Navigace: Queen - Královská legenda: Fórum - Ankety: Najhorsi album od Queen

Forum

--- Pouze přihlášení uživatelé můžou přispívat do diskuze ---stránky 1
Duroslav: Najhorsi album od Queen27.09. 2007 22:05
da niekto nieco ine ako Hot Space?

1.Mr.Scully 28.09. 2007 00:28
Spousta lidi urcite ano.

Ja rozhodne ne. Hot Space rulez.

2.bulsara 28.09. 2007 06:51
Scully tvoja láska k HS je všeobecne známa ... Ja som tiež trošku známy láskou k The Miracle ... Ak si zoberiem (vynorím) svoje myšlienkové pochody z 80-tych rokov, tak konštatujem, že každý "nový" album počnúc The Game ma v niečom prekvapil a svojim spôsobom priniesol niečo iné, než bolo predtým ..., možno AKOM len tou pretransformovanou filmovou kulisou (ak FG nerátam), ale poviem vám, že po troch rokoch čakania ma TM síce potešil, ale v kontexte tej dekády to bolo len státie na mieste s okopírovanou formulou pop rocku ... a po odstupe rokov skôr dva kroky vzad. Takže u mňa je to niečo iné ako HS.

3.Mr. Bad Guy 28.09. 2007 07:52
Pro mě též jasným favoritem HS. Druhé místo obsazue AKOM. Proto je celkem s podivem, že mám rád Works.

4.Mr.Scully 28.09. 2007 10:33
2. Ono ani Miracle neni zrovna skvost, ale jsou tam 2-3 naprosto paradni veci, ktere to vyrovnavaji. Ty na HS (podle meho nazoru) jaksi chybi :-)

3. Ano, AKOM je u me asi taky velmi horky kandidat na stribro. A Miracle, Works, Game, tot souperi o bronz. Skoro bych rekl, ze jakekoliv album z let 80. je pro me horsi nez jakekoliv album z let 70.

5.Mr. Bad Guy 28.09. 2007 11:05
Zvěřina ale patří do sedmdesátek :-)

6.Mr.Scully 28.09. 2007 12:28
5. Ty si ale hrajes s jazykem anglickym... :-)

Mas v podstate asi pravdu, ale je to uz spis hratka se slovy :-)

7.Duroslav 28.09. 2007 13:25
moj rebricek:
1. Hot Space
2. A Kind of magic
3. The game
4. A News of the world
...ostatne mam vzrazne radsej...

8.Eric 28.09. 2007 13:27
já považuju Miracl za jedno z nejlepších alb , který Queen vydaly. Podle mě, je nejhorší album A kind of magic nebo Made in heaven

9.Michal 28.09. 2007 15:29
Mno, tak jsem si dal chvilicku a sestavil zebricek oblibenosti podle toho, jak se mi ktera pisnicka libi..
Kazdou pisnicku jsem oznamkoval od 1 do 5 hvezdicek a pak udelal prumer jednotlivych alb. Musim podotknout, ze jsem hvezdickoval uz nekdy pred pul rokem, takze jsem mel cas hvezdicky doladit :)
Jsem celkem prekvapeny - vyslo mi toto:

1 Innuendo 55/12 = 4,58
2 News Of The World 50/11 = 4,55
3 Queen II 49/11 = 4,45
4 A Day At The Races 44/10 = 4,4
5 The Works 38/9 = 4,33
6 Jazz 56/13 = 4,31
7 Flash 77/18 = 4,28
8 Made In Heaven 51/12 = 4,25
9 Hot Space 46/11 = 4,18
10 A Night At The Opera 44/11 = 4
A Kind Of Magic 40/10 = 4
The Miracle 48/12 = 4
11 The Game 39/10 = 3,9
12 Sheer Heart Attack 49/13 = 3,77
13 Queen 36/10 = 3,6

Zaroven dodavam, ze nejde o kvalitu alb, ale o jejich oblibenost memu uchu.

Příspěvek naposledy editován 28.09. 2007 15:31

10.Jura 28.09. 2007 19:49
Určit nejhorší album je pro mě dost obtížné, protože s každým z nich mám spojené určité období života, kdy jsem si ho koupil a slyšel poprvé. Jó, to byly časy před 8-12 lety, kdy jsem si jednou nebo dvakrát za rok objednal nebo přímo koupil novou kazetu Queen. Netrpělivý a napjatý jsem se co nejrychleji dostal domů a dosud neznámé písně skoro až obřadně vychutnal. Internet byl tehdy na počátku vývoje a já k němu přístup neměl, proto jsem Queen objevoval takhle po špetkách, což mělo určitě své kouzlo a vůbec toho nelituji. Nedokážu si představit, že by mi dneska někdo vypálil nebo bych si stáhl komplet tvorbu v mp3 a třeba během jednoho dne mi to všechno prošumělo hlavou.

Nicméně konec sentimentu a zpět k tématu :-). Každá deska Queen má svou nezaměnitelnou atmosféru, zvuk a od ostatních alb se tímto většinou více či méně liší. Právě z téhle rozmanitosti pramení to, že nemám vyloženě neoblíbené album Queen a podle nálady si pustím jednou Operu a zítra třeba Hot Space. V každém případě nejméně často si od začátku do konce pouštím asi právě Hot Space a A Kind Of Magic. Z těhle kousků vybírám spíš jednotlivé skladby.

Příspěvek naposledy editován 28.09. 2007 20:03

11.Ondřej Horák 28.09. 2007 21:33
moje pořadí
poslední - Flash Gordon
předposlední - News Of The World
předpředposlední - A Kind Of Magic

12.Mr. Bad Guy 29.09. 2007 12:51
6: Uznej, že zrovna název tohoto alba se dá za jinotaj považovat. Aspoň pro mě si to o to koleduje :-) To že nevydali Pork space, The Beef ani A kind of lamb... to už je věc druhá.

13.Lada 29.09. 2007 19:15
Nejhorší Flash následuje MIH.

14.Jura 29.09. 2007 19:44
12: Nebo taky Noc v řeznictví, případně Den na zabijačce :-))).

15.Ondřej Horák 29.09. 2007 19:58
14: jitrniceeee.
13: Koukám, že co se MIH týče, jsi vyjímka:)

16.Mr. Bad Guy 30.09. 2007 09:36
14: To by bylo bezkonkurenčně nejprodávanější dvojalbum v celý ČSR :-)
15: Taky už MiH beru s odstupem času jako slabý album... ale jsem zvědavej jak na to budem všichni koukat tak za pět let.

17.Mr. Bad Guy 30.09. 2007 09:37
Ad Game - dovedete si představit Briana jako jelena? ;-)

18.Janek 30.09. 2007 18:33
Já mám Hot Space moc rád :-) Ale takovej Flash Gordon si nepouštím skoro nikdy.

19.Ondřej Horák 30.09. 2007 20:12
18: Já si je pouštim vechny stejně často, třeba by se mi něco zalíbilo atp.
16: Já stále ne. Pravda je, že moje nejoblíbenější alba se postupně přesunuly vesměs do 70. let, ale MIH a Hot Space zůstaly mezi nejoblíbenějšími dodneška:)

20.pittrek 30.09. 2007 20:25
Hot Space
A Kind Of Magic
The Miracle

21.Janek 30.09. 2007 21:22
19: Jasný, taky to tak dělám :) ale zrovna mám FlashGordonovou pauzu :D

22.simaaa 01.10. 2007 13:48
tak ja osobne bych vyradil Flash Gordon, protoze je to soundtrack a taky Made In Heaven, s tim uz Freddie nemel co do cineni a nebyli to Queen jako takovi. Hot Space v porovnani s jinymi deskami urcite pokulhava, ale porad se mi libi daleko vic nez deska Jazz. Takze pro me nejhorsi album Jazz.

23.Ondřej Horák 01.10. 2007 17:59
22: Neměl s tím co do činění? Já myslel, že krom poslední skladby (Track 13) nazpíval všechny...:)

24.Mr.Scully 01.10. 2007 19:32
23. Jj, zvlast dvanacta se mu povedla, jeden z jeho nejlepsich peveckych vykonu.

25.Janek 01.10. 2007 20:24
24: "Yeeeeaaah" :-)

26.simaaa 01.10. 2007 21:22
no samozrejme ze nazpival vsechny skladby, ale ta realizace sla mimo nej, navic nektere skladby napr. Made In Heaven vysly uz predtim, i kdyz ted byly pretoceny, proto bych to nebral jako uplne normalni album a nesrovnaval to s ostatnimi radovymi deskami.

27.Jura 01.10. 2007 22:24
24: Nejdřív jsem přemýšlel, jestli tím myslíš A Winter's Tale nebo It's A Beautiful Day. Pak jsem se pro jistotu podíval na seznam stop, no a 12. je vlastně Yeah a tudíž asi ironie :-). Nerozumím ale, z jakého důvodu ty čtyři sekundy jsou samostatnou stopou a ne jako součást IABD.

Made In Heaven bylo první album Queen, které jsem si koupil jako novinku. Vlastně jsem ho tehdy dostal k Vánocům a vzpomínám, jak jsem pak v lednu na lyžáku neposlouchal nic jiného. A Winter's Tale při východu slunce v horách - paráda! Ooh, it's bliss... :-).

Příspěvek naposledy editován 01.10. 2007 22:26

28.4k7 01.10. 2007 22:58
Nejhorší je pro mě Flash Gordon. Z tohoto alba se mi líbí pouze písně Flash a The Hero - a to jenom v podání na koncertě MK ´82.
Hot Space mi nijak extrémně nevadí - faktem je, že místo toho mohlo být daleko lepší album... Ale imho je lepší toto album, než kdyby nevyšlo vůbec nic.

29.Duroslav 02.10. 2007 22:46
27. ja velmi podobne: Made in Heaven som dostal tiez na vianoce, originalku kazetu, mesiac som nepocuval nic ine... :-DDD...ale moja naj z nej je Mother`s Love...

30.Ondřej Horák 02.10. 2007 23:02
24: Tak slovíčko "nazpíval" nelze vzít u Yeah!:)
26: Právě proto bych toto album pozvedl, protože už co se IWBTLY a MIH, tak tady je vidět te tón Queen, hlavně Brianova kytara (jako všude jinde:). Podle mě se drželi toho, jak si to ještě Freddie před svou smrtí představoval.
29: Souhlas s Mother Love.

31.Lada 03.10. 2007 11:54
Freddie si IWBTLY představoval jako tuctovou popovou disco píseň, jak také předvedl na MBG...

32.Mr.Scully 03.10. 2007 13:05
31. A prave proto diky bohu za MiH, rozhodne nadprumerne studiove album Queen.

33.masakr11 03.10. 2007 18:56
nejméně poslouchám:
1-Made in heaven ,je to suvereně nejhorší album Queen ,stále nechápu jak ho může většina fandů řadit mezi jejich top alba:je krátké,není vůbec rockové,jsou tam skladby které už vyšli atd.Pouze se jedná o jakýsi slepenec, který má zahrát na city.Hlavně že se na tom zbylí členové napakovali..
2-A night at the opera,velká podobnost s MIH tzn. velké uznání fandů pro mě nepochopitelné.Tohle album zachranuje je borhap a im in love whit my car,možna ještě the prophets song ale ten má slabinu ve "vykleštěné"střední pasáži.
3-Jazz,prostě nic moc

34.Jura 03.10. 2007 19:25
MIH je podle mě spolu s Innuendem nejemotivnější album Queen. Jsou na ní dvě perly - Mother Love a A Winter's Tale. Skladby použité ze sólových alb zní myslím v novém hávu lépe, hlavně u Freddieho MIH a IWBTLY je to znát. My Life Has Been Saved a You Don't Fool Me bývají hodnoceny jako slabší, já je mám docela rád.

Takže když přihlédneme k okolnostem za jakých album vznikalo a že se, s nadsázkou řečeno, tak trochu vařilo z vody, je to deska opravdu slušná. Možná už není tak kompaktní a celistvá jak bývalo u Queen zvykem, ale to je logické. Rozhodně bych ji tedy jako nejslabší nehodnotil, na to jsou tady jiní favorité :-). Btw. v anketě Top 5 je na 4.místě, pravda, třeba A Kind Of Magic je 6.

Příspěvek naposledy editován 03.10. 2007 19:27

35.Ondřej Horák 03.10. 2007 20:13
33: To bys mohl říct o každém albu všech interpretů, které se chytlo:). Samozřejmě, že peníze jsou až na prvním místě:)
32: Naprostý souhlas.
Mám k MIH nejlepší vztah, nejen proto, že víme, jak Freddie ke konci trpěl (To, že si za to může sám, ponechám stranou), ale, že ostatní členové dokázali kousíčky starých skladeb slepit a udělat z toho plnohodnotnou píseň (Třeba Let Me Live), či předělat sólovky Freddieho.
34: Samozřejmě přístup všech k těm albům je individuální, já bych řadil AKOM ke konci:)
Když už se tu zmínilo Jazz album, tak to se mi moc líbí. Podle patří k těm nejtvrdším (vedle Queen a Queen II)

36.Mr.Scully 03.10. 2007 22:46
Mno, Made In Heaven ma urcite slaba mista (YDFM nenavidim temer jako Body Language a HFO bylo v radiu tak provarene, ze uz ho nemuzu ani citit), nicmene MiH, IWBTLY nebo repriza Beautiful Day - to je rock jako stehno. A o koncepci se da urcite mluvit taky, ten smutek prochazi jako nit celym albem.

ANATO tezko oceni nekdo, kdo neslysel DVD-audio. U me to DVD prakticky prevratilo zebricek. ANATO pro me byvalo albem dvou-tri vybornych skladeb, zatimco ted jich tam vidim nejmin sest.

37.Michal 03.10. 2007 23:21
33: Z jakeho titulu mluvis o MIH jako o nejhorsim album? Vycetl jsi to z pivniho tacku?
35/2: Sorry, ze jdu do off, ale jak jako "mohl si za to sam"? OK - dneska vsichni vime, ze je promiskuita nebezpecna. Tenkrat ale vetsina lidi takovehle slovo ani neznala - natoz nejakej ten AJDS, Kelisova :))
36: Ja si taky myslim, ze k ANATO si clovek proste musi najit cestu. Ja ji zatim nenasel. Ale proste kdyz se na to album podivam - je necim v mych ocich vyjimecne. Porad nemuzu prijit na to cim to. Mozna je to jenom nejaky predsudek, ktery jsem si diky neustalemu velebeni tohoto alba vytvoril.

38.simaaa 04.10. 2007 01:28
ja si nemyslim ze albu Made In Heaven vyslo jen proto, aby se zbyli clenove Queen napakovali. Samozrejme za to ziskali nejakou tu zlatku ze :) ale myslim si, ze to nedelali jen kvuli tomu. Jak ze Made In Heaven je kratke ? Rozhodne ne kratsi nez ostatni alba :D neni rockove ? Mozna az tolik ne, a proto musi byt nutne spatne ? A Kind Of Magic taky neni dvakrat rockove album, byt se tam samozrejme rockove veci jako Gimme The Prize najdou. Jako rici ze MIH je kratke album a nerockove, a proto rovna se nejhorsi, to pro me nejsou padne argumenty teda masakre 11 :)

Příspěvek naposledy editován 04.10. 2007 01:29

39.Mirek R. 04.10. 2007 07:32
Souhlasím s masakrem v tom, že MIH je slepenec udělaný s cílem dát fandům ještě jakési "poslední" album.
Pro mne osobně je výsledek rozpačitý, hlavně díky starším předělaným kouskům, což samozřejmě nemusí vadit těm, kteří písně dřív neznali. MIH jsem neslyšel již několik let a ani nemám potřebu si ho pouštět.
Co se Opery týká, tam je to samozřejmě pravý opak. Je to album, se kterým jsem vyrostl a které pomohlo formovat vůbec můj hudební vkus a které se mi ani po 30ti letech neoposlouchalo.

40.bulsara 04.10. 2007 07:49
No keby som mal zostaviť dáku metronomickú sústavu podľa názorov "pravých" fandov (tuná) na albumy Queen, tak by som sa mohol radšej hneď obesiť... šutre sú perlami a perly šutrami ... a potom sa človek čuduje, ak dáky YXZ na allmusic.com dá Live Killers 2 hviezdičky ... Toto som si fakt moc neuvedomoval, že ak človek nestárne so svojim interprétom a kontinuálne v čase nekonzumuje jeho plody, ale naopak dostáva sa k nemu ex-post a v hrnci to tam má ako popoluška jedno cez druhé ... nehovoriac o inogeneračnom - inodobovom vkuse, môžu sa odrazu milestones zdať zrnkami piesku a naopak ... v tomto svete sa dá vskutku všetko spochybniť a dokonca je fakt pravda, že v liberálnom uhle pohľadu (ktorý mi je vcelku blízky) je to všeobecné právo každého. Áno súhlasím, Opera je sračka a Miracle alebo Return Of si dám hneď zajtra zarámovať do platiny ...

41.Lada 04.10. 2007 09:55
39: Mluvíš mi z duše!

42.Michal 04.10. 2007 11:56
40: Ja bych si dovolil tu tvou myslenku kapanek rozvezt..
Prave proto, ze jsi s jistymi alby vyrustal a mas k nim nejaky vztah, nemyslis, ze tvuj nazor muze byt zaujaty? Trebas ja mam jednotlive pisnicky v albu Queen jako celek rad nejmene, ale pritom je to me prvni album Queen a poustim si ho casteji nez Innuendo. Paradox je, ze i kdyz se mi songy v Innuendu jako celek libi nejvice, nepoustim si toto album zas tak casto :D
No.. Je to o vkusu. Proc by se nekomu nemohlo libit to a nebo to? Kolik lidi tady na foru dokaze jednoznacne rozeznat kvalitni skladbu, ktera ma urcitou hloubku? Moc ne - proto se taky bavime o oblibenosti a tam ma, promin mi, pravdu kazdy z nas ;) Navic si nemyslim, ze by melo byt lepsi vsechno to, co ma v "datu narozeni" rok 1979 a nizsi.
Proto me tolik udivuje, kdyz tady nekdo rezolutne odsoudi nejake album, pritom se s hudbou setkal maximalne jako posluchac radia..

43.Montreux 04.10. 2007 13:13
42: S tím odsuzováním alb podle geneze taky nesouhlasím.

44.Mr.Scully 04.10. 2007 13:18
37. Promiskuita byla samozrejme nebezpecna i driv, akorat holt nekoncila smrti, ale jen onemocnenim. Myslim, ze FM na to proste kaslal a kaslal by na to i dneska, kdyby zil.

39. Otazkou je (a odpoved se nikdy nedozvime), jestli opravdu si FM pral, aby jeho posledni skladby byly vydane nebo je to spis snaha zbylych clenu podojit jeste jednou kravu. V tomhle bych se ale spis priklanel k prvni moznosti. Ze jsou to coververze, to mne vubec nevadi, protoze jsou vyrazne lepsi nez original.

42. Resime nejhorsi album (byt se to v prispevcich misi s nejneoblibnejsim) a myslim, ze na tom neni nic spatneho. Clovek muze mit hudebni vzdelani, aby poznal rekneme kvalitu kompozice (no proste takovy ty vyfikundavky co resi Sebastian S.H. a podobni experti) nebo chyby v hrani, ale horsi album muze byt podle me definovano i nejakym odklonem od neceho, co skupinu dela vyjimecnou - pro me to byl predevsim nastup syntezatoru a tim padem i mirny ustup kytar. Nebo to muzou to byt i stupidni texty (napada me Delilah).

45.bulsara 04.10. 2007 13:23
42. Vyjadril som sa kostrbato, ale ináč povedané, jedna polka mojej mysle akceptuje, že "ma, promin mi, pravdu kazdy z nas", no a tá druhá sa akosi búri, keď zásadné albumy sú odrazu podpriemerné ... a tie šedivé sú velebené ... Ináč nadpis znie "Najhorsi album od Queen" a nie najneobľúbenejší .... Myslím, že tu nešlo o ľúbivosť, hranosť, ale o vyjadrenie kvality - nekvality... ak nahrávky na niektorom albume sa niekomu prevažne nepáčia, je to v pohode, ale na základe tohto pohľadu hodnotiť kvalitu je mimo "mísu"... Toto všetko je vskutku absolútne abstraktné a nezmerateľné, takže do krvi sa mi za/o niečo biť ani omylom nechce... Ale na druhej strane snáď by tu mohla byť i štipka úcty k časom utraseným názorom aj trebárs "odbornej" kritiky a všeobecnej mienky v tejto oblasti... V kontexte tohto pohľadu je veľmi dôležitá (i keď uznávam, že náročnejšia a širší rozhľad vyžadujúca) schopnosť vnímať ten-ktorý album v dobových reáliách a v chápaní, čo bolo predtým a čo potom v hudobnom svete ..., ak sa táto historizujúca optika abstrahuje, potom fakt môže niekomu zostať len tá povrchná ľúbivosť ... Jasné, môžem zbúrať (neprijať) modly, ak ich odmietam spoznať a pochopiť ich prínos ..., a potom sa môžem búchať do pŕs, akí boli trebárs Led Zeppelin na svojich albumoch mäkkí sráči a že trebárs dnešné nu-metalové špičky by ich hravo rozvalcovali ... trebárs .... a možno je to pravda, ale možno by som pri tom vyzeral ako blbec ... kto to rozsúdi?

Příspěvek naposledy editován 04.10. 2007 13:27

46.Mr.Scully 04.10. 2007 13:43
Me by hlavne zajimala hranice mezi "neoblibenym" a "spatnym" - kdo z vas si troufne neco od Queen oznacit za vyborne a pritom to nemit rad?

47.Michal 04.10. 2007 13:44
44/1: Jo ano, mas pravdu - syfilis apod. je tu vlastne odjakziva.. Dokonce nekdy i smrti koncily, ale uz za Freddieho se to dalo docela dobre lecit.. Nevim cece, ja myslim, ze dneska by si daval vetsi pozor.

No jo. Ten uvodni prispevek se tak skutecne jmenuje, ale podle kterych faktoru to rozsoudime?? :) Z logiky vyplyva, ze o nicem jinem, nez o "oblibenosti" se ani bavit nemuzeme.
Ustup kytar prece rozhodne neznamena snizeni kvality.

Muze bejt pekny auto, ale jede hovno, protoze ma motor na prd. Nekomu se libi a koupi si ho, pro nekoho je pres sve motoricke nedostatky spatne a nekoupi si ho. Pokud ale chce nekdo hodnotit jinou, nez vizualni stranku auta, musi uz byt alespon trochu erudovany, ze? S hudbou je to podobne. Nemuzu posuzovat kvalitu podle poctu nastroju atp :))
Proste urcit nejhorsi labum podle kvality fakt nejde a je uplne jedno, jestli s tim albem nekdo vyrustal a nebo se k nemu dostalo casem.
Nevim, mozna pro vas je nejhorsi a nejneoblibenejsi album stejny vyraz :) Pro me ne.

48.Michal 04.10. 2007 13:46
46: No prave..
Neoblibene album je to, ktere se mi nejmene libi, ze? Spatne album? To bych si netroufl rici..

49.Mr.Scully 04.10. 2007 15:03
47. A vymena vsech kytar, baskytar a bicich za PC/samply/klavesy a presun od classic/pomp rocku k rave/hardcore by taky nebylo snizeni kvality? :-) Pak by to mozna bylo "kvalitni album", ale tezko "kvalitni album od Queen".

50.Ondřej Horák 04.10. 2007 20:30
37/1 - pokud mu připadá nejhorší, tak mu jeho názor neberu. Každý má svůj vkus atd:)
37/2 - promiskuita nemusí být nutně extra nebezpečná. Stačí používat prezervativ:)
39: Mně se neoposlouchalo žádné album. Jsem jsem si od Queen udělal malý pohov:)(trochu off). Co se týče MIH, nenaaýval bych ho slepencem. Myslím, že u dost alb existují skladby, které byly nahrány několik let dopředu, ale byly vydány později (Stone Cold Crazy, Aheer Heart Attack atd.) A protože od vydání Innuenda do doby, kdy byl Freddie v takovém stavu, že už nemohl nahrávat, bylo času málo, tak se použily a zaranžovaly starší nahrávky. Připadá mi to logické.
44: Pobavilo mě přirovnání Delilah k stupidnímu textu. Ono nejde jen o to. Myslím, že je to otázka Freddieho geniality, že dokázal něco takového složit.

51.Mr.Scully 04.10. 2007 22:20
50. At si Delilah slozi a da na solove album :) Ale to, ze se tenhle paskvil objevil na Innuendo, je podle me pouze a vyhradne dusledkem toho, ze zbytek kapely mu proste ze soucitu ustoupil.

52.Jura 04.10. 2007 22:25
Řekl bych, že je to o úhlu pohledu a individuálním cítění každého člověka. Co si představit pod pojmem "nejhorší = tj. nejméně kvalitní album Queen"? Jaká kritéria použít při posuzování? Technickou - instrumentální/vokální stránku alb? To dost obtížně, poněvadž při známé preciznosti a perfekcionismu Queen je po této stránce každé album téměř dokonalé, nezávisle na tom, jestli se mi líbí více nebo méně. Nebo přihlížet k tomu, zda se skupina deskou nějak neodklonila od svého tradičního stylu, který si vytvořila během prvních let existence? Z tohoto hlediska jsou pak "nekvalitní" celá 80.léta, Hot Space tuplovaně. Já si nemyslím, že změna stylu /v důsledku použitých nástrojů aj./ musí nutně znamenat ztrátu kvality hudby. Jak píše bulsara, je potřeba se orientovat v kontextu. Nástup syntezátorů asi byl nevyhnutelný, ale že by díky tomu alba ztrácela na kvalitě, to bych netvrdil, i když mám taky radši 70's. Kovaní rockeři to neskousnou, takový ovšem byl vývoj všeobecně, Queeni se v pudu sebezáchovy snažili přizpůsobit a zachytit nový proud, což se jim nepochybně podařilo. Taky lze album hodnotit podle toho, jestli přineslo něco nového, neotřelého, originálního, co nějak ovlivnilo hudební scénu, jiné hudebníky apod. V případě Queen to svým způsobem bylo skoro každé album, ale v tomhle směru budou vládnout asi opět alba z let 1974-1976 nad těmi z 80's. No a konečně: posuzovat kvalitu podle prodejnosti je nejspíš také nesmysl, tady by pravděpodobně kralovaly "komerční" kusy jako The Works nebo A Kind Of Magic. Btw. neexistuje nějaký alespoň přibližný žebříček prodaných alb Queen? GH I + II jsou jasná, ale co řadovky?

53.Monika 04.10. 2007 22:38
Masakr spis napsal svoje ohodnoceni alba MiH, proc ne? To si myslim muze napsat kazdej, bez ohledu na to, jestli nejak hudbe rozumi, nebo ne ...
46: Druha strana veci a dobra otazka :o) Tuhle hranici asi "obycejni" konzumenti hudby snad ani nemaji...
Add Opera - ja v tomhle albu citim urcitou mystiku ... Ze timhle vsechno zacalo, konecne se chytly a zacaly je diky BoRhap hrat v radiich, i kdyz to bylo protekcne :o) Proste, dali si timhle albem posledni sanci a ono to vyslo.

54.Mr.Scully 04.10. 2007 23:06
52. Nejprodavanejsi je podle me The Game (USA, Can). Hodne vysoko bude urcite MiH (v Evrope totalni trhak), dal bych vylozene hadal. GH1/GH2 byly dobry v EU, ale preci jen o celkovych prodejich rozhoduje spis USA :)

Na wikipedii neco o prodejich bude, jsem linej se divat :-)

55.SomebodyToLove 05.10. 2007 16:11
K albu MiH- nemohu mu tak nějak pořád přijít na chuť. Hodně v oblibě mám A Winter´s Tale, ale takový track 13 mě vůbec nebere..
A Kind Of Magic - na tom albu jsem vyrůstala, díky němu jsem "objevila" muziku Queen - mám k němu úplně jiný vztah - možná není perlou diskografie, ale ze svého pohledu jej budu bránit zarputile..
Vyloženě celé album jsem si snad nikdy nepustila jen Flash Gordon.

56.Michal 05.10. 2007 18:53
53:
"Made in heaven ,je to suvereně nejhorší album Queen ,stále nechápu jak ho může většina fandů řadit mezi jejich top alba" // Mne tohle nepripada jako osobni hodnoceni. I kdyz se mi neco nelibi, nevidim duvod, proc by se to nemohlo libit nekomu jinemu. Hm?
49: Predstav si - kdyz v roce 1977 natocil Bowie LOW, vsichni zasli, pricemz se o tomto albu dodnes povida jako o albu, kde syntiky dostaly dusi. Je to kvalitni album - svou skladbou, svou napaditosti. Nebo napr. Depesaci.
Muze mit kapela klidne 5 zivejch kytar, hrajou-li ale kolovratky s nesmyslama muzou se jit bodnout.
Je hold tezky.... kdyz se omezujes na "tohle se mi libi = je to kvalitni" a na "tohle se mi nelibi = neni to kvalitni". To je hrozne prostoduchy.
Proto se muzeme bavit pouze o vlastni oblibenosti. Lidi, co by dokazali zhodnotit kvalitu alba, je tu fakt malo. Jak rika Monika - obycejni posluchaci. Takze tak :) Nesvejkujme..
51: No - pro tebe je paskvil Delilah, pro me Tri Sestry.

57.Ondřej Horák 05.10. 2007 20:12
51: Teď už ji asi na sólové album nedá:)
56: Je třeba hodnotit, co mi přijde na daném albu kvalitní, či ci se mi tam líbí, i když to kvalitní být nemusí.
Jinak si trochu do všech rejpnu. Je to trochu off, omlouvám se za to. Troch mi vadí to vynechávání diakritiky. Třeba v příspěvku 56 jsem nejdřív četl, že všichni zašli, pak mi došlo žasli...atd. Myslim, že čeština tu dostává na frak...

58.Jura 05.10. 2007 21:46
54: Našel jsem k jednotlivým albům pouze ocenění za počet prodaných nosičů. Podle těchto informací by čelo žebříčku prodejnosti řadových alb mohlo vypadat takto /berte to s rezervou/:

UK - 1. Made In Heaven /4x platinové/,
2. A Kind Of Magic /2x plat./,
3.-7. Sheer Heart Attack, A Night At The Opera, The Works, The Miracle, Innuendo /1x plat./.
USA - 1.-2. News Of The World, The Game /4x platinové/,
3. A Night At The Opera /3x plat./,
4.-6. Sheer Heart Attack, A Day At The Races, Jazz /1x plat./.

Ještě k Delilah: když jsem byl malej, tak se mi z Innuenda líbila možná nejvíc, hlavně to "meeow" :-) a to jsem neměl šajn, že je to o číče. Dneska ji beru jako nejpohodovější píseň z Innuenda a je pravda, že tím se z alba trochu vymyká.

Příspěvek naposledy editován 05.10. 2007 21:47

59.Mr.Scully 05.10. 2007 22:39
57. Ad diakritika - pokud je clovek programator, tak to skoro ani nejde jinak. Kdyz pominu problemy s kodovanim (CP1250 vs ISO vs UTF apod.), tak 90% prace na PC mam (treba kvuli soubezne praci) anglickou klavesnici a porad prepinat me taky nebavi. Ale beru to, obcas dochazi k zamene slov.

60.Monika 05.10. 2007 23:04
... A taky si myslim, ze diakritika je tady, co se cestiny tyce, nejmensi problem :o))
56: Jasne, kdyz se neco nelibi mne, muze se to libit tobe. Ale je asi normalni, ze to, co ty sam treba naprosto nesnasis, mas problem pochopit, ze ten druhej to naopak uplne miluje ...

61.simaaa 06.10. 2007 03:15
ja bych si tuto diskusi dovolil uzavrit vysledkem zebricku na techto strankach - kdyz pomineme Queen At The Beeb, tak nejhorsi je Flash Gordon - coz je ale soundtrack, i kdyz se pocita do radovych desek Queen, presto si myslim, ze by se mel vynechat. Pokud ano, nejhorsi by podle hlasovani bylo Hot Space, coz jsme asi vsichni nebo vetsina z nas stejne cekali, tak co resit :)

62.Mr. Bad Guy 06.10. 2007 13:49
Beeb mám rád

63.bulsara 06.10. 2007 13:54
Ešte k Michalovi.... "Navic si nemyslim, ze by melo byt lepsi vsechno to, co ma v "datu narozeni" rok 1979 a nizsi." S týmto súhlasím, a to na príklade albumu The Game ... na ktorý tu tiež viacerí obraciate palec nadol... V kariére Queen nebolo až také časté (ako sa môže zdať) aby svojim "novým" albumom zásadne viac než hodne prekvapili ... z môjho pohľadu to po prvých 5 albumoch mohol byť príklad NOTW, a po TG možno "obľúbený" HS, a to je asi všetko. Ale skúsme si to opäť vypočuť od prvého albumu po Live Killers ... je to dá sa povedať pestrofarebný ale predsa len až tak neprekvapivý "jednoliaty" Queen-kabát (aranžmá, zvuk, mnohovrstvová naplaybackovanosť, atď.)... Koncom 70-tych rokov ťažným koňom rockovej scény dochádza para a vo vzduchu cítiť novú éru ... Na piedestál sa tlačí jednoduchosť spolu s elektronikou ... 25 minútové eposy miznú z drážok ako mamuty po dobe ľadovej... Na tom prelome zamávali britskou scénou Police ... Z Ameriky The Knack ... Posledný album Led Zeppelin bol už na tejto vlne ... No a Queen vďaka Bohu stretli Macka ... Ako v tej dobe Freddie kecol .... "Novovlnové kapely sú pre nás výzvou, a my ju prijímame a v tomto boji zvíťazíme...." Ten zvuk, ten štýlový posun ... to bolo skutočne niečo nové, čo sa po dlhšej dobe Queen podarilo. Oni tým albumom nedobiehali vývoj, oni sa na jeho čelo rovno postavili ... Asi najväčší Queen novotvar bol ten nový mníchovský (mackovský) zvuk ... Je to už takmer 30 rokov, ale keď vám dnes v rádiu začne AOBTD, ten zvuk je tak silný, že laik sa môže čudovať, aká je to starina... z toho nejde pečať doby vzniku, z toho ide moderná nadčasovosť. Áno s The Game sa Queen dostali na tenký ľad, a opakovaním tejto metódy mohli ľahko skĺznuť do priemeru elektronického disco-popu, možno mal byť HS pokusom na tejto vlne zdolať ďalšiu métu štýlovej progresívnosti... Že si popálili prsty je škoda, pretože následne stratili chuť vyvíjať sa ďalej a po štýlotvornej stránke už nadobro odumreli ....

Příspěvek naposledy editován 06.10. 2007 13:58

64.simaaa 06.10. 2007 21:53
ja mam taky rad Beeb, ale to neni klasicke album ze

65.Mr. Bad Guy 07.10. 2007 12:16
V zásadě je - alternativa k prvnímu kousku + Ogre Battle. A rozhodně tuhle verzi GKR mám nejradši.

66.michal79 07.10. 2007 13:22
Ad prodejnost:

Queen dobře prodali i Platinum Collection.

V Británii 3x Platinová (víc než 900.000 ks, jen nevím jak je to u 3CD, asi se každé CD počítá tvlášť, takže kolekcí prodali nejspíš 300.000). V rámci celé Evropy dostali za Platinum Collection trojplatinovou desku v roce 2005 (za 3 milióny celkem) s tím, že se album stalo zlatým, platinovým nebo multiplatinovým ve 14 státech Evropy.

V USA má Platinum Collection také Platinovou desku. Ta se tam normálně dává za 1.000.000 ks, takže se to asi nějak vydělilo třemi, protože podle pravidel se každý díl multipacku v USA považuje za jeden exemplář.

Zajímalo by mě jak se prodávají ta 3 samostatná hitová alba. Jestli je to úplně vyřadilo ze hry nebo ne.

Příspěvek naposledy editován 07.10. 2007 15:35

67.michal79 07.10. 2007 13:23
Jinak zpátky k tématu.

Není album Queen, které vyloženě nemám rád, ale nejmíň poslouchám, světe div se, Hot Space.

68.simaaa 07.10. 2007 15:30
nekdy si clovek poslechne i to album, ktere od toho interpeta nema moc v oblibe, protoze ho dlouho neslysel a ty dalsi uz ma projete nazpamet, tak tomu je alespon u mne :) a muze i zjistit, ze si tam driv nevsiml nejake pisnicky, ktera se mu ted zalibila

69.Mr.Scully 07.10. 2007 19:03
67. Aspon me tesi, ze tohle album "vyhrava" v neoblibenosti na cele care :-))) Z nekterych diskusi v minulosti na tomto foru jsem skoro mel pocit, ze jsem v tomhle ohledu sam.

68. Jo, taky to delam, treba ze umyslne si davam do autoradia skladby, ktere uz jsem hodne dlouho neslysel. Ale takovej masochista, abych si tam dal HS, fakt nejsem :-)

70.Mr. Bad Guy 07.10. 2007 19:23
Giiiive meee your bodyyyyy.... don't talk

71.Ondřej Horák 07.10. 2007 21:01
69: To ale neni hezký, že tě to těší:) Mně se HS líbí:)
70: :D Taková pravokace, co?
stránky 1

Navigace: Queen - Královská legenda: Fórum - Ankety: Najhorsi album od Queen