společnému skandování pouze při Another Brick ... Ale proč ne.
Jinak u rozhovoru Jacky se Scullym jsem byl, ale nějak jsem si nevšiml, že by ho "zuřivě líbala", zřejmě tu měl vypito ještě i někdo jiný :-) Možná se Scully pochlubí, jestli mi něco uteklo... Občas se k němu nahla, aby mu zblízka řekla to "fuck you", ale to bylo asi tak vše.

147.Mr.Scully 27.11. 2007 09:06
141. Pekna reportaz z nadhledu :-) Potkali jsme se vlastne? Se Scandalem jsem myslim taky venku kecal.

145. Jo, ty Klatovy jsem zjistil taky, ale jmeno vesnice nerekl a somrovat jsem nechtel. Zajimalo me to jen ze zvedavosti, mame tam relativne nedaleko chatu.

Jinak zpravy o libani musim durazne dementovat :-) Jacky se obcas chtela pritulit, ale pusu bych ji asi nedal (a zas tak vrely vztah ke me nemela ani po tom alkoholu :-). Na svuj vek sympaticka zenska, ale mnozina zen, ktere bych rad libal, je v prumeru zhruba o 25-30 let mladsi ;-)

148.Lada 27.11. 2007 11:08
147: Tak se přiznej ;-))
Anebo na tohle fórum chodí i tvoje přítelkyně?

149.Mr.Scully 27.11. 2007 12:25
Nic ze me nedostanete, byl jsem strizlivej, tudiz si to nastesti pamatuju :-)

150.Zítřejší růže 27.11. 2007 14:46
Zaprvé - mohl by mi už konečně někdo vyřídit registraci?:-)

143 - Ahoj Škorpi, já jsem Lukáš.

146 - No čekal jsem, kdo si rýpne.:-) Tak abyste měli informace, fanoušci Pink Floyd nejsou tak družní. Nevím, jestli se nějaké srazy vůbec konají, já na žádném nebyl... byl jsem teda na třech koncertech. Ale suchaři nejsme. Na tom prvním, ve Frankfurtě, jsme ke konci koncertu před přídavky prorazili dopředu, ušlapali asi deset Němců, jenom abychom mohli stát před pódiem. A Comfortably numb prožívali v úplné euforii.:-)

Takhle kdybychom naplánovali sraz normálně, asi bychom se taky sešli někde v hospodě. Jednak je nás málo, jednak nemáme (a ani moc po něm netoužíme) mnoho klipů, raritních materiálů a tak vůbec. A naše pokoje kromě občasných plakátů s hranolem nebo sadou originálních gramofonových desek nebo aspoň cédéček nic extra nezdobí. Zkrátka, jsme umírnění. Neseme si to v srdíčku.:-)

Skandování na ABitW - vyloučeno. Zaprvé, je to typicky laický názor, myslet si, že jediný nářez, který mají PF v repertoáru, je právě tohle. A za druhé, sama kapela se už dávno nechala slyšet, že na koncertech upřednostňuje nábožné ticho ze strany posluchačů - říkal jsem to i Skandálovi a Montreuxovi.

Fanoušci PF jsou taky specifičtí v tom, že drtivá většina z nich si nepřeje coeback Pink Floyd. Stačí nám to, co pro nás už udělali a spíš se bojíme, aby se nezačali ztrapňovat... už tak se objevuje dost hlasů proti poslednímu albu Davida Gilmoura z roku 2006.

A asi nejsme jediní. Minulý týden jsem byl na srazu fanoušků Stinga a ten probíhal tak, že se nás sešlo v Brně celkem šest, zaradovali jsme se, že je nás hodně, šli jsme do čajovny, dali si dýmečku a debatovali o tom, jak se rozvíjí stránky fanklubu, co je na nově vyšlých bonusových CDčkách a že Police příští rok možná přijedou do ČR. Prostě pohoda.

Tím nechci nijak soudit, čí způsoby jsou lepší nebo horší. A nechci nikoho uvést do skepticismu, protože to nadšení a entuziasmus, s jakým to prožíváte, je opravdu obdivuhodný a člověk to opravdu jenj tak nevidí. Jen je mi to prostě cizí, to je vše.:-)

147 - Viděli jsme se. Takový hubeňour s tričkem s Mobym a mikrofonem na hlavě.

151.Ondřej Horák 27.11. 2007 20:17
145: Tak a já beru do ruky autoatlas a lexikon obcí a jdu se kouknout, které vesnice, co mají 200 obyvatel, jsou 8 km od Klatov:) A že jich bude hodně:)
Mohou to být:
Myslovice (ale jen 108 obyvatel)
Obytce (171 obyvatel)
Týnec (319 obyvatel)
Poleň (272 obyvatel)
nebo třeba nějaká vzdálená vesnička pod Klatovama nebo jinou větší obcí...

152.Mirek R. 28.11. 2007 07:43
150: Neber to moc osobně, viděl-li jsi někdy koncert Queen na videu, určitě ti muselo být jasné, že na srazu fandů této kapely moc klidu nebude. Já sám jsem sice ten klidnější, protože mám raději to nehitovější starší období tvorby Queen, ale jsem rád, že Queen mají stále "dorost" a jejich fandové jen tak nevymřou :-)

PF mám taky moc rád, byť nejsem jejich znalec a neznám jejich ranná alba. Ovšem závidím teď fandům PF to, na co my Q-fans čekáme už roky, tj. pěkný boxset se všemi alby. Úplně ti rozumím s tím strachem z případného comebacku PF, někdy je lepší skončit v nejlepším a nerejžovat ze slavného jména, tak jak to dělají ti "naši" BM + RT.

Tak to mě fakt zajímá, co si myslí fanoušci PF o posledním Gilmorově cd. Já jsem byl z prvních ukázek nadšen, ale když jsem pak slyšel CD vcelku, zíval jsem nudou. Chtělo by to vložit občas něco živějšího.

ad Police: Taky jsem se na ně těšil, ale mám pocit, že jakmile letošní šňůra skončí (nebo už skončila?),
zase se nad nimi zavře voda a u nás už je nikdy neuvidíme.

Pspvek naposledy editovn 28.11. 2007 07:43

153.Mirek R. 29.11. 2007 13:12
Jacky se na stránkách ofic fan clubu přiznává, že ji chutnalo v Praze pivo :-)
www.queenworld.com

154.LG 29.11. 2007 13:21
150: registrace vyrizena :), jake negativni hlasy vzhledem k Pink Floyd se objevuji proti Gilmourovu albu On An Island?
151: nebylo by lepsi se v tom 'nestourat' ?

155.Mr.Scully 29.11. 2007 13:42
153. A to ani nevi, ze misty omylem usrkavala jedno pekne zvetrale, ktere tam na stole zrejme zanechal nekdo pred ni :-)

156.Ondřej Horák 29.11. 2007 21:26
154: Tuhle otázku jsem čekal. Já neřikám: "všichni nasednou na autobus/do auta a ty vesnice objet!" Jen tu spekuluju o tom, která z nich by to mohla být:)
155: Jak tam píše, že se jí dělaly blesky před očima. Tak si myslim, že to bylo nejen z těch foťáků (fakt je, že ten můj blejská docela dost:D), ale i z toho píva...
strnky [1] 2

Koment k novince

(IP: 3.80.177.176)

Navigace: Queen - Krlovsk legenda: Frum - Novinky: Vzpomínka: Peter Freestone a Jacky Smith