Navigace: Queen - Královská legenda: Fórum - Ankety: Kytaristé

Forum

--- Pouze přihlášení uživatelé můžou přispívat do diskuze ---stránky 1
Eric: Kytaristé24.03. 2006 22:17
Myslíte si , že Brian patří mezi 15. nejlepších kytaristů světa ?

1.kubikq 24.03. 2006 22:24
Tak pro me je ten vubec nejlepsi:-), ale kazdej ma na tohle urcovani jinej pohled...ale rikam jen svuj nazor...

2.Janek 25.03. 2006 06:11
1: Já mám stejnej názor jako ty, Red Special je úžasná kytara (líbí se mi její sound) a Brian na ní dokáže zahrát opravdu mistrovské věci. Brian je u mě THE BEST!!!

3.Titan_66 25.03. 2006 14:38
Ja tech oblibenych kytaristu mam vic, nedelam skatulky ale napr. to jsou: (bez poradi):

David Gilmour, Steve Howe, Steve Hackett, Brian May, Robert Fripp, Andy Latimer, Syd Barrett, Roger Wootton

4.Mr.Scully 25.03. 2006 16:15
Kdybych Briana nepovazoval za nejlepsiho kytaristu sveta (vubec nejde jen o techniku, ale i o skladatelske schopnosti, zvuk kytary apod.), tak posloucham misto Queenu neco jineho.

5.Breakthru 25.03. 2006 17:52
4 Ty posloucháš písničky Queen jenom kvůli Brianový kytaře? A co Freddieho zpěv? Ten se ti nelíbí?

6.Titan_66 25.03. 2006 18:48
4: Jsou i lidi, co maj nejradeji kytaristy jen podle techniky, ty nejlepsi. Ja se nastesti radim do ty skupiny kde mi jde taky o skladatelsky schopnosti.

Nekomu se libi Vai/Satriani/Petrucci, spicky, ale moc me to nebere jako hudebne...

7.Ptr 25.03. 2006 19:21
4:
Nooo, řekněme to velmi jednoduše - občas některé tvé příspěvky úplně nechápu, tohle je jeden z nich... :)

8.Kačka 25.03. 2006 19:47
No tak Brian určitě patří mezi nejlepší kytaristy! Pro mě je nejlepší, ale mám taky ráda Richieho Blackmora, nebo jak se to skloňuje a J. Nohavicu, Karla Plíhala...:)

9.Mr.Scully 26.03. 2006 11:41
5. Pro me jsou Queen z 50% Brianovo harmonie a z 40% Freddieho zpev :-)

7. Stane se :-) Ne, tak asi bych Queen poslouchal, i kdyby byl Brian prumer. Ale rekneme, ze kdyz postavite do rady 10 nejlepsich kytaristu sveta, tak si vyberu Briana - hodne asi dela zvuk kytary. Oproti nejakemu skripejicimu Fenderu je Red Special uplna lahudka.

10.Ptr 26.03. 2006 15:03
9:
Noooo, tak tohle je další příspěvek, kterej nechápu :D Ono fakt je, že kdybyste se mě zeptali čím je třeba tak strašně specifickej zvuk Iommiho zapříčiněnej tak nevim. Je to možná tím, že danou kombinaci aparatury, strun, kytary a rovněž velepodstatného extra ladění, který žádnej druhej světovej kytarista nepoužívá, ale možná taky tím, že vzhledem k oněm absentujícím konečkům prstů hraje úplně vlastní technikou hry.... Brian a Ritchie jsou v tomhle hodně podobní - jsme zase u toho co se tu už řešilo - hrajou technicky strašně specificky a IMHO - i to má jistej podíl na jejich celkovém zvuku.

11.Akáda 27.03. 2006 13:50
8. tak do plného výběru ti chybí ostravská salamandra a budeš jako já

12.yourJirka 27.03. 2006 18:49
9. OMFG já ti dám skřípějící Fender! Poslechni si nejakej živák jak mu brumí snímače! čistej kvalitní tón ti ta kytara nedá, je to jen jeho image.. Jiste že když to vyrobil tak to bylo dost dobrý, dvojzvratný tremolo v podobné konstrukci se snad ještě ani nevyrábělo, ale já mít dneska studio a čistit mu tam šumy s tou jeho krbovkou tak vyšumím:) Zvuk co slyšíš je spíš danej VOX AC-30 a par efektama jako treble booster atd.. prostě i z jolany ti dobrej efektovej procesor nasampluje a upravi signal tak že potom zni uplně stejně jak red special... Jinak jestli vas o red special neco zajima, vim vse, ptejte se:) P.S. na Fendera mi nešahej:)

13.yourJirka 27.03. 2006 18:52
jo a k tématu ješte:) Briana bych skladatelsky dal klidně mezi prvních pět kytaristů, ale technicky na tom zase tak dobře není..

14.Mr.Scully 28.03. 2006 08:52
12. Mas pravdu, ale vis, jak jsem to myslel :-) Proste ten zvuk kytary s Voxem a efektama je uplne uzasnej. Jinak ty sumy a brumy jsou obcas husty, ale s tim se asi nic nenadela. On to nejak zduvodnoval, ne? Proste volume na max... :-)

15.Akáda 28.03. 2006 10:24
13. toto se tady různě řeší snad 50x.
V žebříčcích o nej kytaristu kde BM se umístuje na předních místech se bere kytarista jako mix, 1.skladatelství + 2.podiového vystoupení + 3.svoji jedinečné techniky + 4.univerzální techniky.
V bodě 4-univerzální technika je na světě určitě stovka třeba i tisícovka kytaristů kteří jsou stejní, o něco lepší o něco horší. Jsou to obyčejní hráči v kdejaké kapele co maji vystudovanou nějakou kytarovou školu a baví je to. V ostatních bodech 1 - 3 je to jasné, že je BM v absolutní špičce a záleží zrovna na úhlu pohledu na kterém místě skončí.
Kytarista co chce hrát Q+BM a být hodně věrný musí zvládnout i bod 3. a mít výbavu hodně stejnou s BM.

P.S.
Jako nájemný kytarista stačí být špička v bodě 4. a může hrát s jakoukoliv kapelou.
Pro kytaristy-osobnosti jsou vhodní na podium, aby jim hráli 2 kytaru a tak.

16.Simandl 06.04. 2006 21:43
Tak u me je Brian fakt vepredu,ale jsou lepsi,jak Titan psal,prevazne z artrocku,to jest Steve Howe,Trevor Rabin,Steve Hackett,David Gilmour a Syd Barret a pak samozrejme Jimmy Page,ten je lepsi nez Brian:-))

17.Mr.Scully 07.04. 2006 08:42
Jimmy Page je lepsi nez Brian? Slysel jsem profesionalniho kytaristu rikat, ze Page na Briana zdaleka nema. Mozna je to fakt vzdycky otazka nazoru.

18.Ptr 07.04. 2006 11:10
17:
No takhle, jde na to v čem. Kdybych měl bejt fakt hnusnej, tak řeknu, že je to z bláta do louže, protože Page je opravdu PŘÍŠERNEJ co se týče hrubic, to co on dokáže občas udělat za přehmaty je nepochopitelný (musíte totiž poslouchat skutečný záznamy jejich koncertů a né ty studiově přetočený a pozdějš vydaný oficiál "živáky") a snad ještě horší je na něm to, že on z nich neumí vybruslit, jako například..... Ritchie. Proto považuju Page za daleko horšího kytaristu než je Ritchie. Tzn. že je Brian v tomhle lepší, to je pravda, ale zase po technický stránce mi připadá Page lepší.... No nevim :)

19.Simandl 07.04. 2006 17:33
Asi je to vec nazoru, ale Page ma urcite daleko vetsi charisma nez Brian, a proto mi pripada daleko energictejsi. Ale jedno mi neni jasny a to je special pro Ptr, totiz Steve Howe z Yes mi neprijde jako nejakej hodne dobrej kytarista, napsal jsem to tu jen kvuli tomu, ze mam rad Yes, ale proc ho tedy vsichni tak maj radi? Mne prijde na koncerte takovej nejistej a dela chyby, mozna ze uz je to starim, nevim. A na diskuznim klubu o Yes se Yes neprobiraji, takze se ptam tady a hlavne Ptr.

20.Ptr 07.04. 2006 18:32
19:
Nevím, Yes mi zas až tolik moc neříkají. :) Jako jsou to velikáni, Howe je pan kytarista, ale nijak je nesleduju, takže nevím, fakt nevím, jak jsou na tom teď....

Tak mě napadá, hraje s nima ještě vůbec Wakeman???? Ten přeci před pár rokama říkal že končí s hraním v Yes a chce zkusit sólo dráhu, nebo snad i končí s rockem.

21.andilek-filipek 08.04. 2006 00:07
Wakeman s nima dáávno nehraje :) to je tak jediný, co vím :D

22.Simandl 08.04. 2006 09:36
Ono je to vsechno taky naky, byli tady v roce 2004 jeste s Wakemanem a vubec nejslavnejsi sestava Yes, ale co bylo dal to uz taky nevim. Kazdopado Wakeman je muj oblibenec jen v Yes sestave, jinak ani ne. Ale ten Howe je zajimavej, mozna ze je to postupem casu, ze uz mu to taky moc nehraje, kdo vi....

23.Akáda 09.04. 2006 20:47
Oni yes je asi 8 hráču co se tak ruzně motaj třeba se střídají dva klávesáci a dva bubeníci.

24.Simandl 09.04. 2006 21:25
No, ja jakozto skalni fanousek mam sic vsechny jejich alba a vim kdo na kterejch hraje a jak mi to tak vychazi, tak se za celou dobu jejich hrani vystridalo v sestave YES 16 hudebniku. Slusny, ne? Ale posledni sestava, mne znama, je Squire, Anderson, Wakeman, Howe a White. Vlastne kdyz to vezmu kolem a kolem a misto Whitea bych dal Billa Bruforda, ktery tam taky hral(to jsou prave ty, co se stridaji), tak po Beatles asi jedina skupina, ktera vlastni jedny z nejlepsich a nejznamejsich muzikantu vsech dob.

25.Mr.Scully 10.04. 2006 08:19
Beatles vlastnila nejlepsi muzikanty vsech dob? To zni hodne podezrele :-) Mozna jedine tak na postu baskytaristy (diky jeho skvelemu skladatelstvi). Zato u YES bych tomu veril (ovsem nerikal bych nejznamejsi - 95% Cechu ti nerekne ani jednoho jejich clena).

26.Akáda 10.04. 2006 09:37
24. Na klávesách se střídali hodně Wakeman a Tony Kaye... vím že dokonce jednu chvíli byli díky tomu, že se tak nějak rozcházeli a scházeli 2 skupiny Yes, než Squire řekl že YES je jeho (on má snad ochranou známku YES). Moc je nesleduji mám jen pět desek z jejich hlavního vtůrčího období.
S těmi nejlepšími muzikanty u Beatles jsi trochu přestřelil - teda pokud vememe v uvahu hráčskou dovednost. Kdežto u YES o tom není pochyb.
25. Vidíš já znám těch 6 co uvedl Simandl + toho jednoho co jsem napsal já - a to odjakživa.

27.Simandl 11.04. 2006 16:41
Napsal jsem to spatne, omlouvam se. Chtel jsem napsat, ze Beatles jsou 4 velka jmena. U YES je jasne, ze mi nikdo jejich jmena nerekne, ale kdyz juknem do nejakych anket o nejlepsiho muzikanta, tak jsou tam skoro vsichni z YES a to skoro v prvni dvacitce jmen. A navic, kdyz se reknou Beatles, tak jsou to ctyri zname hvezdy, ne treba jedna jako u Nirvany ci pro nefanousky Queen. No a u YES mi sic o nich nereknou nikdo nic, protoze je nikdo nezna a kdo je zna, tak proste rekne Wakeman, Howe, Squire, White, Bruford, Kaye, Anderson, Rabin. A skalni fanda mi rekne jeste Peter Banks, Moraz, Sherwood, Koroschew, Horn, Downes a ja nevim koho jeste...Vlastne YES mi trosku zkazili moji euforii s Queen, pac se mi YES zacali libit vic, takze vam radim, s YES nezacinejte, pokud chcete mit nadale radi Queeny:-)))

28.Lucije 11.04. 2006 19:37
Angus Young ... taky fajn kytarista...

29.Mr.Scully 12.04. 2006 09:40
Ja se teda priznam, ze z YES znam akorat Wakemana, Howeho a Andersona. A co jsem se ptal tak ruzne kolegu a pratel, tak ti nedaji dohromady ani jednoho clena a velka cast z nich o YES v zivote neslysela :-)

30.Simandl 12.04. 2006 11:32
No prave, ze o YES nikdy neslyseli. A ty vidis, ze nekoho znas, a ze jsou to muzikanti na urovni nebo spise by se dalo rici nad urovni. Ale ten kdo zna jenom Maye, tak Ti urcite rekne, ze je nejlepsi. No a co se tyce Queen, tak mne se taky nepodarilo ukoristit nekoho z pratel, ktery by znal treba Johna Deacona...

31.Mr.Scully 12.04. 2006 12:06
Nj, ale co je platny, ze v YES jsou spickovi hraci, kdyz na ne do Sazky prijde s bidou 6000 lidi a 98% naroda je vubec nezna. Je fajn, ze te jejich hudba zajima a libi se ti, ale vic fajn je, kdyz se to da s nekym sdilet. Proste kdyz je skupina popularnejsi.

32.Simandl 12.04. 2006 14:17
To ano, souhlasim. Je to vzdycky zajimavejsi, sdilet hudbu jeste s nekym dalsim. Ale ja se proste ridim pravidlem, ze neni hudba znama, neznama, popularni a vazna. Proste pro me je jenom hudba dobra a spatna. A pokud je dobra, tak si ji proste vychutnam, at je znama nebo ne nebo vazna ci popularni...

33.Ptr 25.04. 2006 13:37
www.sweb.cz
Tak přesně tehle ten typ kytaristů mi vůbec ale vůůůbec nesedí. :D X tónů za vteřinu, špica technika, ale prostě.... onanisti stylu "čumte jak to umim". Tohle je jeden z těch nejproslulejších z nich - kytarista s modrou krví ze severu Yngwie Malmsteen.

34.Spider(cz) 25.04. 2006 13:41
Jojo..metloš jak vystřiženej. Mám doma jedno jeho video cd,je to šílenost. Ty klipy jsou tak trapné, až se mi z toho chce brečet.

35.andilek-filipek 25.04. 2006 14:11
32: přesně tak, šimandl :) mimochodem sdílím s Tebou veeelké sympatie k YES :) Kerý album máš nejradši? Going for the one? Je to fakt výborná hudba... Co do zručnosti, taxtoho, co znám, tak YES jsou asi jediní, co by mohli měřit síly s Dream Theater...

36.Akáda 25.04. 2006 18:25
32. předem bych chtel říc, že rozdělení na budbu dobrou a špatnou je totální hovadina která se rozšířila u alibistických lídí a dnes to říká každý. Protože ten každy si pak myslí, že ten jeho výber, je ta dobrá hudba a kdo ho nesdílí, tak poslouchá tu špatnou. To je to samé jako kdyby někdo o malířích řekl, že mu nevadí jesli maluje kubizmus, secesi, surealismus atd....hlavně že je to hezké. Ale každému se líbí něco jiného.
Takže na pravidlo "Že není hudba známá, neznámá, popularní a vážná. Prostě pro mě je jenom hudba dobrá a špatná" jsem totálně alergickej.
Protože až ti malíř vymaluje byt černou barvou, protože ty chceš hezkou barvu a jedno jakou tak jsem zvedav jak se budeš tvářit.

P.S. jestli je něco dobrého nebo špatného se dost těžce určuje, nicméně platí všeobecné pravidlo, že špatné či zlé je to co někomu udělá nějakou újmu a dobré je to čím někomu nějak pomůžeme aniž bychom druhému udělali zlo.

37.Ptr 26.04. 2006 13:03
www.youtube.com
Můj nejoblíbenější - a jeho verze Voodoo Child.

www.youtube.com
A tady pro změnu... Little Wing - IMHO lepší než od autora.

38.Simandl 26.04. 2006 16:45
No ja mam moc rad Going For the One.Mam taky rad Close To the Edge, Relayer a vlastne skoro vsechno. Vubec mi nevadi, ba prave naopak Rabinovská era, to jest 90125, Big Generator a Talk. Kdybych nepoznal YES, zustal bych snad jeste u tech trapne jednoduchych Queenu:-))
stránky 1

Navigace: Queen - Královská legenda: Fórum - Ankety: Kytaristé