Navigace: Queen - Královská legenda: Fórum - Galerie: Pearl Jam, Praha 22.9.06

Forum

--- Pouze přihlášení uživatelé můžou přispívat do diskuze ---stránky 1
another.world: Pearl Jam, Praha 22.9.0623.09. 2006 02:22
Pearl Jam, Praha 22.9.06WOW! Opět se ukázalo, že pražské koncerty PJ patří k vrcholům turné! Vezmu to od začátku a jak je mým dobrým zvykem, trochu se rozepíšu. S Leroyem jsme byli u SA jedni z prvních okolo poledne. Už od rána tam muselo čekat cca 20 členů PJ fan clubu TEN, kteří se utábořili bokem od hl. vchodů, což nenaznačovalo nic moc dobrého. Postupem času se to začalo scházet a my s Leroyem a ještě jedním PJ fandou tam hájili české barvy a nutno podotknout, že jsme byli v drtivé menšině. Fakt jsem si před SA a v průběhu koncertu připadal jak v cizinecké legii! Byli tam Poláci (těch bylo jak psů!), Maďaři, Norové, Švédové, Australani, Mexičani, Němci atd... skoro jsem se bál promluvit česky. Leroy řikal, že prý v SA zaslechnul mluvit česky ještě někoho jiného než nás tři ;o), fakt to tam bylo multinárodní. Před 18h se naplnily naše obavy ohledně TEN clubu - oni totiž měli výsadní právo na vstup special vchodem a dokonce o 10 minut před námi. Problém byl v tom, že už jich tam nebylo 20 jako ráno, ale odhadem přes 200! Když nás pustili dovnitř, tak jsme se celkem bez větších problémů dostali stejně až k podiu a stačilo několik šikovných kliček a ejhle stáli jsme ve druhé řadě! Před námi nějaké Němky s Norkou (každá tak 160 cm, takže pohoda) a vedle pár Mexikánů. Neměli z nás evidentně radost a jejich jedinou starostí bylo, abychom je odtamtud nevyšoupli.

1.another.world 23.09. 2006 02:40
Pearl Jam, Praha 22.9.06Tarantula A.D. nastoupili cca v 20h, když ještě byly poloprázdné tribuny... v té tmě to mohl být solidní masakr se dostat na své místo. Jinak jsem se od nich dočkal zhruba toho, co jsem čekal. Je to směska vážné hudby a metalu. Nástrojové obsazení rozhodně zajímavé - bící, housle, cello, basa, kytara, klávesy, pak malé klávesy do kterých se fouká :o) a spoustu různých blbůstek a chrastítek. To vše ovládají 3 lidé :o). Skoro každý jejich song začal pozvolna, skoro až baladicky a skončil jako pořádnej metalovej nářez. A ty přechody mezi baladou a metalem rozhodně nebyly vždy pozvolné, ale i dost násilné. Ale nenudil jsem se, fakt to docela šlo. Na konci zpěvák rozhodil spoustu jejich CDček v papírovém obalu mezi lidi, tak jsem si taky jedno ukořistil.

2.another.world 23.09. 2006 03:01
Pearl Jam, Praha 22.9.06Krátká přestavba podia... pár vytleskávaček a PJ jsou na scéně něco po 21h. Podium mají spíš skromné (přivezlo ho snad jen 7 kamionů), ale přesně to sedlo k jejich hudbě, fakt bych ani nic většího nechtěl. Nástup byl famózní a hned se ta atmosféra přesunula na lidi v kotli a v tu chvíli začalo docela peklo. Stání u podia bylo rozděleno takovou úzkou uličkou na 2 části a my stáli hned u ní v levém sektoru, což se ukázalo jako velké mínus, protože celá levá strana byla výrazně aktivnější. Už při prvních dvou písních vytáhli securiťáci asi 3 fandy, kteří začali blbnout a nechali se nostit nad hlavami lidí v kotli (jako v jedné scéně klipu I want to break free, ale trochu drsněji :o)). Securiťák vždy počkal až ten dotyčný dopluje trochu blíž první řadě a pak ho nekompromisně vytáhnul za nohu přes hlavy všech ostatních, fakt maso! Pak začali lidi kolabovat a taky je tahali ven. Každý kdo byl vzadu, chtěl dopředu a kdo stál u zábradlí, tak se tlačil zpátky. Takže naše druhá řada se neukázala zrovna jako nejvhodnější :o). Nejdřív jsem se bál jen o foťák, ale pak už šlo fakt do tuhýho. Tam kdyby někdo blbou náhodou upadnul na zem, tak nemá šanci. Že jsou koncerty PJ v kotli dost drsný, jsem věděl, ale že to bude taková zabíjačka, jsem fakt netušil!!! Když se dav nemohl už víc narvat dopředu, tak začaly vlny zprava doleva a zpět... Prvních cca 5 písní jsem si jen přál ať zahrajou něco pomalejšího a uklidní se to. Pak se mi úplně šťastnou nádohou podařilo dostat asi o 2m zpět z toho největšího presu a stoupnout si hned k zábralí u uličky. Tam už to bylo v pohodě, občas mě sice někdo narazil na zábradlí, ale ten nejhorší tlak směrem vpřed se tam už nekonal a dalo se v pohodě tleskat a fotit. Od 6. písně jsem si teprve začal pořádně vychutnávat koncert!

3.another.world 23.09. 2006 03:29
Pearl Jam, Praha 22.9.06Každý koncert PJ je unikátní, protože se odehraje set-list, který se nepodobá žádnému z předešlých odehraných. PJ mají nazkoušeno okolo 100 písní a ty jedou v různém složení a pořadí. Každý koncert se mění okolo 70%. Na diskuzním foru poměrně pečlivě dělají statistiku odehraných věcí a v set-listu vždy tučně vyznačí nějakou opravdu mega-raritu, která ten den zazněla. Většinou se jedná o věci, které nehráli několik let nebo vůbec nikdy do té doby. Takových mega-rarit je během turné pár a max. jedna na koncert. V Praze byly hned 3! Vlastně celý první přídavek byl mega-raritní :o). Posuďte jen podle názvů písní.

Main Set:

MFC
Last Exit
Animal
Life Wasted
Small Town
World Wide Suicide
Insignificance
Marker in the Sand
Unemployable
You Are
Sad
Whipping
Even Flow
Daughter
Alone
Jeremy
Do The Evolution

Encore 1:

Dead MAN
MAN of the Hour
NothingMAN
LeatherMAN
BetterMAN
Alive

Encore 2:

Bu$hleaguer
Comatose
Given To Fly
Rocking in the Free World (by Neil Young)
Yellow Ledbetter

Opravdu nabudšenej a hlavně dlouhej set! Přál jsem si Jeremyho a byl tam :o)!!

4.another.world 23.09. 2006 03:37
Pearl Jam, Praha 22.9.06Ještě jednu tmavší, ale pěknou fotku...

5.another.world 23.09. 2006 03:38
Pearl Jam, Praha 22.9.06A ještě další :o)

6.another.world 23.09. 2006 03:41
Pearl Jam, Praha 22.9.06... tady Eddie napájí svého "oblíbeného" gumáka :o)

7.another.world 23.09. 2006 03:43
Pearl Jam, Praha 22.9.06pár tamburín tam Eddie taky zdemoloval.

8.Klára 23.09. 2006 06:31
Straaaaaašně moc díky za fotky a dojmy :) Závidím, ale hned ráno jsem se musela připojit a zjistit, jak bylo...díky :)

9.Leroy Brown 23.09. 2006 10:05
A jak to vypadalo z meho pohledu? :o)

Cesta probehla naprosto v poradku, autobus jel (bydlim v Usteckem kraji). Ve 12:00 jsem dorazil pred Sazku, kde uz na me cekal another.world a oznamil mi nemilou zpravu - budou prednostne poustet 300 clenu fanklubu. Tim padem padly veskere nadeje na prvni radu. Po sestihodinovem cekani pred halou konecne doslo na otevreni vchodu do areny. Nejdriv vesli fanklubari, pak my. Po zmatcich u detektoru mi bylo jasne, ze z toho zadny dobry misto nebude. Jake bylo moje prekvapeni, kdyz jsem videl another.worlda, jak mi drzi misto cca ve treti rade. Nakonec jsme se proboxovali jeste bliz. Pred nami uz staly jenom 3 neprijemne vyhlizejici slecny z fanklubu (2 Nemky a 1 Norka), pripravene vyskrabat nam oci uz pri pouhem pokusu o zabrani jejich mist.

Ve 20:00 zacala hrat predkapela - Tarantula AD. Zvlastni. 3 chlapi odeni v saku odehrali podivnou smesici vazne hudby a metalu. Par taktu to znelo jako Pink Floyd, pak prisly dve hrabnuti do strun a la Rammstein. CD jsem narozdil od another.worlda neukoristil.

Zhruba ve 21:30 zhasla svetla, prisli Pearl Jam a zacali hrat Many Fast Cars. Kotel byl neskutecnej. Po 4 skladbach jsem si rikal: "Proboha, uz zadny vypalovacky." Trochu jsem se nemohl pohybovat, trochu jsem byl primacknutej, trochu jsem se bal o svuj zivot. Pak me pohltil dav a vzadu uz byl klid. :o) Vsechno se semlelo hrozne rychle, najednou byl konec hlavniho setu.

Eddie sam prisel na pridavek a pronesl kouzelnou vetu: "Tato pisen je o muzi", kterou pak asi 2x zopakoval pred dalsimi skladbami. Pak rekl: "Tato pisen je o... zene" a spustil Better Mana, ktereho spolu s Jeremym a Rockin' In The Free World povazuju za jeden z vrcholu vecera. Uvodni pomalou pasaz zpivala cela hala, podobne jako pri Love Of My Life.

Druhy pridavek zacal skladbou Bushleaguer, pri niz prisel Eddie na podium s maskou George Bushe. Pri Rockin' In The Free World se rozsvitila cela hala. Pak uz jen zaverecna Yellow Ledbetter a rozlucka. Another.world se pak snazil ukoristit setlist, ktery mu nakonec utekl jen o vlasek.

Cechu tam bylo opravdu nemnoho. Prijelo obrovske mnozstvi Polaku. Nemci, Svedove, Norove, Rekove, dokonce i Mexicani nebo Australani. :o)

Kdo me vsak zklamal, byli fandove Pearl Jam (mam na mysli cleny fanklubu). Kelimek s pitim radsi poslali kamaradovi pres ulicku, nez nam.

Fotky sem dam odpoledne.

10.Leroy Brown 23.09. 2006 10:08
Jeste dodam - jak jsem se propadl do te 6. az 8. rady, Cechu tam bylo o poznani vic.

11.spagetka 23.09. 2006 10:14
Podle komentářů to byl asi vydařený koncert,jen mě překvapilo,že říkáte,že tam byl nedostatek českých fandů,to bych nečekala :o)
Aha tak Leroy už jsem dodal ještě příspěvěk,tak to už vysvětluje situaci :o)

12.Leroy Brown 23.09. 2006 10:15
11. To prekvapilo i me. :o)

13.Leroy Brown 23.09. 2006 11:31
Jenom me trochu mrzi, ze na setlistu nebyl Corduroy. Na to jsem se hrozne tesil.

14.another.world 23.09. 2006 11:34
13: jj, ten mi taky chyběl. Zato tam bylo spoustu jiných perliček :o). Oni nemůžou dát jenom best of, musí to být trochu vyvážený.

15.another.world 23.09. 2006 12:40
Koupil jsem ještě toubook a je celkem pěknej. Trochu menší než TB Queen a složenej většinou z koncertních fotek. Některé vypadají spíš jako od diváků než profi.

16.Leroy Brown 23.09. 2006 13:43
Pearl Jam, Praha 22.9.06Jeden z clenu Tarantula AD. Ovlada violoncello, housle, klavesy a baskytaru. :o)

17.Leroy Brown 23.09. 2006 13:44
Pearl Jam, Praha 22.9.06Opet Tarantula AD. Vsimnete si te kytary. Na jednom krku ma 6 strun, na druhem 4. Tj. kombinace kytary s basou.

18.Leroy Brown 23.09. 2006 13:46
Pearl Jam, Praha 22.9.06Pearl Jam

19.Leroy Brown 23.09. 2006 13:46
Pearl Jam, Praha 22.9.06Vetsina mych fotek stoji bohuzel za starou Blazkovou...

20.Leroy Brown 23.09. 2006 13:47
Pearl Jam, Praha 22.9.06Toto je jedna z nejlepsich. Eddie Vedder a Stone Gossard.

21.Leroy Brown 23.09. 2006 13:48
Pearl Jam, Praha 22.9.06Vpravo vidime Eddieho coby Bushe.

22.Leroy Brown 23.09. 2006 13:49
Pearl Jam, Praha 22.9.06Opet Bu$hleaguer.

23.Leroy Brown 23.09. 2006 13:50
Pearl Jam, Praha 22.9.06Stone Gossard. V pozadi je klavesista (neni clenem kapely). Kdyz ho Eddie predstavoval, fandove na nej buceli.

24.Leroy Brown 23.09. 2006 13:51
Pearl Jam, Praha 22.9.06Jeff Ament (vlevo) a Matt Cameron.

25.Leroy Brown 23.09. 2006 13:52
Pearl Jam, Praha 22.9.06"Keep On Rockin' In The Free World...."
Stone Gossard a Mike McCready.

26.Leroy Brown 23.09. 2006 13:55
Pearl Jam, Praha 22.9.06Louceni. Tot vse, ostatni fotky jsou opravdu hrozny.

27.Leroy Brown 23.09. 2006 23:31

28.Leroy Brown 24.09. 2006 12:19

29.another.world 25.09. 2006 11:15
Zatím všechny recenze velmi pozitivní. Někde jen píšou, že vzadu byl zvuk trochu potichu a na tribuně (hlavně v těch horních patrech) jako obvykle žádný zázrak, ale z mého pohledu pod podiem to bylo slušný. Jinak zahraniční fandové PJ, členové klubu především, jsou opravdu velkým zklamáním. V některých případech to nemá s fanděním skoro nic společného. Snažili se tam udělat co největší kotel a v něm pořádně zatopit a bylo jim jedno, že tam jsou třeba slečny menšího vzrůstu a křehčí postavy, kterým ten tlak vyloženě nedělal dobře a pak je ani nenechali z toho kotle odejít. Ono to dost dobře skoro ani nešlo. Dále byla vidět ta semknutost TEN clubáků mezi sebou, raději by fakt dali někomu loktem do břicha než aby uvolnili ten pres a pustili lidi dopředu, kde bylo místa dost. Byl jsem rád, že jsem se odtamtud dostal pryč, jinak by nestál koncert za nic. Členové skupiny znají své fandy už podle xichtu a většina trsátek apod. letěla do první řady (většinou jednomu člověku, který jich měl plnou hrst), když jsem si řekl o set-list, tak ho dostal samozřejmě někdo z TEN clubu. To vše by se dalo ještě pochopit, ale vpuštění do areny o 10 minut dřív na vstupenky, které byly stejně drahé jako ty z terminálu mi příjde už jako dost hustá kaše. Jestli příště PJ přijedou, jdu na tribunu.

30.another.world 25.09. 2006 11:26
Ještě vlastně jedna věc, která mě na koncertu uchvátila a to sice to nádherné intro z prvního alba! Je možný, že tak začíná každý koncert, ale to byla prostě bomba! Akorát jsem si pak už nevšimnul stejného zakončení. Na albu TEN, stejně jako na ADATR, je outro podobné intru a pěkně zakončuje album, mohl tak být zakončen i koncert. Leroyi, outro nebylo že? Nebo mi už tak hučelo v uších, že jsem ho neslyšel :o)

31.Mr.Scully 25.09. 2006 11:40
Taky kritizujou Polaky - ja nastesti s tim nemam spatnou zkusenost, ale neni to poprve, co slysim hodne velke stiznosti na chovani polskejch fandu na rockovem koncertu.

32.Leroy Brown 25.09. 2006 14:44
30: Mozna mi taky jenom hucelo v usich, ale kazdopadne jsem zadny outro neslysel.

33.another.world 25.09. 2006 14:47
32: těžko říct, jak by to outro vyznělo. Asi by ještě museli mít zhasnutý světla v SA a rozsvícené podium....intro ale bylo výborný co? Měl jsem pocit, že to je snad i nějak mixnutý a trochu jiný než na TEN. Připadlo mi to delší. A náhodou MFC hned na to intro navázalo výborně, ne jak na foru píšou, že to byl neobvyklý začátek. Už abych měl záznam toho koncertu!!!

34.Killer King 26.09. 2006 09:47
Na koncertě jsem byl taky a ačkoliv nejsem žádnej fanda Pearl Jam a jejich CD vypínám po pár minutách,tak mě koncert fakt dostal!!Na živo to funguje naprosto skvěle!Nasazení kapely bylo opravdu obdivuhodný a atmosféra v hale taky stále za to.Aby lidi pařili i na ochozech,to jsem ještě v Sazce neviděl!Měli jsme místa na sezení v tom nejlepším sektoru skoro u podia,takže byl super přehled.Ze začátku mě slušně vytáčeli dementní fanoušci,kteří si mysleli,že jsou asi Eddie a při každý písni vstávali,takže se řady za nima taky postupně zvedaly,aby bylo něco vidět.Kdyby alespoň pařili,ale našli se tam trotlové,který se postavili při ploužáku,dali ruce do kapes a čuměli vestoje.Pár lidí je ze začátku okřiklo,ale pak je stějně atmosféra taky strhla a pařilo se.V kotli pod podiem bych fakt nechtěl být,tam to občas vypadalo zajímavě:-))Jinak k těm Polákům-v Sazce jsem s nima žádný negativní zážitek neměl,ale jinak to jsou opravdu neuvěřitelný hovada!Zažil jsem je na koncertě AC/DC na Strahově a můžu říct,že tak nachcaný idioty jsem asi ještě na žádný akci neviděl.Abych jel x stovek kilometrů autobusem na koncert a tam se ještě před začátkem ožral tak,že se budu plazit po zemi,to opravdu umí jen oni.S tím plazením to myslím doslovně,fakt to tam tak vypadalo a bylo to všechno "paňstvo polskije":-))

35.Leroy Brown 26.09. 2006 16:23
Doplnim svuj prispevek 23: Vcera jsem slysel kus jinyho zivaku PJ (tusim, ze z roku 2003), kde fanousci opet buceli na klavesaka. Nejspis je to u nich zvykem. Jsou to debilove. Copak by nekdo z nas bucel treba na Dannyho?

36.another.world 26.09. 2006 18:07
35: ne, to je v pohodě. Oni to zrovna v tomto případě IMHO nemyslí zle. I na Eddiem bylo vidět jak evidentně čeká až se hezky zabučí na jejich klávesáka a pak se tomu všichni smáli. Řekl bych, že to je takovej rituál koncertů PJ.

37.another.world 27.09. 2006 15:41
Příspěvek smazán uživatelem another.world.

38.Michael Koliha 27.09. 2006 20:50
Tak sem ted poslouchal Radio Beat a záznam bude nejspíš příští středu v živácích...

39.Leroy Brown 27.09. 2006 22:28
38: Nevis od kolika, prosim?

40.Michael Koliha 28.09. 2006 18:29
Tak od 20:00

41.Michael Koliha 28.09. 2006 18:32
Jo tak Bez Lupenu do kotle bejvá ve středu od 20:00 do 0:00. Takže asi takhle někdy.

42.another.world 29.09. 2006 12:27
Paráda, videa se nám pomalu scházejí... jen tak dál :o)

Animal
www.youtube.com

Eddieho kurz češtiny před Elderly Woman....
www.youtube.com

Dead Man Walking
www.youtube.com

Man of the hour
www.youtube.com

Bushleaguer
www.youtube.com

Even Flow
www.youtube.com

Yellow Ledbetter
www.youtube.com

Rocking in a free world
www.youtube.com

Ještě jednou Eddie s tamburínou :o)
www.youtube.com

43.Leroy Brown 29.09. 2006 17:50
Videi z YouTube jsem stahnul kolem 25. Vesmes stoji za pytel, ale vzpominky to ozivit dokaze :o)

44.another.world 30.09. 2006 13:47
Já se snažil vybrat jen ty delší a kvalitnější. Kdybys měl ještě neco dobrého z youtube tak to sem pls dej.

45.Leroy Brown 01.10. 2006 17:14
Alive. Kratky a spatny, ale libi se mi.
www.youtube.com

46.Leroy Brown 03.10. 2006 21:06
Podle internetovych stranek Beatu budou koncert vysilat 4.10. od 20:00. Tesim se!

47.Leroy Brown 05.10. 2006 20:05
rapidshare.de
Zaznam prazskeho koncertu, pokud byste o nej meli ciste nahodou zajem. :o)

48.another.world 05.10. 2006 20:47
Taky by to turné nemuseli PJ hned zabalit, ale dát si ještě jedno kolečko po Evropě, když tu 6 let nebyli.

49.Leroy Brown 05.10. 2006 21:27
48: :o)))

50.Breakthru 08.10. 2006 08:37
48 6 let není zas tak dlouhá doba.))

51.another.world 08.10. 2006 11:02
50: Proklatě dlouhá doba!! Kdybych věděl, že přijedou až v roce 2012, tak by mě asi švihlo!

52.Leroy Brown 08.10. 2006 11:31
51: Zase je to ale lepsi, nez v pripade Queen (tak to asi Petra myslela).

53.another.world 22.06. 2007 17:18
Pearl Jam, Praha 22.9.06Konečně jsem na netu našel pár lepších fotek z těch Katowic. V mém žebříčku TOP koncertů (viz. anketa na KL) se polský koncert PJ usadil díky neuvěřitelně dobrému setlistu na pěkném 2. místě.

1. podium při Linkinech

54.another.world 22.06. 2007 17:21
Pearl Jam, Praha 22.9.062. stále ještě Linkin Park, mimochodem předčili mé očekávání a jako "předkapela" PJ se perfektně hodili.

55.another.world 22.06. 2007 17:22
Pearl Jam, Praha 22.9.063. teď už PJ, podium měli o něco lepší než loni v Praze.

Příspěvek naposledy editován 22.06. 2007 17:24

56.another.world 22.06. 2007 17:26
Pearl Jam, Praha 22.9.064. stylové pozadí s vlnkami a zarostlý kytarista Stone Gossard :o)

57.another.world 22.06. 2007 17:29
Pearl Jam, Praha 22.9.065. Eddie :o)

Hlavní Set:
TEN intro, Rearviewmirror (nejlepší úvod koncertu, který jsem kdy zažil!!), Animal, Hail Hail, Corduroy, Given To Fly, Worldwide Suicide, Small Town, I Am Mine, Lukin, Even Flow, Comatose, Nothingman, State Of Love And Trust, Spin The Black Circle, Severed Hand

Přídavek:
Leatherman, Improv, Daughter/Another Brick In The Wall Pt. 2, Whipping, Black/We Belong Together, Jeremy

Přídavek 2:
Indifference

Příspěvek naposledy editován 22.06. 2007 17:43

58.Klára 22.06. 2007 20:45
AW: Ty si byl v Katowicích?!?! No ty se ale mááš! To je setlist panečku..:)
ad 57: Eddie nám začíná nějak stárnout, možná je to jen fotkou, ale kde jsou ty doby hubený máničky :)

59.Leroy Brown 22.06. 2007 22:32
58: Kdepak, čím jsou starší, tím líp vypadaj :) Ale uznávám, že dáma to dokáže posoudit líp :)

60.another.world 23.06. 2007 14:45
58: Setlist byl fakt neuvěřitelnej, jedna pecka za druhou. A to ho museli z časových důvodů ještě očesat o obvyklé přídavky typu Alive, Betterman, Yellow ledbetter a Do the evolution (kterou stejně nesnáším, takže mi to v tomto případě nevadilo). Vtipný bylo, když si Eddie postesknul, že z koncertu o den dříve má trochu unavené hlasivky a musí se šetřit, tak každý čekal oddychovku ve stylu Parachutes nebo Wishlist a on zatím bravůrně vystřihnul Lukina :o).

Btw když si tak čtu příspěvek č. 48 .... :o)

Příspěvek naposledy editován 23.06. 2007 14:46
stránky 1

Navigace: Queen - Královská legenda: Fórum - Galerie: Pearl Jam, Praha 22.9.06