Navigace: Queen - Královská legenda: Fórum - Ankety: Oasis prvý a Queen až šiesta

Forum

--- Pouze přihlášení uživatelé můžou přispívat do diskuze ---stránky 1
michalq: Oasis prvý a Queen až šiesta28.08. 2006 14:36
Oasis majú dve najlepšie piesne histórie

BRATISLAVA 28. augusta (SITA) - Pieseň Live Forever britskej rockovej skupiny Oasis je podľa hlasovania čitateľov hudobného časopisu Q najlepšou piesňou všetkých čias. Skladba z debutového albumu Definitely Maybe (1994) porazila iný hit skupiny Oasis, pieseň Wanderwall z albumu What's The Story? (Morning Glory) z roku 1995. Na tretie miesto dosadili čitatelia pieseň Smells Like Teen Spirit od skupiny Nirvana (1991). Nesmrteľná skupina The Beatles obsadila štvrtú priečku so skladbou A Day In The Life (1967). Írski rockeri zo skupiny U2 sa dostali na piate miesto so skladbou One (1991). Pieseň Bohemian Rhapsody (1975) od skupina Queen skončila na šiestom mieste. Na ďalších priečkach sa umiestnili Love Will Tear Us Apart (1980) od Joy Division, Stairway To Heaven (1971) od Led Zeppelin a Bitter Sweet Symphony (1997) od skupiny The Verve. Desiatku najlepších skladieb histórie uzatvára pieseň Paranoid Android (1997) od skupiny Radiohead.

1.Klára 29.08. 2006 07:20
To myslím nikoho nepřekvapí. Angláni byli a stále jsou z Oasis hotoví. Špatná skupina to nebyla, některý písničky jsem si ráda poslechla ale že bych nejlepší píseň všech dob? :))

2.andilek-filipek 29.08. 2006 09:59
1: houbelec. Angláni byli vždycky hotoví z jejich Queen, byli na ně vždycky nejvíc pyšní. Tohleto je pěkná ptákovina, nevím, kterej hudebně vzdělanej člověk může hlasovat pro Smells Like Teen Spirit jako nejlepší skladbu... Totální imbecil jedině.

3.Klára 29.08. 2006 18:12
2: No tak to pozor. Napsala jsem někde něco o Queen??Ehm, nikde nic nevidím :)
Oasis byli v Anglii hodně oblíbení, měli je za druhé Beatles (ted už asi těžko mají:)). Nedivím se, že jsou první.

4.andilek-filipek 29.08. 2006 21:21
Ale jo, tak Oasis prosím... Ale Nirvana teda opravdu ne. Hlavně tato primitivnost. Mně šlo jenom o to, že prostě malinko zpochybňuju váhu této ankety...

5.Monika 29.08. 2006 21:54
Nirvana je prehanka, to je fakt. Ale pamatuju si, jak jsem jedno album (ted uz nevim jaky) poslouchala porad dokola pred spanim. Kurt ty pisnicky musel skladat totalne sjetej, jinak by to nemohl vymyslet :oD

6.Klára 29.08. 2006 22:12
4: No tak známe ankety, že jo :) Jsou většinou spíš tak pro pobavení..

7.andilek-filipek 29.08. 2006 23:45
Tak tak jsem to myslel :) vy ste moje sluníčka, holky :-P

8.Mr.Scully 30.08. 2006 10:21
Oasis se mi zpocatku libili, takovej svezi vetrik. Ale pak sli do sracek. Videl jsem v TV jejich koncik a byl to nejnudnejsi koncert, kterej jsem kdy videl. A ten jejich styl byl porad stejnej. To je jako Nirvana. Staci par tonu a uz se da odhadnout, jak to bude pokracovat.

9.michalq 30.08. 2006 14:08
3: Oasis sú SAMOZVANÝMI the Beatles. Nikdy nehrali tak objavné veci ako ich slávne vzory. Chrobákov som nikdy nemusel, ale v rádiu ich nepreladím a ich výberovku si z času na čas pustím. Ale Oasis naozaj podľa mňa nemajú Tie naj skladby na svete. U mňa by sa nedostali ani do prvej stovky. Ak Britpop, tak Blur alebo Pulp. A Nirvana predsa len niečo nové priniesla. Smells Like Teen Spirit je fakt dobrý kúsok.

10.Mr.Scully 30.08. 2006 14:50
Pro me jsou Blur nebo Pulp skupinami jedne skladby. Od obou znam jednu hitovku a tim to konci. O soucasne hudebni scene sice mnoho nevim, ale vyznamnejsich kapel nebo skladeb si vsimam :-) To uz udelali daleko vetsi diru do sveta ti Oasis.

11.michalq 30.08. 2006 15:08
10. Možno boli komerčne úspešnejší ale Song2, The Universal Blur či Country house od Blur sú lepšie( aspoň pre mňa) ako čokolvek od Onasisov:)

12.Monika 30.08. 2006 21:20
10: Presne, kdyz slysim Pulp, tak se mne vybavi Disco 2000 a u Blur ted zrovna nic a Oasis Wonderwall.

13.Mr.Scully 30.08. 2006 22:01
Presne - Disco 2000 versus Song 2 a Country house. Jinak neznam ani notu. Od Oasis znam aspon tak 6 skladeb.

14.PavelRokyta 31.08. 2006 10:11
Lidi nic proti vám, ale váš hudební rozhled je docela omezenej. Neříkejte mi, že neznáte takový hity jako třeba Girls and Boys nebo Parklife. Určitě kdybyste to slyšeli tak vás to trkne. Sice Blur je z úplně jinýho soudku než Queen, ale aspoň co se týče mě, za ty léta co sem na to fórum chodím (stejně jako desítky dalších z vás tady) sem si téměř vždycky sehnal aspoň nějaký Best Off kapel o kterejch se tady někdo zmíní jenom abych aspoň trochu tušil o čem je řeč. Protože si myslím, že člověk, kerej poslouchá Queeny v jádru neposlouchá špatnou muziku. Proto, když ste se tady hromadně bavili o Genesis, Pink Floyd, Deep Purple, Pražským výběru a jinejch tak sem si to prostě poslech. Něco z toho mě chytlo docela silně (Pink Floyd, Pražskej Výběr, RUSH) něco jinýho vůbec, ale nechtěl jsem dospět do toho stadia, že se tady lidi o něčem bavěj a nevím o čem je řeč. O Blur sme se tady taky bavili už X-krát proto se divím že vás jejich tvorba vůbec nezajímá přitom ta kapela za svoji historii prošla celkem zajímavým vývojem. A jestli se chcete vymluvit, že nemáte čas si poslechnout kapelu (aspoň nějakej výběr, Best Off - cca 45 min což je cesta na nákup a zpět - já si teda většinou poslechnu všechno co ta kapela vydala..:) ), kerý vás nezajímaj tak to není argument, protože v dnešní době tenhle argument, kdy má každej druhej mp3 přehrávač, neobstojí....

15.Mr.Scully 31.08. 2006 10:38
14. Je to mozny - treba Song 2 jsem vubec neznal podle nazvu, ale kdyz jsem ho slysel, tak jsem hned vedel. Jinak ale vim, ze muj hudebni obzor je pomerne slaby, ale nejak extra mi to nevadi. Hudbu uz posloucham prakticky jen v aute a na ni mam pomerne specificke naroky, co se tyce stylu apod. - proste nechce se mi v aute poslouchat neco neznameho.

Kazdeho zajima neco jineho - ja treba zase muzu vyrust z toho, kdyz nekdo napise, ze ho nezajima politika.

16.PavelRokyta 31.08. 2006 12:32
15. Ale je to škoda, když si člověk kolem sem postaví hradby a dovnitř pouští pouze to o čem si myslí, že se mu bude líbit. Vždyť i v tý politice musíš poslouchat názory lidí s kterýma nesouhlasíš.

Třebas i já sem si pustil nějakou výběrovku SCOOTER, aby si udělal názor co v tom ty lidi slyšej...:) no neobjevil sem tam nic co by stálo za opětovnej poslech, ale aspoň to pak můžu kritizovat, protože vím o čem je řeč....:)

17.Mr.Scully 31.08. 2006 12:58
16. Fakt to ale souvisi i s tim casem. Kdyz jsem byl na gymplu, resp. vejsce, tak jsem toho sledoval taky hodne. Hitparady Evropy 2 na pocatku 90. let, pozdeji jsem mel zmaklou takovou tu pop scenu, klidne i tanecni (viz ten Scooter - taky jsem pro pobaveni poslouchal). Dneska ale na to proste nemam naladu. Tvrdnu pres den v praci, domu prijdu v pet, aktualizuju Queen stranky, pripadne pracuju na nejakym privatnim projektu, posloucham drahou polovicku, co se ji zadarilo ve skole, no a najednou je devet vecer. Vecere k televizi a odpocinek. Pri praci me hudba obvykle spis rozptyluje.

18.Monika 31.08. 2006 15:21
Urcite znam vic pisnicek od vyse jmenovanych skupin, ale ty, ktery jsem vypsala, se mne vybavily hned i s nazvem pisnicky, ostatni uz znam bez nazvu (jako treba Country House) atd ...
Ja to mam proste tak, ze mne vsechno chytne bud hned nebo vubec. Nemuzu za to, ale to neznamena, ze nedavam druhy sance. Jenom nedelam to, co ty, Pavle. Neporizuju si vyberovky vseho, o cem se tady pise. Nejde to, jak financne, tak casove. Hudba hraje sice v mym zivote velkou roli, ale neziju jenom z ni ... Ale tim, samozrejme, nemam nic proti tobe ;o)
17: To ja mam pri praci hudbu rada, doda mne energii a pracuje se mne 100x lip :o)

19.Klára 31.08. 2006 22:23
14: Musím souhlasit...říct v UK, že jsou Blur skupina jednoho hitu, tak bych se bála o život. Parklife, Country house, Charmless man, The universal a moje od Blur nejoblíbenější Girls & Boys,...ty mají hitů! A všechny singly se hooodně dlouho držely v žebříčcích..

20.PavelRokyta 01.09. 2006 10:22
19...přesně tak...:)) A taky se celkem solidně prosadili v USA na rozdíl od Oasis.

21.Akáda 01.09. 2006 10:42
16. Kdepak dneska se musíš omezit, nelze poslouchat všechno protože je toho moc. A protože platí pravidlo, že až zhruba 5. poslech je to pravé, tak takovým běžným poslechem se k tomu nikdy nepropracuješ. Já třeba poslouchám povětšinou speed metal a podomně. Takže kapelu Blur a Pulp neznám ani podle jména, ale zná někdo Rhapsody, Stratowarius, Nightwish, Runnning wild, Edenbridge, Primal fear, Hamerfall, Gamma ray, Edguy, Salamandra a další. A to jsou známé a špičkové kapely......

22.Monika 01.09. 2006 14:47
Znam jenom Nightwish :o)

23.Mr.Scully 01.09. 2006 15:06
No vidis, ja zase znam Rhapsody, Stratovarius, Nightwish, Hammerfall, Gamma Ray a Salamandru. Nazvy skladeb bych sice nedal ani u jedny, ale tvorbu jsem slysel od vsech z nich.

24.PavelRokyta 02.09. 2006 10:18
21....Neee...já nepsal poslouchat všechno. Ale poslechnout si občas to o čem se tady v průběhu doby po x-tý bavíme. Kdybych měl sestavit jakejsi žabříček o jakejch kapelách a interpretech se tu asi nejvíc diskutovalo tak by to bylo následovně (kdybych na něco zapoměl tak mě doplňte)

1) Deep Purple
2) Elvis
3) Pink Floyd
4) Genesis
5) Pražskej Výběr
6) Roxette
7) Blur
8) Beatles
9) U2
10) GNR
.......

Mimochodem Akádo znáš Devina Townsenda??

25.Leroy Brown 02.09. 2006 10:32
24: Mozna bych jeste doplnil Stones, Pearl Jam a Black Sabbath.

26.Monika 02.09. 2006 13:02
24: Od kazdyho neco znam, i dokonce vic jak 2 pisnicky :o)). Prazsky vyber naprosto nesnasim, takze to u me neuspeje ani po 300. poslechnuti :o/

27.Akáda 02.09. 2006 13:16
Mumo blur znám. Třeba od DP a PF mám všechny základní alba. U2, GNR, Roxette mě nikdy neoslovili. A U2 jsem se i dost naposlouchal-jezdil jsem občas dálkové s kamarádem a ten to pořád točil v autě. Ale třeba mám hrozně rád K.Plíhala a J.Nohavicu a samozřejmě www.salamandra.cz. Devina znám hlavně z nějakého článku SPÁRK, mám dojem že ho mám snad na nějakám tributu.
Osobně nové věci poslouchám v autě jako kulisu a čekám jestli mě to vytrhne ze snění. :-)))
26. Když byli novinka tak jsme do Pražského Výběru byli zbláznění, ale pak mě to přešlo.
stránky 1

Navigace: Queen - Královská legenda: Fórum - Ankety: Oasis prvý a Queen až šiesta