Navigace: Queen - Královská legenda: Fórum - Ankety: Proč Queen?

Forum

--- Pouze přihlášení uživatelé můžou přispívat do diskuze ---stránky 1
Kačka: Proč Queen?19.05. 2006 13:24
Mám pro vás pár otázek...

1. Proč se vám líbí zrovna tato kapela?
2. Kdy a kde jste poprvé slyšeli Queeny?
3. Jak dlouho?
4. ? (pokud by jste eště něco chtěli dodat)

PS: Nevim jestli už taková anketa tady je, ale moc by mě to zajímalo...:)

Děkuji za vaše odpovědi

1.another.world 19.05. 2006 13:32
1. hudba, zpěv, texty, image a pak ještě něco, co se špatně popisuje - asi kultovnost kapely nebo něco podobného.

2. poprvé, co si vzpomínám tak někdy v roce 92 jsem je začal vnímat trochu víc (Barcelona) a od roku 95 - 96 je poslouchám. Před rokem 92 jsem je určitě znal, ale nezajímal se o ně.

3. zodpovězeno

2.Mr.Scully 19.05. 2006 14:45
1. Harmonie, kytara, zpev, skladatelske schopnosti ==> to vse v mych ocich predci jakoukoliv jinou skupinu.
2. Urcite driv, ale vedome (ze jsem vedel, ze to jsou Queeni a ze se mi to libilo), tak 1992.
3. Taky 1992.

3.Janek 21.05. 2006 17:12
1. zpěv, vokály (myslím teď ty hromadné), originalita, Red Special, image
2. 20.1.2003
3. viz 2.

4.liska09 21.05. 2006 17:21
1. zaujali ma všetkým : počnúc hudbou a Freddieho spevom, cez Red Special, celkový výzor, vystupovanie a končí sa to niekde pri tom peknom chlapovi za bicími...
2. neviem, kedy som ich počula prvýkrát, možno ešte niekedy dávno v rádiu. a mám taký pocit, že to bolo The Show Must Go On. neviem, prečo si to myslím, ale myslím si to...
3. približne koncom roku 2005 a začiatkom 2006 (čiže asi pol roka), k čomu vážne dopomohli Greatest Hits a Greatest Hits II, a následná prezentácia o QUEEN, vďaka ktorej sa zo mňa stala taká malá veľká fanúšička...

5.Soňa 22.05. 2006 13:22
1.protoze me jako prvni oslovila kdyz jsem byla mala - utkvela mi v pameti a postupem casu se stala pro mne naprosto idealni - jejich hudba je kvalitni, originalni...uzasna:)
2.WWRY a WATCH jsem mela v pameti ani nevim od kdy - jen jsem nevedela od koho jsou. V deviti letech jsem videla klip k Bohemce:)
3.prakticky od roku 2001

6.Mike1978 22.05. 2006 15:26
1. a prečo nie?:-)
2.jee..to bolo daavno (urcite pred 1991),ale asi najviac vo mne zarezonovala Innuendo v lete r. 1991
3.1992 ked som si na kazetu nahral GH1 a Queen I+II

7.Kačka 22.05. 2006 16:46
1. To já jsem Queeny měla ráda snad už břiše mé stvořitelky. Když jsem byla meší tak jsem měla strašně ráda jejich písničky pro jejich hravost nejvíc asi BR a Killer Queen a umbababe :) později Barcelonu, a od tří let zbožňuju Freddieho..Postupem času jsem je poslouchala míň a míň protože přišla vlna takových těch keltských písniček, ale pak přišel den Q! Pustila jsem si QH2 a pak se to už semnou vleklo.TeĎich miluju propracovanost songů, už jim i rouzumím, a vůbec to že když se sejde famósní kytarista, skvělý bubeník, pompézní zpěvák a zároveň klavírista, a fakt dobrý baskytarista, a ktomu všemu když mají takový dar skládat, tak prostě to jinka nejde, aby z teho nebyla legenda...
2.3. vlastně jsem si odpověděla na všechny otázky... :))

8.Kačka 22.05. 2006 16:47
den Q - 5: června 2002

9.Mr.Scully 22.05. 2006 19:08
8. Ze by zapusobil Brian na strese Buckinghamskeho palace?

10.Monika 22.05. 2006 19:29
1) Pro to jejich magicky spojeni naprosto ve vsem a jejich umeni, pro jejich zvuk, pro cleny, pro genialitu ...
2) Nevim to presne, tak budu dedukovat. Bylo to Radio Ga Ga, takze to bylo nekdy mezi 1984 - 1991. Protoze v den, kdy Freddie zemrel, davali u nas v tv jejich koncert. Byla jsem priserne nastvana, protoze to bylo mimo program, mela jsem tam tenkrat neco, uz nevim co. Ale presto jsem se na ten koncert divala. Dodneska vubec nechapu, co me u te tv udrzelo. A najednou zacalo hrat Radio Ga Ga. "Coze??? To zpivaji oni????" A bylo to, timhle okamzikem to vsechno zacalo.
3) Takze, nekdy mezi 1984 - 1991.

11.roberto2 22.05. 2006 20:15
1 až 4 - protože Queen je pro mě nejlepší kapela na světě,proto je tak zbožnuju

12.Leroy Brown 02.07. 2006 23:17
1. Genialni skladby, uzasny vokalni i instrumetalni vykony, originalita
2. Nevim presne, ale vybavuju si chvili, kdy jsem coby asi 3-4lety kluk (tj. rok 92-93) sedel doma v kuchyni a v radiu hrali I Want It All
3. Asi od rijna 2003 - poprve jsem slysel Made In Heaven od Queen. To byla ta nejuzasnejsi skladba, kterou jsem kdy slysel. Tehdy jsem si rek, ze si pustim neco vic - treba BoRhap. A od ty doby me to jeste neomrzelo

13.andilek-filipek 02.07. 2006 23:43
Taxem si myslel, že už jsem sem psal a ono ne, takže:

1) Jednoznačně dokonale chytrá, někdy rafinovaná, promyšlená, originální hudba, zpěv, image, sqělá atmosféra na koncertech.
2) Někdy v osmé nebo deváté třídě ZŠ.
3) Cirka 8 let.

14.r_y_b_k_a 03.07. 2006 06:13
1. Pro nezaměnitelný Freddieho zpěv, nezaměnitelný zvuk kapely ve spojení Brianovy kytary a Rogerových bicích, pro jedinečné a neopakovatelné sborové vokály.
2. Začalo to pubertou a poctou Freddie Mercurymu. Jednou se mne bratranec zeptal, jestli jsem ten koncert viděl a půjčil mi dvě kazety. Tak to začalo.
4. Je úžasné sledovat jejich hudební vývoj. Vždyť oni nenatočili ani jedno album, na kterém by se opakovali. Která z rockových kapel měla stejný nebo podobný úspěch jako Queen v 80. letech a ponuré Innuendo jako skvostná tečka. Hawk.

15.Breakthru 03.07. 2006 11:24
1. Nezaměnitelný zpěv, kytara, propracovaný texty, image.
2. Že by léto 1986. Fakt si ted nevzpomínám, ale určitě to bylo za Freddieho života.
3. 14 let.

16.lickerman 03.07. 2006 15:57
1: Zpěv, texty, zvuk Rudého Speciálu, melodičnost
2: tudutututututum (Breakthru) Bylo mi 5 let a tenhle refrén jsem si pořád broukal.. Btw, skutečně si pamatuju, když jsem v TV poprvé viděl klip s mašinkou.. (1992) V roce 1999 jsem je začal poslouchat.
3: viz. výše

17.Hans 11.07. 2006 09:42
1: Jedinečná zpev, kytara, show...
2: Již v osmi letech jsem slyšel The Show Must go on z televize
3: Zhruba půl roku aktivně

18.Titan_66 11.07. 2006 18:36
1.) nenapodobitelny hlas, kytara, zkratka vsechno, popsat se to neda
2.) uz v 1.tride, spoluzak je tehdy zral, ale intezivne jsem je poslouchal od 2003 (i nehity)
3.) zodpovezeno
4.) takovyhle ankety jsou na prd, protoze ty pocity se nedaj presne popsat...

19.simaaa 11.07. 2006 18:47
Mám pro vás pár otázek...

1. velke hity, Freddieho velky hlas, velka kapela, nadherny zvuk, velke osobnosti...
2. v detstvi snad kolem roku 91 nebo 92 prostrednictvim videoklipu pro me do te doby nezname skupiny, slo o A Kind Of Magic. Libil se mi Freddieho knir =)
3. Muze to byt 15 let
4. Queen, Abba, Beales...to je proste fenomen, ktery zna kazdy

PS: Nevim jestli už taková anketa tady je, ale moc by mě to zajímalo...:)

Děkuji za vaše odpovědi

20.simaaa 11.07. 2006 18:48
prominte, zkopiroval jsem si do zpravy kvuli zadani otazek celou hlavicku teto ankety a ta mi tam pri odesilani zustala =/ omlouvam se, nebyl to zamer

21.Mr.Scully 11.07. 2006 19:00
20. Od toho je tady moznost editovat vlastni prispevky, chlape :)

22.michalq 12.07. 2006 10:04
Lebo...

23.vasekufr 13.07. 2006 13:27
1. Freddieho hlas s velice nápaditou hudbou, propracovanost skladeb, skvělé videoklipy, obrovská spousta hitů, průkopníci v hudebním průmyslu. Za celou dobu mi tak neoslovila žádná jiná skupina jako Queen.
2.V osmdesátých letech mi táta nahrával písničky ze západo-německého rozhlasu, tenkrát tam nahrál Radio Ga Ga a to byla asi první skladba od Queen, kterou jsem jako malý kluk slyšel. Asi v roce 93 jsem dostal kazetu na jedé straně byla ANATO a na druhé Works. Prakticky jsem si to pouštěl pořád. Zlom nastal v roce 96 když bylo 5.výročí úmrti Freddieho a německá 3sat odvysílala dvoudílné pásmo se skoro všemi videoklipy Queen a Freddieho solo. Ještě, že otec je velký satelitní lovič programů a měl ve střehu video. Jéžiši když si vzpomenu jak jsem poprvý viděl videa jako: Brakthru, Princess of the Universe, Barcelonu z Ibizy s ohňostroji na závěr, A kind Of magic atd. To byla krásná doba "objevovat" skupinu Queen.
3.Aktivně 10 let
4.Velice rád bych se rozepsal víc, ale to by bylo na obsáhlou slohovou úlohu.

24.4k7 13.07. 2006 15:27
1. Queen je legenda! Proc ji posloucham? Asi ze stejnych duvodu jako vy ostatni. Tady neni moc co dodavat - vsichni tu skupinu znate, tak vite proc! Vypada to ze Mercury od sameho zacatku vedel, co si od queen slibuje. Daval do toho proste vsechno! Je to opravdovy talent! Takovy se uz nikdo nenajde a nikdo ho neprekona. Taky obdivuju, ze i pres svou nemoc dokazal zpivat skoro az do konce. Vetsina lidi by nekde zalezla. Vzdyt penez mel uz dost, tak se na to mohl vykaslat. Tady je ale videt, ze mu slo predevsim o zpev a ze ho to fakt bavilo! S tim se musi clovek narodit.
2. Co si pamatuju tak asi v peti letech. To v radiu neustale dokola hrali Living on my own a Radio Ga Ga. I kdyz jsem tomu tehdy neprikladal pozornost.
3. Aktivne 1 rok. Predtim jenom tak na blint - to jsem mel akorat GH2 a Made in heaven. Nemel sem potrebu shanet dalsi CD. Pak po shlednuti nejakych klipu a koncertu jsem se o toho pustil naplno. Jeste ze tak! Jak jsem je mohl tak dlouho prehlizet :-D
4. Lituju toho, ze jsem nikdy nebyl na zadnem jejich koncertu (ne moji vinou). No a ted uz je pozde! Bohuzel!
Takze co dodat -=QUEEN 4EVER=-

25.liska09 13.07. 2006 16:13
to 4k7: môžem sa spýtať...koľko máš rockov ?

26.4k7 13.07. 2006 16:58
18

27.Breakthru 14.07. 2006 11:47
24 Ani Q+PR si neviděl? Co ty víš, třeba ještě někdy budeš mít šanci vidět jejich koncert, sice to už nebude s Freddiem, ale s Paulem je to taky super. Q+PR ještě neskončili.

28.4k7 15.07. 2006 14:08
Ja mel namysli jeste stare dobre Queen. A to uz bohuzel sanci mit nebudu. Vim ze queen jeste neskoncili a jsou dal jako sestava Q+PR, ale uz to proste neni ono.

29.Ondřej Horák 16.07. 2006 20:21
1. Jejich hudba je originální, geniální. Každá skladba má svůj nápad a klip jakbysmet.
2. Tak znám je od malička 4 let, ale poslouchat jsem je pořádně začal až loni v listopadu.

30.fergie 26.10. 2006 13:18
Já jsem prvně znala jenom We are the champions,ale co znám Boží Dráp Od Sody tak Queeny poslouchám ještě víc.A Queeny mám ráda i protože se nejmenujou King.

31.zyx66 20.04. 2007 23:20
1. Queen sa mi paci kvoli svojej nenapodobitelnosti, ta hudba, zvuk sa neda s nicim inym zamenit, ma svoj vlastny rukopis, ci uz sposobom akym robili vokaly, zvuk Brianovej gitary alebo Freddieho prekrasny silny a síty hlas. Kazda ich piesen je ina, kazda ma svoju nenapodobitelnu atmosferu a co sa mi paci najviac je, ze tie piesne su casto velmi clenite, je v nich pocut vela zvukov, su to umelecke diela a freddieho spev.....je proste uzasny, zmysel pre rytmus, velmi silny hlas a tym piesnam daval vela stavy...proste Queen je moja zrdcova kapela.

2. Kedy som pocul prvykrat - to su musel mat asi nejak 6 rokov ale pamatam, ze sme mali doma stary dvojvinil Greatest Hits a to som pocuval dookola...mozno ho este aj niekde najdem :)

3. No pocuvam Queen uz aspon 15 rokov

4. Keby existoval stroj casu a mal by som moznost sa jedenkrat vratit na chvilu do minulosti, chcel by som sa vratit na datum 27.jul 1986 o 20:00 na Nep Stadion do Budapesti a zazit koncert Queen na vlastne oci, to jedine by som si prial :)

32.Luki 20.07. 2007 23:52
Nejlepši a nejdokonalejši!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

33.zblunkal 15.12. 2007 20:01
ja su este benjaminek. proc? dyt Queen hrali vsecky nejlepsi styly. pisnicky jako Fairy Feller's... nebo My Fairy King nkdo nikdy neudelal. kevsemu Freddieho hlas-neni co dodat.
poprvi sem Queen slysel v radiu (co si pamatuju), hrali tam Bohemku a me uchvatilo to Galieo a nemoh sem prijit na to, od koho to je a az sem jednou slysel v radiu, tak sem rekl tatkovi, at me to vysmazi (on je starej bigbitak a ma veci od Yes po Nazareth).
a posloucham to asi 3 roky
bonus plus: ke Queen me svazaly vedomosti o nich. neco sem si o nich precet a obdivuju je

34.Petr Vohralik 29.12. 2007 21:36
1. Jedinečnost (hlas,harmonie,kytarovy party)
2. no přibližně cca polovina 90.let
3. bude to 10 let
4. The Show Must Go On

35.sligtly_mad 18.02. 2009 19:33
1. skvela hudba( texty, spev, nastroje ...)
2. ako 5- rocna som pocula bicycla race, potom neskôr WATCH a WWRY.
3. od 2004 ich vnimam ako super skupinu a od 2008 ich pocuvam najcastejsie

36.Fernand0 18.02. 2009 19:43
1. Vynikající písně,melodie, vynikající vokály, vynikající kytara, charisma FM, skvělá show na koncertech, jedinečnost, skvělá muzikálnost všech čtyř a tak bych mohl pokračovat do půlnoci:)
2. cca. v 7 letech v rádiu WWRY(ale to jsem ještě nevěděl že jsou to Queen)
3. Od roku 2006 a od té doby na ně nedám dopustit čily už to bude 3 roky

Příspěvek naposledy editován 18.02. 2009 19:43

37.kaneer 18.02. 2009 21:44
1.vynikající hudba která se dá poslouchat snad vždycky a vsude:)
2.prvne kdy sem je slysel bylo asi z filmu higlander,to me bylo tak 5-6 let nevim..... meli jsme doma kazetu asi se 3 pisnickama a poustel jsem si ji furt dokola. Zaujal me Freddiho neuveritelnej hlas, to si pamatuju:)
3.Od roku asi 2006. Davali tenkrat v tom poradu víkend na nove, nejakou reportaz o Freddiem. Druhej den jsem se nudil u kompu tak jsem skocil na googl-video zadal FM a naskocil mi koncert LIVE AID. Druhy video bylo BoRh z Motrealu 81 a to me naprosto dostalo, od ty doby je poslouchám...

38.Q+PR2008 19.02. 2009 00:16
1)Protože jsou skvělí :-)
2)Poprvé nejspíš z rádia někdy kolem roku 1994, ale znáte to - jedním uchem tam, druhým ven.
3)To vím celkem přesně, bylo to v červnu 2002, byla jsem sama doma a na ČT2 zrovna dávali koncert pro královnu Alžbětu II., jehož součastí byl i blok s Queeny: Radio GaGa, WWRY, WATCH a celé to uzavírala BoRhap v podání představitelů muzikálu WWRY. A právě BoRhap mě absolutně dostala!!! Nejsem blázen, ale tehdy jsem letěla hned následující den do Bontonlandu. Původně jsem zamýšlela, že si koupím nejlíp nějakou jejich výběrovku, kde bude i BoRhap, protože já přece Queeny jinak neposlouchám, tak at´ mám na tom CD za ty peníze i nějaké známější skladby z rádia. No a samozřejmě GH bylo prodáno. Nakonec jsem teda odcházela s ANATO za necelých 600,- jen kvůli BoRhap, protože ostatní skladby mi podle názvů něříkaly vůbec nic. Celkem drahý "singl" :-) Zbytek si už nejspíš domyslíte...
4)Tak dodávám - kvůli Warboys mě asi vystěhujou z baráku :-)

39.bulsara 19.02. 2009 08:06
No nemám čo "múdre" povedať, do čoho rýpnuť ... tak beriem "zavděk" i túto mnou doposiaľ ignorovanú anketu ...

1. ... ako pohár sviežej tekutiny do vyprahnutých úst v čase intenzívneho nasávania všetkého čo s hudbou súviselo ... a ten prvý dojem prosto prevalcoval všetko ... zvláštne, že všetky nevymenovateľné dôvody sa zakorenili v hlave behom prvých pár týždňov a doteraz (ako vyplynie nižšie) ich nič nevykorenilo ... hoci spätne si musím priznať, že humus bol dobre predpripravený vďaka Beatles (1966-1969), Electric Light Orchestra (1973-1978), Sweet (1975-1977) ...

2. Asi v roku 1977 (možno to bolo o rok neskôr) z jednej iránskej kazety s mixom všehochutí - boli tam 2 skladby - Keep Yourself Alive a Liar ... a zneli hodne "čudne" v tej záplave Kiss, Nazareth, Smokie, Bay City Rollers, atď. ... Interprét mi v tom čase nebol známy ani po mene ... Vedome - aktívne (nahrával som na magič) - v lete 1978, bol to výber z NOTW - a to, že každá skladba akoby bola od inej skupiny, na mňa urobilo dojem s trvalými následkami ...

3. Na konci tvrdej zimy 1979 došiel z viacerých strán Jazz a bol som nadobro "lapený" ... Takže 30 - 31 rokov ... už je to iné, ale aj tak je to silné, mnohým v mojom okolí to pripadá "zvláštne" ...

4. Asi to bude tým, čím a kedy to začalo, ale zo 100% hodnoty kapely sa mi 100% dostalo v rokoch 1978-1980 ... keby Queen skončili v 1980 ... z môjho pohľadu by som už o nič zásadné neprišiel ...

Příspěvek naposledy editován 19.02. 2009 08:07

40.mila 20.02. 2009 01:54
1 Uzasny rytmus a obrovska hudebni bohatost... (a zpocatku predevsim i vyjimecnost FM)

2 V Nemecku na prazdninach 78 - WWRY (to me tehda naprosto dostalo) a po navratu mi kamarad DJ nahral ANATO - no a uz mi to zustalo, a od koncertu v 86 (Vincennes) jsem nakupovala vse co vyslo...

3 tudiz nejakych priserne moc let, ale musim priznat ze od koncertu Pink Floydu v 88 jsem poslouchala obe skupiny nastejno (samozrejme vic Q po smrti FM)...Na druhou stranu musim taky priznat, ze me natolik zasahl "odchod" Ricka Wrighta (ktery byl nesmirne mily k fandum a do posledni chvile jsem doufala, ze jeste jekdy uvidim PF hrat), ze se mi ani do Bercy na QPR nechtelo (no po prvnich 5 vterinach koncertu QPR tenhle pocit zmizel....

4 pro me vyvrcholenim Q je asi Innuendo...(album), i kdyz 70 leta byla fantasticka!!!

Příspěvek naposledy editován 20.02. 2009 01:56

41.MICHELLE TAYLOR 04.03. 2009 09:04
1: Originalita,styl,okamžitě mi zvedne náladu..a spousta dalších důvodů
2: Poprvý,když jsem byla sama doma a nudila se,tak jsem si pustila máminu VHSku s dokumentem Queen made in heaven,a zrovna tam byl Roger s I'm in love with my car..a už to jelo
3: no už to je 6 let
4: dřív jsem byla úplně blbá a posmívala jsem se mámě,co to poslouchá za pitomý vykopávky,ale těch posledních 6 let jsou prostě pro mě špička a ještě hooooooodně dlouho budou,jsem moc ráda,že jsem je díky mámě objevila:D

42.lister 09.03. 2009 12:15
1: jsou originální, jsou tak krásná dlouhá sóla a chytlavé melodie, které si člověk zapamatuje od prvního poslechu
2: poprvé asi v 5 letech album The Miracle a nejvíc mě brala Party, Breakthru a The Invisible Man a od ty doby je zeru ( ted uz mam vsechny alba :D)
3: je mi 17 takze asi 11,5 roku a nikdy se neohrajou....

43.Dr.House 14.04. 2009 19:11
1. a 2. Proč se mi líbí? Ani nevím, vlastně mě k ní přivedl klip, kdy Freddie zpíval v Barceloně s Monserrat Caballé. Absolutně mě to vystoupení dostalo a asi po desátém opakování této písně jsme začal shánět info o Freddiem a následovně i o Queen. Bože díky za ten den, kdy jsem ten klip uviděl(uslyšel)!
3. Freddieho jsem bohužel ani nezažil, což mě mrzí,ale i tak tuto hudbu nikdy neopustím - poslouchám jí od loňského ledna.

44.Andrea 11.06. 2012 15:23
Prečo sa mi páči? MIlujem ich piesne, to, že sa nikdy nevzdali. Queen je iný, ako dnešné, moderné skupiny, je lepší.
Bolo to v jeden večer, keď som hrávala, ako vždy, na klavíri. V rádiu začala hrať pieseň "The show must go on" a mamina mi porozrpávala príbeh Queenu. Tak ma to zaujalo, že som si zistila skoro všetko a odvtedy to išlo.
Vtedy som mala asi 10 rokov, teraz mám 15, takže 5 rokov.
stránky 1

Navigace: Queen - Královská legenda: Fórum - Ankety: Proč Queen?