Navigace: Queen - Královská legenda: Fórum - Freddie, Brian, Roger, John: Rok 1991 a Freddieho smrť

Forum

--- Pouze přihlášení uživatelé můžou přispívat do diskuze ---stránky 1 [2]
Jardo: Rok 1991 a Freddieho smrť06.02. 2006 13:26
Chcem sa spýtať hlavne tých starších na tomto fóre, že ako prežívali toto obdobie. Či vedeli o Freddieho chorobe, či vedeli, že čoskoro zomrie... Pýtam sa preto, lebo ja som mal vtedy 6 rokov a hudba ma vôbec nezaujímala a Freddieho som poznal iba podľa mena. Nie je to tak dávno, keď som sa veľmi ťažko vyrovnával s tým, že Freddie už tu nie je a, že Queen už nikdy nebudú v plnej zostave. Teraz je to už lepšie, ale neviem si predstaviť, že ako by som to prežíval v r. 1991, keď zomrel a zrazu bol koniec. To musel byť obrovský šok.

1.masakr11 06.02. 2006 13:56
mě bylo tenkrát 8 roku ,queen už jsem poslouchal (protože to poslouchala starší sestra -kazety jsme měly s polska za 50kč -1kus),ale freddieho smrt mě pochopitelně v tom věku nezasahla.Ani jsem nechapal jak někdo tak slavny a bohaty muže zemřít na nějakou nemoc.Z té doby si ještě pamatuju jak v československe televizi hlasatelka oznamovala že kapela Queen po smrti Mercuryho nebude dál vystupovat(nebo něco v tom smyslu)a samozřejmě sem v 92 čuměl na tribute koncert.

2.Mr.Scully 06.02. 2006 14:18
Bohuzel, Queeni me tehdy moc nezajimali. Prvni moje jasnejsi vzpominka na Queen je, ze jsem na chate koukal na FM Tribute a prislo mi to zbytecne moc dlouhy :-) Samozrejme jsem predtim znal Queeny z radia, ale vic jsem je zacal poslouchat az rok nato.

3.another.world 06.02. 2006 14:53
Mně tenkrát nebylo ani 10 a o Freddieho smrti jsem slyšel od kamaráda, který mě ke Queen přivedl. Do té doby jsem znal pouze AKOM na kazetě. Později mi kámoš půjčil Život F.M. od Ricka Skye a od té doby se to rozjelo. Tribute jsem v přímém přenosu ani neviděl. Poprvé až na VHS ve velmi špatné SECAM kvalitě někdy v roce 97. Bohemku apod. jsem slyšel poprvé taky někdy v tom 97.

4.Mike1978 06.02. 2006 15:48
Ja som mal nejakych 12 rokov a cerstvo som vlastnil jedine album Innuendo. Spravu o smrti som pocul z radia,ale co si spominam bolo to viac-menej len suche konstatovanie. Ziadny sok sa vzhladom na moj vek a skusenosti nekonal, pomyslel som si len „aha, to je ten z Queen co mam od nich tu kazetu:-) ale na stene my uz vtedy vysel aj plagat z Brava ( ak sa niekto pamata,boli to take velkorozmerne plagaty,Fred a Bri pri CLTCL )
Inak pochybujem ze tu na fore je niekto pre koho to bol vtedy skutocny SOK,z akeho sa dostaval nedavno Jardo;-),jednak je to priemernym vekom ucastnikov fora ( odhad tak 25.??) a tiez tym, ze Queen v tom case neboli v CSFR az tak znamou kapelou...? Mozno sa mylim,ak tu je niekto taky, asi sa to dozvieme:-)

5.Jardo 06.02. 2006 15:49
1,3. To máte dobré, že ku Queenu Vás niekto priviedol, či už sestra alebo kamarát, ale ja som sa ku Queenom dlho nedostal. Pamätám si, ako bol Pačut v jednej diskusii a tam pomedzi ten rozhovor púšťali nejaké pesničky od Queenu a tam som už počul aká je to vynikajúca hudba, ale nenapadlo ma Queen zháňať. Nakoniec som sa ku Queenom dostal tak, že som sa díval na Rozjezdy pro hvězdy, a tam jeden spieval The show must go on. A potom som si povedal, že teraz už tých Queenov musím zohnať. A potom u môjho kamaráta vidím CD a mal tam Greatest hits I od Queenu. Tak som ho hneď poprosil, či by mi to nenapálil. No a tak som ich začal počúvať a počúvam až dodnes a všade ich neustále preferujem, ospevujem... Neviem, prečo som si Queen nezohnal skôr, ale možno aj preto, lebo niekedy som nebol, až tak náročný a stačilo mi aj Spice Girls.

6.Janek 06.02. 2006 16:49
Mně tehdy bylo 8 měsíců a osm dní, takže já si to nějak nepamatuju :-)))

7.Michal 06.02. 2006 18:05
Mne bylo skoro 5,5 a pamatuji si, jak v TV davali nejake zabery z jeho zahrady- ukazovali tu spoustu kytek- vlastne nevim, jestli to bylo z jeho zahrady, ale byl tam zaber na hromadu kytek a samozrejme hlasali, ze FM je mrtvy.. Jinak- v te dobe jsem vedel pouze to, ze nejaky Freddie Mercury existuje a ze je slavnej (co nebo kde zpiva- to jsme nevedel :o)- mozna jsem si myslel, ze je to cernoch- to uz si presne nevzpominam :o)

8.Michael Koliha 06.02. 2006 18:58
Hromada kytek??? Nebyl to spíš hrob nebo tak neco???

9.Mike1978 06.02. 2006 19:10
8: Hrob to nebol pretoze ten neexistuje,bola to zaplava kvetov pred Logan Place.

10.Klára 06.02. 2006 20:56
Já už byla stará větev proti vám, táhlo mi už na 10 let:) Jinak si to docela pamatuju, naši to dost prožívali a na Tribute jsme se dívali. Větší podrobnosti si nevybavím, já měla ještě v 10 letech jiný starosti:)

11.Breakthru 06.02. 2006 22:14
Mně bylo 13 a 8 měsíců, když zemřel Freddie a ani mne to nijak nezasáhlo, protože jsem v tý době ještě Queen neposlouchala. O Freddieho jsem se začala víc zajímat až v létě 1992, když jsem se dívala na olympiádu v Barceloně.Úplně mě dostali až na podzim 92, kdy jsem poprvý viděla koncert Queen ve Wembley 86.

12.Michal 07.02. 2006 00:10
10: no to jo- to jsi uz zacinala po skole chodit na cigaro, co? :o))))

13.Janek 07.02. 2006 07:39
12: cha chá :-) to je něco :D

14.Breakthru 07.02. 2006 08:43
2 Co bylo tím impulzem, že si je začal víc poslouchat?

10 To si měla dobrý, že tvoji rodiče byli fanoušci Queen. Naši nikdy Queen moc nemuseli. Máma dokonce ani v cizině nikdy nekoupila žádnou jejich desku, i když mohla, byla letuškou.

15.Lada 07.02. 2006 08:52
Mně bylo 15 let, do té doby jsem znal jenom Queen v Budapešti z televize a ty nejslavnější pecky z radia. Ale Freddieho smrt byla pro mě impulsem natolik silným, že do Tribute jsem si pořídil skoro celou diskografii a na koncert jsem se pak už díval náležitě poučen a s rozhledem...

16.Mr.Scully 07.02. 2006 09:38
10. Prej vetev... mne uz bylo skoro 13 a zacinal jsem po ocku zvedave sledovat, jak spoluzackam puci nadra :-)

14. Ja ani nevim. Dost jsem v te dobe poslouchal radio (hlavne Evropu 2) a mel jsem hodne prehled o aktualnich hitovkach, ale kdyz jsem slysel WWRY/WATC, tak jsem tak nejak usoudil, ze klasika je klasika. Nasi me v tom nastesti zpocatku relativne i podporovali, ze mi i koupili nejaky to CD a tak.

17.Breakthru 07.02. 2006 11:36
Já jsem je už mohla teoreticky vidět v Budapešti. Škoda, že táta neřekl: "V Budapesti bude mít koncert 1 velká slavná skupina, tam nesmíme chybět!!! Jedeme!" A já bych se ted chlubila, že jsem v 8 letech viděla Queen živě.))))) Určitě by to byl pro mne zážitek na celý život.Ale, jak už jsem psala mí rodiče moc Queen nemuseli.

18.another.world 07.02. 2006 11:40
17: před koncertem v Praze vyprávěla jedna slečna ve frontě, že když jeli s rodiči na koncert v Budapešti, na hranicích je nepustili dál, protože jí bylo pouze 9 let a mohlo by to na ní zanechat následky :o)). A to už měli i sehnaný lístky. Takže byste asi dopadli podobně...

19.Michal 07.02. 2006 11:44
18: A nechali ji na hranicich nebo jak to dopadlo?? Jeli domu, jo?

20.Breakthru 07.02. 2006 11:46
18 Kdoví, to se takhle s určitostí nedá říct. Třeba měli jen smůlu na celníka. A možná bysme si to spojili s dovolenou na Balatonu a jeli o týden dřív. Každopádně na tom koncertě jsem i viděla stejně starý děti, možná, že to byli maďarský děti, to nevím.

21.another.world 07.02. 2006 11:48
19: jeli domů. Kdyby tenkrát věděli, že to je posl. možnost, asi by zkusili víc možností.

22.dmac 07.02. 2006 12:12
Já byl tehdy na stipendijním pobytu v Anglii. Víkend, kdy FM zemřel jsem byl v Liverpoolu u známého, který mimo mne znal osobně i Freddieho a večer, než jsem se vracel vlakem do Birminghamu mu volali přímo z Queen Productions a sdělili mu to, co nedlouho potom vyšlo na teletextu, tzn. že FM oznámil veřejnosti prostřednictvím své mluvčí, že má AIDS. Tehdy samozřejmě nikdo netušil jak moc je nemocen, v novinách typu našeho Blesku (Daily Mirror, The Sun nebo News of the World) byly sice občas fotky jak pohublý vystupuje z auta před svým domem, spekulovalo se o jeho nemoci, ale nevědělo se nic přesně. Šlo jen o bulvární noviny, kde se otiskne všechno. Ani já jsem nevěděl, že má před sebou jen pár hodin života a když jsem ráno vstával a u snídaně mi bytná povídala, jestli vím, že zemřel ten zpěvák té slavné skupiny (nemohla si vzpomenout na jméno), došlo mi, že se to fakt stalo. Místo do campusu jsem šel do trafiky a skoupil všechny noviny, kde to bylo a na výraz smutku jsem ten den nic nedělal. V hudebních obchodech šla tenkrát na dračku kompilace Greatest Hits 2, do hitparády se vrátil singl The Show Must Go On (byl nasazen dávno předtím, ale pro nezájem veřejnosti klesal stále níž, Freddieho smrt mu dala jiný rozměr), tak jsem ho hned koupil. Krátce nato vyšel Brianův Driven by You, což byl taky překvapivě hit, ale všechno, co mělo tenkrát něco společného s Queen se zázračně prodávalo, neberme to proto jako skutečný komerční úspěch. Pak vydali Bohemian Rhapsody/The Are The Days of Our Lives, v sobotu dopoledne na ChartShow jsem viděl premiéru toho černobílého klipu, zase jsem letěl do krámu pro desku (tehdy mne neanapdlo, že si někdy pořídím CD přehrávač, nechal jsem tam tedy nejrůznější CD atd., která by dnes byla vzácností). Jednou večer dávali dokument o FM, uváděl ho Elton John (ještě bez vlasů), natočil jsem si to, dodnes si to pouštím. Celá předvánoční Anglie najednou poslouchala Bo Rhap a sranda jednou byla (někde u Picadilly), když jsem procházel jakýmsi nákupním střediskem a míjel jsem otrávenou dvojici černých šerifů, kteří civěli do prázdna a pohybovali rty podle textu té "operní" části písničky (...Mamma Mia, Mamma Mia, Mamma Mia let me go, Beelzebub...). V Londýě jsem jel na Pembridge Road, Jacky nás pozvala vedle do hospody na malé pivko, říkala, jak do jejich office docházely nejrůznější kondolence a že nejtrapnější byl smuteční věnec od Motorhead ve tvaru pikového esa z černých růží. Doma v ČSFR se moc nechumelilo, ale všude se dokola obehrávalo Radio Ga Ga, Show Must go on atd., najednou se ke Queen hlásili všichni, všichni měli ty výběry a už mi to pilo krev. Vyšla ta úděsně blbě napsaná/přeložená knížečka od Ricka Skye atd. atd., no letos to bude 15 let.

23.Mirek R. 07.02. 2006 15:19
Jardo: O Freddieho nemoci se spekulovalo docela dlouho, ale nikdo z nás fandů si to nechtěl připustit a považovali jsme to za výmysly novinářů z The Sun apod. Ještě pár týdnů před smrtí dělal dmac v Brně poslechový pořad o Queen, tam jsme se s dalšími posluchači o spekulacích bavili. Když pak v rádiu četli Freddieho prohlášení, byl jsem hodně překvapen a nechtěl jsem tomu věřit. Druhý den ráno, než jsem šel do práce, jsem v rádiu uslyšel oznámení o Freddieho smrti a vůbec jsem nebyl schopen to pochopit. V práci jsem byl celý den jak v šoku, volal jsem všem svým Q-kamošům, všichni na tom byli stejně. Fakt to bylo hodně skličující a nečekané. Nejvíc mě pak štvalo, jak se najednou ve všech časopisech roztrhl pytel s články o Freddiem a Queen, předtím si na ně u nás nikdo nevzpoměl.

24.Breakthru 07.02. 2006 17:22
23 JJ, tehdy jsem si kupovala každej hudební časopis a vystřihávala každičký obrázek, článek o Queen a lepila do 1 velkýho sešitu. Dokonce jsem si sehnala všechny články, který vyšly v r. 90 a 91. Taky jsem milovala Back To The Light. Úplně přesně si pamatuju na ten 1 prosincový den r. 92, kdy jsem to šla s tátou koupit. Ten krám byl hned vedle Bílý Labutě Na poříčí v Praze. Vešli jsme do krámu a 1. co jsem udělala bylo, že jsem se podívala za pult a oni ji tam hned měli. Už jsem řekla tátovi jenom: "to je ta kazeta". Byla to vůbec moje 1. originální kazeta. Dodnes si ji pouštím. Do tý doby jsem měla pouze ty za těch 50 korun ze stánků. Vždycky když jsem šla ze školy jsem se těšila, že si nějakou koupím.Některý mám dodnes. JJ, jsou to hezký vzpomínky.

25.Michael Koliha 07.02. 2006 17:49
Já mel kazetu Greatest Hits 1 pak sem jí nechal na chalupe a přijel bratranek z Ostravy... Od ty doby tam je jen obal:-(

26.Mike1978 07.02. 2006 17:55
22,23: tak som sa mylil,predsa len tu su "priami ucastnici" vtedajsich udalosti..verim, ze to muselo byt dost sklucujuce a smutne..

27.Breakthru 07.02. 2006 18:14
26 Mirek dokonce byl na Queen v Budapesti a je vidět v dokumentu Magic Years.

28.Jardo 07.02. 2006 18:29
26. Tak to muselo byť veľmi smutné. Ja na jednu stranu som sklamaný, že som v roku 1991 nemal aspoň 20 rokov. Mohol som stihnúť koncert v Budapešti, užívať si Queen na vrchole kariéry, ale na druhú stranu je dobré, že som mal v 91 len 6 rokov a Freddieho smrť sa ma v tom období nedotkla. Naozaj si neviem predstaviť, že by som počúval Queen, kupoval si ich CD a zrazu by som si prečítal v novinách alebo počul v rádiu, že Freddie zomrel. Ten okamžik by bol pre mňa strašný. Neviem si to ani predstaviť.

29.Michael Koliha 07.02. 2006 19:49
Už ti někdy umřel příbuznej??? Vzhleedem k tomu, že ti je 20, tak tipuju, že jo. Veř, že smrt příbuzného je horší než smrt oblíbeného zpěváka...
BTW: Naozaj si neviem představit, že bych v roce 1991 mel nak hodne CD Queen:-) Tipuju, že tenkrat to nebylo tak dostupný:-)

30.Michal 07.02. 2006 20:24
29: Tohle nejde tak rict.. Kdyz je Freddie tvuj opravdovy idol, tak je pro tebe IMHO vic, nez nejaka babicka, kterou vidis jednou v roce na Vanoce :o) Je to o tom, kolik casu s tim clovekem travis- a to nemusi byt pribuzny- proste kamaradi, lasky atd.. Smrt kazdeho, kdo je ti blizky je strasne moc bolestiva- at uz je to jakysi zpevak, pritel nebo prislusnik rodiny..

31.GRAZYFREE 07.02. 2006 20:29
Jak jsem tuto událost vnímal v jednom roce to nevím,ale každopádně jsem Queeny poslouchal už v mamčině břiše(je to sice trošku mimo mísu,ale co).

32.Akáda 07.02. 2006 20:37
Tenkrát se rozšířila docela MTV a tak jak F. zemřel celej víkend hráli pořád Q.
A pak to zopakovali ješte v lednu. Od pátku odpoledne do večera neděle. A pak ještě byla vzpomínka a to byl taky celý víkend s Q. Škoda že jsem neměl video, protože to bych měl aspon 30 hodin videí. Sice jsem měl v té době snad všechny alba, ale nejsem takový fanda, že bych musel sbírat vše co souvisí s Q.

33.Michael Koliha 08.02. 2006 08:01
30: Tak nevim jesli sem mental ci tak neco, ale proste IMHO. Me když umřel deda, se kterym mám stejnou krev a spoustu zážitků tak sem z toho byl dlouho špatnej. Když umře můj milovanej zpěvák, no tak budu treba taky smutnej. Bude mi to líto, páč už nebude mít žádný ový písničky, aale proste co??? Dyt sem ho neznal... je to nakej chlap z televze, z rádia, z obrázků. Samozřejmě, když mi umře teta z Ostravy, která akorát delá na chalupě bordel a videl sem jí všehovšudy 10krát (vlastne ani nevim jak se menuje) tak si reknu no smůla umřel nekdo z rodiny... To zas jo... Ale Freddieho smrt by me rozhodne nerozhodila tak jako nekoho koho mam opravdu rád a koho DOOPRAVDY znám.

34.Janek 08.02. 2006 08:20
Jenže když vám umře někdo blízkej (např děda apod.) po dlouhý nemoci (např. rakovině) tak se vás to nedotkne tolik, když víte, že se ten člověk dejme tomu tři roky už jenom trápil.

35.Michal 08.02. 2006 09:18
33: No ale vzdyt o tom mluvim- psal jsem: "Je to o tom, kolik casu s tim clovekem travis- a to nemusi byt pribuzny- proste kamaradi, lasky atd.."
Jde o to, co pro tebe ten clovek znamena.. Kdyz ti umrel deda, se kterym jsi mel spoustu zazitku, tak je to jiny, nez kdyz ti umre nekdo, koho treba skoro ani neznas a pritom je to nekdo z rodiny.. A u tech idolu je to neco jineho- to je zase jinej druh "zalibeni" :o) Nevim- asi to nepochopi nekdo, kdo nikdy zadny idol nemel..
34: Jo- to taky...

36.Mr.Scully 08.02. 2006 09:45
Prihodim svuj nazor... kdyz mi umrel deda, bylo to smutny, ale mel rakovinu a cekali jsme to uz asi pul roku, takze to nebyl sok a nedotklo se me to tak, jako kdyby to bylo nahle. Na druhou stranu si nedokazu predstavit, ze by me nejak vzala smrt nejakyho zpevaka, jakkoliv je nahla a necekana. Az umre Brian May, tak moje prirozena reakce bude "je strasna skoda, ze uz ho nikdy neuvidim na koncertu", ale ze bych si to bral nejak osobne a byl z toho spatnej, to teda fakt ne. Nejde preci srovnavat smrt nejake celebrity se smrti nekoho, koho znate dobre osobne.

37.Michal 08.02. 2006 10:27
36: Nejde o to, jak toho cloveka znas, ale co pro tebe znamena.. Ale to je stejne jako bavit se o lasce s clovekem, ktery nikdy nebyl zamilovanej- ten clovek to take nepochopi- nepochopi, jak ti muze byt cizi holka bliz, nez vlastni rodina.. Tohle je akorat jinej druh :o)

38.Breakthru 08.02. 2006 10:46
Docela by mě zajímalo, jak Freddieho smrt nesl např. Jimmy May nebo jiný děti Queen. Určitě se Jimmy kolikrát setkal s Freddiem osobně a možná si i povídali. A taky by mě zajímalo jestli Jimmy tušil, že něco s Freddiem je a co mu na to odpovídal Brian. Myslím si, že takový 12, 13 letý ditě může být dost vnímavý v takových věcech.

39.another.world 08.02. 2006 10:49
38: taky jsem už o tom přemýšlel, jak to zasáhnulo lidi jako třeba Freestone, Spike apod. Těžko říct, jak moc a často se Jimmy viděl s Freddiem. Párkrát určitě jo.

40.bulsara 08.02. 2006 11:01
V roku 1991 som mal 27 rokov ... to je asi viac než má dnes väčšina z vás tuná, všakže...... Takže v tom čase som bol "v obraze".....

Neviem, či som bol šibnutý (aj to je v celku reálne), ale asi to bolo dákom snom (mne sa prihodiacim) - niekedy v roku 1982 som mal intenzívny pocit, že Freddie zomrie..... (teda nie za 40 rokov, ale v dohladnej dobe) a asi tou ignoráciou okolia, som sa na to akosi vnútorne tešil, že to sa bude o ňom a o celej skupine asi konečne "veľa hovoriť" .... (no nie som úchyl ?)....

V 80-tych rokoch "bežne" dostupný poľský časák o hudbe Non-Stop mi v decembri 1986 zvestoval "radostnú" a "očakávanú" novinu, že Freddie je vážne chorý (smrteľne) a budúce prípadné turné sú ohrozené ..... (spätne - asi ten z zdroj informácie pochádzal zo známej série bulvárnych článkov, ktoré privítali Freddieho pri návrate z "nákupnej misie" z Japonska doma na jeseň 1986 .... (viď spomienky Huttona v "Freddie a Ja")........) ...

41.bulsara 08.02. 2006 11:17
.....takže, teraz išlo len o to, kedy to bude. A keďže v našej rodnej ČSSR bolo o Queen v roku 1987 mrtvo a aj správy spoza múru boli skúpe .... Roger - "Queen sú ako inštitúcia", v súvislosti, že keď sa nič nedeje, tak bude aspoň The Cross..... Takže prvé ukážky z natáčania Breakthru na rakúskej ORF 2 v jednu nedeľu a.d. 1989 pôsobili "marťanským dojmom" ... dokonca aj starý "erb" na Rogerovom kopáku ... bol som z toho šokovaný ... Freddie (trochu divný) ale furt živý..... (Barcelonu som vďaka vojne rok predtým moc nezaregistroval)...
....udelovanie BA v chlade zimy 1990 na ORF 2 - ...no Freddie je "na postupe"....bude z toho niečo....
...a máme tu novú dobu... v stánkoch bežne Rennbahn Express a Zaidler tam častým hosťom... často čo to šplechne o dlhotrvajúcom nahrávaní nového albumu (a.d.1990) .... a potom to už šlo ráz na rár .... chlapci z Doro ... Freddie len moc často pije vodku .... (v horšom prípade) Freddie má dáky druh rakoviny .... a tak furt dookola .... a sem tam (Roger, Dolezal) "on určite nemá AIDS" .....

42.bulsara 08.02. 2006 11:27
.....do toho už dnes prefláknuté fotky Freddieho pri nákupe kvetín resp. freddie pri múre svojho domu ....
Potom taká malá eufória z rozruchu okolo Innuendo .... zase to blbnutie mysle - Freddie nešiel na odovzdávanie ceny a veľkú párty na lodi Queen Mary v Los Angeles, pretože má strach z teroristov (vtedy útok na Irak) a už ho tie hlučné párty moc nebavia ... (myslím, že tam bol len Roger+Brian) .... a Dolezal o I´MGSM natáčaní - nič len vodka.....
A zase ticho ....
Brian sólo na festivale v Španielsku .... Október - veľký ohlas (aj v našej tlači) na článok Barbary V. v Bunte o jej umierajucom milencovi ...
V ten pondelok hneď ráno o 7.00 hod. po príchode do kanclu mi kolega zreferoval, že ten môj "milenec" je po smrti........ dočkal som sa ......

43.another.world 08.02. 2006 11:32
bulsara: krutý :o). Zajímavé je, že někdy okolo toho tvého roku 82 se mohl skutečně nakazit... Ty jsi byl v Budapešti 86?

44.Michal 08.02. 2006 12:08
bulsara: Hodne zajimave...

45.bulsara 08.02. 2006 12:12
....v júni 1986 som stál v rade pred maďarským kultúrnym strediskom v Bratislave na lístky, ktoré tam mali predávať na základe informácie "jedna pani povedala"..., ale keďže od polky júla do polky augusta som mal byť na vojenskom sústredení v Havlíčkovom Brode (z VŠ), čerstvá manželka bola v 5.mesiaci, jedna skúška (posledná pred dekanským) bola odložená na september..., svokra bola "ostrá" učiteľka so zmyslom pre zodpovedné socialistické chovanie, a napokon aj ja som bol socialisticky "posratý" a nechcel som mať od vojakov prúser..... tak som sa na celú "akciu Budapešť" vyondil.... a celý koncík som si vychutnával pri zapadajúcom nedeľnom slniečku nad vojenskými skriptami (v pondelok bola skúška) na trávniku v kasárňach (pri letisku).... a bol som "plný zážitkov"...

46.bulsara 08.02. 2006 12:31
....prepáčte, že som celý taký rozkúskovaný, ale každú chvíľu musím byť niekde v prdeli...

...ešte také PS: Ja som si pod dojmom toho, čo bolo po smrti Elvisa v ´77 (matne) a najmä Lennona (intenzívne), akosi fakticky želal aby niečo podobné frčalo i a okolo Queen, ktorých som v tom veku 14 - 15 rokov mal ako vlastnú modlu, a dosť ma brala tá ťažká náhodilosť ak v našej soc. vlasti čo to bolo od nich vôbec pustené (dostupné) ... A bola tam ešte taká vlastná vnútorná (psychická) úchylka, že všetko čo mám v živote rád, musí predčasne odísť ...(foter mi zomrel, keď som mal 12; pred Queen som vyrastal na a zbožňoval Beatles a - "+" Lennon, u nás som zbožňoval Mariku Gombitovú a - december 1980)... takže Queen a hlavne Freddie boli na rade ....

47.bulsara 08.02. 2006 13:48
Ad 23. ... Mirku ono to bolo o tom, ako človek tie vonkajšie podnety vtedy bral, aj ja som si v kútiku duše prial, že sa "to" snáď nestane, na druhej strane ... človek, ktorý to pozorne sledoval, musel byť reálne uzrozumený, že sa "to" asi stane, akurát tomu "to" dával možno každý iný význam - ja osobne som neveril na AIDS (fakticky som tomu neveril - hoci doteraz nechápem prečo), u mňa "to" bola rakovina, pri ktorej som mu (sebe) dával ešte stebielko nádeje .... Na to, ako som to vtedy bral, si spomínam na príhodu, keď som v jednom elektroobchode v Darmstadte kupoval začiatkom júla 1991 VHS Rare Live a náš nemecký strýc chcel aby sme si to pustili na niekoľkých TV v predajni súčasne ... a ako viete na začiatku, keď tam tak bombasticky začína s tým raportom Freddie na Wembley a.d.1985 13.7. ... ten predavač poznamenal, že Freddie bol super a že škoda, že umiera .... a ja som to bral ako vec, o ktorej všetci dobre vieme, vôbec ma ten jeho komentár vtedy nešokoval .....

48.bulsara 08.02. 2006 14:13
... a ešte jednu spomienku na týždeň po.... Pomätám sa, že som dostal od maminy odkaz, že si mám k nej prísť po "čosi" čo mi poslal švagor zo služobky z Nemecka ... Mama nebola doma, len v obývačke na stolíku bol balíček ... bola v ňom VHS Greatest Flix II ... mohlo to byť 2 - 3 dni po (viem že vtedy mali dávať v TV prehlásenie zvyšku Queen k úmrtiu F.M.) .... a ako som tam tak sám sedel a pozeral som si tú knižôčku k tej VHS tak som tam len hučal a hučal.... až som si tie stránky musel pracne sušiť ... mne to pripadlo ako taký symbolický dar Freddieho z oného sveta jednému "blbému" fandovi ....

...a keďže je tu opäť po dlhšej dobe prebulsarované ... idem do ....

49.Michal 08.02. 2006 14:42
Ale vazne husty, bulsaro... Fakt jako jo..

50.vv 08.02. 2006 15:01
Ja som podobny pripad ako bulsara. Mal som 27 rokov a bol som z toho smutny, ale...
Pesnicky ostali, videa ostali a FM sa nikde nestratil a bolo ho stale viac. Isli reci kolko je toho este natoceneho, kolko toho este vyjde a pod. Ale QUEEN tu stale bol ako pred tym. Az ked prisiel april 1992 a Tribute concert a zrazu tam prvy krat nebol a tam mi to doslo. :-(

51.Michael Koliha 08.02. 2006 19:03
Tak teda co já vim ze svojí zkušenosti, tak deda mel rakovinu plicJe to asi 5 let. Už jí měl fakt dlouho a bylo jasný, že umře. Přesto sem byl jeho smrtí dost zaskočenej. ale bylo mu 70.... Rok na to me teda mnohem víc vzalo když mi zas na rakovinu umřel trenér (35) z toh sem byl teda spatnej jeste dýl... Byl mi tak tr ochu druhym tátou. Ale fakt si nedokažu predstavit, že by mě smrt mé nejoblíbenejší hvězdy nák vzala... sice sem nikdy nemel žadnou modlu, ale myslim, že pokud ho neznam osobne, tak se nad tim akorat kratce pozastavim...

52.Michal 08.02. 2006 19:45
51: Nikdo nerika, ze te nevezme, kdyz ti umre clovek, se kterym travis hodne casu- to nikdo netvrdi, ale mne osobne "je" trebas Freddie bliz, nez babicka od matky (vubec se nestykame)- nejde to rict takhle- bliz, ale proste ho mam radsi a kdybych si vybiral, tak beru jeho.. Teda z ciste sobeckeho pohledu- neberu ted v potaz, ze moje mati by pak byla nasrana :o)
Freddie je muj idol- to je muj pocit- kdo to nikdy nepozna, tak nemuze vedet o cem je rec..

53.Jardo 08.02. 2006 20:29
51. Tak to pre Teba Freddie moc neznamenal, keď sa nad jeho smrťou len tak pozastavíš a ideš zase ďalej. Freddieho som síce osobne nepoznal, ale jeho smrť ma štve ešte dneska. Často sa zamýšľam nad tým, keby ešte žil a existoval by ten starý Queen. Neviem si to ani predstaviť, ale bolo by to úžasné. Keď Ti niekto zomrie z rodiny, tak je jasné, že je to iné, ako keď Ti zomrie obľúbený spevák, ale aj to je smrť, čo ma hlboko zasiahla.

54.Ptr 08.02. 2006 21:08
Já mám dojem, že vim co má na mysli Michal..... Já nevim jak to popsat. Nacpu to sem vy si dosaďte na ty místa Freddieho, ale pochopíte to: prostě - já mám Iana rád. Nejsem teplej, nebo něco takovýho, ale prostě - i když ho neznám, tak k němu mám stejný pouto, jako třeba já nevim, k hodně dobrýmu kámošovi.... Kdybych měl třeba od svejch kámošů návrh "půjdeme do hospy" a vedle toho možnost pokecat s Ianem.... Tak volba by byla jasná... A nejde jenom o to, že s kámošema z bejvalý školy mluvim prakticky každej tejden, nebo se můžeme sejít kdykoliv nás napadne.... Tady jde prostě o to, že ten člověk, kterýho neznám a mám rád je pro mě "atraktivnější" než člověk kterýho mám rád a znám ho. :) Myslim, že Michal to cejtí podobně. ;)

55.Michal 08.02. 2006 21:11
54: jo jo- je to uplne to same! Konecne nekdo chape :o)

56.Michal 08.02. 2006 21:33
"Kazdy umelec musi vystihnout okamzik kdy umrit, aby se stal nesmrtelnym.."
Dobra hlaska z basniku :o))

57.Mirek R. 09.02. 2006 08:02
Bulsara: Když se mi někdy v r. 1991 dostal do ruk časopis Rennbahn Express, kde byl rozhovor s Rudi Dolezalem a ten tam psal, že točili s Queen nový klip a Freddie je naprosto v pořádku, uklidnilo mě to, protože by mne ani ve snu nenapadlo, že zrovna Rudi bude zatloukat. Teď samozřejmě chápu, že to bylo úmyslně, kvůli ochraně Freddieho soukromí. Dovedu si jinak představit, jak by různí "novináři" z bulváru, zvonili třeba rok každý den u Freddieho dveří a ptali se, zda Freddie ještě žije...

58.bulsara 09.02. 2006 09:02
Áno Mirku, tí ľudia z blízkeho okolia (Freddieho), to mali často veľmi ťažké, zdôvodňujúc a argumentujúc na nepríjemné otázky ... a s odstupom času, treba uznať, že sa držali statočne ... (a aj ich chápem). Ja si spomínam na rozhovor s Rogerom, keď mal (tuším aj tebou navštívené) vystúpenie s The Cross vo Viedni, keď (v septembri ? 1991) s humorom to všetko s ľahkosťou odbíjal .... akože Freddie je o.k. on len je ako vypráchnivené vrece momentálne, unavený z intenzívnej práce v štúdiu, atď... A občas boli tie ich odpovede ozaj zábavné - ako keď zdôvodňovali, že Freddie je už veľmi unavený, ako sa patrí na jeho vek strednevekého štyridsiatnika, a na protiotázku, že čo potom má hovoriť Mick Jagger - vtedy čerstvo behajúci po svetových pódiách - si človek mohol prečítať odpoveď, že Mick má na stole každý deň racionálnu stravu, fyzický tréning, nechlastá vodku ako vodu, nefajčí ... a napokon, že má svoju G. Hall.... Takže ja so svojim "ujetým" pocitom som v tom mal "dosť jasno", len som s obavou čakal, kedy to nastane ....

59.Michael Koliha 09.02. 2006 20:07
To co rikal Petr absolutne chapu. Na pivo bych sel taky radsi s Fredem(no s tim bych se mozna bal), než s kamaradama se kterejma chodim kazdy vikend.
53: Mozna sem taky ovlivnenej tim, že sem skoro nezazil živého freda... Ale stejne...

60.Mr.Scully 10.02. 2006 09:38
Ja bych teda radsi sel do hospody s kamosema. Proc s Freddiem? O Queen by se s tebou nebavil, takze by pak jako konverzacni temata zbyvaly sex, kaprici, kocicky, kokain, sampanske, gay kluby a umeni. Navic byl dost introvert. Radsi pujdu do hospody s kamosem a pokecame o zenskych, o mariasi, zanadavame si na vladu a tak :-)

61.Michal 10.02. 2006 10:52
60: :o))))))))))
Zrovna od tebe bych cekal, ze tu myslenku pochopis :o)

62.Ptr 10.02. 2006 11:17
60:
Já ti Scully opravdu občas nerozumím. :) Nechci tím říct, že nejseš fanoušek to vůbec ne, to by mě ani nenapadlo naznačit, ale prostě - ty necejtíš k nikomu z nich (i přes to, že je vlastně jako lidi neznáš) "osobní sympatie"??? Prostě - na tebe nikdo (z rozhovorů třeba nebo z různejch historek atd) nepůsobí dojmem "jo, tak s ním bych si chtěl pokecat"? Jako, mě tohle dost překvapuje, protože ta 60ka na mě působí dojmem, že nic podobnýho k nikomu z Queen necejtíš. I když, třeba se mejlim. :D

63.Akáda 10.02. 2006 12:11
Jak říká Mr.Scully radši s kámošema, mám takovou zkušenost že když člověk sedne takhle s někým neznámým koho obdivuje, je to úplně k ničemu. Společné zážitky žádné a tak není co říkat. Zahajovají téma se vyčerpá a co pak. Pokud tam není někdo společný známý tak je to o ničem.

64.Mr.Scully 10.02. 2006 12:42
62. Ja bych si samozrejme chtel pokecat s Brianem o Queenech, to je moje hodne vysoka priorita. Ale to je vse. Jinak si s nikym nemam co rict, je to uplne jina generace, jine zajmy atd. Rozlisujte "touhu nekoho potkat" a "touhu s nekym kecat v hospode". Kdyz potkam Rogera, je fajn, ze se vyfotim s rockovou legendou, ale nemam se s nim o cem bavit - krome jeho kariery, o ktere se zase nehodla bavit on :-)

65.Michal 10.02. 2006 12:42
63: Vzdyt o tom ta myslenka vubec nebyla- OMG!
On sice Ptr pouzil prirovnani k posezeni v hospode.. Ale jde o to, ze te ten clovek (ackoli ho neznas) pritahuje- nejak.. Necim te pritahuje- je ti sympaticky, chtel bys ho poznat. Ale ne proto, protoze je slavnej a mohl bys pak rikat, zes ho potkal, ale protoze bys toho cloveka proste chtel poznat- pritahuje te (ne sexualne)- je to neco jako laska na prvni pohled (kdo to nezazil, tak tez nemuze pochopit).. Tohle Ptr myslel..
64: chapu

66.Ptr 10.02. 2006 14:56
65:
Trefa.... :) Nemyslel jsem to ve významu, že bych chtěl s tím a tím sedět v hospodě, na to bych neměl v případě Iana ani odvahu.... :D Ale prostě, zajímá mě, jakej je jako "člověk" a ne jako rocková legenda. :) Fakt je, že na něj určitej názor mám, ale prostě - z rozhovorů, poměrně extrémních politickejch názorů a knížky kterou napíše, si názor pořádnej neuděláš. :)))

67.Akáda 10.02. 2006 15:28
65. Tys to vůbec nepochopil. To že toho člověka chceš poznat neznamená, že ten druhý chce mermomoci poznat tebe. Ten druhý chce třeba jen tak klábosit a v tom okamžiku prostě nenaleznete společné téma. A jestli si to představuješ stylem výslechu, otázka, odpověď.

68.Michal 10.02. 2006 15:44
67: Jezis- ty jsi mimoooooooo..
Cos delal vcera? Nejaka kalbicka probehla?

69.werdsay 10.02. 2006 16:00
S Brianem by se dalo pokecat, ale zachlastat s Fredem... to by asi stalo za to.

70.Akáda 10.02. 2006 16:15
Hrome kdy už konečně pochopite že jste si vybásnili nesmyslnou věc. S velikanskou pravděpodobností by to byl vopruz jak cosi. Myslíš že by se někdo takovej chtěl s tebou sdílet nějakou společnou myšlenku. Proto o to nestojím a stojím to aby vydali nějakou novou hudbu atd.

71.Mr.Scully 10.02. 2006 16:19
69. Nechci sebe nebo nekoho jineho podcenovat, ale takovi pici alkoholu jako Freddie nebo Roger by nam to natreli na vsech frontach :)

72.werdsay 10.02. 2006 16:50
70: Nemas pravdu. Nekdo takovej, nekdo takovej... jakej sakra takovej? Prece ho osobne neznas, tak nemuzes soudit ze by to byl vopruz. Podle ceho tak usuzujes? Znate se? Boze muj lidi, kdy uz pochopite ze i hvezda muze byt normalni clovek. Tezko se ale bude bavit normalne s tebou nebo se mnou, protoze tohle by asi chtel kazdej... Tyhle lidi maji taky svoje pratele a verte tomu, ze o gay barech a drogach se s nema nebavi.

73.Ptr 10.02. 2006 18:01
70:
Myslíš???? :) Společný myšlenky???? Napadá mě několik základních témat o kterejch se dá mluvit téměř s kýmkoliv: fotbal, počasí :))), situace ve světě (třeba teď je to vděčné téma :)) atd. :D Je toho dost. :)

74.Akáda 10.02. 2006 19:18
72 Vůbec jsem nemyslel chování jako hvězda, ale ty společné myšlenky. Už se mi stalo, že jsem se dostal do blízkostí lidí co vystupují a zná je třeba polovina národa.
Řekli jsem si dvě tři věty. Co a jak a tím rozhovor skončil. Když toho člověka vidíš podruhé třeba za rok, vzpomene se na to a řekne se něco navíc. A tak při 3 setkání se dá už docela povídat.
A pak u takového pohodového rozhovoru je docela důležité se perfektně orientovat v jazyce znát druhé významy slov a tak. Pak ten hovor má štávu a není to výslech.
Protože jinak toho druhého začne nudit. To jsi pak novinář a druhý odpovídá na otázky co už tisíckrát řekl.
Je to trochu jasné jak to myslím?

75.Ptr 10.02. 2006 19:35
74:
Měl bych pár poznámek:
- dostal ses do společnosti lidí, který zná půlka národa, ok... Ale jak zná???? Je něco jinýho znát jméno a něco jinýho znát - že jseš obeznámenej s tím, co ten člověk kdy dělal atd.... Řeknu Vám to jednoduše, já stopro vim dvě věci, který mě zajímaj a na který se Gillana zeptám. První bude k jeho sóloturné a druhá věc, kterou zmínil kdysi v rozhovoru a kupodivu se o ní moc jinak nezmiňuje, je dááávný turné DP v Americe, když se setkali s Presleym (jehož je Gillan obrovskej fanoušek - jako já... :)). Pamatuju si, že když se o tom zmiňoval, pak v takovym dost negativním smyslu, prostě - trochu ho to setkání zklamalo. A já nevím, mě hrozně zajímá PROČ. :)

- nejde srovnávat rozhovor s novinářem a fanouškem... Novinář ti položí povrchní otázky, fanoušek se zeptá často i na věci, na který už si danej muzikant ani moc nevzpomíná.... A i ohledně současnosti a budoucnosti se zeptá asi jinak....

76.Michal 11.02. 2006 10:43
Akado- ty jsi vubec nepochopil myslenku! Ale vubec- hlavne ze se tady hadas...
Nejde o to, ze bychom chteli s tim a tim sednout u vychlazene dvanactky, ale jde o ten vztah, ktery k tem lidem mame! Vubec nejde o nejakou schuzku.. Jde o ten vztah a Ptr ho nestastne prirovnal k posezeni v hospode, coz bylo zrejme natolik slozite, ze tu myslenku nekteri zde pisici nepochopili... Nechci se te dotknout, ale my o voze a ty o koze...
Uz to chapes? Nebo to jeste zpolopatictime?

77.werdsay 11.02. 2006 14:19
A ja to zase necet vsechno ;-))

78.LG 11.02. 2006 15:01
76: diky, byl jsem zrejme take mimo kolej ;)

79.Michal 11.02. 2006 15:33
Asi jsme s Petrem Mongolove...

80.Mr.Scully 11.02. 2006 18:11
Ja radsi ustupuju, protoze mam pocit, ze Michal musi mit vzdycky na zaver pravdu :-) Btw. drobna rada: tvoje vyrazy jako "OMG" a "LOOOL" a "Jezisi" obvykle ke konstruktivni debate neprispejou, leda nekoho naserou, protoze zni urazlive (netyka se to tohohle tematu, rikam to obecne).

81.alexK 11.02. 2006 18:20
71: "...ale takovi pici..."

Hezký obrat!;-)

Jinak asi měsíc před smrtí FM jsem někde četl nějaký článek, kde citovali jeho prohlášení, že si nechal udělat test na HIV (negativní) a že přehodnotil své chování atd. a tudíž je vše OK.
Pamatuji si, že v den jeho smrti jsem večer ležel s jednou žabkou v posteli, měli jsme puštěné rádio a tam to hlásili. Ten večer jsem tomu normálně neuvěřil, myslel jsem si, že je to nějaká bulvární kachna...

82.Janek 11.02. 2006 20:07
81: pici alkoholu... hmm... velmi zajímavé

83.Ptr 11.02. 2006 20:22
Jako promiňte, ale pokud rozumim akádovým příspěvkům dobře, tak se vyjadřuje opravdu k něčemu jinýmu, než o čem je řeč.... Michal to přesně vystihl v 76ce.

84.Akáda 11.02. 2006 21:14
75.Dostal jsem se do styku s někým jehož hudební dílo mám doma v regále a já osobně si ho hodně považuji (je z česka). A prostě řekli jsem si pár konverzačních vět a šli po svém. Ten
člověk byl naprosto v pohodě nechoval se jako hvězda, ale nějak jsem se ho nechtěl vyptávat a dělat takovej výslech.
Proto jsem k tomuto hodně skeptický.
76. Já se nehádám, já argumentuji z praxe. Ty setkání nebyli hospodě.
A mimo to co tě rozčiluje byla reakce na přízpěvek číslo 60.

85.Breakthru 12.02. 2006 11:00
84 A co sis myslel, že s tebou bude mluvit jako s dlouholetým přítelem? To je přeci jasný, že si řeknete pár vět a tím to skončí. Já jsem měla možnost setkat s Brianem a taky jsme si řekli pár vět (i když jsem mohla i víc, ale moje anj není bohužel nejlepší) a bylo to, ale už jen těch pár vět a podání ruky pro mne moc znamenalo.

86.Soňa 12.02. 2006 11:49
84: Pokud to spravne chapu, tak Ptr a Michal nemysli realne setkani - uplne se to zvrtlo - z myslenky o vztahu fanouska k jeho oblibenci (jakozto touha poznat toho cloveka a udelat si na nej vlastni nazor) se ted vse toci okolo reakci te hvezdy a tematu diskuze - ktera je sama o sobe dosti nerealna. Tady vlastne vubec nejde o nejakou schuzku! - pouze o ten pocit....

87.Michal 12.02. 2006 13:00
86: Presne tak!! Jsem rad, ze je tady par lidi, kteri nemaji mozek ve sklenicce na nocnim stolku...
84: Ale kdy konecne pochopis, ze ty se bavis uplne o necem jinem- o necem, o cem jsme ani ja ani Petr nezacali..
80: Scully- vzdyt ty jsi ani nepristoupil do zadne diskuze :o))) - stejne jak Akada jsi pojal nasi myslenku uplne spatne a bavite se tady uplne o necem jinem.. Kdo ma tedy pravdu? Ty, ktery spolu s Akadou vubec nevis, o cem je rec???
A co se konstruktivity tyce, tak te leckdy hloupost take moc neprispiva ;o)

88.werdsay 12.02. 2006 13:01
Sona ma pravdu, ja to necet vsechno ;-) Michal s Ptr to cití spravne, o tom neni pochyb.

89.werdsay 12.02. 2006 13:09
Posilal jsem to zaroven s Michalem ;-)

90.Michal 12.02. 2006 13:19
88: Diky- viz prvni radek v 87.. ;o) Jsem rad, ze nekdo tu myslenku chape- tudiz si myslim, ze je tady sice par Mongolu, ale take par ******* :o)
Jeste dodam:
80: Ono kdyz se totiz bavis s nekym, kdo je totalne mimo a absolutne nechape, tak nic jineho jak " "OMG" a "LOOOL" a "Jezisi" " ani napsat nemuzes..

91.werdsay 12.02. 2006 13:25
Příspěvek smazán uživatelem werdsay.

92.werdsay 12.02. 2006 13:29
Mam 10000 prispevek v hlavni diskuzi ;-))

93.Michal 12.02. 2006 13:41
91: Jasny- muze se stat, ze nekdo nepochopi- to neni chyba. Chyba je, kdyz nekdo nechape, ze nepochopil..
A nejhorsi jesti, kdyz nekdo nepochopi a pak na svou obranu pise prispevky ala 80 ( to mi vazne zvedlo mandle)..
92: :o)))))))

94.werdsay 12.02. 2006 13:44
Ok, tu 91 mazu :-)

95.Mr.Scully 12.02. 2006 14:43
93. Ale ja se ani nesnazil to pochopit. Rekl jsem svuj nazor, bylo mi vysvetleno, ze se to pry tyka neceho jineho, tak jsem ustoupil a prestal zasahovat do diskuse (nicmene za svym nazorem si stojim). Ja se jenom snazil rict, ze takove ty tvoje vykriky akorat vyhrocuji situaci, pusobi to dost arogantne a urazlive. Treba Ptr nebo werdsay jsou obcas taky rozcileni a chteji se hadat, ale zvladaji emoce civilizovane.

96.werdsay 12.02. 2006 15:07
Podtrzeno, secteno; jsme pratele a prave tyhle hadky dodavaji foru to spravny koreni ;-) Vsadil bych se, ze prave tohle cte fura lidi rada ;-))

97.Ptr 12.02. 2006 17:41
95:
:))) Snažím se, ale občas se taky neudržim, spíš to pak řeším v mailech, kde se už tolik nehlídám. :)

98.Michal 12.02. 2006 18:19
95: Pockej, proc se ale zapojujes do debat, kterym nerozumis a nechapes je??? Tobe se to zda normalni? Treba kdyz se budes snazit chapat, tak ti nikdo "lol" ani "jezisi" nenapise :o)))
Za jakym nazorem stojis? Za prispevkem cislo 60? A bere ti nekdo ten nazor? Nikdo ti ho nebere- to je tvuj nazor, akorat je tady rec o necem jinem, ze :o)))
ad vykriky :o) Jake? Posilam nekoho sproste do rite? Sarkazmus IMO neni dukazem necivilizovanosti, ale jestli mas jiny nazor- mozna ze to jenom nechces chapat..
Mno- ke vsemu- co te sere? Ze jsem si na tebe "vyslapl"? Tak taky se nediv, kdyz tady napises radoby "nejchytrejsi" prispevek o tvem opovrzeni jakymkoli "nadlictovani" a "zboztovani"- jo- je to tvuj nazor, ale za 1. O tomhle rec nebyla a za 2. Je kazdeho vec, jak si sve idoli "zboztuje"- pokud je to v ramci objektivity...
Ke vsemu, Scully- ty mas takove prispevky hodne v oblibe, takze bych ti radil, abys nejprve zacal u sebe a pak keroval do jinych ;o)) A o tom to je- kdyz rozdavas rany, musis umet take nejakou prijmout, takze doufam, ze jsi moc nebrecel u psani prispevku 95 :o))))

99.Ptr 12.02. 2006 19:28
95 a 98:
Už se perrooou, už se perroouuu!!! :))) To je snad vůbec poprvý za ty skoro dva roky, co jsem viděl, že by se Michal rafl s Mr.Scullym.... :) No a jak to tak bejvá, tak kvůli kravině. :D

100.Akáda 12.02. 2006 21:29
Hele celej ten for je v tom, že v 63 jsem řekl něco co mělo naznačit že ten příměr co použil Ptr v 54 je podle mně špatnej nebo tak nějak hodně nepřesnej. Hotovo tečka.

Michal pro změnu tu moji narážku nepochopil a místo toho aby jasně a přesně formuloval cose mu nelíbí a nebo to přešel, tak je schopen akorát použít příměru o mozku na nočním stolku..... asi v tom má osobní zkušenost.
stránky 1 [2]

Navigace: Queen - Královská legenda: Fórum - Freddie, Brian, Roger, John: Rok 1991 a Freddieho smrť