Navigace: Queen - Královská legenda: Fórum - Freddie, Brian, Roger, John: Rok 1991 a Freddieho smrť

Forum

--- Pouze přihlášení uživatelé můžou přispívat do diskuze ---stránky [1] 2
Jardo: Rok 1991 a Freddieho smrť06.02. 2006 13:26
Chcem sa spýtať hlavne tých starších na tomto fóre, že ako prežívali toto obdobie. Či vedeli o Freddieho chorobe, či vedeli, že čoskoro zomrie... Pýtam sa preto, lebo ja som mal vtedy 6 rokov a hudba ma vôbec nezaujímala a Freddieho som poznal iba podľa mena. Nie je to tak dávno, keď som sa veľmi ťažko vyrovnával s tým, že Freddie už tu nie je a, že Queen už nikdy nebudú v plnej zostave. Teraz je to už lepšie, ale neviem si predstaviť, že ako by som to prežíval v r. 1991, keď zomrel a zrazu bol koniec. To musel byť obrovský šok.

101.Michal 13.02. 2006 00:11
100: Ale ale- pokud bys pochopil myslenku, tak 63 nenapises a i kdyby sis chtel rejpnou do oneho primeru, napsal bys to jinak a uz vubec bys pak nenapsal prispevek 67 (a dale navazujici prispevky o tom, jak jsi kdesi s kymsi, cosi), protoze o tom, zda- li by ona osoba (tedy v mem pripade Freddie, v Petrove pripade Ian) byla ochotna se mnou sednout v hospode, to skutecne, Akádo, nebylo (tedy prispevek 54 o tom nebyl- ale uz se zacinam opakovat- misto toho abys pochopil a priznal, ze ses netrefil, tak stale argumentujes pi*ovinama a pak se divis, kdyz ti napisu, ze mam opravdu dost osobnich zkusenosti s lidma, co maji permanentne mozek v lihu)...
Takze asi takhle...

102.Akáda 13.02. 2006 09:06
Napsal jsem to jak jsem to napsal. To se tak dělá že se některé veci parafrázují. To, že jsem pak psal dál už o něčem jiném byla tvoje vina protože jsem nevěděl po tvé narážce co se ti na tom nelíbí.

A mimo jiné: O čem vlastně byla tato diskuze?

103.Mr.Scully 13.02. 2006 09:36
96. Spis myslim, ze to krome zucastnenych nikoho jinyho nezajima :-)

98. Ale ja si myslel, ze debatu chapu, ale tys pak mne i Akadovi tvrdil, ze mluvime uplne o necem jinem, tak jsem ustoupil. A nic proti sarkasmu (ja ho pouzivam hodne), ale zda se mi, ze tam kde by stacila jedna veta, ty vzdycky nasadis pulstrankovy vysvetlovani, ktery to akorat zamota (neprehlednejsi prispevky nez ty ma uz jen another.world).

99. Byla to jenom otazka casu, Michal ma preci jen asi takovej nejkonfrotacnejsi styl tady na foru :-) Treba s Akadou mozna nesouhlasim ve vic vecech, ale von je takovej mirumilovnej, ze ani vetsinou nereaguju :-) Btw. kdyz mi bylo tolik jako Michalovi, tak jsem byl uplne stejnej - hadat se dve stranky kvuli uplnejm <|>vinam.

102. Vim, ze je to recnicka otazka, ale radsi se na to neptej, protoze ted jsi nahral Michalovi, ktery ti opet vysvetli, ze nevis, o cem se mluvi :-)

104.another.world 13.02. 2006 09:37
103: díky :o/

;o) btw, to byl taky důvod, proč mě už vykopli z Ebaye - údajně pro sáhodlouhé maily, které působily jako spam... Haluz.

105.Akáda 13.02. 2006 10:10
103: 104: :-))))))))))))))))))

P.S.
103 Hlavně se ti naprosto nepochopitelně nelíbí Body Language... taková perfektní skladba.

106.Ptr 13.02. 2006 10:55
103 - druhá část:
Na mě to působí stejně, taky se mi zdá, že se každej bavíme o něčem úplně jiném :)
Stačí si odpovědět na otázku: Ty minutový setkání s Brianem, Rogerem, Paulem, během nichž jste si stihli říct možná tři věty a stihli ti dát pár podpisů, stačilo ti to? Nechtěl bys třeba bejt jenom v jejich společnosti (prostě bejt něco jako pověstná moucha na zdi) a poznat je jako LIDI? Nemluvme teď o tom, že je to nereálný, protože to víme všichni, ale prostě - o ten pocit, že je chceš poznat z lidský stránky - o to mně (a asi i Michalovi) jde! Může to dopadnout mnoha způsoby - dobře, že najdete nějaký společný téma, nebo já nevim - poví ti historky, který normálně nepovídá, kterýs předtím nikdy neslyšel ač ho znáš dobře atd; nebo to může dopadnout špatně.... Pak se ten původně kladnej (jakoby přátelskej) vztah ASI trošku zhorší, ale prostě.... já nevim, tohle si chci právě ověřit v praxi. :D

104:
Drsný! :D

107.Mr.Scully 13.02. 2006 10:56
104 :-)))))) Mozna je to duvod k zamysleni :-)

108.Mr.Scully 13.02. 2006 10:59
106. Dobre, jsme zpet v diskusi :-) Tezko odpovedet. Samozrejme, ze touzim s nima pokecat, ale tykalo by se to temer vylucne jejich kariery. Proste treba Roger jako clovek je mi tak vzdalenej, ze si nemyslim - i kdyby se to setkani uskutecnilo - ze by melo nejakou cenu. Proste to setkani me laka jen kvuli tomu, ze je to muj oblibeny hudebnik. Podle ruznych indicii soudim, ze jako clovek je to osobnost mnohem min zajimava nez vetsina lidi z meho okoli.

109.Ptr 13.02. 2006 11:18
108:
Proč si myslíš, že je ti vzdálenej? :) Nic mi do toho není, ale prostě - zajímá mě, z čeho si to usoudil. :)

110.werdsay 13.02. 2006 11:19
AW: asi jsi se zbytecne vykecaval a nic nekupoval. Ebay neni diskuzni forum ;-)

111.werdsay 13.02. 2006 11:21
Fred je bohovskej, jeho osobni BoRhap jednou tuto ziskam.

112.Breakthru 13.02. 2006 11:39
104 Tak to ti fakt nezávidím.

113.another.world 13.02. 2006 12:09
112: ne v poho, mám tam už novou registraci,ale zamrzelo to a ten důvod ještě víc. Je pravda, že jsem tam dohadoval pár obchodů mimo Ebay, ale byly to výlučně maličkosti :o).

werdsay: to ani tak nebylo vykecávání,ale spíš pár mailů na A4 +, kde jsem si chtěl trochu prosvištět anglinu a psaní všemi 10. :o).

114.Mr.Scully 13.02. 2006 12:14
109. Proste je to uplne jinej styl zivota, jina povaha a tak. Stejne jako bych nechodil s holkou, ktera je blazen do opery a ve volnem case zasadne hackuje, tak stejne tak me Roger nebo Freddie laka pouze jako hudebnik, ne jako clovek. Brian by me hodne lakal jako clovek pred 5+ lety. Od te doby, co si stezuje na barvu lentilek a vymirani tucnaku, me jako clovek nelaka.

115.Ptr 13.02. 2006 12:27
114:
Hehehe, tak chvíli jsem přemejšlel nad tím, co myslíš.... :D Zásadně hackuje, hmmmm... po dost dlouhý době mi došlo, že myslíš háčkování. ;)

116.werdsay 13.02. 2006 12:31
AW: melickosti, malickosti... jestli jsi uzaviral najakej vetsi bussines mimo Ebay pres Ebay, tak to se jim jiste nelibi. Znas to. Pro tebe je obchod za nekolik tisic malickost, ale pro nekoho ne. Jestli usmlouvas o tisic vic nebo min, uz rozdil je a pro ne je to kseft.

117.werdsay 13.02. 2006 12:34
No a jestli jsi chtel usporit libru, tak jim slo asi o princip nebo co...

118.Mr.Scully 13.02. 2006 13:29
115. Myslim, ze znam i jednu, ktera hackuje bez diakritiky, ale na tu bych nesahnul ani tyci... programatorky opravdu nebyvaji hezke :-(

119.another.world 13.02. 2006 16:14
Mr.Scully: Co Sandra Bullock a její Síť? No... ? :o)

120.Michal 13.02. 2006 19:08
103:
Zapracuji na tom- uznavam, ze na nekoho muzou me prispevky byti prilis dlouhe :o))) BTW: Kdyz neco pose*es, tak vynadej predevsim sobe- pak az okoli.. Chapu ale, ze nejlepsi obrana je utok- ja to vim moc dobre :o)
102: Akádo, jestlis do ted nepochopil o cem byla, tak uz to ted nezachranime :o)

Ne nic ve zlem- Akadu i Scullyho mam uprimne rad- nemam problem se pohadat absolutne s kymkoli :o)))

121.Ondřej Horák 26.02. 2006 15:05
No, mně v té době bylo 1,5 roku, takže si nic nepamatuju. Ale když mi bylo 5 let, tak se mi strašně líbila písnička Radio Ga Ga (Máme doma LP The Works), a zeptal jsem se mámy, kdo to je. Ona mi řekla, že Freddie Mercury. Když v rádiu pak hráli něco jiného od Queen, tak jsem to poznal, aniž bych to předtím slyšel. A říkal jsem, že to je Freddie Mercury a máma říkala, že to tak je. Od té doby jsem si Queen oblíbil. Já se zeptal, proč už nežije, a ona odpověděla, že měl AIDS. Já nevěděl, co to je...Asi mi bylo jasný, že to není nic dobrýho...Tak to je můj zážitek.

122.liska09 05.05. 2006 14:07
Ja som mala 24.11.1991 štyri mesiace a jeden deň, takže je jasné, že som vôbec o ničom nevedela. Preto som nemala veľké problémy, sa s ťým vyrovnať, lebo som vlastne o Queen dlho nič nevedela. Ale nedávno som robila prezentáciu o Queen do školy, a vtedy som si uvedomila, že je smutné, že Freddie tu už nie je, a čo všetko musel prežiť. Mám na mysli hlavne posledný rok (približne), keď to už s ním bolo veľmi zlé. Ale myslím, že Freddie ostáva v našich srdciach, aj po pätnástich rokoch a ešte omnoho dlhšie. A jeho úžasný hlas si pripomenieme vždy nejakou nádhernou piesňou.

(nechápem, ako som toto zo seba dostala:)

123.zyx66 09.08. 2007 23:07
Oprasim tuto temu:

Freddie zomrel 4 dni pred mojimi jedenastimi narodeninami. Hudbu Queen som uz davnejsie poznal, mali sme doma LP Greatest Hits 2 a dost casto som si ju pustal. Vedel som kto Freddie je ale nebol som totalny fanusik Queen a vlastne som nebol totalny fanusik nikoho ale ak by sa ma v tej dobe (pred umrtim FM) niekto opytal na najoblubenejsiu kapelu, asi by som povedal Queen. Ked som pozeral vtedy vecer spravy a hovorili ze zomrel Freddie Mercury, tak si pametam ze som ostal velmi smutny. Nic menej, nic viac. Dnes ked viem o Queen a FM daleko viac ako vtedy, je ten smutok vacsi ale viem ze Freddie by urcite nechcel, aby za nim niekto smutil. Urobil spolu s kapelou vela zasrane dobrej hudby a za to som jemu a celemu Queen zasrane vdacny :-)))

124.Michal 10.08. 2007 00:33
123: Napsal jsi to tuze mooc hezky..)

125.Mr.Scully 10.08. 2007 10:43
123. Je to jen detail, ale spis jste meli GH nez GH2, ne? Moje slovenstina je sice chaba, ale pokud mluvis o dobe pred smrti FM, tak asi nemas na mysli GH2, ktere vyslo pouze tyden pred smrti FM...

126.zyx66 10.08. 2007 11:05
125. Ano, samozrejme, bola to GH, ospravedlnujem sa za nepresnost.

127.MICHELLE TAYLOR 13.08. 2007 19:25
Já ještě nebyla na světě,narodila jsem se o dva roky později:(

128.Zuzzi 14.08. 2007 06:06
Mně by byly skoro čtyři a doma jsem sváděla se sestrou boj, jestli budeme poslouchat Svěráka nebo Dádu...nějaký Freddie Mercury mi byl ukradený ;-)

129.Mr. Bad Guy 14.08. 2007 18:38
Hlasuju pro Svěráka

130.Michal 14.08. 2007 23:29
Kdyz uz jste toho Sveraka nakousli ...
129: Mimochodem - proklani mse ke stejne volbe ;)
Nechci tu rozjizdet spam, ale tak rekneme, ze tohle VLAKNO :) je stejnak skoro pase, takze pro trochu oziveni - Videli jste posledni "jeho" film Vratne lahve? Mne se to moc libilo.. Proste klasickej Sverak..

131.Mr. Bad Guy 15.08. 2007 01:27
Neviděl. Nějak zatím na to nebyl čas, bo máme s kapelou napilno. Ale někdy na to zajdu.

132.Mr.Scully 15.08. 2007 10:02
130. Mne se to nijak zvlast nelibilo a pritelkyne pri tom usnula, jak se nudila. Takze asi tak :-) Ano, je to klasickej Sverak a mozna prave proto uz me to nudilo, vyrazne tomu chybela invence. Libil se mi akorat Machacek v roli ucitele. Nejsem jeho fanouskem, ale tohle mu fakt sedlo.

133.LG 15.08. 2007 10:14
130: Sverakovska klasika bez chyby, ktera uspokojila ma ocekavani. Ted se mi dostalo do ruky DVD Dobyti severniho polu - a to proste nema chybu, je tam vic veci nez mam naposlouchanych z MC, resp. CD :)

134.Michal 15.08. 2007 10:28
132: Asi jsi se ji v kine malo venoval, jinak by urco nechrapala ;)
No ne - vratne lahve nejsou pro decka - meli jste jit radeji na Robinsonovi nebo Divoke vlny..

Apropos - u Transformers prej taky nemusite premyslet - je to plny klise, ale dobre udelany - pokud mate radi sci-fi a roboty, urco se budete bavit :))
133: jj, Sverak je spravnej.. Libi se mi, jak dokaze z pribehu o nicem udelat zajimavej film.

135.Mr.Scully 15.08. 2007 13:09
134. Masaz intimnich mist v kine po nekolikaletem vztahu uz az tak prekvapiva a vzrusujici neni :-)

Prave, je to film spis pro starsi generaci. Treba Ucastnici zajezdu me bavili nesrovnatelne vic a pritom je to taky ze zivota.

Cimrmany mam rad, Sveraka v zasade taky, ale tohle pro me byla nuda a navic mi prijde zvlastni, kdyz by se meli lidi rozdelovat podle toho, ze "libi se ti Snowboardaci, jsi malej, libi se ti Vratne lahve, jsi dospelej a rozumis tomu". Alespon nekdy takovej dojem mam. Ja kdyz jdu na komedii, tak me proste nezajimaji "zivotni moudra" nebo romanticky vztah sedesatniku. Kdyz jsem poprve videl Snowboardaky, tak to pro me byl film roku.

136.Ondřej Horák 15.08. 2007 19:27
132: Párkrát jsem slyšel větu: Komu se ten film nelíbil nebo se u toho nudil, tak to nepochopil...

137.Michal 15.08. 2007 19:44
135: Cy jo, v prvni pulce tveho prispevku jsem se radoval, ze jsi prijal muj nejapny humor a pochopils ho, aniz by ses urazel :) V druhe pulce si to nemyslim.
Reknu to ale tak - rozhodne nereaguji o nic jinacim tonem, nez co reagujes ty - usinanim tve pritelkyne..
Totiz - muze se ti film nelibit, ale kdyz u nej usinas, je jasny, ze problem nebude ve filmu :))

138.Monika 15.08. 2007 21:38
135: Add Ucastnici zajezdu - od tohoto filmu jsem ocekavala o hodne vic. Je velka skoda, ze treba Liska tam rekne jenom par steku o kelimcich. Zrovna tomuhle bych dala vetsi roli, nez jenom ridice busu. Mam nahranou balkonovou scenku z Romea a Julie (spolu s Bolkem z Maneze). Videla jsem to uz snad 100x a porad se muzu umlatit smichy :oD

139.Janek 15.08. 2007 23:55
138: Jo, Liška měl dostat nějakou větší roli, ale to s těma kelímkama mě fakt dostalo :D
www.youtube.com

140.Mr.Scully 16.08. 2007 00:10
136. Ja jsem zase parkrat slysel, ze inteligentni lidi necumi na Novu, ale zasadne na CT2 :-) Takze takovehle podobne soudy me nechavaji naprosto klidnymi.

137. Kino nejde prepnout a odchazet za 2x140 Kc je vylozene skoda :) Takze jsme zustali do konce, ale zazitek nula.

141.Michal 16.08. 2007 14:48
140: Jo, to neprepnes. Ale tak reknu "nelibilo se mi to / neni to muj styl" a nesnizuju film kydy o usinani ;) I kdyz jsou filmy, kde clovek blije uz od uvodnich titulku hehe
BTW: V Plzni nemate v kinech zavedene studentske vstupne?

142.Mr.Scully 16.08. 2007 15:17
Chodime do Cinestar, o studentskem vstupnem nevim.

Ja nechci snizovat kvalitu filmu, jen konstatuju, ze jsme usinali, protoze nas to nudilo :-) Ale me by pravdepodobne nudil i nejakej koncert Beethovena, takze to neni az tak smerodatny.

143.Ondřej Horák 16.08. 2007 19:09
140: :) to říkají téměř jen ti, kteří si na inteligentní hrají. Kdo kouká JEN na ČT 2, těch lidí je vážně minimum.

144.Zuzzi 18.08. 2007 08:19
129- Jen tak mimochodem, taky jsem hlasovala pro Svěráka ;-)

145.michael.soukup 06.01. 2012 16:53
Freddie nevyšel ze svého domu tak ho navštěvoval doktor dokonce sem někde četl že i Brian May se svojí
manželkou.Fred se nakazil kolem roku 1987 možná už dřív.
Ale o své nemoci několik let nemluvil.Když roku 1990 nahrávali album Innuendo tak Freddův vzhled byl už
fakt jinačí než před tím.Dne 5.září 1991 oslavil své 45 narozeniny sou i fotky.
A 23.listopadu přiznal že má AIDS a 24.listopadu zemřel ve svém domě na zápal plic který vlastně byl k AIDS.
Pohřeb se konal 27.listopadu v Kensal Green krematoriu.
Freddie byl zpopelněn a jeho popel je neznámý.
Byl rozprášen po Lake Geneva řece v Montreux.
stránky [1] 2

Navigace: Queen - Královská legenda: Fórum - Freddie, Brian, Roger, John: Rok 1991 a Freddieho smrť