Navigace: Queen - Královská legenda: Fórum - Sběratelské předměty: KNIHY

Forum

--- Pouze přihlášení uživatelé můžou přispívat do diskuze ---stránky 1
TeoTorriatte: KNIHY06.04. 2007 21:33
Kdyby jste někdo sháněl knihy o Queen, tak já jsem poslední, kterou jsem sháněla "frašku" Show Must Go On (prostě jen do počtu jsem jí chtěla mít, abych měla všechny) sehnala na těhto stránkách www.jcsoft.cz Dokonce mi přišlo asi 7 nabídek a tak jsem si vybrala tu v nejlepčím stavu... A viděla jsem tam myslim i Obrázkový dokument, tak tam kdyžtak jukněte, kdo nějakou sháníte. Fakt mi ty lidi psali hned další den, co jsem se tam zaregistrovala a napsala to do poptávky!!

1.Zuzzi 06.04. 2007 22:18
Já to sehnala v knihovně...(TSMGO)

2.werdsay 11.04. 2007 19:34
Kniha Show Must Go On neni fraska. Je tam nekolik velmi dobrych rozhovoru s lidma kteri Freddieho znali osobne a ty jinde nenajdes. Jsou tam i nepresnosti, ale rozhodne stoji za to, si tyhle rozhovory precist.

3.Michal 11.04. 2007 20:34
0: Diky, ten odkaz je dobry nejen na knizky o Queen :)
2: To je to, co jsem tu nedavno rikal.. Ze zcela osobnich a zaujatych nazoru jedne osoby si tu delaji zavery druzi, aniz by se sami s danou problematikou blize seznamili..
Lidi nebojte- nejste kreteni, kdyz jste si tuhle knizku poridili a nemusite tedy zduraznovat, ze je JENOM do poctu a ze vite, o jakou "FRASKU" jde..

4.werdsay 11.04. 2007 21:53
3. Ja tu 2 nekolikrat menil, pac jsem se zase zacinal rozepisovat o tom, ze tohle zase vyhlasili ti nejchytrejsi... Nakonec jsem od toho upustil, abych nebyl nahodou narcen, ze zacinam nejaky novy spor. Rozhodne to ale neni vec jedne osoby.

5.Mr.Scully 11.04. 2007 22:05
Show Must Go On je bulvarni komercni pocin od cloveka, ktery Freddieho (mam dojem, ze i dle vlastnich slov) dvakrat potkal na vecirku a jednou s nim delal interview. Pokud si vzpominam, tak v prvni kapitole poeticky popisuje posledni Freddieho den, coz si vylozene domyslel.

Jake to je, bejt mermomoci v opozici, "hlavne aby muj nazor byl jiny nez Scullyho"?

A Michale - co to je "zaujaty nazor", kdyz reknu, ze SMGO od Ricke Sky je bulvarni shit? To mi fakt vysvetli.

Fakt mam chut se na tohle forum totalne vysrat. Muzete si tady pak tri povidat. Zbytek uz odesel...

6.werdsay 11.04. 2007 22:13
V knize SMGO je par velmi dobrych rozhovoru a ty rozhodne stoji za to, si precist. Neni to fraska a uz vubec ne shit. To co jsem napsal ve ctverce je pravda. Ja mam chut se na tohle forum vysrat uz rok - pisu to porad ;-))

7.werdsay 11.04. 2007 22:18
Teo: Precti si Bohemskou Rhapsodii a potom, kdyz si prectes Show Must... uvidis ze je tam spousta veci, ktere nejsou vymyslene, ale jsou to skutecne rozhovory s lidmi, kteri jej znali. To znamena, ze si to autor knihy nevycucal z prstu.

8.Mr.Scully 11.04. 2007 22:20
6. Ale treba v knize Jima Huttona je milion zajimavych veci, ba bych rekl, ze je to jedna z nejzajimavejsich knizek, presto je to do velke miry bulvarni odpad.

Ja jsem hlavne vubec nenarazel na prispevek 2 (nazor proti nazoru), ale na prispevky 3 a 4. Jo, jsou lidi, co mi lezou do zadku a papouskujou moje nazory. Neustale je mi to vycitano (jen v Cechach, ne v zahranici - zajimavy). A co s tim mam asi tak dop*dele delat??? Treba je to tim, ze nekdo si holt reputaci buduje zkoumanim, zatimco jinej si ji buduje napodobovanim sveho idolu a borenim reputace jinych. Holt kazdej jsme nejakej, no...

9.werdsay 11.04. 2007 22:33
My se ale nebavime o knize Jima Huttona. Pisu ze tam jsou rozhovory, na kterych neni nic spatneho, nic bulvarniho, ani nic podezrele divneho. Ty rozhovory jsou naprosto v poradku a rozhodne stoji za to, si je precist.
Ve 4 pisu o tom, ze jsem to chtel napsat, ale nakonec jsem se na to vykaslal. A je to pravda. Takze to neni 'my vime vsechno' a tahle kniha je komplet bulvarni shit.

10.werdsay 11.04. 2007 22:39
Scully: proc se to tady posledni dobou tak pojebalo nevim. Ale casem to bude ku-prospechu, tomu verim :-)

11.Mr.Scully 11.04. 2007 22:40
9. Je to proste otazka nazoru, ja jsem cetl od Queen tak 30 knih a tahle je tak na 28. miste (bez ironie). Mozna je tam nejakej zajimavej rozhovor, kterej jsem prehlid, ale za svym nazorem si jinak stojim. Zadna kniha nema nulovou informacni hodnotu, ale tahle se tomu docela blizi.

10. Nebude :-( Ja jsem s Michalem definitivne skoncil a nic me nepresvedci o opaku. A treba je to jenom zacatek...

12.werdsay 11.04. 2007 22:46
Nebude asi od veci, se na to forum na nejakej cas vykaslat :-) Ja se odnaucuju rok sem nepsat a pak to tak dopada...

13.Mr.Scully 11.04. 2007 22:52
Jo, jenze je to trochu zavislost, pokecat online o Queen ;-) Ale uz jsem se odtrhnul i od QueenZone a tam to dalo podstatne vic prace a byli tam trosku jini "experti" nez tady. Takze to snad pujde.

14.Scandal 11.04. 2007 22:53
Nechapu, proc se tu hadate kvuli takovym pi+ov+nam. Knihu jsem si koupil v r.92 nekde u nejakeho stankare a byla to moje uplne prvni knizka o Freddiem, byl jsem rad, ze jsem se neco noveho dozvedel. Bral jsem ji tehdy jako "co je psano, to je dano", teprve pozdeji po precteni dalsich knih, jsem pochopil, ze je plna chyb a jiste i vymyslu... To by nas (znale) fandy ale prece nejak nemelo stvat, kdo chce, at si ji precte...a porovna s jinou literaturou. Jeji klad byl prave v tom, ze si ji tady v Cesku v dobe kdy vysla koupila a precetla spousta lidi, kteri se tak, ikdyz bulvarni formou, dozvedeli neco o Freddiem a Queen, ackoliv do te doby slyseli treba jen par pisnicek a tohle je mohlo nakopnout, zajimat se o tuhle skupinu trochu vice. A to je snad dobre, ne?

15.Mr.Scully 11.04. 2007 22:58
14. Jo, treba to prinese dalsi fandy. Ale i kdyz tohle taky byla jednou z mych prvnich knizek o Queen, tak uz od zacatku jsem si rikal, jestli to neni vyhozeni penez. Ty dalsi knizky, ktere jsem kupoval pozdeji, mi to potvrdily.

16.werdsay 11.04. 2007 23:01
Scandal: Byla to taky moje prvni kniha a koupil jsem si hned dve :-) I kdyz jsem casem precetl vic knih a udelal jsem si nazor, tak i potom povazuju nektery rozhovory v knize informacne o Freddieho osobe za velmi dobry, at uz je to forma jaka chce. Jsou to proste autenticky rozhovory a maji svou vahu. Kdyz to tak reknu :-/

17.LG 11.04. 2007 23:04
Jste jak mala decka...

18.werdsay 11.04. 2007 23:06
Mas pravdu ;-) Jdu od valu :-)

19.Mr.Scully 11.04. 2007 23:06
17. Schvalne, kdo vzdycky zacne ;-)

20.LG 11.04. 2007 23:08
TSMGO byla moje prvni kniha, velmi ctiva (jako kazda literatura tohoto typu), ale podle mne pro toho, kdo umi informace tridit a ne jen hltat hlava nehlava, to je celkem zajimava kniha.

21.LG 11.04. 2007 23:09
19: No cim dal tim casteji Michal si neodpusti nejakou poznamku VSUDE, z cehoz nejsem nadseny...

22.Michal 11.04. 2007 23:10
4: Jo jasne- kdybychom byli ticho, nedelo by se nic, ale to bychom taky treba jeste dneska lezli po stromech nebo tady meli komouse.......
5: Ja osobne bych TSMGO cloveku, ktery zacina s Queen, taky nedoporucil.. Ale rozhodne bych nerikal, ze je to zbytecna knizka a ze ti, kteri ji hltaji, jsou gegoni- stejne jako ti, kterym se libi Hot Space. Vim, ze to trochu nadnasim a zes to takhle primo nikdy nenapsal, ale IMHO to casto z tveho rukopisu vyplyva.. Kdybych byl mermomoci v opozici, reaguju na kazdy tvuj post- to nedelam, pokuds stihl vsimnout.
Zaujaty jsi sam sebou- v tom to vezi..
Jako sorry, ja jsem rekl svuj pohled na vec- nemuzu za problemy, ktere s tvymi nazory mam- trojkou jsem rozhodne nechtel neco noveho provokovat- IMHO prispevek 5 mohl projit skrz ICQ- napsal bych ti to stejny jak ted.
-> Kdyz vidim, ze se nekdo stydi napsat o porizeni si TSMGO knizky, neni mi to lhostejny! To me fakt nakoplo!

8: Je to bulvarni odpad a nebo si myslis, ze to je bulvarni odpad? A jsme zas u toho- nerikam to prvne.
Ja osobne te jako sberatele dost respektuju a to ne ze ne.. Nerikal bych tomu teda zkoumani, ale respektuju. Problem je v tom, ze se zvysujici se reputaci, roste i odpovednost- proto nesouhlasim, kdyz se napr. umelci nejak hloubeji a konkretneji cpou do politiky. Takze tak- pokud davam na vedomi "kdo jsem", mel bych si taky "kdo jsem" uvedomit. A pak- to ze si nekde neco prectu, sezenu, slysim nebo dostanu (to vse daleko lip nez ostatní), neznamena, ze jsem automaticky expert pres vsechny obory sveta ;)
Ja sem nechodim nahanet reputaci jako Michal Kluch nebo jako Queenie (to delame na koncertech, kde jen as na to vic). A ackoli jsem si vedom, ze mi tyhle moje kecy vic skodi, nez prospivaji, neznamena to, ze si nebudu stat za svymi nazory a filozofii!

23.Michal 11.04. 2007 23:16
21: Muzes mi zakazat pristup nebo mi napsat.. Kdyz uz mi pises, naopak citim podporu. Takze nechapu.
13: Tezko rict, jestli zrovna zavislost tykajici se pokecu a nebo zavislost na nahoneni si ega :) Vsechno znam, vsechno vim, od vseho mam klic a byl jsem vsude- akorat do te prdele se mi porad nejak nechce :D

24.Mr.Scully 11.04. 2007 23:16
22. A jak moje nazory souvisi s tim, ze by se nekdo mel nekdo stydet za porizeni knizky? Vzdyt ja jsem ji koupil taky. Tak ji odpovez, ze "je dobry tu knizku mit" a nerozvadej to, ne? Jenom proto, ze podle me je ta knizka prachmizerna, tak me nemusis napadat.

"Je to bulvarni odpad a nebo si myslis, ze to je bulvarni odpad"? "Jsou tam podle werdsaye kvalitni interview nebo tam jsou kvalitni interview"? Vzdyt je to kristepane diskuse, prakticky NIC neni nazor, o kterem se neda diskutovat! Werdsay si mysli, ze Rick Sky napsal solidni knizku a ze Hot Space je dobry. Ja si myslim pravej opak. Zbytek je na diskusi, jak si kdo obhaji sve nazory.

Btw. nemluvil jsem o sberatelstvi, to je druhotna vec. Myslim QueenConcerts - vcera jsem sel spat v jednu rano, nez se mi podarilo zjistit, kde hral Roger pred 5 lety. V tehle oblasti proste nikdo s vetsimi znalostmi neni - bez nadsazky.

A mam zapotrebi si "honit ego" pred deseti ceskymi fanousky? Kdyz experti na QueenZone me uznavaji v takove mire, ze to mne je trapne (bez ironie)???

25.LG 11.04. 2007 23:25
24: no mozna je rozdil, kdyz napises "Hot Space je sracka" nez kdyz napises "pro me je Hot Space sracka", ale je fakt, ze to tu slo dolu od doby, kdy jsi prevazne zacal ty s temito rezolutnimi vyrazy, tohle je shit, tamto je sracka....

26.Scandal 11.04. 2007 23:27
15: Srovnavat co do kvality obsahu se tahle kniha s jinymi knihami o Queen na ceskem trhu fakt neda, ale za shit bych ji prece jen nepovazoval. Prectete si treba knihu ABBA, napsali ji A.Oldham, T.Calder a C.Irwin a to je skutecna sracka, nic nudnejsiho jsem snad nikdy necetl. Kniha SMGO je komercni rychlokvaska, ale aspon napsana ctive a celkem poutave. Z dnesniho pohledu nejmene hodnotna, ale tehdy u nas plnila vlastne i jakousi propagacne-informacni formu o skupine. Scully ji proste bere v celoevropskem meritku, coz by jiste co do informacni hodnoty v zapadnich zemich neobstala.

27.Mr.Scully 11.04. 2007 23:27
25. Takze odted pred kazdou vetou rikat "myslim si, ze", striktne kontrolovat, jestli misto "Queen + Paul Rodgers" nahodou nenapisu "Queen" apod.? Tohle je diskusni forum, navic se navzajem zname, proc z toho delame takovyhle drama kristepane?

Slovo sracka jsem pouzil asi dvakrat. Jsem si temer jist, ze to bylo az pote, co Michal pouzil slovo pica v souvislosti se mnou (v diskusi, kde slo vylucne o subjektivni nazory)... ale to je jedno. Vim, ze se me nezastanes - mne by se taky nelibilo, kdyby mi nekdo lez na forum a na vsechno tam mel odpoved :)

28.LG 11.04. 2007 23:32
27: No zase to nemusis prehanet, ja se teda ve svem projevu snazim nekterym slovum vyhybat, takze si jich u jinych vsimam a 2x to teda ani nahodou nebylo. Na rozlisovani Q a Q+PR nevidim nic spatneho a divneho, naopak pokud o necem mluvis, co si ctou i lidi, kteri do Queen zase tolik nevidi, nevidim duvod proc to neuvadet. Z komara velblouda?
Myslis, ze mi vadi, ze mi 'lezes na forum a na vsechno mas odpoved?' Ani nevis, jak mi usnadnujes praci :D Ja nejsem zavistivy clovek, neboj.
Myslim ze ja jsem v pripade neshody nasich nazoru psal normalne co si myslim ja bez potreby mit posledni slovo. Ty a Michal diskutujete uz na osobni rovine a sory, do toho ja vam nejdu...

29.LG 11.04. 2007 23:34
24: ja ted delam par veci na Queenech najedou a chodim spat v 1 v noci denne, to holt asi k nasi praci patri. Ale nemyslim, ze by to byla zajimava informace pro ctenare fora (jestli tu jeste nekdo zbyl...)

30.Mr.Scully 11.04. 2007 23:34
28. Jo, ja to beru, ze do toho nezasahujes. Otazkou ovsem je, jestli ty zasahy uz nejsou potreba :)

Klidne bych se vsadil o cokoliv, ze Michal pouzival tak (odhadem) desetkrat vic vulgarnich slov nez ja. Ze vznikla takova kontroverze zrovna okolo (IMO) naprosto tragickeho alba HS, je mi dost divne.

26. Ona je to (IMO) s prehledem nejhorsi knizka i na ceskem trhu, tzn. v ramci tech peti, ktere tady vysly :)

31.Michal 11.04. 2007 23:50
kuk

32.Mr.Scully 11.04. 2007 23:55
Navrhuju reseni pro nastoleni (alespon zdanliveho) miru.

1. Ja budu v prispevkach pokud mozno (a bez ironie) zduraznovat, ze se jedna o muj osobni nazor, aby to NAHODOU nekdo nepochopil jako obecnou pravdu. Omezim vulgarni slova (to neni problem, projdete si moje starsi prispevky).

2. Michal prestane se vsemi provokacemi (mimochodem, treba s tim TV vysilanim sis sam nabehl - naposledy jsi ROTC v TV nadsene oznamoval ty) a nebude je ani sebemensim zpusobem naznacovat.

3. Uvital bych, kdyby se prestal pouzivat takovej ten "teen" slovnik. Driv to pouzival Michal, ted to od nej prevzal andilek. Takovy to "looool, ty voe!!!!!! jaxe ti to kua povedlo?????" - podle me to ke kulture fora vubec neprispiva. Ale to je na Liborovi.

33.LG 12.04. 2007 00:11
1: to ocenim minimalne ja (a u vsech).
3: "teen" slovnik jsem tu zminoval uz pred lety, ale nejak se to neujalo, zrejme je to mezi danou vekovou skupinou bezny zpusob vyjadrovani, zvykl jsem si - az na voe a kua a jaxe v prekladu NOTW ;)
4: zpusob vyjadrovani je na kazdem z nas, myslim, ze sem chodi inteligentni lidi a jso schopni diskutovat kultivovane. Cenzora a hlidaciho psa tady nemame zapotrebi ne?

34.Mr.Scully 12.04. 2007 00:16
Ad cenzor - jo, to si rikali na kdysi fantastickem foru QueenZone taky (oproti cenzurovanemu QOL) a kde dneska jsou...

Na teen slovnik si nezvyknu nikdy :-| Az tu nekdo zacne psat W nebo F misto V a zacne rikat, jak je vsechno "upa supa", tak pujde forum definitivne do kytek.

35.LG 12.04. 2007 00:19
34: jo, ale bacha na to, u pomniku jsi zacal s "jj"!

36.Mr.Scully 12.04. 2007 00:28
Jj beru jako akronym, stejne jako lol, rtfm nebo njn :-)

37.Michal 12.04. 2007 01:13
Sestupne :)
32: Ja jsem nikdy "teen" slovnik nepouzival- to byla hracska hantyrka, kde se "jaxe" nebo "jaxi" a ani jine zkomoleniny nevyskytuji- pouze akronymy a ty bohate pouzivaji i tobe starsi lide..) To muzes rovnou Moravakum a Slovakum (nebo Plzenakum) zakazat pristup na forum...
BTW: "kuk" v 31 je citoslovce..

Tou TV nevim presne, co myslis (asi jsem uz zapomnel), ale jak jsem nadsene ROTCH v TV oznamoval, stejne nadsene jsem ho i sledoval ;)

Mozna je to uz nastesti zbytecny..

27: Namatkou:
"15. Mr.Scully Smazat příspěvek Editovat příspěvek 29.12. 2006 18:48
Je to teda sracka nad sracku, ale prekvapila me nominace treba Meat Loaf nebo Lucie Bile. Nebo treba Malovani od Divokyho Billa - skladby maji priserny, ale zrovna tahle mi prijde zajimava. Tak nevim..."
//
Ted mi najdi tu "picu"..

29: Vystizne! :)

38.Mr.Scully 12.04. 2007 09:30
Vis co jsem myslel, tu tvoji "parodii" na Matonohu. Ted to hledat nebudu - mozne je, ze to bylo opravdu az po tom, co jsem napsal ten prispevek viz vyse. Na druhou stranu ja jsem tady nikdy vulgarni slovo nepouzil v souvislosti s nekym, koho znam.

Hlavne mi prijde dost absurdni tocit se kolem par vulgarnich slov. V anglictine to neresim, ale na ceskych forech jsem se jim donedavna striktne vyhybal. A na tomhle foru jsou jini prebornici :-)

39.Ptr 12.04. 2007 09:44
Technická - jakej je prosím rozdíl v akronymech LOL a RTFM? IMHO stylově úplně to samé. :)

Jinak tahle debata mi připadá docela zajímavá (beze srandy) - ukazuje to totiž na jednu věc, která mi z toho jasně vyplývá - vzájemnej respekt a vážení si vás dvou navzájem. - jak to říct jednoduše? "blbec mě neurazí"... :)

40.Mr.Scully 12.04. 2007 09:57
39. LOL a RTFM je stylove to same a oboji je na forech bezne. Ja spis narazim na "LOOOOL" nebo "ROTFL!!!!!!!", proste expresivni varianty, ktere vetsinou vylozene pusobi urazlive.

Co to znamena respekt... ja jsem respekt k Michalovi urcite mel a to do te doby, nez prisel s tim zesmesnovanim. Ale jinak je tenhle topic zajimavej v tom, ze se zatim nezvrhnul a je docela konstruktivni.

41.Michael Koliha 12.04. 2007 19:38
40: Konstruktivní??? Tak ted mám docela chut si neodpustit jedno loool. Dyt se tu (dle mého skromného názoru) akorát hádáte o to, kdo může za to, že se hádáte:-) Tim neřikám, že je to Tvoje chyba. Zas na druhou stranu ani Michalova. Ale možná bych se po tolika zbytečných urážkách držel toho známého: Moudřejší ustoupí. Ono totiž pak i toho druhého přestane bavit věčné popichování. A vzhledem k respektu, který k vám oběma mám, nechápu, proč už se na ty hádky aspoň jeden z vás nevysere. Co čekáte??? 6e jeden z vás se zamyslí a řekne: Ano sem idiot. Promin Scully/Michale sem na tebe zlý, měl si ve všem pravdu?

42.werdsay 12.04. 2007 22:59
20: o tom mluvim.
32: Celkem mazec... moc to neprispiva ke kulture fora... A to nedavny 'zmr*di zku*veny' prispiva ke kulture fora jak prosim te?! A zacina to dokonce 'Uvital bych...' Nemam zajem se hadat, ale ozvu se vzdycky...

43.Mr.Scully 12.04. 2007 23:26
Jezismarja, nekdy je to na miste. Kdyz na EN foru napises, ze Greg je fucking crazy, tak je to standard, ale kdyz napises "i wanna talk 2 rog cuz i luv him!!!!!!", tak to je sice slusnej prispevek, ale tisickrat min vypovidajici a na forum se hodici nez ta vulgarita. Cti si QZ, je tam fura inteligentnich lidi a urcite ti neunikne jejich slovnik. Ale kazdej ma jinej vkus. Ja mam radsi opravnene vulgarity nez bezcenne prispevky nebo urazky kolegu. A tobe to treba vyhovuje jinak (bez ironie).

Myslim, ze krome masakra je tady slovnik vsech lidi v pohode a nejakou ta kurvu pouzije driv nebo pozdeji vetsina z uzivatelu.

(A je fajn, ze se vzdycky zastanes toho spravneho. Udelal jsem si rychlej pruzkum historie fora - andilek pouzil vic "kurev" behem mesice nez ja za dva roky, u Michala jsem nasel dva "zmrdy", z toho jeden byl "vychcanej", ale hlavne ze ty musis poukazat na moji hvezdickovou notaci...). Beru akorat sracku, s tou jsem ve vedeni ;)

Btw. kdyby nahodou nekoho zajimalo, kde tady ty desny hadky zacaly, tak to byl muj prispevek 36 (doted nechapu proc) na teto adrese:
queen.musichall.cz

44.werdsay 13.04. 2007 11:58
Opravnene vulgarity? Jestli napises vulgaritu a potom ji obhajujes tim, ze byla opravnena, potom to muze udelat uplne kazdej a napsat ze byla opravnena taky.
32/3 Nenarazej na nici slovnik, kdyz nemas zametenej vlastni prah. Jestli nedavno bezduvodne pouzijes hrubou urazku na adresu Queen Production, potom nepis o tom, jak "ty voe a lool" neprispivaji ke kulture fora.
Souhlasim s tim, ze to z me strany obcas sravedlivy nebylo, v tom mas pravdu. Provokacim se budem snazit vyhybat vsichni (verim, ze p.19 nebyl provokace ;-) a mel by byt klid.Timto je mir uzavren, prosim vsechny a snahu jej dodrzet :-)

45.Mr.Scully 13.04. 2007 12:22
Ono to hlavne bylo uzavreno uz predtim, nez jsi k tomu zacal psat...

46.werdsay 13.04. 2007 12:28
No jasne, zase za neco muzu ja :D ;-)

47.Michal 13.04. 2007 12:42
43 ad zavorka: Sorry, ze se k tomu vracim (chtel jsem to nechat bejt), ale tady slo o neco jineho. Problem je v pokrytectvi- my si na vulgarity nestezujeme. Kdyz si ale nekdo stezuje na mluvu zdejsi a pak vzapesti sam vulgarni je, to nam jednoduse hlava nebere :o) A obhajovat to svymi pravdami, ze toto je OK a toto uz je nekulturni- na to nemas titul. V tom to cele vezi.

48.Mr.Scully 13.04. 2007 13:30
Ja jsem si nestezoval na vulgarity (to by opravdu bylo pokrytectvi), ale na teen slovnik a zesmesnovani - driv jsi to delal ty, ted to dela andilek (a pri sve inteligenci to nema zapotrebi). Vulgarne mluvi vetsina z nas, o tom zadna (google prozradi :-). Jen jsem se ozval, proc se resi zrovna moje "sracky", kdyz podobna a jeste horsi slova tady pouziva pulka fora.

Ale mas pravdu v tom, ze kazdej ma vnimani jine - mne je proste vylozene neprijemne neco, jinemu zase neco jine.

49.Michal 13.04. 2007 13:49
48: No ne- vazne uz se nechci hadat, ale ta zavorka byla o tom, ze kdyz andilek vycurakoval merhauta, mels problem.. Kdyz jsi ty vycurakoval QP, problem nebyl zadny (uvadim posledni zname priklady). Chapes.
Objevi-li se nazor hodny urovne bublajiciho blata (samozrejme v kontextu), nebudu vahat a zasarkasticim si klido i dnes :)

50.Mr.Scully 13.04. 2007 13:57
Jo, to beru. Stejne drtiva vetsina lidi se neucastni techto hadek, protoze se to behem par minut zvrhne do osobni roviny a rozumne argumenty nejsou ani na jedne strane. A maji pravdu. Kdyz ses porad hadal ty s Monikou, tak ja jsem vubec neresil, kdo z vas mel pravdu - jen jsem si rikal "at uz hlavne daji oba pokoj".

51.Breakthru 13.04. 2007 15:10
Ještě vás to nepustilo?

52.masakr11 13.04. 2007 17:57
43-scully myslím že můj slovník je v docela v pohodě tady na foru se snažím držet...Spíše lidi jako ty nebo werdsay jste moc přecitlivělí a pokud něco není na "úrovni"tak to nemůžete rozdýchat.Naposledy jsem napsal že Brian a Roger jsou zmrdi pokud opravdu vydaj montreal 81 a za tím si stojím a pokud s tím někdo nesouhlasí tak je prostě fanatik

53.Mr.Scully 13.04. 2007 18:03
51. Ale jo, uz se to uklidnilo.

52. Zase to ber tak, ze Rogerovi zazvoni telefon a Jim Beach mu rika "hele, jestli chces pristi rok vo milion liber vic, tak vydame znova Montreal". A RT by byl hodne hloupej, kdyby to vetoval. Proste se chovaji trzne, no. Queen proste nepatri mezi skupiny, ktere by zrovna pecovaly o fanousky, misto toho se snazi vydelat co nejvic penez a koneckoncu na to maji pravo. A my mame pravo byt na ne nastvani - ale nic s tim neudelame.

54.Zuzzi 13.04. 2007 21:51
53/52: A ještě máme jedno právo: nekoupit si Montreal 81 nejnovější vydání...

55.Mr.Scully 13.04. 2007 22:18
54. Presne tak. Ale kdyby tohle vydani (zrejme) opet nezdrzelo hodnotnejsi pripravovane vydani, tak by nikdo ani nepipnul... I kdyz Singles Box to snad neohrozi (aspon neco).

56.r_y_b_k_a 15.04. 2007 18:38
Naštěstí umím číst mezi řádky, jinak bych v téhle diskuzi neodhalil, že na českém trhu vyšlo 5 knih. Mám 4 (Queen - Jak to začalo, obrazový dokument, jejich vlastími slovy, a na začátku zmíněnou The Show must go on. Tak aby to bylo trochu k tématu po zhruba 50 příspěvcích, mi prosím řekněte, která mi chybí... a kde jí seženu a za kolik. Předem děkuji za kladnou odpověď.

57.Mr. Bad Guy 15.04. 2007 20:16
Bohémská rapsodie jednoho života - jestli tam ještě nějaká zůstala, tak v levných knihách KFC... totiž KMA

58.Mr.Scully 15.04. 2007 20:24
Jj, Levne Knihy maji sice jen tu (co do vazby) chudsi verzi (softback), ale zase tusim za pouhych 79 Kc. Urcite stoji za to.

59.larry11 24.12. 2008 22:17
co me prinesl jezuch....www.arara.cz
:-)))

60.Fernand0 24.12. 2008 22:27
59. Mě zase přinesl knihu Queen Live pěkně to tučná kniha:-)

61.Petr Vohralik 24.12. 2008 23:15
60: Queen Live jsem si pořídil v sobotu
v antikvariatu jsem za 50,- sehnal jejich vlastnímy slovy
a pak mám Freddieho

62.Janek 31.12. 2008 09:55
No a já si musím kudrnáčovu biografii koupit dodatečně za svý, místo ní jsem dostal "Legenda Lennon", čehož ale určitě nelituju - plno zajímavejch věcí :-).

63.DeaconJohn 31.12. 2008 10:33
62: Pokud vlastníš knihu As It Began nebo Bohémskou rapsodii jednoho života, tak je koupě toho životopisu ztráta peněz. Na toho Lennona mám také spadeno, vypadá velice zajímavě.

64.Breakthru 01.01. 2009 10:56
Tak jsem si včera dokoupila knihu Queen live. Překvapilo mně, jak je malýho rozměru (i když docela tlustá) a, že stála jen 70,-- Kč. Dneska se do ní podívám podrobněji.

Příspěvek naposledy editován 01.01. 2009 10:57

65.Janek 01.01. 2009 14:06
63: No mám obě... uvidíme jak na tom budu s prachama, případně si to nejdřív pujčím a pak zauvažuju o koupi. Ten Lennon... napsáno tam toho zas tolik není, i když mi to pár věcí teda upřesnilo. Spíš jsou zajímavější ty přílohy, psané Lennonovy texty, fotky, kresby atd.

66.Breakthru 01.01. 2009 16:50
Ví někdo na kolika koncertech Greg Brooks byl?

67.Mr.Scully 01.01. 2009 19:07
Na moc urcite ne, vzdyt je mu kolik, nejakych 35-40? Prinejlepsim tak na par koncertech posledniho turne nebo dvou.

68.DeaconJohn 01.01. 2009 19:51
Taková Queen Live (ještě jednou díky Montreux:) je skvělá kniha, která mi vážně chyběla. Jen mě mrzí, jak tam čtu o tolika dobře nahraných koncertech, které někdo ne a ne vydat (hlavně další vystoupení z období Live Killers) a prvních koncertů, kde se hrály i věci jako "Night Comes Down" nebo "Jesus" apod. Je vidět, že autor ví, o čem píše, ale předvším - dělá to hlavně jak zarytý fanoušek, což se také odrazilo na výsledku.

69.Mr.Scully 01.01. 2009 22:11
68. Kecy :-) Greg vi o koncertech pulku veci co ja a ja zase znam fanousky, kteri by tu knizku napsali stokrat lip. Sveho casu bylo fajn Queen Live cist, dneska uz je to pro skalni fanousky celkem mimo misu.

70.DeaconJohn 01.01. 2009 22:17
69: Asi těžko někdo byl všech 700 koncertech, aby to napsal dokonale. Mluvím spíš o tom, jak tu knihu sepsal a o informacívh, i když zprostředkovaných. Co je například špatně nebo nepřesně? Buďme konkrétní opět:)

71.Mr.Scully 01.01. 2009 23:03
Prvni vydani bylo chyb plne. Mel chyby v setlistech i tech nejzasadnejsich a nejznamejsich koncertu (jako treba HamOdeon 75) a spousty koncertu celkem zahadne popisoval (ci uvadel setlisty), aniz by mel pristup do archivu Queen a aniz by dotycna nahravka vubec existovala byt jako bootleg. Tudiz mam obavy, ze tam bylo opravdu hodne fejku. Druhe opravene vydani je vyrazne lepsi, nicmene Greg ho sestavil vicemene tak, ze akorat rozhlasil "poslete mi vsichni, co tam mam blbe" a jeste navic stejne pulku pripominek nakonec nezapracoval. Proste akorat lenost, hlavne ze z toho ma dalsi prachy. To je asi to, co mu vytykam nejvic. Ten prvotni projekt byl skvelym napadem, ale nedotazenym. A ted uz na to kasle.

72.Monika 01.01. 2009 23:35
71: Chytrej obchodni tah, ne :oD

73.vasekufr 02.01. 2009 00:34
trochu offtopic, zase další cvok na aukru, tak na to koukněte dokud to tam ještě je www.aukro.cz

74.Fernand0 02.01. 2009 00:46
73.Za tu cenu můžu koupit dvě nové:-D

Příspěvek naposledy editován 02.01. 2009 00:59

75.vasekufr 02.01. 2009 00:54
Já když jsem na to kouknul poprvé tak jsem myslel, že se snad draží onen bulharský picture LP Greatest Hits, ale tohle to je fakt síla. No je vidět, že i ten prodávající to nemá v hlavě asi moc vpořádku, ale tohle mu očividně vyšlo. Inu, čím blbější sedlák tím větší brambory. Kupující je cvok první kategorie.

76.r_y_b_k_a 02.01. 2009 06:40
Třebas je prodávající a kupující jednou a tou samou osobou.

77.Petr Vohralik 02.01. 2009 09:05
73. tak to bych nekoupil za tu cenu a navíc to mám doma

78.Breakthru 02.01. 2009 13:04
67 Myslím, že mu bude víc, když je jejich fanouškem od r. 76.

79.Mr.Scully 02.01. 2009 14:01
78. Jestli to nepocita tak, ze v sesti letech slysel poprve BoRhap :-)

80.Akáda 02.01. 2009 14:38
73: Ta deska je vyjímečná svým špatným zpracováním. Nějaké LP bulharské výroby jsem měl v ruce a větší hrůzu jsem neviděl, obaly snad dělají z 5x reciklovaného kartonu. Desky jsou kvalitou taky na dolní hranici. Konkrétně toto jsem držel v ruce a ani jsem se nesnažil toho majitele ukecat aby mi to dal.

81.vasekufr 02.01. 2009 14:58
80. já vím taky už jsem to viděl, jenom se stačí podívat z jakého je obal papíru a hned to člověka odradí. Je tam trochu odlišný setlist, co je inspirovalo dát tam Sweet lady nevím? Že by tahle skladba měla v Bulharsku takový ohlas?

82.Jura 02.01. 2009 17:26
73: To jsem ani netušil, že mám doma věc takové hodnoty :-)).

80, 81: Jo, tohle potvrzuju. Tuto LP od Balkantonu jsem zdědil po rodičích, a přestože jsme se k ní chovali poměrně něžně, tak ten vzhled už moc vábný není. Ten hroznej papír dělá hodně, obal se rozlepil, barvy se z něj jednak ošoupávají, a jednak nejsou vůbec věrné, záměr to asi nebyl. Vypadá to spíš jako nějaké amatérské pirátské vydání.

83.Fernand0 02.01. 2009 17:33
Docela by mě zajímalo v jakém stavu je ten GH na aukru.

Příspěvek naposledy editován 02.01. 2009 17:33

84.vasekufr 02.01. 2009 17:58
eil.com, za tohle bych ten litr byl ochotný dát, jenže ale existuje i obtížně rozeznatený bootleg www.queenmuseum.com

85.Akáda 02.01. 2009 18:17
84 Hezná věc, asi jen do sbírky. Udává se, že s kvalitou to není tak dobré jako u černých desek, ale mám jen jednu picture LP a k tomu CD takže nemužu porovnat.

86.Mr.Scully 02.01. 2009 19:50
84. Mam dojem, ze za litr by ses na originalni picture disk GH mohl mozna tak na sekundu podivat. Hodnoty takovych desek se pohybuji uplne v jinych relacich.

87.pittrek 02.01. 2009 20:21
86 - nebud kruty :-)

88.Mr.Scully 02.01. 2009 20:26
No dobre, neni to tak strasny, asi kolem tisicovky liber bych tipnul :-)

89.vasekufr 02.01. 2009 21:26
Tak to jsem netušil, že je to až tak brutálně drahý.

90.Mr.Scully 02.01. 2009 22:28
Podle Record Collectoru je to asi dvacátá nejcennější věc od Queen, tedy mluvíme-li o vydaných deskách.

Nicméně myslím, že zrovna u tohohle picture disku a týká se to i dalších (např. Jazz z Francie) je poměr bootlegů a originálních desek tak 1000:1. A rozdíly mezi nimi poznají jen experti.

91.Akáda 03.01. 2009 09:46
90/2 To musí sehnat originální obrázek, protože jinak to z LP nesejmou přesně, to by bylo vidět.
stránky 1

Navigace: Queen - Královská legenda: Fórum - Sběratelské předměty: KNIHY