Navigace: Queen - Královská legenda: Fórum - Novinky: Zemřel Freddieho otec

Forum

--- Pouze přihlášení uživatelé můžou přispívat do diskuze ---stránky [1] 2 [3]
LG: Zemřel Freddieho otec05.01. 2004 12:42
Na 2.svátek vánoční zemřel Freddieho otec Bomi Bulsara ve věku 95ti let po dlouhodobé nemoci.

(Příspěvek byl vložen ze sekce Novinky, odkud můžete přidat komentář i bez registrace ve fóru.)

101.Willl 08.01. 2004 15:59
Opravdu skvělá debata. Včera tu lítaly jiskry a málem facky a dnes si všichni pomalu padnou kolem krku. A co z toho všeho vyplývá? Všichni máme rádi Freda za hudbu, kterou nám plní srdce a duši harmonií a lišíme se podle toho, že některým je jedno jak žil v soukromí a některé to pohoršuje. Co se týká MaDiho prvního příspěvku - nedával bych ho za vzor dětem. Záleží na tom, jak to dětem podáš. Já zrovna svýmu klukovi říkám: "vidíš, byl to skvělej zpěvák, mám ho ráda, ale bacha na to jak dopadl."

Máte to marný- stejně mám Freddieho ráda!!!!!

Tak jako ostatní obyčejní lidé mají své chyby i on je měl. Na plus mu stavím, že to vše skrýval a neprezentoval se s tím ve snaze přilákat ke své osobně ještě více pozornosti tak, jak je to dnes módní.

102.Willl 08.01. 2004 16:06
TO Michal 100:
S dotazem na homosexualitu ti nepomůžu. Myslím že je to asi takhle: Mohou být lidé kteří spí s oběma, ale jen jedno je uspokojí (myslím fyzicky i duševně). A podle toho se pak orientují. Ale to myslím na tyto stránky už vůbec nepatří. K tomu končím debatu ze své strany.

103.MaDi 08.01. 2004 16:16
Michale, WiLLL má zřejmě pravdu, že tato debata sem už asi nepatří. Přesto sem dávám odkaz na poměrně podrobný článek o tématu na Webu. Předesílám, že jsem tyto stránky před tím neznal, nenavštěvuji je, ale abych předešel nutnosti něco dlouze sepisovat, zadal jsem na SEZNAMu slovo "homosexualita" a vybral dle mého názoru nejkvalitnější článek. Zde je odkaz: homosexualita.kluci.cz Domnívám se, že je to docela moderní a kvalitní příspěvek na toto téma a diskuzi pomůže ukončit.
Jinak na tuto debatu mám zcela shodný názor jako Ty. Fakt mě to baví i když ze začátku to vypadalo fakt hrůzně, v tom má Willl také pravdu.

104.Mr. Bad Guy 08.01. 2004 20:25
Willl má úplnou pravdu. Na hudbě se shodneme všichni a to je hlavní. Mě jen vadil první příspěvek MaDi, který je na můj vkus silně normalizační. Jinak prakticky souhlasím s většinou argumentů.

105.Mr. Bad Guy 08.01. 2004 20:28
Ještě bych rád touto cestou poděkoval všem zúčastněným za nové a zajímavé informace. DÍKY

106.Michal 08.01. 2004 21:31
jj Willl, je uz to trochu mimo misu, ale narazili jsme na to a me to zacalo vrtat hlavou- na tvem nazoru neco bude... Mrknu se na ten odkaz- dikes MaDi za ochotu ;o) Ja jsem docela rad, ze se tu rozvinula diskuse, ktera se tykala taky trochu neceho jineho, nez kdy vyjde toto a jakesi cosi... :o) Kazdeho tato diskuse urcite o neco obohatila, no ne? :o)

107.Willl 09.01. 2004 08:14
TO Michal 45 a 55: Hudbě dal Freddie vše, celé své srdce, celou svou duši a nakonec i život. V písních Queen a F.M. je to dobře znát, s tím s tebou plně souhlasím. Cítím to a slyším úplně stejně.
K příspěvku 100 a 106: Je moc dobře a vážím si toho, že se ptáš na všechno, co ti není jasné. Jen tak dál. Moc bych si přála, abych si jednou takhle otevřeně mohla popovídat se svým synem, který je teď ale ještě moc malý.(naštěstí):)))
Taktéž všem díky za příspěvky. Byla to velmi zajímavá a přínosná debata.

108.werdsay 09.01. 2004 13:03
Tak jsem tady trosku pozde, co se da delat. Na Freddieho nezmenim nazor nikdy.
Kazdej z nas o nem neco cetl nebo slysel a kazdej ze sve bytostni podstaty si z toho vytahl to co chtel a tak jak chtel Freddieho videt prave ve svych ocich.
Nikdy se nevzdavam sveho pohledu a nazoru ( a ani ho neopravuji ) na cloveka, kvuli nazorum jinych lidi na to, co je spravne a co ne.
Nezahazuji svuj nazor ani na zaklade neceho co si prectu. Vim moc dobre jak to s otistenymi infomacemi byva. Mohou byt skvele vytrzeny z kontextu,aby to pak mohlo vyznit treba uplne jinak. Queen je hlavne o hudbe, ktere ale prave Mercury dal to zvlastni kouzlo. A mozna ze to zpival prave Mercury se tato hudba stala pro mnoho z nas " srdecni zalezitosti". Mercury dal do hudby vsechno a jeste neco navic - svou dusi.
Mate-li v sobe cit jako takovy, ktery v sobe mel i Freddie je pro Vas prave v teto hudbe ukryto mnohe.
MaDi, jak jsem si vsiml hodnoti cloveka podle toho, zda bere drogy ci nikoliv a jaky vede zivot. Pokud slusny a zcela sporadany, MaDi si rekne tohle je dobry clovek. Pokud ale nezije podle zazitych predstav o serioznim cloveku, ma MaDi v zaloze kvantum ucebnicovych odstavcu.
Nechalo by me to klidnym kdyby MaDi nepouzil sproste slovni obraty a slovni prirovnani.

109.MaDi 09.01. 2004 14:05
Ještě mne napadla taková další trochu kacířská otázka. Původně jsem jí chtěl vyhradit samostatné téma, protože toto už pochopitelně upadá, ale nechci jí zase dávat nezaslouženou pozornost. I když se přiznávám, že by mne docela pár Vašich názorů, či fantazií zajímalo. Tak tedy: Co si myslíte, že si říkali lidé těsně před smrtí, nebo ve strašných bolestech v době plně rozvinuté nemoci AIDS, které Freddie nakazil? Myslíte si, že si říkali "Ale stejně ta jedna noc (nebo spíše 10 minut na záchodcích nějakého gay clubu) s tím geniálním, krásným, dokonalým, oduševnělým (nejspíš ožralým vodkou, nebo sjetým kokainem) Mercurym stála za to. Nikdy na to nezapomenu."
Vím, je to absurdní, ale přece ...

110.MaDi 09.01. 2004 14:18
Werdsay 108. Nepoužil jsem ani jeden sprostý slovní obrat, natož pak sprosté slovní přirovnání!Asi "nejargotičtější" slovo, které jsem použil bylo "feťák", ale to přece není sprosté slovo. I když, možná ve spojení s "bohem" ... ?

111.Willl 09.01. 2004 14:29
MaDi 109: Nikdo nepopírá, že jich spoustu nakazil. Co to ale bylo za lidi a s jakou odpovědností přistupovali k sobě samým? Někteří pro peníze, někteří jen pro to, aby se mohli vytahovat, že s ním něco měli. Nemuseli přece s ním na ten záchodek chodit. Myslím, že spoustu z nich nemusel vůbec přemlouvat.
Jak se choval po tom, co zjistil, že je nakažený je známo. Totální změna. A co říká Jim, který ho zřejmě opravdu miloval a který to zřejmě dostal od Freda? Že ho stále miluje a neopustí ho.
Tato debata se mi zdá už dost nechutná. Děláš z něho sexuální, zfetovaný monstrum, které nese odpovědnost za spoustu nakažených? Každý, ať si nese odpovědnost a následky za své chování sám.

112.Michal 09.01. 2004 14:57
ToMaDi: presne co rika Willl- naprosto souhlasim a jeste doplnim, ze pokud nekdo chce byt na nekoho v teto veci nastvany, tak jedine muze byt sam na sebe, ze si nedal pozor, alespon ja bych byl hlavne na sebe...- je to prakticky moje blbost... (i kdyz bych se snazil prijit na to, zda to ten clovek vedel) Myslim, ze normalne smyslici clovek mu za to nemuze nic vycitat- leda by ho Freddie nekde znasilnil ;o) Sex je prece zalezitosti obou stran... A potom- ty to rikas tonem jako by tu nemoc sam Freddie vymyslel a vsechny schvalne nakazil... :o) Z pohledu Jima neverim, ze by kuli tomu byl na neho nastvany- kdyby me osobne nakazila divka, se kterou mame "spolecny osud" a kterou miluji a ona me, tak by me to nestvalo ani v nejmensim... (bereme- li to tak, ze tu nemoc mela z predesleho vztahu a nevedela o tom...)

113.Mr. Bad Guy 09.01. 2004 19:42
Souhlas s Willl a Michalem. Každý přece musí myslet na svou ochranu sám. Když vezmu v úvahu fakt, že nechráněnej styk je dost riskantní u všech promiskuitních lidí a zvláště pak rizikových skupin, může své onemocnění každý přičítat JEN a POUZE sobě. A možná je dobře, že Freddie zemřel na AIDS. Už jenom proto, že se stal odstrašujícím případem pro hodně lidí, kteří si už právě kvůli tomu uvědomili, že tady ta hrozba je. Kolik jiných životů by jinak přišlo nazmar. A i když to zní hrozivě: Myslím si, že svou smrtí minimálně tolik lidí, kolik nakazil, taky zachránil.

114.Mr. Bad Guy 09.01. 2004 19:50
Jak MaDi správně argumentoval, nic není černobílé. Ale on sám v tomto bodě uvádí POUZE černou stránku. Myslím si, že už i pohledy z bodů 11, 112 a 113 stojí za úvahu nad tím, kdo tady kouká na Freda černobíle. Jistě, FM sice nakazil (nevědomky) dost lidí, ale to, že se vystavili riziku, (a předtím i Fred sám) je jejich problém. Tudíž bych ho vinil pouze z toho, že si sám zavinil svou vlastní smrt.

115.Scaramouch 10.01. 2004 14:22
Opraveno: MaDi,precetl jsem vsechny prispevky az k 109. TY SES FAKT...

116.Michal 10.01. 2004 16:32
2Scaramouch: LOL- to snad ne... I kdyz teoreticky stojime na stejne strane, tak tve gesto se opravdu neda komentovat...- zamysli se...

117.Scaramouch 10.01. 2004 19:12
Michale ja samozrejme vim ze se to neda komentovat a ani o zadny komentar nestojim. Jsi inteligentni clovek tak se ted pozorne podivej na prispevky ktery napsal MaDi.
Vsimni si pozorne jak o nem pise. Na zacatku byl opatrnej a svou nenavist (ano nenavist) vuci Freddiemu se snazil kryt. A pak si vsimni ze jakmile mu to bylo "schvaleno" tak se poradne rozjel. Jeho dalsi prispevky jsou uz fakt sila. Michale tenhle clovek nevi o Freddiem vubec nic a ani ho to nezajima. Kdyby o nem neco vedel tak by nemohl napsat treba to ze "nemel o nic hlubsi zajem". To ze mu vsechna ta lacinna inteligentni lez prosla a navic s uspechem, to se da komentovat? Zamysli se...

118.Mr. Bad Guy 10.01. 2004 19:50
Druhýmu Scaramouchovi: Řekl bych že vyloženě hnusnej a normalizační příspěvek byl právě ten první. Ale nadruhou stranu alespoň poprvé čteme názor kterej nevynáší FM do nebes. Ale sakra nehroť to. Scaramouch, scaramouch, will you do the fandango...

119.Scaramouch 10.01. 2004 20:47
MBG, MBG podivej se, a pozorne srovnej sve dve odpovedi a to 13 s 68 nejen obsahove ale i casove se od sebe dost lisi. Nezlob se, ale neni to trochu - kam vitr...?
Neni lepsi jedna uprimna veta misto hromadneho ustupu?

120.Michal 11.01. 2004 00:28
no, scara: nerikam, ze nemam stejny nazor jak ty, tez si myslim, ze o Freddiem nic nevi a pise o nem jaksi...- i tak si ale myslim, ze takova slova, ktera jsi pouzil sem nepatri- takto byl zameren muj prispevek tobe- ne kuli tomu o cem pises, ale jak to pises...

121.Mr. Bad Guy 11.01. 2004 01:43
Scaramouch, Scaramouch: Není to tak. můj plášť zůstává na svém místě. č. 13 je prvotní, ještě čerstvá reakce na úvodní příspěvek. V 68čce jsem připustil že FM rozhodně nebyl andílek, ale POTVRDIL jsem svůj názor na to, že první příspěvek Ma(lého)Di(ktátora) mi přijde silně normalizační. A za tím si stojím. To s tou žábou je o tom, že odmítám tvrzení typu ...což nesvědčí o šťastném životě... a podobných, které odsuzují cokoli co se nalézá mimo církevní schéma chování společnosti. Tobě to tak nepřijde?

122.Simandl 11.01. 2004 08:06
Možná,že o něm moc neví,ale jak říká Mr.Bad Guy:poprvé čteme nazor kterej nevynáši Freddieho do nebes.Prostě se tu bavíme o té špatné stránce Freddieho,protože každý má svojí špatnou stránku.Každý zastává svůj vlastní nazor o Freddiem a myslím,že na to máme právo.Jednak proto ,že ho nikdo z nás(tuším) neznal.

123.Simandl 11.01. 2004 08:12
Samozřejmě,že to někomu bude vadit,že bral Freddie drogy a pil,ale co s tím teď naděláme.Znám i hudebníky vážný hudby ,kteří začaly brát drogy,protože neunesll slávu a pak zemřely ve 35 letech.Jestli to je důvod,že neunesl slávu tak začal brát drogy to nevím,ale většina to tak dělá.Ale já to nevím,takže nic neříkám jen si to myslím(zhruba).

124.Scaramouch 11.01. 2004 12:43
Ano Michale, mas pravdu tyhle slova sem vazne nepatri. Nicmene rekni mi, ceho se snazi docilit odpovedi 109? Na tohle, se uz vazne nehodi nic jinyho nez ma 115.
MBG: O.K
Jeste musim uznat ze odpoved 48 je jedna z nejlepsich.

125.Michal 11.01. 2004 12:59
No, vis... v tomto pripade uz se spise smeju, protoze ta 109 je dost nepromyslena a myslim, ze jsme ji hrave shodili ze stolu... Souhlasim, ze MaDi toho o Freddiem asi moc necetl a zna jen to, co se rika- jak uz to v zivote byva, tak to spatne, protoze to je videt na prvni pohled... njn, ale co nadelas? Tim, ze mu napises, ze je .....- tim nic nedocilis a akorat sam sebe ztrapnujes...

126.Scaramouch 11.01. 2004 17:19
Dosahl jsem toho, ze se mohla alespon trosku rozvinout rec o tom jak daleko se snazil MaDi s tou 109 zajit.
Svou odpoved ted trosku poopravim, aby nebila tolik do oci.

127.Scaramouch 11.01. 2004 21:04
Mam jeste jednu pripominku, kterou musim zminit. A to k prispevku 82.
Snazit se zesmesnit kohokoliv, na ukor jeho pravopisu, nebo cehokoliv jineho je naprosta ubohost!

128.MaDi 11.01. 2004 22:17
Scaramouch 127. Opravdu Ti připadá, že vše co na mojí osobu uvedl Jim, bylo a je korektní??? Myslíš, že takhle se dá psát někomu, jehož názory se mi nelíbí? Já tedy vážně ne! Ale všem ostatním jsem se za to omluvil a nehodlám zde již nikoho urážet, tak jak se o to možná snažíš Ty. Ostatně v tomto má pravdu Michal, který v jednom komentáři psal kdo koho může a nemůže urazit ...

129.Mr. Bad Guy 11.01. 2004 23:39
Chtěl bych poprosit MaDi a Scaramouche aby mi napsali své názory k jedné věci. O čem si, pánové, myslíte že jsou BoRhap a March of the black queen?

130.Mr.Scully 12.01. 2004 10:55
Nikdo se me na to neptal, ale jestli tady nekdo zacne filozofovat, ze BoRhap nebo March maji hluboky smysl, tak se asi zase pohadam :-)

Ad 127 - pokud Jim utoci naprosto nekonstruktivne a ma pravopis petileteho ditete, tak je MaDiho protiutok tohohle typu naprosto ospravedlnitelny :-)

131.MaDi 12.01. 2004 11:32
Mr. Bad Guy 129.
To je dobré. Nejradši bych napsal "to bych také rád věděl", ale pokusím se:
Tak tedy Bohemian Rhapsody:
Moje přítelkyně trvdí, že se jedná o "zpověď bohéma", všechna ta epická tvrzení, jako "Matko, zabil jsem člověka ..." se prý nesmí chápat doslova, dá se tam prý tušit, že naopak svým životem a chováním zabíjí (přeneseně) svojí matku. Slova "Příliš pozdě, můj čas přišel ...." pak zase prý evokují sebevraždu .... No já nevím, já jsem spíše schopen si představovat ty epické momenty. Takže podle mě jde o celkem banální příběh (ale ve svém individuálním prožitku hlavního hrdiny velmi tragický a dosti jímavý) ve kterém nějaký mladý nezkušený floutek udělal dost velkou chybu a způsobil si velký problém. Někoho zabil, zavraždil, zastřelil pistolí. No a pak se mohu pouze dohadovat, jestli 1) (ve stylu trestního práva tak do 30. let minulého století) za tuto jednu vraždu mu hrozí trest smrti (ale to by tam šlo asi nejlépe, může to být i "básnická nadsázka", pro zvýšení dramatického účinku), nebo 2) (ve stylu modernějšího pojetí trestu za vraždu) mu hrozí dlouholeté odloučení a to pobyt ve vězení. V každém případě, život je tak jako tak na cucky a o nějaké slušnější existenci si může tak nejvýš nechat jenom zdát. A to v obou dvou případech:-)) Takže nejde tak o zpověď "bohéma", jako spíše o zpověď sprostého vraha.
Ale o čem je March of The Black Queen, to opravdu netuším. Ta "podivná slova" o "udřeném černouškovi", "tvrdě vládnoucí černé královně" ... Upřímně, nevidím v tom žádný smysl. Ostatně hodně textů Queen mi připadá tak trochu jako texty pro texty, verše pro verše, ale zatracně hezké. Ale velmi se těším, že se od někoho dozvím správné řešení:-)

Mr. Scully 130. - Také mě překvapilo, že nezmínil nejdříve Jima:-)

132.Mr.Scully 12.01. 2004 13:14
Pomerne hodne textu Queen (hlavne u eposu, jakymi jsou ty zminene dva) jsou proste jen verse, ktere se zrovna hodily do kramu. Napul pohadkove veci jako March Of The Black Queen, Ogre Battle nebo Seven Seas Of Rhye (Queen II je evidentne ukazkovy priklad) jsou hlavne hratky s dlouhymi slovy, s neobvyklymi vyrazy. Jsou to vicemene slataniny, ktere krasne zni a vytvareji dojem neceho velkeho, neznameho, je to proste pomp rock.

BoRhap mozna nejaky smysl ma, ale ja stejne dam na autora. Freddie rika, ze zadny smysl nema, takze asi si v tom stejne kazdy najde, co chce. Berte v uvahu, ze to mela byt naprosto jednoducha popova skladba. To, ze si na tom Queen zacali trenovat multitracking a skladani 256 hlasu dohromady, jeste neznamena, ze skladba tim ziska nejaky pribeh nebo ze ma predat nejake poselstvi.

133.MaDi 12.01. 2004 13:44
Děkuji Mr. Scully za vysvětlení. A já si myslel, že Bohemian Rhapsody opravdu alespoň nějaký smysl má. Mohlo mi být ale divné, že ho každý vidí jinak, po svém. Skoro si připadám trapně, že jsem se pokoušel nějaký svůj výklad zde uvést. Ale na druhou stranu, třeba v tom je to kouzlo, že každý v jejich textech najde to, co hledá. Třeba alespoň ty verše pro verše, jak jsem psal výše. Ještě jednou díky.

134.Mr.Scully 12.01. 2004 14:13
No ja nechci vypadat, jako ze poucuju, protoze ja jsem smysl teto skladby nijak nezkoumal. Ale jsem zvykly verit autorovi a pokud Freddie rika, ze tim nic nezamyslel a ze si v tom kazdy najde, co chce, tak tomu proste verim. Queen nebyli politicka kapela, ktera by chtela predavat nejake poselstvi (krome tech evidentnich vyjimek jako TMLWKY, Show Must Go On, Mother Love apod.). Kladli duraz na hudbu a to se mi na nich libi.

135.Mr. Bad Guy 12.01. 2004 18:23
Tak mě napadá jestli se album Over the top (Queen II) nemělo spíš jmenovat Hot space :-)

136.MaDi 12.01. 2004 18:30
Mr. Bad Guy 135. Tak tomu už vážně nerozumím. Prosím objasni mi to.

137.Mr. Bad Guy 12.01. 2004 21:10
OK. Mr.Scully dal najevo názor, že album Queen II je cituji ...Jsou to vicemene slataniny, ktere krasne zni a vytvareji dojem neceho velkeho, neznameho, je to proste pomp rock... Pak se nabízí rozvinutí tohoto tvrzení, že písně z tohoto alba jsou jenom horký vzduch. Jakási (hodně) hezky vypadající bublina, která je ale uvnitř prázdná.

138.Mr. Bad Guy 12.01. 2004 21:15
Toť reakce člověka, kterej píše profesionálně pop-rockový texty. Čili názor můj jako textaře a ne jako Queen fan.

139.Mr.Scully 13.01. 2004 09:41
Ano, mozna ano, ale to nijak nesnizuje jeho obrovskou kvalitu. Queen II je podle ma naprosto revolucni hudba s perfektnimi texty, ktere ale neznamenaji prakticky nic. Podivejte se na Happiness, to je z meho pohledu totozny priklad. Spousta lidi nadava na nektere nesmyslne texty na tomto albu, ale presto to podle me je asi Rogerovo nejlepsi vykon - sice texty o nicem, ale naprosto uzasne poskladana slova a verse.

Treba moje oblibena pasaz z Foreign Sand:
It's not a lie - it's not a sham - we play for keeps - it's not a scam
No bigotry - we're hand in hand - it ain't a cinch - we make a stand

To v te skladbe zni uplne skvele nadupane, ale nehledal bych v tom absolutne zadne poselstvi (teda nechci se mylit, je to prvni priklad, ktery me napadl :-) A neco podobneho je Queen II:

Water babies singing in a lily pool delight
Blue powder monkeys praying in the dead of the night

140.Titan_66 13.01. 2004 17:09
Takový různorodý příspěvky v jednom tématu jsem ještě na týhle stránce neviděl :o)

141.Jim 13.01. 2004 18:13
Hehe MaDi je naprostej hlupak. Nechapu proc????? to nevidite. :-))))))

142.Simandl 13.01. 2004 18:49
Já sprostý slova sem nepíšu,nemám proč

143.Jim 13.01. 2004 22:17
:-)

144.MaDi 13.01. 2004 22:59
Hehe Jime, jak jsi se měl za tu dobu, co jsme si nepsali? :-))) Uči. ... Ne, dost, něco jsem přece slíbil:-( Ale s tím hlupákem máš jinak naprostou pravdu, je to zřetelně vidět například na diametrálně odlišné úrovni našich příspěvků, že.

Dovolte, abych Vám sdělil, že si hluboce vážím inteligence, tolerance, úcty k odlišným názorům, schopnosti komunikovat všech ostatních uživatelů/účastníků tohto fóra. Je to velmi poučné, vážně, upřímně, díky.

145.Mirek R. 14.01. 2004 08:57
Někde jsem četl, že Freddie když končil studium grafiky, dostal nabídku k ilustrování knihy pohádek. Zřejmě k realizaci nikdy nedošlo, to by jeho obrázky určitě někde kolovaly na internetu, ale je docela možné, že ho nabídka inspirovala později k psaní pohádkových příběhů z království Rhye. Postavy jako Oberon, Titania, či královna Mab jsou sice na obraze Richarda Dadda, kterého uvedl jako inspiraci k Fairy Feller´s Master Stroke, ale jinak jsou to postavy ze Shakespearova Snu noci svatojánské. Odkud jsou modré opičky, to už se asi nedozvíme :-)

146.Scaramouch 14.01. 2004 12:50
MaDi: To jak se o tobe vyjadril poprve, to bylo opravdu prehnany, ale taky jsi mu to dal ve svem prispevku 33 poradne "sezrat" mam pravdu? Nezda se mi, ze by p.66 byl myslen nejak utocne. A myslim ze to pozna kazdej clovek s prumernym IQ. Spis to bylo uz jen placnuti a poznal jsi to samozrejme i ty, ale presto jsi si neodpustil svou 82, pravdepodobne pro vlastni uspokojeni.

147.MaDi 14.01. 2004 14:13
Scaramouch, možná máš pravdu, mě na p.66 asi nejvíce nadzvedlo to nestoudné odsouzení mých příspěvků, cituji: "Jo a jak se navazis do me s tim mim pravopisem tak to je ta nejvetsi de.... jakou jsi mohl napsat k memu prispevku" a to bez toho, aby se jen zmínil o skutečnosti, že to svojí nesmyslnou urážkou vyprovokoval a že by zhodnotil z tohoto pohledu svůj příspěvek, třeba jen konstatováním, že to přehnal ... Vždyť on se nakonec tváří, jako kdyby byl mojí obětí! Jinak, co asi znamená nedokončené slovo "de....", ty tečky jsou opravdu 4. Už jsem to tu někde psal, "obranná útočnost" je někdy mojí chybou a možná přeženu její razanci. Ale v případě Jima z toho nemám až tak špatný pocit.

148.MaDi 14.01. 2004 14:17
Mr. Bad Guy 129. Mohl by jsi mi prosím sdělit, co jsi si od toho sliboval?

149.Scaramouch 14.01. 2004 16:38
Mr.Bad Guy - podivam se na March of ... a treba me neco napadne i kdyz MaDi v tom nevidi zadny smysl (p.131).

150.Mr. Bad Guy 14.01. 2004 17:01
MaDi: Chtěl jsem slyšet Vaše názory a porovnat jejich odlišnost. Zajímají mě cizí úhly pohledu.

151.Jim 14.01. 2004 20:44
MaDi chci se te zeptat jsi verici? Nemusis me samozrejme odpovidat. Ale jestli jsi tak to dost vysvetluje. Ja nejsem kdyby jses ptal.

152.Scaramouch 14.01. 2004 20:55
Domnivam se ze smyslem v March of the black queen muze byt volba, protoze nahle citim ze me pritahuji dve opacne veci a prosim jen o malou chvilku abych si mohl vybrat.
Bud tuni s liliemi a nebo prach mnichu v mrtve noci. Nevim proc me pritahuje mrtva noc, ale asi tim ze vidim moc cerne kralovny.Jeste slysim hlas ktery mi jiste uz naposled pripomina ze jsem andel ktery ma take moc, ale uz jsem prilis daleko protoze jsem se stal ja kralovnou noci, lordem tmy a cerna kralovna bude tim cim chci ja.

153.Scaramouch 14.01. 2004 21:09
Jsi cerna kralovna.
Muzes byt kralovnou cernych,
kralovnou noci,
kralovnou, kterou vyhostilo peklo.
Nevim, zda ti vadi, ze te nasleduji
a vidis mne s belostnymi kridly
stoupat na nebesa.
Tam zivi nemohou.
Je tam tun plna lilii
ja se vracim zpet,
kde citim mrtvy prach mnichu.
Ty zustavas cerna a jdes.
Vidim te jak cerneho kone slouziciho peklu.
Slysim hlas, ktery mi pripomina,
jakou moc mam ja.
Moc darovat lasku, moc ji brat
a zustat muzem se vsemi jeho
nerestmi.
Stejne jako ty kdy jsi cerna,
hruba a nevis nic o svem
nitru.
Je cas podat ruku peklu a odejit.

154.Scaramouch 14.01. 2004 21:24
MaDi netusi o cem je pochod cerne kralovny a uprimne? Nevidi v tom zadny smysl (p.131). Uprimne receno ani s fantazii to nebude moc zhave.
Ale pozor! O jejim autorovi toho vi MNOHO. Dokonce velmi MNOHO.
Dokonale o nem dokaze psat dlouhe, negativni odstavce. Nektere jeho fantazie jdou opravdu az za ramec chapani. Jako treba prispevek 109!

155.Scaramouch 14.01. 2004 21:48
PS: MaDi, ja vazne nevim jestli je tohle spravne reseni, ale muj prispevek 153 je pomuckou pro tebe a pro tvou snadnejsi orientaci mezi - cituji - " podivnymi slovy o udrenem cernouskovi"!

156.Scaramouch 14.01. 2004 21:57
MBG - Dekuji za super napad! Tady jsou nase nazory, muzes porovnat jejich odlisnost.
Napsat neco o BoRhap je to nejmensi, ale u toho bych si dal zalezet. Nemam ted tolik casu, kazdopadne na to ale mrknu :)).

157.Mr. Bad Guy 14.01. 2004 22:32
Rádo se stalo. Já se teď delší dobu zabývám rozebíráním textařských stylů Queen. V mnoha písních jsou použity zajímavé techniky vyjádření myšlenek a pocitů. Ale největší potíže mi dělají Freddieho texty. Někdy je velmi obtížné se v nich zorientovat, a myslím si, že po celé této široké diskusi bude snazší pochopit Freddieho jako autora. Proto jsem položil tuto otázku, proto jsem rád za každý tvůrčí, byť negativní příspěvek. Děkuji všem.

158.Willl 15.01. 2004 07:52
Jak to průběžně z povzdálí sleduji, dostává se debata zajímavě do různých poloh. Teď jsme u textů a filosofie, ale přesto mi nedá abych se nevrátila trošku zpět.
Otázka pro pana MaDi:
Zajímalo by mne co Vás vedlo k položení právě takové otázky a takovým stylem v příspěvku č. 109? Evokuje to totiž dojem, který zachytil Scaramouch v odpovědi č.117.

159.MaDi 15.01. 2004 11:07
Plodná a smysluplná diskuze. Ale po pořádku:

Scaramouch 152.153.154.155. Já asi takovou představivost jako Ty opravdu nemám. Ale, jak jsem psal, jsem zaměřený spíše epicky. Prostě, to co jsi napsal Ty v tomto konkrétním textu nevidím. Ale přiznám se, že jsem se o tomto textu bavil se svojí přítelkyní, která oplývá větší zásobou fantazie a její vyjádření bylo: "Ten text žádný smysl nemá a kdo ho tam hledá ...". Jak jsem psal, mnoho textů Queen mi připadá jako texty pro texty, verše pro verše a ve spojení s hudbou je to velmi dobré. Kdysi jsem byl posedlý hledáním smyslu textů, ale dávno jsem na to rezignoval a užívám si to celostně, jako skvěle znějící dílo ve kterém ani nezáleží na překladu, protože ta slova znějí hezky a jsou hezky vyslovována. Můj názor v této věci je docela blízký názoru Mr. Scully. Ale, jak jsem už také psal, je skvělé, že tam kdo chce, tak najde nějaký svůj smysl. Mimochodem, velmi, velmi dlouho jsem považoval album Queen II za jejich nejlepší. A za nejlepší skladbu jsem považoval The Loser In The End. Ta je ovšem dost přímá (možná proto, že jí nenapsal Freddie Mercury) a svého času se mě dost dotýkal i její text. Ale trochu mi to začíná připomínat hodiny češtiny na gymplu a obligátní "Co chtěl básník svými verši říct? Pište si ..."
Mimochodem, 153. je Tvoje vlastní převyprávění/přebásnění? Dobré!

Jim 151. Konečně konstruktivní debata. Velmi si přeju a doufám, že to takto již zůstane ;-). Tak tedy já a víra: jsem věřící v tom nejobecnějším slova smyslu, tzn. nejsem materialista, nýbrž idealista. Tj. věřím v prvotní existenci nějaké myšlenky, smyslu toho všeho. Někdo tomu může říkat Bůh, někdo Myšlenka, někdo zase třeba Příroda, není to církev. Jen ten smysl nejsme schopni seznat a tak se začínám uklidňovat myšlenkou, že smyslem naší existence je to prosté "zachování druhu". Ostatně jsem příslušníkem západní křesťansko-antické civilizace a proto jisté hodnoty jsou nám vlastní všem, těžko někdo může o sobě říct, že v tomto alespoň obecném smyslu je naprosto "nevěřící". Ale, musím Ti sdělit, že bych strašně rád věřil (ve smyslu církevním), jen mi to nějak nejde asi mi chybí právě ta dávka fantazie (viz výše). Moje přítelkyně je věřící (v katolickém smyslu) a nedělá mi problém s ní občas zajít na mši do kostela. Ostatně, případný sňatek plánuji tamtéž. Stačí?

Willl 158. Paní Willl, nezapírám, že jsem trochu zkoprněl z prvotních reakcí na můj příspěvek č.5, za kterým si ovšem stále plně stojím. Styl, jakým jsem položil otázku č. 109, jakož i samotná otázka byl provokace. Velmi rád se zabývám provokativními otázkami a také je velmi rád pokládám. Když se totiž člověk nad nimi zamýšlí, velmi často ho dovedou k velmi zajímavému, neotřelému pohledu na nějaký jev, problém. Ale, domnívám se, že kus podstatného na této provokaci je. A pak, opravdu mě hnětly ty nekritické výkřiky obdivu k F.M. Jeho postava je totiž opravdu velmi težko pochopitelná. Moje přítelkyně například říká, že o něm nemůže přemýšlet, pak by ho nemohla poslouchat. A není to tím, že je věřící ... (pro Jima, Mr. Bad Guye, případně další zaryté "ateisty").

160.Willl 15.01. 2004 11:38
TO MaDi 159: Děkuji za objasňující odpověď.

Souhlasím s Vaším názorem, že nekritické výkřiky obdivu se zde objevily viz. např. odpovědi v příspěvku "Pohřební song", které byly mnohdy silně zarážející až alarmující. Domnívám se, že právě přečtení takovýchto příspěvků Vás přimělo napsat Váš názor.

161.MaDi 15.01. 2004 12:11
WiLLL 160. Ano, máte pravdu. Takové příspěvky nejsou jenom v tématu "Pohřební song". Čtu tyto jinak velmi dobré stránky celkem pravidelně asi od října minulého roku a skoro od prvního dne mluvím o tom, že udělám to, co jsem posléze udělal příspěvkem č. 5. Avšak stále jsem se k tomu nemohl dostat. Až Mr. Scully mně v tomto tématu svým příspěvkem č. 4 tak nahrál, že jsem se okamžitě zaregistroval a příspěvek uveřejnil; také mám v současné době dost času se tomu věnovat i průběžně. Opět připomínám, za tímto (č. 5) si stále plně stojím, jak uvádím výše č. 109 je provokace, i když s jádrem pro zamyšlení!

162.werdsay 15.01. 2004 12:29
Willli nenech se opit houskou!
To Scaramouch: 152,153,154,155 - Nemam slov, KLOBOUK DOLU!!!

163.Willl 15.01. 2004 13:26
TO werdsay 162: Neboj:)) Nikdy a hlavně nikým se nenechávám opíjet a houskou už vůbec ne.
Potřebovala jsem si ucelit názor na osobu pana MaDi a na jeho příspěvek č. 109 hlavně v rovině proč byl napsán tak agresivně a drsně.
Svůj názor na Freddieho neměním -viz moje příspěvky v této debatě. Obdivuji ho jako člověka, který tu nechal po sobě neskutečně nádhernou muziku, která mi moc dává ve všech životních situacích. Skutečně ho obdivuji mimo jiné i za to, že se svou nemocí žil dlouho sám a tvořil až do úplného konce a jistě si mnohokrát položil stejnou otázku, kterou v příspěvku 109 napsal MaDi. K tomu se ale nepotřebuji šťourat v tom kde, s kým a jak co měl a jestli byl"ožralý vodkou a sjetý kokainem". To je záležitost osobní odpovědnosti všech zúčastněných .K tomu můj příspěvek č. 110

164.Mr.Scully 15.01. 2004 14:14
Mrzi me, ze nektere z prispevku naznacuji, ze texty Queen proste nejaky smysl maji a kdo je v nich nevidi, tak ma nedostatek fantazie (nebo neceho jineho). Ja jsem treba z principu ateista, ale v tomhle souhlasim s MaDiho pritelkyni (nebo s MaDim samotnym). Proste se mi zda absurdni hledat smysl tam, kde ho autor ani nezamyslel. Pokud tam nekdo smysl vidite, tak mate nepochybne hodne bujnou fantazii, ale nesnazte se naznacovat, ze to je normalni :-) Kdyz zpevak XY rekne "napsal jsem to tak, aby se to rymovalo", tak taky nebudu tvrdit, ze tim ve skutecnosti zamyslel politicky protest.

165.JACK (212.80.84.217) 15.01. 2004 14:19
Nemohl by ste mi dat nekdo adresu Hubu queenu do dc++

166.Jim 15.01. 2004 14:55
MaDi diky za odpoved. Mel si to napsat hned a nase diskuze by se odebirala jinym smerem :-)

167.Michal 15.01. 2004 15:30
Diskuse se dale krasne rozrusta- je to zajimave cist... Muj osobni nazor na smysl pisni: souhlasim se Scullym- pokud tam autor zadny smysl nevklada, tak tam zadny neni- o tom se neda debatovat, nicmene (a to je to na co narazi Scaramouch- co kdo slysi, to slysi) si kazdy muze pri poslechu predstavit co chce- naprikd pochmurnou atmosferu tmaveho lesa zahaleneho habitem noci, plapolajici pochodne, kolem projizdejici vznasejici se cerne stiny nebo krasnou harmonickou prirodu, ktera nadherne kontrastuje barvami... :o) Takze to je take jakysi "smysl" pisne ;o) - tam uz jen opravdu zalezi na tom jak a co to s tim dotycnym udela- na tom jakou ma predstavivost- je to relativni... Jsou preci lide, kteri nemaji naprosto zadnou predstavivost, ze?... ;o)
2MaDi159: znam lidi, kterym se Freddie libi- ale to je tez relativni!- je to stejne jako s barvami- nekomu se libi modra, nekomu zluta- a tak je to i s hudbou...
Ale uz bych radsi prestal rozebirat Freddie Mercuryho a radsi bych filosofoval napriklad o smyslu pisni a podobne- bylo uz toho dost a nebavi me opet cist a opet odpovidat na stejne veci, ktere se tu objevili pred stovkou prispevku- reknu to takhle: Presvedcte me, ze nejkrasnejsi barva (obecne) neni modra, hm?- chapete co tim chci rici... ;o)

168.Martin 15.01. 2004 16:59
Mě třeba občas štve, že Queen už neexitujou a netvoří. Taky bych chtěl zažít tu dobu, kdy hlavně obyvatelé V. Británie (poněvadž u nás se Queeni jaksi díky režimu neuchytily ), kde byli domácí a lid jimi v 70.a 80.letech žil, se mohli třeba těšit z toho, že již brzy vyjde třeba A Day at the Races..že zkrátka žili s nimi. Teď už to jaksi nejde. Všechno se už ví, o Queenech, O FM, prostě všechno ( teda možná úplně všechno asi ne ), hudba je vlastně pořád stejná , ale i tak mám jejich hudbu extra rád, a třeba taková hudba stylu Eminem mi absolutně nic neříká a vůbec...na Queeny jen tak někdo nemá, aspoň u nás. Sem rád, že se najde dost lidí, kterým se líbí taková kvalitní music..

169.Michal 15.01. 2004 17:46
159MaDi: lol- stejnak to nechapu... Jak nemuzes v ty hudbe nic necitit? To to proste jen poslouchas- mas to jako kulisu? To potom je ale jasne, ze nikdy nemuzes pochopit tu krasu v tom... Resp- nic ti to nerika, libi, ale nerika... Nebo jsi se spatne v tom prispevku vyjadril...? A nebo je to u tebe s tou fantazii tak zly (nemyslim to osobne)? - hlavne pokud jde o zacatky Queen- tam se to podmety jen hemzi... Vis, ty tady celou dobu jen pises o tom, jakej byl Freddie spatnej (nechci uz Freddieho rozebirat- pouze konstatuju), hudba se ti libi, ale nic ti ocividne nerika- proste good melodie (kdyz to reknu brutalne, tak nektere pisnicky Linkin Park jsou tez krasne melodicke :o) , ale zdaleka postradaji to kouzlo...)... Tak mi vubec povez co si o Queen myslis obecne..., protoze v tom pripade nechapu, jakej bys mohl mit nazor na jine skupiny a proc sem vubec pises (vim, ze te upoutalo to vychvalovani Freddieho, jak vysvetlujes vyse, ale i tak...). Neber to v zadnem pripade jako utok- ber to jako ostrejsi dotaz... - pokud jsem nekde prehledl, ze by jsi se zminil o Queen v dobrem smyslu (teda az na to, ze ono album se ti fakt libilo), tak sorry, ale nevsiml jsem si a cele to cist znovu nechci... ;o) Proste, strucne: co si myslis o Queen? :o) - tvuj nazor me dost zajima...

170.Mr. Bad Guy 15.01. 2004 19:24
Chtěl bych shrnout postoje jednotlivých účastníků této diskuse. Jakékoli konstruktivní doplnění tohoto nápadu vítám.

Queen forum rhapsody:

MaDi: I'm just a poor boy and nobody loves me
Scaramouch a Jim: He's just a poor boy from a poor family, spare him his life from this monstrosity
MaDi: Easy come, easy go - Will you let me go
Michal: Bismillah!
Jim a Scaramouch: No, we will not let you go
Mr.Scully: Let him go....

171.Scaramouch 15.01. 2004 20:05
Scully: Netvrdim, ze v tom textu je neco hlubsiho. Jen si myslim, proc by tam myslenka volby nemohla byt. Zatim si stojim, precti si to. Rict obecne o textech Queen ze nedavaji smysl, povazuji za nesmysl! Nerozumim ti.
MBG :) Thunderbolt and lightning- very very frightening me.

172.Scaramouch 15.01. 2004 20:45
Scully: Nebo chces rict ze vsechny texty jsou jen bezducha rymovacka? Jako treba skakal pes pres oves? Myslim ze na obsahu dost zalezi. Vetsina zni v cestine velmi krasne a me vetsina tech textu dava zcela konkretni smysl.

173.Michal 15.01. 2004 23:51
Scara: souhlasim- naprosto!, tak jak jsem vyse napsal- hlubsi vyznam (ve vetsine pisni) v tom neni (napriklad politicky nebo v lasce, ale to se mi stejnak nezda prilis realny v takovem poctu pisni)- to znamena, ze smysl prakticky nemaji, nicmene napsat, ze jde o pouhe slataniny textu, tak aby se to rymovalo- to tez jako ty odmitam... (pak to totiz vypada, ze slozit takovou pisen neda prakticky zadny problem..., takze lepe formulovat...)

174.Michal 15.01. 2004 23:52
2MBG: hezky popsano ;o) - povedlo se... ;o))

175.MaDi 16.01. 2004 10:44
Michal 169. Rád Ti odpovím. Předně se chci ujistit, že se nedomníváš, ze čtu tyto stránky, přispívám do tohoto fóra jen z důvodů, abych zavile útočil na osobu F.M. a urážel tak city "tlupy ve své zaslepenosti a lásce naivních fanoušků"? Nejsem z těch, co na internetu příspívají do desítek diskuzí, či fór a baví se tím, že rádoby šokují a urážejí jinak plodně a pokojně diskutující. Už jenom sám fakt, že jsem jednou do vyhledávače zadal klíčové slovo Queen a pak pár měsíců v tichosti hltal téměř doslova každý řádek na těchto stránkách (ano a nad některými se i pousmál) říká mnohé. Dále jenom pro připomenutí - zde jsou některé citace z mých starších příspěvků:
č. 5. "Jak je mi hudba Queen milá a postava Freddie Mercuryho fascinující ..."
č. 80. "... mne velmi zajímal život člověka, který mne tak zejména v období mojí puberty oslovil. Musím se přiznat, že skladba Somebody to Love je asi jediným hudebním dílem, které mi, tedy už v minulosti, způsobovalo hmatatelné mrazení v zádech a husí kůži. Já se i v jejím textu kdysi dokonale našel."
č. 99. "Domnívám se, že je Vám všem snad jasné, že se mi ta jejich hudba fakt líbí."
č. 131. "Ostatně hodně textů Queen mi připadá tak trochu jako texty pro texty, verše pro verše, ale zatracně hezké."
č. 159."Mimochodem, velmi, velmi dlouho jsem považoval album Queen II za jejich nejlepší. A za nejlepší skladbu jsem považoval The Loser In The End. Ta je ovšem dost přímá (možná proto, že jí nenapsal Freddie Mercury) a svého času se mě dost dotýkal i její text."
Ptáš se, "Jak nemůžeš v tý hudbě nic necítit?" Ale já právě v té hudbě cítím mnohé, velmi se mi líbí. Neposlouchám samozřejmě jen Queen, ale i např. Pink Floyd, Depeche Mode (tedy v podstatě jen do desky Construction Time Again, kterou považuju za nejlepší počin nové vlny), OMD, ale i Madonu, Kate Bush (album Hounds of Love je fakt super), U2 (samozřejmě téměř výhradně The Joshua Tree) a líbí se mi třeba i Roxete. Mám doma téměř kompletní sbírku vinylových desek Queen v původním plastovém obalu, pouze jednou hraných na fakt kvalitním gramci, abych měl na vždy kvalitní master copy:-) Kdo mohl tenkrát vědět že CD .... Jo a desky jsme s kamarády sháněli na burze. To bývalo strachu z policajtů:-). The Works mi přivezla moje první holka až z Ameriky, její rodiče tam byli diplomaty, Hot Space vyšlo tady, to byla bomba! Na překladech jejich textů jsem se naučil anglicky, pak jsme je na psacím stroji rozmnožovali. Někde mám ještě doma desky, kde je tuna vystříhaných článků z Brava, plakáty (A4 za 20 Kčs, A3 za 70 Kčs, to byly prachy). Když jedu autem, tak nejčastěji poslouchám Jazz, Miracle (tuto desku nikde jinde poslouchat jinak nemohu, připadá mi už poměrně "za zenitem"), The Game (mimochodem moje první seznámení s Queen - bratranec, zapřísáhlý Elvis-sista si omylem koupil kazetu. A najednou bylo co poslouchat), Hot Space ... Doma v klidu pak hlavně Queen, 2, A Day ..., A Night ..., ale i Innuendo. Zpráva o smrti F.M. - drželi jsme s mojí kamarádkou regulérní smutek! Prostě chci tím vším říct, že tvorbu skupiny Queen považuju za pravděpodobně nejlepší, snad vedle Pink Floyd a jejich desek The Wall (skladba Comfortable Numb je mocná), Wish You Were Here (stejnojmenná skladba aspiruje u mne na asi nejlepší skladbu), mocně mne oslovuje, zatím se mi neoposlouchala, prostě je to fantazie. Ale už jsem dávno rezignoval na hledání smyslu textů stylem "Freddie chtěl tímto veršem říct ..." V dokonalém souznění hudby, zpěvu a vokálů cítím skvělý, mimořádný intimní prožitek. A opravdu mi vůbec nevadí, že texty neaspirují na žádné důležité osobní, nebo politické prohlášení tak jak to činí třeba zrovna Depeche Mode na desce C.T.A. Ale, jak se zmiňuji například výše, jsou i texty, které mají jistou vypovídací hodnotu, nějaký smysl, nebo jsem je poslouchal v době, kdy jsem byl vnitřně ve stavu připravený přijmout svůj vlastní nalezený smysl (viz. např. Somebody To Love, Loser in The End, ale např. i Take My Breath Away a četné jiné další). Stačí?

176.Mr.Scully 16.01. 2004 11:07
Scaramouch - nerozumím, proč nějaký boj modrých opiček s černou královnou podle tebe má mnohem hlubší smysl než skladba 'Skákal pes', která aspoň popisuje reálnou situaci, pravděpodobně běh veselého vlčáka ovesným polem a jeho následné setkání se členem mysliveckého spolku.

Michal 173 - to zas netvrdím, složit takovou skladbu určitě dá sakra velký problém. Ale kvůli tomu, že ten text skvěle zní a je dost komplikovaný, nebudu tvrdit, že má smysl. Podívej se na I'm In Love With My Car. Ty slova jsou naprosto stupidní, ale přesto lze celkem reálně tvrdit, že Roger to složil třeba kvůli svému milovanému autu, takže to smysl má. Naopak spousta skladeb je mnohem inteligentnějších, ale ten smysl postrádá.

177.MaDi 16.01. 2004 11:39
Mr. Scully 176. Sám nejsem schopen napsat to lépe:-)))

178.Mr. Bad Guy 16.01. 2004 12:20
V podstatě tedy Queen psali písně s cílem vyvolat u posluchačů určitý pocit. A protože ty pocity jsou silné a intenzivní, s neobvyklým vyjádřením, vždycky je někdo bude kupovat.

179.MaDi 16.01. 2004 12:53
Už to mám, člověk opravdu nemusí mít takovou dávku fantazie, aby to pochopil! Zde je jediné správné řešení smyslu March of The Black Queen. Výklad:
Jedná se o vysoce politicky a sociálně kriticky orientovaný text, kterým skupina Queen protestovala proti nešvarům současného kapitalistického řádu. Milióny ubohých chudých, kteří dřou v rozvojovém světě na plná břicha bohatých kapitalistů z bývalých koloniálních mocností ze severu (verše "Malý sladký černoušek pak dře a dře, ....", "Teď mám břicho plné" zpívá spokojený kapitalista.) Ubozí barevní obyvatelé jihu jsou poručníkováni bohatými neokolonialistickými kapitalisty "Udělej tohle, udělej tamto, ...." A hle, v jiné části je břitký osten kritiky nemilosrdně zaměřen na prohnilou katolickou církev stálý mocný nástroj ujařmenosti nevědomých chudých (verše "Modrý prach mnichů modlících se v mrtvé noci"), která nemá již v moderním světě své místo a je tak odsouzena "k mrtvé noci" (temnotám zapomenuté minulosti). Ale všeho jen dočasu! Již se blýská na lepší časy! (verše "Hlas za mnou mi připomíná ..."). Ale ještě není všem dnům a boje za lepší zítřky konec, ještě poteče mnoho dělnické krve! Kapitalistická bestie je ještě příliš silná a vzdoruje. Boj přinese četné oběti. Nad vším totiž stojí Královna (Alžběta II), coby vrcholný představitel upadajícího Britské Impéria, zde velmi dobře zvolený symbol všeho shnilého kapitalistického řádu. Ostatně má ku své pomoci žoldáckou armádu, policii a přeplácenou státní byrokracii. Proto je trefně nazývána "Černá královna", "Vládne levou rukou, panuje pravou, je to Lord tmy ....". Ale nadějný konec, zcela v konceptu nejlepších tradic socialistického realismu, dává lepší náhled na budoucnost miliónům ujařmených "Peklo s tebou vždy ruku v ruce, Ale nyní je čas odejít - NAVŽDY". Tyto verše jsou jasnou, ostrou výzvou, kam se má současný zlořád odebrat i se svými "mocnými břichem plnými kapitalisty, jejich loutkovou šlechtou a krvavými přisluhovači" do pekel, kam patří!
Teď už to vidím Scaramouchi, stačí se jen zamyslet a odhodit závoj zkostnatělé konvečnosti. Pak i ta fantazie přijde:-)))) Vždyť on je to v podstatě velmi dobrý protest-song.
A Bohemian Rhapsody je pak kritická sociální sonda do ...
Pokud máš Mr. Bad Guy zájem, napiš, já Ti tu vyložím všechny texty Queen, teď už vím, jak na to.
:-))))))

180.Mr.Scully 16.01. 2004 13:06
No ty vole, měl jsi bejt básníkem ;)

181.Willl 16.01. 2004 14:05
Už dost, fakt se dorvu smíchem. ::::))))))))))
Pojďte založit nový topic. Tenhle se mi už strašně pomalu natahuje.

182.MaDi 16.01. 2004 14:21
Willl, klidně, ale uveřejněte sem odkaz, že tento "thread" pokračuje tématem "XY". Nechci o tuto diskuzi přijít.

183.Michal 16.01. 2004 14:35
Mr.Scully176: lol- cti- to prece ja netvrdim, naopak s tebou vicemene souhlasim!- vysvetloval jsem to vyse- tim jeste 2MaDi- nic jsi nepochopil- v prispevku 179 jsi uplne vedle, ale ty to prece dobre vis a vim i chapu proc jsi to psal... Clovek si nema predstavit, jak v te dobe byli cerni utlacovani, ale proste se zaposlouchas a predstavujes si tu skladbu- jak jsi v ni a kolem tebe treba jede pruvod cerne kralovny (nemusime resit jen jednu pisen :o), proste se s tim zzijes- o tom tady mluvime... Nebavime se o politickem smyslu tam, kde zadny neni :o))) Ty nic takoveho nepocitujes?- urcite ano, podle toho co jsi psal v prispevku, kde odpovidas na mou otazku (obracim se na ni nize), ale v tom pripade bud nechapes a nebo nechces pochopit co chce Scaramouch a mnozi dalsi v aktualnich ci v daleko minulych prispevcich rici- leda jsi fakt takovy provokater, ktery se snazi chytat cloveka za kazde slovo- to si myslim neni fer- nema smysl sem neco psat "co ani nemyslis vazne"...
BTW: Dik za odpoved (sorry, ze jsem ti trochu ukrivdil- mel jsem to vice procist, ale i tak jsi mi odpovedel na to co jsem se ptal ;o)- v tom pripade ti ale vazne nerozumim- ty jsi si proste vzal do hlavy, ze na kazdej nazor nejakeho dle tvych slov clena "tlupy ve své zaslepenosti a lásce naivních fanoušků" odpovis negativne a budes ho "naprosto odmitat"...?- do jake tlupy by jsi se zaradil ty? ;o)

184.Michal 16.01. 2004 14:37
jj MaDi182- uprimnej souhlas ;o)

185.JACK (212.80.84.217) 17.01. 2004 16:10
I když s MaDim v hodne vecech nesouhlasim .. tak musim uznat že je dost nadupanej ..
Queen sou víc než dobrý a by byla škoda kdyby todle forum nepokračovalo jak ted..

186.Scaramouch 17.01. 2004 16:50
Scully ty znas Queeny jen v datech a za tim si stojim.
Nedokazes cist mezi radky. Ted nemluvim o March of... ale obecne.Pokud Fred rekl ze v tom neni smysl, tak ty tvrdis neni tam smysl.V tomhle je videt jak malo ho dokazes cist. On je presne ten typ kterej nebude nikomu vysvetlovat zadny svoje myslenky, pri psani cehokoliv.
O vnitrnich pocitech byl ochoten mluvit jen s neblizsimi. Nikomu se bezne s nicim nesveroval a texty vychaz z vnitrnich pocitu. Byl to typ cloveka kterej mavne rukou a rekne nic v tom neni. Nesedne si a nezacne nikomu vysvetlovat svuj textovej "hlavolam".
Podle me byl tajnustkar, vtipalek,genius... skoda ze nerozumis.To jak o nem pises vyse je velmi slabe, je vazne lehke pochopit ze mu nerozumis. V datech, dokaze o muzice ci lidech mluvit kazdy, pokud ma cas toho hodne precist. Nic proti tobe, doufam ze mi rozumis.

187.Michal 17.01. 2004 17:35
2Scaramouch: kamo, ted jsi mi vzal slova z ust... Naprosto s tebou v poslednim prispevku souhlasim a podepsal bych se pod to... Tak jak rikas- to ze nekdo vlastni jednu z nejvetsich sbirek Queen na svete a hodne toho o nich vi z neho nedela deda vseveda, za ktereho se povazuje... Nic ve zlem...

188.Titan_66 17.01. 2004 17:51
koukám, že tady to jen tak ještě neumřelo, no je jasný mít na všechno vlastní názor, a nešprtat se všechno s knížek :o)

189.Titan_66 17.01. 2004 17:52
z knížek, pardon :o) to je tim že makám o víkendu :)

190.Mirek R. 17.01. 2004 17:54
Aktivni kariera Queen trvala tak dvacet let - během té doby se člověk dost změní, takže tím si určitě prošel i Freddie. Pokud chtěl na začátku kariéry svými pohádkovými texty navodit snovou atmosféru, určitě se mu to povedlo. Ale v osmdesátých letech sám prohlásil, že písničky které skládá jsou jako papírové kapesníky - po použití zahodit. U některých skladeb to opravdu sedí.

191.Mr. Bad Guy 17.01. 2004 19:55
Titan_66: Napíšeme na ministersvo školství, ať vedle standardní hudebky rozšíří lidovou vzdělanost na základkách a zařadí předměty jako Queenologie, rockový dějepis...v dílnách dát do osnov jak sestrojit kytaru (vyučuje Brian), v informatice obsluhu softwaru v nahrávacím studiu......

192.Yash 17.01. 2004 19:59
hmmm...no ale newim jak by to bylo v tom rockovým dějepise...co se tak koukám tak se mi nezdá, že by se slovem Rock byli nějak významně spojováni, alespoň ne v dneštní době....

193.Michal 17.01. 2004 20:06
no- ovsem takova queenfilosofie by se jiste uplatnila, ne? lol :o))))

194.Mr. Bad Guy 17.01. 2004 22:14
já půjdu hlavně na dílny. Jo a pingpong, běh a box bude vyučovat Fred:-)

195.Titan_66 18.01. 2004 14:43
hehe :o)

196.MaDi 19.01. 2004 08:53
Zábavné, ale mám pánové pocit, že úroveň debaty začíná nějak upadat :-((.

197.Mr.Scully 19.01. 2004 11:17
Scaramouch - dobrá, zkusíme se dobrat k nějakému kompromisu. Odhadni (velmi zhruba), v kolika skladbách, složených Freddiem, vidíš nějaký hlubší smysl. A to v tom smyslu, že to tak autor zamýšlel - ne tak, že napsal krásné verše a ty v tom vidíš bůhvíco.

Problémem je, že podle tvé logiky, když Freddie řekne "není tam smysl", tak tam je a kdyby řekl "je tam smysl", tak tam podle tebe taky je. Ty se mi zdáš jako jeden z těch lidí (nedávno to byla jistá Malina na Queenzone), kteří říkají "Freddie byl tak chytrý, že každá jeho skladba MUSÍ dávat smysl". Zřejmě i kdyby to bylo "lalala dododo".

Otázkou je, jak definovat "smysl" - musí to být nějaký reálný příběh? Nebo poselství? Ty třeba dle své fantazie vidíš v MOTBQ nějaký smysl (příběh), ale jak si můžeš být jistý, že ho tam viděl i Freddie? Já jsem možná v tomhle až přílišný pesimista, ale nepřijde mi to o nic "slabší názor" (jak jsi řekl) než ten tvůj přehnaně optimistický. Ty vlastně formuješ Freddieho originální myšlenky k obrazu svému.

198.MaDi 19.01. 2004 12:42
Mr. Scully, já se bojím, že to nemá řešení. Jak jsem předvedl svou ironií v p. 179, smysl lze spatřit téměř ve všem a jaký kdo chce a o tom to podle mne je. A když dokonce není oběma nejhorlivějším zastáncům smysluplnosti nápadné, že oba v tom jednom příkladu Mr. Bad Guye vidí smysl úplně jinak (zatímco Michal mluví o "tajemném průvodu Černé královny, který okolo Tebe putuje", tak Scaramouch vidí "vnitřní pnutí volby mezi dvěma rozdílnými a zřejmě přitažlivými věcmi", a to ani nemluvím o svém, třetím, výkladu :-) ), pak je jisté, že ani kompromis neexistuje. Prostě, každý tam vidí smysl, jaký chce a jaký se mu líbí. A možná i proto je to tak dobré. Řeči o tajnůstkářství F.M. No já nevím.

199.Scaramouch 19.01. 2004 13:06
Scully, problem je v tom, ze jsem nikdy nepouzil slovo - smysl - ve spojeni se slovem - hlubsi. A to nejde vubec o nejake tahani za slovicka.
Faktem je a to musi uznat kazdy, ze nektere skladby jsou tak pestre, ze hledani nejakeho smyslu v nich je vysoce individualni zalezitosti pro kazdeho cloveka. Uzasne zjisteni, na ktere jsem na techto strankach prisel.

200.Scaramouch 19.01. 2004 13:08
Scully, jestli chces, tak muzu opravdu vytahnout nejaky smysl temer z kterekoliv skladby.
stránky [1] 2 [3]

Navigace: Queen - Královská legenda: Fórum - Novinky: Zemřel Freddieho otec